- Fűzzük össze a szavakat :)
- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Fogadj örökbe egy szervert, avagy hogyan építsünk otthoni labot II. (Avagy miért
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Intel® Core™ i9 14900K Raptor Lake-S Refresh CPU/Processor UV/DC (Optimalizálás)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- TOTP generátor PHP-ra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zerdal
tag
válasz thyeby #40197 üzenetére
Igen az a csúcs. Egyenlőre álom. 2500eur jelenleg.
Illetve azért ez mégiscsak hobbi.
Jelenleg kb 1,2m asztalhossz fér el. Viszont mozgathatónak kell lennie, mert állandó helye nincs.
[ Szerkesztve ]
"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83
-
epmd
tag
válasz indianjoe23 #40196 üzenetére
Ez valóban nem az,de kezdőknek jó lehet barkácsolni.
-
thyeby
őstag
válasz Zerdal #40193 üzenetére
Amit epmd linkelt (#40 194) az jó kis vétel. Nem egy mai technológia, aminek van előnye, hátránya egyaránt bőven.
Nem vagy nehéz helyzetben, mivel van három fázisod. Nem tudom azonban, hogy van-e helyed elég, és mik az elvárásaid pontosabban.
A 260-as kategória csúcsa szerintem a Hammer A3 26. Induljunk innen, és menjünk lefele?[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
epmd
tag
Ez sem rossz vétel [link]
-
Zerdal
tag
Sziasztok.
Segítséget kérnék a tapasztaltabbaktól.
A mostani gyalum kevésnek bizonyult. (Bernardo PT200ED) igazából nem bírja a tempót. Valami 260 as 300 as környékén gondolkozom. Milyen kombinált gépet ajánlotok kb 400e -ig. Ami bírja a folyamatos üzemet. Hobbim az asztalosság, de ha oda jutok akkor sokat gyalulok egyben keményfát. Van 3f a műhelyben. Hely ügyileg nem vagyok nagyon eleresztve. Előre is köszönöm a segítséget.
[ Szerkesztve ]
"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83
-
generatoros
tag
B.U:É: Mindenkinek
-
generatoros
tag
válasz Hooligan1990 #40184 üzenetére
köszönöm szépen a válaszod. Nem gondoltam, hogy ez az oldalankénti "luft" 4mm. Egy bp-i bérházban /régi kb 110 éves/ lakom, hasonló ajtók vannak. kb 30 éve a felső betéteket katedrálüvegre cseréltem és a kivágott betétek sérülésmentesen/ méretpontosan/ sokáig megvoltak, akkor lett volna alkalmam méreteket venni. Arra emlékszem, hogy ragasztva nem voltak.A másik megfigyelésem, pedíg az, hogy a fürdő ajtaján elmászott az egyik felső betét, elég alaposan, valószínű ezeken az ajtókon is ekkora vagy nagyobb a LUFT.
-
arvaiz69
csendes tag
Sziasztok!
Boldog Új Évet Kívánok minden fórumtársnak!
Üdv.: Zoli
-
kapu2006
tag
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
-
bim
veterán
válasz #05304832 #40178 üzenetére
Ezen a szinten már nem is gondolkodok minőségbeli különbségben mert nem hinném hogy a gyártónak megérné egy vacakot kiadni. Bosch is színben elkülöníti a Makita meg más nevet is ad a gyengébb gépnek.
Tibibácsi: Nem semmi szösszeneteket írsz. Azt gondolom ha valaki ipari gépet vesz akkor a felhasználási területnek megfelelőt válasszon és ne ragaszkodjon a márkákhoz. Nekünk a fontossági sorrend a leadott magas teljesítmény mellett a fokozottabb ütésállóság az első sorban van. Súly és ár második vonalba kerül. Van akinek pont ezek állnak az első helyen mert nincs szükségük folyamatos magas teljesítményre. Amikor szerkezetet rögzítünk át van hogy egyhuzamba csavarozunk el 150db. 8x220-as tányérfejűt (eletetve nem érintőre) amihez kell a 450-500Nm aminek viszont súlya van de nincs mit tenni. Viszont kartonozásnál előkerülnek a sokkal kisebb gépeink. Akár a jó öreg 2008-as Hitachi amihez most szereztem akkukat. Miért dobnám ki amikor tökéletesen teljesít?
Sajnos beleestem abba a "hibába" hogy elkezdtem egy Hilti flottát építeni ami már áll 4 akkus gépből 4 töltőből és 11 aksiból.(plusz vezetékes gép és szintező) Mindig veszek hozzá ezt azt. Ha Dewaltba álltam volna bele akkor most abból lenne flottám. Jól ki van ez a külön akku és géptest találva. -
Hooligan1990
csendes tag
válasz generatoros #40176 üzenetére
Ajtókülméret mínusz 16,8.
Mivel 11-es az anyagszélesség, egy 85-ös ajtó esetében 85-22+2,2
Ez csak osztás nélküli ajtóra vonatkozik. Amit a kés belevisz az 15mm oldalanként, így takar a profil,11 mm-t a betétre.
[ Szerkesztve ]
"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"
-
jimy_l
tag
válasz thyeby #40179 üzenetére
Hali!
Nekem 6 db aksim van a három makitához, 4 aksit már felkellet újítani a hosszú évek alatt.
Nem messze tőlünk van egy varta mintabolt, van ott egy öreg szaki, bármit kértem tőle mindig megkérdezte mire akarom használni, és annak megfelelő portékát adott elemekből, aksikból.
Ő ajánlotta, hogy csináltassam meg, mintsem újakat vegyek.13900 pízé újították fel a makita aksikat hat hónap garival. Ezé a pizé a 1,5 Ah-ból csináltak 2Ah-sat.
A 2Ah-at nem tudták feljebb tornászni.
Az először felújítottak már több időt szolgáltak mint a gyáriak.
Csak azért van hat hónap gari mert, ha ennyit kibír akkor éveket kibír.Úgyhogy megérte, nem kockáztattam mert szakemberhez vittem.
Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.
-
thyeby
őstag
válasz runner 125 #40173 üzenetére
Lajstromba vennék néhány gondolatot az akkukról, azok kraftjáról, kitartásáról és áráról.
Ma már gyakorlatilag megszűnt a dilemma, hogy NiCd, NiMh, vagy Li-Ion akkus gépet válasszunk, ugyanis a Li-Ion Technológia mindenkit stabilan, és elég gorombán maga mögé utasított. Méltán. Kisebb, könnyebb, erősebb, tartósabb, és ami nagyon fontos, bármikor töltőre tapasztható, onnan letéphető, jól bírja a hektikus, rapszodikus felhasználást. Mára már sikerrel kiküszöbölték két egykori komolyabb gyerekbetegségét is: Jól tűri akár a -20 C°-on való tartós használatot is, és nem robban +40C°-on történő nyúzás során sem.
