Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) HartgeH3-2.8 válasza ///Krisz\\\ (#10849) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nem baj nem baj én köszönöm az észrevételt :) Ez az első komolyabb dögöm és szeretném a rendben mennének a dolgok.Maradjak szerinted a 900/1100 nál vagy bepróbálhatom egy teszt alapján az 1000/1200 at? Ami náluk gyakorlatban stabil volt. 1,275 ön

Venticserék szerintem dobnak rajta nagyobb légáramlat szvsz alacsonyabb hőfok.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10852) szasanyi válasza Winne (#10850) üzenetére


szasanyi
félisten

Van egy erős kártyám amit ki felbontás mellett használok, akkor a játékban ha nincs limitálva az fps, akkor annyit hajt ki belőle, amennyit csak tud. Jól gondolom?- igen, ha nem lesz CPU limit. Mondjuk az i5 2500K valszeg nem fog korlátot jelenteni. ;)

(#10853) ///Krisz\\\ válasza HartgeH3-2.8 (#10851) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Az 1000/1200-at nem javasolnám 24/7-re (nem érné meg annyira kitaposni a belét a kártyának), de teszt erejéig simán belefér. Az az 1.275V az nagyon sok, szerintem 1.2-ön is bírni fogja az 1GHz-et.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10854) Winne válasza szasanyi (#10852) üzenetére


Winne
nagyúr

Van benne tartalék az biztos. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10855) HartgeH3-2.8 válasza ///Krisz\\\ (#10853) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm az infot ez sokat segít most nekem.

Akkor amit itt alkottak az szerinted nem valós?
[link]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10856) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Akarom mondani inkább a ne próbáljam meg kategória.

(Nekem mondjuk eleve a Stock Voltage jóval magasabb volt mint az oldalon leírtak)

Lehetséges a Toxic széria miatt.
Valamelyik írásban olvastam hogy ez a kártya rendkívül jó tuning potenciával rendelkezik, de elszállni én sem akarok, lehet hagyom így

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10857) csucsbicep válasza Winne (#10850) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ilyen alacsony felbontáson a cpu limit a jellemző. De látom a tiéd nem gyenge.
Annyi a különbség, hogy 1280-ban lesz 150fpsed, FullHD-ben meg mondjuk 80 lesz. A játékélményt egyik sem korlátozza. Szóval egy jóval gyengébb kártya is kiszolgálna.
Viszont, ha közel jövőben tényleg váltasz nagyobb felbontásra, akkor ok.

(#10858) Beri válasza HartgeH3-2.8 (#10855) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem csak arra célzott, hogy fölösleges több feszt adni a kártyának pár százalék plusz kraftért. Az az 1010/1206 pedig nem is különösképpen sok.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10859) HartgeH3-2.8 válasza Beri (#10858) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen, pontosan ugyan így látom én is a helyzetet. :K

1680 x 1050 a monitorom natív felbontása azt tökéletesen kiszolgálja a kártya magas részletesség mellett is.Köszi :R

Köszönöm mindenkinek a hasznos infokat !

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10860) Winne válasza csucsbicep (#10857) üzenetére


Winne
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer veszek, akkor nem akarok olyan venni, amit a közeljövőben megbánhatok,l így ár/értékben gondolkozva ezek a "nem butított" típusok maradtak benne a kalapban. :K

Ma este ki kell találnom, hogy mi legyen. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10861) csucsbicep válasza Winne (#10860) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én az 5850-et venném, mert 5870 szintre simán fel lehet húzni és jóval olcsóbb, mint társai.

(#10862) Winne válasza csucsbicep (#10861) üzenetére


Winne
nagyúr

Lehet én is annál maradok, aztán ha nem lesz elég, akkor a későbbiekben egy cf-t kap az agyába. :D Köszi a tippeket. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10863) csucsbicep válasza Winne (#10862) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Általánosítva lehet mondani, hogy nagy tuning van bennük. Sztem annyival nem ér többet a 6870/5870, mint amennyivel drágább.

(#10864) ///Krisz\\\ válasza HartgeH3-2.8 (#10855) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

De, mindenképp valós csak fölösleges ennyire meghajtani a kártyát (ekkora fesztől már jelentősen megnő a load hőmérséklet/csökken az élettartam + nem gyorsul annyit a kártya mint amennyit emeltél az órajeleken).

