Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) blakey válasza NoX (#4448) üzenetére


blakey
titán

Nekem olyan kitaszítottnak tűnik - az, korábban írtam, hogy szerintem rájöttek, hogy elb@szták, mert túl jót adtak ki olcsón így inkább nem adnak ki firmware frissítéseket, ezzel elkerülhető, hogy nem a "komolyabb" routereiket vegyék, de ez az én elméletem, mert ugye ha egy normális firmware-t pakolnának alá akkor megtörténhet az is, hogy a 100e+ routereket is alázná, azt meg nem szeretnék. Szerencsére legalább OpenWrt van rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4452) blakey válasza devil-k (#4449) üzenetére


blakey
titán

Az előre telepítetteket tudod használni, újat telepíteni már nem nagyon tudsz, ez a Snapshot hátránya, működésileg teljesen rendben van csak ne ess kisértésbe, hogy telepíts vagy frissíts valamit. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4453) woodworm válasza blakey (#4451) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanez a helyzet az n56u b1 óta, az pedig nem volt annyira olcsó.

(#4454) LiteCross91 válasza blakey (#4447) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Eddig felkerestem az
aquat: Csak v2 van már.
firstshop: v2, de már az se nagyon
pcx: csak v3 van

Na erről a AC57U V3-ról mit tudunk?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#4455) PistiSan válasza vargalex (#4450) üzenetére


PistiSan
addikt

vargalex!!!
Ha lesz időd, energiád, és hajlandóságod, meg tudnád azt csinálni a saját gyártású OpenWRT-ben is az AC65P-re, hogy a WPS gombra ki lehessen kapcsolni az összes ledet és vissza?
Alap funkciókkal használom a routert, de hogy egy beállítás után mindig újra indul, és rohadt sokáig teszi ezt, az eléggé kellemetlen, szívesen használnám a te FW-det is, de nagyon tetszik az, hogy kikapcsolhatóak a ledet a gyári rendszeren. Ha menüből ki lehetne kapcsolni, és újraindulás után is meg jegyezné, az még jobb lenne, a gyári rendszer egy áramszünet után vissza kapcsolja, nem túl gyakori, de előfordul, ennyiből jobb a gombra történő kikapcsolás, mert így nem kell matatni a kezelő felületet ha ki akarom kapcsolni újra, hálószobában van az eszköz, és tökre szeretem ezt a funkciót, így nem kell szigetelő szalaggal le ragasztani.

[ Szerkesztve ]

(#4456) blakey válasza LiteCross91 (#4454) üzenetére


blakey
titán

AC1200GU ugyanaz, V3-ról nincs infóm csak láttam, hogy már az is felbukkant az Asus honlapján. V1 kifutott, talán az utolsók egyikét vettem meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4457) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#4454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC1200GU = ASUS RT-AC57U v1

De ki tudja ez is meddig lesz még elérhető... Ahogy látom már az Euronics-ot is listázzák, eddig nem szerepeltek az arukereso oldalán, pedig náluk a legolcsóbb.

(#4458) LiteCross91 válasza Intruder2k5 (#4457) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Hát akkor lehet az lesz. Az aquás, pcxes, firtshopos AC57U, azért olcsóbb lett volna, ha van nekik, azért keresgélek.
Írtam még az iponnak, bevachipnek és emagnak. Ha nem lesz, akkor euronics.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#4459) Intruder2k5 válasza LiteCross91 (#4458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, bár egyik sincs a kanyarba se a tavalyi alza.hu kuponos árakhoz, amikor 10990Ft-ért vettem az 57U-t.

