Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) GSP válasza woodworm (#3099) üzenetére


GSP
aktív tag

Természetesen igazad van. :)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3102) Druss


Druss
aktív tag

SOS segítség kellene, van egy Asus RT-AC65P routerem amin elment a net, csak a lan1 és a földgömb lámpa villog, érdekes a power nem világít. Próbáltam resetelni, áram alatt nyomtam a gombot 15-30-45 másodpercig de semmi reakció. Próbáltam még reset nyom 30 mp-ig, közben táp ki majd be de semmi. Mit tehetek még? Meghalt?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3103) TeeJay válasza GSP (#3100) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC65P a barátod
Mediatek 2magos MIPS proci van benne HWNAT-al
kábelen torrenten röhögve viszi a gigabitet még seed mellett is mert leveszi a terhelést a prociról a HWNAT
Torrenteseknek ezt ajánljuk

Volt nálam AC66U B1, AC58U, AC57U V1 és most AC65P június óta
66UB1 az 100% körül teker gigás torrent esetén, nem ajánlom
AC58U 80% felett teker gigás torrentnél, bár jó a wifije de nem ajánlom
AC57U V1 meg már szerintem nem kapható abban ugyanaz a proci volt mint az AC65P-ben

Úgyhogy egy választás marad AC65P
az 5% alatt van ha hajtom akkor is és bitang jó wifije van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3104) Gubek-Einste válasza Druss (#3102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Admin felület bejön?

Ha ennyire nem reagál semmire akkor valószínűleg elhalálozott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3105) Druss válasza Gubek-Einste (#3104) üzenetére


Druss
aktív tag

Nem tudom elérni, power led sem világít, sajnos úgy néz ki 4,5 hónap után halott. Iponnál vettem kíváncsi leszek a garis ügyintézésükre.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3106) Druss


Druss
aktív tag

Még egy kérdésem lenne, lehet közvetlen az Asus-nál intézni a garanciát, vagy csak az eladónál (esetemben Ipon)? Ha igen melyikkel lenne célszerű?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3107) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Ma vettem egy ax56u routert. Annyi gondom lenne, hogy a download master nem tölt le semmit. Berakok egy fájlt, kb 10 másodpercig ott marad a listán, majd eltűnik. Van erre valami megoldás?

(#3108) Gubek-Einste válasza Druss (#3106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Normál vagy Basic garanciával vetted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3109) szaboi6512 válasza dredjudge84 (#3107) üzenetére


szaboi6512
őstag

Egy próbát megérne, a magyar nyelv is támogatott.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3110) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

CustomFW esetén mennyi a max NAT sebesség 65P-n, amit még bír a vas?

(#3111) Druss válasza Gubek-Einste (#3108) üzenetére


Druss
aktív tag

Normál garanciával vettem.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3112) Gubek-Einste válasza Druss (#3111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor intézheted közvetlenül az Asus-nál is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3113) GSP válasza TeeJay (#3103) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszönöm TeeJay.
Az AC68U-ról mi a véleményed?
Most 102MB-ot sikerűlt megfogni, de kiváncsi lennék meddig lehet elmenni. :)

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3114) blakey válasza GSP (#3113) üzenetére


blakey
titán

Nem igazán értem a problémádat, ezek a routerek szinte a maxot kitolják magukból ha nem nekik kell letölteni de nem mindegy, hogy mekkora erőfeszítéssel, az AC68U is tudja a gigabitet, gyakorlatilag ua. mint az AC66U_B1, de maxon pörögnek míg az AC65P 10%-on, szerinted melyik jobb? Volt mindegyikkel dolgom, AC68U gyári szoftverben jobb, minden másban gyengébb. A kérdésedre meg a válasz, hogy megy a 114MB/s de sok múlik a többi összetevőn is amit korábban írtak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3115) GSP válasza blakey (#3114) üzenetére


GSP
aktív tag

Röviden: az érdekel, hogy mennyire lehet megközelíteni az 1000 mbitnek megfelelő 125 MB-os letöltési sebességet. Köszi.

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3116) vargalex válasza GSP (#3115) üzenetére


vargalex
félisten

Az a valóságban inkább 117,5 MB/s lehet, mert az 1 Gbps-es hozzáférések jellemzően PPPoE kapcsolatoton valósulnak meg, ott pedig nagyjából ekkora overhead-al lehet számolni a protokoll miatt. (Kb. 940 Mbps a valós csúcs.)

