Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) sith7


sith7
nagyúr

A Gigabyte 6870 - eseknél is volt black screen, vagy csak a 6850 - nél ?
A konfigomnál lévő táp elég lenne egy 6870 - nek ?

(#10902) polonic válasza sith7 (#10901) üzenetére


polonic
félisten

Csak 6850-nel. A táp elég lesz.

(#10903) sith7 válasza polonic (#10902) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ ! :R

(#10904) CJ3 válasza szab.tam (#10896) üzenetére


CJ3
senior tag

lsc kolegával cseréltük a kártyákat,(5770---6850) szóval most annyit tudok hogy átviszem egy haveromhoz, ott meglessük indul e......Olyat tapasztaltam hogy elméletileg rendesen beletettem de azt a kis kattanást mikor bekattan a slotba nem hallottam pedig azért mozgattam stb meg bele beletettem......1db 6 pines kell neki van ilyen a tápon........
Most szereztem ilyen szálas 6 pin, 24 pin hosszabbitót a 6 pineset ki is cseréltem mert azt hittem az a baja, 2db ilyen hosszabbitó van de ezeket is elötte szedte ki haverom a gépéből.......illetve sata kábelt cseréltem még a gépbe... de itt max nem érzékelné a winyót vagy hasonló...nem az hogy kimered a képernyő a bekapcsoláskor..........Kiszedem ha hazamegyek kifújom a slotot a karit, leszedem a táphosszabbitókat és meglátjuk...

Ha BIOS száll el a lapban azt én észre veszem? vagy a dual bios miatt felül is irja röktön? :R

Jah a Speakert is bedugom hátha segit milyen hangot ad ki:D

Crypto

(#10905) Winne válasza metre1 (#10900) üzenetére


Winne
nagyúr

Sajnos nem hivatalos forrásból, így nem tudok segíteni. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10906) Vigneau válasza Valdez (#10898) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam anno pici porcica ragadt bent a PCIe sínben. Mire rájöttem... Pedig kínosan szoktam ügyelni a portalanításra.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10907) szab.tam válasza lehel22 (#10899) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vga-t cseréltek. nincs nála a régi kártya....

(én eztért ragaszkodom a platformjaim kompatibilitására, mert ha valami gikszer van, átteszem valamelyik másik gépből, és rögtön megy a hibakizárás....)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10908) lehel22 válasza szab.tam (#10907) üzenetére


lehel22
tag

Ja, ertem . Legyeszerubb valoszinu az lett volna ha le tudna ellenorizni , hogy indul e a gep egy masik kartyaval ,de ha nincs masik kartya akkor passz.

(#10909) CJ3


CJ3
senior tag

Úgy néz ki nem tetszik a lapomnak a VTX3D 6850:( Haveromnál elindult a kártya elsőre)

Most azt nem tudom hogy VGA-t cseréljek vagy alaplapot???

P35 ben elindul az ilyen kártya???

Valakinek ötlet akinek esetleg ilyen kártyája van...
Milyen alaplapja van???

Crypto

(#10910) Alastair' válasza CJ3 (#10909) üzenetére


Alastair'
nagyúr

P45 sem drága már, inkább érdemesebb. Asus P5Q, vagy giga EP45-DS3.
Nekem Asus P5Q-E, a 8400-es is jól megy benne és a VTX6850 is. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10911) KaiotEch válasza CJ3 (#10909) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem van egy eladó Asus P5Q-m ha jó árat fizetsz érte.

(#10912) Biga123


Biga123
addikt

Dirt 3
1280x1024
VGA alap - Proc 3.5GHz

8xMSAA - Ultra..
Average : 44 fps
Min : 37

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10913) KaiotEch válasza Biga123 (#10912) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az hogy lehet ilyen géppel?

Nekem 1680x1050-be, 8xAA, Ultra
Avg: 50FPS

(#10914) Biga123 válasza KaiotEch (#10913) üzenetére


Biga123
addikt

hát ezaz ... lehet megnézem úgy hogy kilövöm a torrentet közbe :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10915) Biga123 válasza KaiotEch (#10913) üzenetére


Biga123
addikt

Ave :52 fps
Min :42 fps
CCC ben az AA edge detect volt :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10916) KaiotEch válasza Biga123 (#10915) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az úgy már mindjárt reálisabb :D

[ Szerkesztve ]

(#10917) ///Krisz\\\ válasza CJ3 (#10909) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Bios a legfrissebb van fent (bétát próbáltad)? Kitisztítottad a PCI-E slot-ot (érdemes lehet kiporszívózni)? A kártya behelyezése után volt CMOS Clear-t?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10918) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok!

