Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok

Épp videókártya vásárlás előtt vagyok és a két befutó van Hd 6850 vagy gtx 460. inkább a hd felé hajlok mert amd-s a deszkám, de ez mellékes. Csak olyat szeretnék megkérdezni hogy hd 6850-re a dvi portjára rá lehet kötni egy hagyományos crt monitórt átalakítóval. Ezt azért kérdezem mert pl az integrált hd 4200-es karim dvi csatijára ha rákötöm az átalakítóval a monitort akkor nem ad képet, írták is hogy nem lehet analogra visszaalakítani.
A válaszokat előre is köszi

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#8002) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A Homefrontot nézte már valaki? DX11-es játék, (végre valami), és elég jól fekszik a 6800-nak.

Alister from Hell

(#8003) Wukiwo válasza Alastair' (#8002) üzenetére


Wukiwo
senior tag

képeket néztem de nem tetszett.épp ezért nem is szedtem le

(#8004) ///Krisz\\\ válasza Byga007 (#8001) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha a monitorodnak D-Sub (VGA) csatlakozója van akkor simán rá lehet kötni a DVI portra átalakítóval.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8005) banderasz77


banderasz77
addikt

Üdv. mindenkinek.

HD6850 fronton mi most a befutó kari? Rég jártam itt, mi lett a Black Screen dologgal?

Thx.

(#8006) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek VGA választásban, mert úgy döntöttem most AMD-ATI lesz a következő kártyám, lehetőleg az újabb generációból. Kinéztem egy ilyet, és érdekelne tapasztalat ha van. Van-e, ismert-e a kártyával, típussal vmi probléma? Esetleg HD6850/OC konkrét típus ajánlat van-e, aminek jobb az ára és nincs vele gond.
Aztán hasznló tapasztalat érdekelne erre vonatkozóan is, mert esetleg ez is szóba kerülhet. :R

(#8007) ///Krisz\\\ válasza banderasz77 (#8005) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ez az utolsó magyarázat rá. Tehát elvileg már nincsenek ilyen hibás karik, da hát az ördög nem alszik, úgyhogy én személy szerint nem javaslom, de aki akarja bevállalhatja. Nem tudom neked milyen szempontok fontosak, de nekem most az Asus V2-ese a legszimpatikusabb.

500. hsz! :C

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8008) alibaba78 válasza szasanyi (#8006) üzenetére


alibaba78
őstag

Mi vaaan? :Y Hova lett az 560Ti, ha nem vagyok indiszkret? :B

(#8009) Dictator^ válasza Wukiwo (#7992) üzenetére


Dictator^
veterán

esetleg nincs több megjelenitő? akár erősitő rádugva a kártyára hdmi-n?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8010) szasanyi válasza alibaba78 (#8008) üzenetére


szasanyi
félisten

A fiam gépében. :D

(#8011) miresz válasza szasanyi (#8006) üzenetére


miresz
veterán

Hi!

Msi 5850 TF II volt nálam és én hangosnak titulálom.

6850-ből ill. 6870-ből is Asus D. Cu-t tudom ajánlani én is halk és hatékony a hűtése.
Mondjuk a 6870-ese az Asusnak nem mondhatni,hogy olcsó,mert annyiba kerül mint egy VTX3D HD6950. Egyébbként a VTX3D-t is dícsérik sokan.

(#8012) szasanyi válasza miresz (#8011) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, asszem 1etértünk. Az MSI GTX560-Ti Twin Frozr II hűtését ismerem (használtam ~2 hetet és most is a fiam gépében van) ami meg ugyanolyan. Idle halk, de load ~3000 f/min már minden csak nem halk, igaz a hűtési teljesítmény sem hagy kívánni valót maga után. :N Mondjuk még éppen elfogadható kategória, és azért gondolkodom rajta mert a kártyát újonnan, 3 év garral 40k-ért talán elhozhatom - ez holnap végleg kiderül. Gyári, nem OC órajelekkel készül, úgy milyennek találtad a teljesítményét?

