Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) szasanyi válasza polonic (#10450) üzenetére


szasanyi
félisten

Valószínűleg kitaláltad. Csak külföldről tudom jó áron beszerezni, mert az itthoni üzletekben 10k, ami túl sok ha nem jó, vagy nem tetszik egy játék. :B És igen, sok helyen írják, hogy csúcskategóriás gépeken is akad úgy, hogy nem max. grafika van beállítva. Az is lehet, hogy az első játékjavításig, vagy új driver kiadásáig nem érdemes küzdeni vele... főleg 10k-ért nem. Gondolom ez respektálható körülmény.

(#10452) polonic válasza szasanyi (#10451) üzenetére


polonic
félisten

Nem erre gondoltam és az előző nem feltétlen neked szólt.
De elnézést is érte. Így már tényleg érthető. De nem hiszem, hogy külföldről magyar felirattal lehetne beszerezni.

(#10453) KaiotEch válasza polonic (#10452) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az tökmind1 szerintem. Magyarosítások portálon biztos fent lesz.

(#10454) szasanyi válasza polonic (#10452) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi gond, csak adtam egy - sztem elfogadható - választ a kérdésedre. :)

KaiotEch: igen, szó van róla, de ugye annyi "gond"van vele, hogy sosem lehet pontosan tudni, mikor lesz letölthető. RPG játékot meg komoly angol tudás nélkül játszani alig jobb, mint becsukott szemmel. ;]

(#10455) KaiotEch válasza szasanyi (#10454) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát nézd WoW-on is ellavíroznak a kis 10-13 éves gyerekek és az is angol :)

(#10456) Valdez válasza KaiotEch (#10453) üzenetére


Valdez
őstag

Ha nálunk magyar felirattal jön ki, akkor nem lesz fenn.

(#10457) polonic válasza Valdez (#10456) üzenetére


polonic
félisten

De a bolt polcán biztos lehetsz benne, hogy a magyar feliratos van fenn. :K

(#10458) XoZ válasza priti (#10447) üzenetére


XoZ
aktív tag

A következő AMD-s weboldal és ha jól emlékszem a PH felhasználók tapasztalatai szerint is aktív displayport átalakító kell a 3 monitoros rendszer működéséhez: [link].
To enable support for more than 2 monitors, “active” DisplayPort™ adapters/dongles are required (or monitors with direct DisplayPort™ connectivity must be used).
Azt mondjuk nem teljesen világos, hogy technikailag mi indokolja ezt, mert elvileg a passzív átalakító single link DVI-re tud átalakítani, ami pedig elég lenne 1920x1080 60 Hz-re.

(#10459) alibaba78 válasza priti (#10442) üzenetére


alibaba78
őstag

20-30C fokot nyertel vele? :Y :C Orulok, hogy hasznodra valt. :D :R

(#10460) ittakary


ittakary
nagyúr

A Sapphire-nénis referenciahűtéses 6870 hűtésével kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Holnap áll egy ilyen a házhoz :)

2012 év végéig szól a garancia (~1,5év), ti árra mennyit tartanátok reálisnak?

[ Szerkesztve ]

(#10461) ViiiiktorOC válasza priti (#10447) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát én nagyon ugy tudom hogy betudd kötni a 3. monitort nem elég a sima passiv átalakító!
gabipaci is a Logout-os írásában azt irta le!
Ő vele még nem tudtam felvenni a kapcsolatot de azon vagyok.:D

Én meg DE, szétvagdosgatoma kábelt azt összeforrasztgatom magam, ha lesz rá időm. :B ;] :))

Szerk.: Video kimaradt az előbb. Itt is látszik hogy aktív-ot köt be mert egyik kimenetele a csatlakozónak megy az usb-be.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10462) Vigneau válasza ittakary (#10460) üzenetére


Vigneau
félisten

Max. 38k. Igaz, én Asus DirectCU-t rendeltem 39k-ban, újonnan.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10463) priti válasza ViiiiktorOC (#10461) üzenetére


priti
addikt

Megy az a passzívval is, de rossz fényképet linkeltem. A DP portot RGB-re kell átalakítani, tudod a klasszikus VGA kábel, szinte minden monitoron van olyan csati. Ha DVI-ra alakítod akkor valóban szopakodás van, majd utánanézek mi a csöcs van abban az aktív cuccban, mindegy a lényeg hogy megy passzívval is, csak nem DVI-on. Csávókám is így tolja.