(#4460) TeeJay válasza NoX (#4448) üzenetére


TeeJay
félisten

Mert a Broadcom-ot tolja az Asus is, abból is főleg azokat amire Merlin is van.
Mediatek procis routert is tudnának frissíteni csak nem nagyon akarnak. Mikor írtam visszajelzést arra se sok minden jött. Viszont legalább akkor kiadhatnák a gyári Mediatek drivert és openwrt-be be lehetne építeni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4461) vargalex válasza TeeJay (#4460) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt alá nem fognak soha gyári zárt drivert tenni, mert akkor kötött lenne a kernel... Nézd csak meg. Az OpenWrt éppen 5.4-es kernelnél tart. A gyári talán 3.14-es...

Alex

(#4462) vicces válasza vicces (#4364) üzenetére


vicces
addikt

meghozta a posta a routert. ax92u.
van mindenhol wifi fast.com 1,4 gigabitet mért ezt biztos valami hiba... speedtest a leghátsó szobában, ahol a teló eddig eldobta a wifit, ~330mbit a 433-as linkkel. és 4 pálcika.
de ez a tri band nagyon kínai. lesz mivel buziznom a napokban :C

:)

(#4463) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Az AQUA-s szívás után küldtem levelet nekik. Amit itt olvashattok. Szóval náluk nem érdemes rendelni...Kicsit ugyan drágább de ugyanez amúgy az RT-AC1200GU én is ezt választottam.

Pár fotó ha valaki e mellett döntene de bizonytalan.


2A-es táp amúgy nagyon pozitív :) WL500gp-s időszakhoz képest :D

(#4464) blakey válasza petir (#4463) üzenetére


blakey
titán

1:1-ben ugyanaz mint az AC57U V1-em csomagolása, stb, csak a routeren lévő felirat más. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4465) mrmft válasza vicces (#4462) üzenetére


mrmft
senior tag

A masodik 5GHz-et hasznald ez a lenyeg. Elso csak AC-t es 867 Mbps-t tud. A masodik viszont eros.

(#4466) MaCS_70 válasza vicces (#4462) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem is megjött, csak a biztonsági őr nem engedett oda a Foxpost automatához.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4467) warren válasza Intruder2k5 (#4264) üzenetére


warren
tag

Szia,

egy másik kérdés amire te biztos tudod a választ, ahhoz hogy azzal a bizonyos linuxos géppel elérjem az AC57U-n levő vinyót és letölteni rá, portot kéne nyitnom vagy portforward vagy miamanó?

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#4468) K Norbi válasza blakey (#4464) üzenetére


K Norbi
addikt

És ami nekem van V2? Az miért nem jó?

Én gyári szoftal használom Padavant nem rakok rá, se skywalkert! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4469) petir válasza K Norbi (#4468) üzenetére


petir
senior tag

Arra nem is tudsz. Más processzor van benne.

Ha gyári firmware jó és elégedett vagy vele kielégíti minden igényed szuper!

3rd party firmware-ek azoknak való akik nem férnek a bőrükbe és minden féle extra dolgokat akarnak :D
Milyen szofisztikáltan fogalmaztam 😅

(#4470) blakey válasza K Norbi (#4468) üzenetére


blakey
titán

Más SoC-ra épül, pl. 1 magos 1 szálon, V1 meg 2 magos 4 szálon, azért már az is jelentős különbség. A V2-re semmilyen más firmware-t nem tudsz tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4471) K Norbi


K Norbi
addikt

Világos, köszönöm :R

(#4469) petir Nem értek hozzá. :)
Meg csak netet kell elosztani.

Belese másznék jobban, mert idegbajt kapnék csak. :)
Így is már belemásztam nagyon.
De az első Routerem, értsek kicsit hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4472) mrmft válasza MaCS_70 (#4466) üzenetére


mrmft
senior tag

Majd referalj milyen nalad, most mar nagyon kivancsi vagyok, o lehet-e az AC87U-d melto utdoja.

(#4473) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok!

Mióta megvan az új RT ac65P, észrevettem, hogy sokszor előfordulnak "lag spike"-ok. kb 1 percenként. A google-t pingelve is, a 6-11 ms után fel szokott ugrani 150-300 ig is akár.

