Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) szaboi6512 válasza blakey (#3547) üzenetére


szaboi6512
őstag

" AC65P is tudja OpenWrt-vel a 160MHz-et és feleannyiba kerül, mint az AX58U"
Az már megvolt, és visszaadtam, mert annyit sem hozott mint a jelenlegi 66U B1.
Az openwrt készítője Vargalex, is nézte, de ő sem tudta a megoldást.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3552) Tamarel válasza Gubek-Einste (#3544) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mármint NE legyenek külön ssid alatt.
AP mód, azonos ssid és jelszó -> gyors roaming.

(#3553) Gubek-Einste válasza sinick (#3550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem lehet vezérelt hálózat így a kliensek nem biztos, hogy megfelelően le tudják kezelni ha két eszköznek is azonos az SSID-ja.
A Roaming Assistant legyen bekapcsolva, hogy megfelelően alacsony jelszint alatt meg legyen a kényszerített váltás az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3554) Gubek-Einste válasza Tamarel (#3552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem lesz vezérelt hálózat így seamless roaming sem lesz, max a Roaming Assistant általi kikényszerítés segíthet a váltásban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3555) Tamarel válasza Gubek-Einste (#3554) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem is kell, mivel a roaming kliens oldali döntés. 20dB különbségnél át fog menni tizedmásodpercek alatt.

Többet raktam le így, szolgáltatói eszköz mellé is. Nyilván elképzelhető olyan eset, amikor jelterjedésből fakadóan nem az elvárt eredményt okozza, de az esetek 99%-ában csak előnye van.

(#3556) sinick válasza Gubek-Einste (#3553) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi! Nem kell, hogy automatán váltson. Elég, ha kézi le/felkapcsolással odavált. Ha meg mégsem működik megfelelően, akkor lesz két SSID.

(#3557) eight válasza Tamarel (#3555) üzenetére


eight
senior tag

:K

Bizony kliens oldali döntés és nem is egy kiforrott valami sajnos (annak ellenére, hogy a 802.11r több mint 10 éves szabvány). Van úgy hogy az eszköz úgy kapaszkodik az AP-ba mint az életébe, és hiába választja le az AP a gyenge jel miatt, és hiába van ott másik 3 AP ugyanazzal a SSID-val és -50-es jellel, csak a régit akarja magának.
Csináltam már cisco, ubiquiti, zyxel hálózatokat bőven, játszottam már az AIMeshsel is, és 11r egyiknél sem volt tökéletes (pl ios eszközöknél a facetime hívás rendszeresen szeret megszakadni amikor be van kapcsolva).
Az egy dolog, hogy az AP mit szeretne, de a döntés a STA oldalán van.

(#3558) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Adott egy asus rt-ac65p. ~1éve vettem, anno "beszélgettünk" is róla, azóta megbékéltem a gyenge WiFi-vel stb, hozzászoktam, nem rossz cucc annyira.
Ehhez van egy digi ftth-s net, amivel múlt hét közepéig szépen ment minden. Aztán valamiért a digi nat mögé rakott, innentől torrent-ben mintha passzív netem lenne, alig tudtam bárkihez csatlakozni, portforward nem ment sehogy. Ezért a mai napon írtam a Digi-nek, kértem, hogy adjanak publikus IP-t, ezt készséggel meg is tették.
Ellenben azóta a router úgy viselkedik, mintha nem tudna HW-NAT-ot... ha elindítom torrent klienst 1-2perc után elérhetetlen lesz és csak a fizikai ki-bekapcsolásra reagál.
A cpu terheltség így néz ki (ez az utolsó kép, amikor eldobta magát ennél az esetnél, tehát a grafikon innen nem mozdul sehova), szépen látszik, hogy teljesen olyan, mintha nem lenne HW-NAT...

