Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#151) S.Feri válasza LesClay (#150) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Sztem ''csak'' ramot cserélj. Nézz olyan ramot amit ajánlanak a lapodhoz, esetleg fentebb itt a fórumban.:O

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#152) Fori23 válasza LesClay (#150) üzenetére

Fori23
(őstag)

Mondjuk én már másnap visszavittem volna, te türelmesebb vagy. Valószínű, hogy még kifarratlan a lap, belelapátolták a legújabb chippeket, periféria-támogatásokat, szolgáltatásokat, és most próbálják összehangolni.
Ha belegondolok, hogy az ehez képest fapados IC7-hez 18 bios-frissítés jött ki, és a 16,-ra /726/ mondták azt, hogy a legjobb, akkor..........

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#153) Fori23 válasza S.Feri (#149) üzenetére

Fori23
(őstag)

Hyper6+, de itt nem ez a lényeg. mert itt alapon olyan 5-6fok külömbséggel. bármilyen hűtővel ilyesminek kellene lenni. A vízről nemis beszélve.

[Szerkesztve]

(#154) Zull válasza Fori23 (#153) üzenetére

Zull
(senior tag)

És hogy bírja a socket az 1kg-ot? Mert először ilyet akartam, de féltem a lapot.

(#155) LesClay

LesClay
(csendes tag)

Válasz a 151 és 152-es hozzászólásra:

- Kingmax 1GB 533 MHz-es ramok vannak benne, az ASUS oldala szerint ezekkel együttműködik. (a ram típuszám egyezik) A ramok a memória tesztelő progikon átmentek.

- A hibák fokozatosan jöttek elő. Először a magas hőmérséklet volt feltűnő, aztán a véletlenszerű fagyások, aztán pedig már el se akart nagyon indulni a gép.
Csak remélni tudnám, hogy ''belenyúltam'' a rosszba, de az asus.com fóruma szerint nem vagyok ezzel egyedül.

Búcsúztatom a lapot, és az én szememben nagyot esett az ASUS noha 10 éve ilyen lapokkal nyomulok.

Aki venni akar ilyent, annak azt tanácsolom, hogy várjon még egy darabig. Biztos, hogy kijavítják a dolgokat, illetve új drivereket és BIOS-t is hoznak ki hozzá, de addig a szívás valószínűsége fennáll.

(#156) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Visszaraktam egyenlőre a 422es biost. A tegnap esti hozzászólások után alaposan nézegettem a laphoz mellékelt Ai boostert, és azt tapasztaltam, hogy nagyon nagy a hőingadozás ----->46C induló akár 64C-ig is felment, úgy, hogy másoltam 160gb adatot, ment az Ai, Everest néha illetve a net.
Igyekezhetne már a gyártó!!!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#157) Zull válasza Zull (#154) üzenetére

Zull
(senior tag)

#154??? (rejtett up)

(#158) Fori23 válasza Zull (#157) üzenetére

Fori23
(őstag)

Az IC7 is bírta, ez meg ahogy néztem masszívabb.
Ilyenkor, mindig az jut eszembe, hogy amikor a memóriákat teszem be, és mire azok a kis műanyag fülek odapattannak a helyúkre, kisebb felületen sokkal nagyobb nyomást kell elviselnie. Ha azt kibírta, akkor ezt játszva.

[Szerkesztve]

(#159) MoneyM

MoneyM
(senior tag)

szasztok!
ezt az alaplapot itt magyrországon valahol be lehet szerezni?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#160) S.Feri válasza MoneyM (#159) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

De be ám, szinte mindenütt ahol számitástechnikával foglalkoznak.;]

(#161) S.Feri válasza Fori23 (#153) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Persze de ez ideiglenes. Remélem hamar érkezik az orvosság. Esetleg ilyen konkrét frissitési időpont van e az Asus-nál. Vagy Csak folytassam a nézegetést?
Hátha elkapom.:U

(#162) prmcsk válasza MoneyM (#159) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Mod: Szerkesztve

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#163) LesClay

LesClay
(csendes tag)

Bocs, hogy ismét ezzel hozakodom elő, de a korábban említett problémáim vezető topikok az ASUS fórumán.

http://vip.asus.com/forum/bbs.aspx?SLanguage=en-us&model=P5WD2%20Premium

Nyomatékosan kértem a szervízt, hogy más alaplapra cseréljék a P5WD2 Premium-ot.

