Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#3898) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazad van, félreolvastam, nálam google van beállítva a routerben.

(#3902) gabor_01 válasza Gubek-Einste (#3877) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez mindig így van Asuséknál, hogy AP módban a wan port átmegy switch portba?
Most a gyári firmware-re gondolok.

(#3903) MaCS_70 válasza gabor_01 (#3902) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem logikus, hogy az egységes AsusWRT-ben kivételek legyenek.

A típusokra nem emlékszem (jellemzően régebbi, lefokozott darabok), de 4-5 esetben ez így ment.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3904) gabor_01 válasza MaCS_70 (#3903) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csak mert nincs hozzá leírás és menüben sem lehet semmi ilyet állítani.

De jó tudni :R

[ Szerkesztve ]

(#3905) elder troll


elder troll
senior tag

Asus router-re nagyon nem akar második napja csatlakozni kívülről semmilyen gép, vagyis a vpn kapcsolattal van gond. DDNS van beállítva (asuscomm.com), digi net van mindenkinél.
Hol lehet a hiba?
Tegnap 6-7-8. próbálkozásra engedett be, ma kb a 10. után értem el a melós gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#3906) Intruder2k5 válasza elder troll (#3905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIGI DNS szerverében, ma volt róla szó, olvass vissza!

(#3907) elder troll válasza Intruder2k5 (#3906) üzenetére


elder troll
senior tag

Használtam a gyorskeresőt, de nekem kínai. Azért szeretnék halandóknak értelmezhető választ kérni. Már a ddns vpn is "erőn felül" volt. Valamit át kell állítanom? Vagy megoldódik idővel? A google dns nekem nem sokat mond.
Ne az xy.asuscomm.com-ot használjam?
Akkor legalább annyit írjon valaki, hogy ez megoldódik idővel vagy át kell állítanom a dolgokat. Kolléganő főleg otthonról tud dolgozni, én már másfél hete nem is voltam az irodában.

(#3908) Intruder2k5
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3908) Intruder2k5 válasza elder troll (#3907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik DNS szervert kell használnod, például a Google szerverei tökéletesen működnek, itt tudod beállítani:

Connect to DNS Server automatically: No
DNS Server1: 8.8.8.8
DNS Server2: 8.8.4.4

Úgy néz ki pár napja a DIGI szerverei valamiért nem tudják feloldani az asuscomm.com címeket, így ha valaki DIGI hálózatból ilyen címet szeretne elérni, akkor más DNS szervert kell használnia.

[ Szerkesztve ]

(#3909) elder troll válasza Intruder2k5 (#3908) üzenetére


elder troll
senior tag

Első körben frissítettem a router firmware verzióját, mert villogott egy felkiáltójel (hátha alapon). Változás nem történt.
Második körben átírtam a képnek megfelelően a dns-t, újraindítottam a routert, és ugyanúgy a nagyon sokadik próbálkozásra enged be.
Mindenesetre már az is hasznos infó volt, hogy a diginél van a probléma (reményeim szerint ideiglenes).
Köszönöm még egyszer :R
Majd holnap próbálkozok, csak menne haza kolléganő, de csak csúcsidőn kívül merek matatni a beállításokkal.
szerk.: még megpróbálom az itthoni router-ben is google dns-sel, csak nála lesz érdekes az otthoni routerbe belépni, ha ez lenne a megoldás.

(#3910) Intruder2k5
Rendben, ezt is megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#3910) Intruder2k5 válasza elder troll (#3909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van kéznél egy laptop vagy PC, azt nézd meg, hogy az...

nslookup valami.asuscomm.com

parancs ugyanazt az IP címet mutatja, mint az ASUS saját nslookup oldala?

Értelemszerűen a valami helyére azt a címet írd, amit használsz.

(#3911) vargalex válasza elder troll (#3909) üzenetére


vargalex
félisten

Abban a routerben (vagy kliens gépen) kell a DNS beállítást elvégezni, ahonnan kezdeményezik a kapcsolatot. A cél eszköznél nem kell semmit módosítani.