Alex

(#3117) blakey válasza GSP (#3115) üzenetére


blakey
titán

Röviden, maximálisan, de ott a sok de…. A speedtest megmutatja, hogy mire képes a router és milyen leterheltség mellett, a torrentezéssel maximum azt tudod letesztelni, hogy valóban maximális a seed vagy sem, mert az nem a routeren múlik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3118) Dragon3000 válasza blakey (#3117) üzenetére


Dragon3000
veterán

Torrentnél inkább azt tudod nézni, hogy a sok száll mennyire terheli le routert. Ugyanazzal a beállítással a tp link routereimnél belassult a böngészés, az ac65p-nél észre se veszem, hogy megy a torrent, pedig több száll is van már beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#3119) blakey válasza Dragon3000 (#3118) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre a maximális sebességre kiváncsi, de ezt senki nem tudja neki garantálni, alapesetben mindegyik router a maximumot tudja és erre írtam, hogy nem mindegy, hogy mekkora erőfeszítéssel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3120) GSP válasza vargalex (#3116) üzenetére


GSP
aktív tag

Igazad lesz, speedtest-en eddig max 930-940 között sikerűlt mérni.
Akkor a 117,5 MB lesz a viszonyítási pont.
Köszönöm.

blakey, Dragon3000: Köszi az informatív hozzászólásokat.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3121) dredjudge84 válasza szaboi6512 (#3109) üzenetére


dredjudge84
őstag

De hát a transmission remote-nak mi köze a gyári fw download masteréhez??? És egyáltalán ez miben oldaná meg a hibát?

(#3122) Chrystale198 válasza Druss (#3105) üzenetére


Chrystale198
csendes újonc

Ugyanez volt a problémám, szintén Iponnál vásároltam. Nekem hard resettel visszajött, de napjában többször is megcsinálta, nem tudom végül mi lehetett a probléma, érdekelt volna, de nem tájékoztattak róla.
Nekem másfél hónap volt az ügyintézés úgy, hogy állandóan írogattam nekik. Végül másfél hónap után visszautalták a pénzt, mondván nem tudják javítani, cserélni. Én ennek jobban örültem, megvettem máshol.

(#3123) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!
Asus RT-AC65P felületére, hogyan tudok PC-én belépni?
router.asus.com nem jó, a telefonos applikációval kellett beállítanom, wifi megy.
Lan IP-nek 192.168.50.1-et hoz, azzal sem tudok a felületre jutni?

Még valami? Diginet 500-as. :F :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3124) blakey válasza F.B.I. (#3123) üzenetére


blakey
titán

Pedig ezekkel tudsz belépni, ha nem változtattad az IP-t.
Indítsd újra a routert vagy a böngészőben nyomj egy "cache ürítést".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3125) Sonja válasza F.B.I. (#3123) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem a 192.168.1.1 volt az alap IP címe a AC65P routernek.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3126) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#3123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

PC-n nézd meg mi az alapértelmezett átjáró IP címe, és azon próbáld.

(#3127) szaboi6512 válasza dredjudge84 (#3121) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csak annyi bakker hogy azzal is kezelheted, nyilván feltétel hogy legalább 1 torrent fusson a kliensben.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3128) dredjudge84 válasza szaboi6512 (#3127) üzenetére


dredjudge84
őstag

Értem. De egy se indul. Nem a kezelessel van gond, egyszeruen eltunik a torrent amit hozzaadok.

(#3129) szaboi6512 válasza dredjudge84 (#3128) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hdd nem lehet rossz? Esetleg rakd újra a Dm alkalmazást. Amúgy is elég hektikus a működése.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3130) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#3126) üzenetére


F.B.I.
veterán

Full vakon vagyok hálózatkezelésben, win10 esetén, azt hol találom? :U :D

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3131) blakey válasza F.B.I. (#3130) üzenetére


blakey
titán

Ha működik a mobilos app és belső hálózaton vagy akkor ott kiírja az IP-címe(ke)t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3132) F.B.I. válasza blakey (#3131) üzenetére


F.B.I.
veterán

LAN IP az? 192.168.50.1

Ezzel sem működik.

A retek DHCP-t kellett engedélyezni a Windows 10 alatt. :W

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3133) blakey válasza F.B.I. (#3132) üzenetére


blakey
titán

Igen, az, de írtam, hogy mit tegyél, ha az app látja akkor böngésződ környékén lehet a hiba, próbáld meg másikkal, indítsd újra a routert, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3134) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

RT-AC65P routert lehet hasznâlni AP módban?

(#3135) canniball válasza ssgt1981 (#3134) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3136) ssgt1981 válasza canniball (#3135) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi

(#3137) ssgt1981 válasza canniball (#3135) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Ilyenkor lehet használni a routerben lévő l'an portokat is vagy csak vezeték nélkül megy?

(#3138) woodworm válasza ssgt1981 (#3137) üzenetére


woodworm
veterán

Öt lan port plusz a két wifi sáv lesz elérhető.

