Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) nrg_52 válasza gyulazsolti (#4197) üzenetére


nrg_52
addikt

En az Asus gyari leirasa alapjan csinaltam meg, az o verziojat hasznalom, mert mukodnek rendben a ledek, illetve az usb tulajdonsagok is, stabil, gyors. Ha a szolgaltatom is ugy akarja ~960Mbitet merek vele kabelen, wifin telefonnal ~400Mbit korul, ezek szep eredmenyek szerintem egy tizenezres routertol.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4202) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#4200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári állapotban nagyjából erre számíthatsz.

(#4203) vicces válasza mrmft (#4195) üzenetére


vicces
addikt

na ezt mondhattad volna előbb is. igy már más a leányzó fekvése.. :K

:)

(#4204) Multibit válasza vicces (#4203) üzenetére


Multibit
veterán

A lehetőség számodra is adott:
AC86U
AX92U

(#4205) gyulazsolti válasza nrg_52 (#4201) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszi.

Ahogy olvasom ez az amit a videóban mutatnak.
Gondolom abban az o verzióban is benne van a VPN, mert lehet később azt is használni fogom.

(#4206) blakey


blakey
titán

Most vettem egy AC57U-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4207) Intruder2k5 válasza blakey (#4206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez most mi? RT-AC67U? Olyan, mintha módosítva lenne rajta a felirat.

(#4208) blakey válasza Intruder2k5 (#4207) üzenetére


blakey
titán

Nem 57U V1, csak fúj a szél és telefonnal vágtam ki. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4209) Intruder2k5 válasza blakey (#4208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, OK. Csak olyan furcsa volt az az ötös. :)

(#4210) blakey válasza Intruder2k5 (#4209) üzenetére


blakey
titán

A Padavan miatt vettem, nagyon kiváncsi vagyok rá és természetesen a teljesítményére is. Nem akartam ilyet venni de kifutó a V1 és ha egy jó szoftver van alatta (Padavan, OpenWrt) akkor bizony sokáig jó router tudna lenni. Beállítom is kipróbáljuk, most az AC65P megy OpenWrt-vel így ahhoz fogom hasonlítani. Tartaléknak is jó lesz az N18U helyett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4211) Intruder2k5 válasza blakey (#4210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja, igazából én is csak a Padavan miatt vettem, valami kellett amin elbütykölök a szoftverrel, mert a Xiaomi élesben megy, azt nem flashelhetem és indítgathatom újra folyamatosan, mert a család zokon venné. Ez meg tökéletes a feladatra, egy pendrive-al még a Xiaomi nagyobb flash-ét és tudom helyettesíteni, szóval mindent készre tudtam faragni eddig az ASUS-on. És persze tartaléknak is jó, ha esetleg megadná magát a másik.

(#4212) blakey válasza Intruder2k5 (#4211) üzenetére


blakey
titán

Nem fogok firmware-t készíteni, mert ahhoz nincs energiám, elolvastam néhány hsz-t a Padavan topikban, azt nem tudom, hogy valójában miben különbőznek és melyiket tegyem fel elsőre, valószínűleg a tiéddel próbálkoznék, feltéve, hogy azon minden működik, ledek, USB, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4213) Intruder2k5 válasza blakey (#4212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, azt hiszem a 2.4-es WiFi és az USB LED ami nem működik, bár most nincs előttem a router. Mondjuk ez így van majdnem az összes buildben, kivéve lopertpeter által közzétett verziókban, de ott meg azt hiszem más bug volt most utoljára. Sajnos a többiben tudtommal ez a két LED nem megy, de engem ez nem zavart eddig. Egyébként ha jól tudom csak én pakoltam bele extra dolgokat, egy alap entware rendszert, midnight commender-t, curl-t, és még pár apróságot, a többieké inkább csak az alap választható dolgokban különbözik, van aki tette bele transmission-t, van aki nem, van aki tett bele skin-eket, van aki nem, de ezek mind csak a fordításkor menüből választható opciók. Illetve nyilván a frissessége ami még szempont lehet. Én a stabilitást fontosabbnak tartom mint a két LED működését, szóval egyelőre maradtam a bevált forrásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#4214) buherton


buherton
őstag

Végül megvettem az általatok ajánlott RT-AC65P-t. Lehet ezt fektetve használni? A szekrénybe így férne csak be. Még egyelőre nem üzemeltem be.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4215) MaCS_70 válasza buherton (#4214) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudod a szekrényen kívülre helyezni? A szekrény egyrészt árnyékol, másrészt belül vicces reflexiók tudnak kialakulni. Rettenetesen rossz hely egy access pointnak...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4216) blakey válasza buherton (#4214) üzenetére


blakey
titán

Az antennák korlátozva vannak a forgásban, maximum "hasra" tudod fektetni de billegni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4217) Tegla80