#10459) alibaba78

Jaja, hűt az a rendszervíz ha hozzáér a blokk rendesen. Amúgy még most sem tökéletes szőrős fánk alatt nyomkodtam a blokk tetejét kézzel és az egyik sarkát ha nyomom 50 fokról lemegy 45 fokra, de mindegy ezért már nem szedem szét mégegyszer elég az 50 fok 100% terhelés mellett, így már tudom húzni. Majd kitesztelem ha lesz időm, hogy mit megy.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10464) KaiotEch válasza priti (#10463) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hogy csinálta meg az ember azt hogy a 2. DVI portból átalakítóval D-sub-os monitort futtat? Nekem csak akkor működött ha az 1-esbe raktam.

(#10465) ViiiiktorOC válasza priti (#10463) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Akkor ha nekem 3 VGA csatlakozású monitorom van. 6870-en meg 2XDVi, 1 hdmi, 2 Mini-display port van.
Akkor 2 monitor mehet DVI to VGA átalakítóval, a 3. monitor a video alapján meg hdmi to VGA? Jolértem?
És ha ugy van hogy Hdmi -> DVI -> DVI -> VGA (Dsub) úgy is működne?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10466) priti válasza ViiiiktorOC (#10465) üzenetére


priti
addikt

Az egyiknek mindenképpen DP porton kell lennie a 6870-es karin az AMD oldala szerint. Érthetetlen, hogy miért így kellett ezt.
Tehát ha három VGA kábeles monitorod van, akkor kell két VGA=>DVI, meg egy VGA=>DP átalakító és mind lehet passzív.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10467) ittakary válasza priti (#10463) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha valaki rájön ennek a nyitjára, küldjön már egy üzenetet. Hálámat sörben is kifejezném. :R

(#10468) ViiiiktorOC válasza priti (#10466) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Találtam egyet. hát 5e körül van apróba.
És akkor elég lenne ez? már teljesen belebonyolódtam:( Azt se tudom már h mivan:(

perszemég a képméretet se tudom csökkenteni :O

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10469) priti válasza ViiiiktorOC (#10468) üzenetére


priti
addikt

Szerintem ez érthető , de nem nézed figyelmesen, mert a srác is DP-t alakít át- VGA-ra nem a HDMI-t, nemtom a HDMI-t honnan szedted, aszondod a "video alapján" de abban meg nem az van. Ő úgy dugta be, hogy volt egy DVI kábeles moncsi, egy VGA kábeles amit betolt átalakítóval DVI-ba meg még egy VGA kábeles amit meg DP-be tett.
Annyi jótanács még, hogy amikor próbáljátok vegyétek le a felbontást 1024x768-ra, mert van egy pár gagyi minőségű átalakító, ami nem visz át magasabb felbontást. Amikor a stúdiót raktuk össze mi is szopakodtunk ilyesmivel, egy aktív VGA to DVI átalakítón az Istennek nem ment át a jel és csak a felbontás levétele után jött meg a kép, holott a specifikációjában az volt, hogy FullHD-s. Valszeg a nagy adatsűrűség miatt bezavart már valami, aztán betettünk egy másik ugyanolyat és azzal meg jó lett.

Hardverlesen

(#10470) ViiiiktorOC válasza priti (#10469) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

HDMI-t magamtól szedtem mert olyan átalakítóm van. HDMI to DVi, és mondom arr meg egy DVi- to vga átalakító, aztán az hátha menne.
De ha aszt mondod hogy hogy egyiken mindenképp minidisplayportnak kell lennie. Akkor az úgy is lehet.
Videon meg displayport van nem mini-displayport. De gondolom nincs különbség.
Segítséget köszönöm!!!! :R
Tudom h sok mindent kellett ma a számba rágnod. Késő van már.:)
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10471) gabipaci válasza priti (#10447) üzenetére


gabipaci
addikt

Szerintem fuss neki még egyszer.
Kevéske tapasztalatom van a témában (bár 5970OC kártyával), és a passzív átalakítóval csak annyit tudsz elérni, hogy kiküldöd a jelet a monitorra, amit azonnal le is tilt a kártya.
CCC felismeri mindhárom monitort, és felajánlja, hogy válassz ki kettőt a háromból.
Ha a harmadikat is aktiválod, akkor ez előző kettőből egyet kikapcsol.
Az említett AMD oldalon oda van írva, hogy kell egy VGA amin van egy DP vagy egy MIni DP, plusz egy az átalakítók közül, aminek a listáját itt találod. Na már most ezek aktív átalakítók.
Mellesleg mikor én raktam össze a rendszert, pont ez miatt kellett várnom még 4 napot, mert passzív átalakítót vettem.