A fejlődés nem állt meg, mi több, újabb óriási ugrások előtt állni látszik. Ez a gondolat azért fontos, mert könnyen elavulttá is lehet akár a jelenlegi legfejlettebb, ezáltal legdrágább technológia. És ez hozhatja magával, amit az akkuk eddigi ugrásszerű fejlődése hozott is. Aki vett 6-8 évvel ezelőtt pl egy NiCd, de inkább NiMh technológiás DeWalt, vagy Hilti erőművel szerelt akkus gépet, az ma gyakorlatilag dobhatja is a szemétbe alles zusammen az egész szettet, vagy próbálhatja elsózni baleknak a használtpiacon, noha valóban csinos kis vagyont hagyott anno a szaküzletben érte. Nem éri már meg új akkut venni hozzá, már ha lehet egyáltalán aranyáron is akár hozzájutni még.
Aki eltalálja, hogy milyen irányba megy a fejlődés, az vagy kurvaokos, vagy kurvaszerencsés, de szerintem inkább az utóbbi, mely adottságát egy lottózóban talán még rentábilisabban kamatoztathatja.
Ahogyan a nyomtatók piacán a tintával, tonerral húzzák ki az igazi extraprofitot a gyártók a felhasználó zsebéből, úgy az akkus gépek esetén az akkukkal teszik ugyanezt. Nem véletlen dolog, hogy amikor már agonizál az ember akkuja, akkor jobban jár egy komplett új szettel akkustól, mint hogy két új akkuval hosszabbítsa meg a meglevő gép életét.
Nincs mese, ezt kapjuk, más alternatíva nincs.Ahogyan a napokban szó is esett arról, hogy választás előtt érdemes megnézni azt is, hogy mennyiért tudunk pótolni egy akkut konkrét gép esetén, ez valóban egy igen komolyan számottevő választási szempont is lehet akár. Ez nem egyéb, mint kőkemény politika a gyártók részéről, és lentebb rá is világítok, hogy miként tudnak hatékonyan brillírozni vele.
Ha a fúrógépeket vesszük önmagában, a 10,8V - 12 V-os tartományban szinte mindenki megtalálhatja a számítását - gondoljunk csak bele, hogy fúrni milyen sokáig teljesen elég volt még az egykor elterjedt 9,6V NiCd technológia is, csavarozni pedig bőven elég volt ennek a töredéke is akár már 3,6V-al. És ez tényleg a legköltséghatékonyabb választás legtöbbször. Bim, te most halgass, mert ács vagy, az teljesen más szakosztály, ott a 18V is csak a belépőszint.
Mert vegyük pölö a DeWalt gépeket. Egy 10,8V-os szett már 35 ezerért elérhető, icipicit drágábban ráadásul már 2 Ah-val is. És amikor agonizál az akku, 25 ezerért postaköltséggel együtt a kezünkben lehet két db 2 Ah-s új gyári akksi, és a gép újabb 6-8 évig megy tovább kifogástalanul. Ám ha már kell a 18V, mert úgy gondoljuk nekünk abban több lehetőség rejlik, akkor már nem jön ki ötvenezerből se a két új akku. Meglehetősen sokat kipréseltek abból a 10,8 V-ból is, rengeteg ember csalódott már benne kellemesen - persze nyilvánvalóan nem akárki és nem mindenki.
Amikor azonban soksok Ah a vonzó számunkra vásárláskor, nos, akkor már 50 ezerből egyetlen pótakkut sem fogunk megúszni, még csengetni kell ahhoz az ötvenezerhez valamicskét, hogy legalább egy akkunk legyen. És ez független attól, hogy DeWalt, Milwaukee, vagy Hilti.
Mikor lesz nekünk kevés a 10,8-12 V? Ha nem csupán fúrógépben gondolkodunk, hanem rendszerre ruháznánk be. Mert egy sarokcsiszolónak, körfűrésznek, dekopírnak ennyi bizony édeskevés. Mi több, ha nem a fúrót gyilkoljuk az akkus gépparkunkban leginkább, akkor a soksok amperórás akkuk irányába tolódik el az okos választás. Gondoljon bele mindenki, hogy nem ágyúval lövés verébre egy fúrógépre kattintani egy ilyen akkumulátort?
Magyarul, ha nem csak fúrógépet szeretnénk akkuról zúgatni, lépnünk kell legalább 18V-ig. Nyilvánvalóan minden tekintetben léptéket jelentő dolog ez. Árban is, mert már jóval mélyebben kell a zsebünkben kotorászni a beszerzéshez is, az üzemben tartáshoz is. Cserébe persze olyan komfortot kapunk, ami a profik kiváltsága. A kérdés csupán annyi, hogy mennyire használnánk ki? Mert ha jól kihasználjuk, akkor olyan bónuszt kapunk pluszban, hogy a fúrógépünket is gyilkolhatjuk akár napokon át egyetlen töltéssel. Csak ezért venni fúrógépet egy világvégéig elmenő akkuval kicsit költséges passzió lenne, ugye?
Van aztán még egy szempont, ami elsősorban a barkácsolókat érinti, bár már egyre kevésbé. Az önkisülés. Ugyan a Li-Ion akkuk lassan feledésbe merítik ezt, mint igazi problémát, mert akár fél évig is nyugodtam magukra hagyhatjuk őket, de idővel azok is kisülnek maguktól. És üres cellákkal egyetlen akkumulátornak sem tesz jót a parkolás, pláne tartósan. Kínáltak már rám gyalugépet, izmos akkukkal, zsír újat, harmadáron, mert évek után eszmélt rá a gazdája, hogy soha elő se kellett vennie. Az akkuk már nem bírták megmoccintani se a motort. Ki tudja, hány évet unatkoztak, fűtetlen garázsban - eszem ágában sem volt pénzt adni érte, hiába sugallta a technológia, hogy ha simán töltőre dugnám, újjá éledne a technika. Mert belegondoltam, hogy magam is ha öt évben kétszer bekapcsolnám, hiszen van vezetékes kombinált gyalugépem, miért venném én ezt elő?Gyorstöltés:
Relatív, hogy mit értsünk gyors alatt. Egyórás töltőt már gyorsnak nevezhetnek, de mint Bim is írta, a Hilti 3 Ah-t negyedóra alatt tölt fel. Amíg megebédel, két akkut is telenyomhat, ami garantáltan elég lesz estig. Nyilvánvalóan nem kis felár ez az extra. Lehetőség, amivel élhet, akinek megtérül a gyorsaság. Nem árt azonban tudni, hogy még az egyórás (lassabb gyorstöltők) se tudják rendesen telenyomni ilyen rövid idő alatt a cellákat, hanem csak 70-80%-ig. Innentől nem való ugyanis gyorstölteni, hanem átvált a szerkezet ún csepptöltésre. A csepptöltés viszont a gyorstöltők esetében is órákon át "csepegtet", míg le nem áll tényleg. (Mondjuk számomra bosszantó, hogy ezt nem is kötik a kedves felhasználó orrára, hanem mint ha stikában, titokban csinálnák. Tapasztalom, hogy a töltöttségi szint a kijelző szerint 100%-os, miközben ha rajta hagyom az akkut a töltőn, mindkettő forró (legalábbis jó meleg) még egy óra múlva is).Végül pár szót az utángyártott akkukról.