Tegla80
addikt

ac65p
elvileg minden szep es jo,de tesom szolt,h szaggat/folyamat tolt 1-2mp utan a horizon go nala telon miota ezt beuzemeltem csak idaig nem mondta mert annyira nem lenyeg.
En viszont szeretnem megoldani,igy mit kellene megneznem/bekapcsolnom a beallitasokban,h jol mukodjon?(pl wdr3600 eseten alapban jo volt) gyari fw van fent es pl yt pl tokeletesen megy nala.
koszi

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#4218) Intelligencs válasza MaCS_70 (#4194) üzenetére

Nekem két AC86U-m van. Egy nálam, egy apáméknál. A wifije világbajnok szerintem, nálam két lakást fed le, faternál pedig egy 200m2-es házat (igaz, csak egy szintes). PCE-AC88 adapterrel használva stabilan hoz 600 Mbps-t. Nálam sok klienst is kiszolgál egyszerre, akár 20-at is (több asztali gép, laptopok, telefonok, ebook readerek, nyomtató, stb.), de volt már 30 is. Sok funkcióját használom, AI protection, monitoring, statistics, soha nem fagyott még le. 1 hétig, amíg mindkét eszköz nálam volt, volt alkalmam tesztelni a MESH funkciót is, elég egyszerű a konfigja, pillanatok alatt összeállt, és a közelebbi kliensek szépen át is álltak már az új eszközre maguktól. Nem tudok róla rosszat mondani. Azt persze én is olvastam, hogy elromlott néhány, de azt hiszem 2 év garancia van rá, addig csak megdöglik, ha meg akar. :)

The Amiga, Born a Champion

(#4219) nrg_52 válasza gyulazsolti (#4205) üzenetére


nrg_52
addikt

Amit linkeltem abban nincs vpn, de az osszegoglaloban levo verziojaban viszont van. Eddig nem is tunt fel, mert pont nem hasznalom.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4220) MaCS_70 válasza Intelligencs (#4218) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

A 86-os NAGYON tetszik, a kérdés csak az, hogy nem járok-e jobban a 92-essel, ami elvben azonos alapokon mégiscsak AX...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4221) gyulazsolti válasza nrg_52 (#4219) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.
Már csak az a kérdés, hogy a másik verzióban is jól működik-e USB-n a scennelés.
Amit te linkéltél abban ez a funkció is jó.

(#4222) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok! Vásároltam egy ac57u-t ami sajnos már v2-es. Erre létezik custom firmware, vagy megoldható a torrentezés valahogy?

(#4223) vicces válasza MaCS_70 (#4220) üzenetére


vicces
addikt

na ha ez a hozzászólás tegnap jön akkor ma már nem gondolkoznék és rendelném is a ac86-ot, de már már tényleg elfogyott.

viszont ha jól látom a gyártók kb egymáshoz igazítják az áraikat is, ezért is ilyen nehéz dönteni. ki van ez találva! ;]

én egyébként most kezdem a synology topicot átolvasni, mert gondolom van mit! tri-bandos router ott is van mesh hálózatot építeni. elsőre az ár is picit jobbnak tűnik, de nem értem még miért :DDD

:)

(#4224) buherton válasza MaCS_70 (#4215) üzenetére


buherton
őstag

Kikerült a tetejére végül. Ellenben a LAN portok nagyon furcsán működnek. A router status oldalán látom, hogy van fizikai kapcsolat a másik eszközzel, mert kiírja az Ethernet sebességét, de egy eszközt sem lát. Az eszközök sem látják a routert.

Mit lehet tenni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4225) Intruder2k5 válasza wocsok (#4222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#4226) MaCS_70 válasza buherton (#4224) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha bejutsz, milyen kapcsolódó hosztokat jelez?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4227) buherton válasza MaCS_70 (#4226) üzenetére


buherton
őstag

Mindent a wirelessen és semmit LAN-on. Egy TV és egy szerver van rákötve, amik DHCP-n várják az IP címeket. A sebességet korrektül kírja, de ezen kívül semmi mást. Semmi ördöngős nincs benne. A statikus IP beállítás lett volna következő, ha lenne mit. Tudod mikor írom be kézzel a MAC addresst. :D A legfrissebb gyári FW van rajta. Semmilyen hack nincs és ez a reset utáni állapot.

Szerintem ebből termék visszaküldés lesz. Még jóhogy router upgrade volt és nem hibás router csere.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4228) nrg_52 válasza gyulazsolti (#4221) üzenetére


nrg_52
addikt

Ugyanugy benne van az usb over ethernet funkcio, holnap ki is tudom probalni, most rajta maradt egyenlore ugyis az osszefoglaloban levo verzio.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4229) nrg_52 válasza nrg_52 (#4228) üzenetére


nrg_52
addikt

Megy a szkenneles.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4230) gyulazsolti válasza nrg_52 (#4229) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen!