(#10470) ViiiiktorOC:
Ha meg DP van a karin, nem Mini DP (mint az enyémen) akkor meg még egyszerűbb.
DP to DVI aktív, aztán DVI to HDMI és ebből 3 db.
Én ezt vettem, és tökéletes

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#10472) gabipaci válasza gabipaci (#10471) üzenetére


gabipaci
addikt

Bocsesz, ha jól értem nincs HDMI a monitoron, akkor az nem kell. De az aktív display port átalakító mindenképp.

Logitech hardware tester

(#10473) gabipaci válasza gabipaci (#10472) üzenetére


gabipaci
addikt

[link]
Innen a legutolsó az biztos jó, a többiről nem tudom, mert nincs termékazonosító szám.

Logitech hardware tester

(#10474) ViiiiktorOC válasza gabipaci (#10473) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Monitor VGA-s.
6870-es: 2X DVI, 2X mini displayport, 1X HDMI

Akkor 2 monitor megy DVi to VGA átalakítóval.
A 3. monitornak kell akkor a Mini-Displayport. Ide kell egy olyan átalakító ami Akítv.
Mini display portból kell csinálnom display portot, arra egy Aktív DVI- átalakítót, amire meg jönne a VGA-s átalakító? :( :O

Vagy amit linkeltél onnan szerezni egy Mini displayportból DVI-t csináló AKTÍV átalakítót?

Egyszerűbb nem is lehetne.:(

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10475) alibaba78 válasza priti (#10463) üzenetére


alibaba78
őstag

"Majd kitesztelem ha lesz időm, hogy mit megy."

Na igen, erre kifejezetten kerni akartalak! :)

(#10460) ittakary: Ugyanolyan referencia kartya, mint a vtx, asus, vagy tudomisen... Idle halk, terhelve mar van hangja, de nem veszes (szerintem). Ha ujan kapod, akkor boseges lesz a koretes a dobozban. Parjat ritkitja. Cserebe meg 1200-at sem megy a memoria, dehat ez kit erdekel?! engem :D

(#10474) ViiiiktorOC: Miert van olyan erzesem, hogy ez igy nem fog menni....? Pedig eszem agaban sincs elkeseriteni teged.

[ Szerkesztve ]

(#10476) gabipaci válasza ViiiiktorOC (#10474) üzenetére


gabipaci
addikt

Először is, nekem a vga-hoz adtak mini dp - dp átalakítót ajcsiba.
Szóval nekem így van, hogy mini dp - dp, dp - dvi aktív, dvi - hdmi
Meg a másik kettő ugye dvi - hdmi

Van olyan aktív átalakító is, ami mini dp - dvi, de azt nem találtam anno sehol. De elméletben létezik.
A félreértések elkerülése érdekében:
Paszív átalakítót is fel lehet használni eyefinity-hez, pl a Te esetedben lehetne egy paszív mini dp - dvi, de csak akkor, ha a másik mini dp-ba egy akív átalakítót is raksz.
Tehát egy aktív mindenképpen kell, de ha használod a mások mini dp-ot, oda már jó a passzív is.

Nem olyan bonyolult egyébként, szerintem ne add fel!

(#10475) alibaba78:
Miert van olyan erzesem, hogy ez igy nem fog menni....? Pedig eszem agaban sincs elkeseriteni teged.
Mire gondolsz? Mert lehet hogy elkerüli valami a figyelmem, de szerintem menni fog.
A VGA csatlakozókra gondoltam, hogy gyenge pont, de szó sincs róla, hogy ne menne vele.

Logitech hardware tester

(#10477) ViiiiktorOC válasza alibaba78 (#10475) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ennél jobban már nem lehetek letörve e miatt!:( :)
Mért ne sikerülne fő a + gondolkodás! 5 átalakító aztán miden működni fog:D
Ötleted van? Szívesen meghallgatom.:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10478) alibaba78


alibaba78
őstag

gabipaci, ViiiiktorOC: Mindket dvi-re tudtommal nem lehet vga atalakitot rakni, mert az egyiket letiltja, es nem ad kepet. Esetleg meg azt tudnam elkepzelni, hogy
1. monitor: dvi-vga
2. monitor: Hdmi-vga adapter
3. monitor: active dp-dvi, es onnan amire akarod.