Próbáltam többször újraindítani, digi kapcsolatot újrakonfigolni, sőt még a gyári FW-t is újraraktam, de semmi sem segít.
A legutolsó fagyás óta nem is sikerült újra elérnem a felületét...
Most visszaraktam a jó üreg TP-Link Archer C7-est (még jó, h megtartottam backup-nak), folyamatosan megy a torrent, semmi baja (azon kívül, h sok szálat nehezen szolgál ki, ergó nem tudja kihasználni a max sebességét a vonalnak)

Szóval a kérdésem az lenne: van bárkinek tippje, hogy mi lehet a probléma/látott/tapasztalt már valaki ilyet?
illetve hogyan lehetne orvosolni?
Természetesen torrent stb beállításokhoz nem nyúltam, ugyanazok, amikkel korábban 1 évig szépen ment.

Előre is köszi a segítséget :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3559) woodworm válasza K1LLMy53Lf (#3558) üzenetére


woodworm
veterán

Csak tippelsz, ebből a grafikonból nem lehet megállapítani, hogy mi okozza a terhelést. Elég jól optimalizál az alap rendszer, a hálózati forgalom mind a négy magot terhelné. Én valami asus specifikusra gondolnék. Volt akinek az app felügyeleti lapja okozta a folyamatos terhelést.
Beállításokat ellenőrizted, hwnat be van kapcsolva, a qos, wps pedig ki?

(#3560) Gubek-Einste válasza K1LLMy53Lf (#3558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csináljál reset-et és manuális újra beállítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3561) K1LLMy53Lf válasza woodworm (#3559) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ebben valóban igazad van, h anno ilyen 10-15%ig terhelődött mind a négy mag, egyenlő mértékben. Most az első és a harmadik megy 100%ra ahogy használom klienst. A nat be van kapcsolva, qos ki, utolsót nem tudom, de ugyanúgy van állítva, ahogy az elmúlt 1+évben volt, nem nyúltam semmihez, nem történt semmi azon kívül, h digi nat mögé rakott 1hete most pedig kivett.

(#3560) Gubek-Einste : erre, mint legvégső megoldás gondoltam, csak úgy voltam vele, hogy ennyi szórakozás után inkább kérdezek, aztán max legvégső esetben le törlök mindent és újrakonfigolom, ha nincs más ötlet itt sem

De érdekes, h addig a pillanatig, amíg digi nem vett ki a nat mögül tökéletes volt, csak passzív voltam ugye és kb 0 upload volt (de lgalább leteszteltem, h qbittorrent passzívban egy nagy rakás kaka... ez is valami :D )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3562) Dragon3000 válasza K1LLMy53Lf (#3561) üzenetére


Dragon3000
veterán

(de lgalább leteszteltem, h qbittorrent passzívban egy nagy rakás kaka... ez is valami :D )

Passzívan mindegyik kliens egy kaka, ha sok a passzív kapcsolat.

(#3563) K1LLMy53Lf válasza Dragon3000 (#3562) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

"felváltva" teszteltem több nagy méretű file-on (6gb++, több részletben tölve, váltogatva a klienst, visszahash-elve stb) a qbit-et és a bigly-t. szignifikáns a különbség (~10-20mbyte vs ~50-60mbyte) no de ez tényleg OFF, nem ide tartozik.

Ha valakinek van egyéb ötlete, akkor szívesen várom, hogy mi lehet a router-emmel. ha nincs, akkor este/éjjel megpróbálom, aztán ha nem megy, akkor jövök ismét :R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3564) TeeJay válasza K1LLMy53Lf (#3563) üzenetére


TeeJay
félisten

reset és kész megoldja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3565) MaCS_70 válasza TeeJay (#3521) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 65P nem AImesh és tudtommal nem WPA3.

Arról nem is beszélve, hogy egy router esetén ezért érdemes pár évvel előre gondolkodni, és a wifin egyébként sem csak az internethez kapcsolódom, tehát nem feltétlenül a MOST MÉG jellemzően max 1 GB WAN a szúk keresztmetszet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3566) MaCS_70 válasza mrmft (#3526) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX92-essel kapcsolatban az a nagy kérdés, hogy milyen fejlesztések lesznek itthon, hogy látom-e előnyét a dedikált backhaul csatornának -- mivel eleve kábelpárti vagyok, és meg is tudom oldani a vezetékezést.

