Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) vargalex válasza blakey (#3349) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg OpenWrt kompatibilis eszközökkel meg lehet próbálni az abban található open source megoldások valamelyikét.

Alex

(#3352) TeeJay válasza Intruder2k5 (#3336) üzenetére


TeeJay
félisten

AC59U ugyanezzel a procival sajnos 1magos és szenved a gigabit alatt :U
[link]

Nem is értem a jó dualcore Mediatek SOC után miért kellett 1magos QCA MIPS
oké wave2 MU-MIMO de maga a proci már kevésbé combos
akkor maradtak volna inkább a jól bevált HWNAT-os Mediatek-nél :U
komolyan néha azt hiszem hogy a világ többi részén sem gondolják azt hogy gigabit netet kapnak sok országban és szeretnék kihasználni azt

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3353) woodworm válasza TeeJay (#3352) üzenetére


woodworm
veterán

Nem csak a proci ugyanaz. Ugyanúgy, mint az ac65p/85p esetén teljesen megegyezik az ac57uv2/ac58uv2/ac58u. Gyakorlatilag ezek mind ac1500-as routerek, 2,4 Ghz-en tudnak 600 Mbitet és 5GHz-en 866 Mbitet. A mips mag és a switch régóta ismerős lehet a korábbi tplinkekből (1043, c5, c7), generációról generációra reszelgetnek rajta egy kicsit. A gyártástechnológia javulásával most már egy lapkára kerültek a wifivel.

HWNat pedig van ezekben is már régóta, még ha a hatásfoka nem is éri el a mediatekét.

[ Szerkesztve ]

(#3354) libit válasza woodworm (#3353) üzenetére


libit
tag

az ac58u nem eliras?
[link] - 4 magos Qualcomm IPQ4018

nem az emlitett ac59u-ra gondoltal?

(#3355) woodworm válasza libit (#3354) üzenetére


woodworm
veterán

Ha megnézed, akkor v2-őt írtam. Ott is butításra került sor.

Bocsi, igazad van, rohadék autokorrektor már ebbe is beleszól.

[ Szerkesztve ]

(#3356) TeeJay válasza woodworm (#3353) üzenetére


TeeJay
félisten

Sőt wikidevi alapján 4x4:4-es wifit tud csak az AC59U-ban 2x2:2-re van butítva
Tök jó hogy fejlődik és wifi meg a proci rész befér egy chipbe csak ott a teszben meghajtották és 100%-on pörög nem úgy mint a Mediatek féle

Gigabit pppoe alatt izzadni fog :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3357) woodworm válasza TeeJay (#3356) üzenetére


woodworm
veterán

Kb. úgy van lekorlátozva, mint az ac65p. Volt itt a fórumon az ac57uv2 wifiről egy iwconfig kimenet, és ott 600-asra emlékszem.

(#3358) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Telekomos Sagemcom CS50001 típusú modem + Routerem mely mögött van egy ASUS RT-AC65P router. Meg lehet oldni, hogy az ASUS-hoz wifin csatlakozott PC-n futó qBittorrent kliens aktív módban fusson?
Köszi a segítséget! :R

(#3359) Gubek-Einste válasza vfeco (#3358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyar Telekom-os az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3360) vfeco válasza Gubek-Einste (#3359) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szia,

Igen!

(#3361) Gubek-Einste válasza vfeco (#3360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles vagy optikai?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3362) vfeco válasza Gubek-Einste (#3361) üzenetére


vfeco
aktív tag

Kábel. iptv + 500mbps net. Lehet erre megoldás? Alig tölt vissza a torrent kliens, ezen szeretnék javítani.

[ Szerkesztve ]

(#3363) MaCS_70 válasza Asycid (#3325) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Egyelőre főleg a kérdőjelek sorakoznak a fejemben.

A LuCit nem ismerem, vélhetően még nem találkoztam ilyen rendszerrel.