Alex

(#3912) elder troll válasza vargalex (#3911) üzenetére


elder troll
senior tag

Most akartam írni, hogy sikerélmény :DDD
Volt egy kis dolog, és most értem a géphez (itthon is átírtam, és frissítettem a firmware-t).
Ettől féltem, mert nem tudok belépni kolléganő otthoni routerébe, és alapvetően nála volt gond.
Köszönöm mindenkinek :R
Szerk.: el volt mentve a jelszó náluk, már csak a huawei router-t kell kiismernem.
Szerk 2.0.: ugyanolyan asus router-ben kellett módosítani, a huawei-t létjogosultságát nem értem, de az az asus-ra van dugva. A lényeg, hogy sikerült :R

[ Szerkesztve ]

(#3913) ricogsm


ricogsm
őstag

Sajnos nem boldogultam az open wrt el, igy vissza rakom a gyári asus-t.
Torrent használhatatlan , másolás lassú , nem értek a linuxhoz, köszi
veszek egy nast inkább.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3914) ricogsm válasza ricogsm (#3913) üzenetére


ricogsm
őstag

Ezt még tesztelném kiváncsiságból aztán huss.
Még valami! Valaki használja az Openwrt reklám blokkolót? HA igen hogy állította be?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3915) vargalex válasza ricogsm (#3914) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mi a kérdés? Nagyjából alap configgal engedélyezed az adblocker-t és kész. A HDD elérésénél pedig sokat számít a filerendszer. Én mindenképpen ext4-et javasolnék. A mount opciókhoz érdemes a noatime kapcsolót felvenni. Utána próbáld meg. Torrent esetében pedig a port nyitásról (forgalmi szabály) kell gondoskodni. Ha tudsz távoli hozzáférést adni, szívesen ránézek...

Alex

(#3916) blakey válasza ricogsm (#3913) üzenetére


blakey
titán

A routereken való torrentezés annak jó aki türelmes és nem sürgeti senki és semmi, pont annyira jó amennyire egy USB a routeren, ha mindent úgy akarsz használni ahogy elő van írva akkor céleszközt érdemes használni. Nálam eddig mindegyik router csak router funkciókat látott el, a letöltés, a DLNA, stb. mind a NAS-ra vagy a gépre van bízva. Így eddig nekem soha nem volt gondom, van aki türelmes és elégséges számára a router letöltési/feltöltési sebessége, megfelelő az egyszerű DLNA megosztás, az USB sebessége, stb, ebben az esetben lehet használni a routert is, mint megosztó/letöltő eszközt de tudni kell élni a korlátaival.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3917) ultio válasza blakey (#3916) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem tökéletesen működik az RT-AC66U B1 router és a rákötött nem tudom hány éves és milyen fájlrendszerrel használt 2 terrás WD HDD.
Az LG tv kábelen kapja a netet és tökéletesen játsza a HDD-ről a 60 gigás UHD filmeket.

Az meg, hogy nem 5-10-15 perc alatt töltöm le, hanem 30-60, vagy több perc alatt, háááát. Nem volt még olyan élethelyzet, hogy perceken belül akartam volna nézni a 60 gigás UHD filmet.
Ha meg igen, arra ott a Netflix.

rasti rusti

(#3918) ricogsm válasza vargalex (#3915) üzenetére


ricogsm
őstag

Oooo ez hatalmas segítség lenne. :)
Hogy kell engedélyezni a távoli hozzáférést?
:R
Reklámok még mindig látszódnak sajnos....

Hddn vannak cuccok sajnos, akkor befogok egy különálló hddt formázva ext4 re.
Mi az a noatime kapcsoló és hogy kell felvenni?

Bocs tényleg kínai nekem nagyon , ha egyszer megmutatják azt megjegyzem és alkamazom.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3919) ricogsm válasza blakey (#3916) üzenetére


ricogsm
őstag

Így érthető. Azt hittem az is "hasít" de 10Mbit/S ne legyen nagy étvágy? .....(torrentre)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3920) ricogsm válasza vargalex (#3867) üzenetére


ricogsm
őstag

Megnézted a terhelést?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3921) vargalex válasza ricogsm (#3920) üzenetére


vargalex
félisten

Mikor és hol? Nem írtál privátot...