Mi okozhatja ezt? A wifi jelerőssége maxon van, olyan csatornán amit nem használnak a közelben.
Kikapcsoltam az automata hálózatkeresést is a parancssorban, próbáltam a google DNS-ét beállítani is, illetve a laptop nem kapcsolhatja le a wifi-kártyát hogy energiát takaríthasson meg.
[Wifi analyzer] Az ASUS 2g az én hálózatom

[ Szerkesztve ]

(#4474) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Adott egy merlin rendszerű router. A samba elég furcsán viselkedik. 4 db hdd van rákötve, és nem rendesen listázza őket, hanem a 4 hdd tartalmát egybeömlesztve a mappákat mutatja a windows. Meg lehet azt oldani valahogy, hogy normálisan mutassa külön-külön a 4 hdd-t?

(#4475) MaCS_70 válasza mrmft (#4472) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvan az AX92.

Az első benyomásaim:

A wifije bámulatos! 2,4 GHz-en majdnem azt a lefedettséget hozza, mint a 87-es, a pincétől a padlásig kiszolgálja a három szintes házat, és még a kertbe is jut elég -- csakhogy a 87-es sebességének a kétszeresével, háromszorosával.
Az 5 GHz is nagyon jó, csak az eldugott pincerészbe nem jut el, viszont baromi gyors az is, jóval gyorsabb mint a 87-es, és még sokkal gyorsabb, mint a 86-os.

A vezetékes kliensekkel viszont ez is szórakozik, pont úgy, mint a 86-os. Hol 9, hol 15 kliens látszik éppen. Tesztként visszaállítva a 87-est minden megvan, betonstabilan.

Egyelőre ennyi.

Kár, hogy nincs rá Merlin, mert a gyári VPN lapok nagyon hitványak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4476) mrmft válasza MaCS_70 (#4475) üzenetére


mrmft
senior tag

Orulok, szerintem megoldod ezt is majd idovel. Kinti forumokon nem talaltal errol semmit?

(#4477) LiteCross91 válasza petir (#4463) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Én tegnap hoztam haza és bámulatosan jó. Rögtön Padavant tettem rá, azt hozzáteszem.
De sebesség rögtön: [kép]
A wifik és nagyon erősek és ezt a két szobás panelt simán lefedi az 5g is. Print szerver tökéletesen viszi epson rx520 nyomtatóm (bár scanerje nem megy így). WOL is megy hibátlanul. Én nem torrentezek erről, építettem inkább egy home servert. Én bátran ajánlom, akinek jó árú, de erős router kell.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#4478) MaCS_70 válasza mrmft (#4476) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdemi megoldást még nem találtam, a probléma viszont mintha megoldaná magát. Jelenleg legalábbis mintha meglenne az összes vezetékes hoszt az AX92-esen, igaz, háromnál ott a kis kettes, hogy ő kettőt lát belőlük. De működnek, elérhetők.

A másik, kis kellemetlenség, ami már a 86-osnál is megvolt, de a 87-esnél és a 18-asnál nem tapasztaltam: ha a Chrome-ba beírom az IP-címet, automatikusan átvált router.asus.com-ra, és ezalatt jön be a router GUI-ja. Ez csak azért kényelmetlen, mert így nincs automatikus jelszóbeírás, én pedig elég cifra jelszavakat használok. Hol tudnám ezt kiütni, hogy maradjon az IP-címnél?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4479) NoX válasza MaCS_70 (#4478) üzenetére


NoX
senior tag

Vedd fel a host fájlodba:
192.168.1.1 router.asus.com

Nem próbáltam ki, csak egy tipp.

Én mondjuk 86U esetén ritkán találkozok router.asus.com -ra átirányítással. Úgy rémlik max akkor, ha nagyon belemászok valamelyik menüpontba és ott módosítgatok, újraindítgatok, stb.

Nekem mondjuk van egy lokális DNS-szerverem, lehet az nem engedi feloldani, nem tudom...

