Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi 5 vga között mi a különbség? És persze melyiket lenne érdemes megvennem? :)
[link]
Ár szerint rendezve az első és az utolsó között durván 10.000 forint különbség van, de ugyan az a típus...
Előre is köszi a segítséget! :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#10752) szasanyi válasza lordjancso (#10751) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi lényeges különbség (Flex verzió tud kezelni 3 monitor akkor is, ha legalább az egyik nem DP-s). Ha csak ezek közül lehet választani, akkor az elsőt vedd.

DE ha nem feltétel a felsoroltak közüli választás, akkor egyértelműen ez a legjobb vétel.

(#10753) lordjancso válasza szasanyi (#10752) üzenetére


lordjancso
senior tag

nem feltétel, de miért jobb az msi?
a flex-nek úgy láttam nagyobb az órajele is, mint a többinek.

szerk.: a lényeg, hogy a legjobb ár/teljesítményű kártyát akarom megvenni ebben a kategóriában. :)

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#10754) polonic válasza lordjancso (#10753) üzenetére


polonic
félisten

Órajeleket ne vedd figyelembe, mert az alapórajelest is fel tudod tuningolni.
Persze, ha csak nagyon minimális a különbség, akkor veheted. (nem néztem meg a linket)

(#10755) szasanyi válasza lordjancso (#10753) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a legjobb ár/teljesítmény arányú kártya. Alapból 930/4200 és tuning itt is mehet. Halk és nagyon jó teljesítményű (5 Heatpipe) Twin Frozr III hűtés, válogatott minőségű (Military Class II) alkatrészek. Ráadásul ~47k áron, ami szintén mindenképpen jónak mondható. ;)

(#10756) Vigneau válasza szasanyi (#10755) üzenetére


Vigneau
félisten

Twin Frozr III vezérlés, teljesítmény, hang terén előrelépés a II-höz képest?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10757) lordjancso válasza szasanyi (#10755) üzenetére


lordjancso
senior tag

köszönöm szépen!
akkor valószínűleg ez lesz.
teljesen új gépet fogok venni 1 hónap múlva.
nemsokára megmutatom az egész kinézett konfigot, kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
van erre való topik? :U

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#10758) szasanyi válasza Vigneau (#10756) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, a +1 hőcső és a lapátok kialakítása miatt.

lordjancso: szívesen. Talán ez lenne az a topik.

[ Szerkesztve ]

(#10759) Vigneau válasza szasanyi (#10758) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor már csak az a kérdés, sikerült-e hasonlóan olyan "jó" vezérlést megalkotniuk, mint a II esetében, vagy végre nem pörög veszettül a ventilátor terhelésen... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10760) szasanyi válasza Vigneau (#10759) üzenetére


szasanyi
félisten

Amit olvastam aszerint (illetve azok, mert több is volt) igen. De úgy néz ki össze kell raknom egy gépet - pontosítás alatt, tehát nem végleges álláspont, és az összetevők sincsenek pontosítva -, és akkor valszeg ilyet rakok bele. Ha ez összejön, első kézből és elsőkét tájékoztatlak! ;)

(#10761) csucsbicep válasza Vigneau (#10759) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erre én is kíváncsi lennék, mert a hűtés régebben is jó volt. Csak a hangja nem annyira...

(#10762) szasanyi


szasanyi
félisten

MSI R6870 HAWK - mondjuk e szerint mégsem kimondottan halk. :U No, ha sikerül letesztelem én! ;]

[ Szerkesztve ]

(#10763) Vigneau válasza csucsbicep (#10761) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem az nem tetszett még benne, hogy alulra kerültek a hőcsövek - ez tervezésbeli öngól. :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10764) Steven88


Steven88
tag

Hali
Valakinek van ezzel a VTX3D-vel valamilyen tapasztalata, véleménye.
"VTX3D VX6870 1GBD5-2DH PCIE" 45e-ért elég jó ár/ér arány.
Előre is kösz.

(#10765) Akos96 válasza Steven88 (#10764) üzenetére


Akos96
senior tag

Szia!
A VTX jó karikat gyárt, de én inkább MSI R6870 Hawk-ot vennék (fogok is). Csak 2k-val drágább, viszont egy évvel több rá a garancia, és a hűtése is nagyon jó.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#10766) tajati


tajati
aktív tag

Üdv mindenkinek!

az lenne a kérdésem hogy a direct cu-s 6850 és a sima ref 6850 hossza között van-e különbség.

(#10767) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Dirt3, 1920x1080, ultra high, 8xaa, enyhén tuningolt rendszeren: klikk :C

Alister from Hell

(#10768) delta1017


delta1017
aktív tag

nálam nincsen tuning és ennyi

(#10769) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nálam csak a proci tuningos, a VGA meg gyárilag.

