Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10600) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát tényleg érdekes. Erről tudsz? ----> "...Amit fontos tudni az RBE-vel kapcsolatban: Csak akkor kezeli helyesen a bios-okat, ha rendszerünk területi beállításait a modolás idejére átállítjuk Egyesült Királyság-beli angolra!..."

Vagy ez ebből a szempontból teljesen lényegtelen?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10602) priti válasza Alastair' (#10598) üzenetére


priti
addikt

:Y Te nem DOS-ból flash-elsz?

Hardverlesen

(#10603) Alastair' válasza priti (#10602) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem, minek? :U

///Krisz\\\: nem, ezt még nem hallottam. Korábban működött magyar területen is, pár biost már átírtam vele. Az 5670-es pl. nem rinyált.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10604) priti válasza Alastair' (#10603) üzenetére


priti
addikt

Rögtön kizárod az összes hibalehetőséget feltöltéskor, meg nem egyszerűbb visszaállítani? Lelötlesz egy boot cd-t iso-ban a netről, kiírod és nem kell pöcsölnöd többet a winnel ha nem jó a BIOS, csak bebootolsz róla NTFS DOS-al és beírod ezt a sort ehhez:

atiflash -f -p 0 eredeti.BIN

...és vissza is tetted az eredeti BIOS-t. Van annyi ilyen ingyenes iso-ban leszedhető boot cd. nézz utána amelyik neked szimpi a lényeg hogy legyen rajta ntfsdos

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10605) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10603) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

És ha felmegy a biosz, de szar lesz akkor valahogy még meglehet menteni a kártyát? (a szar lesz alatt azt értem, hogy esetleg nem lesz kép ne adj isten)
+
Miután módosítom a bioszt és elmentem, a kiterjesztése .rom lesz holott az eredetinek .bin. Ez nem gond?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10606) Alastair' válasza priti (#10604) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tudom ismerem. :R

///Krisz\\\: ha már képet sem ad a vga, akkor már csak dos-ban lehet visszarakni az eredeti, vagy integrált, vagy pci vga segítségével.
Így is jártam már, de megoldható, nem kell pánikba esni. Van integrált vga-s lapom is, egy G41 személyében, és van a szekrényben egy pci vga is. :DDD
9800GTX+ -ra raktam GTS250 biost, nem igazán tetszett neki, hiába ugyan az a 2 vga. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10607) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10606) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Az jó, mert van integrált vga-m a lapon. Akkor viszont lehet, hogy megpróbálom, max. vissza rakom az eredeti bioszt.

Az csúnya. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10608) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10607) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem nyugodtan próbáld meg, ennyi változtatástól elindul a vga, ha más nem csökkentett módban. :DDD

Alister from Hell

(#10609) priti válasza ///Krisz\\\ (#10607) üzenetére


priti
addikt

Az a biztos ha van egy PCI-os VGA-d.
Int. VGA-s alaplapok között reégen volt olyan, amelyik tiltja a PEG slotot ha int.-ról megy. Elég gáz ha egy ilyen miatt ver le a víz, mert nem talál VGA-t :DDD Bár goldolom ezek a mai lapok már okosabbak ebből a szempontból is, azokon asszem max 4x PEG volt, amelyiken 16x van elvileg már nem ilyen, de biztos ami tuti nem árt egy PCI-os VGA a háznál.

Hardverlesen

(#10610) Alastair' válasza priti (#10609) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A G41-ben át lehet állítani a bioban, hogy melyik legyen az elsődleges megjelenítő. Ha az integráltat állítom be, akkor is az indul, ha van benne pcie vga.

Alister from Hell

(#10611) ///Krisz\\\ válasza priti (#10609) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm neked is a segítséget! Közben már felraktam rá a módosított bioszt és hát ahogy kell persze jött a kék halál, aztán nem tudtam vissza rakni a régi bioszt (itt egy kicsit leizzadtam), de Lord Vader fórumtárs segített és utána vissza állt minden a régire. Ez egy életre szóló lecke volt, amíg ennyire kényesek a kártyák a bioszra addig soha többet nem fogok felpakolni módosított bioszt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10612) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10611) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Minden esetre ez megnyugtat, mert akkor nem csak a VTX ilyen hisztis. :DDD

Alister from Hell

(#10613) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10612) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát nem csak az, a Gigabyte is. Csak azt nem értem, hogy miért csinálják ezt, mit változtat meg a RBE amit ezek nem bírnak? A kiterjesztés más lesz, de felmegy rendesen a biosz csak nem működik vele a kártya. Bár most, hogy így bele gondolok a Cata nélkül működik lehet, hogy az nem szereti az új bioszt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10614) ittakary


ittakary
nagyúr

A Sapphire hűtős HD6870-nel van valakinek tapasztalata?

