Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) snakess válasza deflex (#3049) üzenetére


snakess
csendes tag

Wifin mert sebesség, kábelen tudja a 200at. De amikor minden jó akkor tudja az 5g-n is a 200at stabilan . Kb 3 éves a router és tápot nem cseréltem még. De lehet köze a tápnak ehhez a problémához?

(#3052) iff


iff
senior tag

Nem tudom,hogy mi történt, de ennyi nem volt. Igaz csak olvasás [kép] az írás maradt 1-7MB/s. :U

..........""..........

(#3053) deflex válasza snakess (#3051) üzenetére


deflex
tag

A táp elég furcsa dolgokat művelhet. Ahogy "öregszik" a kondik kapacitást veszítenek, frekvenciák elcsúsznak, felharmonikusok keletkeznek, stb.
Ezek a zavarjelek, megszavarhatják a tápról működtetett készülékek működését.
Egy próbát megér a csere. hátha segít.

(#3054) snakess válasza deflex (#3053) üzenetére


snakess
csendes tag

Köszönöm! Megpróbálom. Tudnál segíteni hol találok ilyen tápot jó áron?

(#3055) deflex válasza snakess (#3054) üzenetére


deflex
tag

Szerencsésebb lenne próbára szerezni, mert ha nem segít akkor felesleges kiadás.
Nekem AC66U B1 van, annak 12V/1,5A táp kell. Elég általános. Nézz szét otthon, vagy a haveroknál. :)

(#3056) deflex válasza snakess (#3054) üzenetére


deflex
tag

Bocs, elnéztem az másik táp. 19V/1,75A a helyes paraméter.
Ilyet leginkább laptopoknál használnak.

(#3057) snakess válasza deflex (#3056) üzenetére


snakess
csendes tag

Igen és nagyon vékony a csatlakozó is majdnem mint egy tű

(#3058) snakess válasza deflex (#3056) üzenetére


snakess
csendes tag

https://www.notebook-alkatresz.hu/asus-zenbook-ux32la-19v-33w-laptop-tolto-adapter-utangyartott-tapegyseg-220-v-kabellel-p56815-m625

Ez szerinted jó hozza?

(#3059) TeeJay válasza llacee (#3046) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondom engedd el, van forgalom figyelő de alap verzió és felesleges nézegetni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3060) TeeJay válasza szaboi6512 (#3037) üzenetére


TeeJay
félisten

Elsőként vettem AC65P-t én teszteltem utána lett bestbuy azóta sok százan vettek fórumon, qbittorrent fordítást meg át vettem úgy egy éve, azóta lett rendbeszedve és normális végre magyarul is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3061) deflex válasza snakess (#3058) üzenetére


deflex
tag

Jónak tűnik , de óvatosan az utángyártott adapterekkel. Volt már "szerencsém" olyanhoz, ami nagyon gyenge minőségű volt, és visszadolgozott a 230V-os hálózatra, nem kis galibát okozva a többi készüléknek. Feszültség és áramérték ok. A csatlakozó külső átmérője 4mm. De ha van lehetőséged, kapd fel a routert, és az üzletben próbáld bele. Lényeges még a polaritáshelyesség. A belső érintkező a pozítív.

(#3062) snakess válasza deflex (#3061) üzenetére


snakess
csendes tag

Uh ez bonyolultabb mint gondoltam. Ebből nem lesz táp. Most ilyet találtam hogy 2,5mm átmérőjű dugasz kellene bele.

(#3063) snakess válasza deflex (#3061) üzenetére


snakess
csendes tag

(#3064) deflex válasza snakess (#3063) üzenetére


deflex
tag

Nekem B1 van, annak 4mm-es kell. Biztos ami biztos, lemértem.
Serintem ez az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#3065) deflex válasza snakess (#3063) üzenetére


deflex
tag

Egyébként az Amazon is tévedhet.

(#3066) snakess válasza deflex (#3064) üzenetére


snakess
csendes tag

Sajnos ez tényleg nagyon vékony, de lemérem én is és akkor okosabb leszek .