Most lettem egy MSI R6850 cyclone típusú videókártyának a tulajdonosa. A kérdésem a következő lenne:

Az msi afterburner programjában szeretnék egy ilyen internetezős, 2d-s alacsony órajeles profilt csinálni. Átállítom a memory clockot 550mhz-re, ez a legkevesebb amit megenged (ez a maximuma ameddig emelnie kellene ebben a profilban nem?), alkalmazom, azonban a memory clock folyamatosan 1100mhz-en megy. A core clockot pedig 600mhz alá nem is tudom levenni, mert visszaugrik a 600mhz-es értékre.

kép

Tud erre valaki megoldást? Köszönöm.

(#10919) polonic válasza gulupeti (#10918) üzenetére


polonic
félisten

Minek csinálsz ilyeneket?

Nem hallottál még a powerplay-ről?
Ez azt csinálja, ha nincs terhelés alatt a kártya, akkor lecsökkenti a feszültségét és a frekvenciáit is.

Nem kellett volna ezért afterburnerrel turkálni.

(#10920) Alastair' válasza gulupeti (#10918) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Eleve nem értem miért kell hozzányúlni, mikor a kártya magától visszaveszi a az órajeleket 2D-ben, 100/150-re.

Alister from Hell

(#10921) CJ3


CJ3
senior tag

Meglett a bűnös egy kifordult lecsúszott sata kábel okozta az egész galibát, a VTX 6850-el szóval sose adjátok fel ha vlami nem indul nem biztos hogy tényleg az aminek látszik....
Most telepitettem fel Drivert catalyis stb nemsokára teszt:D :R Köszi a segitséget......

Crypto

(#10922) gulupeti


gulupeti
senior tag

(#10919) polonic
(#10920) Lord Vader

Természetesen hallottam a powerplayről. :) Tudom, hogy mire való és mire találták ki, azonban még mielőtt bármit is állítottam volna, megnéztem az órajeleket, a core clockot csak 300mhz-ig csökkentette, a memória sebességét pedig egyáltalán nem, az folyamatosan 1100mhz-en ketyegett.

Mostanra megváltozott a helyzet, pedig azóta az ég világon semmit sem állítottam. A Core clock 150mhz-en van, a memória pedig 550-en.
kép
Az afterburner felrakása miatt nem csökkenti az értékeket 100/150-re?

(#10923) Alastair' válasza gulupeti (#10922) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hozzá sem kellene nyúlni az Afterburnerrel. Akkor visszavenné rendesen. De te belepiszkáltál, ezért vannak más értékek.

Alister from Hell

(#10924) gulupeti válasza Alastair' (#10923) üzenetére


gulupeti
senior tag

Felraktam az afterburnert és már akkor elsőre 300/1100-on ment ez tuti. Nem kell nekem annyira az afterburner, viszont, ha nincs fent akkor a ventilátor vezérlést a kártya magának intézi és gondolom indokolatlanul feltúrja a fordulatát, azt pedig nagyon nem szeretem.

(#10925) Alastair' válasza gulupeti (#10924) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt kizártnak tartom. Van itt másnak is ugyan ilyen kártyája, és még senki nem panaszkodott ilyenekre. Indokolatlanul miért emelné fel a venti fordulatszámát?

Alister from Hell

(#10926) gulupeti válasza Alastair' (#10925) üzenetére


gulupeti
senior tag

Úgy értem, hogy indokolatlanul, hogy 55%-ra beállított ventilátor sebességen terhelés alatt kb 70 fokig ment fel a gpu hőmérséklete, ha a kártya maga vezérli a ventilátort, akkor ettől magasabbra emeli a fordulatszámot, igaz, hogy hűvösebb lesz a kártya viszont jóval hangosabb is.

Lepucolom az afterburnert és utánanézek az órajeleknek és a hangerőnek mégegyszer. :)

(#10927) Alastair' válasza gulupeti (#10926) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Itt van egy elég friss bios a ciklonhoz, rakd rá. Ezzel tuti 100/150-en fog menni 2D-ben.

Alister from Hell

(#10928) gulupeti válasza Alastair' (#10927) üzenetére


gulupeti
senior tag

Leszedtem az afterburnert és 300/1100.

Köszönöm a linket. Frissítem akkor a biost, bízom benne, hogy így már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10929) Alastair' válasza gulupeti (#10928) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A windows energia gazdálkodása kiegyensúlyozott-on kell legyen.

Alister from Hell

(#10930) gulupeti válasza Alastair' (#10929) üzenetére


gulupeti
senior tag

AtiWinflash az megfelelő lesz erre a célra vagy melyik programmal kellene, hogy csináljam?
Közben már megtaláltam, hogy ezt használjátok itt a fórumon többen is.