Kihangsulyozom, hogy csak elgondolas. A te verziod ViiiiktorOC eselytelennek tunik. :( Remelem, tevedek.

(#10479) Vigneau válasza alibaba78 (#10478) üzenetére


Vigneau
félisten

HD 5850-nél és GTX 460-nál én így használtam a monitort és a TV-t (FULL HD mindkettő). Két DVI/D-SUB átalakító a VGA-ra, rájuk kötöttem egy 1.5m-es és egy 10m-es VGA kábelt. Ez nem menne a 6-os szériánál? Ha igen, akkor ajajaj lesz nálam... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10480) priti válasza gabipaci (#10471) üzenetére


priti
addikt

:O Feladom.
(#10463) - olvasd el, nézd meg a videot,én többször már nem írom le.

Hardverlesen

(#10481) alibaba78 válasza Vigneau (#10479) üzenetére


alibaba78
őstag

"I have a Gigabyte HD 6850 with the same problem. The DVI port that is right next to the HDMI and DP ports works with a D-Sub Adapter, but the DVI port on top (next to the ventilation grille) doesn't.
I tried connecting a second, older LCD also via D-sub at the same time, and it won't be recognized.
If I understand you guys correctly the DVI port next to the HDMI and DP works with anything; the DVI next to the ventilation grille, only works with a native DVI connection."

"I have 2 Acer V193W VGA monitor. By connecting one of the two monior the second DVI input, it is not detected by the video card.
Instead connecting the monitor of my friend, who has a DVI input, everything works.
I also have a TV connected via HDMI and it works"

Nem csak ti kuzdotok ezekkel a problemakkal. Az lcd tv-hez miert nem hasznalsz mondjuk hdmi kabelt?

mod.: Vagy akkor mas megoldas utan kell nezni. :(

[ Szerkesztve ]

(#10482) alibaba78 válasza ViiiiktorOC (#10477) üzenetére


alibaba78
őstag

Es a korabbi kerdesedre a valasz:

:(

(#10483) Vigneau válasza alibaba78 (#10481) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezért nem használok HDMI-t a TV-hez. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10484) ViiiiktorOC válasza alibaba78 (#10482) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát akkor szerintem az lesz a helyzet hogy összegyűjtök jósok csatlakozót és majd egyesével ki lesznek próbálva a variációk!:) Jobbat most nem tudok.
De akkor marad az hogy szerzek mindenképp egy aktív displayportos DVI átalakítót.
Köszi az infót, 1 kártyára lesz kötve az összes monitor.:)
Ilyen Hdmi-vga adaptert is fogok szerezni.
Hát lassan összeáll hogy kell 7-8 csatlakozó:D:D:)
Mindenesetre srácok köszönöm a segítséget és a türelmeteket! :C :R
Ha elkészül majd nyár elején az Eyefinity, akkor mindenképp közzé teszem a tapasztalatokat! És a csatlakozó kombinációkat!:)
üdv. és jóéjt!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10485) alibaba78 válasza ViiiiktorOC (#10484) üzenetére


alibaba78
őstag

Reszemrol 2 felallast talaltam eletkepesnek:

1. monitor: dvi-vga
2. monitor: hdmi-vga
3. monitor: aktiv minidp-dvi, es dvi vga

1. monitor: dvi-vga
2., es 3. monitor 1-1 minidp-dvi, es azokat vga-ra.

Sok sikert! :)

(#10483) Vigneau: Maestro! Kifejezetten neked talaltak ki a wireless hdmi-hdmi akarmit. :D

(#10486) gabipaci válasza priti (#10480) üzenetére


gabipaci
addikt

Oké, add fel!
Van eyefinity-d működőképes?
Nekem van, és valahogy egy több száz ezer forintos rendszernél szeretem követni a gyártó utasításait, hogy mit használjak. Sosem voltam híve a sufni tuningnak.
Végül is próbálja meg nyugodtan, én csak azt mondhatom, amit az AMD is mond, és hiszek nekik, mert nem a saját terméküket szeretnék eladni, hanem egy harmadik - negyedik - ötödik gyártó cuccait írják használhatónak.

