Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) szasanyi válasza sith7 (#11150) üzenetére


szasanyi
félisten

Én annyit tudok, hogy ez az új 1.0.2 változat, és semmit sem állítottam. A teszt végén ez jelenik meg. :U

(#11152) sith7 válasza szasanyi (#11151) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor itt a gond, mert nekem 1.0.0 ... :U

Este lesz új eredmény a másik verzióval, most mennem kell

[ Szerkesztve ]

(#11153) Winne válasza szasanyi (#11149) üzenetére


Winne
nagyúr

Procid alapon megy? Ezzel az eredménnyel érdekes lesz összevetnem majd akkor az enyémet. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11154) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Jó hír a biossal játszadozni szeretőknek, a winflash legfrissebb verziójával nyugodtan lehet cserélgetni a biosokat, már nincs kékhalál a frissítés után.

Alister from Hell

(#11155) Taifa Díaz válasza Alastair' (#11154) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Na, ezt már szedjük is lefele :D

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11156) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#11154) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

:C :C :C

Már kipróbáltad? Akkor nem a Radeon Bios Editorral volt a gáz?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11157) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

No hát én eddig jutottam elsőre.Basic-et tudtam csak feltenni a f.mark oldaláról.

Azért szép lett volna egy default 6870-es értéket kapni..na de sebaj.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11158) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#11156) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ennyit csimáltam: driver fent volt, nem szedtem le. MSI 6850 ciklon, 860/1100-es bioszt, az RBE-n keresztül, force flash-el felraktam. Restart, és indult rendesen, nem volt kékhalál. Eddig driver jelenlétében nem lehetett bioszt cserélni, mert akkor kéket vágott. Ment a VTX az MSI biosszal, de a venti vezérlés nem stimmelt, 37%-ról megemelte alapon 45%-ra valamiért, és itt már hallani, hogy forog a venti. Halk még itt is, de 37%-on viszont teljesen hangtalan. Pedig a 2 biosz teljesen egyforma, venti vezérlés téren, de mégse vette vissza annyira, mint a PCS+ biossal. Azzal a legcsendesebb.
Módosítás után, szintén kék volt, a PCS+ bioszban akartam kitolni a CCC-ben állítható max órajeleket, ezt most sem szerette.

Alister from Hell

(#11159) polonic válasza Alastair' (#11158) üzenetére


polonic
félisten

Akkor ezek szerint megpróbáljam az alulfeszelést?
Átírom rbe-vel mindenhova az idle értéket és azt felteszem ezzel a winflash-sel. És még a drivert se szedjem le?

(#11160) Vigneau válasza szasanyi (#11138) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak, Nálad csak ennyi az alapfesz?
Ami az 1.3V/1050MHz-et illeti, eddig nem igazán tapasztaltam számottevő melegedést az 1.2V/1000MHz-hez képest. Valószínűleg bekavar a változékony időjárás is. A HDD-n viszont jól érzékelhető az időjárásból adódó különbség - 2-3°C-ot ingadozott legalább az átlaghőmérséklet az elmúlt napokban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11161) Alastair' válasza polonic (#11159) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kipróbáltam, de nem jó. :( Semmilyen RBE-vel történő módosítást nem visel, most sem.

Alister from Hell

(#11162) Vigneau válasza Alastair' (#11161) üzenetére


Vigneau
félisten

Arról nincs hír, mikor jön ki az újabb RBE? Hátha - végre valahára - nem lesz vele gond.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11163) Alastair' válasza Vigneau (#11162) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem tudom, még mindig az 1.28 van, a korábbival én a VTX, Powercolor biost menteni sem tudtam. Ez már engedi menteni, de hiába.
Más gyártóét még nem próbáltam.

Ha nem jön össze a dolog, akkor sincs nagy gond. El kell indítani a gépet csökkentett módban, majd a driver sweeperrel le kell szedni az ati drivert. Restart után bejön a win, és vissza lehet rakni a rendes biost. Ezután a driver telepítővel még el kell távolítani a maradékokat, mert a ds nem szedi le rendesen, és a következő újraindítás után vissza lehet rakni a drivert, és megy rendesen tovább.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11164) polonic válasza Alastair' (#11161) üzenetére


polonic
félisten

Akkor itt az RBE részéről nem jó valami. Hátha jön ahhoz is frissítés.