Egy utángyártott akku minden esetben sokkal olcsóbb, mint a gyári. Vannak cégek, akik jó szakértelemmel készítenek akkupackokat, újítanak fel akkukat, és vannak, akik szó szerint felkészületlenek. Vannak akku gyártók, akiktől az iparban számító márkák rendelnek, és vannak, akiktől még véletlenül se.
A Li-Ion akkuk ma nagyon sokfélék, töltésük legtöbbször speciális. Különösen igaz ez az intelligens töltőkre, nem ritka, hogy azok kommunikálnak a cellákkal. Ha egy rendszert megbontunk javításra, és nem maradéktalanul ugyanúgy épül fel a töltési mechanizmus, ahogyan annak előtte volt, nem csak azt kockáztatjuk, hogy nem sikerül azt kihozni belőle, amilyen annak előtte volt, hanem akár azt is, hogy kigyullad, felrobban az akkunk. Kockázat tehát van. Csak ennyit kérdezek: Érdemes kockáztatni? A gyárira ott a valódi garancia. Baj esetén nyomon követhető, elszámoltatható, felelősségre vonható a gyártó, amit az ISO rendszer szavatol. Van ennek jelentése, jelentősége, na meg ára is. Megéri kikerülni?[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
generatoros
tag
válasz Hooligan1990 #40174 üzenetére
Köszönöm a válaszod! A kérdéseimből kiderült, hogy csak érdeklődő vagyok és nem asztalos mester. Halvány sejtésem azért az volt, hogy asztalimarógépet használtál és a vendégcsapos feltételezésem inkább arra irányult, hogy egy kb 48 cm széles 170-180cm magas 27-29mm vastag ajtólapot ,kontraprofilos eljárással talán a vendégcsappal lehetne stabilabbá tenni. A betét be nem ragasztását azt már hallottam. A 4mm luft úgy értendő,oldalanként, hogy, ha a betét , mondjuk 22cm, akkor a keretben mérhető távolság 22.8cm? A két db szemben lévő nút alja lesz egymástól 22.8cm távolságra?
-
Hooligan1990
csendes tag
válasz generatoros #40164 üzenetére
Asztali marógép (régifajta Kiskőrösi, vagy Borsodi, nem is tudom😃)
A standard méret 42mm
de itt csak 40mm (el van köszörülve a kés)A csap saját, anyagából kimart 55mm hosszú.
A kontraprofilost ismerem de még nem használtam, nem tudom mennyire tartaná egyben az ajtót ha picit szorosabb a betét, mert a 18mm-es lapfenyő sem egyforma. Itt nem volt gondom, áttoltam a vastagságin (400-as)
17.5 mm-re,
persze a nagyobb méretet is meglehet, felvág,legyalul, tömbösít, de ez idő.
Ez csak azért kell, mivel a kés szett nem léckiszedős minden tized számít, ne legyen laza sem,
és persze szoros sem. Én 4mm luftot szoktam hagyni oldalanként, ezért számít minden tized, ha rakom össze akkor kb~ itt álljon meg a betét a luftot megtartva.
Mert ugye betétet asztalos keretbe nem ragaszt, mert abból baj van, lehet de utána senki ne lepődjön meg ha reped a betét, nem bír mozogni a fa.[ Szerkesztve ]
"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"
-
runner 125
nagyúr
válasz thyeby #40166 üzenetére
Ezt a DeWalt behajtót mentem én is, a közeljövőben hasonló elvárásokkal nekem is kell majd egy, itt ráadásul olcsóbb is, és ugyanúgy 3 éves gyári gari van rá ha jól látom.
"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!
-
bim
veterán
válasz #05304832 #40169 üzenetére
Vannak erre is tesztek
Nyilván a plusz 2 cella több energiát tud tárolni. Minek verné magát felesleges költségbe akár a Milwaukee akár a Dewalt ha 12V-al menne ugyanaz a teljesítmény ami 18V-al megy. -
#24862976
törölt tag
Köszi mindenkinek!
-
bim
veterán
válasz #24862976 #40149 üzenetére
Szerintem nézz meg jó pár tesztet a youtube-on. Tele van velük. A 12V könnyű de a Milwaukeenak is az igazi ipari gépei 18V-sak talán nem véletlenül.
"Véletlenül" pont tudom hogy a Hiltinek is 4 ledes az akutöltöttségiszint jelző és 31 perc alatt tölti fel az 5,2Ah-at 20 perc alatt a 3,3-at. Van 2013-as akkum is ami ugyan úgy bírja.
Akku teszt
Semmi flém csak nézz teszteket és úgy dönts.
Én mondjuk Dewaltra szavaznék mert a Hilti túl van árazva a Makitában pedig mélységesen csalódtam 2 éve.[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz generatoros #40160 üzenetére
A butaságot is köbméterre adják azon a fatelepen?
Félkemény lehet a farkam előtte, utána, akár közben is, de a fa?
Mondjuk, hogy a puha, és a keményfa határán szánkózik a vörösfenyő, mert keménynek puha, puhának kemény, de a jávor és a dió határozottan keményfák. Igaz, hogy a diót olyan könnyű forgácsolni, mint egy puhafát (sőt, könnyebb!), de próbáld csak meg csiszolni, vagy nyomd bele a körmöd!Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz #24862976 #40155 üzenetére
Nem tudom, mit is mondjak? Csak sejtésem, hogy Neked tehát egy univerzális fúró/ütvefúró/csavarozó lenne az ideális.
Próbálok érthető lenni:
Az ember teljesen másképp vesz autót, ha városba kell, iskolába járni, országot járni, vagy Németországba járni vele dolgozni, és falni az autópályát. Így van ez a fúrógéppel is. A választék óriási, nem nehéz minőséget találni, vannak kifizethető prémium márkák is. De komoly útvesztő is ez egyben. Mert a jobb gépek többnyire valamilyen célfeladatra vannak kihegyezve. Van, amihez erős gép kell, van amihez bivaly akkus, van, amihez pici, könnyű. Jómagam mindig vettem újabb gépet, ha újabb feladat halmozódott fel, amihez már megéri célorientáltan beruházni. (Így aztán meglehetősen sok fúrógép halmozódott fel, mindet másért szeretem elővenni. Egyszer Serfőző Tibivel diskuráltunk, amikor észrevettem, hogy valamit sokkal okosabban csinált, mint én - mert neki se egyetlen gépje van. Mégpedig azt, hogy az ő gépparkjában van koncepció, az enyémben semmi. Mindent meg tudok oldani jól, amit Ő is, de míg nekem van vagy hatféle töltőm, meg ugyanennyi féle akkum, addig neki egyetlen töltő, és vagy három-négy akku hozza ugyanezt. Neki csak 18V-os rendszerű DeWaltjai vannak, míg nekem a Makitától a DW-n át a Hiltiig egy rahedli. Szinte mind más feszültséggel, és más töltöttségi állapotban.)