MOD: ASUS-t nem tudok venni emberi áron, így az biztosan kiesett. Ezen a Sapphire Radeon HD6870 1GB - 43990Ft kártyán is csak a kedvező ár miatt gondolkodom (bár 40k-nál nem szeretnék többet a célra áldozni). De ez már egy más kategória ami talán megérne +4k-t, csak itt meg más érdekes körülmények vannak amit most próbálok tisztázni, megérteni (OEM, 3 hó gar :F ).

[ Szerkesztve ]

(#8013) alibaba78 válasza szasanyi (#8010) üzenetére


alibaba78
őstag

Na szeep! :) Inkabb tartottad volna meg, es a fiadnak venned a 6870-et, de nyilvan te is tudod, hogy valamivel lassabb.

Amit kineztel, az egy ref. modell. Idle 35-40C fok, load 65-85C kozott ugral. Problema maximum a hutes hangjaval lehet. Nekem van egy pont ugyanilyen. Engem nem zavar a hangja. Szerintem nem rossz kartya. Alacsony fogyasztas (load 150w), relative jo teljesitmeny. Semmilyen emlitesre melto, komoly problemarol nem tudok. Ami meg kulonbseg lehet a tobbi ref modellhez kepest, a korites. Lenyegesen tobb mindent csomagol a sapphire a 6870 melle (tobbek kozt hdmi kabelt is). :) Ajanlhato a 6870, de alig van lemaradva tole a 6850, es jo oc potencial van benne. Ar/ertek aranyban jobb, de inkabb donts te!

(#8014) Wukiwo válasza Dictator^ (#8009) üzenetére


Wukiwo
senior tag

nincs :(

(#8015) szasanyi válasza alibaba78 (#8013) üzenetére


szasanyi
félisten

Úúúúgy szégyenlem magam! ;] Te még mindig kint, vagy már itthon?

Köszi, megfontolom a leírtakat. De ha 6850 akkor mégsem lenne olyan rossz vétel az MSI 580 Twin Frozr II 40k-ért, 3 év garral ugye?

(#8016) Alastair' válasza szasanyi (#8015) üzenetére


Alastair'
nagyúr

40-ért egy 580 tuti, hogy nagyon megérné. :DDD

Alister from Hell

(#8017) miresz válasza szasanyi (#8012) üzenetére


miresz
veterán

MSI R5850 TWIN FROZR II Teljesítményre kb egy referencia 6870 teljesítményét tudja hozni,viszont jobban melegszik,ill többet fogyaszt. (meg hangos) Szerintem is a 6850 jobb ár érték arányt képvisel,jó OC pontenciál van bent. Ha 40 körül akarsz kártyát akkor MSI R6850-PM2D1GD5/OC-ról olvastam még jókat.Spec. a hangot nem írták.

Amit linkeltél Sapphire Radeon HD6870 ahogy alibaba78 is írta terhelésen szintén hangos,de viszont jó kártya,és jó áron van.Viszont ez is jó árban van: HD6850 1Gb ASUS igaz rev.1-es de szerintem faxa.

(#8018) Bati0501 válasza alibaba78 (#8013) üzenetére


Bati0501
őstag

Bocsi,h belevau,de ezt most egy kicsit nem értem,h minek van jó tuningpotenciája?A 6870-nek vagy a 6850-nek?És a 6850-nek van jobb ár/érték aránya?

(#8019) alibaba78 válasza szasanyi (#8015) üzenetére


alibaba78
őstag

Szegyeld is! :) Igen, meg itt, es ugy nez ki, maradunk. Hala az otthoni helyzetnek. :(((

Szivesen! :) Ha 580-at tudsz 40-ert, akkor nekem legyszi vegyel 2-t, mert erdekel. :D Viccet felreteve 6850-bol hol lattal twin frozr-t? Lemaradtam vmirol?

