Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) KaiotEch válasza Winne (#10950) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát azt nem tudom, én hozzá sem nyúltam a kártyához. Látod a gépem is szinte az mint neked. Néztem anno mikor megvettem az MSI-s updater-t ott azt írta legfrissebb BIOS van.

És ha nincs semmilyen böngésző elindítva akkor is csinálja? 11.5a/b driver?

[ Szerkesztve ]

(#10952) KaiotEch válasza KaiotEch (#10951) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mármint az én gépem olyan, mint gulupetié. :D

(#10953) gulupeti válasza KaiotEch (#10949) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az enyém biosának ez a verziója: 013.011.000.002.000000
Ma linkelte Lord Vader kolléga, de sajnos ez sem oldotta meg a problémát.[link]

Most hogy visszaraktam az afterburnert így alapjáraton 150/550-en megy a kártya, ha youtubeot nézek akkor átvált 300/1100-ra, de afterburner nélkül youtubeot sem kell, hogy nézzek és akkor is 300/1100-on megy alapjáraton. :)

(#10954) KaiotEch válasza gulupeti (#10953) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És ez az újabb BIOS mivel kéne jobb legyen, mint az enyém?

(#10955) gulupeti válasza KaiotEch (#10954) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem tudom. Én nem is mondtam, hogy jobb.
Felraktam hátha ez megoldja a problémát, de semmi változás.

(#10956) KaiotEch válasza gulupeti (#10955) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem mondtad, tudom, csak úgy érdekelne, hogy mit fejlesztettek rajta.

Nem tudod esetleg kipróbálni másik gépbe a kártyát, hogy ott is annyin jár-e?

[ Szerkesztve ]

(#10957) Alastair' válasza gulupeti (#10955) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én azért gondoltam a bios frissítésre, mert nekem rendbe rakta az órajeleket. :R

Alister from Hell

(#10958) Foxmulder89 válasza Alastair' (#10934) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Nekem is visszavette rendesen, amíg biost nem frissítettem mert nekem meg feszültséget nem engedett állítani..ezt a két biost találtam, most az újabbik van rajta és 300/300 2d-be, pedig megnéztem RBE-vel is és 100/150 van beleírva..viszont feszt végre tudok állítani..

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#10959) Foxmulder89 válasza Foxmulder89 (#10958) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Pontosítok, 100/300 van beleírva, ennek ellenére 300/300, de ami még zavaróbb, hogy 3d feszültségen..átírtam 100/150-re és kékhalálozott win betöltéskor..

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#10960) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával Crisys 2-nél a játék elején a tengeralattjáróról hiányoznak a textúrák, illetve a tengeralattjáró belsejében amikor főhősünk ébredezne, nincs kép, csak hang?
Frissítettem a drivert, újra telepítettem a programot, de semmi nem javult meg.
Ilyet, vagy hasonlót, tapasztalt már valaki?
A vezérlő pedig: Asus HD6850 1Gb DirectCU

(#10961) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Mondok még jobbat.. a gyári biossal tényleg nem tudtam feszültséget állítani, se gpu-z, se a sapphire trixx féle sidebar nem jelzett változást, magasabb órajelen nem volt stabil, hiába a +fesz. Kipróbáltam a linkelt biosok közül mindkettőt, mindkettővel tudtam feszt állítani, de 300/300 maradt a 2d órajel..3d feszen. Visszatettem a gyári biost és 100/150 lett újra a 2d, és megmaradt a fesz állítási lehetőség :DD

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#10962) gulupeti válasza KaiotEch (#10956) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ha nagyon akarnám ki tudnám próbálni, de most valahogy nyűgösebbnek érzem magam ettől, hogy menjek valakihez szerelgetni. :D Mostanában még úgyis gémelni fogok sűrűbben, az újdonság élménye meg minden, ahhoz ugye meg úgyis az emelt órajelek kellenek. :)

