Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#950) law007


law007
aktív tag

Sziasztok! Végül ezt a lapot szereztem be, íme az első tapasztalatok, kicsit bőbeszédűen, ezért előre is elnézést:

Először a konfig:

P5WD2 Premium
P4 3,2 Ghz 64Bit
ASUS 6800GT
2x512 A-DATA Vitesta
Thermaltake 460W PurePower
200 SATA2 Samsung 8M
Chiftec torony, thermaltake ventik
Thermaltake Sonic Tower hűtő

Az első furcsa dolog összecsavarozás és a 64bites windows telepítése után MINDEN hibátlanul és elsőre, beleértve a drivereket is, felmászott és elindult.

Amit olvastam feljebb, ahőmérsékleti értékek. Mivel felkészültem, ezért nem kaptam szívbajt. Bios alap 63 fok, ez betudható a gyári hűtőragacsnak is. Winben az érték lement 50-55-re, de terhelés alatt 63 foknál az probe vijjogott. Megoldás: Az AI Quiet funkciót lőjjétek le. Mostmár normális lett az érték, félve, de elkeztem húzni.

4 Ghz-nél beállt 50-55 fokra terheléssel!!!!!!!!!!! Ezt nem teljesen értem én sem.

Az FSB ekkor 249 volt. A memókat 1,95V-ra raktam, 667Mhz fölé biosból semmilyen FSB értéknél sem akartak menni, de nem mertem pluszfeszt adni még nekik. (kéne tanács, mit bírnak). A memóriaolvasás így a csúcson kb. 7400 Mb/sec volt. Tudom hogy menne ez feljebb is, de valamiért így pont a szabványértékeknél megáll (249-es FSB, 667-es DDR2). Erre kéne tanács miért van ez. A prroci feszültségét auto-ra hagytam, a memókat 1,95-ön, valszeg ezeken kéne lökni, de gyáva vagyok 300.000 HUF felett, na.

Hogy a CPU hőmérséklet valós adat-e, arra a következő dolog adhat választ. Beszereztem egy TT Sonic tower hűtőt, íme képekben:
[kép]
felrakva:
[kép]

A hőmérsékleti alap 3,8 Ghz-en:
[kép]
Az annyi mint majd 20 fok esés, de ez túlhajtva, és még nem is vettem meg rá a 12-es ventit, gyakorlatilag ez passzív hűtés (a házhűtő is 12-es, és beraktam egy 8-ast addig is, míg nem rendeződik ez az állapot).

Összegezve: szerintem nem rosszul mér az alaplap, hanem ez ennyi valóban. Ja, nálam a vadiúj (asszem 0606-os) bios van fenn, evvel kezdtem a tesztek előtt.

Még néhány kép egybe:

[kép]
[kép]
[kép]

A SATA2-es vinyó gondnélkül elindult, az alaplapon a SATA1-es konektorba dugtam.
A dvd-t a kék oldalsó IDE konektorba, ha RAID-elni akartok, vagy sok a ide cucc, akkor mehet az ITE 2db IDE csatiba, szóval lehet pakolni bele rendesen.
Ami az újraindítást illeti, nálam is volt húzáskor az, hogy sima restart helyett ki-bekapcsol az egész. Ha ez szándékos dolog, akkor tetszik. Egyébként nemtom.

Összegezve szerintem jó választás volt, akár megéri az 54.000 HUF-ot, akár nem. Remélem segítettem pár problémát más szemszögből is megvilágítani.

A teszteket este folytatom. :C

[Szerkesztve]

kérlek privátot is küldj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.