(#3067) deflex válasza snakess (#3066) üzenetére


deflex
tag

Ha eredeti a tápod, olvasd le a típusát, majd ez alapján keress rá a neten.
Valmi ilyesmit keress: ADP-33BW.
Bár mint írtam nekem AC66UB1 van, ha a tied régebbi modell annál nem tudom hogy ugyanilyen csatlakozója van-e.

(#3068) nagymolnar válasza deflex (#3067) üzenetére


nagymolnar
tag

https://www.adapter.hu/webaruhaz/

én innen vettem tápokat és minden volt raktáron... Van univerzális is
sok csatival....

(#3069) Chrystale198


Chrystale198
csendes újonc

Sziasztok!

Tőletek kértem segítséget router vásárláshoz, pár hónapja vettem is egy Asus AC65P-t. Sajnos Karácsonyra teljesen bekrepált, január 4-én visszavittem az Iponhoz, mostanra sikerült kicsikarni belőlük, hogy mi lesz végre vele...

A válasz az lett, nem javítható, úgyhogy pénz vissza.

A kérdésem az lenne , hogy továbbra is ezt a routert ajánlanátok max 30 ezer Ft-ig? Ami a fő, médiaszerverként lehessen USB-n keresztül merevlemezt csatlakoztatni, jó sebesség és stabilitás.

Köszi a segítséget!

(#3070) samujózsi válasza Chrystale198 (#3069) üzenetére


samujózsi
tag

Te kérted vissza a pénzt vagy ők döntötték el, hogy nem cserélik?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#3071) MaCS_70 válasza Chrystale198 (#3069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a szolgáltatásaival elégedett voltál, akkor igen, Számodra vélhetően ez a legjobb vétel.

Minden márkából, típusból van hibás darab, az Asus pedig nem egy sűrűn elomlós gyártmány.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3072) blakey válasza Chrystale198 (#3069) üzenetére


blakey
titán

Mi volt a gond? Egyébként igen, vegyél egy másik AC65P-t. Én is elégedetten használom, főleg OpenWrt-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3073) Chrystale198


Chrystale198
csendes újonc

Szerintem megunták hogy "rájuk jártam", bár úgy gondolom, hogy manapság másfél hónap kicsit sok szervíz időnek.

Nehéz eldönteni hogy elégedett vagyok - e vele, igazából nem volt idő hogy ezt megtapasztaljam. Állandóan lefagyott, de olyan szinten, hogy csak hard resettel lehetett visszahozni. Ezt a végén óránként megcsinálta.

A korábbi Tp-link routeremen openwrt-t használtam, de úgy voltam vele, hogy nem akarom garancia idő alatt piszkálni, tudja a gyári fw-vel is azt ami kell nekem, aztán ha már nincs rá garancia felteszem rá az openwrt-t.

(#3074) blakey válasza Chrystale198 (#3073) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy csak táphibás volt, mindenesetre nálm nem fagyott le egyszer sem az elmúl 4 hónapban. OpenWrt-t meg bátran felteheted ha nem tapasztalsz semmilyen hibát hiszen bármikor visszateheted a gyárit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3075) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok.
Telekomos IPTV-t szeretnék rákötni erre a készülékre: [https://www.asus.com/hu/Networking/RT-AC57U/]
Röviden: működni fog?

Az emeleten lévő TCom routertől csak egy vezeték lett lehúzva. Emiatt szeretném a netet megosztani a STB, és a TV között + beszórni WIFI-vel az alsó szintet

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3076) Gubek-Einste válasza Terapeuta (#3075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, van benne IGMP Proxy és IGMP Snooping támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3077) Terapeuta válasza Gubek-Einste (#3076) üzenetére


Terapeuta
őstag

Köszönöm szépen.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3078) iff


iff
senior tag

Érdekes működése van ennek az asus 65p-nek. Reggel nem volt elérhető az usb megosztás. Utána meg már jelszót kért, amit én kikapcsoltam. Újraindítottam, jelszót kér. Érdekes módon 'vendég bejelentkezés engedélyezése' ki volt kapcsolva ill. Qos meg be volt kapcsolva, pedig én kikapcsoltam. :U

..........""..........