(#10858) Beri: :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10865) Winne válasza csucsbicep (#10863) üzenetére


Winne
nagyúr

Jelen esetben 5k különbségről beszélünk az 5850 vs 6870 esetében és kb 10% a difi teljesítményben, utána még 4k a difi az 5870-hez. :Gondolkodós smiley: :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10866) csucsbicep válasza Winne (#10865) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én, akkor is az 5850-et venném. Ha tuningolsz, akkor meg pláne. Sztem 10% nem ér 5k-t.

(#10867) szasanyi válasza csucsbicep (#10866) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert a 6870-et nem lehet tuningolni vagy mi?

(#10868) Winne válasza csucsbicep (#10866) üzenetére


Winne
nagyúr

Tuningban nem gondolkodom, de amit adtak listát, abban OC-s kártya van, szal elég is. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10869) csucsbicep válasza szasanyi (#10867) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt meg ki mondta?

(#10870) Foxmulder89 válasza Beri (#10836) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Kipróbáltam a legújabb bétával ami a honlapjukon volt, a link szerint, semmi..állíthatom csak nem reagál rá, fix 1.148 a fesz. Megnéztem hátha megy többet a kártya csak rosszul írja ki de nem.. nem egy eget rengető probléma de másnak is ilyen? Afterburner ráadásul 0,9v-nak látja 3d alatt is.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#10871) szasanyi válasza csucsbicep (#10869) üzenetére


szasanyi
félisten

Te arra utaltál, hogy ha tuningot tervez akkor pláne az 5850 a jobb választás... miért? Azért kérdeztem, mert ugye a 6870 (ami alapból erősebb) ugyanúgy tuningolható, kvázi duplán nem értem emiatt miért lenne pláne jobb választás a régebbi, és gyengébb 5850. :F

(#10872) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

elég komoly dilemma előtt állok. összetett a kérdés.
egy passzív hűtésű játékgép építésén fáradozom. a vga kivételével már kiírtottam a ventiket. jelenleg egy gtx480 van. hangja már a 0-hoz komnvergál, de ennek a passzív hűtésére is megvan a pontos terv, de ez bőven meghaladná magának a kártyának az értékét. (legalább 80k...) - így ez már tényleg a nemnormális kategória....
az egész projeckt egy dili, logikát ne keressetek benne, legfőképpen a vízhűtéssel hagyjatok, mert azért már harapok...
tehát a 480 hűtését tervezgetve látom, hogy végre nemsokára kidobják a powercolor 6850 passzívját. több tesztben úgy látom, hogy 2*6850 cf a 480-at rendesen elveri, még 2560*1600 4xaa 16af dx11-ben is.
nálam többnyire dx9 fullhd-ban menne. így elég kell legyen. elvileg...

de a nagy problémám az, hogy pcie16x 2.0-s a lapom, de csak egy teljes értékű 16 van. a többi 8-as és 4-es. (össz 4 db. nagy sín van)
nekem régen volt sli-om, 1.0-s és ott a 8x nagyon megfogta 1680-1050-ben.
ha jól tudom, a 2.0 2x-ese sávszében a 1.0-nak? tehát a 2.0 8x az az 1.0 16x-nek megfelelő sávszél?

mert a cf összehasonlító tesztek, amiket néztem, mindenhol teljes értékű 2*16x 2.0-n mentek.

igazából 2 dolog érdekel.
- a pcie 2.0 8x cf megfoghatja-e?
- és valósak lehetnek az eredmények, amikben a 480-at elveri?
főként az ego engine-s játékokat nyomom, (dirt2-3, f1, és pár régi sim, ami úgyis inkább csak procilimites, mint a simbin játékok, grtr2, evo...)
de a dx11 előtt sem akarom erősségben lezárni az utat, mert van egy w7-em is, csak most nem használom...

csak tapasztalatból előre szólok: ami q*-ra nem érdekel:
a víhűtésduma, és hogy miért nem fog menni passzívan a gép, és hogy fog benne megsülni minden. ez maradjon meg az én gondom... :K

sazkmai alapú választ várnék, nem általános "biztos jó lesz" típusúakat. mert azért potyára nem vennék 2 vga-t.... :N

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10873) Winne válasza szasanyi (#10871) üzenetére


Winne
nagyúr

A 6870-ben nekem az tetszik, hogy még mindig van benne potenciál, az 5850 pedig kicsit beállt már. A memóriakülönbség vajon hogy néz ki a hétköznapi használatban?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10874) csucsbicep válasza szasanyi (#10871) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azért mert azért olcsóbb jóval, mint láttad és nagyon tuningosak az 5850-ek. 6870-ek tuningpotenciálját nem ismerem. Sztem ha 5850 kevés lesz, akkor a 6870 is. Azért mondom, hogy inkább a maradék pénz maradjon a zsebben. Ráadásul még csak 1280-on játszik. Kitudja pontosan, hogyan lesznek a továbbiak.
Másik, hogy mennyivel is gyorsabb a 6870?