(#11165) Alastair' válasza polonic (#11164) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, biztos, hogy az RBE sem stimmel, mert a HD 5000-es szériával lehet variálgatni, az megy rendesen. Próbáltam.

Eddig a sima bios cserét is kékhalál kísérte, ez legalább már jónak tűnik. A PCS+ és MSI biost vígan cseréltem, (módosítás nélkül) azzal nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11166) Vigneau válasza Alastair' (#11163) üzenetére


Vigneau
félisten

Gigabyte HD 6850-nél is megbolondult a BIOS tőle, no meg a korábbi WinFlash verzió sem szerette ezt a szériát, ahogy Te is tapasztaltad és leírtad. Nos, ami engem illet, maradok az ATiFlash-nél inkább, az eddig hűen kiszolgált - tudom, régimódi vagyok... :B
Apropó, az Asus-omhoz meg nem találtam eddig frissebb BIOS-t így ez a VGA-m még szűz ezen a téren - de perpill nincs is miért piszkálnom.
Jelenleg 1070-en bebuktam a stabilitást, de továbbra is jó vagyok 1050-en 1.3V mellett. Viszont érdekes, hogy ekkor a 2D-s feszültségem nem 1.05V, hanem 1.15V - a jelek szerint annyival emelkedik, mint amennyivel emelem a 3D-s feszültséget.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11167) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#11163) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Már nagyon várom, akár az új RBE, akár az új WinFlash fogja megoldani a problémát. Azzal fogom kezdeni, hogy leviszem a 3D-s feszt 1V-ra, remélhetőleg meglátszik rendesen mind fogyasztásban mind hőtermelésben. Azután ha tudom leviszem szépen a többi feszültséget, ne fogyasszon/melegedjen már fölöslegesen. :))

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11168) Misua válasza Alastair' (#11165) üzenetére


Misua
senior tag

Hali,

Látom mindent felraksz a VTX 6850-re :)

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsán.
Az én VTX 6850 mnek Bios Date - 2010/11/12, ami elméletileg a legfrisseb techpowerup szerint.
Viszont ha jól értettem, akkor a powercoloros bios is 100%-ban passzol a VTX3D-hez (mivel egy cég, egy ország egy vezér vagy valami hasonló :) )
Milyen bios verziokkal kisérleteztél és eddig mely a legjobb? Legfőbb kritérium az alacsonyabb hőmérseklet és a ventihangerejének csökkentése (mostaninál 50%-s fannak már van hangja :(

Ja és ha mondjuk bios mellet ez áll: Core/Mem 820 / 1100, akkor ez lesz az alapértelmezett minimum? Mivel pont tegnap feltúrbóztam 825/1100 és fél óra alatt már 90 fokon járt a Furmark. Igaz nyár van...
Terhelés nélkül télen/nyáron 42 fokot mutat, kivéve tavasszal amikor lekapcsolják a fűtést - ilyenkor 38 fokos :)

(#11169) Alastair' válasza Misua (#11168) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem eddig ez a PCS+ bios a legjobb.
A 38 - 42 fok az nálam is annyi, viszont én 76 fok felett nem láttam még, az eddigi legnagyobb melegben sem. 820/1100 az alapórajele. Furmark-al nem szoktam játszani, inkább a Dirt3-al. Az alatt Afterburnerrel monitoroztam, most nincs olyan meleg 70 - 72 fok, kánikulában 75 - 76 fokos volt, a PCS+ biossal.
2d-ben, 100/150 az órajel.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11170) Misua válasza Alastair' (#11169) üzenetére


Misua
senior tag

Értem, és végülis 100/150 órajelen kívül mivel lett még jobb így bios frissités után (fan hang/hő)?
ja és még sose updateltem vga biost, nem tudsz egy jó linket, mely részletesen leírja a steppeket. Köszi

(#11171) sith7 válasza szasanyi (#11151) üzenetére


sith7
nagyúr

Na itt a részletesebb

(#11172) szasanyi válasza Winne (#11153) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, alapon van minden. Nem vagyok nagy tuningos, ritkán az érdekesség kedvéért, a tesztek erejéig emelek órajelet - vagy kérésre néha.

