Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) s7evcsenko válasza Dictator^ (#11700) üzenetére


s7evcsenko
addikt

1 megjelenítővel nekem sem lenne semmi gondom. :B
Már mindent átnéztem és kipróbáltam. :( :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11702) Biga123 válasza s7evcsenko (#11701) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem pl semmi gondom a hdmi hangal be van állítva alapértelmezettnek a HDMI audio
Ha kiextendálom az asztalt a tv re akkor egyből megy oda a hang ha letilom simán vissza vált analógra..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11703) keke69


keke69
őstag

Végre felkerült a hűtő a kártyámra!

Nem kellett semmit gányolni az eredi ref hűtős kártya hűtőjével simán vissza mehetett rá,nem kellett se kivágni sem elvágni belőle(,így 1 darab plusz hűtőborda sem kellett rá!(köszönöm Droidmester segítségét ezúton is)
Alapon 2200-at forog de nekem hangos így az alaplapról vezérve 1800 fordulaton hangtalan!
28 fokos tetőtéri szobában idle:37-38 fok load:max 54 fok játék közben!
Én tökéletesen megvagyok vele elégedve,azt leszámítva,hogy a gyári kábel amit adtak hozzá fel volt cserélve rajta a piros és fekete vezeték,így okozott egy kis bosszúságot,mivel eleinte nem értettem miért nem lehet vezérelni az alaplapról!

Hardver teszt a hűtőről!

Remélem aki hűtőcserén töri a fejét nyújtottam 1 kis segítséget!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11704) Wukiwo válasza Winne (#11697) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Winne
tegnap brutál meleg volt,ilde 35 fok és terhelve max.75 fok körül van egy 6500 forintos freezer 13 pro-val

Lord Vader

tudod ,hogy mozgás sérült vagyok biosok terén :)

[ Szerkesztve ]

(#11705) Beri válasza kucseranor (#11694) üzenetére


Beri
addikt

Volt itt az előbb egy tag, akinek sikerült kifognia egy hibás darabot. Most meg mindenki fél a gigáktól, mint a tűztől.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11706) Biga123 válasza Beri (#11705) üzenetére


Biga123
addikt

2 tag volt.. :)
Jobb félni mint megijedni.. :K

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11707) sklopp válasza keke69 (#11703) üzenetére


sklopp
őstag

Tehetnél fel képet a kártyáról, kíváncsi vagyok hogy néz ki kombinálva a Gelid a ref. bordával.

(#11708) szasanyi válasza keke69 (#11703) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek számomra nem volt sok információ tartalma. :( Korábbi kérdéseimre nemigen kaptam választ, és ahogy már írták 1-2 kép is jó lett volna.

(#11709) sith7 válasza keke69 (#11703) üzenetére


sith7
nagyúr

Great, grat :C

(#11710) keke69 válasza szasanyi (#11708) üzenetére


keke69
őstag

Az ára újonnan 10800Ft nekem sikerült 1 teljesen bontatlant vennem 8000-ért kb ennyi a twin turbó is!A csatlakozás a ventinek 3 pines így a kártya nem tudja szabályozni,de adnak hozzá kábelt amin van 3 pines alaplapi és ugyan azon a kábelen egy táp csatlakozó is!
Képeket már csak úgy tudok csinálni,hogy bent van a gépben,mert kivenni nem szeretném mert tegnap a hibás kábel végett vagy 5 ször szedtem ki.Ha így is megfelel teszek fel képeket!

sith7 : köszi!

sklopp : gyönyörű! ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11711) Beri válasza Biga123 (#11706) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ideje összegyűjteni az összes hozzászólást hibás kártyákról. Marad egyáltalán olyan gyártó, amelyiktől még vásárolhat az ember?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11712) Alastair' válasza Beri (#11711) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, a VTX3D.