(#10875) szasanyi válasza Winne (#10873) üzenetére


szasanyi
félisten

HD6870 alapon illetve HD6870@TOXIC Ez tuti nem a vége, de én nem vagyok nagy tuningos csak kíváncsi voltam.

csucsbicep: ~5k különbség esetén hogyan lenne jobb vétel a HD5850? :U

(#10876) csucsbicep válasza szasanyi (#10875) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az előbbiekben már kifejtettem. De ez meddő vita. A vevő dönt...

(#10877) Winne


Winne
nagyúr

Hát Urak alszom rá egyet és meglátom hogy ébredek fel. Nem véletlenül ezek az árak lettek kitalálva nekik... Köszönöm mindkettőtök segítségét. :R :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10878) Winne válasza Winne (#10877) üzenetére


Winne
nagyúr

Most ezt találtam a Gigabyte gyári oldalán a 6870-re: H=38 mm, L=290 mm, W=126 mm

Az itt korábban írt 245-höz képest ez nekem már cumi, mert 250-ig férek el...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10879) ///Krisz\\\ válasza Winne (#10878) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Itt írja a srác (10. hsz.), hogy 27,6 cm, gondolom a Giga azért ír 29-et, mert abba már a csatik is benne vannak nem csak a nyák.

(Egyébként biztos ez a valós méret, mert ha belegondolsz 'józan paraszti ésszel' akkor ha 8 cm-s egy venti akkor az már minimum 24 cm + nem egymáshoz dörzsölődnek a ventik hanem még van egy kis hely is köztük és akkor ebbe még nincs benne a hűtőn túl logó NYÁK.)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10880) Beri válasza Winne (#10878) üzenetére


Beri
addikt

Az még 6850-essel is necces. Azok vannak 23-24 centi körül, plusz hátrafelé néz a tápcsatlakozó, tehát rá kell számolni még egy picit...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10881) Biga123 válasza szab.tam (#10872) üzenetére


Biga123
addikt

Talán ez segít..
[link]
itt a srácok pont a 8x 8x vs 16x 16x -ra mentek rá..
Nade az a hűtési megoldás.. :C :Y

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10882) lsc válasza szab.tam (#10872) üzenetére


lsc
nagyúr

A 8x-os 2.0-ás sebesség a 6850-nek valószínűleg elég, a másik kérdésedre passz.

Az élet kegyetlen .

(#10883) szab.tam válasza Biga123 (#10881) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lsc :R

Biga123 :R

a linkelt táblázat szerint ha jól látom, más apró különbségek is voltak.
kérdés, hogy milyen p55-el volt tesztelve. mert elvileg léteznek +nf200 chip-pel ellátott felsőkategóriás lapok is, ahol full 16x + 16x mennek a pci-ok...
de feltételezve a 8x-t, 2-3, egy helyen 6% az eltérés jónak tűnik. (rá is kérdezek tőlük...)
de nagyon köszi, ez jó kiindulási alap. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10884) Winne válasza ///Krisz\\\ (#10879) üzenetére


Winne
nagyúr

+(#10880) Beri: közben nem hagyott nyugodni és lemértem magam, mondom az a biztos és a gyári értékhez képest 31 cm-t mértem, csak már nem akartam egy 3. hsz-t is betenni... :D

Ma reggel megint úgy keltem, hogy 6870 lesz, még egy utolsót megrágom és mindjárt le is rendelem a nyertest.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10885) ///Krisz\\\ válasza Winne (#10884) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Én olvasgattam az eszmecseréteket a srácokkal és én a 6870-re szavaznék (már ha elfér). Még ha nagyon kicsit is lassabb volt a PH!-s tesztben a 6870 mint az 5870 akkor az már szerintem eltűnt az új drivereknek köszönhetően + frissebb a 6870 és ez támogatás szempontjából sem elhanyagolandó és akkor még szó sem esett a fogyasztásról.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10886) Winne válasza ///Krisz\\\ (#10885) üzenetére


Winne
nagyúr

6870 lett, már el is utaltam az árát. 37,5k lett végül, az talán nem rossz. Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10887) Vigneau válasza szasanyi (#10875) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint 1.2V-on (nálam ez az alapfesz) az 1000/1200 nem is olyan rossz eredmény?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10888) WZP


WZP
aktív tag

Visszafog egy 6870-et, hogy nem 3.0-ás PCI-E slotban van ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#10889) lsc válasza WZP (#10888) üzenetére


lsc
nagyúr

3.0-ás még nincs, 1,x-ben még talán elég a 16x-os.

