Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Vigneau válasza sith7 (#11350) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvileg 4 pines a VGA-d és az AC hűtő ventije is. Nem hinném, hogy gondod lesz vele. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11352) sith7 válasza Vigneau (#11351) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, akkor csak elnéztem valamit :R

(#11353) Pala válasza sith7 (#11350) üzenetére


Pala
veterán

Nekem megjött a hűtő, itt fogom a kezemben, és itt a hátulján jelzi, hogy van benne egy ilyen elosztó-féleség. Egyébként ahogy látom, 3 és 4 tűs végződése is van a ventinek, szóval közvetlenül ráköthető!

[ Szerkesztve ]

(#11354) naksys


naksys
senior tag

Köszi a válaszokat!
Más a vezérlés, gondolom a ventilátor elektronikája olyan, hogy pwm szabályzással és "normál" módon is megy.

(#11355) sith7 válasza Pala (#11353) üzenetére


sith7
nagyúr

Rendben, szuper :R

Ha beszerelted, pár infót írhatsz róla :))

[ Szerkesztve ]

(#11356) Pala válasza sith7 (#11355) üzenetére


Pala
veterán

Felszerelni viszont most lusta vagyok, úgyhogy mérésekkel majd holnap vagy holnap után szolgálhatok! :R :D

(#11357) Biga123 válasza naksys (#11354) üzenetére


Biga123
addikt

Ha a venti PWM-es akkor az megy 3-4- pinről is viszont ha maga a kari vezérlése PWM-es akkor csak a pwm-est tud vezérelni amúgy maxon fog tekerni.... szvsz

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11358) sith7 válasza Pala (#11356) üzenetére


sith7
nagyúr

:Y

Én nem bírnám ki :DD , de rendben, Te tudod :R

(#11359) naksys válasza Biga123 (#11357) üzenetére


naksys
senior tag

A kari pwm, a venti 3 pin.

(#11360) Pala válasza sith7 (#11358) üzenetére


Pala
veterán

Elég hosszú nap áll mögöttem, kicsit fáradt vagyok most ilyen szerelgetésekhez. Azt meg általában jobb éberen és odafigyelve végezni. :K

(#11361) sith7 válasza Pala (#11360) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#11362) Vigneau


Vigneau
félisten

ASUS tulajok!

Ti hallottatok már erről a progiról: ASUS GPU Tweak (kép alja)? :Y

Most szedtem le - az ASUS SmartDoctor gyorsan el is felejtve és már az MSI Afterburner sem téma nekem. Kb. ugyanazt nyújtja és tudja a GPU Tweak, mint a korábban megszeretett Afterburner (szinte azonos köntös), csak itt megy a feszültségemelés is az ASUS HD 6870-emen. Jaj, ma gyereknap lesz nálam... :K ;]

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11363) kfron


kfron
aktív tag

Na lecseréltem, alleluja!

link[link]

[ Szerkesztve ]

(#11364) kfron válasza kfron (#11363) üzenetére


kfron
aktív tag

Na még egyszer:

link
link
link
link
link
Hőmérséklet
52-53 fok volt idle, most 39... :)

[ Szerkesztve ]

(#11365) Misua


Misua
senior tag

Mint írtam - XDL gagyi házamban megfordítottam az eggyetlen ventit (oldalventit), hogy ne kifelé, hanem befelé fújja a levegőt.
Hasonló időjárási körülmények között (dögmelegben :) ) végeztem teszteket a VTX3D 6850-l.
820/1100 2D-ben 42 fok helyett 39, és 1 órás Furmark után 90 fok helyett csak 79! :Y :Y :Y Eszméletlen mire képes egy kis plusz 8 centis venti :C
Mehet a bios update...már nem akadály a hő :)

[ Szerkesztve ]

(#11366) Alastair' válasza Misua (#11365) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, az oldalsó ventik, jó ha befele fújnak. Túrjad fel a PCS+ biost. :C

