Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Alastair' válasza Permet Elek (#10550) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Extreme eredménynek nagyjából jó. LP2 bench, AvP bench, Stalker bench, ezeket lefuttathatod. DX11-es mind, elég jól megizzasztják a vga-t.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10552) Valdez válasza priti (#10549) üzenetére


Valdez
őstag

A 3dmark vantage nálam elég hamar hibázik ha nem stabil.

(#10553) Valdez válasza Permet Elek (#10550) üzenetére


Valdez
őstag

Egy performance presetet is mérj le, azzal szoktunk mérni.

(#10554) Permet Elek válasza Valdez (#10553) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Köszönöm a válaszokat megpróbálok mindent amit tudok megcsinálni.

Perfomance alatt a 720p-t érted. És azon belül a full 3dmark11 experince-t?

(#10555) Alastair' válasza Permet Elek (#10554) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csak simán válaszd a performance tesztet, ne állíts el semmi mást. Milyen a géped többi része? Proci?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10556) Permet Elek válasza Alastair' (#10555) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Megvolt P3944. Ez jónak tűnik szerintem. De azért még majd a többit is lefuttatom. Biztos ami biztos.

(#10557) Permet Elek válasza Permet Elek (#10556) üzenetére


Permet Elek
senior tag

AMD Phenom 2-ő B550-es de mind a 4mag fut stabilan. 3100MHz-en Így b50kódnéven fut. A ram az nem a legjobb. 4x1GB kingmax 800Mhz

(#10558) Valdez válasza Permet Elek (#10557) üzenetére


Valdez
őstag

Szerintem jó az eredmény, ha artifaktokat és hibákat sem láttál több teszt után sem, akkor szerintem nem kell aggódnod.
Persze azért jáccál is ám :)

(#10559) Permet Elek válasza Valdez (#10558) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Reméljük,hogy tökéletes. Játszok majd eleget. Végre lecseréltem a régit. Remélem ezt nem kell egyhamar. 4870utód. És még1x köszönöm a segitségeket. :R Ha van valami majd írok. De ne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10560) priti válasza Valdez (#10552) üzenetére


priti
addikt

VGA tuning-nál kell törekedni valami GPU/VRAM arányra? A CPU tuningba mindig nagyon beástam magam, de ezt a VGA tuning-ot sosem vágtam, mindig lett amilyen lett. Asszem marad az 1030/1100 az legalább tuti hogy jó, mert tegnap órákat játszottam vele ezeken az órajeleken.
Most éppen kifagyott 1045-ön játék közben, de a furmark-ot sem értem, olyan mint ha procilimites lenne, elkezdem húzni a VGA-t felmegy 128 átlag FPS-ig és ott megáll a bencs eredménymaximuma hiába emelek az órajeleken.
Á ezért utálom az ilyen szoftveres tuningprogikat, sosem tudom eldönteni, hogy most az a szar, vagy a tesztprogi a szar vagy mi van, most legalább a proci kizárható így hogy 4GHz-re húzott 860 még agyalhatnék azon is hogy az kevés. grr

Hardverlesen

(#10561) Valdez válasza priti (#10560) üzenetére


Valdez
őstag

Jó kérdés, sajnos én sem tudom. Viszont 1.2v-n az 1030 nagyon jó eredmény ám :)

(#10562) priti válasza Valdez (#10561) üzenetére


priti
addikt

Végigment a vantage is, szerintem az 1030 az stabil. itt az eredmény

Hardverlesen

(#10563) Vigneau válasza priti (#10548) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, azt használtam én is, de nem ment vele a feszültségállítás.

szasanyi:
Halk nagyon - még terhelésen is (nagyon lapos a ventivezérlés, nem olyan agresszív, mint az MSI-é). Így melegszik is szerintem - 60-65°C lehet kb., nem monitoroztam pontosan, mert az Afterburner-től meg kellett válnom. Viszont alig lehet hallani nála cicergést. A CPU-m 3600MHz-en megy, viszont a VGA még nem volt húzva. Így 3DMark11-ben P38xx vagyok - szvsz nem is rossz. Viszont a GTA 4 csak másodjára futott rendesen, első indításra a VGA cserét követően kissé recegősen ment (meg is ijesztett, meg kell hagyni). :B

