Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) polonic válasza ittakary (#10250) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell messzire menni, ott van az AMD oldalán, ahonnan a drivert töltöd le a release notes, le van írva benne minden.

(#10252) pete_21 válasza ittakary (#10250) üzenetére


pete_21
addikt

Ha már itt vagyunk: az application profiles csak a crossfire rendszerekhez kell? Vagy egykártyás rendszernél is fel kell tenni?

(#10253) lujo10 válasza polonic (#10241) üzenetére


lujo10
aktív tag

Hű, de gyorsak, én még idő hiányában a 11.4-et sem raktam fel.
Vagy lehet, hogy valamit nagyon elkúrtak az előzőnél :F

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#10254) polonic válasza lujo10 (#10253) üzenetére


polonic
félisten

Miért kúrtak volna el valamit? :F

(#10255) TomZoy


TomZoy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Be kellene szereznem egy HD 6870-et, csak nem tudom milyen márkájút és őszinte leszek nem is szándékozom visszaolvasni mind a ~10 000 postot, szóval valaki tudna mondani valamit erre vonatkozólag?
Shappire, MSI, XFX, PowerColor melyiket?

(nem akarom húzni, se buherálni vele)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10256) Pala válasza TomZoy (#10255) üzenetére


Pala
veterán

Mellényúlni igazából nem nagyon tudsz. Inkább az a kérdés, hogy megelégszel-e a referenciahűtéssel, vagy esetleg valami egyedi hűtésűre fáj a fogad!? Referenciából mindegy melyiket veszed, mert csak matricában térnek el, ill. a hozzáadott garancia időtartamában lehetnek különbségek. Sapphire, Asus, Powercolor, stb. teljesen jók, vedd azt, amelyik olcsóbb! :)

(#10257) TomZoy válasza Pala (#10256) üzenetére


TomZoy
csendes tag

Köszönöm az infót!
S akkor sem számít, ha Gigabyte lapba megy pl, akkor nem érdemes szintén Gigabyte-tól venni a vga-t is ?

(#10258) Pala válasza TomZoy (#10257) üzenetére


Pala
veterán

Nem jár semmilyen előnnyel, ha Gigabyte-ot veszel. Mint ahogy hátránnyal az sem az, hogyha másmilyet. :)

(#10259) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok. a vtx3d 6850 huteserol mi a velemenyetek.

[ Szerkesztve ]

(#10260) polonic válasza kungzi (#10259) üzenetére


polonic
félisten

Majd jön Lord Vader kolléga és megmondja, neki olyan van.
De, ha jól emlékszem, akkor jót írt róla régebben.

(#10261) csucsbicep válasza kungzi (#10259) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem azt mondta, hogy alapon teljesen halk és terhelés alatt is elviselhető. Ugyanaz a hűtése, mint a powercolor 6850-nek, csak más a színe.

(#10262) lsc válasza kungzi (#10259) üzenetére


lsc
nagyúr

Terhelésnél kicsit szélzajos, de nem elviselhetetlen, cserébe jól hűt.

Az élet kegyetlen .

(#10263) kungzi válasza lsc (#10262) üzenetére


kungzi
veterán

köszönöm a válaszokat. ma leszek boldog tulajdonosa egynek

[ Szerkesztve ]

(#10264) arpi6k válasza kungzi (#10259) üzenetére


arpi6k
addikt

Magam részéről elégedett vagyok vele.

Intel & ATI

(#10265) Taifa Díaz válasza lsc (#10262) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Van egy új Powercolor bios hozzá, a techpowerup.com-ról letölthető, finomítottak a ventivezérlésen, már terhelés alatt sincs szélzaj - ráadásul a 2D-s órajelek 100/150 MHz. Az info Lord Vader kollégától származik.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#10266) kungzi válasza Taifa Díaz (#10265) üzenetére


kungzi
veterán

jééé és tényleg! :Y

köszi, most megyek a kariért. valaki majd tudna segíteni abban, hogy hogy rakjam fel az új bios-t rá? :B

(#10267) csucsbicep válasza kungzi (#10266) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ebben Lord Vader a szakértő.

(#10268) kungzi válasza csucsbicep (#10267) üzenetére


kungzi
veterán

már írtam neki, köszi :R

(#10269) Alastair' válasza kungzi (#10268) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Le van írva rengeteg helyen, itt a topikban is leírtam már.

Alister from Hell

(#10270) kungzi


kungzi
veterán

miket érdemes felrakni a karihoz? ati 11.5-ös drivert gondolom, még valamit? húzni mivel érdemes, milyen progival?

(#10271) keke69 válasza kungzi (#10270) üzenetére


keke69
őstag

11.5 természetesen,és én az afterburnert ajánlanám!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#10272) szasanyi válasza kungzi (#10270) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem is érdemes a legfrissebb Catalyst drivert használni, viszont ha felrakod utána a CCC-t is, érdemes először azzal megnézni a kártya mit tud. Mondjuk ha mindenképpen feszemelést akarsz, akkor az MSI AB kell.

