Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) lordjancso válasza Biga123 (#11749) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, menet közben én is megtaláltam ezt.
8 nagyon kicsi ledem világít pirosan.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11752) kucseranor válasza lordjancso (#11751) üzenetére


kucseranor
tag

Ugyan ez volt az 5870 Lightningon. Csak a fázisokat jelzi, amit éppen használ. Ez a normális! :)

(#11753) lordjancso válasza kucseranor (#11752) üzenetére


lordjancso
senior tag

Jelzi hogy él a kis madár. :)
Sejtettem hogy nincs gond vele, mert normálisan működik minden, csak gondoltam megkérdezem. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11754) kucseranor válasza lordjancso (#11753) üzenetére


kucseranor
tag

Én is idegeskedtem miatta, aztán kiderült hogy minden ok. Jövőhéten lehet beszállok én is egy hawk-kal! :)

(#11755) lordjancso válasza kucseranor (#11754) üzenetére


lordjancso
senior tag

Lefekvésig már csak telepítgetek pár programot a rendszerre.
A tesztelés majd reggel lesz. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11756) keke69 válasza lordjancso (#11755) üzenetére


keke69
őstag

Reggel van,teszt meg sehol! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11757) lordjancso válasza keke69 (#11756) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ne viccelj, 4 órát sem tudtam aludni az izgatottságtól. :D

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11758) Alastair' válasza keke69 (#11756) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fasza. :DDD Négyeltesd fel, mi az, hogy reggel 6-kor még nincsenek tesztek. :DDD

Alister from Hell

(#11759) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Van egy Msi 6850 cyclone kártyám, hozzá msi afterburner progi. Meg akarom nézni, mit bír a kártya.
Az aux voltage csúszka az minek ad feszt?
Gondolom az msi mérnökei jól megnézték mit bír a kártya, szóval szerintem semmi baj nem történhet, ha mindent maxra állítok(gpu voltage,memory voltage, aux voltage), persze szépen fokozatosan, aztán meg visszafelé 20mhz-ért nem akarok +0.1v-ot adni feleslegesen.
A kártyán hynix t2c ramok vannak, amik 1250mhz-re vannak hitelesítve, szóval ezt bírnia kéne.
Gyárilag 1100mhz-en megy, és ezt alapon 1140-ig tudtam emelni, szóval a ram alul van feszelve hogy csak ennyit bír, vagy csak biztonságból járatják ennyin?
+50mv-ot lehet neki adni, cél min 1200-as órajel max 1250, a gpu-val 1ghz a cél.

(#11760) Biga123 válasza belinho (#11759) üzenetére


Biga123
addikt

Nagyban függhet attól is hogy milyen időzítéseken megy a VRAM..nem feltétlenül fogja vinni az 1250-et de még az 1200 se garantált.."persze szépen fokozatosan" itt a lényeg.. jó tesztelgetést.. :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11761) keke69


keke69
őstag

Csak vicceltem :D .De megjött végre a kártya és tud aludni 4 órát?Ez nem vicces azért egy kicsit! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11762) lordjancso válasza keke69 (#11761) üzenetére


lordjancso
senior tag

Még ha csak az új vga-ról lenne szó. Komplett gépet vettem. :)
De muszáj aludni, nem úgy van az. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11763) keke69 válasza lordjancso (#11762) üzenetére


keke69
őstag

Tudom én,hogy megy ez ilyenkor,én is így voltam vele 1 hónapja!!!Meg még mindig :D
Most a vga hűtőnek örülök annyira,hogy korán kell kelnem miatta! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11764) lordjancso válasza keke69 (#11763) üzenetére


lordjancso
senior tag

Még nem próbáltam ki játékkal, de a Starcraft2 már fent van. Ha lesz egy kis időm, meghajtom a vga-t, de eddig kb olyan érzésem van, mintha nem is menne a gép.
Igaz a CM Elite 430 ház első ventije még nincs bekötve, úgyhogy csak a cpu és a vga ventillátorai forognak, viszont egyik oldallap sincs rajta házon.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11765) keke69 válasza lordjancso (#11764) üzenetére


keke69
őstag

Én mondjuk csak a COD 4-et nyomom multiba,az új hűtővel most,hogy egy kicsit lehült a levegő max 50 fok a vga és teljesen hangtalan!De majd játék közben kiderül mennyire pörgeti fel a ventidet,mennyire jön meg a hangja.Reméljük,hogy a zavaró határon belül lesz!
Ha lesz időd próbáld és írd meg a tapasztalatokat!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11766) lordjancso válasza keke69 (#11765) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mivel méred a hőmérsékleteket?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11767) KaiotEch válasza lordjancso (#11766) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

AIDA-val vagy GPU-Z-vel.