(#8018) Bati0501: Ha maganbeszelgetest szeretnek folytatni, akkor arra ott a privat csatorna, szoval nem kell elnezest kerned, hanem csak kerdezned. :) Bocs, ha felreertheto voltam, de a 6850-re gondoltam mindket esetben. Tobb kollega is eleg komoly eredmenyeket ert el 6850-nel, ami megingatta a hitemet a 6870 letjogosultsagaban. Tulajdonkeppen 900mhz koruli orajellel megvan a 6870, ezen nincs is mit szepiteni, ezert merem kijelenteni, hogy jobb ar/ertek arannyal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#8020) Alastair' válasza Bati0501 (#8018) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 6850-esek 99%-ában lazán van olyan tuning potenciál, hogy hozza az alapórajeles 6870-eseket. Mivel sokkal olcsóbbak is, ezért jobb az ár/érték arányuk.

Alister from Hell

(#8021) szasanyi válasza miresz (#8017) üzenetére


szasanyi
félisten

Az ASUS nincs, és nem is rendelhető. Érdekes, mert több üzletet is láttam már jó árral árgépen, és többször ez a vége, mikor a részletekért oda megy az ember. 6950 is biztos van már "ócsó" áron, csak épp sajna nincs. :N
Az MSI 5850 TFII olcsóbb lenne mint egy MSI 6850OC és sztem egy teljesítményszint. Nem? Fogyasztása is valami csekély mértékben különbözhet ha jól gondolom, bár pontos adatokat nem tudok.

Alibaba78: jóvanna... 5850 akart lenni, csak valahogy kimarad az a fránya 5ös. :B

(#8022) alibaba78 válasza szasanyi (#8021) üzenetére


alibaba78
őstag

:D

(#8023) Alastair' válasza szasanyi (#8021) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem kérdezz rá Abunál, Ő a nagy szakértője ezeknek a dolgoknak.

Alister from Hell

(#8024) miresz válasza szasanyi (#8021) üzenetére


miresz
veterán

alibaba78 meg is adta a választ. :)

(#8025) Pancsermeste válasza Alastair' (#8002) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálad jól megy a játék?
Akkor nálam nem tudom, mi lehet a baj, de néha nagyon beszaggat. Nem monitoroztam, csak ATT-vel írattam ki a proci kihasználtságot, de már alapból 80-90% és amikor az FPS 10-15-re beesik, akkor felmegy 100%-ra. Grafikához képest nagyon optimalizálatlannak és bugosnak tűnik XP-n és Win7-en is.

-= Pancsermeste® =-

(#8026) szasanyi válasza alibaba78 (#8022) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! Igazából a FullHD felbontás mérvadó, mert azt használom. De sztem ez is jó közelítés, és úgy tűnik ez alapján (is) jó vétel lenne az új MSI 5850 TFII 40k-ért. Mindjárt rákérdezek Abu85 szakinál aki nagy ATI-titkok tudója, hogy ő hogyan látja egy 5850 jelenlegi vásárlását. :)

Miresz: neked is. :R

(#8027) szasanyi


szasanyi
félisten

Mi a különbség a Sapphire Flex és Vapor-X típusa között? Ránézésre nagyon hasonlítanak...

(#8028) alibaba78 válasza szasanyi (#8027) üzenetére


alibaba78
őstag

A flex az elso 6xxx-es radeon, amelyik aktiv displayport nelkul tamogat 3 dvi monitort eyefinity-ben. Most vajon hanyan fognak anyazni, akik ezt vartak?! A vapor-x elvileg egy komolyabb hutest, es valogatott gpu-t takar. Itt egy video, ahol kozelebbrol latod oket, de haszna nem sok. :)