Az energiagazdálkodás kiegyensúlyozottra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#10931) gulupeti válasza Alastair' (#10927) üzenetére


gulupeti
senior tag

A bios frissítés sikeresen megtörtént, viszont a videókártya az magasról lesz@arja az egészet, továbbra is 300/1100-on ketyeg alapjáraton.
Akkor marad az afterburner? :(

(#10932) Alastair' válasza gulupeti (#10931) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát ez beszarás :Y Pedig valami zavarja. Korábbi vga...valami. Win reinstall nem volt gondolom vga csere után? Driver melyik van fent?
GPU-Z is ugyanezt írja?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10933) gulupeti válasza Alastair' (#10932) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szűz a windows teljesen. Éppen azért is raktam újra mert amikor beleraktam a kártyát csütörtökön a gépbe, akkor az aida az előző hd4830 és a mostani kártya egyvelegéből tárta elém az információkat (annak ellenére, hogy mindent normálisan letöröltem és még driver sweeperrel is lepucoltam a maradványokat). :) Tehát a win még két napos sincs.
A driver verzió az pedig ez. Ez elvileg a legújabb 11.5-ös.

(#10934) Alastair' válasza gulupeti (#10933) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sajnos akkor nincs több ötletem. :( Nekem a VTX visszaveszi rendesen 100/150-en megy. Előző biossal 300/300-on ment, de a legfrissebbel már jó lett. Érthetetlenek ezek a vga-k.
E8400-est mennyin hajtod?

Alister from Hell

(#10935) gulupeti válasza Alastair' (#10934) üzenetére


gulupeti
senior tag

Egyelőre visszarakom az afterburnert, aztán majd lesz valami.
Az E8400-at 9*445-ön 4ghz-en használom, a memcsik 890mhz-en szaladgálnak.
Egy 3dmark2006 tesztet futtattam le az új videókarival, 18510 pont lett a vége. Nem tudom, hogy ez mennyire jó vagy rossz eredmény egy ilyesmi géptől egy ilyen kártyával? Vagy már valami újabb progival kellene tesztelgetni?

Érdekes ez a videókari, afterburnerrel egyszer visszaveszi a procikáját 150 mhz-re, valamikor meg csak 300-ra, memória is szintúgy, valamikor 1100mhz, valamikor pedig 550. :D

[ Szerkesztve ]

(#10936) Vigneau válasza Alastair' (#10934) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyes esetekben ez függ az alkalmazott meghajtótól is, bármilyen a BIOS. Pl. tavalyi Catalyst-oknál ment ez - ahogy visszaolvastam -, viszont a 11.5-nél én 300/300-on vagyok jelenleg 2D-ben.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10937) Alastair' válasza Vigneau (#10936) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebbe most nem megyek bele, kifejtettem már és képekkel is alátámasztottam a bios verziók közötti eltérést. Nekem most is 100/150-en megy, a legutolsó 11.5hf van fent, amit a Dirt3-hoz igazítottak.

gulupeti: 3D mark06, a proci 500x9-en ment. :D De inkább Vantage-ot, 11-et futtass. 06 nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10938) csucsbicep válasza gulupeti (#10935) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

06ba 10csillióGHz-es cpu kéne a normális kihajtáshoz. Nem mérvadó. Vagy 11 vagy vantage legalább highon.

(#10939) gulupeti


gulupeti
senior tag

Akkor kipróbálom valamelyik tesztprogramot a kettő közül az érdekesség kedvéért, és az eredményt majd megosztom itt a fórumon.

(#10940) Winne válasza gulupeti (#10926) üzenetére


Winne
nagyúr

No offense, de én sosem értettem azt, amit például te is csinálsz. Összeállítottál egy gépet, amit tuningolsz is, amitől értelemszerűen megnövekedett a fogyasztása és a zajszintje is a gépednek és akkor most a videokártyádat inkább járatnád kisebb fordulaton hajtott ventillátorokkal, csak hogy ne legyen hangosabb? Önmagában a tuninggal nincs bajom, bár vga-hoz nem nyúlnék, de ha már tuningol az ember, akkor ne foglalkozzon a zajszinttel, inkább maradjon "egészséges" a gépe, minthogy egy kicsit halkabb legyen szvsz.