Ultra high, 8xaa, 1680*1050

[ Szerkesztve ]

(#10770) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Egy 6850 Toxic-al milyen tuning eredményt lehet kihozni ezzel a TriXX nevü progival?
Egyáltalán egy gyárilag húzott kártyát lehet még húzni?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10771) KaiotEch válasza HartgeH3-2.8 (#10770) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#10772) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali all.

Egy 3Ghz-es i3 540-el ki lehet hajtani egy 6850-et 1920-ba? :F

THX előre is. :R

(#10773) KaiotEch válasza Tirexi (#10772) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úgy gondolom igen, ha az én E8400-asom 3,6-on kihajtja.

(#10774) Tirexi válasza KaiotEch (#10773) üzenetére


Tirexi
addikt

THX.

Am melyik NV VGA-val ér fel a 6850?

(#10775) csucsbicep válasza Tirexi (#10774) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

GTX460

(#10776) szasanyi válasza Tirexi (#10772) üzenetére


szasanyi
félisten

A fiam i3 550-nel együtt használja a HD6870-et, FullHD felbontásban. Kifogástalanul együttműködnek. ;)

(#10777) Tirexi


Tirexi
addikt

Kösz a válaszokat. Bár találtam egy érdekességet itt: [link]

A kérdést nem én tettem fel de akár én is feltehettem volna. :)
Nos ott azt írják, hogy kevés hozzá és néztem teszteket net-en és valóban egy 4 magos CPU-val jobban mennek a játékok.

Érdekes nem? :F

(#10778) szasanyi válasza Tirexi (#10777) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, érdekes... és jó sok hülyeség van benne. Egyrészt az i3 4 szálon számol, ami közelíti a valós, 4 magos CPU teljesítményét.
Ezt nézd meg, és bár nincs HD6850 de van GTX460 (ami ua. a teljesítmény kategória) és megnézheted mekkora FPS különbség van az i3 530 és i5 750 között, FullHD felbontásban. :U
És itt megnézheted, milyen sz@r teljesítményt nyújt egy régebbi, de valós 4 magos CPU-hoz képest.
Egy tény: az i5 750 (vagy annál jobb) CPU mindenképpen erősebb, így játékok alatt is. Az már közel sem biztos, hogy annyival mint amennyivel drágább. Ha meg kétségeid vannak - és megvan a rávaló - vegyél i5 2500K procit, az tuti elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10779) Warpig válasza KaiotEch (#10773) üzenetére


Warpig
aktív tag

Szerinted alapórajelen nem hajtja ki az E8400 a 6850-et?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#10780) KaiotEch válasza Warpig (#10779) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lord Vader kolléga számolgatta ezt ki és én hiszek neki :)

[ Szerkesztve ]

(#10781) WZP


WZP
aktív tag

Heló!

6850 vagy 6870 kártya beszerzését tervezem a közeljövőben. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e várni vele egy picit, várható-e mostanában valami nVidia bejelentés miatti árcsökkenés vagy ez elég stabil ár ? Esetleg hogy van-e ellenjavaslat, vagy másik kártya melletti érv, illetve 6870 megéri-e a plusz pénzt ? Előre is köszönöm.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#10782) szasanyi válasza WZP (#10781) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos 99.9%-ban ilyen tuti információkkal nem rendelkezünk. Ha ez így lenne, akkor azzal egész jó jövedelemre lehetne szert tenni. :N
Nézd meg mekkora a teljesítménykülönbség a két kártya között, aztán az árat is össze tudod hasonlítani és e két lényeges adat ismeretében máris eldöntheted. Az, hogy pontosan melyik (gyártó, típus) csak ezután következhet.

(#10783) HartgeH3-2.8 válasza KaiotEch (#10771) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm a nagyon hasznos linket !! :) :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10784) Tirexi válasza szasanyi (#10778) üzenetére


Tirexi
addikt

Megnéztem a teszteket. Hát elég erősen játék függő a dolog mert valahol 15FPS különbség is van valahol meg szinte semmi.
De igazából nem gond majd adok egy kis pluszt a CPU-nak. :)

THX a helpet. :R

(#10785) szasanyi válasza Tirexi (#10784) üzenetére


szasanyi
félisten

Simán lehet, elég egy jó átlagos P55 lap hozzá.

(#10786) ittakary


ittakary
nagyúr

Időközben azért beköszönök, hogy kijelentkezek a topikból, mivel elcsábított egy 5870-es a brutális teljesítményével, és a remek árával. Néha azért visszanézek, mert tényleg jól éreztem magam itt :)

És ha valakinek kellene egy gyakorlatilag 0 perces Sapphire HD6870 remek áron, akkor írjon egy PÜ-t.