Szerk.: Ja, https://prohardver.hu/tema/asus_router-ek_2/hsz_3867-3867.html [link] gondoltál. Terhelés az adott sebességhez kicsit sok, bár elviheti a GUI-t kiszolgáló daemon. Jobb lenne ssh-n megnézni a top paranccsal.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3922) lócitrom válasza Intruder2k5 (#3881) üzenetére


lócitrom
őstag

valóban. az az igazság, hogy elsőre az jött le, hogy sok vas támogatott a különféle projektek által. most elnézve erre igazából Entware van, ami használható. nem merek viszont hozzáfogni pont amiatt, mert általánosan nincs sok információ arról, hogy hogy muzsikál vele és hát egy jelenleg aktív felkonfigurált egyedi Gargoyle build fut rajta. aztán először nem gyalulnám le, míg nem látom lenne-e értelme.

szóval a saját fórum halott. nem tudom arról itt volt-e infó, hogy ennek a router-nek OpenWRT alatt az volt az egyik gondja, hogy egy komolyabb letöltés alatt elhasalt és újraindult. P2P esetén hatványozottan. ha jól értem tehát a gyári Asus rendszer egyfajta OpenWRT. viszont én talán ha 5-10 percig láttam valaha az eredeti rendszert akkor sokat mondok. nos az említett hibajelenség elméletben javítva lett valamikor az OpenWRT 18.06 verziója után. arról lehet tudni, hogy az Asus milyen verziót használ vagy hogy kifoltozta-e ezt a hibát? mert a célom az lenne, hogy visszapakoljam a gyári rendszert és nekivágjak az Entware-nek. egy Transmission konfigurációm az már van, a külső HDD-n mentve van, tehát nagyon sokat nem kell vele szórakoznom (legalábbis remélem nem) azon kívül, hogy megmondom neki, hogy onnét olvassa be. na de ha jól értem ez az egész úgy működik, hogy ez a szkript a /tmp-be becsatolja a csomagkezelőt és mindent, amit aztán letölt az ember. ahogy értelmezem arról van szó, hogy ezt viszont valahol akkor tárolni fogja, de az nem a gyári ROM, hanem külső eszköz. a régi leírás nem egészen tiszta. próbálom értelmezni a szkript tartalmát, de nem vagyok profi. jól értem, hogy ehhez külön meghajtó kell? nem elég, ha azt a HDD-t használom hozzá, ami eleve rácsatlakozik és tárol mindent?. viszont az EXT-ben van és néhol azt írják lehet EXT-re, néhol meg azt írják, hogy NTFS only, amit elég hülye egy dolog, ha igaz... na de ha tisztázódik és ne adj isten meg is csinálom azt jó lenne tudni, hogy ezek a dolgok pl. működhetnek-e:

- adblock
- ddns (noip.com vagy pl. changeip.com)
- sávszél. és vagy adatforgalom monitorozás
- nyomtató kezelése
- fájlok (tehát a rácsatlakozó HDD tartalma) megosztása helyi hálón főleg
- dlna, mint mondjuk OpenWRT-ben
- p2p (transmission vagy qBittorrent)
- távoli ssh/webrfelület elérése
- HDD parkolás szabályozása, esetleg teljes kikapcsolása

külföldi fórumokkal nem sokra megyek. nem egységesek, ráadáasul többnyire orosz... szóval nem nagyon kapni biztos infót eddig. vagy én vagyok vak. át lehet valahogy tenni ezt a ROM-ba meg elindul automatikusan?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#3923) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!
Vettem egy rt-ac65p routert januárban és azóta szenvedek vele. UPC 500-ról váltottam DIGI 1000-re és előtte a UPC ConnetBox-ot használtam.
Főként apple eszközökkel (iphone, ipad, macbook pro) használom és valamiért mindegyiket utálja a router... hasonlóan mint a mikrotik eszközöket, pont emiatt nem vettem azt.
A ConnectBox 500Mbps-t mért 5G wifin, az Asus most 5mbps-t tud lefelé és 15öt felfelé.
Sokszor le is dobja stb... (Lenovo laptop stabil például, de az sem túl gyors)
Egy hónapja kb a vargalex féle openwrt van rajta de az sem segített. Több csatornát és beállítást kipróbáltam de semmi.
A 2,4G kb 50le/70fel sebességgel megy.

Van esetleg valami ötletetek mi lehet a gond? Valaki tapasztalt hasonlót szintén apple eszközökkel? Esetleg próbáljak egy csomag frissítést OpenWRT-n? Mert láttam van új wifi driver is benne.

Előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#3924) Dragon3000 válasza gerokrisz (#3923) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vannak apple eszközök, amiket nem szeret az asus vagy az apple nem szereti az asust. Nálam is ac65p van itt iphone 5s volt próbálva és elég rossz értékekkel üzemelt wifi-n, de nem dobálta le, volt másnak is gondja apple termékkel való párosítással, de ha jól rémlik 7-8-as telefonokkal írták, hogy minden rendben volt.

(#3925) blakey válasza gerokrisz (#3923) üzenetére


blakey
titán

Rossz wifi csatornákat használsz, egyik almám sem utálja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3926) gerokrisz válasza blakey (#3925) üzenetére


gerokrisz
tag

Telefon vagy Mac? Mert a telefonok úgy ahogy el vannak, inkább laptopnál veszem észre ugye.
Csatorna 2,4-en jó, ott a legkevésbé foglalt részt választottam és 40Mhz megy ugye. (kamerák és a TV is szépen megy)
Inkább az 5G a rossz, viszont ott nem sok van a közelben, végig is próbáltam alsóbb tartományt, középen, 100 felett is és mindenhol ugyan az az eredmény. Ott is 80Mhz van beállítva. Volt már US, HU meg még valamelyik contry code, az sem oldotta meg.
Frissítést érdemes lehet megpróbálni? Régebben láttam kommentet, hogy csak ront a helyzeten.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#3927) blakey válasza gerokrisz (#3926) üzenetére


blakey
titán

iPad, Mac, AppleTV, semmi gondom nics egyikkel sem. 5GHz-en első körben a 36-48-as csatornák legyenek kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3928) vargalex válasza gerokrisz (#3923) üzenetére


vargalex
félisten

Melyik build-emet használod?

Alex

(#3929) gerokrisz válasza vargalex (#3928) üzenetére


gerokrisz
tag

Firmware verziója: OpenWrt SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c / LuCI Master git-20.035.20355-1edb551
Innen az alap ha jól emlékszem: [link]
Jelenleg a 48-as csatornán van. 2-5Mbps-t mérek bármilyen eszközzel lefelé. (routertől 10cm, 1m, 2 fal... semmi sem számít, ugyan annyi)
Semmi módosítás nincs, úgy van ahogy feltelepült, csak a wifi-t és egy portot engedtem be. Illetve még az IPv6 ki lett kapcsolva mindenhol de az nem hiszem hogy a wifi sebességbe beleszólna.
Típus: MAC80211 802.11bgn
Csatorna: 11 (2.462 GHz)
Bitsebesség: 121 Mbit/mpSSID: WIFI2
Mód: Master
BSSID: 04:D9:F5:C7:19:40
Titkosítás: WPA2 PSK (CCMP)
Hozzárendelések: 7
radio1Típus: MAC80211 802.11acn
Csatorna: 48 (5.240 GHz)
Bitsebesség: 6 Mbit/mpSSID: WIFI5
Mód: Master
BSSID: 04:....
Titkosítás: WPA2 PSK (CCMP)
Hozzárendelések: 3

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#3930) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok! AC65P-n ugye van olyan opció, hogy a WDS gomb megnyomásával kapcsolja ki a kék állapot LED-eket. Viszont, ha beállításokban változtatok valami és újraindul a router, akkor ugye visszakapcsolnak a LED-ek. Kérdésem az, hogy beállíthat fixre, hogy kikapcsolt legyen a LED? (Szerintem, nem. Mostanában a WIFI-t finomhangolom és ha jól látom, akkor minden fülön, illetve 2.4-es vagy 5 Ghz-es lapok alkalmaz gombjára újraindul a router. Nyilván ez nem lesz probléma pár nap múlva. Csak gondoltam rákérdezek, mert elég légtornász helyen van.)

(#3931) vargalex válasza gerokrisz (#3929) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor ez az utolsó build. Abba több tapasztalat szerint nincs gond a wifi-vel. Nálunk mondjuk nincs apple eszköz, így arról nem tudok nyilatkozni. Próbálkozz másik csatornán, hátha. Itt 3 telefon és 3 notebook van folyamatosan az 5 GHz-es csatornán...

