Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) priti válasza ittakary (#10498) üzenetére


priti
addikt

Nyelvhelyességi szempontból támadható inkább a mondat. Azt vállalom, mert arra nem adok, csak fontosabb szövegek esetén. Az "egyelőre" szóval nem ugyanazt jelenti a mondat. Ha azt használom, akkor időre utalok és feltételezem, hogy a jövőben érdemes lesz. Szerintem később -amikor az átalakító ára a túlkínálat miatt csökken- sem lesz értelme feleslegesen USB kimenetet lefoglalni -VGA kimeneten is kiváló minőségben átjátszható felbontású- kép átjátszása miatt. Bár tény, hogy inkább a pénzkidobást képező felár miatt írtam, mert így -hogy még drágább is- pláne butaság. Én biztos, hogy a VGA kimenetet preferálnám már csak azért is, mert 3db VGA bemenetes régi HD felbontású TFT kijön annyi pénzből az apróban, mint egy új DVI-os FullHD monitor. amit szerintem baromság erre a célra megvenni, mert ezt a felbontást nem tudja kiszámolni a GPU 3 monitorra elegendő FPS-t produkálva. Ergó tök felesleges.
Ha meg valaki vesz egy aktív DP/DVI átalakítót, majd annak a DVI kimenetére rádug egy DVI-VGA átalakítót, hogy rá tudja kötni a régi (DVI bemenettel nem rendelkező) monitort az meg a világ barma.

Hardverlesen

(#10502) SZKEBE75 válasza ittakary (#10497) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szia!

A karin található hűtés után szeretnék érdeklődni,mennyire hatékony és mennyire hangos?

előre is köszi.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#10503) ittakary válasza SZKEBE75 (#10502) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hűtése hangtalan, viszont Furmark alatt 75°C-ot is láttam. Egy darab F1 2010 benchmarkot néztem, de csak az fpsek érdekeltek.

AMD 6850, 900/1100, 11.4 CCC -> avg 58FPS
AMD 6870 900/1050 (alap), 11.5 CCC -> avg 60FPS

Ennyi az összes tapasztalatom a kártyával :D De DiRT3 alatt majd monitorozok mindent, mert ott 2-3 óra kőkemény menetek lesznek :K

(#10504) Alastair' válasza ittakary (#10497) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Bent van már az a vga a gépedben? :C

mod: látom már bent. Dirt3 jöhetne már, szeretném már kifolyatni a szemem a monitor előtt, és beleizzadni a fotelba.

75 C° az tökéletes. Nekem nagyon bejön ez a tégla forma.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10505) ittakary válasza Alastair' (#10504) üzenetére


ittakary
nagyúr

Bent hát :) Mondjuk reinstall még nem volt, de szerintem nem is lesz. Érted: Barts->Barts volt a váltás, azonnal felismerte a karit, órajeleket belőtte, gyakorlatilag hozzá se kellett nyúlnom. De azért fő a biztonság toltam egy CCC újratelepítést, minden perfekt :)

SZKEBE75: A másik: a hűtéséről még annyit, hogy ez is a 4870 porszívóhűtésének leszármazottja :) 50%-on már tényleg elviselhetetlen, 100%-on pedig pár másodperc után lekapcsoltam, mert féltettem, hogy szétesik :D De majd egy huzamosabb játék után még leírom a tapasztalatokat...

(#10506) Alastair' válasza ittakary (#10505) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Isten ments ezért újra telepíteni. Nem lehet semmi gond.

Alister from Hell

(#10507) priti


priti
addikt

Nálam nem megy az MSI Afterburner unlock. A cfg file-t átírtam 1-re, de semmi. Ami a guru3d-n van 2.2 béta kettes az el sem indul. A 2.2 béta hármas az megy, de marad 1000 a max órajel hiába írom át a cfg-t. Nektek megy ez a szar? Nálam van a gixer?
Néztem volna OC-t, de most az ezresen mit nézzek, az megy gondolom mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10508) Mika1227 válasza ittakary (#10497) üzenetére


Mika1227
őstag

Faxán néz ki ez a kártya!!! :C

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10509) ram34


ram34
tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom lenne, hogy adott egy Powercolor 4870-es kártya, ehhez a legújabb catalyst 11.5 driver.
- Cyberlink Powerdirector-ba behívott H264 filmek amik eddig jók voltak, csak teli zöld képet mutatnak.
- 3Ds Max progiban a viewport kezelésnél Direct3D-ben teljesen rossz, homályos és fagy is.
OpenGL-ben ez a része jó, csak a menüpontok homályosak, viszont OpenGL.ben lassabb az egész.

