Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) Czimby válasza polonic (#10391) üzenetére


Czimby
addikt

Én is a rókára tippeltem, köszi. :U

Mondjuk játék közben érdemes mindent kikapcsolni szerintem, én még a torrentet is ki szoktam lőni arra az időre.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10402) Czimby válasza Alastair' (#10389) üzenetére


Czimby
addikt

MSI afterburner ugye?

Akkor gondolom nem márkafüggő mivel neked sem MSI karid van.
Mindjárt letöltöm a 2.1-et és kipróbálom, köszi!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#10403) Alastair' válasza Czimby (#10402) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen az, bármilyen karival működik.

KaiotEch: a hardveres gyorsítást a FF-ban kell kikapcsolni, nem a CCC-ben. beállítások, haladó, hardveres gyorsítás, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10404) KaiotEch válasza Alastair' (#10403) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs bent, említettem, hogy akkor rosszak a betűk. De IE9 alatt is csinálja.

(#10405) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!

Valaki aki ért hozzá megmondaná mi a különbség a két kártya között?

SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 6870 (11179-00-40R)
v
SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 6870 (11179-09-40G)

Köszönöm

Sacaboy

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#10406) priti


priti
addikt

Mit össze szenvedsz, hihetetlen :DDD Letöltöd, felteszed ezt. 5 perc max. Aztán ezt letöltöd és beállítasz két-két órajel beállítást az egyiket játékra elmented, a másikat netre, elmented majd beállítod 2D és 3D profile-nak. Fél perc.
Ezzel kell kezdeni, nem órákat szopakodni.

Nálatok hány fokos a GPU játék közben? Feldobtam egy ordasi blokkot a GPU-ra, nyomtam a Ghotic 4-et fullon (95%-os GPU használat) és felküzdötte magát úgy egy óra alatt egészen 70 fokra a GPU :Y A gyári hűtő alja egy fél milimétert belemegy a GPU tokozásának a keretébe, ezt a rést, mivel a vizesblokk sík most hővezető paszta tölti ki. Most vagy szar a paszta, vagy elkenődött miközben feltettem, vagy ennyire disszipál a GPU de érdekelne léghűtővel hány fokos játék közben, hogy most húzzam ne húzzam vagy mi legyen... de ha jó helyen van a paszta akkor léggel simán 90 fokig kéne mennie, gondolom annyi nincs így valami gixer van...

Hardverlesen

(#10407) priti válasza sacaboy (#10405) üzenetére


priti
addikt

képről is látszik azonnal hogy a kimenetek mások az előlapon

Hardverlesen

(#10408) polonic válasza priti (#10406) üzenetére


polonic
félisten

Nézd meg a ph teszteket. Ott találsz melegedésről is infot.

(#10409) sacaboy válasza priti (#10407) üzenetére


sacaboy
tag

Megmondod merre találtál róluk képeket?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#10410) priti válasza sacaboy (#10409) üzenetére


priti
addikt

gugli => képek keresése=> ctrl+c ctrl+v -vel beírod a hsz-éből a teljes típusnevet. Picit legyetek kreatívabbak.
Ha valakinek van téglahűtős 6870-e írja meg hány fokos, addig megsasolom a teszteket...

Hardverlesen

(#10411) sacaboy válasza priti (#10410) üzenetére


sacaboy
tag

Mi az átverés?
Pixmániáról vélemények?

11179-00-40G

11179-09-40G

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#10412) priti válasza polonic (#10408) üzenetére


priti
addikt

Megnyugodtam, ez az a típusú GPU, ami a legkisebb feszemeléstől is fűt mint a őrült, az enyém meg egy gyárilag OC kari.
Egyébként 1000/1250 fölé lehet tolni valamivel az órajeleket? Afterburner-ben ez a max, simán viszi a kari "alapfeszen", mint az várható volt, persze relaítv BIOS-ba még nem néztem bele, de gondolom valami horror fesz van belőve gyárilag alapnak ha így fűt.

Hardverlesen

(#10413) priti válasza sacaboy (#10411) üzenetére


priti
addikt

Semmi, elkúrták az egyik 6850 árban lett kitéve. Goldolom ha megrendeled akkor írnak hogy nem annyi, hanem amannyi, egyébként mindenki szídja a pix.-et mint a bokrot, ha gariztatni kell egy rémálom.