Ha a fogyasztás csökkentése lenne a célja ennek, az megintcsak szemben áll a proci és a ramok tuningolásával és egy egyvga-s rendszernél nem is beszélhetünk nagy különbségről árban a fogyasztásnál. Nekem 4.4GHz-en hajtott procival az utolsó 3 hónapban kicsivel többet fogyaztott a gépem konnektorból, mint 4 ezer magyar forint, amiben sok játék és tuning miatti stabilitásteszt volt. (Teljes gép + monitor + modem + 2 router + 5 ülső hdd + hangfalszett + asztali lámpa tartozik bele)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10941) gulupeti válasza Winne (#10940) üzenetére


gulupeti
senior tag

Annyira nem vagyok elvetemült tuningos én sem. Csak ésszerű határokon belül szoktam az efféle dolgokat művelni. Az E8400-nál is be van kapcsolva az energiagazdálkodás, tehát csak akkor megy jobban, ha kell. Javarészt internetezek, filmezek, ilyenkor főleg elvárom, hogy csendes legyen egy gép. A videókártyánál is szintén ezt szeretném elérni, ha nem kell a kraft legyen csendben és minél kevesebbet fogyasszon, ha viszont úgy adódik és játszani támad kedvem, akkor is legyen azért a hangja az elviselhető tartományban. Úgy gondolom, hogy a csendesebb üzem megéri azt a + 10 foknyi hőmérséklettöbbletet, főleg ha ez az érték még a teljesen normális kategóriába tartozik. Az adott helyzetben legoptimálisabb, számomra legmegfelelőbb hang/fogyasztás/teljesítmény elérése a cél. Szerintem sokan mások is így vannak ezzel.

Bár tudom, hogy összességében nem olyan nagy összegekről van szó, valamennyit bizonyára számít, hogy csak akkor hajtja az ember a gépet, amikor arra valóban szükség is van.

[ Szerkesztve ]

(#10942) Alastair' válasza gulupeti (#10941) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebben teljesen 1-et értünk, nálam is ilyenek az elvek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10943) Dictator^ válasza gulupeti (#10931) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem megy két monitor? Esetleg nem HDMI-n megy a jeled egy erősitőbe onnan vissza a TV-be? (Ha az van).
Nem megy a háttérbe semmilyen hardwares gyorsítású valami ( youtube stb)?

Nálam amikor két monitor volt, akkor ment emelt órajelen, bekapcsolától nézve.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#10944) KaiotEch válasza gulupeti (#10933) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem pontosan ilyen kártyám van. Akkor ment 300/1000-n amikor youtube videókat néztem és ha akkor elindított am játékot be is fagyott annyira. Ki kellett szedni a flash-nél a hardver gyorsítást. Alapjáraton 100/150-be kell menjen.

(#10945) CJ3


CJ3
senior tag

Hanyas Everest érzékeli már ezt a fajta kártyát amúgy?

Mert abban lehetett látni hogy mennyire veszi vissza 2D ben a gép a VGA-t, de igy sajna nem tudom........

KaiotEch Én is tapasztaltam már ilyet, a Google Chrome meg volt nyitva és a játék fele annyi fps el ment, megvan Test Drive Unlimited 2 nél volt ilyen:D

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#10946) KaiotEch válasza CJ3 (#10945) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem kell ehhez everest. Ott a GPU-Z.

(#10947) gulupeti


gulupeti
senior tag

(#10943) Dictator^

Nem megy két megjelenítő, a tv hdmi-vel van a kártyára csatlakoztatva, de nem volt bekapcsolva. Youtubeot sem néztem. Prohardver,gmail van megnyitva.

(#10944) KaiotEch

Ez a bios van a te kártyádon is? MSI.HD6850.1024.110103.bin ?
Hol tudom kikapcsolni a hardveres gyorsítást? Az Adobe Flash Playerben én nem találok ilyet. :) A Google Chrome-ban ki tudom ezt kapcsolni? Bár youtube videót nem is néztem, szóval lehet nálam nem ez a baj.

(#10948) Winne válasza gulupeti (#10941) üzenetére


Winne
nagyúr

Egyetértek az érveiddel, félig-meddig ezzel nem: "a csendesebb üzem megéri azt a + 10 foknyi hőmérséklettöbbletet, főleg ha ez az érték még a teljesen normális kategóriába tartozik.", de mindenkinek más a fontosabb- Ez így van rendjén.

Amúgy a te problémád a böngésződben keresendő, pl az új ff-ban is ki kell kapcsolni a hardveres gyorsítást és az ie-ben is. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10949) KaiotEch válasza gulupeti (#10947) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

AIDA64 Extreme ezt írja:

BIOS verzió 013.009.000.004.000000

Hardveres gyorsítást youtube videónál jobb gomb és ott "hardver acc." pipa ki.

(#10950) Winne válasza KaiotEch (#10949) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem csak youtubenál van. :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.