Mi lehet a gond? Ötletek, tippek, előre is köszi.
Amúgy régen HD4850-em volt és persze régi driver, ott semmiféle gond nem volt ezekkel.
Köszi.

(#10510) szasanyi válasza ittakary (#10503) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes, én célirányosan referencia 6870 kártyát kerestem anno, amikor is nekem azt mondták, hogy jobb ha belekalkulálom a hűtő hangját LOAD állapotban. Erre most kiderül, hogy hangtalan? :U

(#10511) priti


priti
addikt

Tuning:
Hagytam a csába az AB-t, nekem nem jött össze az unlock.
TRIXX-el húztam.
Már 1030MHz fölött elpusztúlt alapfeszen a ref 6870, pontosabban 1035MHz-en kifagyott a furmárk bencs közben, a kettő között nem néztem. Itt egy kép hogy 1030MHz-en mi újság. Memót még nem teszteltem, csak 1250-en behányt legutóbb, így lenyúltam egy webes tesztből az 1185MHz-et, ennyin még megy az enyém is.
A lényeg, hogy alapfeszen nagy OC-re nem nagy esély van.
Az enyém egyébként egy gyárilag téglahűtős ASUS Voltage Tweak 915MHz-es gyári OC-vel a képen látható alapfesszel házi vízhűtéssel.

Hardverlesen

(#10512) priti válasza szasanyi (#10510) üzenetére


priti
addikt

Azért azt hozzá kell tenni, hogy alacsony fordulaton halk. Gyári fordulatszabályozással 2D-ben hangtalan, viszont 3D-ben engedi 70-80 fokig melegedni számottevő fordulatemelés nélkül. Ha így használod, akkor valóban nem hangos, egy picit kihallatszik, de hangosnak nem mondható. Ha viszont manuálisan emeled a fordulatot hangos már 50%-on is. 100%-on meg mint egy utasszállító hajtóműve kb...

Hardverlesen

(#10513) ittakary válasza priti (#10512) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pontosan ez a helyzet :)

(#10514) alibaba78 válasza priti (#10511) üzenetére


alibaba78
őstag

Igen meglepodnek, ha alapfeszen (1.17v) valoban stabil lenne 1030mhz-en. A furmark nem lesz jo stabilitasra. Krizist neki!

(#10515) priti


priti
addikt

Mennyi a 6870-es sorozatban a max alapfesz? Itt elkaptam egy srác képét, akinek 1193mV az alapfesze, ennél van magasabb? A max gyári alapfeszt még bevállalom állandó 3D profile-ba, de nagyon nem akarom kínozni. Tech-en az állatok feltolták 1500mV-ra léghűtővel :DDD Kiváncsi lennék hány tizenéves pörköli meg ezen felbátorodva a szülinapi ajándékot :N

Hardverlesen

(#10516) Vigneau válasza priti (#10515) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahogy nézegettem pl. az Asus BIOS-okat, ott a frissebbeknél már 1.2V-ot láttam.

alibaba78:
Vagy GTA 4-et. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10517) ittakary válasza Vigneau (#10516) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor már inkább Vantage... GTA4 mint stabilitásteszt, ilyet se hallottam még :D

(#10518) szasanyi válasza ittakary (#10517) üzenetére


szasanyi
félisten

Vigi csak a paletta színesebbé tételén fáradozik, no meg egy kis reklámot nyom annak a sz@r GTAIV-nek. Bocsi Vigi. :D :B

(#10519) Valdez válasza priti (#10507) üzenetére


Valdez
őstag

ennek kell szerepelnie benne:
[ATIADLHAL]
UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
UnofficialOverclockingMode = 1
AccessibilityCheckingPeriod = 0

(#10520) Vigneau válasza ittakary (#10517) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, 3x Heaven v2.1, majd 1x v2.5, aztán Vantage és 3DMark11. Minden frankón lefut egymás után és még a Kombustorban sincs hiba, erre a GTA 4 meg kikockásodik 10 perc után a HD 5850-en 925/1200-on, 915/1200-on viszont már minden rendben. Én mindig azt írom le, amit tapasztalok és ami bevált a számomra.