Két Merlint futtató Asus routert szeretnék úgy összevépéenezni, hogy mindkét végen lássák a túloldali hálózatot, illetve szükség esetén a túloldal IP-címével csatlakozzanak a nethez.

Ez jelenleg úgy van megoldva, hogy mindkét routeren megy egy-egy OVPN kliens és szerver, belekapaszkodva az ellenoldali párjába.

Nincs is ezzel semmi gond, csak lassú.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3364) Gubek-Einste válasza vfeco (#3362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos IPTV mellett nem engedélyezik a bridge módot.
Az Asus router vagy AP módban van?
Ha router akkor mindkét eszközön be kell állítani port forward-ot a torrent kliens által használt portra. Ha AP akkor csak a szolgáltatói eszközön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3365) vfeco válasza Gubek-Einste (#3364) üzenetére


vfeco
aktív tag

Router modban van, mert AP modban lényegesen lassabb a netem.
Sajnos ez a lkét eszközön keresztüli portforward nekem nem akar összejönni. Tudnál ebben segíteni? Melyik IP-t hova kell irányítani? A port megvan a torrent kliensben és egy routeren keresztül régebben már megoldottam, de így nem sikerül.

(#3366) iff válasza vfeco (#3358) üzenetére


iff
senior tag

A Sagemcomnál be kell állítani a DMZ-t (Haladó-DMZ Host) itt meg kell adni amit a Sagem kiosztott az ASUS-nak. pl.: 192.168.0.(14), illetve (Alap-DHCP) "Címfoglalási lehetőségek és információk" rakd be azt az ip-t amit az ASUS kapott. Így "mindent" az ASUS kap meg. Nálam így van évek óta.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#3367) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

DIGI 1000 nethez vettem most egy Asus AC65P-t, amit beüzemeltem. A Diginek is van egy routere, annak a lan1 bemenetébe van kötve az új Asus. A szerelő azt mondta közös IP címet kell nekik adni, hogy ne akadjanak össze. Ezt hogyan kell kivitelezni? Illetve milyen beállításokat érdemes használni a routeren belül? Amit észrevettem az egyszerű beiktatás közben(bekapcsolas, üzembe helyezésen kívül még nem csináltam vele semmit, csak össze dugtam) , hogy az 5G-s jel hamar gyengül a lakásban, illetve speedtesten a tegnapi egyszeri mért 560 mbit helyett jóval alacsonyabbakat tapasztalok.
Köszönöm!

(#3368) sambenez válasza Gubek-Einste (#3364) üzenetére


sambenez
addikt

Nem kell port forward. DMZ-be kell tenni a Sagemcomon az Asust.

(#3369) Gubek-Einste válasza kisÁdi (#3367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Diginek is van egy routere, annak a lan1 bemenetébe van kötve az új Asus. A szerelő azt mondta közös IP címet kell nekik adni, hogy ne akadjanak össze. Ezt hogyan kell kivitelezni?
Nem értem pontosan, hogy ez mi is akarna lenni de hívd fel a szolgáltatót és állítasd át az eszközüket bridge módba és vetesd ki magadat a NAT-ból.

Illetve milyen beállításokat érdemes használni a routeren belül?
Alapértelmezett user/pass és környezetnek megfelelő wifi beállíson kivül még ajánlott kikapcsolni a UPnP-t és a WPS-t.
Fix eszközöknek ajánlott MAC cím alapján lefixálni az IP címet, port forward esetén mindenképpen.
Esetleg DDNS beállítása ha távoli elérés kellene a későbbiekben.
A többi már egyén ízlés/használat függvénye.