(#4231) petir válasza Intruder2k5 (#4213) üzenetére


petir
senior tag

A 2.4Ghz-es wifi egyáltalán nem működik vagy csak a LED-je?

(#4232) Intruder2k5 válasza petir (#4231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a LED-je nem megy, de a WiFi természetesen igen. Meg a lentebbi képen látható menü ami még nem működik benne, tehát ránézésre olyan, mintha nem lenne rákötve háttértár. De csak ez az "USB Storage Status" oldal ami üres, természetesen a samba, ftp és egyéb beállításoknál már látja rendesen a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#4233) blakey válasza Intruder2k5 (#4232) üzenetére


blakey
titán

Közben megy nálam a tesztelés AC57U ügyében, gyári szoftver többet tud az AC65P-hez képest, tehát van Download Master, 3G/4G támogatás, stb. Hálózati sebességben kb. ugyanazt hozza, maga a rendszer lassabban reagál de szépen működik. Padavan felment de nem a te verziód hanem az amelyikben működnek a ledek (bár ezt nem értem, hogy egyikben miért, másikban miért nem), na ez a rendszer nagyon "pattogós" a gyárihoz képest, nagyon szépen és gyorsan működik, mindent beállítottam, MAC cím bevitelekor azért érdekes volt, hogy ":" nélkül kéri, de mindegy. Wifi-ben viszont érdekes lett a tapasztalatom, jobb az AC65P-hez képest, amit nem értek, sebességben 2,4GHz-en egyértelműen jobb, 5GHz-en ugyanazt hozza vagy néha jobbat de próbálom megérteni. Most letesztelik a gyerekek, nyúzzák ameddig tudják és meglátom miként vizsgázik. Padavan firmware tetszik, az érdekes, hogy nem tudok logót cserélni, bár ez nem akkora baj illetve nem tudom, hogy hol kell beállítani, hogy nem a beállított DNS-eket ossza a gépekre hanem "saját magát", tehát routeren keresztül menjenek a kérések.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4234) Intruder2k5 válasza blakey (#4233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az mondjuk érdekes, hogy az AC65P elvileg egy magasabb kategóriájú router, nem is beszélve az AC85P-ról, és mégsem kapott meg bizonyos fícsöröket még utólag sem, amik az 57U-ban adottak.

WiFi-nél lehet a külső antennák számítanak ennyire, vagy a fene se tudja...

LED működésre woodworm írt a Padavan topikban. Valamelyik fejlesztő javította a kódot, az övében működik, a többiben még nem.

DNS beállítás a LAN - DHCP Server oldalon, a DNS and WINS Server Setting részben. Itt megadhatsz három DNS szervert, amiket a router DHCP szervere fog kiosztani a klienseknek. Ha viszont a router saját DNS szerverén keresztül szeretnél használni a szolgáltatótól eltérő DNS feloldást, akkor azt a WAN - Internet Connection oldalon a WAN DNS Settings részben kell megadnod. Ezeket használja a router is, ha pl. konzolon használsz netet.

Logót cserélni a Customization - Buttons/LED oldalon alul az Interface Theme részben tudsz, ha ilyened nincs, akkor fordításkor nem választotta ki a készítő, úgy viszont nem elérhető a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#4235) Intruder2k5 válasza blakey (#4233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te amúgy AQUA-ban vetted a routert? Tomi0703 most írta a Milyen routert? topikban, hogy neki v2-t küldtek rendelésre.

(#4236) woodworm válasza blakey (#4233) üzenetére


woodworm
veterán

"Wifi-ben viszont érdekes lett a tapasztalatom, jobb az AC65P-hez képest, amit nem értek, sebességben 2,4GHz-en egyértelműen jobb, 5GHz-en ugyanazt hozza vagy néha jobbat de próbálom megérteni."

Ez eddig nálam még mindig így volt a padavan javára bármely gyári fw-vel és openwrt-vel összevetve az mt7621 esetén. Stabilitásban sem rossz, egyedül hatótávban hagyta le egy kicsit az openwrt. Akinek nem jön be az openwrt és elégséges az entware csomagkínálata, annak általános router célokra jobban kézreállhat.

(#4237) vargalex válasza blakey (#4233) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen sebességet értél el 2,4 GHz-en? Nálam 300 Mbps linksebességgel 200 Mbps fölött megy az RT-AC65P-vel OpenWrt alatt. De az összes MT7621 SoC-os routerem jól muzsikált 2,4 GHz-en. De ugye a Padavan a gyári MTK drivereket használja, az OpenWrt pedig az open source mt76-ot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4238) woodworm válasza woodworm (#4236) üzenetére


woodworm
veterán

Annyit még, hogy az ac65p esetén a gyári sem volt olyan rossz, sőt, 2,4 GHz-en 300 Mbit felett mértem. Sajnos itt még nincs összehasonlítási lehetőség padavannal.