Alister from Hell

(#11367) Pala válasza sith7 (#11361) üzenetére


Pala
veterán

Közben meg rájöttem, hogy amúgy se tudnám lecserélni. Jól megszívtam, mert nincs olyan kicsi csavarhúzóm, amivel a hátsó keresztpántot tartó csavarokat el tudnám távolítani. :(
Holnap kezdhetek utánajárni, hogy pontosan hol lehet ekkora csavarhúzót venni. Ráadásul nem is tudom, hogy ennek a méretnek mi a megnevezése, csak körbeírni tudom. :)

(#11368) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11364) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Szép, gratula az új hűtéshez! :C És, hogy alakul terhelés alatt?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11369) Misua válasza Alastair' (#11366) üzenetére


Misua
senior tag

Azon vagyok...de egyenlőre normális útmutatót keresek a bios updatehez...egyenlőre csak orosz nyelven találtam [link].
Nem tetszik amit a google fordító ír ki (nem túl bíztató :D ), ha tudsz valami jó linket (angolul is), akkor hélés lennék.

Utasítások villog a BIOS video 5970
- Download Master Bios http://www.techpowerup.com/vgabios/6147 ... 116_1.html.
- Töltse le a slave Bios http://www.techpowerup.com/vgabios/6147 ... 91116.html.
- Töltse le művész bios kopirum a botot, és ha akarod, nevezd át 0.bin (lehet 0.rom), a könnyebb újbóli.
- Tu ugyanezt az eljárás a slave bios, de pereimenum 1.bin (1.rom).
- Most már van kész betölteni a flash drive-két bios.
- Sticks egy flash meghajtót és indítsa újra a szorongató F8, válassza ki a listából a készülék indul, a mi esetünkben, USB.
- Boot a tiszta DOS.
- Annak érdekében, hogy meggyőződött arról, hogy van két videó processzor segítségével az NT atiflash-i, illetve fogunk hivatkozni a videó feldolgozó 0 és 1.
Minden kulcs atiflash program lehet keresni beírja a atiflash.exe.

Nos, és imádkozzatok, folytassa a villogó (Minden lehetőség a parancs után atiflash írta szóköz!):
- Írd be a line atiflash-f-p 0 0.bin varrott, így az első videó processzor és nem túlterhelt
- Írd be a line atiflash-f-p 1 1.bin.
- Reboot.
- Gratulálunk Önnek folt kártyát egy új BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

(#11370) sith7 válasza Pala (#11367) üzenetére


sith7
nagyúr

Vidd magaddal a boltba a vga - t, hogy ehhez kérsz csavarhúzót :DDD

(#11371) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11368) üzenetére


kfron
aktív tag

1 óra Crysis 2 után, max. 65C... A 85 fok helyett, úgy, hogy a ventik csak max. 60% jártak. :Y
És A hangja mint egy szúnyogböfi...
Köszi a tanácsot, tényleg nagyon faja a hűtő! :C

11367 Pala

Csavarhúzóért nekem is le kellett mennem az obiba... :) 1.5-t vettem, az jó hozzá.
(nem adja könnyen magát.)

A feje 1,5 mm, rá van a nyelére, a legkisebbet kellett megvennem.
De vigyázz vele, mert könnyen törik! (a csavarhúzó feje)

[ Szerkesztve ]

(#11372) Pala válasza sith7 (#11370) üzenetére


Pala
veterán

Inkább csak a csavart viszem. :D

Egyébként van itt egy nagyon hasznos kis oldal, ahol 32 lépésben, képekkel illusztrálva megmutatják, hogyan kell szétszedni szakszerűen egy referencia 6870-est: [link]

kfron: köszi! :R Ez az 1.5 ez micsoda amúgy? Minek a jelzése / mérete? Bemegyek, azt mondom, hogy kérek egy másfeles csavarhúzót, és azonnal tudni fogják, miről van szó? :)

[ Szerkesztve ]

(#11373) Misua válasza Alastair' (#11366) üzenetére


Misua
senior tag

Esetleg ez korrekt?[link]