Nem kell félned a szénkefe nélküli gépektől sem, és a Makita márkától sem. A szénkefék többnyire nem is szénkefék ezekben, hanem bronzból készültek, amik még a szénkefénél is jobbak. És még a szénkefék is annyit fejlődtek láthatatlanul, hogy észre sem vettük, hogy ma már nem nagyon kell ezeket cserélgetni még intenzív használat esetén sem. Gondolj bele, írtad azt a '70-es gyártású Bosch vezetékesedet, hányszor cseréltél benne szénkefét? A szénkefét ma inkább az nyírja ki, ha gyenge gépből préseljük ki a maximumot folyamatosan. Szerintem ezt adott fúró akkor is megsínyli, ha szénkefe nélküli technológia. Szabad jobban gyilkolni, terhelni, de nem folyamatosan, tartósan - és ez független attól, hogy kefés, vagy sem. Szerintem a Te vélhető felhasználásodban erre nem érdemes külön figyelmet fordítani tehát. Amikor egy ács behajt előfúrás nélkül napi szinten öt-tíz kiló 6x100-as, meg mégnagyobb gerendacsavart, ott már figyelni kell minden nüanszra, ami felett laikus elsiklik. (De még az ács is néha.)
Konfirmátorcsavart behajtani még a jobb barkács gépek is alkalmasak, ez nem a kraftról szól. Keményfát fúrni nem megterhelő, ugyanazt csavarozni már jó, ha van kraft, ami közben ütni is tud. El lehet menni akár a Hilti 22V-os rendszeréig, az is kifizethető talán, csak kérdés, hogy évi ötven db nagy csavar miatt való-e megfizetni a felárat, miközben javarészt 3,5x50-es csavarokat nyomsz kilószámra bútorlapba? Még az árkülönbség hagyján, azt az ember egyszer kifizeti, és elfelejtve. De ezerszer felkapni fölöslegesen egy kétkilós gépet kis munkához, az bizony ezer alkalom, s nem egy. És ezt nem felejti el.
Hetvenezer forint magasságában már akkora nagy választék van, vélem, hogy ha hasraütéssel választasz, akkor sem fogsz úgy járni, hogy a gép, az akku nem bírja azt, amit vársz tőle. Lehet csalódás mégis. Egy izomgéppel sokkal nehezebb egy négyes csavart pontosan szintbe süllyeszteni, és sokkal könnyebb fát repeszteni, mint egy épp odavalóval.
Hogy érzékeltessem jobban, próbálok egy hasonlatot: Sokan azért vásárolnak (hobbisták is) inkább 2400W-os, hat kilós felsőmaró gépsárkányt, mert azzal elvileg mindent meg lehet oldani. Igen, elvileg íígeen. De megnézném én az elveket, amikor valaki egy ilyen dózerral akarja az ABS élfóliát lekerekíteni R=2 mm rádiusszal egy odavaló félkilós élmaró helyett.
Jómagam napi szinten veszem elő az akkus fúrót. Többnyire 10,8 - 12V-osért nyúlok. (Remélem, ezt nem úgy érted, hogy akkor majd te is.) Nyilván nem ezt veszem elő, amikor a két kocsit akarom felemelni kerékcserekor. Sugallanám ezzel azt, hogy talán szerencsés lenne neked is két különböző kategóriájú, de lehetőleg egy akkuról működőben gondolkodnod - ezt neked kell megérezni.Bár az lejött, hogy mikor mire kell neked, mégis vannak bizonyára jellemzőbb feladatok, tudod, hogy többször fogsz be fúrót 6 mm-ig, vagy többször afelett. 6-8 mm-es fúróig teljesen elég 12V, meg amit abból kihoz egy jobb gyártó.
Akarsz-e 10 mm-esnél nagyobbakat fúrni vele, (Nyilván felárért.) vagy elég a 10-es tokmány?
Milyen a jó fordulat neked? Általában úgy 400/1500 RPM körül lövik be a sebességet, de vannak pörgősebbek, amik 600/2000 1/perc-el élénkebben nyomulnak a fába, mint a lassabb társaik (nyilván ez meg a vasasoknak nem jó).Így látatlanba talán yooccoo tallt olyat, ami számodra legszimpatikusabb lehet a dewalt dcd778 képében. (Csak úgy linkeltem, nem néztem, hol a legolcsóbb - lehetséges, hogy ennyiért már megkapod ennél több A/h-s akkukkal is.) Mert ez szinte univerzális, az átlagnál gyorsabb is, üt is, 13-as is, ereje se kicsi, és mégis megáll másfél kiló körül.
Az erőről annyit, hogy írnak a gyártók mindenfélét, én már nem is nagyon tudom komolyan venni. Van, hogy egy sokkal erősebbnek feltüntetett gép sokkal gyengébb, az igazi konkurencia gyengének mondott gépjénél a gyakorlatban. Van aztán, hogy az erőért feláldozzák az akkukat, és azok úgy forrósodnak emiatt, ahogyan nem lenne szabad. Ezért jómagam, ha tehetem, kipróbálom a gépet még kifizetés előtt. (Szó szerint vittem a fámat az üzletbe, és mondtam, hogy ha megfelel, megveszem, ha nem, kimegyek üres kézzel.)
A prémium márkák, mint Festool, Hilti elébe is mennek ennek, és kérésre kiviszik a kiszemelt gépet helyszínre, ahol ki lehet próbálni, meg is lehet venni a saját műhelyedben. Nem tudom, hogy ez feláras szolgáltatás-e, majd yooccoo megmondja, de üdvözlendő gyakorlat. Olcsóbb még akár fizetni is a kipróbálásért, mint megvenni valamit soktízezerért a specifikációban leírtakban bízva, s aztán csalódni.
Vettem észre, hogy megjelenik olykor a fórumon az, hogy mindenki azt ajánlja, amije van. Nyilván, számára az a legjobb, de kérdés, hogy tudja azt is, hogy mihez képest, és hogy számodra is az lenne a legjobb? Ezért aztán direkt nem írtam, hogy én mikkel dolgozok.
Régebben olvastam itt valakinek az aláírásában: Gyorsan, jól, olcsón dolgozok. Ön ebből kettőt választhat.
Nos, ezt mint ha lehetne adaptálni az akkus fúrókra valahogy így: Kicsi, erős, megbízható gépet kínálok. Ön ebből kettőt választhat. - Habár, stabilan megy a piac az egyre kisebb, egyre erősebb és egyre megbízhatóbb akkus gépek irányába.[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
generatoros
tag
válasz Hooligan1990 #40154 üzenetére
Szép ez az ajtó. Arra lennék kiváncsi, hogy a keret marásait, milyen gépen csináltad? Asztali vagy felsőmaró? Az ajtólap milyen vastag? 40mm-től kisebb vagy nagyobb? Saját vagy vendégcsapot csináltál. Azért érdeklődöm, mert tervbe van egy 12 ajtós előszobaszekrény készítése. A kivetőpántos 2cm (19mm/ vastag ajtók sem nyerik el a tetszésem. Falcos , zsanéros és min. 30mm vastag ajtólapokra gondolnék.Lehet 27-28mm is elég lehet, de a keretösszeépítő / kontraprofilos / felsőmaróba való megoldást kevésnek gondolom, lehet rosszul.
-
Hooligan1990
csendes tag
válasz #05304832 #40157 üzenetére
Köszönöm!
