Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) blakey válasza vargalex (#4050) üzenetére


blakey
titán

:R Tudom mit jelent a hibaüzenet csak azt nem tudtam, hogy kell-e vele foglalkoznom vagy sem, de már mindegy, mert nulláról telepítettem és úgy ugye nincs. NAS-t használok, viszont végigmentem azokon a csomagokon amiket a te verzódban is találtam, kiváncsi voltam, hogy mi lesz a különbség. Nem nagyon foglalkoztam az OpenWrt frissítésekkel illetve csak így ismerem meg a dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4052) blakey


blakey
titán

Na, úgy néz ki, hogy máról az AC65P-re is elérhető az újabb kerneles Snapshot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4053) TeeJay válasza blakey (#4052) üzenetére


TeeJay
félisten

miben lesz jobb?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4054) blakey válasza TeeJay (#4053) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom,még nem néztem utána de:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4055) vargalex válasza blakey (#4054) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól tudom, itt már nincs HW flow offload.

Alex

(#4056) blakey válasza vargalex (#4055) üzenetére


blakey
titán

Menüben ott van mindkettő és kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4057) blakey válasza blakey (#4056) üzenetére


blakey
titán

A Luci-ban a Hálózat alatt nincs Kapcsoló menüpont illetve az SQM egyelőre nem érhető el, más különbséget nem láttam. Mintha gyorsabb lenne a gépeken való netezés, nem tudom, hogy milyen lesz, mondjuk így a Snapshot-okat nem nagyon szeretem, mert gyári állapotra való visszaállás esetén előről kell kezdeni minden telepítést ami hiányzik és az elég sok.

TFTP telepítés
Ugye korábban írtam, hogy macOs alól nem tudok telepíteni, nem fogadja el a 192.168.1.75-ös IP-t, nos volt egy kis időm és megnéztem windows-on és tökéletesen működött, tehát a macOS alatt nem azzal az IP-vel telepíthető, AC68U, AC66_B1 és N18U esetéeb is más IP kell macOS esetében, gondolom itt is másik IP kéne de én nem tudom kideríteni, nem értek hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4058) TeeJay válasza vargalex (#4055) üzenetére


TeeJay
félisten

ajjaj akkor lehet még várni vele
később adok egy újabb esélyt az openwrt-nek de mivel 100-as csatornáról ez is átállt nem láttam semmi előrelépést a gyári FW-hez képest
sőt 2,4GHz-en a gyári nekem gyorsabb volt de itt biztos lesz még a driveren reszelés gondolom

nekem ugye csak két dolog miatt kell a betonstabil és bika HWNAT meg a stabil 2,4GHz N és 5GHz AC wifi meg jó lenne ha LED kikapcsolható lenne :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4059) blakey válasza TeeJay (#4058) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki, én nem tudom kipróbálni, de ott van mint láthatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4060) TeeJay válasza blakey (#4059) üzenetére


TeeJay
félisten

majd megvárom vargalex ha fordít egy újabb build-et, ráérek vele a gyári FW eddig is elég volt nekem csak gondoltam hátha openwrt nem áll át 100-as csatornáról de sajnos az is :U
elképzelhető hogy 1év múlva már fixen openwrt-n fogom használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4061) blakey válasza TeeJay (#4060) üzenetére


blakey
titán

Személy szerint sajnálom, hogy nincs egy stabil verzió erre a típusra, Szerintem az utolsó, április 2-i verzió nagyon jó volt, de már nem tudom visszatenni és telepíteni az egyes csomagokat, mert már az új kernelre való jelenik meg. Egyedül vargalex verzióját tudnám visszatenni a régiek közül. Az új kernel nem tudom, hogy milyen lesz, állítólag sok hibát javít, de még nem jártam utána, hogy pontosan mit és hogy mennyiben érint engem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4062) blakey válasza vargalex (#4055) üzenetére


