Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) ///Krisz\\\ válasza Vigneau (#10696) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Értem, a NYÁK-ról nem tudok nyilatkozni, azt nem tudom megkülönböztetni, hogy referencia vagy módosított. Mit jelent az, hogy átnevezett VRM? Semmit nem módosítottak rajta csak egyszerűen kiadták új néven?

(#10695) Ágógreen: Mert nem mindegyik kártyán van ugyan olyan jó chip, ezért megnézik, hogy melyik az a legkisebb feszültség amivel még a legrosszabbul sikerült chip-ek is működnek és azt fogják beállítani mindegyikre, mert így biztos, hogy mindegyik működőképes lesz. A mérnökök egyébként ezt hívják Worst Case - A legpesszimistább eset-nek.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10702) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

ezért jók például az xfx black edition kártyák: kézzel kiszelektált nemes darabok :K

[ Szerkesztve ]

(#10703) Beri válasza Ágógreen (#10700) üzenetére


Beri
addikt

1.3V-on? Semmi kiemelkedő nincs benne, ezt elég sok kártya tudja minden gyártótól.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10704) priti válasza polonic (#10693) üzenetére


priti
addikt

A 6xxx gyártása olcsóbb, így ezen sorozatot preferálja az AMD, ezért is akciózták meg az 5xxx kártyákat nemrég. Arra tekintettel, hogy az 5xxx tulajok nem akarnak cserélni 6xxx-re a teljesítményközelség miatt és sokan kivárnak, illetve az akció miatt mostanában vásároltak 5xxx VGA-t feltételezhetjük, hogy elég nagy raktárkészletek halmozódnak fel nyár végére eladatlanul a hatos sorozatból az új sorozat megjelenése előtt, így annak kereskedelmi forgalomban értendő megjelenését megelőzően az árak felteszem esni fognak pusztán a hírre, hogy fizikai értelemben megjelent a gyártásra kész hetes verzió, mert senki nem akar bukni a raktárkészleten. Ez a hír már a nyári hónapokat követően várható az utolsó negyedévben. Persze ha nem jön össze valami és a hírek kudarcról szólnak akkor kitolódik az áresés a kereskedelmi forgalomban történő megjelenésig, vagy a konkurencia esetleges árképzésváltásáig.

Hardverlesen

(#10705) Beri válasza priti (#10704) üzenetére


Beri
addikt

A 6xxx gyártása olcsóbb, így ezen sorozatot preferálja az AMD, ezért is akciózták meg az 5xxx kártyákat nemrég.
Az 58-asok gyártását leállították, ezért akciózott a sapphire.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10706) Vigneau válasza ///Krisz\\\ (#10701) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem nagyjából azt jelentheti (esetleg némileg átdolgozták) - de ha más néven fut, az bőven elég ahhoz, hogy ne ismerje fel egy program (pl. Afterburner - nincs is a támogatottsági listán ez a chip).

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10707) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

egyébként melyik a legjobb Volt-Regulator chip a 6850 kártyákon ?

(#10708) priti válasza Beri (#10705) üzenetére


priti
addikt

Vazz nem ugyanezt mondtam? Jááj, ne merítsük egymást. Ne-ne-ne-ne ! :) :R

Hardverlesen

(#10709) polonic válasza priti (#10708) üzenetére


polonic
félisten

Nem ugyan az. :)
Te azt írtad olcsóbb és azért.
Ő meg azt, hogy már az amd nem gyárt 5xxx gpu-t, azért.
Mivel mindkettő 40 nm-en készül, így nem lehet olcsóságról beszélni.

(#10710) Beri válasza Ágógreen (#10707) üzenetére


Beri
addikt

Van a referencia, meg pár egyedi megoldás (pl.: Powercolor PCS+, Sapphire toxic, Gigabyte OC), amelyekkel szerelt kártyákon a GPU feszültségét többnyire nem tudod szoftveresen változtatni. Nem a fesz-szabályzó váltja meg a világot, ne ezen agyalj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10711) priti válasza polonic (#10709) üzenetére


priti
addikt

Há' de bakker azé' állt le az 5xxx sorozat gyártásával mert a 6xxx kártyákat kisebb költséggel gyártja, nem viccből.

