Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) woodworm


woodworm
veterán

Azért az ax56u nem akkora előrelépés, szerintem drága a képességeihez képest. Felmentést csak akkor kap, ha az asus újkori szokásához hűen csak papíron tud kevesebbet.

(#4502) dannyl válasza woodworm (#4501) üzenetére


dannyl
addikt

40ért azért csak jobb vétel, mint 30ért a 66U B1

(#4503) tobias40


tobias40
veterán

Ezekhez az szabványú ax-es routerekhez kell a kliens oldalon is támogatottság,igaz?
Tehát ha nincs olyan kliensünk akkor gyakorlati előnye nem lesz tehát nem lesz gyorsabb a wifi elérés és a lefedettség?

(#4504) Gubek-Einste válasza tobias40 (#4503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb esetben nem lesznek elönyeid.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4505) tobias40 válasza Gubek-Einste (#4504) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor még várunk egy-két évet mire jobban elterjed ez a szabvány és akkor kedvezőbb lesz az eszközök ára is mint most,sztem! ;]

(#4506) blakey válasza dannyl (#4500) üzenetére


blakey
titán

Inkább AX58U, AX56U nem egy nyerő példány, kb. mindenben gyenge.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4507) woodworm válasza tobias40 (#4505) üzenetére


woodworm
veterán

Csak a routerek ilyen drágák, laptopokba és asztali gépekbe viszonylag fájdalommentesen lehet ax adaptert tenni, ha a feltételek adottak (pl. bios engedi a cserét).

(#4508) mrmft válasza MaCS_70 (#4480) üzenetére


mrmft
senior tag

Ne foglalakozz vele, mind ilyen nalam is.

(#4509) MaCS_70 válasza mrmft (#4508) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szeretnék én nem foglalkozni vele, de nem az a bajom, hogy nem tetszik a felirat a címsorban, hanem az, hogy router.asus.com-ra nem meg az automatikus jelszóbeírás -- én meg nem tudom, hogy ez az átirányítás hol fogható meg.

Egyébként Vargalex kérdésére a válasz: a gyorsítótárat már töröltem, de az átirányítás maradt, és igen, inkognitómódban is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4510) MaCS_70 válasza vicces (#4497) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam sajnos azok a hosztok, amelyek nem jelennek meg a listában, nem is csatlakoznak.

Szerencsére stabilizálódni látszik a dolog, de nem értem, hogy mi ez az egész. Ennek a folyamatnak szerintem nem napok, hanem másodpercek alatt kell lezajlania.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4511) blakey válasza MaCS_70 (#4509) üzenetére


blakey
titán

Milyen DNS szervert használsz? Ip-cím a gyári?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4512) PistiSan válasza MaCS_70 (#4509) üzenetére


PistiSan
addikt

Automatikusan nem adja be nekem sem a jelszót, de a felhasználói névre kattintva meg jelenik a felhasználói nevem , ha ki választom, a jelszót is kitölti. Google chrome, pc-n és telefonon is ilyen nekem.

(#4513) MaCS_70 válasza blakey (#4511) üzenetére


MaCS_70
félisten

1.1.1.1 és 8.8.4.4

Az IP-cím saját 192.168.xx tartományú.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4514) MaCS_70 válasza PistiSan (#4512) üzenetére


MaCS_70
félisten

IP-címre, ha belekattintok a névmezőbe, beadja a nevet-jelszót (másik routerrel), de ha átvált router.asus.com-ra, akkor nem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4515) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

rutorrentet használok a routeremen. Amikor hozzáadok egy fájlt, a letöltés helyét csak kézzel tudom megadni a rubrikában, nincs tallózás gomb. Az egy külön plugin amit telepíteni kell?

(#4516) PistiSan válasza MaCS_70 (#4514) üzenetére


PistiSan
addikt

[kép]
Nekem, mint a képen is láthatod, ezzel nincs bajom, szépen kitölti!

(#4517) blakey válasza MaCS_70 (#4513) üzenetére


blakey
titán

A Cloudflare DNS-el néha gondok vannak, lehet, hogy érdemes lenne másikat választani illetve elmentheted a fület IP-cím alapján majd javítod router.asus.com-ra. Egyébként nekem elmenti a jelszót és meg is tudom "hívni" betöltéskor, Chrome ill. Safari a böngészők.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4518) MaCS_70 válasza blakey (#4517) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenkinek köszönöm!

Ennek az átirányításnak mi a mechanizmusa? Hol dől el? Már csak kíváncsiságból...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4519) dannyl válasza blakey (#4506) üzenetére


dannyl
addikt

A 40k is foghúzás volt, 50 nálam indokolatlan egy routerre. Szerintem a régi tp-link WR1043 ND-nél csukott szemmel megkötözve 1000x többet tud. Torrenten, meg UHD stream-en kívül másra nem igazán kell. Ja de, kiszolgálni 3, max 8 készüléket WiFi-n.

