Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) Biga123 válasza s7evcsenko (#11600) üzenetére


Biga123
addikt

valószinüleg akkor az erősítőd lesz az elsődleges.. :DDD
Nézd azon.. :K
ezzel a HDMI-s erősítős dologgal csak a szívás van..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11602) s7evcsenko válasza Biga123 (#11601) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem lenne ilyen gond, ha az alaplapi hangkártyákat elkezdenék ellátni HDMI kivezetéssel is...
Akkor simán csak a hangot kellene kiküldenem. :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11603) Biga123 válasza s7evcsenko (#11602) üzenetére


Biga123
addikt

elég lenne egy koax kimenet-is.. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11604) s7evcsenko válasza Biga123 (#11603) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az nem, mert a dts-hd-ma nem jön át rajta valamiért...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11605) sith7 válasza s7evcsenko (#11604) üzenetére


sith7
nagyúr

csúnya lenne, ha koax - on kijönne, oda optikai kell már

(#11606) s7evcsenko válasza sith7 (#11605) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Optikain se jön ki... mint írtam HDMI kell hozzá! ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11607) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#11600) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megoldódott...
Újraindítás után is jó maradt...
Remélem így is marad egy jó darabig... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11608) sith7 válasza s7evcsenko (#11606) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, :R ... nézd el nekem, nekem csak sima 5.1 -es erősítőm van, én abból indultam ki, hogy sima koax - on ott se akart a DTS kijönni

(#11609) s7evcsenko válasza sith7 (#11608) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha a sima koax alatt a szokásos RCA-t értjük, akkor ott a DTS-ig kijön minden.
Valami rosszul lehet Nálad beállítva, mert eddig nekem is RCA-n ment a hang az erősítőre és szépen átment a DTS is... ki is írta az erősítő...
Sőt a DTS-HD MA-ból is átment rajta a DTS mag...
Szóval szerintem nincs feltelepítve neked valami kodek, vagy nincs aktiválva a DTS SPDIF...
Ha viszont van mindkét kábeled, mindkét kimenettel, akkor nagyobb a gond... :B
Mert ha optikain szól, akkor koaxon is szólnia kellene.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11610) KaiotEch válasza Winne (#11598) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kb 1 hónapja adtam el 15-ért, és nem szerettem, mert 4x vittem vissza iPonba és mindig visszapasszolták, hogy ez a kártya pedig jó. Probléma: random(játék, net alatt) gondolt egyet felpörgette a ventijét, kép kikapcsolt és a hátlapján a led világított pirosan. Csak úgy lehetett megoldani, hogy kikapcsolod teljesen a gépet. Asszem ugyan ezt produkálja most a giga 6850 "no signal"-al.

s7evcsenko: Örülök, hogy megoldódott.

(#11611) s7evcsenko válasza KaiotEch (#11610) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Lehet, hogy elkiabáltam... :B
Játék közben 1x elsötétült a kép, majd visszajött...
Kiléptem a játékból és asztali ikonjaim nem voltak meg... átkerültek a TV-re...
Viszont maradt az elsődleges kijelző a monitor...
Szóval nem túl stabil itt valami... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11612) sith7 válasza s7evcsenko (#11609) üzenetére


sith7
nagyúr

Sorry, nem pc - ről fut a dolog, hanem egy denon dvd + yamaha erősítő, és ott RCA - n tuti nem megy át a DTS hang ... mármint az eredeti dvd - ről biztos ... élő példa erre a Gladiátor dvd volt

(#11613) s7evcsenko válasza sith7 (#11612) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:F Az érdekes...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11614) Hanok válasza sith7 (#11612) üzenetére


Hanok
senior tag

Analóg RCA-n nem is fog jönni stereo-n kívül semmi...SPDIF (optika vagy koax) -on max dts-ig jöhet és innen felfelé már csak a HDMI a megoldás...Tehát amit írsz az valóban így kell hogy legyen...Kösd össze digit vonalon és egyből lesz dts feltéve hogy a filmhez is van dts hang..

[ Szerkesztve ]

(#11615) sith7 válasza Hanok (#11614) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm, de nincs ilyen gondom ;) ; optikain van összekötve az erősítő + a dvd , csak a kollégával beszélgettünk erről :K

(#11616) Hanok válasza sith7 (#11615) üzenetére


Hanok
senior tag

Csak egy kicst elbeszéltetek egymás mellett...:) ;)

(#11617) sith7 válasza Hanok (#11616) üzenetére


sith7
nagyúr

ez igaz

(#11618) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Valami össznépi eredményre vagyok kíváncsi :DDD
6870 et (ez mondjuk egy sapphire flex) érdemes feljebb húzni a gyári (900Mhz) ről? Voltot adni nem szeretnék.