(#11374) Pala válasza kfron (#11371) üzenetére


Pala
veterán

:R :R

Egyébként azért törik könnyen, mert valószínűleg kínai. Viszont ha csak erre a 4 csavarra kellett, akkor nincs is sok értelme drágábbat venni. A jó csavarhúzók egyébként többezer forintba kerülnek, még az ilyen kis bolhaf@sz méretűek is. :)

Anno volt egy passzív Zalman hűtésem még a GF2-es korszakban, ahhoz gyárilag adtak egy tök jó minőségűt csavarhúzót, amit azóta is folyamatosan használok (!). csak ez pont eggyel nagyobb, mint ami kellene a keresztpánthoz. Mindenesetre a burkolatot tartó 9 csavart le tudom szedni vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#11375) sith7 válasza Pala (#11372) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :))

(#11376) kfron válasza Pala (#11374) üzenetére


kfron
aktív tag

német LUX, 1900 ft. :O

[ Szerkesztve ]

(#11377) Pala válasza kfron (#11376) üzenetére


Pala
veterán

Hmm, pedig az nem is a legolcsóbb. :F Vannak ilyen 100 meg 200 forintos csavarhúzók. :) De láttam 8-10 ezerért is! ;]

(#11378) Vigneau válasza kfron (#11371) üzenetére


Vigneau
félisten

Lám lám - nekem már a 3. VGA-m szolgálja ki gond nélkül. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11379) kfron válasza Vigneau (#11378) üzenetére


kfron
aktív tag

Az faja! :))

Amúgy ez a gpu tweak tényleg jó...

11377 Pala

Annyit akkor se adnék érte, ha telne rá. :N

[ Szerkesztve ]

(#11380) Pala válasza kfron (#11379) üzenetére


Pala
veterán

Óóó, most utána néztem én is, már így a screenshotok alapján is tetszetősebb, mint az Afterburner, de még a Trixxnél is jobbnak tűnik! Azt hiszem ki fogom próbálni! :K

szerk.: Nyugi, én se...főleg nem 4 csavarért! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11381) Vigneau válasza kfron (#11379) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak, Te is feltoltad? Annyira örülök, hogy végre megy a feszültségemelés és a monitorozás újra egy progiban. Nem hiába, az Afterburner-t nagyon megszoktam, de a GPU Tweak is szinte ugyanaz - szerencsére. De hogy így elsunnyogták Asus-ék (kb. 06.08. környékén jelenhetett meg) - hivatalos honlapon én nem is találtam... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11382) sith7


sith7
nagyúr

Feltettem ezt az MSI Afterburner programot, de ezzel is csak 850 - ig engedi húzni , mint a CCC - ben ... mit csinálok rosszul ? :F

(#11383) kfron válasza Vigneau (#11381) üzenetére


kfron
aktív tag

- hivatalos honlapon én nem is találtam...

Én se, úgy kellett kibányásznom valami honlap aljáról... :N

(#11384) Vigneau válasza sith7 (#11382) üzenetére


Vigneau
félisten

Itt a megoldás a Számodra: Afterburner cfg módosítás menete. ;)

kfron:
Akkor nem csak én nem találtam. Kb. úgy járhattál, mint én. A sok link után leltem meg nagy nehezen a zip letöltését. :B :DDD

Hátha működik:

ASUS GPU Tweak download

(nekem utána még a this direct link-re rá kellett kattintanom a zip linket követően)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11385) sith7 válasza Vigneau (#11384) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#11386) alibaba78 válasza szasanyi (#11108) üzenetére


alibaba78
őstag

:Y Ki hitte volna!? :)
Az attol is fugg, mekkora osszeget tartasz vagyonnak, es mi a terve a fiatalembernek? Mellesleg mit lehet tanulni/gyakorolni egyetlen arva het alatt?