Kolléga, ha jó a lapod, akkor tedd össze a kezed és fohászkodj, hogy ez így is maradjon.

(#164) prmcsk válasza LesClay (#163) üzenetére

prmcsk
(addikt)

'' Nyomatékosan kértem a szervízt, hogy más alaplapra cseréljék a P5WD2 Premium-ot ''.

Komolyan kérdezem : Szerinted az erre való hivatkozással, megteszik ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#165) LesClay válasza prmcsk (#164) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Nézd, említettem a szervzizben, hogy a szakmai fórumok tele vannak ezekkel a problémákkal, azaz gyakorlatilag az átlagosnál sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy egy új ugyanolyan lap problémás lesz.

Ezért valószínűleg egymást kíméljük meg attól, hogy egymás agyára menjünk hosszabb távon, ha most cserélik a lapot egy másikra.

Ha a szervizesekben van valami józan belátás, akkor elfogadják ezt, mert nekik sem kell kéthetente látni az egyre idegbetegebb fejemet, másrészt ők sem feleslegesen szedik szét sokadjára a gépet.

Válasz a konkrét kérdésedre: A jóindulatukra van bízva, de ha van bennük némi józan belátás, akkor ők is ezt az utat választják szerintem.

Nézd, én is egy kereskedő cégnél (nem számtech) dolgozom és előfordult, hogy egy gyártó bizonyos terméke olyan szinten volt gáz, hogy inkább le is vettük az árlistánkról és nem árusítottuk, mert egyszerűen a hasznot elvitte a szervízköltség és az idegbeteg vevőkkel (akiknek persze tökéletesen igazuk volt) sem volt kedve senkinek sem szívni. Aki 3 napig keresgéli otthon a hibát, az a szervizbe és az üzletbe már ''b...d meg a fűnyíródat, Nyuszika'' hangulatban jön, ami tökéletesen érthető is.

Hosszabb távon ez nem jó senkinek sem.

(#166) Fori23

Fori23
(őstag)

Tök fura ez az egész. Egyáltalán van még egy olyan, akinek megy rendesen? Megkérdeztem, és az én lapom is egy a sok közül, nem valami kerülő úton jött be az országba. Már várom, hogy nálam is elkezdődjön valami bibi. Tegnap, majdnem végig 14x300-on járattam, de gond nélkül vette.

(#167) LesClay válasza Fori23 (#166) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Lehet, hogy már írtad, akkor elnézést, de átszaladtam rajta. Konkrétan milyen alkatrészekkel használod együtt?

(#168) Rover623 válasza LesClay (#167) üzenetére

Rover623
(félisten)

Szvsz nem a többi használt alkatrészen van/lesz a hangsúly, hanem magán a lapon...
Első körben dobja fel mindenki az alaplapja sorozatszámát és tegye hozzá hogy van-e melegedési, stabilitási gondja (pl. neked vagy nekem) avagy tökéletesen elégedett vele (mint pl. Fori23)...:U

primus inter pares

(#169) S.Feri válasza Rover623 (#168) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Sn: 57MG075776 a száma.
Nem mondanám, hogy vannak problémáim vele. Most, hogy miden úgy megy ahogy kell, stabil 49-54 fok. Mondjuk egyenlőre nincs fullon felhúzva semmi. De minden megy tökéletesen, nem fagy le soha. Elégedett vagyok. Azt érzem viszont ezen a lapon, hogy még nem maga a tökéletesség mint pl. a p4c800e deluxom volt. De az lesz!