Az én érdemem mit sem ér :- felfűrészelés, egyengetés, vastagolás, táblásítás, fűrészelés, egyengetés, vastagolás, hosszvágás,csapozás, profilmarás, szárazon összerak, megmérem a betétet, leszabom, kitolom a profilt, felvizezem telibe a betétet, megszárad felcsiszolom megy pácolásra.
És csak utána megy összerakásra, hogy ha szárad, ne láccon a "fehér".
Összerak, betét eloszt
utána ajtó megszárad, egybecsiszol, falcolás, zármarás, süllyesztés, kulcslyuk fúrás, rádiusz élekre,
felfúrás a tokra, zárazás, vízezés,csiszolás!Ezzel azt szeretném
mondani, hogy hiába a szakember, festéssel, lehet öltöztetni, és "vetkőztetni" tehát rontani.A profi festés elengedhetetlen!
Köszönöm!
"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"
-
epmd
tag
Azért az oroszok jobban megkínozták [link].
-
#24862976
törölt tag
válasz thyeby #40151 üzenetére
Tipikus hobbista felhasználás.
Teljesen változó hogy épp mit csinálok - ami megtetszik, azt megépítem, legalábbis kísérletet teszek rá. Többnyire bútorokról van szó, otthoni felhasználásra kell. Van külön akkus CMI csavarozó, ami közepesen megfelel, de alacsony az akksi kapacitása, és van külön kábeles Bosch fúró (kb. '70-es gyártású, még mindig tökéletesen működik), de szeretnék egy mobil, több az egyben gépet. Valami komolyat.
Nagy ritkán kikerülne apám erdei méhészetébe egy-egy napra, karbantartási fúrásra-csavarozásra, ezért a két akku elég fontos.
Elég sokat dolgozok keményfával, mint dió, bükk, tölgy, juhar.
Nagyjából ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
Hooligan1990
csendes tag
-
Hooligan1990
csendes tag
https://photos.app.goo.gl/2M4gyxJmyamCQiuq1
[ Szerkesztve ]
"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"
-
Hooligan1990
csendes tag
válasz #05304832 #40132 üzenetére
Nem is tudom mit mondhatnék, szívem szakad meg, mind a kivitelezésért, mind a "szakemberért".
Merem remélni hogy beltéri ajtó lesz, de ez még nem garancia arra hogy a betét nem reped sokfelé.Bár azok a kapcsok adnak némi "pluszt"
de etikátlan. Mondjuk ha lefestés után meglátja egy laikus számára baromi jó, de a finom munka cseppet sem itt kezdődik, és ezt sokan nem hajlandók megérteni.Végezetül sajnálom a "szakembert" hogy ilyen körülmények közepette kell dolgozni, és azt hiszi ezt így kell, bár lehet tudja nem így kell, de ez nem fog kiderülni. Ha valaki foglalkoztatja arról meg nem szeretnék beszélni, de sok helyen ez a "bevett szokás" ami elszomorító.
Boldog újévet minden, kedves barkácsolónak, haladónak, profinak egyaránt!
https://photos.app.goo.gl/NroXmZXHw40pMCYw2
(fénykép beszúrása telefonról még nem megy, de dolgozom rajt)
[ Szerkesztve ]
"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"
-
#24862976
törölt tag
válasz csemberlen #40140 üzenetére
Köszi!
Sok asztalostól azt hallom, hogy a Makita már nem az, ami. Pont arra panaszkodnak, hogy nem bírják a terhelést, és ezért évente cserélhetnek bennük szénkeféket. Mindenki DeWaltra esküszik manapság. Mondjuk fura, hogy mindegyik pont ugyanazt szajkózza. Gondolom nem véletlen.
-
#24862976
törölt tag
Uraim,
a cél félprofi, intenzív hobbifelhasználásra szénkefementes akkus fúró\fúró-csavarozó vásárlása. Ki mit ajánl? Mit kerüljek el mert gagyi, avagy túlárazott? Árban rugalmas vagyok, nem félek többet kiadni arra, ami megéri, mert bizonyított sokaknál.
Köszönöm
-
raidx
őstag
válasz MrThompsoN #40122 üzenetére
Az a megoldás nem elég. Azt le kellewne kontrázni, hogy helybemaradjon. A metrikus menet nem önzáró. De ha több darabot akarsz vágni, akkor az önzáró menetet is rögzíteni kell. Külömben változó darabokat szabsz. Esetleg, ha csigahajtóműves állítást használsz és nincs számottevő rezonancia (több mázsás öntöttvas szerkezet). A mai gépeknél a szögállítást mindég rögzítik. Ha megfigyeled ott mindég két tárcsa van, Egyik rögzít a másik állít.
Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX
-
Armahun
addikt
válasz #05304832 #40132 üzenetére
Ahogy porelszívásra, szerelő asztalra meg védőburkolatokra sincs szükség.
A cipőt már nem is mondom.
A japóknál furcsáltam, hogy zoknyiba csinálják a szekrényt, de ezek a srácok mindent visznek.[ Szerkesztve ]
Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezésében megszakítani igen nagy illetlenség.
-
rlazol
veterán
Sziasztok!
Össze kell raknom egy háromrészes, tolóajtós gardróbszekrényt és sajnos a leírás lényegében használhatatlan.
A fő bajom: a három ajtó 2 sínen csúszik, és középső ajtó elvileg tükrös. Ez a tükrös ajtó egyedül van a külső sínen? Vagy hogy vannak külső-belső viszonylatban?Az ajtók beszerelése egyedül is megoldható vagy mindenképp kell a két ember?
Előre is köszönöm!
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
thyeby
őstag
Hú, igazán hálás vagyok ezért az axminsteres linkért, valamint a P-LoW írásáért. (Megpróbálom felvenni majd a kapcsolatot vele, mert engem nagyon érdekelne egy ilyen öntvényasztalú gép, amitől már pontosság is kicsikarható.)
A Bernardo-Holzmann vonaltól félek, vagy tartózkodok - nem találtam még sehol értékelhető véleményt ezekről, ahhoz meg drágák, hogy majd elválik alapon benyúljak a pakliba valamelyikért.
[ Szerkesztve ]
Több fa van, mint asztalos!
-
thyeby
őstag
válasz MrThompsoN #40126 üzenetére
Marius Hornberger adta az inspirációt?
Több fa van, mint asztalos!
-
MrThompsoN
csendes tag
válasz #05304832 #40123 üzenetére
Nem találtam hasonló gépeket sehol nálunk. Nem igazán a hatalmas asztal a lényeg nekem, sokkal inkább az, hogy precíz vágásokat tudjak végezni. Helyszíni munka nem szempont, mivel munkaidőben szoftvert fejlesztek. Szabadidőmben viszont szeretek mindenfélét építgetni. Legutóbb munkám egy állítható magasságú asztal.
-
Soká
senior tag
válasz #05304832 #40123 üzenetére
Bocs, de ez nem "gépépítés". Ez annyi, hogy vesz 200.000Ft-ért egy komplett gépet és körbeépíti, hogy legyen egy nagyobb munkafelülete. De a kérdező nem azért akar építeni, hogy bazinagy asztalfelülete legyen.
Komplett szürkeöntvény asztali körfűrészt az USA-ban sokfélét kapni, idehaza elvétve. Ajánlj egyet, ami elérhető!