Ahogy olvasom a hsz-eket a videónál, nem mindenki happy.
Egy próbát lehet hogy megér, de 15 dolcsit spórol vele, aztán ha nem jön össze, akkor meg csak az időt pocsékolta. Én biztos nem sz@roznék vele.

Logitech hardware tester

(#10487) delta1017


delta1017
aktív tag

Na nekem aza gondom, hogy a monitoromat összekötöttem HMI kábelal, probléma az, hogy nem rakja ki káváig a képet, meg a hang se jött át.
A CCC-ben nem találtam olyan beállítást, hogy ezt a problémát megoldaná vagy csak figyelmetlen voltam.

(#10488) polonic válasza delta1017 (#10487) üzenetére


polonic
félisten

A hanghoz a windows hangbeállításainál kell alapértelmezetté tenni a hdmi kimenetet.
A kijezlős kérdésre most hirtelen nem tudom a választ, a catalyst topikban megtalálod.

(#10489) gabipaci válasza delta1017 (#10487) üzenetére


gabipaci
addikt

ccc-ben van egy beallitasi lehetoseg, egy csuszka. Nem tudom pontosan anevet, de ha hazerek, es addig nem lesz meg, megirom. Egy monitor van a kepen, es alatta egy vizszintes csuszka.

Logitech hardware tester

(#10490) delta1017 válasza gabipaci (#10489) üzenetére


delta1017
aktív tag

köszi, ha hazaérek megnézem azt a csúszkát, hogy hol is van

polonic köszi

megnézem ott a hangot

[ Szerkesztve ]

(#10491) priti válasza gabipaci (#10486) üzenetére


priti
addikt

Ha rám hallgatsz azt használsz, amit akarsz. Csak ha nem próbáltad ki VGA-val, akkor ne mondd, hogy nem megy vele, mert egymást hülyítjük így értesz. Pláne, hogy neked ötös sorozatú kártyád van és a hatos sorozat topicjába írsz. Vannak különbségek. Például a hatos sorozaton már 1.4-es HDMI van, a tiéden meg 1.3-as. Nyilván nagyobb felbontás érhető el ha nem VGA-val operálsz, de azok a felbontások 3 monitoron diavetítésre jók esetleg, nem játékra... szóval ha árban sokkal olcsóbb a VGA, akkor egyenlőre még tök felesleges aktív DP átalakítót venni.

(#10490) delta1017

Underscan/Overscan a neve.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10492) delta1017 válasza priti (#10491) üzenetére


delta1017
aktív tag

köszika :R

(#10493) polonic válasza priti (#10491) üzenetére


polonic
félisten

Egyelőre.
A két csapat áll egyenlőre a meccsen.

(#10494) Vigneau válasza alibaba78 (#10485) üzenetére


Vigneau
félisten

No, olyanról még nem is hallottam... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10495) Biga123 válasza delta1017 (#10492) üzenetére


Biga123
addikt

Windowsban a hang-lejátszóeszközöknél tedd alapértelmezetté az AMD HDMI Output eszközt és hangod is lesz...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10496) priti válasza polonic (#10493) üzenetére


priti
addikt

Szövegkörnyezettől is függ ám. Számmal összefüggésben egyenlőre. Egyenlőre (egyenlő felbontásra) felesleges megvenni. Bonyolult ez a magyar nyelv mi? :DDD

Hardverlesen

(#10497) ittakary


ittakary
nagyúr

Olyan jófej itt mindenki ebben a topikban, hogy nem volt szívem itthagyni titeket valami HD58xx kari miatt :) Így ő a következő áldozat:

Szimpatikus a néni, remélem sokáig szolgál majd engem...

(#10498) ittakary válasza priti (#10496) üzenetére


ittakary
nagyúr

Khm: szerintem szarul írtad... Időre utalsz ott, és akkor viszont az 'n' nélküli változat köll

[ Szerkesztve ]

(#10499) polonic válasza ittakary (#10497) üzenetére


polonic
félisten

Ruby mindig szimpatikus. :D

(#10496) priti

ittakary már leírta.

[ Szerkesztve ]

(#10500) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

"....Boltunk zárva tart 23.-áig. Megértésüket köszönjük!"
:(
Csak utána jöhet haza az átalakító csapatom.:)
Köszönöm segítséget, még majd írok h mi a helyzet!:)
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.