(#10963) Alastair' válasza Foxmulder89 (#10958) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Powercolor PCS+ biosát nyugodtan felrakhatod rá, nekem is az van rajta. Magasabbak az órajelek is alapból, feszt is lehet állítani és a 2D-s órajelek is jók: klikk

Alister from Hell

(#10964) Vigneau válasza Alastair' (#10937) üzenetére


Vigneau
félisten

Ne aggódj, tudok én is a BIOS-ok eltéréseiről - és én sem offenz miatt írom, amit írok. Jómagam csupán azt osztom meg a többiekkel mindig, amit tapasztalok, valamint amit az olvasottak alapján kipróbálok.

A jelenlegi VGA-mhoz még nem találtam frissebb BIOS-t, más gyártóét meg még nem próbáltam. Korábbi Asus kártyánál viszont már jártam úgy, hogy a feszállítás megszűnt létezni más gyártó BIOS-ával és jöhetett vissza az eredeti. Persze rosszabb esetben jártam úgy is, hogy fekete képernyő fogadott...

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10965) Alastair' válasza Vigneau (#10964) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A fekete képernyő a cikis, nekem is volt már. :DDD Nekem annyi szerencsém van a VTX-el, hogy a Powercolorhoz van friss bios, és hát ugyanazon nagyvállalat termékei, így teljes mértékben jó rá.

Alister from Hell

(#10966) Vigneau válasza Alastair' (#10965) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, igen - a TUL előnyei ezek (jó is ez a rokonság). Élni is kell vele, nem vitás - én is azt tenném. :K
Ellenben tiszta haszon, hogy vakon is simán vissza lehet gépelni a BIOS-t - mindig elfelejtem az S3Trio-t használni. :B

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10967) nrth


nrth
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy MSI R6850 Cyclone (OC) kártyát de egyelőre egy ASRock N68C-SE alaplapban használom és pont ezért érdekelne, hogy ti milyen lapot ajánlotok hozzá amivel ki tudnám használni a kártyában rejlő "erőt"? :) A tápom elég lesz (500W FSP), a proci is megfelelő (Phenom II X4 955 BE), csak az alaplap témában nem tudok dönteni... :F

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#10968) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Most vettem észre, a Steam hétvégére ingyen adja a Balck Ops multit, tehát még holnap lehet vele játszani. Akit érdekel szedje lefele gyorsan. :D

Vigneau: nekem a G41-es lap a bios visszaflesselő felelős, azon van int vga. De nekem is van valahol egy S3 azért, az a biztos. :D

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10969) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali all. :(

Lehet, hogy gond van a VGA-val.
Először azt hittem, hogy CPU tuning miatt van a hiba de miután kikapcsoltam a tuningot ugyan ez a hiba fogadott.

A hiba annyi, hogy elmegy a kép kikapcsol a monitor és pár másodperc múlva beakad a hang és be fagy a gép.
Teljesen random csinálja szal nem csak egy játékban. (Left 4 Dead, Witcher 2, Crysis 2, Fable 3)

Állítólag ennek a jelenségnek Black Screen a neve ami állítólag a 6850-es szériára róható fel.

Nos azért gondolom, hogy a VGA hiba mert ha memó/CPU gond van akkor kékhalál van vagy a csak simán lefagy minden de a kép megmarad.

Túlmelegedésről nem beszélhetünk mert 75 fok volt max amit láttam a VGA-tól monitorozó programmal.

A tápom sem kevés hozzá 430-as Corsair táp i3 540-el megtámogatva.

Ötlet? :F
Erre van valami orvosság vagy csak a garis csere? :F

(#10970) Alastair' válasza Tirexi (#10969) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Állítólag ennek a jelenségnek Black Screen a neve ami állítólag a 6850-es szériára róható fel.

Ez nem igaz, mert csak a Gigabyte 6850-esre jellemző ez a hiba, tehát nem széria hiba. A tied milyen gyártmány?: Mert pont azt nem írtad!