(#10273) kungzi


kungzi
veterán

pls vki írja le itt vagy pm-be, hogy hogy kell ráraknia biost a vtx3d 6850-re?

előre is köszönöm

már mindent beírtam a keresőbe, de csak a giga-khoz jó flashelés volt leírva

bocsi, ha sokat kérdezek

(#10274) Beri válasza kungzi (#10273) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10275) pete_21 válasza kungzi (#10270) üzenetére


pete_21
addikt

Ha szabad egy tanács, mivel még új vagy:
A CCC-ben szerintem a videobeállításoknál érdemes letiltani minden "képjavítót", kivéve az automatikus deinterlacinget, a pulldown észlelést, és az egyenletes videolejátszást. DXVA-nál a többi szerintem igencsak szépen lerontja a képminőséget. (HD videonál olyan, mintha nem is HD-t néznél... :U )

[ Szerkesztve ]

(#10276) Spam123


Spam123
tag

Üdv.!

Van egy Gigabyte nem OC-s 6850-es VGA-m, 11.5-ös driverem és Windows 7 64 bitem.

Azt csinálja a kártya, hogy nem veszi vissza a kártya a memória órajelét IDLE állapotban. Beakad 1000 MHz-en. Miért?

Újratettem a rendszert, de egy idő után újra előjön ez a hiba, nem tudom mitől. Több drivert is próbáltam.

Jah és azt is észrevettem, hogy 11.5 óta load-ban csak 600 MHz-re emeli az órajelét a GPU-nak.

Csak egy monitorom van.

Jah és még mindig a F3 C bios a legjobb hozzá? Mert az van fent.

[ Szerkesztve ]

(#10277) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Érdemes felrakni a 11.5-öt? Hoz valamit?
Sikerült javítani már a 300/300-as órajeleket? A bezáró gomb x-nél az egér lassulását? Vagy továbbra is szarnak a fejünkre?

(#10278) pete_21 válasza Vasinger! (#10277) üzenetére


pete_21
addikt

Nálam most is 300/300, az egér lag is megmaradt, 11.5a hotfix van fent.

(#10279) polonic válasza Vasinger! (#10277) üzenetére


polonic
félisten

Pont a leglényegtelenebb dolgokat emelted ki.
Ezek mind apróságok. Azért nem élveznek ezek priorítást, nem azért mert szarnak a fejünkre. :F

(#10280) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Még nem állt össze teljesen a kép a fejemben, így nem sikerült eldöntenem, hogy 6850-et, vagy 6870-et veszek. Attól is függene a dolog, hogy melyikből létezik gyárilag nagyon halk verzió. Nézegettem az Arctic Cooling Twin Turbo hűtőt, arról azt mondják, hogy rettenetesen halk, de ha jól tudom, a gyári hűtés eltávolítása garanciavesztéssel jár. :F

Tudtok-e ajánlani esetleg olyan gyári megoldást (akár 6850, akár 6870), ami halkságban felveszi a versenyt egy twin turboval?

(#10281) Vasinger! válasza polonic (#10279) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kinek mi. Nekem pl az az apróság, hogy a több kártyás rendszerekben hány + fps-t hoz egy driver.

Nekem az ilyen "apróságok" jelentenék a nagy előrelépést. Ha nekem lenne egy vevőm, akkor megpróbálom az ilyen hibákat minél hamarabb kijavítani. Persze már megint magamból indulok ki.

Nah mind1, reménykedni csak szabad. :)

(#10282) lehel22 válasza Spam123 (#10276) üzenetére


lehel22
tag

Az F3C a legutolso bios.Velemenyem szerint nem is lesz mar ujabb hozza.

Raterve a te problemadra.Friss win7/64bit alatt egy ido utan felugrik 1000 mhz re a memoria orajel es ottmarad? . illetve a max GPU orajel az 600 ? Hasznlatal valami segedprogramot?
MSI afterburner, Trixx ? . Egy powercolor hd6850 est lattam ami oszzebolondult es nem volt hajlando visszavenni az orejeleket . A tulajdonosa a Trixx re gyanakodott mivel azt isntalata utoljara , es miutan ledobta es ujratelepitette a meghajtoprogramot azota nem csinalja tobbet.
A valodi okot nem tudom ,ez csak egy tipp.
Az hogy nem veszi vissza az orejeleket pontosabban mikor tortenik? Jatek utan? esetleg a youtubetol is kiakad ?

(#10283) Spam123 válasza lehel22 (#10282) üzenetére


Spam123
tag

Hát most csináltam a Driver Cleaneres pucolást csökkentett módban és úgy néz ki, hogy megjavult. Bár a régi 150 helyett a GPU-t csak 300-ra veszi még vissza mindig. De ahogy hallom ez nem egyedi probléma.

Csak fura, hogy az 5850-nél a másik gépen ilyen probléma nincs, ott 150/300-ra mennek az órajelek.