(#170) Fori23

Fori23
(őstag)

Serial: 57MG091382
Part :90-MBL2B5-GDEAY
P5WD2 PREMIUM-EAY /a dobozon/
Everest:
Alaplap azonosítója: 64-0422-000010-00101111-052705-955X$A0229000_BIOS DATE: 05/27/05 22:26:56 VER: 08.00.10
Északi híd: Intel Glenwood i955X
Revízió / Stepping 81 / A1
Déli híd: Intel 82801GB ICH7
Revízió / Stepping E1 / A1

(#171) Rover623

Rover623
(félisten)

Vazze Fori...az enyém utánit kaptad meg...:F

57MG091381

Iszonyat túlmelegedés, 4GHz fölé nem húzható a proci...
Előzőleg P5AD2E-Deluxe alaplapban voltak ugyanezen cuccok, 10-15 fokkal volt hűvösebb a rendszer (vízhűtés!) és 4.3 fölött is ment a proci...:U

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#172) Fori23 válasza Rover623 (#171) üzenetére

Fori23
(őstag)

Ha LesClay-é a 57MG091383-as, akkor holnap veszek egy LOTTO-t

(#173) Rover623 válasza Fori23 (#172) üzenetére

Rover623
(félisten)

Én meg főbelövöm magam...:O

primus inter pares

(#174) sz.j

sz.j
(veterán)

Hááát, ... nekem nagy ''mákom'' volt, mert azon a héten akartam venni egy ilyen lapot amikor ezeket a riasztó infókat írtátok a lapról.
Azóta is gondba vagyok, hogy mit vegyek ...

Egyenlőre várok, addig is ''toldozgatom-foltozgatom'' a régit. :D

http://www.ezisazis.nhely.hu

(#175) MoneyM válasza S.Feri (#160) üzenetére

MoneyM
(senior tag)

hát én alig látom valamelyik kisker árlistáján!

(#176) MoneyM

MoneyM
(senior tag)

expert-nél láttam csak de ott is csak a simát és nem a premium-ot

(#177) Ati007

Ati007
(őstag)

én is ilyet akarok venni de sehol nincs a premium, ahhol meg van 61ért adják!!:O
Lehet hogy beruházok egy wifi/tv kiadásra dehát 77eft az nagyon soknak tűnik alaplapért!

(#178) Rover623 válasza MoneyM (#176) üzenetére

Rover623
(félisten)

Pedig nagykerben van dögivel...:D
Kisker árlista meg nem mérvadó...gondolj bele: egy forgalmasabb kisker általában két-három tucat nagykerrel tartja a kapcsolatot...az partnerenként a néhány száztól a néhány ezerig terjedő terméket jelent...szorozva 10-20-30 nagykerrel...átfedésekkel, hibás termékmegjelölésekkel, elírásokkal, ki nem gyomlált több hónapja nem kapható alkatrészekkel, tévesen beárazott cikkekkel...
Teljes árlistát ebből lehetetlen készíteni, naprakészen tartani...a kivonatosból meg úgyis az fog hiányozni amit a kedves vevő keres, a la Murphy...:)
Tehát a legjobb megoldás: nuku árlista...gyakorlatból mondom, beválik...maga a nyugalom...:D
Bejön a vevő, kezében/zsebében a paksaméta a környékbeli cégek áraival...
Kérdi: kaphatnék egy árlistát?
Válasz: nem!;]
Vevő elképedve kivonul...
Mi: phű...na végre, egy gonddal kevesebb...:DD