A 6800-as kártyákon működő Barts kódnevű chipek úgy nyújtanak átlagosan 10 százalékon belül közelítő teljesítményt, hogy azonos geometriájú félvezető eljárás mellett szilícium mérete közel negyedével lett kisebb. Ennek a csökkenésnek egy része elektronikai optimalizáció, ebben ugyanakkor már sok tartalékot nem találhattak a mérnökök, mert már eddig is rendkívül hatékony felépítésűek voltak az ötezreseken található Cypress lapkák.
Hogy leszorítsák a processzorok méretét, a mérnökök a mikroarchitektúra számára kerestek egy új egyensúlyt a kialakult feltételek mellett. Ennek eredményeként a korábbi generációs váltásoktól szokatlan módon inkább csökkentették a végrehajtóegységek számát, ezt ellensúlyozandó pedig megpróbáltak a feldolgozási hatékonyságon fokozni, és a teljesítményvesztés tompítása érdekében enyhén megemelték a névleges órajeleket is - igaz, ezzel a törekvéssel szembemegy, hogy a memória órajelét csökkentették, vélhetően költségtakarékossági okokból. A Barts összességében ötödével kevesebb tranzisztort integrál mint a Cypress, ami magyarázza a méret és költségbeli megtakarításokat.

Hardverlesen

(#10712) Ágógreen válasza Beri (#10710) üzenetére


Ágógreen
senior tag

igen, csak nekem a referencia lap túl nagy lesz. fizikailag nem fér be a házba. sorry, hogy agyalok

(#10713) Beri válasza Ágógreen (#10712) üzenetére


Beri
addikt

Akkor először szűkítsd le a kört azokra, amik beférnek a házadba. Bár nem hiszem, hogy az az 1-2 centi számítana, pláne hogy a tápcsatlakozó is hátrafelé szokott nézni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10714) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Mini-ITX esetén minden milliméter számít... :Y

(#10715) szasanyi válasza Ágógreen (#10714) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyébként gamer PC-hez a legikisebb ház ám a legideálisabb... :U De mint korábban már utaltam rá, egy házcsere célszerű lenne (minden szempontból). Persze ami ebből adódóan ugyancsak nyilvánvaló, hogy az plössz kiadás (lenne).

(#10716) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

jó lesz ez :U
van egy húszas ventim 600rpm-en ami ölég lesz.

(#10717) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Kérdés miért megy alapon 300/300-on a 6850?
amd_catalyst_11.5a_hotfix_8.85.6rc3_win7_may16 ezt tettem fel a korábbi verzióval is így ment.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#10718) Biga123 válasza dewil666 (#10717) üzenetére


Biga123
addikt

Mert elcseszték a drivert..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10719) LEON-T válasza dewil666 (#10717) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Az orajeleken kivul az is fura h kijon 1 favorit jatek, es mar hotfixelnek, Kijott mar rc5 a dirt 3-ra, + cf fix .... no comment.. Azt hiszem hamarosan lecsoba teszem a CF buildet.....

(#10720) lsc válasza LEON-T (#10719) üzenetére


lsc
nagyúr

A hotfix amd-nél béte drivert jelent, és önálló driver, nem javítás.

Az élet kegyetlen .

(#10721) lsc válasza lsc (#10720) üzenetére


lsc
nagyúr

béte- béta

Az élet kegyetlen .

(#10722) Kayla


Kayla
tag

Sziasztok!
Kerek 2 éve nem tapasztaltam ilyen szépséget:)
Megvettem az Asus 6870 Ref vid karit, feltettem bulletstormot, és valami meseszép!!!
Ezelőtt 4870 em volt, akkor vettem még mikor megjelent hát, szép volt jó volt de elmúlt :)
1 dolgot viszont nem értek: Bulletstorm alatt 20-30 fps között produkálok Fraps szerint, mégse tapasztalok szaggatást, se én se az aki hátulról távolabbról figyel, hozzá teszem 1920x1080 ban tolom,minden maxon mégis hh? :)
A konfig nem lehet hiba: Core I7-920 (3.0 Ghz) 2x2 GB ram. :D

A halál eljő, akarva akaratlanul. Csak rajtunk áll, hogy szép emlékkel zárunk, vagy keserédes tapasztalatokkal.

(#10723) LEON-T válasza lsc (#10720) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Ez oke, csak, azert hihetetlen, hogy kijon egy jatek , es mar kell uj driver, mert hogy villog, v mert hogy 5 fps-el megy a jatek CF-be. Anno nem ez volt a trendi..