Semmi gond Sanyi, bírom a kritikát... ;] :P

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10521) priti válasza Vigneau (#10516) üzenetére


priti
addikt

Igaz, leszedhettem volna pár BIOS-t. Hogy neked mennyi eszed van :) Hüm-hüm az talán úgy két max három egységnyi különbség lehet. Kérdés mekkora a valós lépték, de a mérhető fesz biztos nem milivoltonként állítható. Gondolom ha feltolom 1,2-re annak a jelentősége erősen karcolja a nullát, de ha lesz időm azért megsasolom, mert így valóban nem stabil még 1030MHz-en sem, crysis2-ben gondok vannak, le nem fagyott, de elsötétült aztán újraindult a VGA driver szóval már +fesz kéne neki ami azért elég gyászos tuningpotenciálra vall. No persze már 1021MHz-en is rávert a tesztben az alapon ketyegő GTX470-re és a 895-re húzott GTX460-ra, +rajta van az 1.4-es HDMI, ami csak az 5xx sorozaton van az NV-nél, szóval az árát nézve jó kari ez, csak a mohóság beszél belőlem.

Hardverlesen

(#10522) Torry válasza priti (#10521) üzenetére


Torry
addikt

Itt, csak rá kell kattintani, a legfontosabb dolgokat listázza a bios-ból, benne a voltage-t is.

[ Szerkesztve ]

(#10523) priti válasza alibaba78 (#10514) üzenetére


priti
addikt

Memóriát nem szabad megrántani. Erre jutottam.
Nálam legalábbis ez volt a gond. Már az 1030MHz is megy, igaz közben feltoltam 1200mV-ra a feszt, mert sok 6870-nek alapfesze az 1,2V ahogy a BIOS-okat nézegettem, de nem hiszem hogy ez volt a gond.
Úgy volt, hogy levettem 1021MHz-re a GPU-t mondván, hogy megnézem nekem megy e úgy, mint a tesztelt kari. Belépek a Gothic4-be (éppen ez van feltelepítve olyan amit még nem toltam végig) és ahogy mentem egyfolytában ilyen mikroakadások voltak. Levettem 1185-ről 1100-ra a ram-ot és semmi gond, rögtön teljesen kisimult, szépen fut, persze ezt látva visszatettem 1030MHz-re egyből a GPU-t és jó, legalábbis játékokban nem jön ki, hogy instabil lenne a többi meg nem izgat, tojok a bencsekre így hagyom aztán ha valamiben kifagyna akkor majd fogalalkozom vele.

Ja néztem Crysis2-őt is 1030-on, az is OK, szóval szerintem ha léghűtőd van told fel 100%-ra (mert nekem 50 fokos a GPU 100%-on a vizesblokk miatt), vedd le a RAM órajelét és úgy nézd meg mit megy a GPU, mert én kétlem, hogy olyan extrém jó példányt fogtam volna ki. Majd még nézem feljebb, hátha, de már ezzel az 1030/1100-al is elégedett vagyok. A Gothic4-ben amikor kiérek egy alagútból egy hegy oldalán belátva az egész völgyet max látótávolság, részletesség és FullHD felbontás mellett a legkisebb mikroakadás is megszűnt. Alapon sem esett le az FPS másodpercnyi időre, de észre lehetett venni mikroakadásokat, amikor kiértem így érezhetően jobb lett ergó érdemes húzni, mert pont határon van pár játékban.

Hardverlesen

(#10524) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Frissen vásárolt sapphire 5770-es lett rossz nekem és a csere is szintén.Szóval nem tudom a gép dobta ki esetleg? Msi mu-e35 lap intel i3 2100 és fsp 400 ghn.Most 6850 néztem ki csak msi vagy shapphire am msi a drágább és + 1év gari utóbbi az olcsóbb.Hűtést nem tudom melyik jobb linkelem a hivatalos oldalt tudtok mondani valamit melyik a jobb választás? MSI kártya:http://eu.msi.com/product/vga/R6850-PM2D1GD5.html
Sapphire kártya:http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=497
Előbbi 42.000 ft
Utóbbi 40.000 ft

(#10525) ittakary válasza jozs6200ax (#10524) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lehet bennem van a hiba, de mintha fordítógéppel írtad volna ezt a hszt. Magyar vagy? :F

ON: Sapphire-t válaszd :) Remek, megbízható gyártó :K

[ Szerkesztve ]

(#10526) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Elnézést, már sok embernek sok helyen írtam ezt és módosítgattam 3 percenként és a végére teljesen el torzult :W

(#10527) ittakary válasza jozs6200ax (#10526) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én is szoktam ilyeneket tolni, nem para, de azért legközelebb olvasd el még egyszer az egészet egybe :D

(#10528) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Lényeg 2 link van és 2 kártya msi 6850 és sapphire 6850 . Melyiket érdemesebb meg venni és miért ?A gép konfig le van írva az előzőbe.

