Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) gyulazsolti válasza blakey (#4250) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Van ötleted, hogy hol keressem?
Így nem tudok beállítani szülői felügyeletet.

(#4252) blakey válasza gyulazsolti (#4251) üzenetére


blakey
titán

A gépen jó a pontos idő? Esetleg indítsd újra a routert és a gépet is. Nem szoktam ilyennel találkozni, pontosabban vagy 5 évvel ezelőtt mintha lett volna ilyenem az AC56U-n.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4253) gyulazsolti válasza blakey (#4252) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A routert már újraindítottam, de nem segített. Akkor megpróbálom a PC-t is.

Nem segített az sem.
Egyezik az idő. 1mp eltérés van. Késik a router.

[ Szerkesztve ]

(#4254) petir válasza Intruder2k5 (#4232) üzenetére


petir
senior tag

Akkor jó már megijedtem :D a LED nem zavar ha nem megy a lényeg, hogy jel legyen!!
USB se igazán fontos mert nem lesz rajta pendrive , torrent stb. - nálam ezeket egy xpenology látja már el ;)

Az a lényeg jól konfigolhato, távolról elérhető és persze atom stabil legyen !

Egyre jobban izgulok...emiatt a v1 miatt most már kíváncsi vagyok mit küldd az Aqua...

(#4255) blakey válasza vargalex (#4237) üzenetére


blakey
titán

Sajnos 300Mbps linkebességű 2,4 GHz-es eszközöm nincs, tableten 150 Mbps mellett mértem 94 Mbps-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4256) blakey válasza blakey (#4255) üzenetére


blakey
titán

Ugyanazzal a tablettel tovabb teszteltem, mindkét sávon 150Mbps és 2 évre visszamenőleg vannak mérések, 2,4GHz-en a legjobban teljesítő N18U közelében van, 5GHz-en szintén az élmezőnyben van,125Mbps és ha nem tévedek akkor az AC66U_B1 méréseit közelíti ami HGG-vel volt a legjobb, mindkét esetben CFW-vel tesztelve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4257) NoX válasza gyulazsolti (#4249) üzenetére


NoX
senior tag

RT-AC86U, ezek a gyári beállítások, és rendben van az idő vele:

(#4258) gyulazsolti válasza NoX (#4257) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Meg csináltam így is telefonról, PC nincs bekapcsolva, és mégis ugyan az a hiba. Csak a NAS520, és egy TV megy most róla, meg a telefon.

(#4259) blakey válasza NoX (#4257) üzenetére


blakey
titán

Persze, hogy most jó, de akkor amikor épp óra átállítás van akkor nem jó, abban a 2 hétben ami az eltéréből adódik, mert az USA-ban a második vasárnap van, EU-ban meg az utolsón, szóval a beállításod nem jó, remélhetőleg ezt törölni fogják. Mindezektől eltekíntve jelenleg mindenhol jól kéne működjön, mert már megtörtént az átállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4260) vargalex válasza blakey (#4255) üzenetére


vargalex
félisten

És ugyan ez a kliens az RT-AC65P-n mit mutat? Nekem 75 Mbps linksebesség mellett 55 Mbps, 150 Mbps linksebesség esetén 110 Mbps, 300 Mbps linksebességnél pedig 200 Mbps fölött.

Alex

(#4261) blakey válasza vargalex (#4260) üzenetére


blakey
titán

Úgy tűnik, hogy szükség lesz egy "tiszta órára", mert mértem 2,4 GHz-en, 150Mbps mellett 114Mbps-t is, ez a maximum amit itt elértem, úh. kelleni fog a játék, film és munka mentes környezet, mert egyelőre nem volt ilyen az elmúlt 1 napban és akkor talán sikerül pontosabban mérnem. Remélem hétvégéig sikerül megoldani. Mindenesetre nem rossz router ennyi pénzért, sőt. Gyári szoftver bár jobban felszerelt az AC65P-hez képest azért érezni, hogy valamiért gyengébben muzsikál, CFW-vel "szárnyakra kap", mondjuk ez a legtöbb routerre igaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4262) vargalex válasza blakey (#4261) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem is volt RC-AC57U-m (az is direkt az OpenWrt portolás miatt), de megváltam tőle...