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10971) Tirexi válasza Alastair' (#10970) üzenetére


Tirexi
addikt

Nekem egy MSI HD6850 OC-m van.
De teljesen mind mert a csávó azt írta, hogy más gyártó karijánál is lehetett erről hallani.
Ugyan az a gondom mint az előző hsz-ben linkelt csávónak, mintha csak én írtam volna...

(#10972) Alastair' válasza Tirexi (#10971) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az előző hsz-t is te írtad :DDD
Én eddig csak a Giga kártyáiról olvastam ezt a hibát, ezért értetlenkedem.

Alister from Hell

(#10973) KaiotEch válasza Tirexi (#10971) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem ilyen van és 65 fölé nem megy(az is csak furmark alatt). Mondjuk függ a gépháztól is.

[ Szerkesztve ]

(#10974) Tirexi válasza Alastair' (#10972) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem.
Az én általam írt hsz-ben van egy link amit nem ártana megnézni. ;)
Végül is csak kiböki a szemedet az a piros kiemelés. :U

De itt van még egyszer: Black Screen

[ Szerkesztve ]

(#10975) Tirexi válasza KaiotEch (#10973) üzenetére


Tirexi
addikt

Nekem Furmark-al 1920-ba Burn tesztel max 88fok a VGA de nem fagy ki.
A gépházam egy CM690 ami elég jól szellőzik a Noctua ventikkel.

(#10976) eldiablo válasza Tirexi (#10969) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem HD3850 csinálta ugyan ezt. Random lefagyott a gép és csak táp ki-be segített. Kivettem két db ramot a négyből és megjavult. Valószínűleg sok volt a tápnak a konfig. :D

(#10977) lehel22 válasza gulupeti (#10955) üzenetére


lehel22
tag

Ha volt a gepen MSI afterburner akkor lehetseges , hogy valahol megmaradtak konfiguracios file-ok .Ceges gepen az egyik sapphire kartya ment osszevissza orajelekkel.Hiaba lett lehajitva az MSI AB megtarthatott bizonyos beallitasokat ( ne kerdezd hol ,mert ha megtalatuk volna , mondanam) de friss win install utan egyboll helyrekattant.

(#10978) Alastair' válasza Tirexi (#10974) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Láttam a linket, és meg is néztem. Miből gondolod, hogy nem? :F

Még1x: pont ezért csodálkoztam, hogy MSI-nél is ilyen hiba jött elő, mert én eddig csak a Giga kártyáinál olvastam erről a hibáról.

Alister from Hell

(#10979) Tirexi válasza Alastair' (#10978) üzenetére


Tirexi
addikt

Aha értem.
Akkor valami ötlet esetleg? :)
Vagy ne is keresgéljek meg frissítgessek BIOS-t hanem egyből csere?

(#10980) csucsbicep válasza Tirexi (#10979) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Amilyen kártya van neked az csinálta a 2. legtöbb bs hibát. Ez a gond nem csak a sima gigával volt.

[ Szerkesztve ]

(#10981) Alastair' válasza Tirexi (#10979) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha jól tudom a Giga kártyáin javítottak valamit újabb biosokkal, annyit elértek, hogy alapon már nem csinálta, csak ha tuningolták. Nézz szét a techpowerup-on, hátha találsz valamit. Ha egyikkel se jó, visszarakod az eredetit, és visszaviszed gariba, Csak ugye azzal kell számolni, hogy az sok idő.

