Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) sith7 válasza Biga123 (#11549) üzenetére


sith7
nagyúr

Parancsolj ... igaz, most már az AC Twin turbo Pro megy, de különbség akkor is van :U

(#11552) alibaba78 válasza Biga123 (#11549) üzenetére


alibaba78
őstag

Azt irtad a #11545-os hsz-ben, hogy 3-4 honapja meg mindenki elegedett volt a ref. hutovel. Erre irtam, hogy 3-4 honapja meg huvosebb volt joval.
Az en kepem is mai egy haf922-ben: egy 200-as elolrol, egy oldalrol fuj befele, es egy 120-as hatul kifele, zart hazban.
Az valoban ertheto, hogy a felso kartya cf-nel jobban melegszik, de mi futi az alsot?

"De azt nekem senki ne mondja hogy bármelyik game jobban befűt a karinak mint a furmark... :((("

Senki sem mondta, de azt irtad: "Ezt spec nem is értem hogy ref hűtővel hogy lehet 85-fokot elérni..
nekem még sose sikerült .. [link]"

A link egy furmark-kal terhelt vegeredmenyt mutat, hat en is azzal terheltem, de igazad van, jo 10C fokkal kevesebb jatek kozben. Mondjuk megneznem krizis alatt. Nem vennek ra merget, hogy nem hasonlo eredmenyt kapnank. :P

(#11550) Winne: De a tied nem ref. kartya. Mondjuk Biga123-e sem. Csere? :D

(#11553) sith7 válasza alibaba78 (#11552) üzenetére


sith7
nagyúr

De, én mondtam, és ott vannak a képek 2 -vel feljebb :U

(#11554) Biga123 válasza sith7 (#11553) üzenetére


Biga123
addikt

Érdekes mert nállam a krizis 2 74°C ig megy max... a furmark + 77-ig... Na mindegy, ahány ház annyi hőfok.. :DDD

hehe most nézem furmark alatt 775 kirízis alatt 850 :F
csalóó ;] :P

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11555) Biga123 válasza sith7 (#11553) üzenetére


Biga123
addikt

És komolyan egy 6000 frame-es furmarkot állítassz szembe egy játékkal ?
futtasd a furmarkot legalább 10-20 percig a krízises órajeleken .. kiváncsi lennék..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11556) sith7 válasza Biga123 (#11554) üzenetére


sith7
nagyúr

Upsz, ez igaz :R , játék alatt mindig a húzott verzió fut, viszont itt van a húzott Furmark is ...

(#11557) sith7 válasza Biga123 (#11555) üzenetére


sith7
nagyúr

Igazad van, már 2 perc után megvan a 68 fok, én tévedtem :R

(#11558) Winne válasza sith7 (#11556) üzenetére


Winne
nagyúr

Ebből kiindulva elgondolkodtam, hogy ki milyen beállításon futtatja a Furmarkot, amit én a gyári 8xAA-n futtattam dinamikus háttérrel, ezzel volt a max értékem, amit korábban betettem. Most futtattam egyet AA nélkül, a dinamikus hátteretnem tudom, hogy kivettem-e és láss csodát felment 70 fok fölé a cucc, majd ahogy azt korábban írta egy fórumtárs, csont nélkül dobott egy no signalt kb 10 perc fánk után 72 fokos max értéknél... A gépet újraindítani nem lehetett, resettel is csak próbált újraindulni, de vga hibás sípolás mellett nem adott képet. Gép kikapcs-bekapcs és most jó, ugyanazt produkálja, mint a teszt előtt.

Gigabyte 6870 OC...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11559) ///Krisz\\\ válasza Winne (#11558) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha tuningolod akkor valószínűleg nem stabil a tuning, ha nem, akkor lehet, hogy a túlterhelés elleni védelem kapcsolta le a kártyát ami furmark-al való kínzás alatt elképzelhető, ezt Abu is leírta egyszer régebben itt. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11560) gabee1000 válasza Winne (#11558) üzenetére


gabee1000
csendes tag

Ugyanez van nálam is, csak én mindig elérem a 72-75 fokot és no signal....
Lehetséges akkor, hogy ez nem is hiba csak egy védelem a túlterhelés ellen?

(#11561) KaiotEch válasza gabee1000 (#11560) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mintahogy a kékhalál is fícsör a MS-nál :DDD

(#11562) naksys válasza gabee1000 (#11560) üzenetére


naksys
senior tag

Nálam a ref hűtővel a 100-at verte, nem a75-öt mégsem kapcsolt le sosem..