(#10724) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

MSI R6850 Cyclone Power Edition -ről mi a véleményetek ?
Igaz, hogy a hűtője az egyik leghalkabb és egyúttal legeffektívebb a 6850-ek közül ?
...mert review így meg review úgy... fene se tudja

[ Szerkesztve ]

(#10725) alibaba78 válasza LEON-T (#10723) üzenetére


alibaba78
őstag

[link] :D

"Enables AMD CrossFire™ scaling for Brink
Enables AMD CrossFire scaling for The Witcher 2
Improves performance for Dirt 3"

Csak neked, csak ma. :))

(#10726) lehel22 válasza dewil666 (#10717) üzenetére


lehel22
tag

Az osszes 2011 es driverrel 300/300ra modosult az orajel.Tavalyi meghajtokkal meg mukodott a gyari ertek szerinti 100/300mhz .Hogy mert? ezt joparan kerdeztek mar itt is es kulfoldi forumokon is de eddig meg egy epkezlabb magyarazatot sem lattam. Allitolag a fogyasztasa nem nott a kartyanak .

(#10727) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

azért az MSI R6870 Twin Frozr II/OC egy igen kemény vidkari.
12,8dB maximumon ? ...hát ez őrület ! :Y
arról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű :R

nem tudja valaki mekkora élőben ?
msi hivatalosan 24,5cm-t ír. de azt kétlem.
ha beférne ezt venném.

ha nem akkor MSI Cyclone 6850 vagy XFX Black Edition 6850
az MSI nagyon ott van a szeren mostanság. :C

(#10728) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

itt a teszt erről a suttogó fenevadról... grrr ;] (németül - sorry)

http://ht4u.net/reviews/2011/msi_r6870_twin_frozr_2_test/

(#10729) LEON-T válasza alibaba78 (#10725) üzenetére


LEON-T
aktív tag

nagyon koszi a linket, de gondolom ez ua mint a guru 3ds RC5 . :)
Proba cseresznye .

Csodallom, hogy te meg nem durrantal be a CF-re.....:)

[ Szerkesztve ]

(#10730) Vigneau válasza Ágógreen (#10727) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem volt ilyen hűtővel szerelt GTX 560 Ti-m. Terhelés alatt olyan volt a hangja, mint egy turbináé - ezt kb. ~50-60%-os fordulaton produkálta. Nekem nagyon nem jött be.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10731) szasanyi válasza Vigneau (#10730) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem meg van is. :P :D

Ágógreen:
Asszem már írtam, de konkrétan még egyszer: LOAD ~3500 f/min fordulaton tekernek a ventik. A TwinFrozr II hűtés valóban jól néz ki és kiváló hűtési hatásfokot biztosít, de távolról sincs köszönő viszonyban a halkság fogalmával.

(#10732) Valdez válasza szasanyi (#10731) üzenetére


Valdez
őstag

3500 az kicsit soknak tűnik. Ha mégis annyin pörögtek, akkor a gpu hőmérséklete sem nagyon haladhatta meg a 45-50 fokot sem. Ami azt jelenti, hogy bőven lejebb lehet venni a fordulatot, és 60-70 fokot kapsz.

(#10733) Ágógreen válasza szasanyi (#10731) üzenetére


Ágógreen
senior tag

ja, értem. de a többi twin frozer a tesztek szerint is hangosabb jóval mint a 6850esen. vagy azt is hallottad már élőben a saját füleiddel ? mert ha nem akkor lehet mégis halkabb mint a többi. legalábbis eddig bárhol olvasom, így van. te milyen twinfrozereket hallottál már ?

(#10734) Ágógreen válasza Ágógreen (#10733) üzenetére


Ágógreen
senior tag

bocs 6870-et akartam írni. szóval a 6870-en állítólag a twinfrozer II (a három már nem annyira) igenis ultrahalk. amennyiben még nem hallottad addig meg ne nyilatkozz róla.

[ Szerkesztve ]

(#10735) szasanyi válasza Valdez (#10732) üzenetére


szasanyi
félisten

BIOS vezérelt, nem nyúlkálok bele. Annyira nem zavar, egyébként - mivel meleg van - így is túllépi a 60 fokot.