(#3079) vargalex válasza iff (#3078) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor valaki a családból megviccelt. (Vagy WAN oldalról, ha nyitottad.)

Alex

(#3080) iff válasza vargalex (#3079) üzenetére


iff
senior tag

Család kizárva, akkor WAN oldal, de eddig soha nem jutottak be (többi routeren), most ha tényleg bejutottak. Eddig a tp-lin3600-on használtam openwrt-t openwrt-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin :) , kérdésem, hogy melyik a legjobb változat erre a 65p-re, illetve visszaállításkor (az asus oldaláról letöltött fw) csak simán a gyárit webes felületről vissza lehet állítani? A 3600-nál még vágott fw kellett. Nem szeretném elcseszni és még asus-on nem cseréltem és biztosra szeretnék menni, ha rászánom magam, vagy még lehet visszaküldöm a francba. Írtam visszajelzést az asus-nak, lehet le se sz@rják. :)

..........""..........

(#3081) vargalex válasza iff (#3080) üzenetére


vargalex
félisten

Most nyitottad a WAN elérést? Az én build-emben nyitottad a TL-WDR3600-on?
Igaz, nem neked, de nemrég linkeltem a telepítést és visszaállást.

Alex

(#3082) iff válasza vargalex (#3081) üzenetére


iff
senior tag

WAN elérést nem most nyitottam. :) Már a ip-linl1043nd óta van, hogy távolról is elérjem. Megnéztem, köszönöm. :Y :) Az asus-tól három visszajelzést is kaptam, hogy olvasták az e-mailt. :D Legalább ennyi visszajelzést kaptam. Eddig csak az LG volt kegyes válaszolni, tv-vel kapcsolatban, hogy Egyszerre optikai és tv hangszórón szól, akkor csak sztereóban van hang optikain. Ez is érdekes, de ez van. Azt hittem ez alap, hogy optikán kitolja a DD 5.1, DTS-t. :U

..........""..........

(#3083) vargalex válasza iff (#3082) üzenetére


vargalex
félisten

De gondolom az 1043ND-n HTTPS-en volt nyitva. Itt is, vagy itt HTTP-n (80-as port)? És ugye jelszót váltottál?

Alex

(#3084) blakey válasza iff (#3082) üzenetére


blakey
titán

Egyszerre optikai és tv hangszórón szól, akkor csak sztereóban van hang optikain - lehet, hogy egyes LG-ken igen, a nálam lévőkön nem, megy így is az 5.1, de az optikai kimenetnél nem PCM-et kell választani hanem Automatikust.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3085) iff válasza vargalex (#3083) üzenetére


iff
senior tag

Csak is https-t használom. Persze jelszót is váltottam az az első nálam.

..........""..........

(#3086) iff válasza blakey (#3084) üzenetére


iff
senior tag

Persze ezeket végig jártam, de az LG-nél megerősítették, hogy csak sztereóban küldi ki a jelet, ha a tv hangszórója is be van kapcsolva. (Belső TV hangszóró+optika menüpont alatt, semmi állítási lehetőség nincs) Azért egy 4K tv-nél elvárható lenne. A családban van több LG olcsóbb-drágább régebbi és ott "rendesen" működik. Annyival sz@rabb, hogy át kell állítani optikaira. :U Az LG fórumon is írták, hogy ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#3087) blakey


blakey
titán

Asus AC65P OpenWrt, volna egy ilyen üzenet a rendszernaplóban: daemon.warn dnsmasq[3498]: possible DNS-rebind attack detected: … .plex.direct utána jártam és egy ilyen sort kéne beírni (rebind-domain-ok=/plex.direct/)a routernél, kérdésem, hogy OpenWrt-nél ezt hova kéne írnom?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3088) vargalex válasza blakey (#3087) üzenetére


vargalex
félisten

Ott van a LuCi-ban is a Hálózat->DHCP és DNS (Network->DHCP and DNS) oldalon a Tartomány fehérlista (Domain Whitelist) beállítás.
Van a router előtt egy másik DNS szerver? Mert elvileg ez akkor lép életbe, ha olyan DNS kérés érkezik, amit nem a routeren futó dnsmasq old fel, azaz ő továbbítja, de privát IP-re oldja fel.