Amit észrevettem az egyszerű beiktatás közben(bekapcsolas, üzembe helyezésen kívül még nem csináltam vele semmit, csak össze dugtam) , hogy az 5G-s jel hamar gyengül a lakásban
Az 5 GHz-s wifi érzékeny a távolságra és zavaró tényezőkre (pl falak, fém tárgyak, stb).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3370) Gubek-Einste válasza sambenez (#3368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És miért?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3371) sambenez válasza Gubek-Einste (#3370) üzenetére


sambenez
addikt

Ezért:
"Kábel internet (koax) és iptv előfizetéssel rendelkezem. Saját routert szeretnék használni. Melyek az ajánlott beállítások?
Hgw lan1 portjára kösd a routered wan portját, amennyiben szeretnéd, hogy a routered végezze a portforwardot, állítsd az eszközt fix ipcímre, majd a hgw oldalán ezt a címet állítsd be dmz-re."

Idézet a Telekom otthoni szolgáltatások topik összefoglaló GYIK-ből.

(#3372) Gubek-Einste válasza sambenez (#3371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez önmagában nem elég indok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3373) sambenez válasza Gubek-Einste (#3372) üzenetére


sambenez
addikt

Rendben akkor csináljon mind a két eszközön port forwardot. Bár te sem sokat indokoltál hogy miért.
Nem tudom miért jobb ez mintha DMZ-be rakná és az ASUS-t teljesértékűen használná.

(#3374) Gubek-Einste válasza sambenez (#3373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dupla NAT-os környezetben soha nem lesz teljes értékű a saját eszköz.
DMZ esetén feltétel nélkül megy az átirányítás így a HGW esetleges védelme elveszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3375) sambenez válasza Gubek-Einste (#3374) üzenetére


sambenez
addikt

Én eddig észre sem vettem, hogy dupla NAT van nálam, mintha ott sem lenne a HGW.
Minden működik teljes értékűen, még az iptv-ben sem okot gondot, pedig a routerre vannak kötve a boxok.
Az Asus védelme meg bőven elég, semmit nem tesz hozzá a HGW.

(#3376) vfeco válasza iff (#3366) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szia,

Megadtam a Sagemcom-ban az ASUS-nál kiírt Wan IP-t DMZ host menüpontban.
Így jól csináltam?

(#3377) vfeco válasza sambenez (#3375) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ha a DMZ-be beírtam az ASUS wan IP-t, jelen esetben 192.168.0.18, akkor a portforwardot a PC és az ASUS között még meg kell oldani igaz? (amit qbittorrent használ) Port trigger, vagy Port továbbítás menüben kell ezt megcsinálni?

(#3378) sambenez válasza vfeco (#3377) üzenetére


sambenez
addikt

Port továbbítás.
De ez nem a PC és a router között hanem a PC és a WAN közötti kapcsolat.

(#3379) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !
Segítség kellene. Van egy T-home-os ezres net csomagom . Az eszköz F@st 5655v2 AC. Nics semmi bajom vele hozza az elvártat sőt 947\942 Mbps
Volt már sok router-em de mindegyiket csak AP módban használtam . Most szeretném ha az ASUS RT-AC65P kezelné a netet . Mit hogyan kell beállítanom, hogy működjön ez az elképzelés ? Van 3 IP TV is azt is kezelnie kellene vagy azt használja a gyári eszköz az IP TV-ket ? Olyan szájbarágós leírás kellene nem vagyok ezen a téren nagy guru . Köszi a válaszokat. :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#3380) sambenez válasza Andrej1 (#3379) üzenetére


sambenez
addikt

(#3381) TeeJay válasza sambenez (#3380) üzenetére


TeeJay
félisten

Optikai net esetén az ONT bridge módba kérhető még IPTV esetén is. Nem jól tudom?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3382) blakey válasza TeeJay (#3381) üzenetére


blakey
titán

Ismerősömnek azt mondták, hogy nem tudják Bridge-be tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3383) mrmft


mrmft
senior tag

Aki "olcsobb" AX eszkozt keresett es Merlint hasznalt volna, annak oromteli lehet:

[ Szerkesztve ]

(#3384) sambenez válasza TeeJay (#3381) üzenetére


sambenez
addikt

Valahol azt olvastam az IPTV miatt nem, ezért meg sem kérdeztem.