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10564) szasanyi válasza Vigneau (#10563) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg, hogy jól működik és halk. A tuningot úgy is megoldod valahogy mert tudom, hogy nem hagy nyugodni. ;]

(#10565) Vigneau válasza szasanyi (#10564) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen. Egy biztos, rárepül majd az AC TT Pro - csak lehet, hogy hosszabb csavarok kellenek majd hozzá. Tuningra meg ott lesz a SmartDoctor, valamint a GPU-Z-vel valamelyest tudok monitorozni - meg megnézem, mire is jó az a logfile benne. Tudod, nem akarok HD 5850 problémába kerülni ismét.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10566) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ismét bombázom az agyatokat :) Az lehet VGA probléma, ha TrackMania Foreverbe némelyik kanyar nem is kanyar csak ha közel megyek hozzá, hanem szögletes, de nem mind1ik. Full grafón játszom 60fps-el.

(#10567) priti válasza Vigneau (#10563) üzenetére


priti
addikt

Vantage nincs meg neked véletlenül? Nézem ezt a tesztet és picit gyengének érzem az eredményem. Én 1030MHz-en kaptam 18158 GPU pontot. Ebben a netes tesztben meg egy alap 5870 kap 18040-et. Azért ez elég soványka előny ahhoz képest, hogy állítólag ez már egy jó tuning eredmény. Persze ha azt nézem hogy a refi 6870 meg 15854 pont akkor azért van ott tuning. Franc tudja. A VRAM órajele mennyire számottevő? Mert az ritka gyengusz az én kártyámon. Van akinek lazán megy 1250-en, nekem még 1185-ön sem jó :O

Hardverlesen

(#10568) szasanyi válasza Vigneau (#10565) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy biztos, rárepül majd az AC TT Pro - ha a hűtés halk, és kellően hatékony akkor minek? :F

(#10569) priti


priti
addikt

Jócskán túlhajtott 6870-ek Bakker van ami gyárilag 1050MHz-en ketyeg. Mennyi az a fesz amire azt mondjátok, hogy "hülye annyit nyugodtan adj neki" ? Gondolom hülyére röhögi magát mindenki azon, hogy itt szopakodok 1,2V-al és ember nincs rajtam kívül akinek 1200MHz alatt van a VGA-ja mi? :DDD

Hardverlesen

(#10570) Valdez válasza priti (#10569) üzenetére


Valdez
őstag

Hát az a colorful az erősen válogatott chipekből lehet és szerintem legalább 1.3-at kaphat 1050-en.

(#10571) priti válasza Valdez (#10570) üzenetére


priti
addikt

Kár hogy nem letölthető a BIOS-a, belekukkantanék picurkát. A 130MHz-es túlhajtásom soványka azért, ez elég nyilvánvaló, de a feszemelős VGA tuning publikáltsága igen gyenge a neten. Alig-alig találok pár morzsát, pedig nem mai gyerek már a 6870. Nem értem. Pedig egy ilyen VGA-nál ami pont határon van a teljes részletesség melletti 40-50FPS eléréséhez azért pont számottevő lehet már egy 10% fölötti tuning több játékban is.
Itt is olyan pangás van, gondolom senki nem adta el az ötös sorozatát.

Hardverlesen

(#10572) alibaba78 válasza priti (#10523) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem is baj. Sokat nem er a mem. tuning. Azzal a 85mhz visszavetellel kb. 2-3 fps-t, ha vesztettel....
Nagy gepigenyu jatekkal tudod a leghatasosabban kitesztelni a tuningot. Ha az adott orajelen kibir a vga 1-2 ora crysis-t, metro-t, gta4-et (Vigi :D ), akkor tuti stabil. En sem hiszek mar a benchekben. Vantage, 3dm11, unigine heaven, kombustor, furmark ebbol a szempontbol sz@rt sem er. Ha jol olvastam, akkor ez az 1030mhz gpu tenyleg stabil neked. Azert hitetlenkedtem, mert te vagy az elso, akinek ez eddig ment a ph-n (akiket en lattam). :)

Most legutobb egy dmark11 erejeig akartam egy oc-t az uj driverrel, ezzel updatelve a mostani eredmenyem, es majdnem kivagtam a gepet tokostul az ablakon. Proci 4.25ghz, vga-k 1040/1200-on, teszt lefut, es rosszabb lett az eredmenyem, mint a 24/7-es beallitasnal, ahol is proci 3.6ghz, vga-k 915/1050-nel. :DDD Azt hiszem, most egy idore hanyagolom a tuningot.