(#8029) Byga007 válasza ///Krisz\\\ (#8004) üzenetére


Byga007
aktív tag

Szia
Köszi szépen a választ

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#8030) ///Krisz\\\ válasza Byga007 (#8029) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nincs mit. Arra figyelj, hogy a kártyán legyen DVI-I csatlakozó. Azért nem ment az alaplapi integrálttal az átalakítós dolog, mert az egy DVI-D csatlakozó volt amin csak digitális jel jön, ellenben a DVI-I-n jön digitális is és analóg is ergó az átalakító csak annyit tesz, hogy csak azokat a tüskéket használja amin az analóg jel jön. Most nem esküszöm meg, hogy az összes 6850-en van DVI-I, de a legtöbben van, szóval ha erre oda figyelsz a vásárlásnál (és D-Sub csatlakozója van a monitorodnak) akkor nem lesz gond.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8031) Byga007 válasza ///Krisz\\\ (#8030) üzenetére


Byga007
aktív tag

Azt honnan tudom pl az ipon oldalán amit kinéztem ott csak annyit ír hogy van dvi csatlakozója.[Ez]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#8032) Pancsermeste válasza Byga007 (#8031) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ráklattyintasz a termék honlapjára.
I/O: HDMI * 1 DVI-I * 1 DVI-D * 1 DisplayPort * 1

-= Pancsermeste® =-

(#8033) szasanyi válasza alibaba78 (#8028) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy látszik, hogy ATI feature-ök terén tájékozatlanabb vagyok mint gondoltam. 2x elolvastam amit írtál, de nem nagyon értem. megnézem a videót is hátha... :U

(#8034) ///Krisz\\\ válasza szasanyi (#8033) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ez egy Sapphire feature. Annyi a lényege, hogy az Eyefinity kiépítéséhez kell minimum egy displayport-os csatival ellátott monitor, márpedig ez elég drága mulatság. Ezért a Sapphire, lehetővé tette, hogy kihagyd a displayport-ot és 2 DVI és 1 HDMI csatlakozó felállásban valósítsd meg az Eyefinty-t, így sokkal olcsóbb. Ergó ha nem akarsz Eyefinity-t, de valamivel drágábban vennéd ezt az alap 6870-esnél akkor nincs értelme, viszont ha akarsz Eyefinity-t akkor megéri, mert sokat spórolsz a displayport-os monitor kihagyásával (illetve helyettesítésével).

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8035) szasanyi válasza ///Krisz\\\ (#8034) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, így teljesen érthető a dolog. No hát egyrészről DVI+DP csatolós monitorom (Dell U2311H) van, másrészt nem akarok Eyefinity megjelenítést, úgyhogy ez abszolút semmilyen szerepet nem fog játszani a választásnál. :N

(#8036) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

melyik a jelenleg kapható legcsendesebb 6850-es kártya?

thx!

(#8037) Byga007 válasza Pancsermeste (#8032) üzenetére


Byga007
aktív tag

köszönöm szépen a választ, így mostmár nyugodtan veszem meg

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#8038) Torry válasza Alastair' (#8002) üzenetére


Torry
addikt

Nálam a Homefront Full-HD High beállítások, ebben ugye van 2xAA és 8xAF és megvan a fix 60 fps.
Very High-on már le-le esik, de grafikailag túl nagy különbséget nem látok.

(#8039) jegenye77 válasza scott_free (#8036) üzenetére


jegenye77
addikt

amelyik a dobozban van :DD
bocs

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8040) sNORh


sNORh
addikt

hali
Mi a véleményetek a 3 ventis Giga WindForce-ről? nem hangos, hűtési teljesítménye jó? tapasztalatok? :U
[link] a srác elég durva áron adja.. esetleg a sraccal kapcsolatban vkinek info?

előre is köszi.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8041) Wukiwo válasza sNORh (#8040) üzenetére


Wukiwo
senior tag

az eladó megbízható ;)