(#4239) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Asus RT-AC57U V2
Ki lehet azt választani hogy vagy 2,4Ghz vagy 5Ghz szórjon?
Most mind a kettőn szór...

Nekem elég lenne ha 2,4Ghz menne.

De magán a készüléken 5Ghz led ne is világítson.
Total kikapcsolni.

nrg_52 Robokacsa! :C

[ Szerkesztve ]

(#4240) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Megjött az RT-AC57U router.
Hogyan tudok portot nyitni, és az upnp-t tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#4241) blakey válasza Intruder2k5 (#4234) üzenetére


blakey
titán

Köszi, a DNS-re közben rájöttem, csak egy picit fura volt ,végül ugyanolyan, mint az Asus firmware, szóval az oké.
A Costumization alatt ott van minden csak épp a logó cseréje nem működik, hiába választo ki, marad az eredeti, hátteret tudok cserélni, gondoltam, hogy ha már ismerkedek akkor próbálgatom a dolgokat, de nem nagy érvágás, mert annyira nem érdekel az a része.

Rufusztól vettem, 10-kor megrendeltem, délbe megnéztem és átvettem. Aquában is volt még V1, de előbbiben olcsóbb volt. :)

(#4236) woodworm
Ezt nem tudtam, szóval akkor ennyit számít, hogy gyári driver és CFW van alatta. Hatótávval érdekes módon nem érzem rosszabnak, nem tudom mi az oka, lehet, hogy a környezet inkább ennek kedvez, minden beállítás ua.

(#4237) vargalex
Nemsokára lemérem, most még befejezem a dolgaimat, átnézem a beállításokat és mérek egyet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4242) Intruder2k5 válasza K Norbi (#4239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Wireless - Professional oldalon a Band legyen 5GHz állásban, és alatta az Enable Radio-t állítsd No-ra.

(#4243) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#4240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Port Forward a WAN - Virtual Server / Port Forwarding menü alatt van, az UPnP-t kikapcsolni pedig a WAN - Internet Connection oldalon a Basic Config részben tudod, ott van Enable UPnP opció.

(#4244) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#4240) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Intruder2k5

Köszönöm.
Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#4245) K Norbi válasza Intruder2k5 (#4242) üzenetére


K Norbi
addikt

Sikerült.
Köszönöm szépen :R

Tegnap vásároltam meg ezt a Routert.
És képzeljétek el.

Összekötöm a géppel.
http://router.asus.com/

Bejelentkezés
Felhasználó név: admin
Jelszó: admin

És semmi :U
Nem tudtam belépni.
Hibás jelszó, hát mondom ez meg hogy lehet??

Nyomtam a Routeren 5 másodpercig reset gombot.
Na akkor be engedett, admin al. :K

Szerintem ezt a Routert valaki előttem már használta.
És gondolom 14 napon belül visszaküldhette.

Milyen alapbeállításokat javasolsz?
Okos Tv-re, telefon, Noti.
És ennyi. Másra nem lesz használva.

Ahogy gyárilag be van állítva úgy jó?

Írja hogy érhető el új szoftver verzó.
Ezt merjem frissíteni?

(#4246) gyulazsolti válasza Intruder2k5 (#4243) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Itt mit kellene állítanom, hogy jó legyen? [kép]

(#4247) Intruder2k5 válasza gyulazsolti (#4246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, ez egy elég elbaltázott megoldása az ASUS-nak. Most talán az alábbit, de egyáltalán nem biztos, hogy ez így jövőre is jó lesz.

Nem hiszem el, hogy ne tudtak volna valami automata megoldást csinálni, ahol nem a usernek kell az óraátállítás idejét megadni. Még jó, hogy nem használok gyári firmware-t már 10+ éve.

(#4248) blakey válasza gyulazsolti (#4246) üzenetére


blakey
titán

Általábna a negyedik vasárnapot szoktam beállítani az Asus felületén, de ez egyébként nagyon sz@r így, ahogy a port továbbítás sem megoldható, hogy belső hálón minden IP-re érvényes legyen, OpenWrt alatt mindkettő szépen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4249) gyulazsolti válasza blakey (#4248) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Így gondolod? [kép] Így sem jó.

Intruder2k5

Úgy sem jó.

(#4250) blakey válasza gyulazsolti (#4249) üzenetére


blakey
titán

Akkor valahol nálad van a hiba, épp ma állítottam be az AC57U-n a gyári rendszert is és tökéletes volt a pontos idő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.