De ez az AX58 is nagyon-nagyon ígéretes! Jól sejtem ugye, hogy mindenben többet nyújt, mint az AC87-es?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3567) woodworm válasza MaCS_70 (#3565) üzenetére


woodworm
veterán

Bár a hardveren nem lehet túllépni, így a gigabit biztosan marad, de az aimesh és a wpa3 az asuson múlik. Azt nem lehet mondani, hogy nem alkalmas rá.

(#3568) MaCS_70 válasza woodworm (#3567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes kérdések ezek, a válaszhoz jól jönne egy üveggömb.

Az viszont eléggé biztosnak tűnik, hogy Merlin a mediatekes 65P-re nem lesz -- én pedig erősen előnyben részesítem a Merlint.

Pár héten belül jön a vásárlás pillanata, és most bizony az AX58 erős befutónak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3569) TeeJay válasza MaCS_70 (#3565) üzenetére


TeeJay
félisten

őszinte legyek?
itthon egy darab WPA3 képes eszköz sincs és ha lesz is maximum az új telefonok lesznek
routerből meg az AC65P már kitart addig míg 1gigabit lesz az otthoni net
majd ha jön 10GPON és lesz 2,5 meg 5gbit LAN portos ONT akkor kell majd nézni valami 5gbit WAN portos routert ami átnyomja majd magán ezt
AC65P is tud 500megabitet AC-n, 160MHz módot is tud ha teszek rá openwrt-t szóval nem kell nekem AX egyelőre :K főleg nem ilyen áron

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3570) MaCS_70 válasza TeeJay (#3569) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tulajdonképpen elég is lehetne nekem a 65P (teljesítményét tekintve), de az AX56 nem annyival drágább, hogy ne azt válasszam. (Illetve nekem az AX58 még szimpatikusabb.)

A sebességértékek nem igazán hoznak lázba, a WPA3 viszont már nem a jövő, hanem a jelen. Egy most megvásárolandó router élettartamán belül simán lesznek WPA3 kliensek, tehát szerintem már feltétlenül érdemes figyelembe venni ezt is, ha valaki most vásárol. Ebben persze az is benne van, hogy lehet, hogy a 65P is WPA3-assá léptethető elő. (Ehhez nem értek.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3571) Gyurka6 válasza MaCS_70 (#3570) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az előre vásárlásról:asus wl500gp-t vettem kb 5db-ot 3 év mentek a levesbe...a 100Mb-es MT-kkel együtt.
Szerintem ilyesmit csak a má-nak érdemes venni. (Igaz a t-u -tól még mindig jók lennének, de ki tudja mi lesz?)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3572) woodworm válasza MaCS_70 (#3570) üzenetére


woodworm
veterán

Azért írtam korábban, hogy az asuson múlik, mert maga a chipset biztosan tudja a 160 MHz-et, a WPA3-at, már ha egyáltalán ehhez kell hardveres támogatás, a számítási kapacitáson kívül. Az aimesh saját rendszer, de nem hiszem, hogy a hiányának kompatibilitási okai vannak.
Openwrt-vel mindegyik pótolható. Az pedig felfogás kérdése, hogy a teljes ax sebesség hiányának mi legyen az oka, a 160MHz támogatás (ax56u) vagy az ofdma, 1024qam támogatás (ac65p) hiánya. Sebességben nagyjából ugyanott lennének. Utóbbi természetesen helyről-helyre változni fog.
Én megvettem az ac65p-t és ax-es routert majd 3-4 év múlva, amikor kiforr a technológia és olcsóbban veszem a nem részlegesen támogatott szabványú készülékeket.

(#3573) mrmft válasza woodworm (#3572) üzenetére


mrmft
senior tag

Broadcom gyari specifikaciok szerint nem tudja ez a HW a 160MHz-et...

