Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11199) üzenetére


kfron
aktív tag

Parádés!!

Köszi még egyszer.

(#11202) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11201) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nincs mit. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11203) Winne válasza kfron (#11200) üzenetére


Winne
nagyúr

Látod én pont ezért kerültem mindig a refhűtős cuccokat, vagy direktbe külső ventis kártyáim voltak, vagy a VaporX és nem is volt gondom vele sosem, de ezek szerint jobb, ha továbbra is maradok ezen a vonalon. Ha cserélsz hűtést, akkor lőjj pár képet és dobd fel pls. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11204) kfron válasza Winne (#11203) üzenetére


kfron
aktív tag

A fene sem (én) gondolta volna, hogy egy ref hűtővel hajat lehet szárítani...

Az asus meg sz@rjon sünt, hogy ezt így, ennyiért, piacra merte dobni.

Hát, ha meglesz, dobok. :K

Hali

[ Szerkesztve ]

(#11205) kfron válasza Winne (#11203) üzenetére


kfron
aktív tag

Na, megrendeltem... :)

link

[ Szerkesztve ]

(#11206) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11205) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát te aztán nem szarozol, de nem fogod megbánni, a mostani hűtéshez képest maga lesz a mennyország. :D

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11207) delta1017


delta1017
aktív tag

Nekem Asus 6870 van és ref. hűtéssel van, 1920x1080 ba játszok 82 C mennek a mostani játékok venti 2200 pörög és van úgy, hogy egésznap nyomom a játékat vele, semmi gond nincsen ezen a hőfokon ennek a kártyának

szerintem nem kell ettől parázni

kis ízelitő a videoimból, hogy a játékok alatt hogy muzsikál

http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhee

(#11208) naksys válasza kfron (#11205) üzenetére


naksys
senior tag

Nekem is ref hűtős karim van és nem megy 80C fölé a gpu hőmérséklete, csak normálisan be kellett lőni a venti szabályzást.

(#11209) sith7 válasza ///Krisz\\\ (#11199) üzenetére


sith7
nagyúr

Én is ezen agyalok ... :))

(#11210) delta1017


delta1017
aktív tag

én nem állitgatam semmit a ventivezérléseken direkt, hogy ne zenéljen a ventilátor

alp 1100 rpm, terhelve 2200 rpm szerintem ez így van jól, de ezt mindenki maga dönti el

(#11211) szasanyi válasza kfron (#11204) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem írható közvetlenül az ASUS "számlájára". Refhűtés az AMD-ATI kártyákra, csak a matrica lett cserélve ASUS-ra. Ha ASUS megoldás és ASUS hűtés, akkor az a DirectCu II lesz, bár az sem képes csodákra csak a refnél jobb (meg persze drágább is). De az AC TT Pro annál is jobb hűtés, mert VGA vezérléssel semmi hangja sincs, é kellemesen hűvösen tartja a kártyát.

(#11212) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Alapon

[ Szerkesztve ]

(#11213) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Húzva Vga + Proci

(#11214) mimic1979


mimic1979
aktív tag

A húzott eredmény feszemelés nélküli! Nem vagyok otthon annyira a feszelésben, de letöltöttem a Trixxet, és ha valaki útba igazítana hogy meddig mehetek el biztonságosan akkor megemelve is megnézném hogy hol a határa a kártyának!

(#11215) Vigneau válasza szasanyi (#11211) üzenetére


Vigneau
félisten

Látom, tiszta AC TT Pro forradalom nőtte ki magát itt időközben. Nem lesz rossz választás senkinek, az tuti. Én is csak akkor cserélem majd le, ha szerzek nagyon olcsón egy Alpenföhn Peter-t. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11216) Winne válasza kfron (#11205) üzenetére


Winne
nagyúr

Durván néz ki, szerelésről minden momentum érdekel. :D

@(#11190) szasanyi: Fullhd_alap vs. Fullhd_full

Nem túl kraftos. :D

@(#11207) delta1017: ezzel a linkkel mindenkinek a saját videói fognak csak bejönni. :D

Ja majdnem elfelejtettem, az alsó DVI-om nem megy, nem ad rajta ki képet, ez valami típushiba lehet? :D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11217) Vigneau válasza Winne (#11216) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez az én megoldásom a DVI problémára.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11218) Winne válasza Vigneau (#11217) üzenetére


Winne
nagyúr

Vicces egy "mai" kártyánál... :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11219) Misua


Misua
senior tag

Zsír - megfordítottam az eggyetlen ventimet, mely pont vga mellet volt, hogy ne kifelé, hanem befelé fújja a levegőt és 42 fok helyett 39 fokon van a VTX6850 :))
Lett tuningpotenciálé:D
Amugy ez a koncepció életképes? Mivel alapon a Procc/Lap/HDD 28-29 fokon van.