(#11563) sith7 válasza Winne (#11558) üzenetére


sith7
nagyúr

szerintem is valami védelem lehet ... :F :U

(#11564) Biga123 válasza ///Krisz\\\ (#11559) üzenetére


Biga123
addikt

Hmm, mégis milyen védelem?
Nem arra vannak kitalálva ezek a karik hogy működjenek..
Hopp nagy a terhelés kikapcsolok... Mi ez egy lusta hisztis kurv@???
Maglassulás 120-nál hőfokok rendben.. akkor mért kapcsol le???
Ha a rendszer stabil..? Ha stabil.. ;] Mert az én szótáramban az a rendszer stabil ami bírja akár 1-órát a furmarkot + az IBT-t maximumon 10-loop ig..(akár egyszerre is..)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11565) Winne


Winne
nagyúr

Hát én nem tudom milyen védelem lehet, de ekkora marhaságot videokártyánál én még sosem láttam. 50-60% környékén ment csak a venti a hőfok sem volt durva, akkor meg mi a lőtéri fallosznak kapcsolja ki?

DVI bug, most meg ez egy nem mai kártyánál. Kíváncsian várom, hogy a kollegának mit mondanak a garis ügyintézésen, nekem kicsit macerás visszavinnem..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11566) naksys


naksys
senior tag

Akkor láttam ilyen lekapcsolásokat meg "no signal", mikor nem bírta a tápom a 3870x2-t meg a quadot húzva :D

(#11567) KaiotEch válasza naksys (#11566) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért gázos lenne ha egy 500W-os táp ne bírna Winne esetében egy 2500k-t + 6870-et.

(#11568) Biga123


Biga123
addikt

Csak nekem furcsa hogy megint egy Giga karival van gond?
Winne: húzva van a kari vagy alapórajelen is csinálja? ill cpu tuning ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11569) naksys válasza KaiotEch (#11567) üzenetére


naksys
senior tag

Nem mondtam, hogy nem bírja el csak, hogy azonos hibát milyen forrás idézett elő.
Nyilván jelen esetben más is okozhatja, mondjuk instabil tuning..

Az én karimon ha túlhúzom a vramot, 2 részre esik a kép furmark alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11570) Winne válasza KaiotEch (#11567) üzenetére


Winne
nagyúr

+@(#11568) Biga123:

Proci húzva van, de alapfeszen, 4.4GHz-en megy, VGA alapon van és Furmark alatt 300W on top konnektorból az összes cuccommal együtt, pont néztem tegnap mielőtt lehalt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11571) ///Krisz\\\ válasza Biga123 (#11564) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Többet én sem tudok a dologról, csak régen írta Abu, hogy előfordulhat:[link]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11572) Biga123 válasza Winne (#11570) üzenetére


Biga123
addikt

Ezt próbáld stress level maximum..
Krisz: jah ezt közbe én is megtaláltam csak nekem ez is sántít kicsit.. pl ha nekem olyan gameem van amibe a furmark fánkon a szőröket kell egy irányba rendezni akkor mivan?? letilt a kari??? szerintem ez nem védelem ,hanem alul méretezett tápáramkör/nem feature hanem bug :DDD /

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11573) ///Krisz\\\ válasza Biga123 (#11572) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor nem olvastad el rendesen. Pont ezt írja, hogy ilyen a rendes programoknál nem fordulhat elő. A Furmark az képes akár meddig 100%-osan leterhelni a GPU-t, holott a játékokban mindig változik a terhelés. Pl.: egy robbanás mondjuk leterheli 100%-osan a GPU-t, de aztán odébb mész (vagy csak egyszerűen elfordulsz) a játékban ahol már nincs annyi kiszámítandó effekt ott már is lecsökken a GPU kihasználtsága. Nem alul méretezett tápáramkörről van itt szó hanem a feladat elvégzéséhez tökéletes, de mégis olcsóbb alkatrészekről: [link]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11574) Biga123 válasza ///Krisz\\\ (#11573) üzenetére


Biga123
addikt

És akkor pl mivan ha mondjuk fél év múlva lesz olyan játék ami 100% on viszi a karit akkor is le fog kapcsolni.. Ez a van de 0 kategória... ott a számolási teljesítmény de ha ki akarod használni akkor lekapcsolok.. :F
Értem én amit Te és Abu mond csak számomra nem elfogatható.. + ott az a tény hogy pl a 88GT-m 250GTS-em is órákig bírta a furmarkot...akkor ez most hogy van. mert abban az esetben érthető a védelem ha túlfeszelt túlhúzott kariról beszélünk , mert akkor valóban kapcsoljon le de ne egy alapfeszes alapórajeles kártyánál..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11575) ///Krisz\\\ válasza Biga123 (#11574) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Jó kérdés. :D De így "laikusként" én azt mondanám, hogy ha lesz olyan játék ami folyamatosan 100%-ra leterheli akkor azt 1 percnél tovább nem fogod futtatni, mert úgy fog akadozni, hogy átmegy diavetítésbe. Ha jól tudom az Nvidia-nál csak szoftveres védelem van ez ügyben (szerintem ezért is volt a balhé GTX590 körül), de az is elképzelhető, hogy ott egy combosabb tápáramkör volt, de tényleg csak tippelek, mert az NV karikkal kapcsolatban nem igen vagyok otthon. Lényeg a lényeg, hogy Winne fórumtársnak elképzelhető, hogy ez okozhatta a gondot. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11576) Biga123 válasza ///Krisz\\\ (#11575) üzenetére


Biga123
addikt

De akkor viszont az én karimban nem működik a "védelem" mert nállam nem kapcsol le furmark alatt.. Gariztassam? :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11577) ///Krisz\\\ válasza Biga123 (#11576) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha akarod! :D Erre csak azt tudom mondani, hogy vannak jobban és vannak kevésbé jobban sikerült darabok (ahogy tuningba is mindegyik kari különbözik) és van a Gigabyte. :DDD

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11578) Winne válasza Biga123 (#11572) üzenetére


Winne
nagyúr

Proci ki van tesztelve, azzal nincs gond. :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11579) Biga123 válasza Winne (#11578) üzenetére


Biga123
addikt

Mondjuk lehet a poci ok, nállam általában a memórián hasal el a történet azért mondtam a max stress-t mer akkor leteszteli az össz rendelkezésreálló memót..
De ha azt mondod a tuning stabil..
Akkor a kari lesz a ludas.. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11580) KaiotEch válasza ///Krisz\\\ (#11577) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen jót mosolyogtam :DDD

(#11581) Winne válasza Biga123 (#11579) üzenetére


Winne
nagyúr

Tuning tuti stabil, ki lett tesztelve rendesen. :K

Lehet ez tényleg valami védelem, de akkor is egy vicc. Játék közben nem hasalt mondjuk még, de 57 fok fölé még nem is ment alatta minden fullon. Most a BO van felrakva meg kicsit melegebb is van már, majd tesztelem azzal is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11582) Taifa Díaz válasza ///Krisz\\\ (#11577) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mé? Mi van má megin a Gigabájttal? :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11583) ///Krisz\\\ válasza Taifa Díaz (#11582) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Semmi, én azóta is nagyra tartom ezt a céget. ;] De itt állok le, mert tudom, hogy mindjárt átmegy a dolog egy meddő vitába. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11584) kfron


kfron
aktív tag

Nálam se kapcsol le furmark alatt, pedig elérte a 79 fokot...
(a régi giga lapomról én is tudnék mesélni :C )
Más. Végigtoltam ezt a crysis 2-t, de csak a kari hőmérséklet monitorozására volt jó...
Csak én érzem így? Az egész játék innen-onnan való koppintás...

[ Szerkesztve ]

(#11585) Winne válasza kfron (#11584) üzenetére


Winne
nagyúr

A régi Giga lapom nekem is összefosta magát, cseréltem egy teljesen újra, ami meg gyári hibás volt. Éjjáó! :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11586) kfron válasza Winne (#11585) üzenetére


kfron
aktív tag

Akkor Te nyertél! Az enyém csak natúr sz@r volt.... kiköpte a zsíratom csx memóriákat... :DDD
Vennem kellett bele ócska kingmaxot... de azzal meg fagyott. De a színe azért tetszett... :D

[ Szerkesztve ]

(#11587) Winne válasza kfron (#11586) üzenetére


Winne
nagyúr

"De a színe azért tetszett... "

... csak lehetne szebb meg más színű. :D A veréb is olyan, mint a gólya, csak kisebb és nem hasonlít rá. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11588) Biga123 válasza Winne (#11587) üzenetére


Biga123
addikt

Juteszembe az első GTS250-em szintén giga volt csak elment kapálni, garis csere lett belőle..MSI-re :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11589) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Nálam Asus vga fosott már be, Gigabyte még soha, pedig volt alaplapom, videókártyám, tápom - és mind megbízható, minőségi termék volt, mi több, per pillanat hibátlanul működő Gigabyte cuccaim: P45-DS3 lap és HD6850 vga, pedig utóbbira volt panasz bőven. Másnál, nálam nem ;)