blakey
titán

Na, ígéretesnek tűnik az új kernellel de biztonsági okokból inkább visszatértem a jólbevált februári verzióhoz. Wifi esetében visszalépés az új, 1m-re a routertől 12dBm az eltérés, tehát az általad készített februári verzió ennyivel erősebb és a legtávolabbi ponton is jobb a sebesség. Másban nem éreztem hiányt az új kernel esetében de várom, hogy tovább javuljon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4063) blakey


blakey
titán

Ilyenkor mi a teendő? Csak ez a Állapot "lap" nem működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4064) gerokrisz válasza blakey (#4063) üzenetére


gerokrisz
tag

Nekem a februári verzióval csinálja ezt folyamatosan és néha iszonyat lassú.
Ami érdekes, hogy van amikor rendesen működik... Ilyet nem tapasztaltatok?

Az internet is csinál olyat hogy egyik percen semmi de utána egy jó ideig mintha nem is lenne majd helyre jön. Nem sikerült még megfejtenem miért. Nagyon gondolkodom rajta, hogy átkapcsolom csak AP módba és elé teszek valami másik routert, hátha megoldja.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#4065) blakey válasza gerokrisz (#4064) üzenetére


blakey
titán

Nálad azt írja, hogy a böngésző visszautasította, szerintem egy cache törléssel megoldódik, nálam nem, lehet, hogy luci-t kéne frissíteni? :F Nekem is a februári van fent.
Lehet, hogy azért lassú nálad, mert túl sok terhet raktál a routerre, pl. vpn szerver vagy erős adblock, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4066) gerokrisz válasza blakey (#4065) üzenetére


gerokrisz
tag

Próbáltam más böngészőből és gépről, a helyzet kb azonos. Érdekes anomália.
Semmi nincs rajta, mindent kikapcsoltam, még az IPv6-ot is. Feltelepítve fel vannak ugye amik benne vannak alapból, de elindítva semmi, cpu 0%. A max load amit látni szoktam 0.05.
Ha lesz időm bedobok elé egy másikat, hátha az megoldja.

Nálad szerintem is valamit frissíteni kellene, mert olyan mintha valami régi linkre hivatkozna maga a script mögötte, és azt nem találja. Benne van egy git commit a hibában ami más mint a lábléc alul.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#4067) vargalex válasza gerokrisz (#4064) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyenkor érdemes lenne a böngésző fejlesztői eszközök-ben a hálózati forgalmat megnézni. A hibaüzenet szerint egy AJAX hívást megszakított a böngésző.

Alex

(#4068) vargalex válasza blakey (#4063) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem éppen nálad van gond a cache-val... Próbáld privát módban.

Alex

(#4069) blakey válasza vargalex (#4068) üzenetére


blakey
titán

2x megcsináltam és 2 különböző böngészővel, eredmény ua.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4070) vargalex válasza blakey (#4069) üzenetére


vargalex
félisten

Privát módban is ugyan ez?

Alex

(#4071) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AC68U-nál érdemes gyári FW-ről áttérni Merlinre? Ha igen, akkor jól látom Merlin honlapján, hogy az AC66U B1-re is ugyanaz az FW feltehető, mint az AC68U-ra?

AiMesh-ben használnám őket, az megy Merlin FW-n?

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#4072) blakey válasza vargalex (#4070) üzenetére


blakey
titán

Igen és droidon is megnéztem a böngészővel, ua. az üzenet. Első dolgom volt, hogy alaphelyzetbe állítottam a böngészőt, majd megnéztem másikkal, azt is, de ua. Router újraindítás segít, de most nem tudom, mert használatban van. Inkognitó módban is ua. az üzenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4073) blakey válasza Jim74 (#4071) üzenetére


blakey
titán

Igen, érdemes, én az AC66U_B1-en/AC68U-n csak azt használtam, AC66U_B1-re is ugyanaz az való, 1:1-ben megegyezik a két router.

(#4074) Jim74
Nem használtam a MESH-t de állítólag megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4074) Jim74 válasza blakey (#4073) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R
És menni fog az AiMesh is rendesen?

