Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) polonic válasza priti (#10349) üzenetére


polonic
félisten

Fogalmam sincs ezekről.
De szerintem az a lényeg, amiket írtam, hogy a TUL Corp leánya, amely az AMD másik legnagyobb partnere.
De amúgy, ha megnézed a kontaktokat, akkor lehet látni, hogy mindegyik cím taiwani.

[ Szerkesztve ]

(#10352) priti válasza polonic (#10351) üzenetére


priti
addikt

Az van hogy be kell hozni az EU-n belülre a gyártást, hogy megússzák a harmadik országos vámkezelést és megérje bejönni a piacra. Meglepne ha csak logisztika lenne a lengyeleknél, mert akkor ehhez az árhoz rendesen le kéne térdelni nekik otthon. Egy friss gyártósor által prezentált minőség viszont nagyon lutri. Engem elriaszt a vásárlástól, mert néztem már végig gyárépítést. A vontakozó jogi hátteret én pont lesajnálom, hogy ki minek a tulaja. Engem az a nyomtatott áramköri lap érdekel ami a kezemben van, amit megvettem... értesz. Részben mindegy amúgy, mert már megbeszéltem és tuti ez az Asus lesz az első darab a 6xxx szériából ami nálam lesz, csak elég olcsó ez a VTX3D mert még új név az EU-s piacon emiatt érdekel, hogy ki mit honnan hogyan.

Hardverlesen

(#10353) Milka 78 válasza priti (#10350) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem kettő is van belőle,de mindenhol made in "sok kici kínai" van ráírva,igaz én 5 és 3 hónapja szereztem be őket(nagyjából egyszerre gyártották a sorszám szerint).

(#10354) lsc válasza priti (#10352) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak hogy megnyugodj a dobozán Made in China van, ahogy mostanában a számtech cuccok 90 %-án.

Az élet kegyetlen .

(#10355) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a tisztelt fórumozó társakhoz! :) Elég egyszerű a kérdés: Giga 6870 vs Sapphire 6870. Vélemények? :) Eddig Sapphire kártyáim voltak. Meg voltam velük elégedve. Gigáról viszont nem sokat tudok. Órajelekben esetleg más a két gyártó kártyája vagy ugyanaz mindkettő?! Köszi szépen! :B

üdv.: Ideg

(#10356) KaiotEch válasza Ideg (#10355) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Itt találsz róluk teszteket.

(#10357) keke69 válasza polonic (#10343) üzenetére


keke69
őstag

Úgy,hogy az összes referencia hűtős vga-t a sapphire gyártja csak mindenki ragaszgatja rá a saját matricáját!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#10358) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Meglett a 6850-em, egy ASUS személyében.
Viszont úgy érzem mintha a gépem el lenne maradva a kártyához képest.
Ezért elgondolkodtam lehet fejleszteni kellene.

Jelenleg:
E8400 @3.7Ghz
2x2Gb Kingmax 1066Mhz
Gigabyte EP35

Mi lenne az a proci ami már biztosan kihajtaná ezt a karit ill. egy későbbi csere esetén akár egy 6970-et is? Intel és AMD vonal is érdekelhet!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10359) Alastair' válasza Czimby (#10358) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az E8400 elég a 6850-eshez. Persze ha van kidobandó pénzed akkor egy AM3-es PHII 955, vagy egy I5 2400, pár évig még elég lesz.

Alister from Hell

(#10360) Czimby válasza Alastair' (#10359) üzenetére


Czimby
addikt

Majd meglátom mennyit hoz a nyugdíjpénztár..

4v.6 magos AMD-re gondoltam, a kedvezőbb ár miatt.
De ahogy most olvasgatok az Intel nem véletlenül drágább, szóval az ár tükrözi a teljesítményt ezesetben is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10361) Alastair' válasza Czimby (#10360) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen a Szandy nagyon erős lett. De hamarosan jönnek az új AMD-k, szerintem érdemes megvárni.

Alister from Hell

(#10362) Czimby válasza Alastair' (#10361) üzenetére


Czimby
addikt

Bulldozer és társai?
Csak legyen türelmem...