(#10546) Vigneau: En mindvegig azt hittem, hogy mindket dvi-re dsub atalakitot akarsz rakni. Csupan csak ezert remisztettelek meg. Orulok, hogy vegre megkaptad! :)

Letezik megoldas a nagy felbontasu videok vezetek nelkuli tovabbitasara pc-rol tv-re, de olyan osszeget kernek erte, amibol osszeraksz egy kis htpc-t, vagy veszel egy mediaplayert, es kozvetlenbe kotod a tv-re. :(

Probaltad atirni a cfg file-t az ab-ben?

1.4v-ig lehet huzni a feszt? Tudtam, hogy meg kellett volna varnom a dcu verziot vasarlas elott. Grat hozza! Varjuk az eredmenyeket! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10573) Alastair' válasza priti (#10562) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Na ez ám az összhang! :C

Alister from Hell

(#10574) Valdez válasza priti (#10571) üzenetére


Valdez
őstag

Hát levegőhűtéssel pedig 1030 fölé nem nagyon szoktak menni.

(#10575) priti válasza Valdez (#10448) üzenetére


priti
addikt

Most tettem fel a Witcher 2-őt. A high beállításból kivettem az AA-t, mert nekem a TV élsimít meg levettem low-ra az árnyékokat és így sem rózsás alapon.
Nem szaggat, de megnő a válaszidő annyira, hogy már zavaró harc közben, mert nem tudod hányat klikkeltél már a nagy pörgésben, ha meg feltolom az egeren a DPI-t akkor már forduláskor is érezni, hogy nincs elég FPS, úgy lassú ahogy a metro volt lassú. Egy 6870 kevéske alapon. 1030-on már pont jó. Pont annyit dob rajta hogy már faja, persze csak egy picit néztem bele, igazából meg akarom várni a fordítást, angolul egy picit fárasztó.
(#10572) alibaba78
Vigyázz, mert a proci ügyes. Kitesztelted rendesen linx-el? Azért az az órajel léggel elég meglepő. A CPU csinál olyat hogy hibázik majd újraszámol, emiatt nem veszed észre hogy hibázott csak abból, hogy lassabb, mint alacsonyabb órajelen volt. Lehet csak én tettem vizesblokkot idáig 6870-re :F Nem értem, pedig simán rajta lehet hagyni a gyári VRM meg ram hűtőt, tök stresszmentes, csak egy ordasi blokk kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10576) priti válasza alibaba78 (#10572) üzenetére


priti
addikt

Ja most nézem neked is be van vizezve a proci, akkor nem szóltam, mondjuk úgy is szép eredmény, az enyém 4 fölött már nagyon "érdekes" valahogy mintha a ramkezelés mászna el. Ilyen teljesen random fagyások vannak. Linx teszt megy játék megy és így böngészés közben vagy akárhol egyszercsak nyekk és úgymarad a kép. A jóég tudja mitől, de 4GHz-en nem csinálja hála Istennek.

Hardverlesen

(#10577) Vigneau válasza alibaba78 (#10572) üzenetére


Vigneau
félisten

Természetesen kipróbáltam 2 DVI/D-SUB átalakítóval, úgy sehogy sem megy. Itt viszont fordított sorrendben sikerült működésre bírni.
Persze megcsináltam az átírást is az Afterburner cfg-jében, de nem jártam vele sikerrel. priti szerint is lehet PCB-s eltérés az első Asus HD 6870-hez képest, így érthető, ha nem megy az AB - hiszen az referenciakártyákhoz készült. De legalább az Asus SmartDoctor tudja kezelni. Egyedül a monitorozás hiányzik, de majd talán azt rendezem GPU-Z-ben.
Egyébként ahogy írtam korábban is, halk a hűtés - a VGA is alig cicereg, ami jó. Viszont terhelésnél sem pörög fel igazán a ventilátor, így melegedek is szépen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10578) Vigneau válasza Vigneau (#10577) üzenetére