Alister from Hell

(#11713) Hanok válasza Beri (#11711) üzenetére


Hanok
senior tag

Tudod hogy van ez mindíg az a legjobb ami az éppen hozzászóló user adatlapján megtalálható! :DDD

(#11714) Wukiwo válasza Alastair' (#11712) üzenetére


Wukiwo
senior tag

meg erősítem,jelenleg is van idehaza 2db és kettőt elvittek + anno nekem is volt.Jó hűtés,jó tuning és nem volt egyikkel sem gond

(#11715) szasanyi válasza keke69 (#11710) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszönöm! Így viszont az én esetemben ez nem lenne jó alternatíva, mert...
- a normál ~11k szvsz nagyon sok érte, mert a TT Pro (szintén normál) ára 7.5-8k
- az előző azért (is) fontos, mert nem látom a hűtési teljesítmény és az ártöbblet pozitív arányát
- nekem fontos, hogy VGA-ra tudjam csatlakoztatni, így az a terhelés (és melegedés) függvényében, dinamikusan változtatja a ventifordulatot

Képek inkább szerelés közben és után (legalább 1-1 db) lett volna jó.

(#11716) sklopp válasza szasanyi (#11715) üzenetére


sklopp
őstag

Itt [link] egy tesztben nincsenek túl jó véleménnyel a Gelid-ről.

(#11717) Beri válasza Hanok (#11713) üzenetére


Beri
addikt

Persze, magyarázd csak bele. Az majd mindent megold.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11718) Biga123 válasza Beri (#11711) üzenetére


Biga123
addikt

Nem fogok veled ismét vitázni de eddig nem volt no signalos 6870!!!
most meg 2 giga ennyi ..ezek a tények..
Ne játszuk el ugyanazt amit a 6850-eknél...
:R

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11719) keke69 válasza szasanyi (#11715) üzenetére


keke69
őstag

Én is TT pro-t vettem volna de ugyan azon az áron sikerült megvennem a gelidet,és nem bántam meg mivel nem kellett szétvágnom a gyári hűtőjét vagy teleragasztani bordákkal!
Mivel nem készítettem róla képet de cserébe kerestem neked egy videót!
Mint mondtam 1800 a fordulat és hangtalan.Load még játék alatt nem volt 58 fok sem ebben a nagy melegben,akkor minek változtassa a fordulatot?!Én nem látom értelmét!

sklopp : jó ez a cikk csak nem igaz,ha csak nem a rev 1-esről írták :D Tapasztalatból mondom jó kis hűtő.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11720) Beri válasza Biga123 (#11718) üzenetére


Beri
addikt

eddig nem volt no signalos 6870!!!
Viszont no signalos giga 6870 sem.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11721) sklopp válasza keke69 (#11719) üzenetére


sklopp
őstag

Valóban az első változatot tesztelték, de lényegi változás nincs, csak a kompatibilitás nőtt az újabb kártyák felé. Minden esetre itt legalább van összehasonlítási alap azonos kártyával különböző hűtők esetén. Egyébként nem szapulom a hűtőt. Az egy nagy jópont hogy alátehető a ref. hűtés bordája.

(#11722) Biga123 válasza Beri (#11720) üzenetére


Biga123
addikt

De most már van 2 no signalos GIGA 6870!!!!!!!!
ennyi tények vitatkozhatsz vele . de minek.. :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11723) Vigneau válasza keke69 (#11719) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha már itt tartunk, akkor íme a legfrissebb AC TWIN TURBO II - érdemes megnézni a lefogatókeretét. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11724) Beri válasza Biga123 (#11722) üzenetére


Beri
addikt

Tehát hibás az összes? Ugyan már...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11725) norma87


norma87
csendes tag

Sziasztok

A napokban tervezem fejlesztení a gépem, de van egy "kérdés" ami megfogalmazódott bennem, ebben kérném a segítségetek.

A konfig a következőképpen nézne ki:

AMD Phenom2 965 proci
4 Gb KIT Kingston memória
MSI alaplap
És HD 6870 videókártya.

a kérdés az lenne így ebben a formában elég lenne e videókártyához a jelenlegi 500w-os Chieftec tápom?
(van még a gépben két hűtőventillátor, és 3 db HDD. + egy SoundBlaster Audigy 2 ZS hangkártya)

mit gondoltok?
nem szeretném lecseélni a tápomat is:S ezért kérdem szerintetek elég lenne neki_?