(#10529) polonic válasza jozs6200ax (#10524) üzenetére


polonic
félisten

Nem volt egyszerű értelmezni, mit szerettél volna.
Aztán a linkelést legközelebb normálisan csináld meg.
Én, személy szerint, a sapphire-t javaslom, főleg, ha még olcsóbb is egy picivel.

[ Szerkesztve ]

(#10530) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Sappire volt 3 hétig aztán fagyott a gép .El vitték a gépet ,ki derült a vga rossz ,tettek bele újjat az is ez az 5770-es tipus volt.Remélem ez a 6850-es terméke sokáig fog már szolgálni .Hűtése azt mondják remek és csendes is

(#10531) szasanyi válasza jozs6200ax (#10530) üzenetére


szasanyi
félisten

Van ilyen de ez csak annyit jelent, hogy peched volt, nem többet. Én is hasonlóan jártam az új, Sapphire HD6870 kártyámmal, viszont a második már hibátlan és még halk is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10532) priti válasza jozs6200ax (#10530) üzenetére


priti
addikt

Azért ez a dupla nulla már gyanús. Körül kéne nézni a hardverkörnyezetben. Nincs véletlenül valami csodás automata tuning beállítva az alaplapod BIOS-ában? Nincs túl kicsi házad? Szellőzik rendesen? Pontosan hogy szokott fagyni? Csak játék közben, vagy véletlenszerűen? Újra is indul vagy csak megfagy? Tápegységed mikori, milyen?

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10533) jozs6200ax válasza priti (#10532) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Egyes játékoknál jelentkeztek a fagyások, később már olyanoknál is amelyeknél még soha.A bioshoz nem nyúltam .Kérdeztem a gépről az ügyintézőket azt mondták a vga-nál volt mindíg gond.Ház meg Xigmatek asgard II.

(#10534) jozs6200ax válasza priti (#10532) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Táp fsp 400 ghn.Csak fekete vagy szürke kép van fagyáskor és ennyi nem idul újra nekem kell újraindítani.

(#10535) priti válasza jozs6200ax (#10534) üzenetére


priti
addikt

Bú, belenyúltál a tutiba. A házad kicsi és ahogy a neten nézem nem is adnak hozzá gyárilag ventit mindenhol, feltétlen tegyél elölre és hátra is ventit ha nincs, hogy legyen benne kereszthuzat, tehát éretelemszerűen a hátsó a házból kifelé fújjon, az első a házba befelé fújjon. Az, hogy az alaplaphoz nem nyúltál nem jelenti azt, hogy nem is kell, ebben a kis házban nyáron nagyon meleg van . Lépj be a BIOS-ba és ha van ilyen hogy turbo mód vagy hasonló állítsd standard-ra. A tápegység peches 20db ilyen táppal szerelt gépet tartok üzemben szeptembertől oktatási célra egy tanévet mentek gond nélkül, ez a második már baljós még nincs itt a tanév vége és már 4 kiment. Ritka gyenge eresztés. Ha win7-ed van a VGA-hoz majd töltsd le ezt a drivert és ezzel telepítsd, ne a gyári CD-jével.

Hardverlesen

(#10536) jozs6200ax válasza priti (#10535) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Nekem sokan azt mondták a táp elég jó a házról sokat nem tudok hátul tudom van ventillátor , ha úgy van le veszem az oldalát nyáron ha nagyon meleg..Itt ajánlották többen szóval ahány ember annyi vélemény de nyitott vagyok minden válaszra :DD