(#4480) MaCS_70 válasza NoX (#4479) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Elsőre szeretném megtudni, hogy mi a logikája a jelenségnek. Mármint annak, hogy az IP-cím pár másodperc alatt átvált router.asus.com-ra. Sajnos nem ismerem a logikáját, hálózati megoldását.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4481) vargalex válasza MaCS_70 (#4480) üzenetére


vargalex
félisten

Csak úgy válthat át, ha egy redirect-et kap. Persze ez lehet cache-ből is (egy korábbi router miatt). Ha privát módban nézed, akkor is átvált?

Alex

(#4482) NoX válasza MaCS_70 (#4480) üzenetére


NoX
senior tag

Eredetileg arra találták ki, hogyha nem tudod a router IP-címét, akkor csak ennyit kell beírnod a böngészőbe, hogy elérd a router-ed: http://router.asus.com/
Gondolom ez után átirányít a megfelelő IP-címre, de nem kizárt, hogy a firmware-ben még maradhatott valahol router.asus.com hivatkozás is, ezért megy át.

(#4483) edari


edari
őstag

Sziasztok
Leginkább ac57u tulajokat kérdezném, de talán más is találkozott ezzel a hibával:
az a problémám hogyha a routerre van kötve a gép, akkor néha baromi nehezen tölt be oldalakat, van hogy 5-6x is rá kell hogy frissítsek mire elkezdi betölteni, de olyan is előfordul hogy hiába töltötte be az oldalt, képek, szövegek néha hiányoznak. Azokat csak később tölti be, a böngésző címsorában meg ugye megy a "homokóra".
Modemre csatlakozva nincs ilyen probléma, tehát a router környékén kell keresnem a hibát. Gyári firmware van rajta.

(#4484) blakey válasza edari (#4483) üzenetére


blakey
titán

Próbálj meg másik DNS-t használni, pl. 8.8.8.8/8.8.4.4 vagy bármi mást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4485) edari válasza blakey (#4484) üzenetére


edari
őstag

Kipróbálom. :R

Sajnos nem nyert. :(

[ Szerkesztve ]

(#4486) blakey válasza edari (#4485) üzenetére


blakey
titán

Akkor lehet, hogy beállítási gond. Melyik AC57U-ról van szó? Van egy AC57U V1-em, Padavannal de minden weboldal gyors, semmi akadás, ráadásul AdGuard DNS-t használok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4487) NoX válasza edari (#4483) üzenetére


NoX
senior tag

DoS protection nincs bekapcsolva? Ezt ajánlott egyébként is kikapcsolva hagyni, legtöbb esetben ez az alapbeállítás is.

Esetleg indítsd újra a modemet és a routert is. A modemen be van állítva, hogy DMZ-n legyen a router?

(#4488) blakey válasza NoX (#4487) üzenetére


blakey
titán

A DoS protection nálam semmilyen hibát nem okoz, nem érzem, hogy bármibe is beleszólna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4489) vargalex válasza edari (#4483) üzenetére


vargalex
félisten

Ugye a modem nem router módban van? Ha igen, akkor ugye nem azonos LAN tartománnyal dolgozik, mint a router?

Alex

(#4490) edari válasza blakey (#4486) üzenetére


edari
őstag

Tavaly augusztusi vásárlás, tehát feltételezem hogy V1-es.
Most hogy mondod az Adguard-ot, lehet az adblocker fogja vissza? Ezt még megnézem, hogyha kikapcsolom akkor mi változik (szerk.: semmi).

NoX1: DMZ ki van kapcsolva a mondemen és ddos protection is off.

vargalex: routerbe van, de nem is tudom átállítani. lan tartomány alatt mit értesz? (tudom gáz a kérdés, de régen hálózatoztam már :R )

[ Szerkesztve ]

(#4491) NoX válasza blakey (#4488) üzenetére


NoX
senior tag

A torrentezés tipikusan ilyen, hogy bekapcsolt DoS protection mellett szinte használhatatlan, mert blokkolja azt a sok kapcsolatot, aztán csodálkozol, hogy miért olyan lassú.