(#3574) mrmft válasza MaCS_70 (#3566) üzenetére


mrmft
senior tag

Az AC87U itt katasztrofa volt, az 5GHz resze gyakorlatilag hasznalhatatlan volt anno a klienseinkkel, edesanyamnal is probalkoztunk vele, pontosabban foleg o probalkozott mert en villamgyosan kiszortam, ott sem volt jo. Irodaban szerintem mar nem is erokodtunk vele. Hatalamas lendulettel adtuk vissza.
Ethernet backhaul tudtommal minden AiMesh eszkozon lehetseges. Az AX92U-n 2db 5GHz radio van. Az elso sima AC sebesseg (866Mbps) a masodik a combos AX (4808Mbps), mivel csak AX200 (tudja a WPA3-mat) van itthon, az eletben nem hasznaljuk ki. Foleg, hogy max 2 eszokoz van fent WiFi, mert a vezetekelest szeretjuk. Igy ha teli aron kellene megvenni abszolute nem eri meg a felarat a szememben. A WAN aggragacio a nagy plusz amivel tobbet tud es kesobb akar erdekes is lehet vele kapcsolatban. WTFast es tarsai pedig nem erdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#3575) QuippeR


QuippeR
tag

Látom többször is szó volt már róla a topikban, de a megoldást (ha van) nem találtam.

RT-AC-57U routerem úgy fél év után elkezdte, hogy a kábelmodem (automatikus IP) csatlakozásra vagy azt írja, hogy nincs is kábel bedugva vagy hogy "Internet állapota:
Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően."
Sok-sok áramtalanítás és reboot után sem sikerült neki netet osztani. Így végül a reset gomb 30 másodperces nyomvatartásával visszaállítottam a gyári állapotokat, de ezután se sikerült a WAN portot működésre bírni.
Hosszabb áramtalanítás után (mind a router, mind a modem esetén) volt arra példa, hogy pár másodpercig volt net (skype bejelentkezett, egy fél index főoldal bejött), de aztán megint elment és a fenti hibaüzenetet írta ki a router főoldala.

Nyilván a szolgáltatóra én is gyanakodtam, de a régi TP-Link routeremet rákötve a modemre van internet, és amíg nem volt időm ezzel foglalkozni, hetekig sikeresen kiszolgált minket ez a régi eszköz. (De ennek sajnos csak lassú wi-fi kapcsolata van, így ez nem felel meg a céljainknak. Meg persze pazarlás is lenne az újabb, drágább eszköz helyett a régit használni.)

Az a kérdésem, hogy létezik erre megoldás? Ha nincs, ez vajon garanciális probléma? Nehezen hiszem, hogy 100%-ban reprodukálható egy laborban is, de most van egy teljességgel használhatatlan eszközöm.
Esetleg próbáljak ki valami custom firmware-t? Ha igen, melyiket ajánljátok erre az eszközre, amiben van használható torrent és médiaszerver is?

(#3576) woodworm válasza mrmft (#3573) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt hiányoltam én is.

(#3577) tudi13 válasza QuippeR (#3575) üzenetére


tudi13
aktív tag

Ha a régi routerrel tökéletes, akkor mindenképp garis probléma szerintem.

(#3578) vargalex válasza QuippeR (#3575) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs véletlenül MAC regisztrációhoz kötve a hozzáférésed?

Alex

(#3579) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem, ac65P router.
Az mitől lehet hogy van net meg minden,de a telefonon a wifi mutatja hogy van, de van amikor nem hoz be semmit se, honlap, youutube kiírja újracsatlakozás, szóval hiába mutatja hogy van wifi nem jó, van amikor megy rendesen minden a telón 2,4 GHZ.
Most újraindítottam a telót, most jó.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#3580) QuippeR válasza vargalex (#3578) üzenetére


QuippeR
tag

Elvileg nincs, és mikor egyik napról a másikra tönkrement, nem változtattam MAC-címet a routeren. De azért megkérdezem a szolgáltatótól, kösz a tippet.