Megelőzve az okoskákat/jóindulatúkat:
Nem ''a vevő'' a gond...hanem az a vevő, aki az ezerféle árlistából 1-2 Ft-os árkülönbségekre vadászva ''alkatrészenként'' akarja összevadászni a cuccot...aztán otthon nem bír lelket lehelni az alkatrészkupacba és a végén elviszi vmelyik ''szerencsés'' üzletbe, ahol összerakják neki (ha lehet, mert Intel-AMD, AGP-PCI-e, DDR-DDR2, stb csak hülye betűk...), persze pénzért, úgyhogy a munkadijjal és a hiányzó vagy cserélendő alkatrészek árával a végén ott tart, amennyiért egy helyen is megvehette volna a cuccot...ellenben most garos ügyben rohangálhat ezer helyre...:)))
Akinek a listából csak az árak mondanak vmit, a többi szám semmit: mi az hogy a 2.4-es P4-es amit ajánlok többe kerül mint a 2.6-os a másik boltban?
(Ja, hogy az Celeron? Az őt ne m érdekli...ott olcsóbb a gyorsabb...;])

primus inter pares

(#179) Rover623 válasza Ati007 (#177) üzenetére

Rover623
(félisten)

Sima P5WD2: cca. 37-38 nettó (46-47 bruttó)
Premium: cca. 41-42 (52-53 bruttó)

primus inter pares

(#180) S.Feri válasza MoneyM (#175) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Bemégy megegyezel az árban, megrendeled. Itt a világtalan kunoknál is rendelni kellett, azt sem tudták miaz az ASUS P5W2D.
Sajna ez nem 20Ft, hogy mindenütt 10esével tárolják.

(#181) Ati007 válasza Rover623 (#179) üzenetére

Ati007
(őstag)

Engem a premium érdeklne de nem találtam ma kiskert ahol lett volna, az expertben is csak a sima volt.

(#182) S.Feri válasza Ati007 (#181) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Segíthetek?

[Szerkesztve]

(#183) MoneyM válasza S.Feri (#182) üzenetére

MoneyM
(senior tag)

esetleg nekem is tudnál segíteni?
miért te tudnál szerezni ilyen lapot?

(#184) Ati007 válasza S.Feri (#182) üzenetére

Ati007
(őstag)

Tessék csak!!:C

(#185) S.Feri

S.Feri
(őstag)

msn: etad@mailbox.hu Gyertek msnre és megbeszéljük.

[Szerkesztve]

(#186) LesClay válasza Fori23 (#172) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

''Ha LesClay-é a 57MG091383-as, akkor holnap veszek egy LOTTO-t''

Sajnos valószínűleg már nem fogjuk megtudni. Csodálkoznék, ha a szervizből visszakapnám ezt a lapot. Valahol sajnálom ezt a lapot, de úgy látszik túl szép volt, hogy igaz legyen.

(#187) MoneyM válasza S.Feri (#185) üzenetére

MoneyM
(senior tag)

felvettelek!

(#188) Zull

Zull
(senior tag)

Minden lapból van szar és jó :O ha más lapnak a topicját megnéznéd ott is ilyenek lennének, vki mindig megszívja, aki meg elégedett az nem nyit topicot szvsz.

(#189) Ati007 válasza S.Feri (#185) üzenetére

Ati007
(őstag)

Azért köszi

(#190) S.Feri válasza Ati007 (#189) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Srácok menni kell utána magától nem repül az öletekbe. Nincs mit!

(#191) prmcsk

prmcsk
(addikt)

Ezek után egy dolog biztos....

Maradok a jól bevált '' tuti '' lapomnál, amíg ez a lap ki nem heveri '' gyermekbetegségeit '' !

Ha ez megtörtént, összeugrasztom az enyémmel !

(#192) prmcsk válasza Zull (#188) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Ez igaz, csak nem mindegy, hogy száz lapból, '' alapból '',mennyi a sz@r és
mennyi a jó !

(#193) LesClay válasza Zull (#188) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

''Minden lapból van szar és jó...''

