Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) KaiotEch válasza Interceptor (#11050) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elvileg 11.4-től már 15% gyorsulás tapasztalható.

(#11052) szasanyi


szasanyi
félisten

Nem játszik valaki a The Witcher 2 játékkal? Érdekelne, másnál hogyan "muzsikál" a 6870 FullHD felbontásban, illetve van-e látható élsimítás? :U

(#11053) KaiotEch válasza szasanyi (#11052) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én csak 6850-nel tudok mondani róla valamit. Ultrán már nem túl élvezhető, de high-on még egész jó, de ott is van 1-1 helyszínen, hogy leesik 20-25 fpsre.

(#11054) alibaba78 válasza szasanyi (#11052) üzenetére


alibaba78
őstag

[link] :)

mod.: Nalam minden maxon szepen fut.

[ Szerkesztve ]

(#11055) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Srácok köszönöm a DVI al kapcsolatos információt most már ezt is tudom :)

Létezik hogy alapon egy 6950 el partiba vagyok Vantage ban??

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11056) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez sajnos egyik igazán mérvadó nekem. A felbontás (1920x1080) és a az elmosódások kivételével (azokat kikapcsoltam, mert sztem sz@rul néz ki) nekem is ezek a beállításaim, de...
- vagy nagyon gyatra, vagy nincs élsimítás (ami látszik ugye, mert bekapcsolva be van)
- a legjobb mintavételezés nálam pirossal van jelölve
- nálam meg-megröccen ám (mondjuk pontos FPS értéket nem tudok, és a grafika pazar)

(#11057) alibaba78 válasza szasanyi (#11056) üzenetére


alibaba78
őstag

Nalam igy nez ki:

Szemet gyonyorkodteto a grafika, es csak a palyareszek toltesekor roccen, meg nehany beszelgetes kezdete videonal. /harc kozben is tokeletes.

(#11058) szasanyi válasza alibaba78 (#11057) üzenetére


szasanyi
félisten

Én ezekkel a beállításokkal (és persze 1 db 6870-nel) játszok:

Előtte a GTX560-Ti kártyával hibátlan volt, a 6870 néha pici döcög és bár nem különösebben zavaró, de észlelhető. De maga a játék jó, és ez különösen tőlem nagy szó, mert amúgy nem szeretem az RGP jellegű gameket. :B Mass Effect 2 az ami először megfogott, de ez annál jobban tetszik.

(#11059) Vigneau válasza szasanyi (#11058) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy kis röcögés mínusz 15k-ért szerintem simán belefér. :K

RGP? :P ;] ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11060) szasanyi válasza Vigneau (#11059) üzenetére


szasanyi
félisten

Javanna. :B Amúgy meg direkt volt illusztrálásképpem, hogy még leírni sem tudom. ;]

(#11061) alibaba78 válasza szasanyi (#11060) üzenetére


alibaba78
őstag

Javanna? :P Mellesleg neked nem 16:10-es monitorod van? Megint 6870? Ki birja ezt kovetni?

Hosszu ido utan az elso olyan jatek, amire nem tudok rosszat mondani. Epp csak a nyalam nem csorog jatek kozben, annyira lekot. Megerte az arat mindenkeppen.

mod.: A telepites ota nem valtoztattam a beallitasokon, pedig ketszer is pecseltem. Kiprobalom a tieidet.

[ Szerkesztve ]

(#11062) Vigneau válasza alibaba78 (#11061) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a GTA 4-el vagyok így. Mindenki magyaráz, hogy jobban fut nVidia karikon, de azért ezen a VGA-n is szép a játék és még microlaggot sem tapasztalok. :K

szasanyi:
Havanna... :DDD Amúgy meg... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11063) szasanyi válasza alibaba78 (#11061) üzenetére


szasanyi
félisten

Vidéki vagyok vazze... azt a sasszemű mindenit! :D Nem, nekem ilyen monitorom van. Mind2 kártya meg van, csak szeretek tesztelgetni és megnézni melyikkel mi, hogyan megy. Ami épp nem az én gépem van (MSI GTX560-Ti TwinFrozr II/OC), azt a fiam használja. Ez a csere nem kerül semmibe... most már. :U
Nálam fent van a Patch HU, Patc 1.1 HU és az új 1.2 patch is (és magától megtalálta és letöltötte).