Alex

(#3089) blakey válasza vargalex (#3088) üzenetére


blakey
titán

A fehérlistára gondoltam én is, de gondoltam inkább megkérdezem.
Rouer előtt a UPC-s HGW van modem módban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3090) blakey válasza vargalex (#3088) üzenetére


blakey
titán

Közben meglett a hiba, véletlenül a LAN-hoz írtam az egyedi DNS-t a WAN helyett. :W

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3091) GSP


GSP
aktív tag

Üdv,
Max letöltési sebességet illetően mit sikerűlt befogni Asus routerekkel?
Igazából a gigabites net érdekelne (letöltés), nyilván nem a wifi-s mérés.
Amit a google bedob pl. tesztek ''csak'' 60-75 MB körüliek.
Előre is köszi. :R

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3092) woodworm válasza GSP (#3091) üzenetére


woodworm
veterán

Kicsit leszűkíthetnéd, elég széles a portfóliója az asusnak.
Az ac65p-ről és az n56u, ac57u, ac1200gu trióról tudok nyilatkozni, hogy az ethernet adta keretet maximálisan ki tudják használni minimális terhelés mellett. A 60MB/s akár az 5GHz-es wifin is elérhető.

(#3093) GSP válasza woodworm (#3092) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszi woodworm.
Nos letöltesröl van szó és egy ideje ''üldözöm a megfoghatatlant'', azaz mennyit lehet max kihozni :)
Bármilyen modell eredménye érdekel, mivel az elméleti gigabit sebességet illetően lenne jó tudni meddig sikerűlhet elmenni valójában (ezért is a letöltési sebbesség kérdés).
Linkelek egy képet 83.53 MB-os sebességről.

Pl. Asus RT-AC1200G+

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3094) vargalex válasza GSP (#3093) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván akkor a kliens oldali letöltésről beszélük. Erről szerintem majd TeeJay fog nyilatkozni, de többször leírta, hogy teljes mértékben kihajtja a gigabitet.

Alex

(#3095) GSP válasza vargalex (#3094) üzenetére


GSP
aktív tag

Köszi az infót vargalex.
Speedtest-en láttam mar 930 mbit körüli mérést, de a valós letöltési sebesség érdekel, amit akár naponta használhatunk és ha elég gyors, ugye szervert sem kell bérelni/fizetni.
Szivesen fogadok bármilyen hasonló képet vagy mérést. :R
Előre is köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3096) xigris válasza GSP (#3095) üzenetére


xigris
őstag

Nekem ezt tudta igaz volt egy kicsivel jobb is 114 csak azt nem kaptam el. Tudom van print screen de az asszonynak kellet így megmutatni :) Ac65p

(#3097) GSP válasza xigris (#3096) üzenetére


GSP
aktív tag

Kiváló eredmény xigris.
Köszi a képet. ;)
Ssd, hdd?

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#3098) xigris válasza GSP (#3097) üzenetére


xigris
őstag

Sima hdd

(#3099) woodworm válasza GSP (#3093) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a torrent szóba kerül, akkor szerintem már nem a routeren múlik elsősorban. Ehhez jó gép kell gyors háttértárral, megfelelő seedeltség és jól beállított kliens.

(#3100) GSP válasza xigris (#3098) üzenetére


GSP
aktív tag

Nagyszerű. :K
Egyelőre ez lesz az etalon, bár 100MB/s fölött bárminek örűlnék.
Hétvégén lesz időm tesztelgetni.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.