(#3581) MaCS_70 válasza mrmft (#3574) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, valahogy én is így okoskodom.

Az AX92-nél a második rádió a leírások szerint dedikáltan a backhaul számára került be, de én is ezerszer inkább preferálom a vezetékes megoldásokat.

Nálam egyébként az AC87 is bevált. Öt éve megy kifogástalanul. Az 5 GHz-es wifi titka az, hogy nem tesz jót neki, ha komoly forgalom fut az #1-es LAN porton. Én jelesül nem is használom ezt. Erősen szükségmegoldásnak tűnik, hogy össze vannak drótozva. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3582) MaCS_70 válasza Gyurka6 (#3571) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus wl500 széria megbízhatóságát tekintve egy katasztrófa volt. Amikor futott, három számítógépes bolt és egy szerviz is az ügyfelem volt, és a WL500-asok voltak a garanciális ügyek bajnokai. Elképesztően sokat vittek vissza belőlük, volt, hogy egy héten belül az eladott példányok felét.

Nekem szerencsém volt az enyémmel, kb. 10 évesen hibátlanul adtam el.

Más routerekkel viszont sosem volt gondom. Legalább tizenöt éve ajánlgatok, vásárolgatok eszközöket barátok, ismerősök számára. Eleinte SMC Barricade-okat, Linksyseket, aztán sokáig TP-Linkeket, az utóbbi öt évben meg Asusokat.
Ebben a tizenöt évben az általam ismert darabok közül egyetlen egy router sem romlott el. Két-három tápegységcseréről tudok, de a routerek vagy szolgálnak még (a nagyon régiek többsége lefokozva, de van még pár routerüzem is), vagy egészségesen mentek nyugdíjba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3583) MaCS_70 válasza woodworm (#3572) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ehhez Te értesz, én sajnos nem.

Arra viszont nagyon-nagyon kíváncsi lennék, hogy az AX56 és az AX58 között mi határozza meg azt, hogy csak az AX58 a gyári specifikációk szerint WPA3-as.

És bár a sebesség engem egy meglevő szint fölött hidegen hagy, kíváncsi lennék egy AC66-AC65-AX56 összehasonlításra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3584) vargalex válasza MaCS_70 (#3582) üzenetére


vargalex
félisten

Nem emlékszem, hogy a WL-500gP topic-jában nagyon írtak volna problémáról. Pedig senki nem csak arra használta, amire tervezték. :) Nekem is ment több évig, előtte pedig egy WL-550gE.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3585) mrmft válasza MaCS_70 (#3583) üzenetére


mrmft
senior tag

Tovabbra is ugy gondolom valoszinuleg az AX58U-ban levo plusz WiFi vezerlo.
AC66U-t / AC68U-t veri 5GHz-en lasd feljebb, 2,4GHz-en nem problatam.

(#3586) woodworm válasza mrmft (#3585) üzenetére


woodworm
veterán

Tehát mondjuk csak a plusz chip 5GHz-én lesz wpa3? Kétlem!
Ez driver+os kérdés. Egyfelől kell a broadcomm felől támogatás, másfelől az asus oldaláról szándék az implementálására.

(#3587) mrmft válasza woodworm (#3586) üzenetére


mrmft
senior tag

"Full compliance to IEEE and WFA 802.11ax specifications" Ezt irja a Broadcom oldala a bcm43684-nel. Ebben benne van a WPA3 is, nem?

A szandek is benne lehet, hogy el akarjak valasztani a termekvonalakat. Nem mondom, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#3588) woodworm válasza mrmft (#3587) üzenetére


woodworm
veterán

De nézd már meg az soc terméklapját is, ott csak wpa2 támogatás van említve! Ezért kérdeztem, hogy ha a terméklap alapján tippelünk, akkor csak az 5GHz-es sávon lesz wpa3 támogatás?