Azért is jó mert valószínűleg a Phenom 2 árára is kedvezően fog hatni!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10363) Alastair' válasza Czimby (#10362) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, én is erre gondoltam. :K Szerintem bőven jó az E8400, én 400x9-en használom, és simán fut vele minden, 1680x1050-ben. Csináltunk elég sok mérést, keresd meg a topikba, vannak PHII-es és szandis mérések. 6850-essel. Én nem érzem még szükségét a cserének. Persze ha lenne fölös 100 ezrem, én is el tudnám költögetni, de sajna nincs. :O

Alister from Hell

(#10364) csucsbicep válasza Czimby (#10360) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Meg AMD macerásabb is, nagyobb az esély kompatibilitási hibának, mint Intelnél.

(#10365) Czimby válasza Alastair' (#10363) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem 463x8-on megyeget az E8400.

Megnéztem jópár mérést a topicban több felhasználótól is , és a VGA pontjaim nem maradnak el különösebben még a nagyobb procival szerelt gépektől sem, szóval tényleg kihajtja a proci. Viszont a CPU score-ok lehetnének jobbak is, de majd egyszer.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10366) Czimby válasza csucsbicep (#10364) üzenetére


Czimby
addikt

AMD proci, AMD lappal, AMD vga-val és lehetnek komaptibilítási gondok??? :Y

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10367) KaiotEch válasza Czimby (#10366) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Persze, intel proci, intel lap, akármilyen kártyával is lehetnek gondok.

(#10368) csucsbicep válasza Czimby (#10366) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem ezt mondtam, de nagyobb az esély. Kompatibilitási gondok, ugye bárhol előfordulhatnak...

(#10369) Czimby válasza csucsbicep (#10368) üzenetére


Czimby
addikt

Azért gondolom házon belül csak nincsenek...
Mondjuk ha keverve lenne; Intel proc AMD vga-val, vagy AMD proc NVida vga-val.
Azért ezekben az esetekban nagyobb az esélye szerintem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10370) priti válasza lsc (#10354) üzenetére


priti
addikt

:DDD Az élet tényleg kegyetlen.
Más:

Na srácok én most megkergettem a 6870-et. Ez egy téglahűtős Asus Voltage Tweak EAH6870/2DI2S/1GD5, 915MHz alapon. Ezzel a driverrel telepítve és no problem idáig. Viszont fűt a GPU rendesen. 50%-os mókuskerék fan mellett 60 fok fölé ment játék alatt GPU-Z-vel monitorozva, pedig ennek így már van hangja. Mindjárt szétkapom mi van a hűtő alatt, ha rajta lehet hagyni a vrm körül a bordát már pattintom is rá a vizesblokkot asszem... 1GB GTX460-nál érezhetően kajdibb, pedig nekem 815/2000-ren ment a 460 és nem SE változat volt ArcaniA - Gothic 4 -el toltam fullHD ami ráadásul inkább NV-s játék és rendben van, ha azt veszem hogy egy vasamba sincs a csere és csak egy napig nem volt VGA-m asszem nem jártam szarul. Eddig faja.

Ja net közben ez is 300/300. Hüm-hüm hát én ezt pont lesajnálom :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10371) Milka 78 válasza Czimby (#10369) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs semmi féle problémája úgy hogy no para a többi meg mese habbal(nálam sincs semmi ilyen) :K Egyedül a memóriát kell gondosan kiválasztani és az mindkét oldalon kényes tud lenni,de hát ilyen világot élünk.

(#10372) alibaba78 válasza priti (#10370) üzenetére


alibaba78
őstag

"Mindjárt szétkapom mi van a hűtő alatt, ha rajta lehet hagyni a vrm körül a bordát már pattintom is rá a vizesblokkot asszem..."

:(

(#10373) priti


priti
addikt

A hűtő barátságosan szétszedhető. Alternatív hűtés átgondolásához itt találni hasznos képeket lefelé.

Hardverlesen

(#10374) lsc válasza csucsbicep (#10368) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezekről a gondokról szívesen olvasnék, mivel amd procim van ne érjen meglepetés.

Az élet kegyetlen .

(#10375) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Több mint 1 napja nem írt ide senki? :Y

Alister from Hell

(#10376) priti


priti
addikt

Na srácok így néz ki egy 1000 Ft-os 6870 Full Cover blokk. Le lehet szedni a mókuskereket (3 csavar) és akkor CFX ready :DDD Én rajtahagytam fix 10%-on, így teljesen hangtalan és legalább lehűti azt a lemezt ami fennt maradt a ramokon...