Alex

(#4263) warren


warren
tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem, vettem egy AC57U ver1 routert gondoltam jó lesz letöltésre ( nem kell állandóan gépet járatni ), vettem hozzá egy 6Gb Seagate Backup HUB+ külső vinyót 3 felé particionáltam ebből kb. 500Gb van letöltésre, hát gyárilag nekem qrvára nem működik a DM mindig leáll és nem tudom újraindítani, sokszor router restart után sem, ok, akkor ezt elengedem nem múködik, előtte az NTFS-ről átformáztam az adott particiót EXT4-re ezt nem látja a router, utána EXT3-ra ezt sem látja, most beüzemeltem egy régi Ubuntu-s gépet ami kábelesen van a routeren ( amin rajta van a vinyó ) ftpn hozzáadtam mint hálózati helyet de az Ubuntu sem látja az EXT3 particiót, tudna valaki segíteni hogyan tudnám megoldani, hogy Uunturól töltsek le a vinyóra ami a routeren van? ( eléggé kezdő vagyok a témában, ha lehet kicsit szájbarágósan mondjátok, a parancssor sajnos egyenlőre nem a barátom ).
Előre is köszönöm a segítséget

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#4264) Intruder2k5 válasza warren (#4263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ebben a felállásban ugyanúgy a router kezelné a filerendszert, szóval ha nem támogatja az extfs-t, akkor hálózaton keresztül sem fogod látni. Egyébként a támogatásról nem tudok mit mondani, sosem használtam a gyári fw-t. Esetleg ha gondolod próbálkozhatsz Padavannal a routeren, abban a Transmission azért némileg megbízhatóbb, mint a Download Master. Persze teljesítményben a géppel biztosan nem tud versenyezni.

(#4265) warren válasza Intruder2k5 (#4264) üzenetére


warren
tag

Hello,

hát a padavanon már gondolkodom egy jó ideje de valamiért még nem tudtam rávenni magam, hogy megmókoljam a routert, meg nem tudom, hogy ki fogom-e használni.azért köszönöm ez lehet egy újabb lökés a padavan felé :)

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#4266) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#4198) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem kaptam hozzá CD-t.
Van rajta olyan ami kellhet?
Pl: az órabeállítás.
Valahol megtalálható az a CD tartalom, hogy anélkül telepítsem, ha szükséges?

(#4267) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#4266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet már nem is adnak hozzá, régebben volt, bevallom én nem kerestem. A routert kivettem a dobozból, a többi dolog ott van benne ahogy volt. De ne aggódj, ha lenne is, nincs rajta semmi fontos.

(#4268) BenQhunria


BenQhunria
tag

Hát én nem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#4269) petir válasza BenQhunria (#4268) üzenetére


petir
senior tag

Aqua?

(#4270) BenQhunria


BenQhunria
tag

Igen.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#4271) petir válasza BenQhunria (#4270) üzenetére


petir
senior tag

Nem örülök, én holnap veszem át délután de ha v2 szombaton viszem is vissza...

Csak ez így tök nagy átverés, hogy a webshopba volt v1 es v2 direkt külön.

(#4272) blakey válasza petir (#4271) üzenetére


blakey
titán

Kedden volt Aquánál és Rufusznál is, utóbbitól hoztam el egyet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4273) Intruder2k5 válasza petir (#4271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A boltban veszed át? Csak mert akkor ott rögtön láthatod is, ki sem kell bontanod a dobozt, az oldalán kell lennie egy hasonló címkének mint a router alján van, MAC címmel, szoftver és hardver verzióval.

(#4274) petir válasza Intruder2k5 (#4273) üzenetére


petir
senior tag

Posta pont...dolgozom úgyhogy esélyem sincs boltba menni max szombaton - de bízzunk benne , hogy ne kell menjek :D

Ráadásul beleírtam a rendelésbe és külön mailt is írtam adattablat csatolva.
Szóval ezek után ha nem azt kapom az igen nagy figyelmetlenségre vall tőlük.

Lehet akkor el is engedem és egy 1200u-t veszek..

(#4275) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#4267) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Rendben, köszönöm.

Az órának van valami különösebb jelentősége?
Akárhogy próbálom, mindig hibát dob.

(#4276) MaCS_70


MaCS_70
félisten

No, hosszas kotlás után megrendeltem az AC86-ost. Baromi kíváncsi vagyok, hogy hogyan teljesít a 87-es után.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4277) vicces válasza MaCS_70 (#4276) üzenetére


vicces
addikt

Én is :K bár nekem kb 2 hét míg a posta kihozza.
Egyébként én a rádió miatt és az ax-s eszközök hiánya miatt döntöttem. Papíron egy kicsit jobban sugároz mint az ax92. Illetve gyorsabb is a wifije. Persze még ehhez sincs kütyüm kihasználni, de majd lehet valamikor. jah és benne van a paklliban, hogy egymagában elég lesz a lakásra. :C

:)

(#4278) Intruder2k5 válasza petir (#4274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát úgy néz ki, lassan már csak az lesz a biztos. Mármint az RT-AC1200GU.