(#4075) vargalex válasza blakey (#4072) üzenetére


vargalex
félisten

Ha az újraindítás segít, akkor a /tmp-ben valami cache file lesz a bűnös.

Alex

(#4076) szjoci válasza gerokrisz (#4064) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nálam ugyanez a helyzet, vissza is raktam a gyári fw-t. Érdekesség, hogy a mostani és a garanciában cserélt router is ezt dobta/dobja...

(#4077) blakey válasza vargalex (#4075) üzenetére


blakey
titán

Gondolom akkor ez újraindításnál törlődik és azért lesz jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4078) blakey válasza blakey (#4077) üzenetére


blakey
titán

Azt hiszem tudom mi a gond, ha telepítek valamilyen csomagot akkor a hozzá tartozó luci-app már nem kompatibilis és emiatt nem működik megfelelően a megjelenítés. Régebi app-okhoz tartozó luci-app-ot nem lehet letölteni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4079) vargalex válasza blakey (#4078) üzenetére


vargalex
félisten

Arról eddig nem szólt a fáma, hogy csomagot is telepítettél...

Alex

(#4080) blakey válasza vargalex (#4079) üzenetére


blakey
titán

Nem telepítettem csak kipróbáltam, illetve ha a csomaghoz tartozó luci-app-ot frissitem akkor ugye a csomag is frissül majd a luci-ban nem tud megjelenni, gondolom akkor a témát is frissíteni kéne. Egyébként ez számomra egy gyenge pont az Openwrt-ben, mert az lenne a jó ha az aktuális verziónak megfelelő csomagikat lehetne használni, mert így kb. semmi értelme, hogy telepíthető vagy frissíthető, csak azoknak jó akik tudják, hogy miket kell még hozzá telepíteni, hogy jó legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4081) vargalex válasza blakey (#4080) üzenetére


vargalex
félisten

Ez mindig csak a snapshot verziónál gond (azért is ez a neve), mert ugye az folyamatosan frissül. Stabil verziónál ilyen gond nincs. (Tudom, az RT-AC65P-re nincs stabil verzió, de a kérdés tekintetében ez irreleváns.)
Ezért szoktam mondani, hogy snapshot használata esetén azonnal telepíteni kell a még szükséges csomagokat (amíg nem változik a repo). Nálad ez most azért gond, mert te egy februári snapshot firmware-t tettél fel, aminél ezt már biztosan nem tudod megtenni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4082) gerokrisz válasza szjoci (#4076) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!
Köszi a választ, elolvasva amit írtál februárban, ugyan az a problémánk. A garanciában cserélten is próbáltad az openwrt-t? Nekem főként azért lett feltéve, mert bármit állítok a gyárin egyből újra indít mindent is, azt meg nem szeretem.
Bár érdekes, nem tudom mit lehetne megnézni rajtuk, lehet hogy külön gyártás ami ezeket produkálja, vagy tényleg csak véletlen. Esetleg nem Digi-s neted van neked is?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#4083) blakey válasza vargalex (#4081) üzenetére


blakey
titán

Igen, ez a gond, ráadásul a kernel is frissült így ha gyári állapotba helyezem akkor már buktam ezt az opciót és ezért sajnálom, hogy nincs stabil verzió erre a routerre. Feltettem az utolsó 0402-es, még 4.14 kerneles snapshot-ot és ott már halott a téma, semmit nem tudok telepíteni, lecserélni. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4084) vargalex válasza blakey (#4083) üzenetére


vargalex
félisten

Ha viszont lenne stabil build, akkor a repo tartalma nem változna, ergo nem lenne mit frissíteni...

Alex

(#4085) mrmft válasza Jim74 (#4074) üzenetére


mrmft
senior tag

Kiprobalod, regebben a node-okon nem volt mindig jo. Hogy ma milyen azt passzolom.
Print screenelgesd le a beallitasidat, a dirty install nem biztos, hogy szerencses lesz a fo routeren sem.
Ha nem hasznalnad az extrait, inkabb hagyd gyarin.