(#4520) Tamarel válasza Gubek-Einste (#4504) üzenetére


Tamarel
senior tag

Cisco laboros mérése szerint ha az eszközök 30%-a ax, akkor az összes eszköz jobban jár, mintha ac-s lenne mind. (Amúgy nem kell nagy számokra gondolni, rádiónként <=25 kliens az általános tervezési ajánlás.)

Minimalista szemlélettel pedig már 2db ax-es klienstől kezdve van esély észrevenni (max 3 egyszerre beszél a router-rel).

Elvileg ax klienshez a hatósugár is nagyobb kellene legyen a spektrum felosztása miatt, de ezt még nem láttam élőben.

[ Szerkesztve ]

(#4521) MaCS_70 válasza dannyl (#4519) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX58 szerintem is többet ad egységnyi pénzért, de a kérdés az, hogy mire van szükséged.

Az pedig, hogy mennyi pénz indokolatlan egy routerre, elég értelmetlen kérdés. Csak a konkrétumok számítanak. Én sem szívesen vettem most 80e Ft-ért egy AX92-est, de egy olcsóbb típus konkrétan pénzkidobás lenne. (Az AX58 és az AC86 megvolt, de nem elég.) Öt évet feltételezve havi egy fagylalt ára.

Egyszerre kiadni persze fáj, de még jobban fájna, ha fele ennyi pénzért ráfaragnék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4522) MaCS_70 válasza Tamarel (#4520) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szűkkörű friss tapasztalataim szerint az AX58 és az AX92 AC-s kliensekkel is durván lenyomta az AC86-ost, a 87-esről nem is beszélve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4523) Jim74 válasza MaCS_70 (#4521) üzenetére


Jim74
nagyúr

Miben volt kevés az AX58U?

(#4524) MaCS_70 válasza Jim74 (#4523) üzenetére


MaCS_70
félisten

Wifi-hatótávban. Három szintes ház, az egyik sarokba már a 2,4 GHz sem ért el.

Egyébként remek routernek tűnt az 58-as, és van rá Merlin.

A 92-esben tetszik továbbá, hogy HW-es crypto-egysége van, ami a jövőben nagyon jól jöhet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4525) Jim74 válasza MaCS_70 (#4524) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót. Én most rendeltem egy AX58U-t. Kíváncsi leszek, hogy az AC68U-hoz képest mit fog tudni...

(#4526) MaCS_70 válasza Jim74 (#4525) üzenetére


MaCS_70
félisten

Viccesen pici lesz és jó gyors.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4527) gofry válasza Jim74 (#4525) üzenetére


gofry
senior tag

Szia,
AC68U-ról jövök. Nálam azonos beállítások mellett, azonos ponton a lakásban +100mbit AC eszközökön. Gyári helyett 384.16 os Merlinnel, szerintem gyorsabb, stabilabb.
Távolabbi pontokon pedig lényegesen erősebb jel 5GHz-en.
A 2.4 alapvetően gyenge sajnos :(, de ügyesen azt is ki lehet sakkozni, arra elég, hogy a klímák menjenek rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#4528) sambenez válasza MaCS_70 (#4521) üzenetére


sambenez
addikt

Elég drága felétek egy fagyi. :D

(#4529) MaCS_70 válasza sambenez (#4528) üzenetére


MaCS_70
félisten

300 Ft egy gombóc már a legtöbb helyen. Négy gombóc az alapadag. Ez kb. annyi, mint egy 80e Ft-os router havi részlete négy évre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4530) MaCS_70 válasza gofry (#4527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a 2,4 GHz a kert miatt fontos, meg aztán van egy pár ESP a házban, amik jó adó-vevő AP-ot igényelnek. Az AX58-at nem ide szánták, de a célterület, a nagyobb lakások bőven megvan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4531) Jim74 válasza gofry (#4527) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ, a Többieknek is :R
A 2.4GHz gyengébb, mint az AC68U-ban?

Merlin FW-t simán úgy lehet felrakni, mint a gyárit, vagy az ASUS Restorarion tool-al?

(#4532) mrmft válasza woodworm (#4501) üzenetére


mrmft
senior tag

Arban kb egyezik az AC68U-val, AC-s kliensekkel sebessegben viszont jobb.

@#4509 MaCS_70
ESR Mozilla, elmentette a bejelentkezest. Nem tapasztalom amit te.

@#4531 Jim74
Siman betallozod es felmegy. De ha nem kell okvetlen, felesleges vackolni vele, nagyon le van maradva Eric jelenleg a gyari FW-tol frissitesekben.