Vigneau: Havanna... az van! Szivar... de "bőrcsongor", a kormány épp most szívatja velünk. :W

(#11064) sylon


sylon
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Lehet volt már szó itt hasonlóról, akkor elnézést.

Asus 6870-est vettem és az a problémám, hogy semmilyen benchmark nem megy mert minden elszáll.
3dmark 11 betöltés 3/4énél kilép hogy elvesztette a képernyőt: window_focus_lost

3dmark vantage (patchelt), a betöltés végén lefagy az egész és csak resetelni lehet.

unigine heaven, megy egy darabig aztán egyszecsak kilép desktopra. windowed módban is meghal: d3d10appwindow::swap_window():device removed

Amd HK2207 Hd6900 tech demo szintén ledobja magát tálcára és csak kilőni tudom feladatkezelőből.

mondjuk a final fantasy 14 bechmarkja végigmegy

játékot csak wow-ot és grid-et próbáltam még ott nem volt probléma.
wow alatt directx11-es beállítást használok.

Azt vettem észre mikor elszállnak a progik, hogy felpörgeti a ventit a kártyán egy pillanatra és kidob desktopra. Kivéve vantage, ott nem pörget csak lefagy az egész.

Friss win7-64bit, legújabb catalist, full directx frissités

gigabyte ha65m-d2h-b3 alaplap, i3-2100, 4gb kingstone ram, 500wattos chieftec táp
3 winyó 1 dvd, 7 házhűtő, de sztem a táp elég :)

Monitor 1920x1200 dvi-n és van egy sima hd-tv is rákötve a másik dvi portra ami 1366x768
kiterjesztett módban.

Van valami ötlet? Esetleg driver probléma?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#11065) sylon válasza sylon (#11064) üzenetére


sylon
csendes tag

Még annyi hozzá, hogy kipróbáltam a crysis-t dx10ben fullon mindennel, betöltötte a játékállást majd mielőtt láttam volna a játék képét kidobott asztalra, jobb alul a következő üzenet: Display driver stopped responding and has recovered.
Itt is volt egy venti felpörgetés mielőtt kidobott.

És ami még érdekes :)

Leszedtem a Stone giant demot ami simán megy F1 és F2 gombok működnek de F3-nál szétfagy és csak resetelni tudok. Mind fullscreenben mind ablakban.

F1 - Wireframe mode (Aids tesselation comparisons), F2 - Tesselation toggle (DX11 only), F3 - Diffuse Depth of Field (DX11 only)

hirtelen ennyi :)

(#11066) sylon válasza sylon (#11065) üzenetére


sylon
csendes tag

És már megint én :)

Ami még kiderült az az Asus smartdoctor progijával mért 61 celsius fok folyamatosan win7 alatt.. Nem is értem.. Bekapcsoltam a smartcoolingot.. most teker közepesen a venti de 48 alá nem megy a fok. A ház egy thermaltake 7 ventis de most levettem az oldalát is. Ami még probléma lehet, hogy a pci-expresszhez nagyon közel van még 1 pci slot amiben egy sb x-fi van ami szinte hozzáér a radeonhoz.. persze a ventit nem takarja el. Létezik, hogy túl közel van a két kártya és ezért ilyen meleg a vga alapállapotban is? Mindegy a lényeg, hogy nyitott oldallal sem megy 49 alá a fok smartcoolingal közepes ventihajtásnál.

(#11067) szasanyi válasza sylon (#11066) üzenetére


szasanyi
félisten

Hiába a 7 venti, ha az oldallap nincs a helyén az rontja a szellőzés (hiányzik a kémény hatás a "huzathoz"). Igen, az lehet kimondott hátrány ha a közeli slotban van kártya ami jelentősen nehezíti a VGA ventillátor dolgát, és lerontja annak hatásfokát. Sztem átmenetileg vedd ki az X-Fi kártyát és mindenképp nézd meg úgy javul-e a helyzet.
Egyébként a VGA hűtője rendesen a helyén van (volt-e levéve egyáltalán)?

(#11068) sylon válasza szasanyi (#11067) üzenetére


sylon
csendes tag

Szia!

Az x-fi nem éri el a ventillátort. Úgy néz ki az Asus mint a topik elején a két referencia radeon hűtővel. De majd holnap kipróbálom, hogy kiveszem. Nem volt levéve a venti, 2 napja vettem a kártyát :) Amit észrevettem, hogy az Asus smartdoctor azt mutatja hogy a az engine 921mhz-n megy.. Lehet, hogy fel kéne még tenni valami progit ami leveszi ilyenkor mikor nem fut 3d alkalmazás?