(#10615) Pancsermeste válasza ///Krisz\\\ (#10613) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ne gondolkozz, ;] Cata nélkül se fog működni.

-= Pancsermeste® =-

(#10616) Vigneau válasza alibaba78 (#10593) üzenetére


Vigneau
félisten

Bizgeréltem picit a SmartDoctor-t. Egész jó kis ventivezérlése van. Igaz, nem grafikus, mint az Afterburner-é, de meglepő módon mintha jobban működne.
Szóval terhelésen max. 40%-on forog auto-n az Asus ventije, akkor vagyok közel 70°C-os a GPU. Viszont 100%-on hajtva nagyjábol 3600RPM-en szalad és van hangja szépen (ekkor a hőfokot nem néztem még). A monitorozást meg szépen megoldotta a GPU-Z.
Valakinek van tapasztalata egyébként azzal kapcsolatban, hogy megy együtt a két progi? Azaz SamrtDoctor-ral ad feszültséget, de Afterburner-rel húzza a frekvenciákat és monitoroz egyben?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10617) ///Krisz\\\ válasza Pancsermeste (#10615) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

De, de hát úgy sikerült vissza rakni a régi bioszt. Letöröltem csökkentett módban a Cata-t és utána már nem volt kék halál hanem csak szépen normálisan elindult. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10618) Pancsermeste válasza ///Krisz\\\ (#10617) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Természetesen úgy értettem, hogy ha nem telepíted a FULL Catalyst-t, tehát CC nélkül, csak a Driver-t -amit ugye mindenképp szükséges-, akkor sem fog működni. :(

-= Pancsermeste® =-

(#10619) ittakary


ittakary
nagyúr

(#10620) szasanyi válasza ittakary (#10614) üzenetére


szasanyi
félisten

Már nem tudom megmondani hányszor írtam le: a hűtője nagyon jó. Hatásfoka bővel elégséges, és szinte hangtalan.

(#10621) ///Krisz\\\ válasza Pancsermeste (#10618) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ezt értem én, hogy ha az egész Cata-t vagy ha csak egy részét telepítem akkor sem fog működni (mert én is ezt mondtam az elején :) ). Csak azért gondolkodtam el a dolgon, mert ha fent van a Cata (részben vagy egészben) akkor kék halál a módosított bios-al viszont ha letörlöm teljesen akkor nincs kék halál és megy "szépen". Tehát a Cata nem bírja az új bioszt nem a kártya, legalábbis én ezt szűrtem le a történtekből.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10622) priti válasza ///Krisz\\\ (#10621) üzenetére


priti
addikt

Tehát CCC mellett feltettél egy VGA BIOS-t (persze rossz lett), aztán szívsz, mert CCC mellett a régit sem tudod visszatenni.
Újra felteszem a kérdést:
Miért szopakodtok winflash-el, amikor ott a DOS-os? Jó szívni?

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10623) ///Krisz\\\ válasza priti (#10622) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mert nem tudom, hogy mit jelent az, hogy "a DOS-os". Ha leírod, hogy mi az, meg hogy kell használni (vagy linkelsz róla) akkor megnézem és ha jó akkor te vagy a bölcs, csak miért nem mondtad ezt azelőtt, hogy elkezdtem volna szenvedni?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10624) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10623) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mondta. De azzal se lesz jó. Nem a bios feltöltése a lényeg, hanem a módosítást nem szereti valamiért. Hagyd a dolgot, mert végül sikerül úgy elflashelni a kártyádat, hogy nem lehet majd helyrehozni. Dos-ban nagyon könnyű elküldeni a vga-t. Eddig még senkinek se működött, páran már pánikba estek miatta.
Az 5670-esem 2D-ben 400/1000-en ment, 1.1 volton. Kimaradt a biosából a 157/300, 0,9 voltos szakasz. Lementettem a biosát, RBE-vel megnyitottam, létrehoztam benne az órajeleket és a feszt. Atiwinflash-el rátettem. Azóta is tökéletesen működik. Sőt még a GPU is kapott egy kis tuningot, átírtam azt is 775-ről 830-ra.

Tehát itt az RBE a lényeg, és nem a flash módja. Egy korábbi verzióval pl. nem is tudtam még a 6850 átírt biosát elmenteni. Az újabbal már el lehet, de valamit még hibázik a program, nem jó a mentett bios.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10625) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10624) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Persze én nem is akarok már többet kísérletezni ezzel csak kíváncsi lettem volna az ő verziójára is. Lehet (sőt remélem), hogy az RBE-vel van gond, mert azt még frissíthetik és akkor hátha egyszer a jövőben még megtudom csinálni amit akarok.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10626) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10625) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A HD5800-as topikban is olvastam 1-2 bios módosítást, azok működnek. Tuti, hogy az RBE a ludas egyenlőre.