Ez így minden esetre pofátlanság az AQUA-tól, meg is érdemlik, ha sokan viszik vissza nekik, és marad a nyakukon a sok bontott router, vagy adhatják el értékcsökkentként.

(#4279) woodworm válasza vicces (#4277) üzenetére


woodworm
veterán

Kb. esélytelen a sebességet kihasználó cucchoz jutni a pce-ac88 kivételével.

(#4280) mrmft válasza vicces (#4277) üzenetére


mrmft
senior tag

Par gondolatod teves: nem sugaroz jobban. 2,4GHz-en jobb linksebessgere kepes az AC86U, 5GHz-en mar nem (AC-n sem a 2. radion). Lakas kialakitasatol fugg, hogy eleg lesz-e. Konnyebb az antennakat allitgatni az AC86U-n, ha tobb szintes a lakas, ilyen szempontbol jobb lehet. (Tovabbra is azt mondom nezd meg az Intel AX200-at. Ennel olcsobban, jobb sebesseget nem talaltam, de vegulis mar mindegy mert AC-s routered lesz.)

(#4281) blakey válasza vargalex (#4262) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudom.

Közben 1-2 dolgot észrevettem, azt érdemes tudni, hogy CFW-vel működő routerekről van szó.. Tiszta rálátással a routerre, tehát egy légtérben kb. 3-4m-ről a korlátait is figyelembe véve nagyon jól teljesít, nem jobb az AC65P-nél de nem is gyengébb, legalábbis saját eszközeimmel mérve. De, van egy érdekes dolog aminek az oka talán az antennák elhelyezésében rejlik, a legtávolabbi ponton volt mindig a hangsúly, mert nem szeretnék 2 routert, jelismétlőt, stb-t használni, 2,4GHz-re meg szükségem van nyomtató, okoskonnektor, stb miatt, tehát itt mindig ment a teszt az adott tablettel, hogy mire képes az adott router, Asus N18U-n tomato telepítve, AC66U_B1/AC68U-n HGG majd Merlin, AC65P-n OpenWrt, Synology 1900AC, TP-Link WDR3600 tomato-val, ezekkel a legjobb esetben is 24Mbps-t mértem amivel elégedett voltam és bőven jó volt alap böngészésre, ennyi router után úgy gondoltam, hogy ez a határ az adott helyen, van ott egy TV ami 5GHz-en csatlakozik, az azért nagyobb sebességre képes de a jel gyengébb.
2 napja tesztelem az AC57U-t Padavan-al, azon a legtávolabbi ponton az összes routernél jobb sebességet mérek ami számomra meglepő, 72Mbps mellett, 3 falon keresztül kb. 8-9m-re hozza a 36Mbps-t ami az eddigi 24Mbps-hez képest jelentős különbség és itt van a nagy különbség az AC57U javára. Ezt próbálom megérteni de bármire is gondolok mindig az antennák jutnak eszembe, csakis ott lehet az eltérés. Nagy reményeket nem fűztem ehhez a kis routerhez, tartaléknak vettem és, hogy a Padavan-t is megismerjem de most elgondolkodtam azon, hogy ez legyen a fő router. A gyakorlatban nem érezném az erősebb router tulajdonságait viszont a megbízható működés sokkal többet jelentene számomra. 1 db eszközöm van ami wifin 3x3 MIMO-s de az is vezetéken lóg, mert a "munkagépem".
Volt egy tiszta mérésem 2,4GHz-en, AC57U Padavannal 72Mbps linksebesség mellett, eddigi routereim 51-52Mbps-t tudtak nálam, AC57U-val 50-51Mbps, tehát nagyjából hozza a maximumot. A többi mérést talán sikerül később végrehajtani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4282) vicces válasza mrmft (#4280) üzenetére


vicces
addikt

a user manual végén van, hogy mennyi dBm-el sugároznak max. ebben az ac86 volt a legjobb. de sok tipusnál nincs megadva az érték csak, hogy milyen szabvány szerint vannak beállitva.
az ax92 picit alacsonyabb teljesítménnyel sugároz. gondolom közben változhatott az eu-s előírás.vagy valami ilyesmi. lehet nem lesz semmi előnye emiatt, de mivel mesh-képes az eszköz legfeljebb ráakasztokegy másik routert és le lesz fedve a lakás. vagy egy olcsóbbat, vagy az ax92-t. :K mert nagyon tetszik de tényleg felesleges még a tudása nekem.
a gigabitnetet úgyis csak az asztali pc/xbox-on tudom kihasználni igazán.
asszonyt sikerült kiakasztanom egyébként. ő csak annyit mondott rendeld meg a jobbat, minek ennyit agyalni a témán és felejtsük már végre el. lesz@arta már, hogy mennyibe került volna :Y