[ Szerkesztve ]

(#4533) tobias40 válasza mrmft (#4532) üzenetére


tobias40
veterán

Ezzel azt mondod hogy jobb a gyári jelenleg mint a Merlin fw?
Nekem a gyári 1-2 napig volt fent anno 4-5 éve mikor megvettem a RT-AC87U-t,akkor sokkal jobb volt a Merlin.
Miben jobb a gyári most és miben jobb a Merlin?

mindenkitől kérdezem: az miért van hogy a Inspiron 15 3567 laptopom csak ritkán látja az asusom 5 gigás hálóját?
Mostanában nagyon ritkán látja,már frissítettem a wifi kártya driverét a laptopban de így sem javult meg.
Természetesen a többi eszközön szinte mindig látom csak ezen a laptopon nem!
A 2,4 mindig megvan tehát a kártya elvileg dolgozik...

(#4534) blakey válasza tobias40 (#4533) üzenetére


blakey
titán

Miben jobb a gyári most és miben jobb a Merlin? - szerintem nem sokban, az újonnan bekerült routereknél előfordul, hogy a gyári jobb, egyébként nem, szerintem nálad a Merlin jobb.
mindenkitől kérdezem: az miért van hogy a Inspiron 15 3567 laptopom csak ritkán látja az asusom 5 gigás hálóját? - valószínűleg nem fix csatornán használod és olyan csatornára is ugrik amit a laptopod nem ismer, használj fix csatornákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4535) tobias40 válasza blakey (#4534) üzenetére


tobias40
veterán

Fix 112-es csatornán van,próbáljam meg alacsonyabb csatornán?
Honnan tudom meg hogy a laptop wifije melyik csatornákat látja ?

[ Szerkesztve ]

(#4536) blakey válasza tobias40 (#4535) üzenetére


blakey
titán

Mindig úgy kezdem a tesztet, hogy első körben a jól ismert, általános csatornákat választom, 2,4 GHz-en 1-11 között, 5GHz-en 36-48 között, ha ezekkel nincs probléma akkor az eszköz nem hibás, ezután jöhet a többi csatorna tesztelése. Nálam pl. a TV-k nem is látják a 48 feletti csatornákat így 36-oson használom, arra amire kell bőven elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4537) tobias40 válasza blakey (#4536) üzenetére


tobias40
veterán

Így csinálom majd én is,köszi a segítséget... :R

(#4538) mrmft válasza tobias40 (#4533) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha nincs szukseged a tobblet szolgaltatasaira, akkor napra keszebb a gyari, igen - jelenleg az emlitett AX58Unal, tobb verzionyi lemaradasban van a gyari GPL kodhoz kepest.
Ha hasznalnad a Merlin extrait, akkor nem jobb a gyari, valamint ha azonos GPL kodra epul sanszos, hogy akkor is a Merlin nyer.

[ Szerkesztve ]

(#4539) mrmft válasza mrmft (#4532) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezt ugy korrigalnam, hogy 2x2 klienssel ertendo, a jobb klienssel mar nem ilyen egyertelmu, sot. De ilyen (3x3 -) nem hiszem, hogy sok embernek van.

[ Szerkesztve ]

(#4540) vargalex válasza MaCS_70 (#4530) üzenetére


vargalex
félisten

Többször megírtam már, hogy nekem az RT-AC65P-vel OpenWrt alatt a Google Maps szerint a routertől 100 m-re már stabil a 2,4 GHz-es wifi. De a DIR-860L sem volt sokkal gyengébb, ugye az is MTK alapokon nyugszik...

Alex

(#4541) tobias40 válasza blakey (#4536) üzenetére


tobias40
veterán

Mondjuk azért furcsa ez az egész mert korábban tuti hogy 100 feletti csatorna volt beállítva és látta ez a laptopom,igaz gyakran előfordult hogy nem.
Most leraktam a 36-ra Auto 80 MHz-re és így tesztelem majd..

(#4542) MaCS_70 válasza vargalex (#4540) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem is vonom kétségbe -- de ez Nálad van, az ottani helyi viszonyok, között, a Te eszközeiddel.

Én is ajánlottam ki több 65P-t is, amelyeket elégedetten használnak is, az egyiket egy három szintes, nem túl wifibarát házban.

Nálam viszont két, gyári rendszerrel történt kísérletezés alapján az derült ki, hogy a ház jelentős részében még 2,4 GHz-en sincs kapcsolódásra alkalmas wifi, amint a kertben sincs.

Az AC87 öt évig kifogástalan volt.

Az AX92 szintén beszórja az egész házat és kertet, és sokkal gyorsabb.

Az AC86 valamivel gyengébb, de minden kritikus helyre elér.