Hardverlesen

(#10414) alibaba78 válasza priti (#10412) üzenetére


alibaba78
őstag

Az ab-nek modositani kell a .cfg file-jat: [link] es menni fog 1giga fole is.

Nalam a folso tegla max 82C fokig, az also max 70-ig melegszik jatek alatt.

mod.: 915/1050-es orajeleket hasznalok.

[ Szerkesztve ]

(#10415) _Fefe_ válasza priti (#10412) üzenetére


_Fefe_
tag

Megtudod nézni, hogy mennyi a beállított fesz érték :
C:/Felhasználók/"Név"/AppData/Local/ATI/ACE/Profiles.xml - szerkesztésre megnyitod, a legalsó harmadban vannak a beállított 2d/3d órajelek és memóriabeállítások után a 2d/3d fesz értékek is.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#10416) csucsbicep válasza sacaboy (#10411) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pixmania felejtős, főleg a gariztatás miatt.

(#10417) priti válasza alibaba78 (#10414) üzenetére


priti
addikt

Á szar a ramom, besírt 1250-en is az előbb, nemtom mennyi értelme van így tovább rántani a GPU-t, ha a ram még 1250-et se megy stabilan. Dráma van.
Akkor az alsó VGA-d a léghűtéssel ugyanott van, mint az enyém vízzel. ez a francos perem magasabban van, mint a GPU teteje és bukom a fele hatásfokot, hiába tocsog rajta a paszta. Mindegy legalább kussban van. Ezért cseréltem le a 460-at, arra kicsi volt a 4x4-es blokk, dög nagy az a Fermi GPU. Van olyan erős ez, mint a 460 húzva és rajta van az 1.4-es HDMI, végülis nem bántam meg hogy cseréltem így hogy pénzbe nem került. Itt egy teszt amiben benne vannak az OC-k is.

Hardverlesen

(#10418) Valdez válasza priti (#10417) üzenetére


Valdez
őstag

Nem nagy az a fermi, csak sapka van rajta.

(#10419) delta1017


delta1017
aktív tag

küldtem privát üzibe pár linket, ott megláthatod, hogy mennyi a hőfok

(#10420) priti válasza Valdez (#10418) üzenetére


priti
addikt

Én nem mertem bevállalni, mert a tokozás erősen kilógott, filóztam rajta, hogy ráteszem középre aztán szasz, de van a Fermiben egy pár millió tranzisztor aztán ha éppen ott lóg túl ahol nem kéne... biztos ami tuti inkább AMD-re tettem, mondjuk ez se jobb így. Á, sose csinálnak jót... Lehet hogy le lehet venni ezt a keretet, de úgy meg az a para, hogy lesarkazom a GPU-t, mert keresztvassal van rögzítve a blokk és ha nem egyformán húzom a két csavart lepattanhat a sarka a GPU-nak. Mindegy legalább nem kellett sünizni a ramokat, az is valami. Mondjuk én azt reméltem, hogy ez egy középkategóriás VGA-nak megfelelően disszipál. Ehhez képest fűt rendesen. Melegebb a rendszervizem, mint két 5770-el volt. Elég hihetetlen. Van egy i7860@4GHz+UD7 hídblokk+6870 és a slim triplaradi 3db 12cm-es ventivel csak éppen-éppen hogy elég. :Y
(#10419) delta1017
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10421) Vigneau válasza alibaba78 (#863) üzenetére


Vigneau
félisten

Mellényomtam, PÜ-nek szántam... :DDD

Várományosa vagyok egy Asus HD 6870 DirectCU-nak, eddig nem olvastam rosszakat róla. Bár tervezem majd a bevált AC TT Pro-m bevetését is rajta. Akinek van tuning és melegedési tapasztalata, az ne kíméljen. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10422) delta1017 válasza priti (#10420) üzenetére


delta1017
aktív tag

igazán nincs mit :)