(#10537) priti válasza jozs6200ax (#10536) üzenetére


priti
addikt

Annyit pontosítanék, hogy rosszúl emlékeztem otthon. Ezekben még 350W-os táp van, a másik 20db-ban van 400W-os. A pontos típus FSP ATX-350PNF, na ilyen tápot ne, mert úgy pusztúlnak, mint tavaszi hajtás a mínusz tízben, ennél még a Mercury is jobb bakker. Úgy amúgy felteszem sorozathiba így a 400-as akár még jó is lehet, de én nagyobbra cserélném. Egyrészt mai viszonylatban gamer gépbe nem nagy de kicsi, folyton korlátok közé kerülsz VGA választáskor, másrészt olyan kevéske a különbözet, hogy gyakorlatilag megtérül a villanyszámlában ha nagyobbra cserélsz, mert a hatásfokgörbe miatt kevesebbet fogyasztana a gép egy nagyobb táppal. Azért a 400-as gondolom már melegszik egy mai külső VGA-s konfigtól rendesen és azt az elektromos energiát amit eldisszipál ugyanúgy kifizeted a villanyszámlásnak, szóval nem éri meg tartogatni.

Hardverlesen

(#10538) jozs6200ax válasza priti (#10537) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Mikor terheltem a gépet nézetem kezemmel mennyire termel meleget a táp, szinte semmi a régi gépben lévő hkc 430-hoz képest.Itt a hatásfok a lényeg de gondolom ezt te is vágod szóval nem részletezem :)) .De ebből a vgaból cf-ben is el kellene bírnia kisebb erős tápnak.Azok a 350-es tápok meg hát nem mondok róla semmit a cég foltja ahogy olvastam :U

(#10539) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Gondoltam ma arra is estleg nem e az alaplapon lévő csatlakozó sérült meg mikor szálították ....Ha ez a vga sem lenne jó akkor le írom minden lehetséges probléma forrását mert mint ahogy te is említetted nem biztos hogy a kártyában van a gond bár ők azt mondták ott volt a bibi.Mindenesetre remélem már 1 hónap után lassan már haza érkezik és a 6850-es vga -val felszerelve élvezhetem a játékokat és filmeket gond nélkül..

(#10540) priti válasza jozs6200ax (#10538) üzenetére


priti
addikt

Ebbe az "elbírja" dologba inkább ne menjünk bele, mert egy orbitális faxság az, hogy ha egy táp védelme nem kapcsol le, akkor az a táp el is bírja a terhelést normál élettartamon. Azt is jól tökönszúrnám, aki azt a PH-s "mit bír 400W" cikket írta. A tápegységet túl kell méretezni, nem 80+ -os 400-ast venni tizenezerért, baromság. A gyártó ott csak azt garantálja, hogy a hatásfok nem esik 80% alá és nem azt hogy az élettartam nem csökken. Ha túlméretezed a nagyobb táp hatásfokgörbéjén ugyanaz a terhelés 90+ lesz bakker 80+ minősítés nélkül is dupla akkora élettartammal, de áhh, hagyjuk. Majd ha betojik és úgy kell újat venni, hogy a régiért egy vasat nem kap az illető akkor elgondolkozik, hogy megérte e.

Hardverlesen

(#10541) ittakary


ittakary
nagyúr

Ruby megcsalt, a szajha... így ma el kellett távoznia tőlem :D Hétfőn jön az utánpótlás ;]

(#10542) szasanyi válasza ittakary (#10541) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez gyors volt. Mi okból?

(#10543) ittakary válasza szasanyi (#10542) üzenetére


ittakary
nagyúr

40ért fél éves használt téglahűtős helyett giannitól 41ért Sapphire hűtős vadiúj bontatlan két év garis
Pusztán ennyi az indok :) Hülyézéseket mérsékelten, de elfogadom, mert tényleg nem normális az amit csinálok, de szerintem jól jártam (fogok járni) :D

Na most hussanok aludni, mert ebben a pillanatban léptem be a 33. órámba :D

[ Szerkesztve ]

(#10544) szasanyi válasza ittakary (#10543) üzenetére


szasanyi
félisten

Világos. Miért lennél hülye? Ez egy olyan hobbi aminek ez (is) része, és ha az ember ésszerűen és csekély ráfordítással tudja megtenni, miért ne tenné?
Ezzel is lehet vitatkozni, csak nem érdemes. Ez teljesen egyéni igény, és döntés (meg persze lehetőség) kérdése. Aludj jól! :)