Vigneau: igen, nálam annyit az alap, és azért is az az eredmény ami egyébként a TOXIC kártyák órajele, és ahol 1.175V helyett 1.188V a feszültség. Persze, a TT Pro sokkal hatékonyabb hűtést biztost, nyilván nem olyan észrevehető a hőmérséklet emelkedés, mint mondjuk a gyári hűtők zöménél.

(#11173) naksys


naksys
senior tag

Azt vettem észre, hogy 300\300-ra veszi vissza az idle frekiket a kártya, viszont ez előbb megnéztem a bios-át és a bios szerint 100\300-ra kéne visszavegye.
Miért csak 300-ra csökkenti és miért nem 100mhz-re?

(#11174) szasanyi válasza sith7 (#11171) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, így már jó és értékelhetőek a részletek. A proci teljesítmény már nem túl acélos, de ahhoz a kártyához még tuningolva is elég.

(#11175) sith7 válasza szasanyi (#11174) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, alapon csak 3 ghz, itt most 3,6 volt

(#11176) Winne válasza szasanyi (#11172) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha minden jól megy, akkor 2 órán belül benne lesz a gépben, mint az utolsó darabja a puzzle-nek. :) Dobok majd eredményt és összevetjük. :K

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11177) SZKEBE75 válasza sith7 (#11171) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szia!

Milyen beállításokkal használjátok a 3D Mark 11-et?

Megnézném én is a 6870-emet Q8400-el 3.2Ghz-en.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#11178) Alastair' válasza SZKEBE75 (#11177) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Performance: klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11179) SZKEBE75 válasza Alastair' (#11178) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Thx!Akkor a próba verzsön is jó lessz.

szép magas az fsb! :C

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#11180) sith7 válasza SZKEBE75 (#11177) üzenetére


sith7
nagyúr

Én is Performance - ot állítottam be

(#11181) SZKEBE75 válasza sith7 (#11180) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#11182) sith7 válasza SZKEBE75 (#11181) üzenetére


sith7
nagyúr

:K :C

(#11183) Winne válasza Winne (#11176) üzenetére


Winne
nagyúr

El sem hiszem, de megjött végre...

[link] + [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11184) Taifa Díaz válasza Winne (#11183) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Cudar jó cucc, hol vetted és mennyiért?

SZKEBE75: [link]

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11185) SZKEBE75 válasza Taifa Díaz (#11184) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Te nyertél! :))

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#11186) Winne válasza Taifa Díaz (#11184) üzenetére


Winne
nagyúr

Nagykerből hozta egy ismerősöm, mindennel együtt 38 darab Mátyás királyomba fájt. :K

Meg is kukkantottam idle és fánk mellett a hőmérsékleteket, ezek jöttek ki:

idle vs. load

Ezek így normális értékek, ugye? Mindjárt nyomatok egy heavent is, amíg csinálok valami kaját, ami kicsit fura, hogy alapon is nagyon pörög a cucc sztem.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11187) Taifa Díaz válasza Winne (#11186) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A hőmérsékletek nagyon fáinok szerintem, azon se csodálkoznék annyira a helyedben, hogy alapon is pörög a cucc ;)

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11188) szasanyi


szasanyi
félisten

Gondoltam csinálok én is egy újabb 3DMark11 tesztet, alapfeszes (1.175V) VGA tuninggal. Sapphire HD6870 @970/1150hz (CPU alapórajelen). No, akkor lássuk az eredményt:

(#11189) Winne válasza Taifa Díaz (#11187) üzenetére


Winne
nagyúr

Jónak tűnik így elsőre, úgy néz ki egy újabb elégedett vásárlójuk lett. :D

Kis Heaven: (nem tudom ér-e valamit...)

4850_alap vs. 4850cf_alap vs. 4850cf_full vs.

6870_dx9_alap vs. 6870_dx9_full vs. 6870_dx10_full vs. 6870_dx11_full :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11190) szasanyi válasza Winne (#11189) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a gond, hogy túl alacsony felbontást használsz. Ennek a kártyának az nemigen adja fel, én meg így nem tudom hasonlítani a saját eredményeimhez.