Vigneau
félisten

Ebben a tesztben látható, mire gondoltam. Terhelésnél is csak 40% körül mocorgott a ventilátor. Ekkor közel 70°C-os volt a GPU. A vezérlésbe bele kell nyúlnom, vagy tényleg jöhet a másik hűtő is. :K
A tuningolást ők is SmartDoctor-ral végezték és GPU-Z-vel monitoroztak. A jelek szerint jó volt a megérzésem, hogy milyen irányban haladjak tovább. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10579) szasanyi válasza Vigneau (#10578) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor viszont azt mondom, valóban jobb a másik hűtőt használni. Ha VGA-ra csatlakoztatod ugyanolyan vezérléssel halk marad és hűvösebb lesz. Én legalább is ezt csinálnám... :)

(#10580) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Olvastam régebben ilyen BS problémákról itt ott.
Az lenne a kérdésem ha valaki most bemegy a boltba és vesz egy Sapphire 6850 Toxicot például vagy akár egy HD 6870-et akkor benne lehet a pakliban hogy rossz a kártya?
Kettő év gar van rá szóval az némi nyugodtság de azért nem mindegy a dolog..

Szerk: Mivel érdemes tesztelni Vantage? aztán vagy jó vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10581) Vigneau válasza HartgeH3-2.8 (#10580) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam anno Heaven-nél jött ki a hiba, de - tudtommal - csak néhány Gigabyte típusnál fordult elő.

szasanyi:
Az lesz, csak lehet, hosszabb csavarokra lesz majd szükségem - bár ne úgy legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10582) ittakary válasza Vigneau (#10581) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem Sapphire 6870nél nem volt BS hiba, vagy mégis volt? :F

(#10583) polonic válasza HartgeH3-2.8 (#10580) üzenetére


polonic
félisten

Úgy látom, akkor felületesen olvastál. :D
A no signal crash hiba, amire gondolsz, az csak a giga 6850-es kártyáknál fordult elő.
Nyugodtan választhatod a sapphire-t. De, ha gigát veszel, akkor sem lesz probléma, mert keveset érintett és már kifutott az a széria vagy vissza is vitték már gariba.
De sapphire legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#10584) HartgeH3-2.8 válasza polonic (#10583) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm a választ :) Az ati és a Sapphire árfekvése lenne nekem ideális ezért is tettem fel kérdésem.Régebben igen felületesen olvastam csak pont vehettem volna akciósan ebből a szériából de az említett hiba miatt megfutamodtam..

Köszönöm mindenkinek a választ remélem ezt a két szériát még ki tudja hajtani a gépem.

:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#10585) Vigneau válasza ittakary (#10582) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem, tudtommal csak a Ggabyte egyes termékeit érintette és ott is inkább a 6850-es vonalat. 6870-nél pedig ha jelentkezett is, akkor orvosolni lehetett a PCIe sín energiatakarékossági üzemmódjának módosításával.
A "nálam"-ot pedig úgy értettem, hogy volt korábban a kezemben tesztelésre egy WindForce-os HD 6850 - nála sikerült ezt a hibát reprodukálnom. Az Asus HD 6870-emnél nincs semmi ilyen jellegű hiba - koppkopp. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10586) priti válasza Vigneau (#10578) üzenetére


priti
addikt

Mindenképpen érdemes jó hűtésre törekedni. :K
Most, hogy a VGA-n is H2O van gondoltam átdugom a triplaradi három 12cm-es vetijét 5V-ra, hogy teljes legyen a csend, mert imádom amikor halk a gép.
Így is tettem, de emiatt jobban melegedett a rendszervíz, kvázi kevés így a hőleadás, de egyhuzamban úgysem használom sokat a vasat ... 500mm-es XSPC tartályom van, gondoltam belefér . Mire túlmelegedne úgyis végzek, aztán majd lehül ha kikapcsoltam. Melegedett a hűtőlötty szépen felment a GPU 65 fokra játék közben és a Witcher 2 megállt 1030-on, nem fagyott le de valami gixer volt, nyomtam egy ctrl+alt+del a feladatkezelő bejött, visszaváltok a játékra és ment tovább, de akkor is mondom ez így nem kerek, visszatettem a ventiket 12V-ra és semmi gond azóta sem, szóval számít, hogy 50 fokos a GPU 100%-on. OC mellett nem tudok megszabadulni teljesen a ventik szélzajától :O Egy bazinagy radival talán menne, de hová a csába tegyem? Ez a tripla tök jól elfér a gép alján, észre sem lehet venni, ilyen esztétikusan megoldhatatlan egy nagyobb darab használata sajna. Azok a noctua ventik tényleg olyan halkak 12V-on? Használ valaki olyat?