(#10545) priti válasza ittakary (#10543) üzenetére


priti
addikt

Lealkudták 42-ről 40re? A szemtelen mindenüket! :DDD
Szerinted bárki lehülyéz? Akkor én mit szóljak? Eladtam egy giga oc GTX460-at úgy, hogy beszámoltam egy 4850-et, majd eladtam a 4850-et is a gyári hűtőjével, meg az AC hűtőt ami rajta volt még külön kötve 3 üzletet és mindezt azért, hogy a pénzből vegyek egy téglahűtős 6870-et, mert arra felmegy a vizesblokk. Ja és úgy, hogy a giga 460-on windforce2x hűtő volt, ami tök halk úgy amúgy, de az is hangos volt. Szerinted? :DDD

Hardverlesen

(#10546) Vigneau válasza alibaba78 (#10485) üzenetére


Vigneau
félisten

No, megjött az Asus HD 6870 DirectCU-m. És életre keltettem mindkét DVI-t, bár elég murisan jött össze 1 óra szöszölést követően. Íme:
1. DVI: DVI/D-SUB átalakítóval LCD TV-re kötve;
2. DVI: DVI kábellel a monitorra kötve (egyben ez az elsődleges megjelenítő).

A megjelenítők tulajdonságaiban maximáltam a felbontást a TV-re nézve 1920*1080-ban - így a kiterjesztett asztal ment mindkét kijelzőnél FULL HD-ban. Ha ezt nem állítom be, akkor csak 1440*900-ban ment a TV. Jól megbizgerélték ezt, de működik.

Tényleg létezik ilyen vezeték nélküli HDMI? Én még életemben nem hallottam róla.

Viszont még akad üröm az örömben: a feszültségemelés (ha valakinek van más trükkje Asus vonalon, ne tartsa magában). Nálam az Afterburner nem enged feszültséget emelni (inaktív marad a csúszka). A TriXX is megbolondult, 975mV-ot lát alapfeszültségnek 915MHz-en és ekkor a csúszka maximumon áll. Igaz, nem is megy se le, se fel - de nem is inaktív kinézetű, mint anno a non-ref HD 5850-emnél. Szóval feltettem a SmartDoctor-t, az legalább lát mindent eddig - lehet szórakozni a feszültséggel is. Tuning később, most ennyire futotta...

A honlapon levő exe-s BIOS meg nem akar felmenni, nem támogatott kártyának észleli. No sebaj, mert a BIOS.exe 2011.01.04-es, míg a karin lévő BIOS 2010.12.29-i - szerintem ugyanaz lehet, mert az adható feszültség mindkettőben 1.4V, a frekvenciahatárok pedig 1200/1500.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10547) szasanyi válasza Vigneau (#10546) üzenetére


szasanyi
félisten

És milyen a zajszint, és a teljesítmény?

(#10548) priti válasza Vigneau (#10546) üzenetére


priti
addikt

TriXX OC Utility V4.0.1 innen Nekem ezzel pöcc-röff állítható minden. Mondjuk a DirectCU nyákja más egy picit, mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10549) priti


priti
addikt

win7 64bit alá most akkor melyik tesztprogi megbízható stabilitástesztre? Most elkezdtem nézni 1,2V-on 1100MHz-es rammal és már 1045MHz GPU-nál tartok, de még mindig nem látok semmi hibát, srác meg már azt nem akarta elhinni, hogy 1030-on stabil lehet. Ez így elég nehézkes, hgy crysis-t kell nézegetni. :U Vagy azért nem hibázik, mert "lassú" a ram? Hibáznia kéne így is ha instabil lenne nem?

Hardverlesen

(#10550) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ma szereztem be egy 6870-est. Használtan. Még a régi nagy tégla hűtőst.

A lényeg, már csak ithon néztem,hogy az oldalán olyan mintha füstöt töröltek volna le róla. Reméljük,hogy nem. A gépbe megy rendesen. Bár semmi komoly játék nincs most fent.

Feltettem a 3dmark11-et. 1920x1080ba tettem a basic beállításnál. A full 3dmark11 experience-re. és rányomtam,hogy run 3d mark11. Szaggatott mint a veszedelem. És végeredménynek megkaptam, hogy X1364.

A kérdésem az lenne,hogy jó ez így ahogy van, vagy sem. Esetleg mivel tudnám meghajtani rendesen a karit,hogy kiderüljön minden ok e vele? Felesleges hülyeségekkel nem akarom zaklatni az eladót. Lehet csak valami piszok volt.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.