Hardverlesen

(#10377) Vasinger! válasza csucsbicep (#10364) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt fejtsed ki, ha megkérhetlek? Mert szerintem mára ez nagyon nem így van. Milyen érvekkel tudod alátámasztani ezt?

(#10378) szasanyi válasza Vasinger! (#10377) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez az INTEL vs AMD elcsépelt, sehova nem vezető vita teljesen meddő. Akinek az a véleménye, hogy CPU`Intel az azt vegye, akinek pedig CPU`AMD az vegye azt.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#10379) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Most nyílt alkalmam először kiprószálni az új VGA-t játék alatt. Battlefield: BC2-vel próbáltam. Igenám, de vannak vele bajok. Ha a háttérben fut FF, akkor 300/1000-n futtatja csak a kártyát... így akad a játék alatt. Illvetve, mintha nem működne a játék a VSync. Ez lehet a kártya hibája, vagy driver(11.5 nem a fix-es) vagy játék hiba? Kapcsolgatom ki/be, de nem nagyon veszek észre változást. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10380) Alastair' válasza KaiotEch (#10379) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért kell futni a játék alatt az FF-nek? játék frissítések telepítve vannak? Ha a Steam-ről van, akkor a legfrissebb.
Nekem fullon megy a kártya, pedig nyitva hagytam alatta az FF-et, és a vsync is működik: klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10381) KaiotEch válasza Alastair' (#10380) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát mert úgy hagytam... gondoltam háttérben elfér 4GB ram mellett. Virágboltos :)

(#10382) KaiotEch válasza Alastair' (#10380) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Leszedem most a patch-et a játékhoz. De ahogy nézem, ha youtube megy a háttérben akkor alapból 300/1000-n fut. Jó ez így egyáltalán? Azért nehogy már gond legyen az, hogy youtube fut a háttérben, 4850-es bírta rendesen.

(#10383) lsc válasza KaiotEch (#10382) üzenetére


lsc
nagyúr

Engedélyezve van a gpu gyorsítás, azért magasabbak az órajelek.

Az élet kegyetlen .

(#10384) KaiotEch válasza lsc (#10383) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És az kell egyáltalán nekem? Azért a proci sztem elég kéne legyen neki nem? Bár nem zavar, hogy begyorsít, csak miért akadt be annyin, és úgy futtatta a játékot is? Miért nem emelte meg?!

(#10385) lsc válasza KaiotEch (#10384) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha játéknál ledobod a tálcára a ff-ot akkor elképzelhető hogy beragad az órajel. FF-ban ki lehet kapcsolni a gpu gyorsítást, meg yotube-on is.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#10386) KaiotEch válasza lsc (#10385) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

FF-ba ki is van kapcsolva a hardveres gyorsítás, mert életlenek lesznek tőle a betűk. Én a játékot ledobtam tálcára próbáltam is megnyitni a FF-ot, de nem is ment. Most leszedem a 2,4GB-s patch-et és megnézem azzal mit produkál. De valahogy nem volt olyan az élmény mint a megszokott.

(#10387) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Változatlan. Ha háttérben megy egy youtube akkor 300/1000 (csak azt ne mondjátok, hogy ne menjen, mert ott hallgatom a zenét.) És a csíkozódás még mindig van. De akkor ez a játék hibája lehet nem? Mert benchmarkok alatt nincs csíkozódás és maxon megy a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#10388) Czimby


Czimby
addikt

Bocsi láma kérdés:
Mi az a FF?
Mert akkor én is kikapcsolom... :DDD

LordVader: Milyen progi jelzi ki így a sebességet + fps-t játék közben?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10389) Alastair' válasza Czimby (#10388) üzenetére


Alastair'
nagyúr

FF?

Afterburner.

Alister from Hell

(#10390) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Érdekes most felmentem WoW-ba és ott elvileg jó a VSync. De ha megvan nyitva szintén egy youtube oldalt FF4-be, akkor beragad arra a sebességre. Lehet ez VGA hiba vagy inkább driver?

(#10391) polonic válasza Czimby (#10388) üzenetére


polonic
félisten

FireFox.