Az élet kegyetlen .

(#10890) szasanyi válasza Vigneau (#10887) üzenetére


szasanyi
félisten

Természetesen nem az. :N Mondjuk én nem néztem tovább sem feszemeléssel sem anélkül, de most amikor a külső hőmérséklet növekedés miatt idle is 5-6-8 fokkal melegebb a GPU, asszem nem is fogom. Jó a gyári hűtő, és egyáltalán nem hangos, de a hűtési teljesítménye nincs olyan, hogy melegben nagyon komolyan tuningoljon az ember. Lehet a te házad szellősebb, a AC TT Pro hűtőd meg nyilvánvalóan hatékonyabb, úgy kicsit más a helyzet.

(#10891) Valdez válasza WZP (#10888) üzenetére


Valdez
őstag

Mivel eleve 2.1-es a 6000-es család, ezért nem.

(#10892) Vigneau válasza szasanyi (#10890) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt vitte már a gyárival is, csak akkor az SD-ben használtam a ventivezérlést 60-80%-on. Most a beépített gyári profillal nyomom az AC TT Pro-t. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10893) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok most vettem egy VTX 6850 et 1Gb előző kártyám Sapphire 5770... A Configom az adatlapomnál....Normálisan leszedtem az 5770 illesztöprogram stb....kártya ki megjött a másik berak és a bekapcsolo képernyö ahol lehet BIOS ba lépni egyszerűen megáll minden semmi reagálás semmi :F Hiába nyomkodom a Bios gombat meg ott akármit semmi mint ha kifagyna....ez mitöl lehet valakinek valami ötlet?

Gigabyte X38 DQ6 lap-----E8400........Próbáljam a másik slotba esetleg?

Crypto

(#10894) Alastair' válasza CJ3 (#10893) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hibás a kártya?
Jumperold le a biost, ha akkor se megy, a kártyával lehet a gond. Esetleg szedd ki a ramokat, próbáld 1-el, cserélgesd a slottokba. Kártya a felső sínbe legyen.

Alister from Hell

(#10895) CJ3 válasza Alastair' (#10894) üzenetére


CJ3
senior tag

Innen vettem ph rol egy megbizható kollégától nála ment, úgy csomagolta el nekem......
Cseréltünk kártyát....Próbáltam az elemet már meg reseteltem a BIOS-t is....

Crypto

(#10896) szab.tam válasza CJ3 (#10895) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szokásos alapkérdések. (dühöngéskori lebokkolás esetére azért jól jöhetnek...)

pcie sínben rendesen benne van. (nálam az egyik gépben tud "nem rendesen" benne lenni...)
tápot rendes 6 tűs ágon kap, vagy molexekből összehozottról?
utóbbi esetben nézzél más ágat, vagy közösítőt.
jártam így egy atival régen, vga csere után nem akart elindulni, az ágakat cseréltem, és jó lett.... (agp 1950pro->1950xt. kicsit többet zabált, és nem tetszett neki az a molexes ág. régi szép idők...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10897) szab.tam válasza szab.tam (#10896) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, még 1: a lapod és vga-d pontos típusával keress rá, hogy nincs-e valami nem "szeretik egymást" jelenség. sokan azt hiszik, hogy ez csak lapok rammokkal előforduló kiváltsága. de nem. van néhány lap vga szerencsétlen együttállás is....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10898) Valdez válasza szab.tam (#10896) üzenetére


Valdez
őstag

jaja valószínűleg nincs benne neki rendesen a sínben.
Én is hasonlóan jártam az 6870-el, pedig előtte kifújkodtam rendesen, szal elvileg pormentes volt minden, beraktam, minden fasza, csak éppen windows telepítés közben állandóan lefagyott random helyeken. Nem tudtam mi lehet a baja, amíg ki nem vettem és újra be nem tettem a slotba.

(#10899) lehel22 válasza CJ3 (#10895) üzenetére


lehel22
tag

Ha a regi kartyat visszateszed gond nelkul indul?

(#10900) metre1 válasza Winne (#10886) üzenetére


metre1
tag

Hol kerül ennyibe és milyen márka a 6870-ed?

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.