(#10787) alibaba78 válasza Vigneau (#10750) üzenetére


alibaba78
őstag

Inkabb el tudom kepzelni, hogy az Msi rakja be tamogatasba a dcu verziot, minthogy a "vaskalapos" asus valtoztat vmin is, de termeszetesen irok nekik egy mailt, hatha. ;)

(#10788) Cartmenn válasza Kayla (#10722) üzenetére


Cartmenn
tag

Igazán csak kb,20fps érték alatt kezdtek el akadozni a játékok a régi 3850-emnél!

(#10789) belinho


belinho
senior tag

Hello!
Két kártya közül melyiket válasszam?
MSI 6850 cyclone pe 40 Ezer
MSI 6870 twin frozer 47 Ezer

A procim e8500 3.8ghz, nem akarok abba a hibába esni,hogy megveszem a 6870-et, aztán ugyanakkora max fps-t kapnék mint a 6850-nel a proci miatt és kidobtam az ablakon 7ezret+magasabb fogyasztás.
Full HD-ra kellene, csak akkor venném a nagyobb karit, ha tényleg megérné. Jobb procival van különbség a 2 kártya között, de nem tudom az én procimmal látnám-e ezt a különbséget.

(#10790) csucsbicep válasza belinho (#10789) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem E8500 mellé inkább a 6850-et vedd.

(#10791) ///Krisz\\\ válasza belinho (#10789) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha tényleg nem akarsz procit cserélni akkor én is az 50-est ajánlom. Alig nyernél pár FPS-t az E8500+6870-el az nem ér meg +7ezret. Viszont, ha egy kicsi esély is van a közel jövőben a proci cserére, akkor a 70-est ajánlom.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10792) Vigneau válasza alibaba78 (#10787) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor írj az MSI-s csapatnak is, ha kérhetem. :R ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10793) jegenye77 válasza belinho (#10789) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha megvan a zsé rá,akkor Én a 6870-et ajánlom.Később még jól jöhet az a kis + teljesítmény,ha proci csere is lenne.
Egyébként 40-45-ért már tudsz venni 6870-et!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10794) lehel22 válasza belinho (#10789) üzenetére


lehel22
tag

E8500 melle inkabb a 6850 est . En is egy e8400 al hasznalom es az esetek nagyreszeben nincs panaszra okom, de ceges gepen ugyanez a kartya egy q9550 el sokkal jobban teljesit.
A te CPU d melle a 6870 et szerintem nem igazan erdemes venni .A 6850 hez is jo ha egy kicsit huzol a CPU-n.

(#10795) Vigneau válasza Vigneau (#10792) üzenetére


Vigneau
félisten

Időközben felraktam az Asus HD 6870-emre az AC TT Pro-t. No, azért messze jobb a hűtése, mint a DirectCU-nak volt - terhelésen itt is jelentkezik a 12-15°C differencia az AC javára.
Közben bekukkantottam a VRM hűtője alá is - megerősítve, nálam is ASP0907 chip van beépítve (ahogy a cikkek is írták). De mire eltudtam olvasni az apró betűket rajta... :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10796) Ágógreen válasza Vigneau (#10795) üzenetére


Ágógreen
senior tag

...akkor garanciádnak lőttek ? :(((

(#10797) szasanyi válasza Vigneau (#10795) üzenetére


szasanyi
félisten

Az AC TT Pro nem valami különleges, egyedi szabadalommal védel, nehezen előállítható hűtés viszont halkabb és hatékonyabb mint a gyári hűtők. Miért nem tudnak ilyen vagy hasonló hűtőt ASUS, MSI stb. logoval nyomott műa. lemezzel borítva készíteni, és azzal kiadni a VGA-kat? :F Meggyőződésem, hogy sok esetben még költségesebb sem lenne. Nem értem én ezt...

(#10798) Biga123 válasza Ágógreen (#10796) üzenetére


Biga123
addikt

Nem feltétlenül , hacsak nem volt leragasztva a gyári hűtő csavarja "holomatricával"..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10799) jegenye77 válasza szasanyi (#10797) üzenetére


jegenye77
addikt

Vannak egyedi hűtésű karik!Msi-nek a 3 ventis, a Vaporx stb.
Persze azok drágábbak.Meg akkor a AC vagy Gelid se tudná eladni a termékeit mert nem lenne értelme.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10800) szasanyi válasza jegenye77 (#10799) üzenetére


szasanyi
félisten

Dehogy nem tudná eladni! Egyrészt biztosan nem minden VGA lenne olyan hűtővel szerelve, és azt sem mindenki választaná az ára miatt, ezért azt nem tartom valószínűnek. Azon kívül - csak az ASUS esetén nézve - a DirectCu II hűtés előállítási ára nem hiszem, hogy sokkal kevesebb lenne, mint mondjuk a AC TT Pro hűtőé. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.