(#11619) Beri válasza ---Lasali--- (#11618) üzenetére


Beri
addikt

Hogyhogy érdemes-e? Kell plusz kraft ingyen?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11620) ---Lasali--- válasza Beri (#11619) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mennyire bírják pl. Eddigi kártyáimnál sosem jártam sikerrel. Hibázások, fagyások stb, nem érte meg hozzá nyúlni.

(#11621) Beri válasza ---Lasali--- (#11620) üzenetére


Beri
addikt

Tuningra soha nincs garancia. Ha túlhúzod a kártyádat, hibázni fog, ez egy ilyen műfaj. Mindenesetre sokan jutottak 1GHz fölé, de akkora tartalék azért nincs ezekben a VGA-kban, mint az 50-esekben általában.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11622) ---Lasali--- válasza Beri (#11621) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha 1 gigán stabil lenne az nem rossz, akkor már megvan a 10% os tuning.

(#11623) s7evcsenko válasza Hanok (#11616) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Bennem fel sem merült, hogy analógon köti össze a dolgokat... elnézést. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11624) priti válasza ---Lasali--- (#11622) üzenetére


priti
addikt

A legtöbb megy 1000MHz-en. Az enyém pl. 1030MHz-en megy.

Hardverlesen

(#11625) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok!
Van 2 db Lg W2261VP-PF típusu monitorom, ebből csak az egyik monitorom csinál olyat, hogy ha megy egy film vagy akár alvóból de még az oprendszer telepítésénél ( nincs rajta oprendszer ) akkor pl van egy fekete kép akkor lefagy a monitorom, egyszerűen marad fekete a kép és nem kezd el villogni a bekapcsolás jelző mikor le megy alvó állapotban, hanem simán fekete marad a kép és akkor ha ki/be kapcsolom a monitort akkor lesz újra képem. A gép nem fagy le a másik monitoron tudok mindent csinálni. Bent volt a szervizbe a monitorom ott egyszer sem jött elő a hibajelenség. Azt mondták, hogy vagy VGA vagy annak a driverében valamit be kell állítani. De hangsúlyozom amikor nem volt rajta oprendszer akkor is csinálta.
Nagyon meg köszönném ha segítenétek!!

(#11626) Winne válasza martin66 (#11625) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyanítom, hogy ez lesz a black screen effekt, lejjebb olvastam róla, de mindjárt megmondják a többiek, akik már tapasztaltak hasonlót. Nekem meg kikapcsolt terhelés alatt és csak a ki-be kapcs segített, ez azért elég vicces...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11627) Biga123 válasza martin66 (#11625) üzenetére


Biga123
addikt

Cseréld meg a két monitorkábelt ha akkor is ua monitor csinálja akkor a monitor a ludas..
De sztem ez nem a klasszikus BS.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11628) polonic válasza martin66 (#11625) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem az a fekető képernyőt produkáló no signal crash. Az terhelésre jött elő és a gép le is fagyott.
A vga-n a csatlakozóval lehet gond vagy a kábellel, amit használsz. Próbáltad már megcserélni a két kábelt? Aztán a csatlakozásokat is megcserélted már?

(#11629) martin66 válasza polonic (#11628) üzenetére


martin66
senior tag

Mindent kicseréltem összes kábelt fel cseréltem.
De ezt a dolgot csak 2 hete csinálja majdnem 7 hónapos használat után.
Bent a szerviben berakták az eladói monitornak, hogy folyamatosan legyen használva egyszer sem jött elő a hiba. De itthon ahol van ugye 2db ugyan ebből, ha az összes kábelt összekevertem, akkor átállítom melyik legyen az elsődleges monitor stb. akkor is kivételesen csak annál a monitornál csinálja a másiknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#11630) Biga123 válasza martin66 (#11629) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor a monitorod haldoklik.. Nagy valószinüséggel

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11631) martin66 válasza Biga123 (#11630) üzenetére


martin66
senior tag

De bent a szervizben nem csinálta egyszer sem.