Hardverlesen

(#10587) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

polonic

Ha jól emlékszem egy időben csökkenteni akartad a GPU feszt. Az lenne a kérdésem, hogy mire jutottál vele? Sikerült? És ha igen akkor melyik programmal?
Így elsőre arra gondoltam, hogy a Radeon Bios Editor megváltoztatnám a feszt a bioszba majd vissza flash-elném a bioszt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10588) polonic válasza ///Krisz\\\ (#10587) üzenetére


polonic
félisten

Nem lett belőle semmi. Csak gondolkodtam rajta.
Ez nekem is eszembe jutott, hogy így kéne csinálni.
De előtte ajánlott letesztelni, hogy működik-e és csak aztán csinálni ezt.
Az afterburnerrel, szerintem lehet lefelé is csökkenteni a feszt.

(#10589) ///Krisz\\\ válasza polonic (#10588) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ez jó ötlet. Akkor először kitapasztalom Afterburnerrel, hogy mennyi az a minimális fesz amivel még megy alapórajelen aztán megpróbálom ezt belőni az Editorral. Csak én attól félek, hogy ha módosítom a bioszt akkor már nem fogja engedi vissza flash-elni a kártyára (legalábbis mintha régebben ilyenről hallottam volna). :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10590) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Első tapasztalatok: 1.15V-ról levettem 1.10V-ra: így max. 69°C-os volt furmark alatt és fél órát ment de nem látok hibát (persze azért még játékkal is tesztelem). Most meg levettem 1.05V-ra: 15 perce megy a furmark és 67°C a max. és mivel, hogy 62-64°C között ugrál így nem hiszem, hogy felmenne 67°C fölé. 1V a cél, meglátjuk.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10591) polonic válasza ///Krisz\\\ (#10590) üzenetére


polonic
félisten

Az idle feszültségre is leveheted. Van aki úgy járatja. Talán még lejjebb is lehet menni.

(#10592) priti válasza ///Krisz\\\ (#10590) üzenetére


priti
addikt

Inkább az idle feszen és órajelen lenne érdemes csökkenteni nem? Úgy megy többet a gép és a 300/300 nemtom mennyire kell netezni. Picit szerintem sok. Bár amennyire tudom 5770 szinten fogyaszt csak a 6870 2D-ben, szóval így is jó a fogyasztása. Lefelé inkább csak hobby-ból érdemes, sok értelme nincs.

Hardverlesen

(#10593) alibaba78 válasza priti (#10575) üzenetére


alibaba78
őstag

Na igen, pont ugyanezt tapasztaltam en is. 4ghz-ig konnyen lehet stabilizalni, afolott mar ugyeskedni kell. Linx stabil? Most viccelsz? Egy 120-as slim radival nem lehet vilagot valtani, de legalabb elfernek a magasbordas ramok. :D
Sejtettem, hogy nem stabil, ezert alacsonyabb a pontszam, de mar igy is tobb, mint 1.5xv-ot kapott.
Csak te vagy, aki 1030-on tervezi jaratni a vga-t 24/7-re. Kreativitast nem osztogatnak minden sarkon, az egyszeri juzer pedig fel egy ilyen hutesi megoldast eszkabalni. Eleg egy rossz illesztes, gari ugrott, vga kuka.