Alister from Hell

(#10627) priti válasza ///Krisz\\\ (#10623) üzenetére


priti
addikt

Bocs, olyan fiatalnak érzem magam, hogy elfelejtem, hogy közben már vannak akik "beleszülettek" a Windows-ba és nem is hallottak a DOS-ról. A DOS ismerete az én generációmnak még evidencia. Mi ezerrel írtuk az indítómenüket, high-oltunk, umb-oltunk emm386.exe, himem.sys meg a többi, hogy maradjon elég memória abból a pár megából és elinduljon a játék, így akarva akaratlan megismertük közben ezt a pár DOS parancsot is.
Ha lett volna akkor fórum, akkor arról dumáltunk volna ki hogy írta át a qbasic-ben a nibbles.bas -t ami a klasszikus kukacos játék volt és extra-ként blekerült valamelyik dos-ba, már nem emlékszem melyik verzióba, de mindenki szétmoddolta otthon magának és utána egymás verzióit cserélgettük, meg ilyenek... :)

Hardverlesen

(#10628) ///Krisz\\\ válasza priti (#10627) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Elolvastam őket, meg néztem róla videót. A kinézete olyan mint egy BIOS-nak és úgy kell kezelni mintha programoznál, tehát parancsokat kell begépelni, hogy csináljon valamit, már ha jól értelmeztem a dolgot. És akkor ezzel, hogyan tudok bios-t feltenni? Fel kell tegyek egy DOS-t a gépemre vagy lehet futtatni ablakban windows alól mint a parancssort?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10629) ittakary válasza szasanyi (#10620) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszönöm az infot ígérem, többet nem teszem próbára a türelmeteket :)

(#10630) szasanyi válasza ittakary (#10629) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem arról van szó, csak hihetetlen, hogy még nem olvastad volna... :N

(#10631) priti válasza ///Krisz\\\ (#10628) üzenetére


priti
addikt

A DOS egy operációs rendszer, mint a Windows, csak nincs grafikus felülete. A BIOS-t programmal flash-eled, célprogrammal, amit erre írtak. Letölthető, mint a winflash ami szintén ez a célprogram, amit Windows-ra írtak. A program attól "DOS-os" és nem "Windows-os" hogy DOS-ból indítod el, mert a DOS által képezett környezetben futtatható. Régen DOS volt telepítve a gépekre, Windows még nem is létezett, a DOS indult el, miután bekapcsoltad a gépet. Ma már a nagy merevlemezek miatt NTFSDOS-t használunk, de itt megint bejön, hogy valószínűleg nem ismered a fájlrendszereket, így magyarázni kellene azt is, hogy miért. Nem kell a gépre telepíteni, mert CD-ről is el tud indulni a gép, amire bőven ráfér a DOS. A lemezmeghajtó ma már nem divat. Pennel megoldani picit nehezebb, így a rendszercédével próbálkozz, de szerintem a DOS-al való ismerkedést ne a BIOS flash-eléssel kezd. Úgy is lehet úszni, ha mély a víz ez tény, de összekötött karral meg lábbal hülyeség...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10632) ///Krisz\\\ válasza priti (#10631) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Értem, köszönöm szépen az útbaigazítást :R , de akkor erre még egy kicsit rágyúrok aztán ha már megy és az RBE-vel is lehet végre működő bioszt kreálni akkor kipróbálom ezt a módszert. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10633) Biga123 válasza priti (#10631) üzenetére


Biga123
addikt

Informatikai alapok kezdőknek .. Bios fasheléssel összekötve :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10634) brian1987


brian1987
tag

HAli.
Van valakinek VTX3D 6850-esel tuning tapasztalata?
Biost flash-elni/moddolni nem akarok.
Mit tud és bír?
Köszönöm. :R

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#10635) KaiotEch válasza brian1987 (#10634) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lord Vader kollégának van.

(#10636) csucsbicep válasza brian1987 (#10634) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez kártyánként változó, nincs előre megírva, hogy ez ennyit, az meg annyit fog bírni.

(#10637) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Melyiket vegyem és miért?

Msi HD6870 HAWK v. Giga HD6870 GV-R687OC-1GD/tripla hűtős/.

Ugyanaz az áruk.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#10638) KaiotEch válasza SZKEBE75 (#10637) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

MSI-ről találtam csak tesztet a másikról nem.