Ez így van. Amikor viszont a hibás lap tulajdonosok - elég jelentős számban ugyanazokról a hibajelenségekről számolnak be (magas hőmérséklet, ''overclock failure'' overclock nélkül, el sem induló rendszer, stb.) az nekem azt jelenti, hogy a lappal ezen a téren valami nagyon nincs rendben, azaz valami fejlesztési / gyártási hiba van... és ha tényleg, akkor szvsz a fenti tények ismeretében a magam részéről felelőtlenségnek tartanám egy ilyen lap megvételét, ahogy én is az voltam, amikor kellő utánajárás nélkül beleugrottam ebbe a történetbe, bár akkor még a különböző fórumok nem voltak így felduzzadva a hibás p5wd2 premium topikokkal.:O

(#194) [MGC]Hege

[MGC]Hege
(tag)

Szevasztok! Örülök ennek a topicnak mert pont egy ilyen lapon gondolkodok csak egy problémám van.Mégpedig : Érdemes-e lecserélnem a most használatban lévő ASUS P5AD2-E Premium alaplapomat mert ugy ez sem túl lassu másrészt a Procim a 660-as sorozatu P4 3.6 GHz 2M Cache. tehát nagyon nem tudnék a Dual core-al mit kezdeni. És amugy is jó sokat buknék az alaplapon,ezt áprilisban vettem 68 ezer forintért most meg lassan elavultnak számít..:( sajna... Tehát felmerül a kérdés megéri -e? Még egy kérdés: Szerintetek a jelenlegi alaplapomnál melyik Raid vezérlöt használjam RAID 0-ban, A Silicon 3114R-est vagy a déli hidat /ICH6R/ -et. A vinyók Samsung SATA I es rendszerüek 2db 120GB. Segítséget előre is kössz.:F

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#195) hatol

hatol
(csendes tag)

Sziasztok,

Mondjon már valaki jót is erről a lapról. Kb három hete vagyok elégedett tulajdonosa a lapnak (Wi-FI TV változat). Mind a stabilitásával, mind a szolgáltatásaival maximálisan elégedett vagyok.

Vannak hibák a BIOS-ban (0422), rosszul méri a hőmérsékletet, és alapból kicsit magas feszültséget állít be a procinak, de ez első indításkor korrigálható, illetve ha megfogom a hűtőbordát és érzem, hogy alig langyos, akkor nem izgulok, hogy a lap szerint 60 fokos a processzorom.

Remélem ezeket a problémákat a a következő frissítés megoldja, de ezekkel együtt lehet élni, egyáltalán nem zavarnak funkcionálisan semmiben, a lap által nyújtott rengeteg szolgáltatás (sok különböző HDD kezelése, sebesség, wi-fi tv) bőségesen kárpótolnak.

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#196) Rover623 válasza [MGC]Hege (#194) üzenetére

Rover623
(félisten)

Nem éri meg a csere...jó és gyors az a lap...
Miért lenne elavult? Csak a kétmagos prockókat nem fogadja...:U
A déli hidat preferáld...

primus inter pares

(#197) [MGC]Hege válasza Rover623 (#196) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Köszönöm a segítséget ! Én is ugy érzem ,hogy egy kicsit lassu ahhoz képest hogy milyennek kéne lennie de ez mitől van?/Most a Silicon vezérli/ Miért mondod te is ,hogy a déli hid az jobb./ Hiszek a véleményedben félre ne értsd csak kiváncsivá tettél/ :F;)

[Szerkesztve]

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#198) Fori23 válasza hatol (#195) üzenetére

Fori23
(őstag)

És lőn. Lassan átbillentünk pozitívba.
Három elégedett, és két nem túl szerencsés, azaz 3+2.

(#199) LesClay válasza Fori23 (#198) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Na ennek én is örülök, már csak abból a szempontból is, hogy ASUS-ék nem mentek át gagyi művekbe.

(#200) Rover623 válasza Fori23 (#198) üzenetére

Rover623
(félisten)

Hát vazz, asszem mégis nyugdíjba megyek (mondjuk a kollégák régóta kapacitálnak;]), ha több a jó mint a rossz, akkor egyre több az esélye annak hogy nem (csak) a gyártó szúrt el vmit...:U
Két héten belül megjön a radiátor, fogok egy marék 775-ös procit, plusz az egészet átépítem egy Chieftec nagy toronyba a mostani ''szorongó'' helyett...ha akkor sem érek el javulást, zárdába vonulok...:D

primus inter pares

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.