(#10423) Vigneau válasza kungzi (#10301) üzenetére


Vigneau
félisten

Engedi az tovább is, csak trükközni kell vele picit. Korábban le is írták, mit kell átírni a configjában. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10424) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem amiben segítségeteket szeretném kérni.
Crossfire topicból ide irányítottak.
Ha kettő HD 6870-es kötnék össze Crossfire-ban, és 3 monitort hajtanék meg velük.
Akkor mind a 3 monitort egy kártyára kell kötni(1.DVI , 2.DVI , 3 Mini displayport), vagy esetleg lehet az egyik monitort a 2. számú kártyára kötni?
Mind 3 monitor DVI-s, ha egy kártyára lenne kötve akkor kellene egy aktív mini displayport to DVI átalakító ha információim helyesek.
Sajnos AMD honlapján semmi infót nem találtam róla. :(((
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10425) szasanyi válasza ViiiiktorOC (#10424) üzenetére


szasanyi
félisten

Hogy egyeseknek milyen gondjai vannak... ;]

(#10426) ViiiiktorOC válasza szasanyi (#10425) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Van nagyobb gondom is, de muszáj egy kis szórakozás mert akkor már tényleg gáz lenne a helyzet. Ezeket a cuccokat unokatestvértől szedném össze, egyesítve az enyémmel.
Akkor nem kellene súlyos pénzért átalakítót venni ha lehetne 2. kártyába is dugni valamit:D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10427) KaiotEch válasza ViiiiktorOC (#10426) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Beledughatsz 10 fogpiszkálót, nem változik semmi xDD

(#10428) Alastair' válasza ViiiiktorOC (#10426) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nálam a 2 DVI-ből 1xrre csak 1 működik. Hiába dugok a másikba is monitort, a másikat nem kapcsolja be.

Alister from Hell

(#10429) KaiotEch válasza Alastair' (#10428) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor az a kártya hibás. Nem?

+ a youtube-s gond meg lett oldva.

[ Szerkesztve ]

(#10430) polonic válasza KaiotEch (#10429) üzenetére


polonic
félisten

Nem hibás.
Már volt erről szó a fórumban.

(#10431) priti válasza ViiiiktorOC (#10424) üzenetére


priti
addikt

Klikkelj ezen a lapon a start-ra, majd válaszd ki értelemszerűen, hogy mire és hány monitort szeretnél használni és mindent megtudsz.

Hardverlesen

(#10432) priti válasza polonic (#10430) üzenetére


priti
addikt

Két monitoros felállásról nincs szó a terméktámogatásban.

Amúgy mind a 3 monitort egy karira kell kötni és a 3 monitorból az egyik DP-n kell hogy legyen, feltéve ha a CFX engedélyezve van, de nyilván igen, hisz egy 6870 szólóban elég karcsú 3 monitorhoz, bármint játékra.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10433) Torry válasza Alastair' (#10428) üzenetére


Torry
addikt

Sziasztok!
Elsősorban hozzád intézem a kérdést, nem találom azt a friss powercolor bios-t ami már a módosított ventikezeléssel megy.
Tudnátok segíteni?

(#10434) alibaba78 válasza priti (#10417) üzenetére


alibaba78
őstag

Telen nekem ment az 1250, most meg meg az 1200 sincs meg. Nem mintha hianyozna, mert alaporajelen is kimaxolok minden jatekot, dehat ezt is vartam. A felso kartya az also miatt ilyen meleg, de nyilvan ezt te is tudod.

Nem is er hozza a blokk a kupakhoz? :Y Meresz vagy. El sem mertem volna inditani. :D

(#10421) Vigneau: :DDD Jol eloastad... :)

(#10435) priti válasza alibaba78 (#10434) üzenetére


priti
addikt

Ennyit emelkedik ki a gyári hűtő, nem is látszik, csak ha felnagyítod a képet teljes méretre. Mittom kb fél miliméter, mondjuk már ez is sok ezek szerint, de ennyi paszta alatta marad akkor is ha nem mered rendesen meghúzni a csavart. Mindegy 70 fokos, nem melegebb mint ha nem csináltam volna vele semmit és gyakorlatilag hangtalan. Ez utóbbi volt a lényeg a tuning csak ráadás. Úgy van ahogy mondod, elég ez a kari FullHD-ra még alapon is. CFX-ben meg már több monitor is játszhat, ha éppen nem kurblizzák el a drivert.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10436) Vigneau válasza alibaba78 (#10434) üzenetére


Vigneau
félisten

Annyira azért nem, mert keresőben dobta ki a postod az "Asus"-ra és privit akartam írni - amit végül is megtettem... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10437) Valdez válasza Vigneau (#10423) üzenetére


Valdez
őstag

A poén az, hogy még msi kártyával sem engedi tovább, annál is bele kell írni az .cfg-jébe.