(#11191) Winne válasza szasanyi (#11190) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát igen, ha nagyon pihent leszek, akkor csinálok egy gyorstesztet a tv-n. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11192) szasanyi válasza Winne (#11191) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazából egy jó kis 23-24" IPS monitor kellene ahhoz a konfighoz, hogy lásd miért fizettél. ;)

(#11193) Winne válasza szasanyi (#11192) üzenetére


Winne
nagyúr

Vágülis elég nekem ez, szeretem ezt a monitort, nem is hiányzik a nagyobb, meg elvileg kisebb felbontáson több fps-t is hoz a cucc, tehát hátrányára sem válik talán. :)

3dmark11 kicsit fura, lefuttattam performance-ban, de elég vicces, hogy nem is 4:3-ban futtatja, majd a végén még egyben pontot sem kaptam, csak részpontokat. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11194) kfron


kfron
aktív tag

Üdvözlet!

Biztos volt már róla szó, akkor elnézést... Vettem egy asus 6870-t, persze szép és jó, de amin ki vagyok akadva, az a terhelés alatti zaj, ami egy (szó szerint!) hajszárító hangjával vetekszik.
Ha leveszem a venti fordulatot, hogy halljam mondjuk a tv-t,
akkor smart doctor, Crysis 2 alatt mért 100?C° fokot... (szoftveres mérés persze, valszeg csal valamennyit), és az egész gépet lekapcsolta a hővédelem.
De ha fullon megy a venti, akkor is bitang meleget tol ki hátul.
A házam egy Gigabyte Triton, elöl hátul 12 centis ventikkel. A procin egy Scythe Rasetsu csücsül.
Játék alatt vagy terhelve kb. mekkora hőfok lenne normális?
Esetleg én csinálok valamit rosszul... Ne kíméljetek.

Köszi! :R

(#11195) KaiotEch válasza kfron (#11194) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Véleményem és statisztika szerint egy jól szellőző házban 80°C fölé egy ATi kártyának max egy 6950nek lenne szabad.

(#11196) kfron válasza KaiotEch (#11195) üzenetére


kfron
aktív tag

Hát ennek nem örülök...
Úgy látom a hangján nem lepődtél meg igazán... Tehát ez sokkal csendesebb nem lesz, ha jól sejtem?...

(#11197) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11194) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ott valami nagyon nem oké a kártyával. Tesztekben max 87°C-ot mértek, fesz emeléses tuningal meg 94°C-ot ennél a kártyánál. Tuning van és ha igen akkor mekkora? Ha tudod nézd meg a hűtőt (nem ismerem közelről ezt a típust), hogy érintkezik-e egyáltalán a kártyával? Kártya csere után volt friss Win install (esetleg megmaradtak a régi kártya órajelei és most azokkal megy a mostani)?

A PH-s tesztben 65°C alatt maradt a kártya és nem is pörgött olyan magas fordulaton pedig ugyanaz a hűtés.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11198) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11197) üzenetére


kfron
aktív tag

Kártya csere után volt friss Win install (esetleg megmaradtak a régi kártya órajelei és most azokkal megy a mostani)?

Alaplap, proci, memo, vidkari csere volt, Win 7-t raktam fel rá.
Most, hogy beállítottam a ventiket, (hány fokon mennyire tekerjen) így már jobb, de a 8800gt után ez így kib@szott hangos...
Tuning nincs... (ezek után?? :Y )

Most netezés alatt 43-45 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#11199) ///Krisz\\\ válasza kfron (#11198) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Elképzelhető, elvégre ez egy ref hűtős ettől ne várj nagy csendeket, de vigyázz, hogy ilyen 85-90°C fölé ne rohangáljon a hőmérséklet, mert az már nem egészséges a kártyának.

A 43-45°C Idle-ben az teljesen jó. :K

(#11200) kfron: Az Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro ajánlott. Halk, nem nagyon drága és olyan 15-20°C-al csökkenni fog a hőmérséklete a karinak nálad.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11200) kfron válasza ///Krisz\\\ (#11199) üzenetére


kfron
aktív tag

Na, akkor refhűtő megy a levesbe...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.