[ Szerkesztve ]

(#4086) PistiSan válasza vargalex (#4084) üzenetére


PistiSan
addikt

Mi kell ahhoz, hogy legyen stabil kiadás is rá? Kell egy fejlesztő aki kimondottan ezzel az eszközzel foglalkozik?

(#4087) Jim74 válasza mrmft (#4085) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, akkor nem küzdök vele :R

(#4088) vargalex válasza PistiSan (#4086) üzenetére


vargalex
félisten

Nem. Egyszerűen annyi a történet, hogy a router támogatása (az RT-AC85P típusé) 2019.09.20-án került be a snapshot-ba, akkor pedig már elindult a 19.07 branch. A 20-as stabilban már biztosan benne lesz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4089) Tamarel


Tamarel
senior tag

Merlin 384.16 ax56u-n új sebességrekordot hozott: stabil 80MB/s körül másoltam laptop -> nas irányban. Windows szerint 700Mbit/s, ami a realtek 8822 ac 866-ához képest elég jó. Eddig 70Mb/s avagy 600Mbit/s körül volt.

(#4090) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Van egy ausus rtn12+ router.
Szeretnék vásárolni egy jelismétlőt, Asus RP-AC51 néztem ki magamnak.
200 Mbit/s 10 Mbit/s a garantált a zinternetünk.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#4091) libit válasza BenQhunria (#4090) üzenetére


libit
tag

2 problema van az elgondolassal:
- RT-N12+nak csak 100as LAN portjai vannak es nem tud AC-t
- RP-AC51- AC savon mit fog erositeni na nincs mihez kapcsolodnia?
(N-en az elmeleti 300Mbps a tavolsaggal csokken es alapbol felezodik)

a 30€-s jelismetlo helyett helyedben az N12+ helyett inkabb vennek "normalis" routert (az egyeb igenyekhez igazodva), azt meg AP-nak hasznalnam (rosszabb esetben esetleg WDS modban jelismetlonek)

[ Szerkesztve ]

(#4092) BenQhunria válasza libit (#4091) üzenetére


BenQhunria
tag

Köszönöm a választ.
[link] ez pl?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#4093) nrg_52 válasza BenQhunria (#4092) üzenetére


nrg_52
addikt

Az egy rohadt jo router szerintem. Foleg a v1 padavan firmware-el.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4094) TeeJay válasza nrg_52 (#4093) üzenetére


TeeJay
félisten

kár hogy már csak V2 kapható az meg totál más
illetve van AC1200GU elvétve még itt ott

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4095) Intruder2k5 válasza TeeJay (#4094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az utóbbi 1-2 hétben többen jelezték a Milyen routert topikban, hogy találtak RT-AC57U v1-et. Lehet jött belőle még szállítmány.

[ Szerkesztve ]

(#4096) TeeJay válasza Intruder2k5 (#4095) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj lutri mert ha kiderül hol kapni gyorsan mindenki oda megy és 2nap múlva megint csak V2 lesz már belőle :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4097) Gyurka6 válasza TeeJay (#4096) üzenetére


Gyurka6
őstag

Aki időben megy, annak jut. Miért baj ez?

Gyurka

(#4098) Gubek-Einste válasza Gyurka6 (#4097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azzal semmi, csak erősen bizonytalan a v1 beszerezhetősége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4099) mrmft válasza Tamarel (#4089) üzenetére


mrmft
senior tag

Kulonosen, hogy AC-n max 867-et tud... Lathatoan ki is hajtja, ellentetben a papiron gyorsabb tarsaival. Intel kliensel milyen, ha van ilyened?

(#4100) Intruder2k5 válasza TeeJay (#4096) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor ezért ne vegyen senki? Meg lehet azt érdeklődni előre. Lásd.: [link]

Két hete AQUA-ban volt még v1. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.