Az AX58 már nem ért el a sarkokba, sajnos az irodaszobába sem. Kb. a ház területének 75-80%-án volt használható.

Az AC65P viszont már mind a négy sarkot kihagyta vagy nagyon megbízhatatlanul látta el. Ahol volt csatlakozás, ott jó gyors volt a kapcsolat, de a falakra valamiért sokkal rosszabbul reagált, mint a többi. (Ezt egyébként egy épülő társasházban is így tapasztaltuk, ott ráadásul nagyon sok mérés alapján, műszerrel, szakemberrel.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4543) tobias40 válasza tobias40 (#4541) üzenetére


tobias40
veterán

Nah teszteltem ma ezekkel a beállításokkal.
5 gigán 20-25 méterre még simán megvan a 60/60,a hátsókertben kb 40-45 méterre 40/20!
Ha 10 méteren mérek akkor max 100/80 -ra megy fel.
Sztem ennél jobb nemigen lenne ezekkel az eszközökkel.Most csak a Xiaomi A2 Lite telefonommal tesztelte,lapotopot nem vittem le a hátsó kertbe.
Vagy lenne értelme még a fentebb lévő csatornákkal is megnézni?Szomszédok nem zavarnak be,5 gigán csak én vagyok,2,4-en meg az 1-es és 6-os csatornán van szomszéd de nem erős a jele,enyém a 11-es csati.Nekem 2,4-en a 40MHz jött be nekem,a fix 20MHz-en lassabb volt lényegesen!

Egyébként 2,4-es is hasonlókat mértem ,a hátsó kertben a feltöltés már néha csak a 10-15 mega volt.

(#4544) K Norbi


K Norbi
addikt

Wifi jelszót érdemes túlbonyolítani?
Mindenféle Nagy betű aztán Szóköz_ számok.

Feltörni így nehezebb?

(#4545) norba69 válasza K Norbi (#4544) üzenetére


norba69
senior tag

Nem bonyolítani kell, hanem hosszítani.
25-30 karakteres értelmes magyar kifejezés pl: "Hosvértolpirosultgyasztérsohajtva koszontlek", valahol a közepén egy-két nagybetűvel.

[ Szerkesztve ]

(#4546) tobias40 válasza norba69 (#4545) üzenetére


tobias40
veterán

Azt figyeld meg hányan fogják ezt a jelszót beírni!!! :C ;]

(#4547) Jim74 válasza K Norbi (#4544) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kisbetű, nagybetű, számok, legalább 10 karakter hosszú. Szerintem ez elegendő.
Nekem a különleges karakterekkel már volt gondom, igaz nem ASUS routernél, de a kötőjel miatt voltak eszközök, amik leestek a hálózatról. Sok időbe, és idegeskedésbe telt, mire rájöttem, hogy mi okozza a jelenséget.

(#4548) norba69 válasza tobias40 (#4546) üzenetére


norba69
senior tag

És ha random teszik a nagybetűt, milyen nehezen törhető :)
Jim74: szerintem 10 karakter már kevés, inkább 14-16 karakter a vegyesnél (kisbetű, nagybetű, szám), vagy 30-35 betű értelmes kifejezésnél.
50 karakternél több kerülendő, az ájfónok nem bírják :)

[ Szerkesztve ]

(#4549) tobias40 válasza norba69 (#4548) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem 8-10 karakter ,kis és nagy betű kombi meg extra karakter,még sosem vettem észre hogy vki feltörte volna de attól még lehet!
Tényleg,van erre vmi beállítás hogy jelezzen a router ha nem azon az ip-n vagy mac adress-en lép be valaki a hálózatba? ;] (tehát próbálkozik valaki,gondolom logban lehet max vissza nézni)
Nekem mindenki hozzá van rendelve a dhcp-ben az ip alapján a mac-je tehát elvileg több nem léphetne fel mert a létszámot is csak annyira engedem max!
Tudom hogy ki lehet ezt is kerülni de már ez is valami.. ;]

(#4550) farkas-j


farkas-j
őstag

- Kérem, adja meg jelszavát!
- Alma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 8 karakterből kell állnia!
- Reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak tartalmaznia kell legalább 1számot!
- 50reszeltalma
- Sajnálom, a jelszónak legalább 1nagybetűt kell tartalmaznia!
- 50KIBASZOTTreszeltalma
- Sajnálom, a jelszóban nem követhetik egymást nagybetűk!
- 50,Kibaszott,Reszelt,Alma,Feldugva,A,Seggedbe!
- Sajnálom, a jelszó nem tartalmazhat írásjeleket!
- 50KibaszottReszeltAlmaRohaggymegHaNemFogadodElEztSe.
- Sajnálom, a jelszó már foglalt!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.