(#11220) szasanyi válasza Winne (#11216) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem rossz az, a teszt nagyon komolyan igénybe veszi a GPU-t és DX11 API-t használ, szóval... csak a minimum FPS kevéske. Hagyd lefutni 1x simán, aztán indítsd a benchtmarkot.

(#11221) ///Krisz\\\ válasza sith7 (#11209) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Erre nem mondok semmit, mert én Arctic fan vagyok tehát csak rábeszélnélek (a videokarin és a táp ventijén kívül minden Arctic Cooling venti, de amint lejár a gari megpróbálom cserélni Arctic-ra a táp ventijét is). Csak azért nem vettem még ilyen hűtést, mert az én esetemben (Gigabyte HD6850) nem lenne olyan jelentős a különbség, hogy megérjen nekem kiadni érte 6500Ft-ot. De akinek ez megéri annak csak ajánlani tudom, mert tesztekből illetve az itteni tapasztalatokból látom, hogy eszméletlen jó hűtő ez (ugyanúgy mint a többi Arctic is). :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11222) Winne válasza szasanyi (#11220) üzenetére


Winne
nagyúr

Annyira nem számít nekem a pont, csak azért csináltam, hogy nagyjából lehessen látni, hogy tudja-e azt, mint a többi. :)

A tiéd mennyit megy?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11223) Winne


Winne
nagyúr

Feltettem az MSI Afterburnert, de vannak inaktív opciók: [link]

Megoldás? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11224) ///Krisz\\\ válasza Winne (#11223) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

[link]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11225) Winne válasza ///Krisz\\\ (#11224) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Szerk.: úgy sem jó. :D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11226) ///Krisz\\\ válasza Winne (#11225) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Újra indítottad a progit a pipálgatás után? [link]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11227) kfron válasza delta1017 (#11207) üzenetére


kfron
aktív tag

Hello,

Most levettem a ház oldalát, így pár fokkal hűvösebb, most netezés alatt 40-42 fokos
a venti fordulat 2300-2400.
Terhelés alatt sztem vagy 6-8000. Ha kimegyek a szobából a konyhába ott is hallani.
A smart doktor szerint 10000 ford.-ig van skálázva... :C

11206 Krisz :)

[ Szerkesztve ]

(#11228) Winne válasza ///Krisz\\\ (#11226) üzenetére


Winne
nagyúr

Persze. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11229) ///Krisz\\\ válasza Winne (#11228) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor passz, nálam csak ezeket kellett csinálni és ment. :F Bár nem hiszem, hogy köze lenne hozzá, de hátha: A Catalyst-ban engedélyezve van az Overdriver?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11230) Vigneau válasza ///Krisz\\\ (#11229) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem minden VGA támogatott az Afterburner által. Más - nem MSI - gyártmányok csak akkor támogatottak, ha referencianyákra épülnek (esetleg szerencsés csillagzat alatt gyártódtak). Pl. az én Asus VGA-m sem referencia, ráadásul a VRM chip (ASP0907) sem ismert az AB által - még.
Elvileg van a Gigabyte-nak saját VGA tuning progija, azt is ki kellene próbálni. Remélhetőleg ez a VGA sem voltagelock-os.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11231) ///Krisz\\\ válasza Vigneau (#11230) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Értem, köszönöm! :R A Giga tuning progijában nem lehet feszt állítani, tehát az nem jó ebből a szempontból.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11232) Winne válasza ///Krisz\\\ (#11229) üzenetére


Winne
nagyúr

Full szürke: [link] :))

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11233) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis seítséget szeretnék kérni tőletek. Bocs ha nem ide kellett volna írnom a problémám!

Nos van egy lg lcd tv-m és a gépembe 6850-es kari van és ha lejátszok egy full hd-és filmet az sehogyan nem tudom rábírni hogy full hd-ban jelenítse meg és már kezdek megőrülni

az asztal szép 1920x1080-as semmi probléma. Win7 telepítésénél a catalystbe be kell álítanom az overscan-t hogy szép legyegyen a kép mert ha nem akk 1920x1080 59Hz és olyan rossz a kép.

Jó volna ha valaki tudna segíteni ebben
Előre is köszönöm!

(#11234) KaiotEch válasza Winne (#11232) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A kulcsra kattintással tudod engedélyezni.