(#4492) blakey válasza NoX (#4491) üzenetére


blakey
titán

Nálam nem okoz gondot letöltés/feltöltés mellett sem, nem gyári firmware-t használok. Olvastam erről, hogy egyeseknél gondot okoz, de olyat is, hogy mások meg használják 7/24-es torrentezés mellett és semmilyen problémát nem okoz. Lehet ez a gyári firmware-ek hibája.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4493) vargalex válasza edari (#4490) üzenetére


vargalex
félisten

Azt értem alatta, hogy ha a routerre csatlakozol PC-vel, akkor nem ugyan úgy pl. 192.168.1.x IP-t kapsz, mintha a modemre csatlakozol közvetlenül?

Alex

(#4494) NoX válasza edari (#4490) üzenetére


NoX
senior tag

Ha szolgáltatói modemed van, amit nem tudsz megkerülni, akkor két opciód van:
- bridge módba állítod (ha IPTV-d van, akkor ez nem opció)
- DMZ-be rakod a router-t (megadod a modem DMZ beállításaiban a router IP-címét)

És ha a modem Wi-Fi-s, akkor azt érdemes kikapcsolni rajta, hogy ne zavarjon be.

A LAN-tartomány alatt most arra gondolt vargalex, hogy nem-e ugyan az a modem és a router IP-címe.

[ Szerkesztve ]

(#4495) edari válasza vargalex (#4493) üzenetére


edari
őstag

Nem, modem alól 192.168.1.x-et kapok, router felől pedig 192.168.2.x-et.

(#4496) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AC68U-t érdemes AX58U-ra cserélni?

(#4497) vicces válasza MaCS_70 (#4475) üzenetére


vicces
addikt

a lista nekem is váltakozik. én sem értem miért. de egyébként minden megy. lehet csak a gui nem mutatja a böngészőben.
egyébként még annyi hogy reggel rámértem egy infrás hőmérővel a tetejére. 63 fokot mutatott. vas van benne bőven. ezt láttam egy kinai fórumon ahol kicsintozták.
ha lesz időm megpróbálom a fogyasztást is lemérni. bár az előző 2 routerem is lehet csipegettek együtt.

:)

(#4498) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Most vennék routert, mert ami most van, az még egy oldschool 2.4-es. Ha már kiadok rá pénzt, szeretnék időtálló darabot venni. Gondolom ez az AX nevezetűnél kezdődik. Semmi komolyat nem akarok, csak stabil legyen. 1 Gbites netet vigye kábelen, meg wifi-n 2-300-at nem ártana minimum. Amúgy torrentezek, meg a TV-n stream-elek UHD filmeket (netflix és társai). Nem játszom online meg semmi.
Az AX56U jó vétel lehet? Amúgy max. 30-35-öt akartam kiadni rá, de akkor már egy AX-esre nevezek be. Vagy hülyeség, és vegyek egy AC66U B1-et?

(#4499) NoX válasza dannyl (#4498) üzenetére


NoX
senior tag

Azon az áron az AX56U-al nem nagyon foghatsz mellé. Friss, van rá Merlin, jó ideig támogatott lesz, és valószínűleg iszonyú populáris. Befektetés a jövőbe, ha még nincs is AX-es eszközöd.
Mondjuk jelenleg ez a belépőszint. Lehet később jönnek majd még gyengébbek/olcsóbbak.

AC66U B1-et (AC68U) már nem feltétlen vennék, biztosan hamarabb fog megszűnni a támogatottsága.
Használtan, jó áron jöhet AC68U, de csak szigorúan az újabb HW revíziók: E1 - 1 GHz, B2 - 1.4 GHz

[ Szerkesztve ]

(#4500) dannyl válasza NoX (#4499) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm! AX56U lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.