:)

(#4283) mrmft válasza vicces (#4282) üzenetére


mrmft
senior tag

Mashol (belul-kivul) es mashogy vannak az antennak elhelyzeve, valamint a kliensen is mulik a kommunikacio. Ami elonyt lattal a manualban az a gyakorlatban nem relevans. Ettol meg remelem teljesiteni fogja az elvarasaidat.

(#4284) MaCS_70 válasza vicces (#4282) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk is ez volt -- mármint az asszonnyal. Csak azt nem értette meg, hogy miért vacillálok az AC86 és az AX92 között. mindkettő elég drága... (Bár egy ismerősöm már jelezte, hogy ő ilyen olcsó vackokat nem venne.)

Én tegnap rendeltem, ma átvehetem az Iponnál. Aztán szokás szerint csinálok pár összehasonlító próbát a régivel és az újjal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4285) NoX


NoX
senior tag

A router kezelőfelülete elérhetetlen, de látszólag rendben ellátja feladatát.
RT-AC86U, legújabb gyári firmware.

Ilyet korábban is tapasztaltam más ASUS routerekkel, pl. RT-AC56U-al.

Mi ilyenkor a helyes megoldás? Idővel észhez tér, vagy reset?
Telnet/SSH nincs engedélyezve, de esetleg onnan belépve nyomni reboot-ot biztonságosabb lehetne?

(#4286) blakey válasza NoX (#4285) üzenetére


blakey
titán

Böngésző cache ürítése lehet, hogy segít. Ha működik a router akkor nagy gond nem lehet, egyébként ssh-n keresztül egyszerű az újraindítás ha netán beakadt volna valami a routeren, telnetet nem nagyon használunk, bár lehet, hogy van aki igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4287) vicces válasza MaCS_70 (#4284) üzenetére


vicces
addikt

Csinálj dB-es méréseket azokra kíváncsi lennék :K
Oszt ha nincs nagy eltérés már stornozom is a rendelést.
Ma ránéztem ebayen már 10 euróval drágább az ax92.

:)

(#4288) NoX válasza blakey (#4286) üzenetére


NoX
senior tag

A mobilos alkalmazás sem tudott csatlakozni, így végül árammegszakítás lett a vége :)
Bekapcsoltam az SSH-t csak LAN-on, úgyhogy legközelebb majd onnan reboot-olok, ha ilyen előfordulna.
Jó lenne kideríteni mitől fagyhatott be a webes felület, de nem derült ki számomra a logokból.

(#4289) MaCS_70 válasza vicces (#4287) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ezt tervezem: dB és sebességmérések a ház sarkaiban.

Estére talán meg is lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4290) blakey válasza NoX (#4288) üzenetére


blakey
titán

Ha legközelebb megint lesz ilyen akkor meglátod, hogy a router maga a probléma vagy csak a megjelenítés.
(#4289) MaCS_70
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen eredményt produkál nálad, de nem hiszem, hogy jobb lesz az AC87U-nál. Ezek az új routerek nagyon "le vannak szabályozva", sajnos illetve az Asus még be is tartja, olyan jelerrősséget már nem látok a mai routerekben mint pl a régi antennanélküli AC56U-ban, pedig az sem volt egy világbajnok router a maga korában de a maiakhoz képest sok tekintetben jobb volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4291) NoX válasza blakey (#4290) üzenetére


NoX
senior tag

Hát pedig az AC56U az izomrouter! :))
Szerintem iszonyatosan megelőzte a korát, és a mai napig tökéletes és stabil szolgálatot tehet sok háztartásban. Hivatalos frissítés is érkezett rá tavaly év végén. Igaz Merlin már nem támogatja, de van egy Merlin LTS fork, ami viszont a mai napig ad ki hozzá frissítéseket.
Én most adtam el egyet, hibátlanul működött, AC86U-ra váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#4292) blakey válasza NoX (#4291) üzenetére


blakey
titán

Igen tudom, azért írom, hogy belső antennás létére a mai routereket megszégyenítő módon teljesített Wifin. LTS-el használtam, de kb. 3 éve eladtam egy jobb router reményében ami egy Synology RT1900AC volt, de az használhatatlan volt, 2 eszközzel összeakadt ezáltal használhatatlanná tette őket, konkrétan a BT-os cuccok megzavarodtak, 6 hónap után eladtam és visszatértem az Asus vonalra, azóta sincs ilyen probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4293) woodworm válasza blakey (#4290) üzenetére


woodworm
veterán

"Ezek az új routerek nagyon "le vannak szabályozva", sajnos illetve az Asus még be is tartja"