(#11235) Winne válasza KaiotEch (#11234) üzenetére


Winne
nagyúr

Az okés lett, de az Afterburnerben nem változott semmi. Látjátok az Isten is úgy akarja, hogy én ne tuningoljam a vga-t. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11236) ///Krisz\\\ válasza Winne (#11235) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Vagy legalább is alapfeszen. :DDD Szerintem még próbáld meg a Sapphire TriXX-et is hátha azzal majd megy. Egyébként alapfeszen is szép értékeket lehet elérni.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11237) Winne válasza ///Krisz\\\ (#11236) üzenetére


Winne
nagyúr

Az enyém oc kártya és azt olvastam róla, hogy ezeknél még kevésbé megy a tuning, mint a nem oc változatoknál, de majd ha unom magam nekiálook megnézegetni az értékeket. Nem tudom mennyit lehet hozni egy vga oc-n, főleg nálam kis felbontásban. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11238) KaiotEch válasza Winne (#11237) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez hülyeség.. alapból OC-s kártyát is meg lehet húzni annyira mint a simát, csak annyi a különbség, hogy alapból többről indul.

(#11239) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11206) üzenetére


kfron
aktív tag

Na, nyitott háznál is lekapcsolt játék közben... Még megnézem a tápot,
lehet a kariba a két csati ugyanarról az ágról megy.
Bár kétlem, hogy egy 620W Enermax ettől megfekszik....

(#11240) Winne válasza KaiotEch (#11238) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is így gondolnám elsőre, remélem így is van, csak nem sok embernél láttam itt ilyen kártyát, mint ami nekem van... :N :(

Más: lol?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11241) KaiotEch válasza Winne (#11240) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az se rossz. :Y

[ Szerkesztve ]

(#11242) sith7 válasza ///Krisz\\\ (#11221) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#11243) HartgeH3-2.8 válasza Winne (#11237) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

azt olvastam róla, hogy ezeknél még kevésbé megy a tuning, mint a nem oc változatoknál

Ezt azért én részemről nem erősíteném meg egy MSI 6850 ről tudok ami nem OC és xart se tud tuningban qvázi nem bírja (a tulaj szerint), ehhez képest az én gyárilag OC kártyám simán nem hogy bírja egyenesen szereti a tuningot..

Én is ezen gondolkoztam hogy gyárilag OC kártyát "lehet" vagy mi értelme lenne még húzni.
Igazából arra jutottam hogy a Sapphire nem véletlenül tüntetné fel a kártya adatlapján és ajánlaná a TriXX nevű alkalmazást ha ezt nem lehetne használni bármelyik 6xx szériás kártyán.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11244) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

(SAPPHIRE Eligible Product List for TRiXX Utility)

11180-03

288-3E177-100SA

TOXIC HD6850 1G GDDR5 PCI-E
DL-DVI-I+SL-DVI-D / HDMI / DUAL MINI DP

..és pediglen itt gyárilag húzott kártyáról beszélünk.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11245) naksys válasza kfron (#11239) üzenetére


naksys
senior tag

Vidd vissza gariba! Tuti nem egészséges az a kari.

(#11246) sklopp válasza kfron (#11239) üzenetére


sklopp
őstag

A ref. hűtős Asus 6870 nálam így néz ki alapjáraton:

Mellesleg egyetlen Futuremark tesztet sem tudok futtatni, betöltés közben lefagy a gép, csak az egér mozgatható, semmire sem lehet kattintani, majd egy csippantás után végleges fagyás, csak reset segít. Viszont minden játék gond nélkül fut. Rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#11247) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11239) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Játék közben GPU-Z-vel naplózd a videokártya hőmérsékletét, de szerintem tuti, hogy túlmelegszik, nem hiszem, hogy a táp lenne kevés (és ne korlátozd a venti fordulatát hanem hagyd auto-n). Aztán írd meg, hogy hogyan alakultak a hőfokok (ha lehet akkor addig játssz vele amíg ki nem kapcsol), mert az az érdekes, hogy akkor hány fokos.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11248) naksys válasza sklopp (#11246) üzenetére


naksys
senior tag

Nálam akkor fagyogatott mikor túlhúztam a gpu-t. Próbáld meg kicsivel lejjebb állítani a frekijét. Hátha..
Volt olyan kártyám ami nem ment az alapfrekiken csak picivel alatta.

(#11249) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11247) üzenetére


kfron
aktív tag

Ok, csinálom...

[ Szerkesztve ]

(#11250) sklopp válasza naksys (#11248) üzenetére


sklopp
őstag

Nincs húzva, gyári beállításokon megy, 915 és 1050. Még pár napja tettem be a kártyát, csak most kóstolgatom. Minden program és játék hibátlanul megy (Crysis2, CoD Black Ops, Homefront stb.). De előbb-utóbb majd csak kiderül, mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.