(#11387) szasanyi válasza alibaba78 (#11386) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyelvet? ;] "Kisebb vagyon" alatt azt értem, amikor az ember több mint egy hónap alatt keresi meg (ha semmire sem költ mellette), azt az összeget amit ő egy hét alatt (egyedül) elköltene. Ez sajna nálam a luxus kategóriát jelentené, ha rendelkeznék luxus kategóriával. :N

(#11388) alibaba78 válasza szasanyi (#11387) üzenetére


alibaba78
őstag

A tobbit priviben. Elnezest az off-ert mkitol.

(#11389) sith7 válasza Vigneau (#11384) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem működik :(

(#11390) alibaba78 válasza sith7 (#11389) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezt: I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

Egy az egyben bemasoltad az unofficialoverclockingeula: -hoz, vagy csak egy "1"-est raktal melle?

(#11391) sith7 válasza alibaba78 (#11390) üzenetére


sith7
nagyúr

bemásoltam

(#11392) alibaba78 válasza sith7 (#11391) üzenetére


alibaba78
őstag

Akkor probald ezzel: Trixx! Remelem, mukodni fog! :)

[ Szerkesztve ]

(#11393) ittakary válasza sith7 (#11391) üzenetére


ittakary
nagyúr

Próbáld ezzel: [link]

Feltöltöttem a sajátom, ezzel orrbaszájba huzogathatom a feszt és az órajelet :) Csak másold be a mappájába és írd felül a meglévőt (előtte biztonsági mentés eredetiről):

pl: C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner

[ Szerkesztve ]

(#11394) Vigneau válasza sith7 (#11389) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiléptél a progiból utána és újra is indítottad? Tuning opciónál ki van pipálva a feszültségszabályozás 2 pontja?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11395) sith7 válasza Vigneau (#11394) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, kiléptem, beléptem, és ki van pipálva, de még így sem

Köszönöm, kipróbálom, amiket küldtetek :R
Talán ez a Trixx működni fog ... végülis a kártyám is Sapphire :))

(#11396) Alastair' válasza Misua (#11373) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, az Atiwinflash-el nyugodtan frissíthetsz, én is azzal szoktam. Rendszergazdaként indítsd, és a wint tedd egyszerű megjelenésre, mert at aerot nem szereti. Kitallózod a letöltött PCS+ biost, rákatt a "program"-ra, és megvárod amíg kéri a restartot. 2 - 3 másodperc az egész folyamat.

sith7: én a Sapphire Trixx-el szaggatom a vga-t, ha bencselni támad kedvem, feszt is lehet vele állítani, és tuningolni is bőven 1000 felé.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11397) naksys válasza sith7 (#11395) üzenetére


naksys
senior tag

Az enyém is Sapphire és nekem működik Afterburnerrel a fesz szabályozás. Csak engedélyezni kellett a programban. Megtetted?

(#11398) Pala válasza sith7 (#11395) üzenetére


Pala
veterán

Nekem a Trixx-szel az volt a gondom, hogy custom ventiszabályozás mellett terhelésből idle-be visszaállva a ventifordulatot nem csökkenti vissza magától a gpu lehűlése után sem, csak ha újra alkalmazom a beállítást a programban. :F No mindegy, mert a Twin Turboval úgysem lesz erre szükség. :)

szerk.: Egyébként tuningra tényleg jó!

[ Szerkesztve ]

(#11399) Vigneau válasza sith7 (#11395) üzenetére


Vigneau
félisten

Melyik verzió van Nálad? Referencianyákos, vagy valami Sapphire non-ref nyákos? Ez is lehet az oka, ha nem megy az AB-ben a feszültségállítás.
Nekem a Sapphire HD 5850-em volt non-ref nyákos, ráadásul voltagelock-os. Ettől függetlenül 1.088V-os alapfeszültségen vitte a 915/1200-at.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11400) sith7 válasza Vigneau (#11399) üzenetére


sith7
nagyúr

Fúú ... :) ... mennyi válasz

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, ha nem működik ez az MSI, akkor megpróbálom a Trixx - et

Mindent engedélyeztem, amit kellett

Nem tudom .... hol lehet ezt megnézni, hogy milyen nyákos ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.