(#10392) Alastair' válasza KaiotEch (#10390) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A hibád rejtély számomra, mert nekem nem csinálja. pedig be van kapcsolva a hardveres gyorsítás. Mivel monitorozod a játék alatt az órajeleket? Afterburnerrel?

Alister from Hell

(#10393) KaiotEch válasza Alastair' (#10392) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen 2.2-es beta-val. Most kipróbáltam IE9 alatt megnyitni egy youtube videót akkor is beragad arra a sebességre. Tanácstalan vagyok.

(#10394) Alastair' válasza KaiotEch (#10393) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Na várj, most megnéztem én is. Futtattam ablakban a FF-ot, youtube-os videót néztem. Ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás, akkor 300/1100-en megy a vga. Elindítottam szintén ablakban 1280x1024-en a BC2-őt, és valóban beragadtak a az órajelek. Ha kikapcsolom a FF-ot, akkor felugrik az órajel a játékba rendesen a maxra.
Ne használd egyszerre a kettőt, ez a tanácsom. én legalább is be szoktam zárni mindent, ha játszok.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10395) KaiotEch válasza Alastair' (#10394) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem a FF-al van a baj, hanem csak ha a youtube megy. De az is érdekes volt számomra amikor beraktam a kártyát, hogy win telepítésnél hozzá voltam szokva, hogy natívba feldobja egyből. Ezzel a kártyával nem. Csak akkor ha a drivert telepítettem.

(#10396) Valdez


Valdez
őstag

Ha tálcára van rakva az ff, akkor is fennáll a probléma?

(#10397) Alastair' válasza KaiotEch (#10395) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez mondjuk természetes. A 4850-eshez régebbi driver is jó volt, az benne van a win7 telepítőben. A 6800-as drivere nincs benne, így azt nem is tudja telepíteni.

Kék halált kaptál driver uninstall közben? Előfordul, ne foglalkozz vele. Ez a 11.4-es óta van nálam is. Másodjára már leszedi, valami apró hiba, amit szerintem nemsokára javítani fognak. Ez a FF dolog meg nem hiba, ezt be kell zárni játék előtt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10398) KaiotEch válasza Alastair' (#10397) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó akkor ez a probléma megoldva. Most próbáltam leszedni a 11.5-ös catalystet... Mit gondolsz mi történt? Elsötétült a képernyő, volt egy "_" villanás erejéig(mint amikor elindítom a gépet) és kész... kapcsolhattam ki a gépet.

Valdez: Ha tálcán van akkor is :O Ha youtube-t kilövöm akkor minden oké.

Most nagyon gondolkozom, hogy ez lesz az a VGA ami a legrövidebb időt töltötte nálam.

Egyébként ne haragudjatok, hogy ennyit szenvedek és idegesítelek titeket is, dehát ha vmi nem jó azt vhogy meg kéne oldani(ha lehet). :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10399) Alastair' válasza KaiotEch (#10398) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Senki nem haragszik, azért van a topik, hogy megbeszéljük a hibákat is. Akit zavar, max nem válaszol rá.

Milyen bajra gondolsz a win7 sp1-nél? Szerintem ezek olyan jelentéktelen dolgok, hogy még csak foglalkozni is kár vele. :K

Szerintem másnak azért nincs ilyen gondja, és eddig azért nem tünt fel nekem sem, mert én nem szoktam nyitva hagyni a jutubot ha játszani készülök. Sőt én a megjelenést is egyszerűre szoktam állítani, hogy még az aero se lassítsa a játékot.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10400) KaiotEch válasza Alastair' (#10399) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, csak lehet nálam ez már túlzás, és olyan gondjaim vannak mindig ami másnak nincs vagy nagyon kevés embernek.

Bár ha belegondolok, akkor a kártya nem lehet rossz. Hiszen, akkor egyáltalán nem muzsikálna. Már csak a W7 64bit integrált SP1-esre tudok gyanakodni. Bár MSDN-es verzió.

Nekem annyira nem jelentéktelen a Vsync és hogy nem tudok zenét hallgatni játék közben. CCC-ben hol lehet kikapcsolni a hardveres gyorsítást? Ki akarom próbálni, hogy anélkül jó-e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.