Ágógreen: csak a pontosítás érdekében, de MSI R6850 nincs TwinFrozr II hűtővel, csak MSI R6870. (MOD: kicsit elidőztem, és látom közben te is módosítottad)
Volt egy R5850 és van egy GTX560-Ti TwinFroz II hűtéssel. Mind2 ugyanolyan hangos terhelés alatt, ami nem elviselhetetlen csak nem halk - mondjuk a régi XFX GTS250 kártyám axiális hűtőjénél sokkal halkabb, és persze jóval hatékonyabb is. ;)
Tehát csak azért szóltam, hogy tudd: szép hűtő, jó hűtő, de nem a halk kategóriába sorolható (természetesen LOAD állapotban, mert IDLE semmi hangja sincs). Ennek megítélése nagyon szubjektív, de ha audiofil kvázi csendmániás vagy, e téren ezzel a hűtéssel minden valószínűség szerint problémád lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10736) Valdez válasza szasanyi (#10735) üzenetére


Valdez
őstag

Jó, csak ez a teszt alapján tényleg ultrahalk:
[link]

Ellenben elég meleg is. De nyilván meg lehetne találni az arany középutat.

(#10737) szasanyi válasza Valdez (#10736) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ha mégis halk akkor annak - a csökkentett fordulatszám miatt - ez az ára. konkrétan olyan kártya nem volt nálam, tehát tapasztalaton nincs vele csak az előzőekben leírtakról.

(#10738) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

http://www.dplanet.hu/index.php?cikk=132222074

csak 44ezer és ingyen postagalamb. őrület. :Y
msi-nek írtam hogy mekkora... cross my fingers.
szerintem aki teheti hogy 6850/70-et vegyen akkor ez a legzsírosabb cucc ami eddig megjelent a piacon.

bravissimo MSI :C :C :C

(#10739) Ágógreen válasza szasanyi (#10735) üzenetére


Ágógreen
senior tag

persze mert te a twinfrozereket 180wattos kártyákon próbáltad (560ti és 5850).
azt elhiszem hogy tré volt. ;]

(#10740) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

egyébként én abszolút támogatom azt az irányvonalat mikor gyárilag belövik a hűtőket halkra és hatékonyra. pár ezer plusz költség lesz ugyan amit mi fizetünk meg, de az nem mérvadó ekkor végösszegnél. ráadásul garancia maradhat mert hozzá nem nyúlok a hűtőbordához. sajnos legtöbb esetben már új kártyákat kell sufni tuningolni, hogy elviselhető legyen a hangjuk. az esetek 80%-ában ez így van. ez elég szomorú és szerintem az is benne van ebben, hogy legalább így kevesebbet kell bajlódni nekik a garis esetekkel. meglátják hogy pár csavart kipörgettek már szóba sem állnak veled. na ez a vicc. végre egy olyan kártya ahol nem kell extraköltségekbe merítkeznünk. kár hogy 6850-ből nincs twin frozr II. :))

(#10741) polonic válasza Ágógreen (#10740) üzenetére


polonic
félisten

Hsz szerkesztés és a normális linkelés.
Kérlek, ezekre figyelj!

(#10742) Beri válasza Ágógreen (#10738) üzenetére


Beri
addikt

Az előbb még a 6850-eseket is hosszúnak találtad, most meg már 70-est nézegetsz? Az a kártya 245mm hosszú, kinn van a gyártó oldalán is, még csak rá sem kell kérdezned.

"msi hivatalosan 24,5cm-t ír. de azt kétlem"
Tehát a gyártó szánt szándékkal nagyobb számot adott meg, csak hogy téged félrevezessen? Viszont ha írsz nekik, akkor elszégyellik magukat és bemondják a tutit? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Hidd már el nekik, hogy meg tudják mérni egy kártya hosszát tisztességesen, ha mát összedobtak párat...