Vagy elbaltázza a fejlesztés során. A mediatek alapú ac57u és ac65p kapcsán nézegettem a power limit fájlokat, nem emlékszem már, hogy a forrásban vagy a kész fw-ben, de olyan szinten le van korlátozva, hogy a régióban engedélyezett mértéket sem éri el (60-70%).

(#4294) blakey válasza woodworm (#4293) üzenetére


blakey
titán

Pfff, nem nagyon használom a gyári rendszereket, megvétel után beállítom, letesztelem, elmentem a firmware-t és a hozzátartozó konfigot majd megy fel valamelyik CFW. De akkor ez a magyarázat arra, hogy a mai routerek miért ilyen gyengék Wifiben, tisztára olyan, mint az autók esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4295) petir válasza Intruder2k5 (#4278) üzenetére


petir
senior tag

Jelentem megszívtam.

Holnap megyek vissza az aquaba onnan meg akkor tovább és akkor 1200GU lesz...

Igazából ki se bontom ez az oldalsó címke tényleg pont elég ahogy mondtad.

(#4296) MaCS_70 válasza blakey (#4290) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos igazad lett. 2,4 GHz-en az AC86-os a 87-eshez képest kiábrándító értékeket produkál. Nem sokkal jobb, mint a 65P.

10-20 dBm-el gyengébbek az RSSI számok, mint a 87-es wifijénél, ami nálam konkrétan azt jelenti, hogy a három szintes ház földszintjének az egyik oldalát már nem éri el.

Kb. annyit tud lefedettségben, mint az AX58, csak éppen sokkal lassabb annál. Ahol az AX58 200 Mbps fölötti sebességgel kommunikált, ott a 86-os 125-130-at tud.

:(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4297) Intruder2k5 válasza petir (#4295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elmennek a fenébe, erre szalonképesen mást nem lehet mondani. Ez így a fogyasztó megtévesztése. Kíváncsi leszek mire jutsz, adnak-e esetleg v1-et helyette, ha van nekik egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#4298) blakey válasza MaCS_70 (#4296) üzenetére


blakey
titán

Ez nem jó hír. Manapság nem az ár határozza meg a tudást, már tapasztaltam, hogy a drága router nem garancia a jobb sebességre, a jobb Wifi lefedettségre. Most épp bizonyít nálam egy AC57U V1 Padavannal, hihetetlen, hogy mire képes ez az alsókategóriás cucc. Most tényleg elcsomagolom az AC65P-t és az Ac57U-t használom aztán mikor milyen kedvem lesz akkor azt fogom elővenni. Tartaléknak vagy fő routernek mindkettő kiváló. Nem is szándékozom egyelőre drágább routert venni, mert nem lesz jobb, Wifihez bőven elég a 433Mbps is, mert általában telefonok, tabletek, TV-k és Blu-ray lejátszók lógnak és azok többre nem feltétlenül képesekés ez a két router bőven kiszolgálja még a komolyabb gépeket is, bár azok kábelen csatlakoznak, pedig én is erősen AC86U-t vettem volna de nagyon nem győzőtt meg egyik ismerősnél, ugye a Wifi az mindenhol másképp viselkedik de nagyátlagban azért lehet tudni, hogy kb. mit hozna és az nem volt túl jó, persze szép meg jó, hogy annyi funkciót meg tudás van benne (papíron) de a kliensek többsége a negyedét is alig hozza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4299) MaCS_70 válasza blakey (#4298) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt, hogy a 86-os lefedettsége kisebb, mint a 87-esé, még elfogadom. Ránézésre is sokkal csenevészebb antennái vannak.

Azzal viszont, hogy LASSÚ, egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Remélem, hogy valami általam ismeretlen beállítás kérdése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4300) blakey válasza MaCS_70 (#4299) üzenetére


blakey
titán

Merlin esetleg segíthet rajta, hátha. Ez a lassúság érdekes, nincs valami hangzatos AC86U speckó gyárilag bekapcsolva, mert akkor lehet, hogy az a tulajdonság ami miatt ennyit kérnek érte pont nem tesz jót?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.