(#10284) lehel22 válasza Spam123 (#10283) üzenetére


lehel22
tag

Az uj driverekkel (az osszes 11.x ) el 300/300 az idle orajel.Ez elvileg rendben is lenne.inkabb az a fontosabb ,hogy mukodjon 775/1000 mhz es skalazodjon vissza ha nem dolgozik a kartya.
Azt talalom furcsanak , hogy frissen isntalat win7 is osszevissza orajeleken mukodik..Ha esetleg nem javul meg es cserelik , akkor ajanlanam , probald meg mas gyarto kartyajat kerni. ( ha tehetnem ASUS vagy Sapphire ra cserelnem az enyemet.) Egyikuk sem hangosabb es homersekletuk is nagyon rendben van .Az ASUS DCu amit hasznlatam az huvosebb volt.

(#10285) Dictator^ válasza pete_21 (#10278) üzenetére


Dictator^
veterán

Hotfixet megtaláltam googleról:.

De az AMD oldalán, amikor a driereknél kiválasztottam a 6xxx series , win7 64-et csak a 11.5 jött ki. Ami oké, felső download gomb, bejön, hogy hotfixes és ott van, hogy hivatalos catalyst hotfixek. És közöttük nincs a 11.5a.. wtf

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10286) ///Krisz\\\ válasza Dictator^ (#10285) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ezt így találod meg az AMD oldalán: Support and Drivers/Top AMD Support Articles/felülről a 3.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10287) Dictator^ válasza ///Krisz\\\ (#10286) üzenetére


Dictator^
veterán

Oh , kössz. Bár érdekes, hogy oda a hivatalos Hotfix részlegbe nem dobják be.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10288) Warpig válasza szőröscica (#10280) üzenetére


Warpig
aktív tag

Szerintem felesleges másik hűtő rá. Nézd meg a Gigabyte windforce-os megoldását, ami nagyban hasonlít az AC-s kialakításra. Nekem olyan van és meg vagyok elégedve a hangjával. Alapon nincs, de terhelésen se sok.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#10289) szasanyi válasza szőröscica (#10280) üzenetére


szasanyi
félisten

Arról nem beszélve, hogy pénzkidobás. Elve jó hűtővel szerelt VGA-tz kell választani, és nincs sz@rakaodás, rizikó és többletköltség. Konkrét típus leginkább akkor lehet ajánlati, ha már biztosan tudod HD6850 vagy 6870 kártyát veszel, bár lehetnek "átfedések".

(#10290) Bali27


Bali27
addikt

Az hogy lehetséges hogy a WIN7 pontozásnál amikor ATT-om volt 11.4 es driverrel, a 6850re 6.9et kaptam.... Feltettem a CCC-t és lepontozta 6.4re???? :F

(#10291) Alastair' válasza Vasinger! (#10277) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a VTX 100/150-en megy, egér sem lassul, ilyen hibát nem is láttam még. :F

Bali27: még a 6.9 is hülyeség, nekem 7,7 a 6850. :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10292) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Csináltam egy új 3D márk 11 tesztet de most nem húztam annyira fel a VGA-t mint régen!

(#10293) szőröscica válasza szasanyi (#10289) üzenetére


szőröscica
addikt

Osztottam, szoroztam és végül a 6870 (vagy a GTX 560) jött ki győztesnek. Erősebb, időtállóbb kártyák. Szóval, ha lennétek szívesek megmondani, hogy melyik a leghalkabb 6870-es a piacon, azt nagyon megköszönném. :)

(#10294) szasanyi válasza szőröscica (#10293) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem akarom magam ismételni... klikk.

(#10295) szőröscica válasza szasanyi (#10294) üzenetére


szőröscica
addikt

A Sapphire honlapján 5 féle 6870-es kártya található. Van eltérés a hűtésükben?

(#10296) szasanyi válasza szőröscica (#10295) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ennek normál hőcsöves hűtése van míg a Vapor-X kártyákon (és talán a TOXIC kártyán is, de ez nem biztos) hőkamrás technológia (vapor chamber) van alkalmazva - jobb a hűtési teljesítmény. Mindet nem ismerem, de majd csak kiegészít vki...

(#10297) Vasinger! válasza Alastair' (#10291) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Milyen drivered van és OS-ed?

Mert nem én vagyok az egyetlen akinek ez a hibája van. :(

(#10298) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

nézegettem teszteket itt a fórumban és látom, hogy a vtx3d-nek lehet 950 GPU sebességet adni. nekem akkor miért csak 820-ig engedi?

(#10299) polonic válasza kungzi (#10298) üzenetére


polonic
félisten

Ez teljesen változó, hogy melyik kártyát meddig lehet tuningolni. Nem jelent semmit, hogy neked is vtx3d-d van.
Feszemelést próbáltad?

(#10300) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki megmondaná, hogy Afterburnerben hol lehet beállítani hogy korlátlanul lehessen órajelet emelni? Hiába guglizok, csináltam regeditben is változtatást, semmi sem segített :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.