(#8042) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#8034) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha megengeded, annyiban javitanam, hogy nem feltetlenul kell displayport-os monitor, ezt egy displayport-dvi atalakitoval ki lehet kerulni, a lenyeg az, hogy a kabel aktiv legyen, tehat adapternek kell lennie rajta. Ez az adapter, ami qrva draga. :R

sNORh: Az egyik legjobb, ha nem a legjobb huto a piacon. Rosszul nem jarsz vele, az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#8043) ///Krisz\\\ válasza scott_free (#8036) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Itt egy teszt pont erről. A giga nincs benne, de nekem olyan van és elmondhatom róla, hogy a hangjával semmi baj idle tök néma, load van hangja de egyáltalán nem vészes, mert a 2 venti rendesen lehűti a kártyát szóval nem kell maxon tekerniük.

(#8042) alibaba78: Igaz, az sem olcsó mulatság. Köszönöm. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#8044) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Én is vga váltás előtt állok, igy elkezdtem olvasgatni a topikot.
Kinéztem a 6870-es szériát, abból is 3-at: Sapphire 6870 44k, Sapphire 6870 Flex 47k, Gigabyte GV-R687OC-1GD 50k

Kérdésem, hogy a flex és a giga megéri a többletpénzt? Számomra a legfontosabb, hogy idle-ben halk legyen, játék közben mindegy. Nem tudom a ref mennyire halk idle-ben, és ha játékban is olyan, mint annó a Sapphire 5870 ref, akkor az is elég volna, nem venném a drágábbakat.
Vagy van még 53ért powercolor 5870, de erről semmit nem tudok...

Minden tanácsot szivesen fogadok és köszönök előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#8045) Bati0501 válasza alibaba78 (#8019) üzenetére


Bati0501
őstag

:) Sejtettem,h a 6850-sre gondolsz,de azért megkérdeztem:')
Alibaba és Lord Vader: :R :))

(#8046) T4ch1k0ma


T4ch1k0ma
csendes tag

Üdv!

Egy MSI 6850-es kártya boldog tulajdonosa vagyok, csak a hűtés hangjával nem vagyok megelégedve. Gondolkodom egy Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro-n, de igazából nem ez a lényeg, hanem az, hogy feltűnt, hogy ezen a kártyán (MSI R6850-PM2D1GD5/OC), meg úgy általában a 6850-es kártyákon nincs hűtés a RAM-okon meg a VRM-en. Létezik az, hogy elég csak a GPU-t hűteni, és a többit meg borda nélkül fújni, miközben 1100 Mhz-en ketyeg pl a memória?

Itt pont találtam egy tesztet, amiben ilyen hűtőt tesznek fel, de pl a VRM-re nem jut már borda, és el is száll 100 fok fölé bőven. Igaz, a cikkben egy 5870 van. De akkor is...
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#8047) szasanyi


szasanyi
félisten

Tesztelésre elhoztam és gépbe tettem az MSI R5850 Twin Frozr II kártyát. Friss telepítés és Catalyst 11.2 driver, és a Win7 betöltése közben (ahogy az Üdvözlöm! felirat megjelenik) teljes fordulatra kapcsol a venti. :F GPU aktivitás értéke 0%, Venti 55% (3147 f/min) ahol már minden, csak nem halk... miért csinálhatja ezt? Mindösszesen ezek lettek telepítve, CCC alapon, semmit sem állítottam még:

Valakinek valami 5lete van-e a problémára?

(#8048) Pug válasza szasanyi (#8047) üzenetére


Pug
veterán

Már én is jártam így, biztos nincsen ccc-ben fixre állítva a venti? :U
Mert nálam az volt a gixer

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#8049) szasanyi válasza Pug (#8048) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint mondtam, nem állítottam semmit. Nem is aktív a beállítás...

(#8050) alibaba78 válasza szasanyi (#8049) üzenetére


alibaba78
őstag

Mennyi az idle ventifordulat? Ha ezt megnezted, engedelyezd az overdrive-ot, huzd le a csuszkat arra az ertekre, majd kapcsold ki. Szerintem ez megoldja, de inkabb csak remelem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.