(#11726) Beri válasza norma87 (#11725) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11727) ///Krisz\\\ válasza norma87 (#11725) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Simán. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11728) kucseranor válasza Beri (#11711) üzenetére


kucseranor
tag

Volt 5870 lightning-om és ezért szeretnék egy ugyan ilyen hűtésűt. A giga viszont jóval olcsóbb és szerintem hozza azt a szintet. Ha meg hibás úgyis kicserélik 8 napon belül, akkor meg HAWK lesz. :) Konkrétan milyen hibától kellene félnem?

(#11729) Beri válasza kucseranor (#11728) üzenetére


Beri
addikt

Semmilyen hibától nem kell félned. 6850-esek (nagyjából 100 darab) voltak rosszul felkonfigurált fesszabályzóval, de a 70-esekkel semmi gond nincs.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11730) kucseranor válasza Beri (#11729) üzenetére


kucseranor
tag

Rendben, akkor giga lesz. Majd megírom a tapasztalatokat hogy ne terjedjenek tovább hülyeségek. Köszi!

(#11731) Biga123 válasza Beri (#11724) üzenetére


Biga123
addikt

Nem mondta senki hogy hibás a összes...
olvasd el az előző posztomat ennyi..
A 6850-eknél is ugyanezt a dumát nyomtad hogy pár darab hibás aztán kiderült hogy egy széria rossz volt ..
De ha nagyobb eséllyel futhatok bele hibás kártyába x gyártónál mint y-nál akkor én az y-t választom . márkák között teljesítmény eltérés jelentéktelen nagyjából , hűtésben hangban lehet eltérés és másik gyártónál is van jó hűtős kari. De szerintem ezt nem is kéne neked magyaráznom mert ezzel te is tisztában vagy.
Nosignal 6870-nél csak gigánál fordult elő eddig ;] (az igaz hogy csak furmarknál).
És igen tudom senki sem azzal játszik...

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11732) Biga123 válasza kucseranor (#11730) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
[link]
Őket kérd meg hogy ne terjesszenek "hülyeségek"-et..
Nem terjeszt senki semmit ők elmondták mi a szitu valaki rákérdezett én elmondtam még egyszer összegezve .. Ezért van a fórum.. Csak vannak akik elvakultan védenek bizonyos márkákat.. :DDD
A giga fikázása lassan már hagyomány lesz ebben a topic ban.. :K
És valahol érthető mert kidobtak a piacra egy hibás szériát 6850-ből..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11733) Beri válasza Biga123 (#11731) üzenetére


Beri
addikt

A 6850-eknél is ugyanezt a dumát nyomtad hogy pár darab hibás
Aztán kiderült, hogy pár darab hibás, ~100.

márkák között teljesítmény eltérés jelentéktelen nagyjából
Nem jelentéktelen, hanem nulla (azonos órajelen).

hűtésben hangban lehet eltérés és másik gyártónál is van jó hűtős kari
De nem ennyi pénzért ennyire jó.

Csak vannak akik elvakultan védenek bizonyos márkákat
Nem, nem védem. A boltosokat köpködtem, akik a szájukat húzgálták, amikor a bizonyítottan hibás 6850-eseket cserélni kellett. Most meg semmi gond nem volt, szó nélkül cserélték mind a két tag 6870-esét.

Tőlem mindenki azt vesz, amit akar. De két hibás kártya után egy egész sorozatot selejtesnek nevezni túlzás. Mégis mért akarnám "védeni" a gigát? Jutalékot kapok tőlük ezért? Nem. Gyorsabb lesz tőle a kártyám? Nem (bár ha 1080 fölé menne, az azért ütne, de így is ez a PH leggyorsabb 6850-ese).
Megfogadtam a múltkor, hogy nem szólok bele az ehhez hasonló hitvitákba, de most vétkeztem. Majd meggyónom.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11734) sith7 válasza Vigneau (#11723) üzenetére


sith7
nagyúr

hm... középről elhúzták kicsit oldalra ... gondolom nem véletlenül

(#11735) Hanok válasza Biga123 (#11732) üzenetére


Hanok
senior tag

Szerintem akkor intelt sem kéne venni soha többet, mennyi hibás deszkát vettek az emberek....Ezek alapján nem lehet dönteni, hibák mindíg lesznek, főleg egy olyan cégnél ahol ilyen sok ezközt adnak el évente...

(#11736) Biga123 válasza Hanok (#11735) üzenetére


Biga123
addikt

Ez így van .. de ha nekem volt egy szar intel lapom akkor én bintos nem veszek +1x intelt az emberek így működnek.. És pontosan ezért kell a cégeknek vigyázni arra hogy ne adjanak ki szart a kezük közül.. Ha már egyszer nevet szereztek maguknak..

De most megyek én is gyónni mert én is megfogadtam hogy nem állok le vitatkozni..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11737) Vigneau válasza sith7 (#11734) üzenetére


Vigneau
félisten

Már az sem volt teljesen középen, persze itt azért látványosabb az eltolás. Viszont az AC TT Pro-nál alkalmazott 4 helyett az AC TT II-nél már 5 hőcsövet láthatunk. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11738) sith7 válasza Vigneau (#11737) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor komolyabb lesz a hűtés is :K

(#11739) Vigneau válasza sith7 (#11738) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvileg emelték a hűthető teljesítményszintet a honlapon vagy 40W-tal (120W --> 160W), ha jól emlékszem. Persze röhögve elvisz ennél nagyobb TDP-s VGA-kat is a hűtő szerintem. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11740) sith7 válasza Vigneau (#11739) üzenetére


sith7
nagyúr

Ami most van, az is komoly, hát ha ezt meg még űberelték, akkor ... :))

(#11741) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Felraktam én is a Pro-t egy HD6870re. Én is bele ütköztem a VRM hűtésénél lévő problémába! Felragasztottam a bordát rá, ellenben így szinte a 4-ből csak kettővel érintkezik, a másik kettőnél szerintem marad légrés! Ketté vágjam a hűtő bordát , vagy hagyjam? Lehet esetleg baja?

(#11742) lordjancso


lordjancso
senior tag

Hali!
Megvettem ma a "kis" madarat. Szépen beszereltem, 2 táp ráköt, viszont a kártya tetején-végén (hdd felöl) egy piros led világít.
Ez jó dolog vagy sem?
Már csak azért kérdezem, mert számomra a piros nem mindig jelent jót. :)
Előre is köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11743) csucsbicep válasza lordjancso (#11742) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Képet ad vagy ezen kívül van vmi gond vele?

(#11744) polonic válasza lordjancso (#11742) üzenetére


polonic
félisten

Megnézted a használati utasításban, ez mit jelent?
Többek között emiatt is van. :D

(#11745) lordjancso válasza csucsbicep (#11743) üzenetére


lordjancso
senior tag

Most fejeztem be a Windows telepítést. Eddig semmi gond nem volt. Épp a vga drivert fogom letölteni és telepíteni.
Nincs valakinek ilyen kártyája (MSI R6870 Hawk)?

#11744: A "használati utasítás" egy kihajtható kis prospektus, amiben csak önajnározás van. Szakmai szöveg kb egy szó sem...

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11746) csucsbicep válasza lordjancso (#11745) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Próbáld ki játékok alatt és, akkor kiderül.

(#11747) Alastair' válasza lordjancso (#11742) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Táp milyen?

Alister from Hell

(#11748) lordjancso válasza Alastair' (#11747) üzenetére


lordjancso
senior tag

fsp hexa 500

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11749) Biga123 válasza lordjancso (#11742) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Ez ugyan crosfire de azt mondják ez a normális,,
[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11750) polonic válasza lordjancso (#11745) üzenetére


polonic
félisten

Akkor a weboldalon is meg kell nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.