(#11069) szasanyi válasza sylon (#11068) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kell plusz program, a Catalyst driver elvégzi a kihasználatlan teljesítmény csökkentését (órajelek visszavételét).

(#11070) mimic1979 válasza Interceptor (#11050) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nem is keveset , nekem közel 1200 pontot hoztak ez első driver óta a 3DMARK11-ben

(#11071) sylon válasza szasanyi (#11069) üzenetére


sylon
csendes tag

Amit még kiderítettem :)

A vga 924/1200-on teker alapból.. catalistban a performance-nél be van alapból az overdrive kapcsolva.. f@sza.. Kikapcsoltam. Most 915-ön megy. Viszont érdekes, hogy a catalistban azt írja a current mhz-re hogy 300, ellenben az asus progija 915-ön látja. És a fok sem csökken. Leszedtem a gigabyte és az asus programjait is csak a catalist maradt ami 300mhz-et mutat de a hő nem csökkent.. Szóval nem tudom.. Mindegy ez akkor sem magyarázza a benchmarkok és pl a crysis "fagyását".

(#11072) szasanyi válasza sylon (#11071) üzenetére


szasanyi
félisten

A rendszered (Win, driverek, DirectX, stb.) is friss telepítés? Azért kérdezem, mert a szoftveres hibát ki kellene zárni, és ha továbbra is fagynak a tesztprogramok és/vagy a játékok, akkor VGA hiba okozhatja, ami garancia ügyintézést jelent. Csak ne szívasd magad és várjál - estleges - fölöslegesen egy esetleges szoftveres probléma miatt...

(#11073) sylon válasza szasanyi (#11072) üzenetére


sylon
csendes tag

Igen minden tök friss.. tegnap raktam fel :) Megpróbálom még az asus driverét is meg a legújabb progijait az oldalukról.. esetleg biosfrissítés asusnál. Meg még hétvégén kipróbálom egy régebbi core2-es rendszerben ahol szintén friss windows lesz. Ha ott sem megy akkor csere.

(#11074) HartgeH3-2.8 válasza sylon (#11073) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Sylon kolléga szvsz azonnal vidd vissza azt a kártyát.. :O

Én is pont ettől tartottam a vétel előtt igaz Sapphire mellé tettem a voksom mert évek óta szolgált és bíztam benne.Saját esetemben isten tudja hány benchmarkot a Far Cry 2 bench től a Vantage ig , mint úgy számtalan játékot teszteltem be vele és lekopogom "kopp-kopp" eddig tökéletes a kártya még picit húzva is. ------> Thank You SAPPHIRE

Én úgy gondolom a rendszered nem hibás ha van rá lehetőséged akkor csere.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11075) HartgeH3-2.8 válasza sylon (#11073) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

450W az biztos elég?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11076) szasanyi válasza HartgeH3-2.8 (#11075) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem hibás a táp akkor bőven elegendő!

(#11077) sylon válasza HartgeH3-2.8 (#11075) üzenetére


sylon
csendes tag

Már 500w van benne chieftec :) (lusta vagyok átírni alul a konfigom :) )

[ Szerkesztve ]

(#11078) Winne


Winne
nagyúr

Urak érdemes a teljes csomagot szedni, vagy elég a driver only változat? [link]

Van néhány cucc, amit nem tudom mennyire és mire kell... Pl.: OpenCL Driver, ATI Integrated Driver

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11079) polonic válasza Winne (#11078) üzenetére


polonic
félisten

A catalyst software suite-ot szedd le.

Opencl elfér, senkit nem bánt. Írd be valami keresőbe egyébként, hogy mi ez.
Integrated drivert meg nem teszi fel, csak ha olyan cuccod van, amihez kell.

(#11080) szasanyi válasza Winne (#11078) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha jobban szered magyarul látni, olvasni akkor válaszd az Individual download fület, és ott az első 3 letöltést. Ha nem CCC-t használsz, akkor csak az első kettőt.

(#11081) Winne


Winne
nagyúr

Eddig is a teljes csomagot használtam, csak gondoltam megkérdezem. :) Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11082) sith7


sith7
nagyúr

Mi az a hőfok, ami egy 6850 - nek már nem egészséges ?