180W-os kártyán hangos volt a twinfrozr? Az csak a TDP osztály. A PH tesztje szerint az 5850-nél egy leheletnyivel még többet is fogyasztott a 6870: [link], tehát semmivel nem lesz halkabb az ugyanolyan hűtővel szelelt 70-es.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10743) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

hát épp ez az... nem nagyobbat hanem kisebbet adtak meg mint valójában.

nagyobb lesz az mint 24,5cm. illetve a kártya maga lehet 24,5cm (bár 24,3 pontosabban a teszt szerint), de a hűtő túlér rajta és azt nem kalkulálták bele a 24,5-be. szóval csak óvatosan.
egyébként létezik olyan 6870es ami rövidebb mint egy-némely 6850es. nincs is ebbe semmi ördöngőség, csak az msi kicsit alultájékoztat a honlapon. de nincs harag...

a német precizitású teszt 25,6 cm-t ír - szóval...
ami előrejelzi, hogy nagy valószínűséggel a kiváló 6870-ből sajna hangoskodó hűtőlecserélős garancia-vesztős xfx black edition 6850 lesz

[ Szerkesztve ]

(#10744) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Nemtom most melyik topicba tartozik ez mert 1-2-be még beleférne. De mi a bánat lehet, hogy pl Dirt3-ba ha nekimegyek a falba, akkor érdekes lila színek jelennek meg, illetve, ezt gondoltam felveszem fraps-al... Igenám, csakhogy ott az egész lila, rózsaszín és társai... Ötlet?

MSI 6850 OC + 11.5b driver

[ Szerkesztve ]

(#10745) Beri válasza Ágógreen (#10743) üzenetére


Beri
addikt

Megmérted már, hogy mi fér be a házadba?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10746) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

24,5 cm :))

(#10747) Taifa Díaz válasza KaiotEch (#10744) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az direkt van benne, poénból, legalábbis a Codemasters arcok biztos viccesnek találták...mert én nem. Első látásra azt hittem, halódik a végéám (alap Giga 6850). A következőnél megállítottam és visszatekertem a visszajátszást, és lám, elcsíptem a turpisságot. A 2-ben ez a súrlódás-ütközés-villanás effekt egyáltalán nem volt zavaró. Ha lesz patch, ezt kitakaríthatnák a játékból, gondolom, te se nagyon bánnád :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#10748) KaiotEch válasza Taifa Díaz (#10747) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem ártana... Amúgy köszi neked is de felvilágosítottak Dirt3 topicban is... Viszont az számomra még mindig kérdéses, hogy a Fraps miért nem normálisan veszi fel a videót. Sajnos nem tudom megmutatni, mert szaros 10mp-t felvett 333mb-be és mire felmenne a fél megás feltöltésemmel... Úgy vette fel mintha full rossz lenne a kártya.

(#10749) alibaba78 válasza priti (#10595) üzenetére


alibaba78
őstag

Kar, hogy ilyen ordasi blokkot nem lehet itt kapni. Ettol fuggetlenul meg mindig ott az az ordas nagy problema, hogy annyire ertek a vizhuteshez, mint a repulogep vezeteshez. :D De azert koszi!

(#10616) Vigneau: Nem vitatkozom, biztos jobb hozza, de hogy milyen ocsmany a kezelofelulete?! Akkor mar inkabb feszemeles nelkul tuningolok. :D

(#10729) LEON-T: Nagyon szivesen! Hogy a guru3d-s rc5 ugyanaz-e? Az kizart dolog, mert nem tudom. :D

A titok nyitja cf-nel, hogy ne vedd meg az uj jatekokat azonnal, amint a boltok polcaira erkezik. En sajnalok 10-12k-t adni egy debut arert, igy marad a turelem, amibol tobb van, mint pengobol. Cserebe mire hozzam kerul, mar van rendes supportja. :)

(#10750) Vigneau válasza alibaba78 (#10749) üzenetére


Vigneau
félisten

Hiába, az ASP0907 chipes VRM-et nem támogatja még az MSI Afterburner. De remélem, hamarosan ők is használni fogják ezt a chipet és akkor bekerül majd a támogatottsági listába. Persze, nem sokat érő a SmartDoctor kezelőfelülete, de jelenleg csak ez van. Igazán írhatnál akár Te is kellő angolsággal az Asus-nak a nevemben :R , hogy reformálják már meg a kezelőfelületüket. Amúgy is a RivaTuner-re épül mindkettő, simán tudnia kellene azt, amit az AB is tud - max. más körítésben. :K
Viszont nem véletlenül vettem olyan VRM-es VGA-t, aminek lehet vezérelni a GPU vCore-ját - hiszen nem alapfeszen akarok "villantani". Ráadásul nem volt rossz választás az Asus, mert nem ciripel terhelésen sem. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.