Alex

(#3932) gerokrisz válasza vargalex (#3931) üzenetére


gerokrisz
tag

Nézek akkor egy frissítést hátha segít valamit, illetve még pár csatornát.
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#3933) blakey válasza gerokrisz (#3929) üzenetére


blakey
titán

El tudom képzelni, hogy valami beragadt a rendszereken vagy valóban nem kompatibilisek egymással, de nálam nincs gond OpenWrt alatt sem, hibátlanul működik mindegyik, Wifin és LAN-on egyaránt, iPad-et már nem tudom tesztelni de macOS és tvOS-t igen, jól működnek most is. Ráadásul nálam az iMac a 36-os csatornára 1300Mbps linksebességet ír 80 MHz-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3934) PistiSan válasza sinick (#3930) üzenetére


PistiSan
addikt

Tényleg így van ahogy írod, nekem meg az a fura, hogy ha újra meg nyomom a gombot akkor a LAN leded nem kapcsolnak vissza, bugos kicsit a működése, azt írták hogy a gyártónak már sok hiba be van jelentve, de nem igazán sietnek a javításokkal. Fura ez, mert ajánlott router itt és a milyen routert vegyek topicban is, szoftveresen meg kicsit a gyártó részéről el van felejtve. Korábban OpenWRT-t használtam a korábbi routeremen, ahhoz képest a gyári rendszer az asuson egy csiga, valamit csinálok, pl a vendég wifit engedélyezem, és tényleg csiga lassan történik meg a beállítás.

(#3935) gerokrisz válasza blakey (#3933) üzenetére


gerokrisz
tag

Teljes újratelepítés után úgy tűnik helyre jött.
Előtte próbáltam csak csomagokat mindent... nem tudom mi oldhatta meg.
Most ezt kapom:
780.0 Mbit/s, 80MHz, VHT-MCS 8, VHT-NSS 2, Short GI
780.0 Mbit/s, 80MHz, VHT-MCS 8, VHT-NSS 2, Short GI
Config:
config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option hwmode '11a'
option path 'pci0000:00/0000:00:01.0/0000:02:00.0'
option htmode 'VHT80'
option country 'HU'
option noscan '1'
option channel '100'
option txpower '27'

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#3936) TeeJay válasza PistiSan (#3934) üzenetére


TeeJay
félisten

elég olcsón kapsz 70-80ezres router tudást alap gyári FW-el
akinek nem elég a gyári FW az meg használ Openwrt-t
ez van Mediatek cuccra ritkán jön frissítés, nem tudjuk jön-e valaha és ha igen mikor erre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3937) PistiSan válasza TeeJay (#3936) üzenetére


PistiSan
addikt

Előző hozzászólásomban nem írtam ugyan, de elégedett vagyok a routerrel, egyenlőre az openwrt-t sem hiányolom.

(#3938) Sonja


Sonja
veterán

Tényleg jó ez az ASUS RT-AC65P router a DigiNET 1000-hez! :K Meg se kottyan neki. 1%-os CPU terhelést néztem a System Status oldalon (Core 1 - 1%, Core 2 - 2%). :C

A WiFi-je nagyon jó (333Mbps mérek a telefonommal 433Mbps-es kapcsolódás mellett), erős (a lakás legtávolabbi pontján is 220Mbps a mérés), és csak egyszer állítottam be mindent, azóta nem kellett hozzányúlni, tette a dolgát (Gyári firmware, nekem bőven elég.)! :)) Remélem nem is lesz vele semmi gond (kopp-kopp). :B

Részemről csak ajánlani tudom így ~2 hónap használat után. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3939) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok!

Routeres fórumban ajánlottak nekem egy AC65P-t (AX58U ellenében) és most be is szereztem 23K áron. Elég babának tűnik.

Kérdésem, hogy ott a topicban mindenki osztja h custom fw, merin stb stb... Én nem vagyok annyira geek, hogy értsem, de valaki összefoglalná nekem, hogy mire jó ez a merlin fw, és mivel kapok többet, ha felteszem?

Igazából nem nagyon használok semmit a routeren, csak egyszer beállítottam azt jóccakát. Nekem csak az a lényeg, hogy stabil legyen és erős a jel, a lakás távoli pontjában is.