(#11083) ///Krisz\\\ válasza sith7 (#11082) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Egy időben én is keresgéltem ez után, de hivatalos max hőfokot nem találtam. Végülis a rengeteg tesztből amit átnéztem nekem az jött le, hogy 90°C fölé nem mennek ezek a kártyák (vagy maximum nagyon durva tuningal). Tehát szerintem 90°C a határ.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11084) sklopp


sklopp
őstag

Üdv mindenkinek. Nekem is gondom van 3DMark 06 futtatásával. A kártya Asus 6870 ref. hűtős, driver 11.5b hotfix. Játékok hiba nélkül futnak, viszont 3Dmark06 indítóképnél csontra fagy a gép, csak resetgomb használ. Mi lehet a probléma?

(#11085) naksys válasza ///Krisz\\\ (#11083) üzenetére


naksys
senior tag

120 fok a maglassulási küszöb. Az én 70-em lazán elhagyja a 90-et gyári hűtővel.

(#11086) Vigneau válasza szasanyi (#11080) üzenetére


Vigneau
félisten

És Sanyi, Te mit telepítesz belőle? Én szőröstül-bőröstül felnyomom a CCC-t, a DD-t, valamint az OpenCL-t.
Viszont azt vettem észre, ha nincs engedélyezve a CCC-ben a túlhúzás, akkor a SmartDoctor nem őrzi meg újraindítás után az emelt órajeleket. Vajon ha nem telepíteném az "AMD húzással kapcsolatos segédjét", akkor menne a tuning és az energiagazdálkodás a továbbiakban is?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11087) Taifa Díaz válasza sklopp (#11084) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A túl magas órajeleket nem szereti a 06, tapasztalatból mondom. Jól megcibáltad a kártyát, mi? ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11088) sklopp válasza Taifa Díaz (#11087) üzenetére


sklopp
őstag

Nem, minden gyári beállításon.

(#11089) szasanyi válasza Vigneau (#11086) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudok válaszolni. Én mindig az Individual opciót használom, a Catalyst DD, OCL, CCC triót.
Én csak a CCC-be lévő Overdrive-ot használtam, az jól működött - természetesen alapfeszen.

(#11090) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ mindenkinek

(#11091) dahaka666


dahaka666
csendes tag

sziasztok szerintetek az aláírásomban lévő konfigban a táp elbír a 4850 helyett egy 6870est vagy csak egy 6850est?

[ Szerkesztve ]

(#11092) Taifa Díaz válasza dahaka666 (#11091) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Még egy 6850 CF-et is szerintem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11093) csucsbicep válasza dahaka666 (#11091) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Bőven.

(#11094) KaiotEch válasza Taifa Díaz (#11092) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egy VX450 elbír egy 6850CF-et? Háááát

(#11095) naksys válasza csucsbicep (#11093) üzenetére


naksys
senior tag

A Quad mellett necces lenne a CF :)

[ Szerkesztve ]

(#11096) Alastair' válasza KaiotEch (#11094) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Simán elbírja. Az a táp nem gagyeszku országban készült, erős a 12 voltos ága.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11097) KaiotEch válasza Alastair' (#11096) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

396W-ot képes leadni tudom. Egy i5-2500k mellett már verné a plafont.

[ Szerkesztve ]

(#11098) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

naksys Egy Quadhoz már necces egy CF? :O
Játék előtt nem szoktad feltolni a venti fordulatot? Én a Trixx nevü hibátlan progival tuningolok és abban game előtt feltolom a fordulatot 50% ra, picit hangos de nagyon szépen hűs marad a kártya vagy ez nem jó? Automatán nem tolja a fordulatot és bizony karcolja a 80 fokot ha nem figyelek.Ki érti ezt :F

sklopp Szerintem a Vantage-t próbáld ki :)

Catalystból én mindig a full verziót tettem fel asszem a mostani legújabb valami 85 megás volt.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11099) naksys válasza HartgeH3-2.8 (#11098) üzenetére


naksys
senior tag

Igen, szerintem a q8200 mellett erősen döcögne a CF a jelzett táppal.

Afterburnerrel csináltam hűtésprofilt neki, így frankó a gyári hűtő is, de ha a gyári vezérlésen hagyom akkor bizony izzik szegény.

(#11100) Taifa Díaz válasza KaiotEch (#11097) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ennél a konfignál is a határon mozogna a táp kihasználtsága, de igenis bírnia kell egy 6850 CF-et.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.