(#11632) Biga123 válasza martin66 (#11631) üzenetére


Biga123
addikt

de ha minden kábelt kicseréltél elsődleges - másodlagos felcsrélés megvolt VGA-ba egyik DVI-ből át másik DVI-ba és mindíg ua monitor csinálja akkor egyértelmű..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11633) Vigneau válasza ---Lasali--- (#11618) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam az Asus HD 6870 DirectCU (AC Twin Turbo Pro-val megspékelve) GPU-ja alapfeszen (1.2V) 1000MHz, 1.3V-on 1060MHz és 1.4V-on ~1100MHz.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11634) Anuby


Anuby
csendes tag

Sziasztok ,

Elég "kövér" kis topic ez , harakirit kéne elkövessek ha mind mind végig akarom olvasni :D párat átolvastam azért és azt látom hogy akadnak problémák.
Én egy ASUS 6850 V2-t szeretnék venni a közeljövőben. Törvényszerű ez a hibásodási dolog kikapcsolásokról meg kép elfeketedésekről ? vagy valami egyébb konfig hiba lenne nem pedig kártya hiba ? hulladékot nem szeretnék venni

(#11635) ///Krisz\\\ válasza Anuby (#11634) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Csak a Gigabyte HD6850-nél (meg egy pár MSI-nél) volt ez a hiba (Black Screen, No Signal Crash), az Asus-al nem volt semmi gond, jó kis kártya. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11636) ollie válasza Anuby (#11634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem Asus van, nincs semmi gondom vele.

***

(#11637) jozs6200ax válasza Anuby (#11634) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Nekem Sapphire van ebből a 6850-ből szóval csak arról tudok nyilatkozni csendes elég jó kis kártya eddig nem volt ellenfele amit futattam a gépen .Nem hinném ,hogy ezek a kártyákat rossz cégek adnák ki :C

(#11638) keke69


keke69
őstag

Holnap kerül a karimra(6870) az új hűtő majd jövök egy tesztel a Accelero Twin Turbo Pro viszonyításához!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11639) Vigneau válasza keke69 (#11638) üzenetére


Vigneau
félisten

Engem felettébb érdekelni fog, az tuti. :K :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11640) jegenye77 válasza keke69 (#11638) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem ilyen van rajta.Ha leszabályzod nagyon jó kis hűtő. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11641) sith7 válasza keke69 (#11638) üzenetére


sith7
nagyúr

Nyomasd ! :K

(#11642) szasanyi válasza keke69 (#11638) üzenetére


szasanyi
félisten

Engem is érdekel egy TwinTurbo Pro vs Gelid Icy Vision összehasonlítás, de lehetőleg árral együtt. Az i7 2600k is jobb mint az i5 2500K csak ugye ott az a +20k is.
Azon kívül engem az is érdekelne - mivel sehol nem láttam képet, konkrét adatot - hogyan, hova csatlakoztatható a ventik csatija? :R

(#11643) Torry


Torry
addikt

Epp van elado 6850-em ha valakit erdekel :U
Link

(#11644) ///Krisz\\\ válasza Torry (#11643) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

És veszel helyette egy Tablet-et? :DDD

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11645) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Mi a különbség a két kártya között? Valami mini portot néztem, hogy talán az, de a hűtője is teljesen más kép alapján, melyik lehet jobb, árban kb. ugyanannyi. Jobb lehet a 2DH hűtése?
VTX3D VX6870 1GBD5-2DH PCIE
VTX3D VX6870 1GBD5-M2DH PCIE

Köszönöm!

(#11646) belinho


belinho
senior tag

Megvan az új kártya MSI 6850 Cyclone power edition oc.

A hűtés kiváló, de ahogy nő a terhelés, azért már hallani a hangját.
Tuningban gpu tool stability test-el kitesztelve 920/1135, e-felett már sárga pixelhibák jelentkeznek a teszt alatt. Hynix memók vannak rajta, amik 1250mhz-t tudnak szóval elég sovány az 1135holott a 9600gt-n a gddr3-as 900-as samsung gyárin tud 1000-et és én meg 1100-on hajtottam.
Csalóka a tuning is, mert msi kombustor, meg furmark 975-ös gpu órajel mellett sem voltak látható hibák,meg vantage is lefutott, a másik progival meg egyből szórta a hibákat, szóval óvatosan a tuninggal.

A 3dmark 11 ver1.02 2.teszt után elszáll c:programfiles.dll hiányzik, ez nem tudom miért van.

(#11647) sith7 válasza Mi5i (#11645) üzenetére


sith7
nagyúr

Egy "M" betű :DDD ... amúgy passz, bár a gyártói oldalon tuti le van írva a részletes információ mindkét kártyáról, az alapján ki lehet szűrni a különbséget

(#11648) Biga123 válasza Mi5i (#11645) üzenetére


Biga123
addikt

a VX6870 1GBD5-M2DH ref hűtős a mésik meg nem elvileg..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11649) Bati0501


Bati0501
őstag

(#11650) jozs6200ax válasza Mi5i (#11645) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Úgy valahogy ahogy az előttem szóló mondja ez még a ref. modell,ugyhogy a vtx csak bedobozolta,de ezt még mint az összes többit a sapphire gyártotta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.