Megköszönném, ha valaki összefoglalja ezt a merlinezést :U

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#3940) sambenez válasza Redplee (#3939) üzenetére


sambenez
addikt

AC65P-re nincs merlin. A te felhasználási szokásaidhoz meg jó a gyári fw, ne foglalkozz a cfw-rel.

(#3941) blakey válasza Redplee (#3939) üzenetére


blakey
titán

AC65P-re nincs Merlin így szerintem azt hagyd. CFW-ből csak OpenWrt érhető el, CFW-k általában a gyárinál több lehetőséget kínálnal és többnyire jobbak a gyárinál. Ettől függetlenül van akinek a gyári rendszer is elegendő. személy szerint OpenWrt-t használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3942) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Gondoltam közzéteszem, hogyan jártam a legújabb gyári fw-vel AC68U routerrel, hátha más is belefut.
Mindig frissíteni szoktam a legújabb fw-re, ha kijön, most is megtettem a 3.0.0.4_385_20253 verzióra, ami a CVE-2019-15126 (Kr00k) sebezhetőséget hivatott javítani.
Miután feltettem ezt az fw, azután az 1000-es DIGI netből csak 400-500 Mbps-t tudott produkálni a router. Visszaraktam az előzőt, hozza a max. sebességet.

(#3943) Intruder2k5 válasza Jim74 (#3942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

FW frissítés után volt reset, és manuális újra beállítás? Mert ugye ilyen esetben az ajánlott.

(#3944) Jim74 válasza Intruder2k5 (#3943) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Azt nem tettem meg, de nem volt még ilyen problémám. Sose szoktam fw frissítés után resetelni.
Ráadásul AiMesh rendszerben van egy AC66UB1 routerrel, nem szívesen bolygatnám meg az egész rendszert. :DDD

Ha 100%-ig biztos lenne, hogy egy reset és újra beállítás megoldaná a problémát, akkor nekiállnék. De, ha utána sem lenne jó, akkor t*k*n szúrnám magam :DDD

Ha az AC66UB1-et is frissítem, akkor azt is resetelni kellene?

(#3945) blakey


blakey
titán

Az AC68U topik tele van ilyen hibajelentéssel erről a frissítésről, állítólag AC66U_B1-en nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3946) Intruder2k5 válasza Jim74 (#3944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos ez a gond, hogy a reset-et nem nagyon akarják megcsinálni az emberek, pedig alapvetés, ha frissítés után valami nem működik jól, akkor reset. Megoldás lehet egy konfig mentés készítése, aztán reset, és gyors internet teszt. Ha jó a sebesség akkor lehet "szenvedni" a kézi beállításokkal, ha pedig reset után sem jó, akkor vissza lehet tölteni a korábbi fw-t, és rá a mentett beállításokat.

(#3947) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

van egy ASUS-RTAC57U-V2 típusú routerem. A kérdésem az lenne hogy mit ajánlanátok emellé a wifi hatótáv kiterjesztésére? Az udvaron jelenleg 16/17Mbps-os a sebesség, de nem a legstabilabb azt hiszem. Van közte jópár fal, ajtók, összességében olyan 20m-re van a router így. A testvérem szobája csak 10m-re van, ott is van fal mondjuk de csak egy választaná el az udvartól, így arra gondoltam ott el lehetne helyezni egy olyan eszközt amivel el lehetne érni az udvaron legalább 30Mbps-os sebességet, nincs szükség jóval magasabbra, de legyen stabilabb. Mit ajánlanátok ami elég hatékony lehetne, persze újabb routert nem szeretnék oda is most emiatt.
köszi a tanácsaitokat! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#3948) eight válasza Intruder2k5 (#3946) üzenetére


eight
senior tag

Nem tanács a falhasználóknak és nem is vitatkozás, csak tájékoztatásul: én szerintem még egy fw frissítés után sem reseteltem a beállításokat.

(#3949) mrmft válasza eight (#3948) üzenetére


mrmft
senior tag

Voltak olyan FW frissitesek, ahol direkt ki volt kotve, hogy resettel kell csinalni.

(#3950) Intruder2k5 válasza eight (#3948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de ha valami nem működik jól egy frissítés után, akkor szerintem ennek kéne lenni az első logikus gondolatnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.