(#10639) Mika1227 válasza SZKEBE75 (#10637) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem Giga, a tripla hűtő miatt! Nekem "csak" a dupla hűtős 460-am van de nagyon szuper, halk, hűvös!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10640) Biga123 válasza SZKEBE75 (#10637) üzenetére


Biga123
addikt

Nézd meg a tesztet.. amit KaiotEch linkelt.. azért a dual bios és egyéb nyalánkságok erősen az MSI mellett szólnak..
[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10641) Mika1227 válasza Biga123 (#10640) üzenetére


Mika1227
őstag

Na igen akinek ez számít! :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10642) Biga123 válasza Mika1227 (#10641) üzenetére


Biga123
addikt

Még ha nem is számít neki de azért egy pár + feature jól jöhet akár később is .. azt meg nem hinném hogy sokkal hangosabb lenne..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10643) Mika1227 válasza Biga123 (#10642) üzenetére


Mika1227
őstag

Ja jól jön, gondolom, hogy nem hangosabb annyira, sőt lehet halkabb is!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10644) Valdez


Valdez
őstag

Idle-ben hangtalan az msi, azért terhelve lehet hangja, pláne ha feszt is emel az ember. Bár egy nem zsúfolt házban, jól átgondolt házhűtéssel szerintem a load hangját is minimalizálni lehet.

(#10645) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

ha jól értesültem a neten lévő tesztekből akkor a 6850-nek az egyik fő ismérve hogy nagyon jó hatásfokkal teszi a dolgát. beruháznék egy ilyenbe.
gépem elég pici. max 25cm hely van benne mélységben de akkor még a csatlakozónak is el kell férnie.

mindekinek akinek 6850-ese van az mérje már meg nekem a hosszát.
köszi a segítséget

(#10646) SZKEBE75 válasza Valdez (#10644) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szia!

Mekkora ventifordulatról indul a kártya bekapcsoláskor,ill a bios kapcsolásnál csak a venti szabályozást állították különböző értékre/silent-performance/ v. az orajeleket is?
Elégedett vagy a kártyával,tuningban mit tud?

előre is thx. :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#10647) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

XFX HD 6850 1GB Vapor Chamber Edition-ről mi a véleményetek ?
Ennél létezik rövidebb is ? Elvileg ez 8ésFél inch = 21,6 cm
Meg lehet ezt valahol itthon kapni ?

Scythe Setsugen 2 VGA-hűtőt (SCVSG-2000) tett már valalki 6850-ére ? kéne pár kép ha igen. Vagy most nagyon exotikusat kérdeztem ?

6850 kártyák hossza továbbra is érdekel...

(#10648) Valdez válasza SZKEBE75 (#10646) üzenetére


Valdez
őstag

Én alapban silentba kapcsoltam, így is felpörög amennyire kell, szóval nem tudom a másik módnak mennyire van értelme, az csak akkor lehet hasznos ha feszt is emelsz talán.

Bekapcsoláskor kb 1000 a fordulatszám és 36-37 fok (azután lett ennyi, hogy oldalra is tettem egy házventit, ami ráfújja a levegőt, azelőtt 1300 körül volt a fordulat és 37 fok körül).
Persze egésznapos használat során folyamatosan kúszik felfelé a fordulatszám, de kb olyan 1500-ig nem is nagyon hallani.
Aztán most mass effect 2 alól tudok értékeket mondani, mert azzal tolom, viszont az nem mérvadó, mert 62fps limit van ugye az ue3 engine-ben. De ezalatt 53 fok és olyan 1700 rpm körül mozog, így már azért van szélzaj de nem vészes. Nyilván fps limit nélküli játék alatt ennél még kicsivel hangosabb és talán maximum 60 fokot láttam eddig.

Most alapfeszen (1.184) 1000/4800 (a másik két, memóriához kapcsolodó feszültség maxon az AB-ban), sajnos 4800 felett már hibázik.
Sajnos 1000 fölé már elég komoly +feszt kéne adnom, talán 1.3-al meglenne az 1050-en de nem próbáltam.

Amúgy szerintem nagyon jó kis kari, kérdés, hogy megéri-e a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#10649) lehel22 válasza Ágógreen (#10647) üzenetére


lehel22
tag

8.5 inch- 215.9 mm PowerColor PCS+, XFX V.Chamber
9 inch - 228.6 mm Referencia , Gigabyte (sima es OC)
Sima gigat semmikepp se vegyel! Reszleteket talasz Abu85 , Wittman, es meg sokak.hozzaszolasaiban.
9,25 inch- 235 mm HIS6850 IceQ X
9.5 inch- 241.3mm Sapphire Toxic, AsusDirCu

(#10650) Valdez válasza Valdez (#10648) üzenetére


Valdez
őstag

Idlében persze sosem fog 1300 fölé kúszni, a félreértések elkerülése végett. Oldalsó házventivel végig 1100 alatt marad egésznapos használat után is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.