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#11590) Pancsermeste válasza Taifa Díaz (#11589) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Mindenki arra esküszik, ami bevált neki! Nekem ez a Giga. Asus-al viszont már többször szívtam, így azt soha!
A jelenlegi Giga VGA-m tudtam, hogy BS-t produkálhat, mégis megvettem, mert kedvező volt az ára és mert játék közben még soha se jelentkezett hiba. Szóval én a BS-el csak nyertem... kb. 10K-t! :K

-= Pancsermeste® =-

(#11591) rasputyi


rasputyi
csendes tag

Nekem két 6870 Toxic lesz a gépben. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

HDFRasputyi

(#11592) Winne válasza Pancsermeste (#11590) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem volt pár jó/rossz tapasztalatom már ATi kártyákkal és összességében bennem az él most, hogy minden ami ATi az Sapphire, főleg mióta használtam a VaporX-es 4850-emet. Bitang jó kártya volt, arról váltottam most erre, eljárt felette az idő. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11593) sith7 válasza Winne (#11592) üzenetére


sith7
nagyúr

minden ami ATi az Sapphire

+1 :K

(#11594) KaiotEch válasza Winne (#11592) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát a 4850-en felett tényleg eljárt az idő én is arról váltottam, nekem is Vapor-X volt, de örülök, hogy megszabadultam tőle.

(#11595) naksys


naksys
senior tag

Én már Sapphire-al is szívtam, -msi-vel is, de Gigával még nem pedig volt pár giga lapom is. Most Asus van és meg vagyok vele elégedve, csak az AMI BIOST nem szeretem..

(#11596) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Erre van valakinek valami ötlete?
Van egy 6850... elsődleges képernyő a monitorom DVI-vel összekötve.
Másodlagos képernyő a TV, HDMI-vel összekötve, egy házi-mozi erősítőn keresztül.
Kiterjesztett módban használom, áthúzom a filmet, amit nézni akarok...
A gond az, hogy mikor be van kapcsolva minden (monitor, tv, erősítő), akkor minden szuper.
Viszont mikor a tv nem kell, de az erősítő igen a hang miatt, és lekapcsolom a tv-t, akkor a monitoron is elmegy a kép, és villogni kezd rajta a kis led, mint ha kikapcsoltam volna a számítógépet.
Abban a pillanatban, ahogy bekapcsolom a tv-t (akár kábeltv-t nézni), újra van van kép a monitoron.
Kikapcsoltam már az erősítő és a tv hdmi-kontrolját aszem, de nem akar megjavulni a dolog.
Találkozott már valaki ilyesmivel? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11597) KaiotEch válasza s7evcsenko (#11596) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet, hogy a házimozi küld impulzust ami nem tetszik neki. Próbáltad már úgy, hogy megcseréled? TV lesz az elsődleges és a monitor a másodlagos?

(#11598) Winne válasza KaiotEch (#11594) üzenetére


Winne
nagyúr

Mennyiért adtad el és kb mikor? Nem szeretted amúgy?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11599) s7evcsenko válasza KaiotEch (#11597) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Úgy még nem próbáltam, de ez első hallásra nem is tetszik. :B
Kezdeném egy kérdéssel:
Ha mindkét kimenet aktív, az lassítja a vga-t?
Játék közben le szoktam tiltani a másodlagos monitort, hogy ne számoljon rá feleslegesen a vga...
Viszont új alaplapom van, amin nincs koax digitális kimenet, csak optikai, ilyen kábelem ekkora méretben viszont nincs, így a hdmi-n kell átvinnem a hangot.
Viszont ha ezzel lassul a vga, mert ugye ilyenkor két megjelenítővel számol, akkor inkább veszek egy optikai kábelt, vagy egy másik alaplapot, amin van koax kimenet. :B

Mire megírtam, végig is sikerült gondolnom, amit írtál... :B
s ha már úgy is hdmi-n viszem a hangot, akkor tök mindegy melyik az elsődleges, nem?
Na mindjárt jól kipróbálom. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11600) s7evcsenko válasza KaiotEch (#11597) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha a TV-t teszem elsődlegessé és kikapcsolom, abban a pillanatban átvált a monitorra és az lesz az elsődleges (és egyetlen) kijelző.
Amint visszakapcsolom a TV-t, megint a TV az elsődleges kijelző.
Vagyis ebben az esetben jól működik...
Viszont, ha a monitor az elsődleges, és kikapcsolom a TV-t, akkor a monitor átvált másodlagosra... :W
Ezt nem értem! :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.