(#3139) ssgt1981 válasza woodworm (#3138) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen

(#3140) dredjudge84 válasza szaboi6512 (#3129) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nem. 100/100as mindegyik. A router latja is oket, csak epp a letoltes nem megy vmiert. Mar probaltam mindent de semmi nem oldotta meg sajnos. Szerintetek kb mennyi ido mig megjelenik egy cfw egy viszonylag uj routerre? (ax56u)

(#3141) Gubek-Einste válasza dredjudge84 (#3140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintetek kb mennyi ido mig megjelenik egy cfw egy viszonylag uj routerre? (ax56u)
Ez sok mindentől függ, főleg a SoC-től, hogy mennyire támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3142) HCatti


HCatti
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek olyan problémája lenne, hogy az Asus RT-AC53 routere csak 100 mbit-et visz át kábelen, pedig 200 megás nete van. Úgy vette direkt, hogy tudjon kábelen is nagyobb sebességet, ne csak wifin. Átverték vagy lehetséges úgy működésre bírni, hogy a max sebességel tudjon gépezni? A router előtt a szolgáltató modeme van, ezt ha direktbe összeköti a géppel, akkor megvan a 200 mega, a routerrel pedig nincs.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#3143) blakey válasza HCatti (#3142) üzenetére


blakey
titán

Minimum cat5e kábel kell a gigabithez, alatta csak 100Mbps lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3144) HCatti válasza blakey (#3143) üzenetére


HCatti
csendes tag

Neki elég lenne a 200 mega. Tehát akkor mindenképpen ilyen kábel kell, hogy "kijöjjön" a routerből, mert régebbi kábelen nem lesz nagyobb 100 megánál ha jól értem??
Mert ugye a szolgáltató modeme ha rá van dugva a gépre, akkor meg van a 200 mega.

(#3145) TeeJay válasza HCatti (#3144) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor a router WAN portja nem érintkezik rendesen
vagy nem szereti a kábelt, próbáld párszor ki be dugni és hátha venni fogja mind a 8 eret
ugyanis a gigabithez 8 ér kell, már 7 érnél nincs sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3146) MaCS_70 válasza HCatti (#3144) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben a Cat5 is gigabites akart lenni, de nem teljesen jött össze. Egy lakásnyi kábelhosszon viszont még általában hozza a gigabitet, a 200 megát meg minden további nélkül.

A szélesebb családban az egyik házban 700-800 Mbps-ot stabilan hozzák a Cat5 kábelek.

Ami biztosan csak 100 Mbps, az a 4 eres UTP, Cat5-től lefelé.

Ha 90 Mbps körül áll meg a sebesség, a általában érhiba, jellemzően a csatlakozóknál, dugóknál. Vagy látensen Fast Ethernetes eszköz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3147) Asycid


Asycid
tag

Sziasztok!

Sokszor volt szó róla, hogy ezek a routerek kevesek torrentre meg USB-háttértár samba megosztásra ...stb.
Megszenvedtem vele, már magam sem tudom hogyan, de sikerült az rTorrentet felvarázsolni, remote GUI-val végre (ráment olyan 4-5 órám ma). Eddig Transmission -nel tesztelgettem, meg hát azt ajánlják mindenhol, de azzal tényleg megfekszik eléggé egy AC65P, vagyis pl. 150Mbites netem van, de 4.5 -6 MB / sec-től nem töltött soha gyorsabban, és ilyenkor még unresponsive is lett a transmission felület.

Jelentem, ez rTorrentnél nincs így!

Míg a Transmission egy szálon fut, ez képes több szálon futni, az eredmény a fentebbi képen. Töltött 13MB/Sec-kel is.
Egyébként a remote UI-hoz Electorrent-et használok, eléggé jó kliens.

Azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy ha egy modul / szoftver jól meg van írva OpenWRT-hez, akkor azért eléggé elő lehet hozni ezeknek a routereknek a tartalékait!

(#3148) Dragon3000 válasza Asycid (#3147) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagyis 100as net felett már kevés, legtöbb esetben 500as vagy gyorsabb net mellett szeretnék használni, ami kihasználásához kevesek ezek a megoldások, de akinek ez nem gond, annak jó lehet.

(#3149) Asycid válasza Dragon3000 (#3148) üzenetére


Asycid
tag

Vagyis nem tudom letesztelni gyorsabb nettel, de tudna ez 20-25MB-ot is. Akinek egy 5w-os eszköztől ez nem eleg OTTHONRA, az nem otthoni ligában játszik. Illetve nem állítottam semmit még az rtorrentbe csak telepítettem, lehet rajta még optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#3150) MeroM


MeroM
senior tag

MeroM

senior tag

Sziasztok! Hátha kapok itt segítséget.
Adott egy asus rtn12+ router ami eddig normal modban ment mert a wifi erősítős mod nem akart üzemelni. Most kicsit utánna néztem és lehet amiatt nem megy mert a router rendszerideje 2015 öt mutat? Szeretném használni kábel nélkül jelerősítő modban van rá lehetőség valahol a dátumot állítani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.