Ha persze oda akartál kilyukadni, hogy nem érdemes vesződni egy jól működő mechanika megépítésével, akkor azt értem. Elsőre én is elvetettem a hasonló terveimet, de csak azért mert nincs elegendő gépész ismeretem hozzá. -
MrThompsoN
csendes tag
4:20 körül mutatja, hogy van egy vastag menetes szár, azzal tartja adott szögben a szerkezetet. Kétségtelen, hogy egy fából épített gép nem lesz olyan stabil, mint egy több száz kilós masszív, öntöttvas eszköz. Egyébként a fából készült mechanikákkal nekem nincs rossz tapasztalatom. Egy kis (motor)olaj pedig csodát tud tenni az egymáson csúszó alkatrészekkel.
-
Soká
senior tag
válasz MrThompsoN #40120 üzenetére
Az ilyen fából készült mechanikákkal kapcsolatban bennem van némi fenntartás, de azért működhet jól. Számomra nem teljesen egyértelmű, hogy mi is tartja a fűrészlapot stabilan az adott pozícióban?
Az biztos, hogy az asztallapot én két núttal látnám el (nem kell olyan mélynek sem lennie, hogy ne gyengítse el az asztalt, a nútba tennék egy U aluprofilt, a stellert pedig úgy oldanám meg (szintén egy alu profillal, hogy a munkadarabnak megfelelően a steller körfűrész felé eső oldala lehessen magas de lehessen alacsony is. Utóbbira akkor van szükség ha kisebb, keskenyebb munkadarabot akarsz fűrészelni és szeretnéd hogy a kezed könnyebben, balesetmentesebben férjen el a fűrészlap és steller között. -
MrThompsoN
csendes tag
Szép az asztali maró.
Köszönöm mindenkinek a tanácsait, ötleteit. Maradok az eredeti elgondolásnál és nulláról építek egy gépet. Legalább lesz mit csinálni és nem csak a gép előtt ücsörgök egész nap.
Vannak nagyon szimpatikus megoldások youtubeon, például ez a megoldás, ahogy dönteni lehet.[ Szerkesztve ]
-
thyeby
őstag
válasz trialboj #40109 üzenetére
Kezdeném a választ azzal, hogy Árvai Zoli hobbistának maximalista, akár Soká fórumtársunk. (Mindkettőjük - és még sokan mások - nagyban emelik e fórum nívóját.) Ha az emlékeim nem csalnak, "hobbiasztalos" címen sok folyamatot bemutat a jutyubon, érdemes mazsoláznod köztük. Mindent úgy csinál, ahogy egy jó hobbistától az való. Ám ha megnézed a szerszámparkját, lerí, hogy folyamatosan fejleszt, és már több százezret ruházott be, míg idáig jutott. Valószínűsítem, hogy nem is bánja a beleölt pénzeket. Látható, hogy nem úgy kezdett, hogy mindene megvolt. Az igényes alkotás, az elszántság, az akkurátusság, az inspiráció hajtotta előre. Kitartása láthatóan gyümölcsöző. (Legutóbb beszúrt fenyő vágódeszkáját nézve olyan ingerenciám kerekedett, hogy küldjek neki bükkfát, amit Ő ott valószínűleg nehezen és drágán tudna beszerezni, de ha már mindent jól végigcsinált, ugyanennyi erővel lehetett volna az a vágódeszka "vérprofi" is akár.)
Sajnos a fenyő - kivált a luc, de még a legdrágább vörösfenyő is - keresztvágáskor szakadozik. Több dologgal is lehet ezt tompítani:
- Csak annyira érjen túl a fűrészlap vágáskor, amennyire szükséges.
- Nem szabadkézzel toljuk a körfűrészt még ilyen rövid vágáshoz sem, hanem vezetővonalzó mellett. A kezed csak icipicit billen, máris sok szál felszakad.
- Profi fűrészkorongot a gépre. Ez fájdalmas lehet, mert némely kézi körfűrész alles komplette olcsóbb, mint egy jó korong magában. De erekciót okoz.
- Ha ellendarabot teszel oda, ahol feltépi a fűrészlap a fát, máris megszűnt minden bajod.
- Esetleg elővágsz, ha alkalmas a berendezésed, hogy kétszer is pontosan ugyanott vágj.
Sorolhatnám tovább a trükköket, inkább azt írom, hogy a tapasztalat idővel érezhetően érettebbé tesz majd - próbálkozni köll mindennel, ami csak eszedbe jut.Arról a kék színű valamiről a saját véleményem:
Igazi pancser szemlélet hozta életre, és terjesztette el. Teljesen nélkülözhető. (Lásd Árvai Zoli videóit.) Ezek a kötések se nem erősek, se nem stabilak, de legalább rondák. Amikor a jutyubon belebotlok ilyenbe, na, meg a kapcsozógépes megoldásokba, már lapozok is tovább, nem érdekel onnantól semennyire egy elsőre vonzónak ígérkező megvalósítás.
Csapkötések, idegen csap, köldökcsap, de még a lamelló keksz (bár ezt sem szívlelem igazán, ezért nincs is lamellózóm) is éretteb kötésmód szerintem attól a kék csodától.Törvény ugyan nem tiltja a faanyag hiperből történő beszerzését, de Magyarországon ésszerűtlenül drága. Egy hokedliért megérheti, mert kevés anyagról van szó, már száraz, gyalult, válogatni lehet. De nem érdemes odaszokni az OBI-ba ilyesmiért. Mindenki megtalálja előbb utóbb a lakhelye körüli legkorrektebb fűrészüzemet/fakereskedést. (Jafholz van az egész országban pölö. Ők nem az olcsóságukról híresek, de a szakszerűségükről igen. Amíg az OBI-ban kimerül a választék lucfenyő címszó alatt, addig a Jafholznál legalább tízféle fenyőbe botlottam a luctól egészen a szibériai vörösfenyőig, és a fenyőn túl vagy harmincféle lombos fafajjal is figyelmeskedtek.) Megérheti a magánszektorból is, hirdetések útján beszerezni faanyagot, igen széles, és mindig változó a paletta, ki lehet fogni igazán jókat. Igaz, ez már nem annyira egyszerű, hogy elgurulok az OBI-ba, és beteszem a kosárba a lucfenyőt. Többnyire szélezni, válogatni, osztályozni, szárítgatni, rakatolni kell, de legolcsóbban legjobbhoz így lehet hozzájutni. Nem mindenki teheti meg, de aki igen, annak érdemes ezt az utat kipróbálni. Stefán Karcsi barátom például arra is képes, hogy a Bükk nemzeti park epszilon környezetéből hazavonszolja a diórönköt a Saab-al Vecsésre, és ott kotlik rajta, míg meg nem találja a felhasználás módját.
Több fa van, mint asztalos!
-
runner 125
nagyúr
Köszönöm ismét nektek!
A 2 sérülés alapvetően nem nagy, ráadásul az ajtó azon felén van, amit becsukott állapotában nem látok, mert egy kis folyosóra néz ez a fele. Ettől függetlenül mentettem a felületjavító viaszt. Beszerzek belőle és megcsinálom, mert zavar.