(#10438) Vigneau válasza Valdez (#10437) üzenetére


Vigneau
félisten

Fő a következetesség. :DDD
Viszont utána szépen meglódult a Gigabyte HD 6850 is, mikor tesztelésen volt nálam. Persze akadt kis BS is nála, de a kicsire nem adunk... ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10439) alibaba78 válasza priti (#10435) üzenetére


alibaba78
őstag

Az a 70C fok max. engem sem izgatna, ha cserebe csendes lenne a gep. Grat ehhez az egyeni megoldashoz. Mindig is erdekesebb volt egy otletes, olcso, es hatekony megoldast latni. Penzbol hulye is tud komoly hutest venni. :D

Na igen. Ezen mar en is sokat gondolkoztam. Fullhd-ra eleg egy kartya is, viszont 3 monitoros felallashoz meg keves az 1gb vram, tehat mondhatni jo nagy baromsag volt ez a cf, de legalabb kiprobaltam. :B :D Vedelmemre szoljon, hogy a masodik kartya csak 30k volt, tehat ossz. 90-ben megall ez a tortenet. :U

(#10436) Vigneau: ;)

[ Szerkesztve ]

(#10440) priti válasza alibaba78 (#10434) üzenetére


priti
addikt

Tessék mellétettem 0,5mm, nem tartom pont párhuzamosan, de középen pont fél mili, szóval a blokkon a kiemelkedés még annyi sincs.
...Idegesítesz itt ilyen beszólásokkal... Hagyjálmár vazz, hát így is ver a víz :DDD Szóljál' még be ilyeneket. Én is rühellem ha valami nem oké, de ennyit vigyen már át az a nyomorék paszta, mondjuk hogy jó lesz ...persze ha kiszárad... Na most elültetted a bogarat a fülembe, de bakker én nem akarom hallgatni a mókuskereket :O ...és már tök kibékültem vele hogy rajtahagyom, de nem akarom minden nap nézegetni hány fokos :W
(#10439) alibaba78
Á késő. "Te fel se merted volna tenni." Ennyi, talált, beindultak a fogaskerekek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10441) alibaba78 válasza priti (#10440) üzenetére


alibaba78
őstag

Olyan vagy, mint a felesegem. :DDD Nem hiszem el, hogy ennyivel megingattalak. A kartyan van hovedelem, ami eleg korrektul mukodik is. A minap dead space 2 mellett izzadtam alsogatyaban, es 2 ora jatek utan ujraindult a gep. Az asztalra erve meg mindig 80C fok korul volt a felso kartya. Ettol fuggetlenul semmi baja.

Tavaly megsutottem egy 4890-et, meg egy gtx460-at, ebbol fakad az ovatossag. Mint utobb kiderult, egyiknek sem volt semmi baja, de a 4890 az ujrapasztazas utan tulmelegedett (rosszul raktam vissza a hutot?!), a 460 meg egyszeruen nem mukodott tovabb az alaplapomban. :F