[ Szerkesztve ]

(#11768) keke69 válasza lordjancso (#11766) üzenetére


keke69
őstag

GPU-Z

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11769) Winne válasza KaiotEch (#11767) üzenetére


Winne
nagyúr

Az Afterburner nem jó hőmérsékleteket mér?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11770) keke69 válasza Winne (#11769) üzenetére


keke69
őstag

Dehogynem!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11771) priti


priti
addikt

Mindenki 6850-et kerget?

Egy kis kedvcsináló 6870-hez

...melegítettem egy kis rendszervizet :) Azért nem szar kari ez az Asus 6870 Voltage Tweak, oké hogy a 6850-et jobban lehet húzni, de akkor is gyengébb marad, azé' két jóféle 6870-ből egy CFX, hmm, ha lenne valami ütős gém amihez kevés lenne egy lehet inkább betolnék mégegyet másféle kari helyett.

Tény, hogy 1200mV-on ment 1030MHz-en, 1250mV-on meg 1060-on kifagyott, szóval 1000 fölött hamar vége van.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#11772) keke69 válasza priti (#11771) üzenetére


keke69
őstag

Nem,nekem is 6870-m van és nagyon megvagyok vele elégedve pedig még ráadásul GIGA :D

Semmi baja és tényleg aránylag jól húzható.Bár a 6850 olcsóbb,és jobban tunningolható de húzhatod amíg vörös lesz a melegtől akkor sem lesz 6870 :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11773) Beri válasza priti (#11771) üzenetére


Beri
addikt

A vantage már csak cpu benchmark. Futtass 11-et, ha a VGA-d teljesítménye érdekel inkább.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11774) ///Krisz\\\ válasza keke69 (#11772) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Azért van az az órajel amin beér egy alapórajeles 70-est holott nem kis shader hiányban "szenved". :DD De való igaz, hogy FullHD-hez azért én is egy 70-est vennék minimum. :K

(#11773) Beri: +1

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11775) priti válasza Beri (#11773) üzenetére


priti
addikt

Az amikor elindul nálam átvált 24Hz-es képernyőfrissítésre 60Hz-ről, meg még ezek után ki tudja mire... véletlenül kiírja a megjelenítőm a képfrissítési frekit, ezek után fogalmam sincs miket állít még el, a többiről nem tudok...

Hardverlesen

(#11776) Alastair' válasza Beri (#11773) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"A vantage már csak cpu benchmark."
Azért ez messze nem igaz. A rákos konzolok miatt rengeteg DX9-es játék jön, a Vantage meg DX10-et tesztel. Ha abban erős egy vga, akkor 9-ben sem piskóta.
Én szeretném legjobban, hogy minden csak 11-ben jöjjön. Se 10, se 9. De nem jön. :W

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11777) Beri válasza Alastair' (#11776) üzenetére


Beri
addikt

Akkor leírom másképp. Egy magas vantage pontszámhoz ezen a szinten csak processzor kell.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11778) keke69 válasza Beri (#11777) üzenetére


keke69
őstag

De külön adja a pontokat,így viszonyítani jó,vagy rosszul gondolom?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11779) Wukiwo válasza keke69 (#11778) üzenetére


Wukiwo
senior tag

jól tudod,a gpu score az gpu score marad

(#11780) Alastair' válasza Wukiwo (#11779) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Pontosan. Az összpont engem sem érdekel.

Beri: 8600GT óta követem a vantage gpu score-t, hidd el, nem proci teszt az. Sőt, elég faszán leszarja a cpu score-t.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11781) Beri válasza Wukiwo (#11779) üzenetére


Beri
addikt

De egy szénnéhúzott i7 mellett a GPU score-od is magasabb lesz, mint egy quaddal. És ez nem azért van, mert kihalycsae.

Lord Vader: Ha nem számít az összpontszám, akkor tényleg nem annyira egetrengető a különbség. Viszont ha nem csak a GPU pontszámot figyeled, akkor egészen mókás dolgok tudnak történni (pl. az általam már sokszor emlegetett vantage világrekord 6850-essel).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11782) Wukiwo válasza Beri (#11781) üzenetére


Wukiwo
senior tag

nos i7 el Motion_Blur kolléga kevesebb gpu score.t kapott mint én a 4 maggal ;)

[ Szerkesztve ]

(#11783) Alastair' válasza Beri (#11781) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Javarészt a GPU score-t szoktam nézni. A cpu is érdekel, de azt azért nézem, hogy egy sokkal erősebbnek kikiáltott proci, képes-e több gpu pontot kicsalogatni ugyan azon vga-ból.

Alister from Hell

(#11784) Beri válasza Wukiwo (#11782) üzenetére


Beri
addikt

i7 880 vs. i5 2500k? Milyen VGA, 5870? Motion_Blur eredménye nem nyílik meg :(((

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11785) Wukiwo válasza Beri (#11784) üzenetére


Wukiwo
senior tag

igen,akkor még nekem is 5870-em volt

sajna nem nyílik meg már az eredmény de az alap eredmények közt ott van az én alap eredményem pl. és az övé

[ Szerkesztve ]

(#11786) Beri válasza Wukiwo (#11785) üzenetére


Beri
addikt

Abból meg a tied nem nyílik meg :U

Közben megnéztem, hány pontot kapnék olyan beállítások mellett, ahogy te teszteltél 6850-essel. Cirka 300-zal kevesebb lett, ami ~2%. Tényleg nem nagy különbség. Az a baj, hogy mindenki csak az összpontszámra kíváncsi, ott meg több ezer pont is lehet +- ugyanazzal a VGA-val.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11787) lordjancso


lordjancso
senior tag

Tudnátok mondani egy programot, ami mindig a képernyőre írja a cpu és a vga (esetleg hdd) hőmérsékletét, akkor is ha játszok?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#11788) Beri válasza lordjancso (#11787) üzenetére


Beri
addikt

A VGA-ét ki tudod rakni afterburnerrel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11789) Alastair' válasza lordjancso (#11787) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A cpu-t tornáztasd meg Intel burn test-el, egyik játék se melegíti úgy fel mint az. Vagy Linx, az is forral. Közbe tudod monitorozni pl. core temp-el.

Alister from Hell

(#11790) Wukiwo válasza Beri (#11786) üzenetére


Wukiwo
senior tag

ezért mértünk anno Vader kollégával game bencheket-ott nincs cpu score :K

(#11791) Winne


Winne
nagyúr

Most már felkeltettétek a figyelmemet kicsit, mivel teszteljek, amivel össze tudjuk vetni az eredményeinket?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11792) Alastair' válasza Winne (#11791) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tele van a topik játék tesztekkel, amiket korábban mértünk a kollégákkal.

Alister from Hell

(#11793) Winne válasza Alastair' (#11792) üzenetére


Winne
nagyúr

Most írt számot is a végén végre a 3dmarkom, ez lett:

[link]

Ez 720p-ben van, a monitorom meg 4:3-as, nem tudom az számít-e valamit. Egy Dirt3-as tesztet tudok csinálni, nem tudom azon tesztelt-e valaki.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11794) Beri válasza Winne (#11793) üzenetére


Beri
addikt

Ez 720p-ben van, a monitorom meg 4:3-as, nem tudom az számít-e valamit.
Nem. Ha lefutott, akkor oké. Mással nem kell törődnöd. Órajelek?

A dirt3 benchmarkjával meg az a baj, hogy mindig egy kicsit más.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11795) Winne válasza Beri (#11794) üzenetére


Winne
nagyúr

Alapon vannak az órajelek, nekem így néz ez ki:

[link]

Órajelekkel szeretnék játszani kicsit, csak hogy lássam mit bír, kraftot úgysem tudok neki adni, de nem is akarnék, inkább csak alapfeszesben gondolkodom.

Futtatok azért egy Dirt3-at, nagy eltéréseket csak nem produkál. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11796) Beri válasza Winne (#11795) üzenetére


Beri
addikt

Catalyst 11.6?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11797) Winne válasza Beri (#11796) üzenetére


Winne
nagyúr

11.5 még csak.

Dirt 57 min, 69 max fps minden full 8x ultra meg high. Bíztató :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11798) Beri válasza Winne (#11797) üzenetére


Beri
addikt

Akkor érdekes az a 4500 pont. Nézegetem a 3dmark toplistát, 5870-essel van egyetlen eredmény alapon, de az csak 4343 (szintén cata 11.5). Igaz, a kép itt sem nyílik meg...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11799) Winne válasza Beri (#11798) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem 6870-esem van, vagy csak elírtad?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11800) Beri válasza Winne (#11799) üzenetére


Beri
addikt

Nem írtam el, pont ez a pláne benne. Egy 5870-esnek gyorsabbnak kéne lennie. Vagy a processzorod van húzva esetleg? Az 5870 mellett egy i7 880 volt alapon. Nem tudom, hogy az mennyivel lenne gyorsabb/lassabb, vagy számítana-e ennyit...

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.