"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!
-
arvaiz69
csendes tag
válasz trialboj #40109 üzenetére
Szia!
Szerintem nem a fa anyag hibája hogy így szakadozik a vágás mentén. Sokkal inkább az életlen fűrészkorong. A keresztvágásokhoz a sokfogú éles korongok a jók. Azokkal szépen lehet vágni.
A lakóhelyedhez nincs közel egy asztalos? Azért kérdem, mert sokkal jobban járnál, ha a már kiszárított faanyagot elvinnéd hozzá és ott meggyalultatnád. Akkor biztos, hogy hibátlanul meggyalult fát kapnál. Aztán hazaviszed a kész fát és otthon folytatod a munkálatokat. A hokedli elkészítés egy viszonylag könnyű feladat, persze ahhoz is gyakorlat, és megfelelő szerszámok kellenek.
Kell egy jó körfűrész, amivel szépen tudsz keresztvágásokat végezni, ehhez célszerű az asztal nútjába tolóasztalt készíteni. Aztán elengedhetetlen a hokedli ülőlapjának táblásításához megfelelő méretű asztalos szorító. A csaphelyek elkészítését favésővel is ellehet készíteni, de egy felsőmarógép óriási előrelépés lenne.
De éppen tiplivel is összelehet rakni, de én a csapolás híve vagyok. Az összeállításhoz derékszög illetve 4 db asztalos szorító kell. Aztán a legvégén csiszológép.Pár hokedli elkészítése után ráérzel a lényegre és utána gyerekjáték lesz az elkészítése. Én szurkolok neked!
Pár éve én is készítettem hokedlit, de nekem ekkor már minden szükséges gépem megvolt az elkészítéséhez.Üdv.: Zoli
-
thyeby
őstag
válasz MrThompsoN #40104 üzenetére
Van egy szemre ugyanilyenem a Güde jóvoltából. A motor az príma. Indukciós, csendes, hővédelemmel ellátva, és jó kis krafttal bír - azért nem kell erőlködnöm, hogy megszorítsam, de évtizede évente több m³ 30-as bükköt szélezek vele. Ami Téged érint, az két dolog:
- A motor emelője nem bírta sokáig. Lerágta a menetet magáról. Vesződéssel, de sikerült erősebb anyaggal pótolnom, javítanom, azóta jó.
- Kapott egy Freud fűrészlapot, menten táltossá vált a gyári laphoz képest.De:
Nekem azért szimpatikusabb az eredeti elgondolásod, mert akkor minden olyan rajta, amilyennek megálmodod, ha nulláról építkezel. Ha már úgyis költesz rá ugyanannyit.Láttam néha ilyen motort occón újat, bontottat, amit a raklapos gépekkel kupeckedők kínáltak a jófogáson. Lehet, hogy tőlük baráti áron beszerezheted a teljes szerkezetet is - utána köll nézni.
Több fa van, mint asztalos!
-
Soká
senior tag
válasz MrThompsoN #40112 üzenetére
Még annyit, hogy például a Scheppach asztali körfűrész motorja alumíniummal van tekercselve. Amihez én ugyan nem értek, de rosszul hangzik. Erre felhívtam az Einhell szervizt, meg akartam tudakolni, hogy az ő motorjaiknál mi a helyzet, végül azt éreztem, hogy a szervizes maga sem tudja mi a pontos válasz. Végül mondott egy típust (nem jegyeztem meg...) arról állította, hogy az rézzel van tekercselve.
-
Soká
senior tag
válasz MrThompsoN #40112 üzenetére
A dilemmádra annyit tudok mondani, hogy ha a gépépítésben van annyi tudásod, ami ahhoz kell, hogy jó konstrukciójú dolgot készíts, akkor érdemes magadnak megcsinálni. nem anyagi értelemben, mert nem lesz olcsóbb mintha vennél egy ipari gépet használtan, de legalább meg van az az örömöd, hogy ez saját darab.
Ha nincs elég ismereted és esélyes, hogy összejön egy olyan konstrukció, amire te magad mondod azt, hogy ezt nem így kellett volna, akkor rögtön bukta a dolog.
Nekem vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy az Einhell gép neked kellő alkatrészei kompromisszummentesek lennének. Ezek a termékek általában a minimum elve alapján készülnek és ha csinálsz hozzá egy jó asztalt, de közben kicsit nyeklik-nyaklik a szerkezet, akkor csak a mérged lesz vele.Egyébként pedig szinte biztos, hogy anyagilag nem éri meg a házilagos gyártás, feltéve ha nincs egy lakatos, forgácsoló háttérbázisod. Én egyszer vetemedtem ilyen gépépítésre, mire kifizettem az öntést, forgácsolást 250.000Ft körül volt az asztali maró. 1. 2. Hál' Istennek használható lett de sok vesződéssel járt, gyakorlatilag az öntést leszámítva az összes forgácsoló (4 különböző cég) rontott.
-
MrThompsoN
csendes tag
válasz pali923 #40111 üzenetére
Olvasgattam a gépről és több helyen is írták, hogy melegszik. 18 mm-es fenyőt vágni annyira nem megterhelő, az igaz, de a motor zárt térben lenne és vastagabb fenyőt illetve akácot is szeretnék vágni. Így viszont megint elgondolkodtam azon, hogy lehetséges, hogy mégiscsak érdemesebb lenne legyártatni egy tengelyt és egy jó minőségű combos aszinkron motort tenni mellé. A vágásmélység állító mechanikát hozzá elég egyszerűen meg lehetne csinálni 4 darab lineáris csapággyal. Árban hasonlóan jönne ki, mint ez az Einhell gép.
Vagy egy kézi körfűrészt használok, de abból egy 270 mm-esenek már rendesen megkérik az árát, kisebbet meg nem biztos, hogy érdemes lenne használni. Meg kicsit sajnálnám is bedobozolni.
-
pali923
aktív tag
válasz Keef_Lee #40105 üzenetére
Nem az asztal a probléma itt, hanem a motor. Nekem régi aldis fűrészem van, kefés motorral, ami hangos, és olyan, amilyen, kb. ilyen az a Toolson is. Ezen az Einhell gépen aszinkron motor van, ami sokkal halkabb, valószínűleg időtállóbb is. Hogy jobb-e azt nem tudom, de egy ilyen projekten már én is évek óta töröm a fejem. Most az aldist fogom körbeépíteni, de lehet, hogy jobban járnék egy ilyen Einhell-féle motorral, én sem tudom.
[ Szerkesztve ]
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
pali923
aktív tag
válasz trialboj #40109 üzenetére
A színe olyan, amilyen, de szerintem erre gondolsz. A kék szín meg azért ugrik be, mert erről a Kregről lehet a legtöbb információt, képet, videót találni a neten. Viszont nálunk a legkönnyebben és legolcsóbban megvehető ez a Wolfcraft. Hogy ez mennyivel jobb vagy rosszabb, arról nincs tapasztalatom, de ezek a Wolfcraft cuccok elég jól használhatók általában, ha nem is vérprofik.