(#3385) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Adaptív QoS-t érdemes bekapcsolni?

(#3386) TeeJay válasza blakey (#3382) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem csak kábelnet + IPTV esetén nincs bridge mód?
Rokonomnak 1 éve kötötték az FTTH-t Óbudán de a Sagemcom cuccban ott volt a bridge mód mint opció miközben net és IPTV is van neki.
Én úgy tudtam csak a kábel netes HGW nem tehető bridge módra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3387) Andrej1 válasza sambenez (#3380) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszi !

Itt mit kell beállítani , hogy az Asus router kezelje a netet ? Ez most az alap.
[kép]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#3388) Gubek-Einste válasza sambenez (#3375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DDNS használata nem megy mert belső hálózati IP cím van a saját router-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3389) Gubek-Einste válasza TeeJay (#3381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kábelnet esetén nincsen lehetőség teljes értékűen használni a saját eszközt, xDSL/optika esetén lehetőség a PPPoE passthrough beállítására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3390) Gubek-Einste válasza Andrej1 (#3387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez OpenWRT?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3391) Andrej1 válasza Gubek-Einste (#3390) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Ez a telekomos eszköz amit adtak az 1000-es nethez F@st 5655v2 AC
A kérdésem az volt, hogy : Szeretném ha az ASUS RT-AC65P kezelné a netet a gyári helyett.
Mit hogyan kell beállítanom Az ASUS Router-ben és a F@st 5655v2 AC HWG-ben , hogy ez működjön .Kaptam választ de hogy a HWG-ben mitt kell állítanom arra nem. Van még 3 db IPTV is. Nem vagyok nagy guru de ezt már írtam. És ha valamit nem jól írtam vagy hülyeséget kérdeztem akkor bocsánat :R

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#3392) Gubek-Einste válasza Andrej1 (#3391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-on simán PPPoE-t kell beállítani, a szolgáltatói eszközön pedig Bridged-et, azt hiszem, de a Telekom-os topikban le van írni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3393) Andrej1 válasza Gubek-Einste (#3392) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm szépen :R
Akkor megyek és átnyálazom a topikot.

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#3394) sambenez válasza Gubek-Einste (#3388) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor ezért nem akadt eddig vele gondom, nem használok ddns-t. Amióta bekötötték nem változott az ip-m, csak most hogy magasabb csomagra váltottam, és új eszközt kaptam.
Remélem a ezután is így marad és megint évekig nem változik az ip. :D

(#3395) vargalex válasza sambenez (#3394) üzenetére


vargalex
félisten

Ha DHPC-s hozzáférésed van, akkor nem igazán megoldható az IP váltás. Legfeljebb akkor tud változni, ha a lease time-ig nincs bekapcsolva a routered (természetesen ez akkor igaz, ha nem cserélsz eszközt, nem módosítod a MAC címet).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3396) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Asus RT-N56U routerem. Wifi-n müködnek a dolgok. LAN azt írja nincs azonosított hálózat. Csak úgy eltűnt szombaton. Azóta wifin lóg a laptopom. Mégis mi lelte?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3397) Intruder2k5 válasza pusszycat (#3396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És biztos, hogy a router a hunyó? Nem lehet, hogy a laptopban van a probléma? Kábelcsere volt már?

[ Szerkesztve ]

(#3398) pusszycat válasza Intruder2k5 (#3397) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. De az IP kamerám sem megy az is kábelel kapcsolodik a routerhez.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3399) pusszycat válasza pusszycat (#3398) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Adtam egy reset-et a routernek. Most már wifi sincs. És nem tudom elérni a routert. Most mobilnetről irok. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3400) odrif válasza pusszycat (#3399) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Lehet megadták magukat a Lan portok.
Áramtalanítás, majd újra egy reset., kábelt kicserélni és megpróbálni az admin felületet elérni.
Ha nem megy akkor lehet megadta magát a router.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.