Alister from Hell

(#10982) Beri válasza eldiablo (#10976) üzenetére


Beri
addikt

Két RAM modul minimális plusz fogyasztással jár, nem hiszem, hogy a táp lett volna kevés.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10983) csucsbicep válasza csucsbicep (#10980) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy kis felmérés: [link]

(#10984) KaiotEch válasza csucsbicep (#10980) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor én jó kártyát fogtam ki! (3* kopp)

(#10985) lehel22 válasza Tirexi (#10979) üzenetére


lehel22
tag

Ne foglakozz uj Bios al.A giga kartyakra adtak ki uj biost ennek a problemanak az orvoslasara, de ott sem oldja meg minden kartyanal.A lenyeg ha neked "No Signal"- os a kartyad akkor eloszor si ellnorizd le , hogy kibirja e a Far Cry 2 benchmarkot HD felbontason minden latvanyjavitoval bekapcsolva.(DirX 10, 8xAA, Vsync on)
A no signalos betegsegben szenvedo kartyak nem igazan birjak ezt a tesztet.

Azert No Signal mert a Black screen lehet mastol is.Tobben is jeleztek a problemat foleg Giga tulajok , de volt mas gyarto kartyaja is.Nezzel utanna Abu85 , Wittman hsz -nak.

Itt a gigabyte kartya altal produkalt no signal.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10986) ///Krisz\\\ válasza Tirexi (#10979) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Itt a hiba leírása. Szerintem ne szenvedj vele vidd vissza és cseréljék ki (nekem is ezt tették). :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#10987) eldiablo válasza Beri (#10982) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azelőtt és azóta is hibátlan a két RAM modul és slot is. A probléma kizárólag terhelés alatt jelentkezett.
A régi P4-ek még iszonyatosan zabáltak. :)

(#10988) csucsbicep válasza ///Krisz\\\ (#10986) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is ezt javaslom.

(#10989) Tirexi válasza csucsbicep (#10988) üzenetére


Tirexi
addikt

THX a válaszokat.

Am nekem is ugyan ez van mint a videón. Kép elmegy és No Signal aztán kifagy a gép és reset...

(#10990) Tirexi


Tirexi
addikt

Ilyen az én formám.. egyszer veszek ATI-t az is xar. :)) :DD :DDD :C

(#10991) Whit3Rav3n válasza Tirexi (#10990) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

6990-et kellett volna venned. :D

(#10992) Tirexi válasza Whit3Rav3n (#10991) üzenetére


Tirexi
addikt

Ne szivass mán LorDiablo. :Y
Kell a fenének az a kazán pótló villanyzabáló féltégla VGA. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#10993) Whit3Rav3n válasza Tirexi (#10992) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az legalább egy jól sikerült dual kártya mert nem száll el terhelés alatt. :D

De egyébként ha sikerül egy nem problémás márkára cserélni a karit jó lesz az is.

(#10994) Beri válasza Tirexi (#10992) üzenetére


Beri
addikt

Teljesítmény/fogyasztás arányban verhetetlen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10995) lehel22 válasza Tirexi (#10990) üzenetére


lehel22
tag

Nem reklamnak szanom de hasznlatam es ajanlani merem az Asus Dir Cu hutesu verziot vagy a Sapphire megoldasait . Alaporajeles Gigabyteot semmi szin alatt ne engedd, hogy radtukmaljanak.

[ Szerkesztve ]

(#10996) Tirexi válasza lehel22 (#10995) üzenetére


Tirexi
addikt

Megpróbálom hátha lehet ráfizetéssel egy 6870-re cserélni. :)

(#10997) CJ3


CJ3
senior tag

Ez hogy miylen szinű az afterburnert azt mi dönti el ? Gondolom az Nvidia zöld a Radeon meg piros......

Nekem zöld az egész és kiirja hogy 6800 a Driver version hoz meg semmit ez mitöl van :F

Pedig akkor pirosnak kellene lennie, elméletben?:D

Crypto

(#10998) CJ3 válasza CJ3 (#10997) üzenetére


CJ3
senior tag

LOL Megtaláltam sorry a kérdésért:D Settings/Skins:D

Crypto

(#10999) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nálam Afterburner még mindig nem írja ki a feszt :P

(#11000) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok.

Giga 6850 OC vel is előjön a BS/No Signal hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.