Azért azzal számolj, hogy ez egy jó dolog, de nem mindegy, milyen csavart használsz hozzá, azt sem mindig könnyű megvenni. Nekem pl. nincs ilyenem, nem is tervezek venni. Tipli és/vagy lamello keksz bőven megfelel, akármilyen szinten barkácsolsz.[ Szerkesztve ]
A helyzet reménytelen, de nem komoly.
-
trialboj
őstag
válasz arvaiz69 #40096 üzenetére
Mindenkinek köszönöm a tanácsait.
Elég érdekes, hogy nagyjából pont ezeket a tárgyakat szeretném én is elkészíteni elsőnek. Az ajtót leszámítva, az nagyon advanced
Régóta nem barkácsoltam, szóval abbahagyam a szerszámok utáni böngészést, és mentem egy kört a városban, vásároltam némi faanyagot. Egy egyszerű hokedlit szerettem volna összedobni, de elég hamar kudarcba fulladt a projekt.
[kép]
[kép]Normális, hogy ennyire roncsolódik a vágásnál az alsó él, ha körfűrésszel vágom? Ez inkább az elöregedett platt, vagy a nem jó minőségű fa miatt lehet?
Sajnos a faanyag is elég dimbes-dombos, nem igazán sikerült össze pászítani az ülő részt, résmentesen, még gyalulás után sem. Gagyi szerszám, rossz minőségű fa, és kezdő felhasználó, nem túl combos párosítás.
Elraktam az anyagot száradni, egy egyenes gerendához lettek szorítva, hátha segít rajtuk. Hiperből pl OBi, nem szabad faanyagot vásárolni? 2 rendes fatelepet ismerek, de azoknál nincs gyalult anyag, anélkül meg elég nomádnak érzem a használati tárgyak készítését.
szerk:
Mi a neve annak az eszköznek amivel kb 30 fokos szögben lehet csavarhelyet fúrni a sarkokhoz, hogy erősebb csatlakozást biztosítson? Általában kék színű és 3 lyukat enged/segít.
[ Szerkesztve ]
"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //
-
MrThompsoN
csendes tag
válasz Keef_Lee #40105 üzenetére
Köszönöm a tippet, utána nézek azoknak a gépeknek.
@Soká: a másik kérdés, hogy a fűrésztárcsa simán fut-e vagy imbolyog, lötyög. A motor talán használható, ha minőségileg olyan, mint egy régebbi Einhell szivattyún volt, amit szétbontottam. Az vezérlő elektronika megadta magát rajta, 8-10 év után, a motor viszont kifogástalan állapotban jelenleg egy csiszológépen teljesít szolgálatot.
-
Soká
senior tag
válasz MrThompsoN #40104 üzenetére
Tapasztalatom sajnos nincs, de felettébb érdekel a projekted! Számolj majd be a tapasztalataidról! Ha tudsz, azért érdeklődj utána annak, hogy az a motor milyen minőségű!
-
epmd
tag
Ha valaki gyalulni akar [link].
-
Keef_Lee
senior tag
válasz MrThompsoN #40104 üzenetére
Akkor én a 2000 W-os Toolsont a Bauhausban ajánlanám inkább, ami állítólag van legalább ilyen jó (Az asztal kiképzése más, de ha úgyis bontod...) . (De olcsóbb!)
-
MrThompsoN
csendes tag
Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek ezzel a géppel?
Szeretnék építeni egy asztali körfűrészt. Ez a téma párszor már ki lett tárgyalva itt, viszont kiindulási alapnak erről a gépről semmit sem találtam a fórumon. Kísértetiesen hasonlít a Makita 2712-re így kép alapján, viszont jó 30 ezerrel kevesebbet kérnek érte így akciósan. Szerintetek érdemes lenne adni neki egy esélyt? A teljes asztalt elbontanám, igazándiból a motorra, a fűrésztárcsa tengelyére és az erőátviteli rendszerre lenne csak szükségem belőle. Illetve esetleg a magasság állításra, ha használható. Úgy számoltam, hogy ha vennék valami erősebb indukciós motort, gyártatnék egy tengelyt és szíjtárcsákat, azzal sem jönnék ki sokkal olcsóbban.
Saját asztalt szeretnék építeni a gép köré, a tárcsa bal oldalán eltolható asztallal, valami vastagabb rétegelt lemezből és a felületére 2-3mm acéllemezt tennék az ellenállóság és a csúszás miatt, megmerevítve zártszelvénnyel alulról.A fórumot böngészve és más oldalakon a hozzászólásokat nézve még a 200 ezer körüli gépeknek is elég sok gyermekbetegsége van, ezért is (meg ugye az építés öröme) döntöttem úgy, hogy belevágnék egy ilyen projektbe.
Elsősorban precíz vágásokhoz használnám, leginkább 18-25 mm vastag fenyő és akác vágásához, illetve rétegelt lemezhez. Néha 5-6 cm vastag fenyő is előkerül.
Jelenleg egy Makita HS7601J kézi körfűrészt használok, egy általam épített vezető eszközzel. (5*40 húzott laposvas fölcsavarozva egy nagy darab OSB lapra. A munkát elvégzi, minden vágás egyenes és szép, de elég körülményes beállítani, meg a vágás hossza is limitált 1,5 méterben.)Üdv,
ThompsoN -
hzsolee
őstag
válasz pali923 #40101 üzenetére
Perpi ez a helyzet, és számunkra ez a kényelmes:
A mosogató medence mellé (balra) nekem nem fog elférni, mert ott kezdődik a pult. Bár ha nincs a csepegtetőnek lefolyó bekötése tudom még talán jobbra tolni a mosogatót. Egy 60-as korpusz van alatta, aztán egy fiókos következik jobbra.
Amúgy gyártási videón néztem, igen, ilyen cucokkal vágják mint amire gondoltam.Sőt gyári videón is ilyen gyémántszemcsésel fúrja. Problem solved...
[ Szerkesztve ]
A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."
-
hzsolee
őstag
válasz #05304832 #40100 üzenetére
Hát a zia 45s nem tetszik a csepptálca lefolyó miatt, esetleg az 5s. Előben kéne látni... Ha jövőre kinyitnak a boltok körbenézek.
A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."
-
pali923
aktív tag
válasz hzsolee #40099 üzenetére
Ragaszkodsz a mosogató kifúrásához? Nekünk fillérre ugyanilyen van (csak tükörkép), és én a munkalapba fúrtam be az adagolót, a csappal szemközti sarok mellé. Így nem zavarja a csapot, a csöve belelóg a mosogató fölé, ha esetleg csepegne (nem csepeg), adagolni könnyű, a lapot meg nem nehéz kifúrni.
Nekem sem szimpi ez a megoldás, ami a képen van, de ha az adagolót a csap mellé teszed, akkor is útban lesz az edényeknek, amikor a csepegtető felé masíroznának. Szerintem.A helyzet reménytelen, de nem komoly.
Új hozzászólás Aktív témák
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Jelszókezelők
- Chieftec nyereményjáték: szerezz egy terméket ingyen!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NBA és kosárlabda topic
- Milyen monitort vegyek?
- World of Tanks - MMO
- Anime filmek és sorozatok
- Trollok komolyan
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest