Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Mit kell beállítani a gyári firmwareben, ha szeretném működésre bírni a download mastert transmission remote-al wan-on keresztül?

(#3202) darthsmoke válasza vargalex (#2972) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ha lehet, akkor mielőbb... :B

Vettem egy ASUS RT-AC65P-t.
@vargalex kolléga február 6-i hozzászólásából a "korábbi tartalommal" pont alatti factory image-et felraktam SSH-val, elvileg fel is ment, rebootolt a router.

Azóta képtelen vagyok bárhogyan csatlakozni hozzá... :O
Előtte van egy Digi-s Huawei router, az elvileg kiosztja neki a 192.168.100.5-ös címet, meg is jelenik a listában "OpenWrt" néven, de sem böngészőből, sem SSH-val nem tudok hozzá csatlakozni.
Jelenleg a Huawei eszköz egyik portja van összekötve az ASUS WAN portjával, és a Huawei eszköz másik portjához csatlakozik a számítógépem. A Huawei eszköz nem bridge módban van.
Mit rontok el?

Köszi előre is,
Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3203) Gubek-Einste válasza darthsmoke (#3202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ra kellene csatlakoznod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3204) darthsmoke válasza Gubek-Einste (#3203) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Próbáltam, de az se nagyon jött össze. Megpróbálom még egyszer.

[ Szerkesztve ]

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3205) darthsmoke válasza Gubek-Einste (#3203) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Próbáltam azt is, közvetlenül a laptopba dugva, semmilyen IP-címre nem reagál, próbáltam a 192.168.1.1-et, azt, amit a Windows kiír az ipconfig-ban, de semmi.
Elvileg a csomagban van UI, tehát valamit látnom kellene...
Most reseteltem, hátha, de nem tudom... :O

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3206) blakey válasza darthsmoke (#3202) üzenetére


blakey
titán

openwrt.lan-ra nem jön be? Kapott a gép IP-címet? Esetleg indítsd újra a windowst. A leírás teljesen jó, nálam hibátlanul települt, többször is "jártam" oda-vissza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3207) darthsmoke válasza blakey (#3206) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Most sikerült rácsattannom, de csak úgy, ha a laptopba van közvetlenül dugva...
A Wi-Fi részt beállítottam, de a LAN-t nem tudom, hogyan kell.
Valaki lenne kedves és elmondaná, hogyan kell összedugni ezzel a Huawei csodával, és mit kell beállítani a LAN-os részen? Most a router egyik LAN portja a Huawei egyik LAN portjába van dugva, és a LAN "static address"-re van állítva, de ez így nem jó.
Jelenleg a Huawei azt mondja, hogy az OpenWrt eszköz a 192.168.100.5-ös címet kapja, de ezt beírva a böngészőbe nem történik semmi.

UPDATE: Wi-Fi megy, szuper minden, de nem tudom elérni az OpenWrt LuCI UI-t...

Bocs, nyilván halál bénának tűnök, a hálózatkezelés sosem volt az erősségem. Tudom, akkor minek OpenWrt-zek... (Azért egyébként, mert megpróbálnám a külső HDD-met rákötni a routerre, és valami minimális torrentezést megpróbálnék...)

[ Szerkesztve ]

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3208) vargalex válasza darthsmoke (#3207) üzenetére


vargalex
félisten

Elöször utána kellene olvasni a dolgoknak. Ha LAN-LAN kötöd össze a két eszközt, akkor az OpenWrt induláskor észreveszi, hogy van másik DHCP szerver a hálózaton, így a sajátját letiltja. Viszont így ugye magát a routert nem fogod elérni, mivel másik tartományból (192.168.100.x) fogsz IP-t kapni.

Elsőre annyit csinálj, hogy az Asus WAN portját csatlakoztasd a Huawei LAN portjához (ha jól tudom, a LAN4-en ott nincs net). Így ugyan dupla NAT-od lesz, de az Asus-ra csatlakozva mindent elérsz és onnan menjünk tovább.

Alex

(#3209) darthsmoke válasza vargalex (#3208) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Most akartam neked írni privátot.
Amúgy utánaolvastam, de két helyen két különböző dolgot írnak.

Kétdiplomás szoftverfejlesztő vagyok, szóval nem valami hozzá nem értő idióta, aki előbb ír, mint olvas, de mint említettem, a hálózat nem az erősségem, nem értem pontosan, mit csinálok, és nem találtam olyan forrást, ami érthetően elmagyarázza.

Ide egy Huawei HG8121H típusú eszközt hoztak, annak összvissz 2 db LAN portja van, GE és FE felirattal.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3210) Intruder2k5 válasza darthsmoke (#3209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az FE jelzésű csak 100Mbps sebességet tud.

(#3211) darthsmoke válasza Intruder2k5 (#3210) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Rendben, akkor a GE-t összekötöttem az Asus WAN portjával.

Most elérem mindkét routert. Mit kell az OpenWrt-n beállítanom?

[ Szerkesztve ]

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3212) ultio


ultio
senior tag

RT-AC66U B1-re routerre csatlakoztattam egy HDD-t és beállítottam médiaszervernek. Tökéletesen működik, LG tv eddig mindent lejátszott róla simán. 50-60 gigás UHD filmeket is.

Viszont egy idő után nem találja meg a tv a médiaszervert, nem látszik a források között. Eddig azt hittem, hogy a tv hibája, de nem. Ma kipróbáltam Xboxon és az se látja.

A router kezelőfelületén az USB alkalmazás/Szerverközpont/Médiaszerver menüben, ha az Alkalmaz gombra kattintok, akkor egyből látja a tv és az Xbox a szervert.
Olyan, mintha leállna a szerver és ez a művelet indítaná újra.
De hálózaton mindig látszik. Win10-em van, arról mindig elérem, akkor is, mikor a tv-én nem.

Mit kellene beállítanom, hogy a tv és a konzol is folyamatosan lássa a szervert? Vagy ez ilyen?

A HDD-re töltök le a router beépített Download Master programjával, mindig vannak feladatok, tehát folyamatosan megy a HDD a háttérben.

rasti rusti

(#3213) 8.utas


8.utas
tag

Üdv!
Abban tud vki segíteni, hogy az új AC65P-ről pár óra után eltűnt az 5Ghz és hiába reboot, konnektor ki, radio off (prof. settings) nem jön vissza? Rossz lenne? (Schedule ki van kapcsolva)

(#3214) TeeJay válasza 8.utas (#3213) üzenetére


TeeJay
félisten

Mutasd a beállításokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3215) vargalex válasza ultio (#3212) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gondolom windows-on a samba megosztást látod, a TV viszont csak DLNA-t tud. Így ez két különböző szolgáltatás, amiből valamiért a DLNA leáll.

Alex

(#3216) blakey válasza 8.utas (#3213) üzenetére


blakey
titán

Hol látod, hogy elmegy, az eszközeiden? Állítsd fix csatornára, első korben 36-48 közé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3217) ultio válasza vargalex (#3215) üzenetére


ultio
senior tag

Igen, igazad van.
Mit lehet tenni, hogy ne álljon le a DLNA szolgáltatás?

rasti rusti

(#3218) dredjudge84 válasza dredjudge84 (#3201) üzenetére


dredjudge84
őstag

Valaki esetleg?

(#3219) tudi13 válasza dredjudge84 (#3218) üzenetére


tudi13
aktív tag

Melyik modellen? Azt kifelejtetted.

(#3220) 8.utas válasza TeeJay (#3214) üzenetére


8.utas
tag

Lehet mata a kérdés, de screenshotot csináljak minden oldalról, vagy hogyan?
Este egyébként kikapcsoltam, most be, szóval "pihent" 7 órát, és most működik. Ez normális?
Ugye a kikapcsolás nem segített. Tehát nem végérvényesen pusztult meg az 5G

[ Szerkesztve ]

(#3221) 8.utas válasza blakey (#3216) üzenetére


8.utas
tag

Igen, 2 telefon van ami látná, meg egy TV.
Este egyébként kikapcsoltam, most be, szóval "pihent" 7 órát, és most működik. Ez normális?
Ugye a kikapcsolás nem segített. Tehát nem végérvényesen pusztult meg az 5G.

[ Szerkesztve ]

(#3222) blakey válasza 8.utas (#3221) üzenetére


blakey
titán

Ha auto-n van a csatornaválasztás akkor normális, mert vannak eszközök amik bizonyos csatornákat nem látnak/kezelnek, az általános és biztos megoldás a fix csatorna választása, a 36-48 közöttieket minden eszköz látja, felette már lehetnek gondok, az egyik telefonom, tabletem és TV-im sem látják a 48-as feletti csatornákat, tehát normális ha auto módban olyan csatornára vált amit a kliens nem kezel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3223) vargalex válasza darthsmoke (#3211) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azt kell eldönteni, hogy hogyan szeretnéd használni.

1. Ha azt akarod, hogy a Huawei építse fel a PPPoE kapcsolatot, akkor bekonfigurálod az Asus-on a wifi-t, majd LAN-LAN összekötöd és újraindítod az Asus-t (én mondjuk a LAN-t is átállítanám DHCP-re - esetleg a switch-et is átkonfigurálnám 1 VLAN-ba, így mindegyik port LAN lenne - így a huawei-től kapna az is IP-t, tehát oda csatlakozva is elérhető és konfigurálható maradna.

2. A Huawei-t átkéred bridge módba, majd ha ez megvolt, akkor az Asus WAN interface-t átállítod PPPoE-ra és konfigurálod.

Alex

(#3224) 8.utas válasza blakey (#3222) üzenetére


8.utas
tag

Oké, akkor átállítom mondjuk 36-ra fixen, ezek szerint akkor nem szabad eltünnie.
Ezt kapcsoljam ki? Auto select channel including DFS channels

(#3225) blakey válasza 8.utas (#3224) üzenetére


blakey
titán

Igen, kapcsold ki a DFS-t, bár fixre állítva már nem fog sehova sem "ugrani".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3226) 8.utas válasza blakey (#3225) üzenetére


8.utas
tag

Rendben, logikus volt a szöveg alapján, de szebb lenne ha nem auto-n van és letiltaná az UI.
Akkor most megy így, a telón a 2G-t elfelejtettem vele, hamarabb meglátom ha elszáll megint.
Aztán meglátjuk. Köszi a választ!

(#3227) dredjudge84 válasza tudi13 (#3219) üzenetére


dredjudge84
őstag

Sorry! RT-AX56U

Jelenleg ez van beállítva:

Sajnos így nem működik, csak akkor érem el wan felől, ha kikapcsolom a tűzfalat, azt pedig nem szeretném.

(#3228) Gubek-Einste válasza dredjudge84 (#3227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en magán nem kell port forward.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3229) Intruder2k5 válasza dredjudge84 (#3227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha beállítasz egy VPN szervert, akkor arra csatlakozva el fog érni távolról a LAN-t.

(#3230) dredjudge84 válasza Intruder2k5 (#3229) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ahhoz is kell a vpn, hogy transmission remote-val elérjem a download mastert? Mert most ez az egy gondom van, hogy csak akkor megy, ha kikapcsolom a tűzfalat.

(#3231) Intruder2k5 válasza dredjudge84 (#3230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a gond, hogy ehhez a funkcióhoz megnyitni kellene a kérdéses portot a tűzfalon, és nem forwardolni. Ezt a gyári firmware nem tudja, így csak a VPN lehet a megoldás, vagy esetleg még meg lehetne próbálni SSH-n iptables szabályt hozzáadni a tűzfalhoz. Ennek menetét azonban nem tudom leírni neked, mert sosem próbáltam gyári firmware-en, illetve az sem biztos, hogy működik. De esély van rá...

[ Szerkesztve ]

(#3232) dredjudge84 válasza Intruder2k5 (#3231) üzenetére


dredjudge84
őstag

Értem, köszönöm, akkor kivárok rá vmi cfw-t, gondolom csak lesz idővel.

Utolsó kérdésem, ami már volt pár napja:

Van egy raidsonic dual hdd dokkolóm, amiben van 2 darab hdd. Rádugom a routerre, fel is ismeri mindegyiket, viszont ilyenkor nem működik a download master, egyszerűen nem tölt le semmit. Van esetleg megoldás több hdd rákötésének? Nas-t nem szeretnék venni, pont azért vettem erősebb cpu-s routert.

[ Szerkesztve ]

(#3233) darthsmoke válasza vargalex (#3223) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Szia!

Köszönöm, akkor azt hiszem, a bridge mód egyszerűbb lesz. :R

Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3234) laca891


laca891
aktív tag

Nálam az AC 65 p router estére mindig belassul, nagyon lassan tölti be az oldalakat :W . Újraindítás segít neki. Mi lehet a gond? Most kikapcsoltam a chromecastot, hátha azt nem szereti.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3235) TeeJay válasza laca891 (#3234) üzenetére


TeeJay
félisten

ott valami beállításhiba lesz mert az a router 1gigabitet is tolja hetekig anélkül hogy erőlködne...

wifin vagy kábelen lassú?
mik a beállításaid?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3236) laca891 válasza TeeJay (#3235) üzenetére


laca891
aktív tag

wifin van a chromecast és laptop is, de lehet a spotify kavar be, mert telefonról is tudom vezérelni a laptopon spotify programot. A rendszerállapotnál a routeren semmi "túlpörgés" nem látszik. (Cpu, Ram, stb... Viszont, annyira belassul, hogy még a http://router.asus.com/index.asp belépést is alig akarja betölteni. :W

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3237) Dragon3000 válasza laca891 (#3236) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem hiszem, nekem is ac65p-m van és használom a spotify-t gépen és telón is.

(#3238) laca891 válasza Dragon3000 (#3237) üzenetére


laca891
aktív tag

Érdekes most megint csinálja, pedig ki van kapcsolva a chromecast. :))

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3239) TeeJay válasza laca891 (#3238) üzenetére


TeeJay
félisten

QoS biztos hogy leveszi a HWNAT-ot
meg a wmm is bekavar tiltsd mindkettőt ha engedélyezve lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3240) 8.utas


8.utas
tag

Annyi fejlemény van, hogy ma egész nap ment az 5GHz, a telefonom rajta lógott estig, amikor kikapcsoltam a wifit. 1 óra múlva nem tudtam visszakapcsolni, már nem látta az 5GHz-et. Ez megint estefele volt ugye, mint tegnap, amikor elment.
Most fix 36-on van a contro channel az 5GHz-en. ???

(#3241) TeeJay válasza 8.utas (#3240) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne kapcsolgasd ki a wifit és nincs gond :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3242) laca891 válasza TeeJay (#3239) üzenetére


laca891
aktív tag

QoS (forgalom kezelő) az le van tiltva. A WMM-nél meg a gyári beállítások vannak. Lehet átrakom LAN-ra a laptopot, habár a másik laptop 5 GHz-én megy, akkor mintha nem lépne fel ez a jelenség. :W

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3243) woodworm válasza laca891 (#3242) üzenetére


woodworm
veterán

A wifinél a wps-t kell kikapcsolni, szokott 100%-os prociterhelés okozni.

(#3244) laca891 válasza woodworm (#3243) üzenetére


laca891
aktív tag

Nem forog a poroci 100%-on!!! Habár van még helyi synology NAS és lehet ez kever be, hogy össze van kötve a laptoppal állandó szinkronizálással. Persze minden wifin.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3245) blakey válasza laca891 (#3244) üzenetére


blakey
titán

Valamelyik eszköz bekavar, nekem is volt hasonló problémám egy Synology routerrel, egyik laptoppal nem voltak jóban, de eltelt egy kis idő míg kiderítettem. Javaslom, hogy egyesével zárd ki a hiba okát, lehet, hogy a router és valamelyik kliens nagyon nincsenek összhangban. Esetleg lehet, hogy egy BT eszköz zavar be, egér, billentyűzet, hangszóró, stb. A szinkronizáció nem okoz ilyen problémát, gyakorlatilag "szétzúzom" a routert mindenféle aktivitással de még eddig nem okozott csalódást gyári rendszeren és OpenWrt alatt sem az AC65P.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3246) laca891 válasza blakey (#3245) üzenetére


laca891
aktív tag

Lehet nem írtál hülyeséget, talán pár hete van rá kötve a mikro hifi BT-vel , minth azóta erősödött volna fel ez a probléma. Most meglátom mi lesz LAN-ra tettem.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3247) snakess


snakess
csendes tag

Sziasztok ! Asus ac65p-re milyen custom fw-t ajánlatok ami stabil ? Koszi előre is a válaszokat!

(#3248) Gubek-Einste válasza snakess (#3247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak OpenWRT van rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3249) 8.utas válasza TeeJay (#3241) üzenetére


8.utas
tag

Úgy értettem, hogy a telefon wifijét kapcsoltam ki.
Egyébként azért vettem ilyen routert többek között, hogy éjszaka ne menjen a wifije, de ugye most nem erről van szó. Nyilván ha elvileg tudja ezt, akkor nevetséges lenne, ha egy új eszköznél nem lenne szabadna rendeltetésszerűen használni.

(#3250) Dragon3000 válasza 8.utas (#3249) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden eszközzel ez van vagy csak az említett egy telefonnal? Ha csak azzal a telefonnal, akkor lehet valamiért nem szereti kegymást, az ilyen előfordul, ha minden eszközzel, akkor lehet, hogy hibás a router. Amúgy amikor nem látja a wifit a telefon, akkor gépről ránéznék a router beállításaira, hogy valami csoda hatására nem e állítódott el valami. Amúgy próbáltad resetelni a routert és mindent újra beállítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.