(#10577) Vigneau: Akkor valoszinuleg nem tamogatja a dcu-t az ab. Ettol fuggetlenul monitorozasra meg tokeletes, mert jatek alatti homersekletet, gpu kihasznaltsagot tudsz figyelni.
Sok az a 70°C? Ha a homerseklet emelkedik, a ventiszabalyzas is jobban fogja kergetni a ventit. 30 perc furmark alatt meg lehetne nezni. :)

(#10594) ///Krisz\\\ válasza polonic (#10591) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Az jól hangzik. Akkor megnézem 1V alatt is. Kössz

(#10592) priti:

Az idle-t nem akarom, még plusz egy csomó teszt meg hiba forrás és már így is 20W alatt fogyaszt idle-be tehát úgy gondolom, hogy azt nem érdemes csökkenteni. Azért kösz neked is a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10595) priti válasza alibaba78 (#10593) üzenetére


priti
addikt

Dehogy ugrott, semmi más nem kell hozzá, csak egy jó pici csillagcsavarhúzó, hogy ne látszódjon a csavarokon, hogy szétszedted. Ha bármit elqrsz összerakod és mehet a gariba. Amikor szétszeded a gyári hűtőpaszta túlnyomó része a hűtőn marad és nem a GPU-n, még abból sem vehetik észre. Ha totál szarul tennéd fel úgy hogy egyáltalán nem hűti (gyakorlatilag lehetetlen úgy feltenni, látod én is elqrtam először és még úgy is csak 70 fokos volt 100% terhelve) akkor is a nyákról a saját szétkenődött pasztádat szépen langyos szappanos vízzel lemosod, megszárítod, léghűtő felszerel és mehet a gariba a gyári pasztával, nem fogják lemérni grammra hogy annyi e a paszta egyszerűen lehetetlen megmondani hogy szét volt e szedve, ha a csavarokra vigyázol.
Ettől a sráctól megveszed az egyik blokkot (max egy ezrest ér darabja többet ne adj érte), fogsz egy lemezt, kifúrod a két végét és felteszed így, ahogy én. Mivel előtte visszacsavarozod a ramhűtő lemezt az kimerevíti a NYÁK-ot, így amikor ráhúzod a blokkot nem hajlik meg és megy tönkre a VGA, de elég csak annyira meghúzni, hogy oldalra már ne tudd elforgatni a blokkot, szóval még anélkül is fel lehet tenni.

Hardverlesen

(#10596) priti válasza ///Krisz\\\ (#10594) üzenetére


priti
addikt

Ahm. Átfutott az agyamon nekem is, de én is erre jutottam, hogy nem érdemes.

(#10593) alibaba78
Hidd el nincs ebből semmi gáz, nem most csinálok először ilyet. Az 5770 CFX-em is így ment. Meg ha józan paraszti ésszel végiggondolod mindenen fennthagyod a gyári hűtést, tehát nincs hibaforrás a gyári lemez meg jóval hűvösebb a gyári mókuskeréktől így, hogy nincs rajta egy forró tégla. A blokkban ott a víz, mi baj lehet? Semmi.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10597) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Egy kis megerősítést kérnék. :D Megcsináltam a módosítást a bioszban. Mire készüljek, ha valami balul sülne el (flash-elés után)? Kukázhatom a kártyát vagy menthető még valahogy?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10598) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10597) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az enyém nem hajlandó elindulni semmilyen módosítás után. Ezt úgy értem, hogy miután felkerül a driver, a windows betöltése előtt kékhalál. Elindítom csökkentett módban, driver sweeperrel leszedem a drivert, újraindítom. Ismét bejön a windows, a telepítővel eltávolítom még az esetleges maradékokat, majd visszarakom az eredeti biosát. Restart, bejön a win. Drivert visszarakom, újraindítom, és jó.
De bármit módosítok a biosban, csak kékhalál fogad.

Alister from Hell

(#10599) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#10598) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ohhh, hát ez szarul hangzik. :D Akkor erre még alszok egyet, mert szeretném csökkenteni a feszt és semmiképp sem az Afterburnerrel, de akkor ez így nem lesz jó. Kössz az infót.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10600) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#10599) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Most annyit akartam módosítani, hogy a 2D-s feszt levettem 0.95-ről, 0.90-re. Nem akarta. Ha a CCC-ben állítható túlhúzás felső határát fentebb veszem 875-ről, szintén kékhalál. Hisztis egy dög :DDD

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.