(#3589) mrmft válasza woodworm (#3588) üzenetére


mrmft
senior tag

Elvileg igen, de a gyakorlatban nem. Viszont ugy gondolom HW-is kell hozza, mivel a soc alatt nincs ott ahogy te is irod, csak a WiFi vezerlo alatt, ami elvileg csak az 5GHz-be szol bele...
A menuben a 2,4 es 5 alatt is van WPA3-Personal, WPA2/WPA3 personal ful, tehat valaszthato - tudja mindket savon az AX58U.

[ Szerkesztve ]

(#3590) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit, aki egy téglâsított N56U-ba életet tudna lehelni?
Csak power led világít rajta. Asus restoration.tool-al tettem volna fel rá gyári fw-t, de művelet végén nem indult újra.

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#3591) Intruder2k5 válasza Jim74 (#3590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Meg kell ismételni a műveletet és kész. A boot loadert nem írja felül az fw frissítés, tehát a failsafe módnak működnie kell továbbra is, akárhányszor is rontod el az upgrade-et. Ha az áramtalanított routeren lenyomod a restore gombot, nyomva tartod, és úgy kapcsolod be, elkezd be villogni a power led?

(#3592) PistiSan válasza Intruder2k5 (#3591) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha más fw-t rakok rá akkor mi a helyzet?
Mint ha régebben mindent felül írt volna mondjuk egy openwrt. AC65-öm lesz ma vagy holnap, règen voltam benne az ilyen fw cserékben.

(#3593) vargalex válasza PistiSan (#3592) üzenetére


vargalex
félisten

Az OpenWrt soha nem módosította a bootloader partíciót. Sőt, OpenWrt alatt minden esetben read only.
Legfeljebb a gyári firmware frissítheti a bootloader-t is, de ez nem tudom mennyire szokás az Asus-nál.

Alex

(#3594) Intruder2k5 válasza PistiSan (#3592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy Alex is írja, ilyen gyakorlatilag nincs. Én legalábbis még sosem hallottam félre-flasheléssel brickelt ASUS routerről, a failsafe mód mindig működött. Vagy ha nem, akkor más volt a hiba oka, pl. elromlott tápegység, stb.

(#3595) Jim74 válasza Intruder2k5 (#3591) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Köszönöm a választ. :R
Már többször megismételtem a műveletet, különböző gyári fw-kkel.
Igen, restore funkcióba belép (lassú power led villogás), el is indul a fw frissítés a 192.168.1.10-es IP címre állítva a PC-t, de kb. 10%-nál hirtelen felugrik 100%-ra, kiírja, hogy sikeres, kész és várjam meg az újraindulást, de nem indul újra, csak világít a power led.
Amikor újra áram alá helyezem felvillan az összes led, aztán kialszanak és csak a power led világít, nem történik semmi.
Padavan firmware volt előtte rajta.

(#3596) blakey válasza Jim74 (#3595) üzenetére


blakey
titán

Manuálisan próbáltad az újraindítást?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3597) Jim74 válasza blakey (#3596) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen. Többször is kihúztam, bedugtam a tápkábelt, de semmi.

(#3598) szaboi6512 válasza Jim74 (#3595) üzenetére


szaboi6512
őstag

Járt már így más is, én is. Windows 10 alatt nem sikerült. Másik Windows 7-es gépen meg elsőre.
Ha van lehetőséged, egy próbát megérne.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3599) vargalex válasza Jim74 (#3595) üzenetére


vargalex
félisten

Ha nem megy, akkor Budapesten tudok segíteni.

Alex

(#3600) Jim74 válasza szaboi6512 (#3598) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Sajnos nincs itthon Win7-es gépem, minden gépen Win10 fut :(

(#3599) vargalex: köszönöm :R. Megpróbálok keresni egy Win7-es gépet a környezetemben, hátha azzal sikerül, ha nem megy, akkor merrefelé tudnánk a "műtétet" :DDD végrhajtani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.