(#10442) priti válasza alibaba78 (#10441) üzenetére


priti
addikt

Nahh, hála Istennek én voltam a gyökér. Megingattál, annyira, hogy szétszedtem az egészet. :DDD Mondom ilyen nincs. Szétszedem mégegyszer. Harmadszor. És tényleg van Isten. Nincs feljebb a keret, mint a chip teteje, illetve nem mindenhol, vagy nemtom, de most rátettem fordítva sréhen a blokkot másfajta (ilyen porcelán alapú fehér színű kissé ragacsos) pasztával és most hozzáér rendesen, már ahogy rátettem rácuppant.
Idle 37 fokos, játék alatt meg 45 fok :C Igaz nem játszottam sokat csak két percet, de eddig egyből felment 70 fokra ahogy beléptem a játékba. Szóval most faja. Lehet hogy a keresztvas nem állt pont középen és csak az egyik feléhez ért hozzá a blokk :F Nade kétszer pont ugyanúgy tettem fel rosszúl? Pedig amikor a csavarokat ráhúztam olyan óvatos voltam egy-egy fordulat mindig váltogatva a végeket. Á nem. Szerintem az lehet hogy a keret egyik csarka van csak feljebb, mint a GPU teteje és most pont az a sarok lóg ki a blokk alól, ahogy megfordítottam ezért nem tart el. Mindegy végülis kössz a szálkát, mert azért így csak jobban fogok aludni. :)

Hardverlesen

(#10443) priti válasza alibaba78 (#10441) üzenetére


priti
addikt

Ha tudnád milyen jó ezt látni. Ezzel megszenvedtem.

Hardverlesen

(#10444) ViiiiktorOC válasza priti (#10431) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Köszi a linket. ;) Erre az oldalra én is eljutottam, de plusz információt nem találtam nagyon.
Lehet h angol kezdőnyelvtudással csak én nem találtam értelmes dolgot amit értenék.:)
Akkor azt mondod h mindenképpen kell aktív mini DP átalakító, hogy működni tudjon a Eyefinity. Persze Crossfire-be menne a két kártya!
Elvileg 6990 kártyákhoz jár a csomagba ilyen átalakító.:D Erről tudtok valamit? :)) Vagy ott kérdezzem meg? :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10445) dergander


dergander
addikt

sziasztok újra itt :DD

Amint nekem is megengedi a keret jön a gépesbe egy radeon 6850,úgylátni újra eljött az ATI korszak amikor is olcsón eröset kapni //régi szép radeon 9800pro idők//

[ Szerkesztve ]

(#10446) Alastair' válasza Torry (#10433) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk

Alister from Hell

(#10447) priti válasza ViiiiktorOC (#10444) üzenetére


priti
addikt

Sima átalakító Ez meg mini DP-hez Nincs ebben semmi aktív alkatrész. Össze van huzalozva a mefelelő pin, mint az RGB/DVI, vagy DVI/HDMI átalakítóknál.
Azt írja az AMD weblapja, amit linkeltem, hogy szükséged van egy DP-re és két másik csatlakozóra akármelyik másik három fajtából a 3 monitorhoz.
VGA specifikus lehet melyik, de előfordulhat, hogy nem tudsz a VGA minden csatlakozójára külön monitort tenni, mert két csatlakozó közösítve van. Ez azt jelenti, hogy extrém esetben kelleni fog egy HDMI/DVI átalakító is, mert a két DVI ugyanaz a kimenet vagy fordítva és az egyik DVI meg a HDMI ugyanaz. Úgy képzeld el, hogy te ugyanazokat a vezetékeket használod a monitorral minden esetben, csak a csatlakozó formája más. Megcsinálhatnád, hogy levágod a vezeték végéről a csatlakozót és egyesével az összes vezeték eret összekötöd, az átalakító csak ezt csinálja, nincs benne semmi elektronikai alkatrész.
A 6870 dobozán rajta figyel hogy támogatja a több monitoros felállást, szóval minden eszközfeltétel adott, csak egy átalakító kell. Gondolom az új monitorok népszerűsítése a cél, mert azokon van már DP is. Úgy amúgy nettó kibacás, hogy az egyiknek DP-n kell lennie, átalakítót meg nem adnak a VGA-hoz.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#10448) Valdez


Valdez
őstag

Valaki ránézett már innen a Witcher 2-re? Hogy fut? Nvidián gondok vannak (alacsony gpu kihasználtság=alacsony fps).

(#10449) szasanyi válasza Valdez (#10448) üzenetére


szasanyi
félisten

Majd ha lesz magyar felirat. Csak úgy találomra klikkelgetni minek? :N

(#10450) polonic


polonic
félisten

Nem tudom mi a gondotok, itthon magyar felirattal kapható.
De lehet, hogy tudom. Elég. . . Inkább nem írom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.