Hirdetés

2020. február 23., vasárnap

Gyorskeresés

(#1751) AirBooms válasza gege71.hu (#1749) üzenetére

AirBooms
(addikt)

Van itt egy srác, ramostul, mindenestül árulja a gépét - neki nem ez a véleménye.
Kivételek azért akadhatnak.
;)

(#1752) ploteus

ploteus
(aktív tag)

Tehát most az a helyzet, hogy az AW8 egyes lapjaiba megy a GEIL másikba nem?
És ez hogy lehet? :F

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1753) AirBooms válasza ploteus (#1752) üzenetére

AirBooms
(addikt)

[link]

#26 és #27-es hsz.

(#1754) gege71.hu válasza AirBooms (#1751) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

Szvsz ő a kivétel. A GeiL-ek általában nagyon jó modulok. Nekem már többféle is volt és soha semmi problémám nem volt velük és ismerettségi körömben akinek vanvolt az sem panaszkodik rájuk.

(#1755) AirBooms válasza gege71.hu (#1754) üzenetére

AirBooms
(addikt)

Lehet, elképzelhető, hogy igazad van.
Sőt, én is elgondolkodtam, hogy Geileket vegyek... :)

(#1756) ploteus válasza AirBooms (#1753) üzenetére

ploteus
(aktív tag)

Értem, a CL 5.5.5.15 nem megy AW8-ba. De jó.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1757) gege71.hu válasza ploteus (#1756) üzenetére

gege71.hu
(addikt)

Szerintem helyesebben: azok a modulok amiket az a srác használt NEM mentek ABBAN az AW8-ban. Általánosítani egy vki rossz tapasztalata alapján sztem fölösleges para.

(#1758) AirBooms válasza gege71.hu (#1757) üzenetére

AirBooms
(addikt)

Ebben megint igazad van, de pl. az én Asus P5WD2-E lapomhoz adott manuálban van egy lista a támogatott RAM-okról (külön az is, hogy ezek közül melyik megy duálban, melyik single-ben). Gondolom a többi erősen rizikós, s egyik GeiL sincs benne a kompatibilisek táborában... (Igaz, a GSkill sem) :))

[Szerkesztve]

(#1759) ploteus válasza AirBooms (#1758) üzenetére

ploteus
(aktív tag)

Igen, azt én is néztem a manuálba. És tényleg nincs benne. Hmm de mi lehet az oka? :F
Nem írom le a GAIL-t mert nagyon jó memória, az ellenére hogy én Corsairt használok.

(#1760) S.Feri válasza AirBooms (#1758) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Mint még nagyon sok más ram sincs benne a kompatibilitási listában. Mi is lenne, ha mindent belírnának. :D

Semmi gond a GEIL-el az ASUS lapokban, legalábbis itt. Tökéletesen mennek.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1761) AirBooms válasza S.Feri (#1760) üzenetére

AirBooms
(addikt)

Nem adod el őket? :P

(#1762) TESCO-Zsömle

TESCO-Zsömle
(félisten)

Tudna nekem valaki (akinek sok ideje van, vagy csak szeret másokon segíteni) segíteni???
Össze kéne nekem szedni a 800Mhz-es ramokat támogató alaplapokat!

U.I.: Ha csak az ASUS csinált ilyet, akkor könnyebb a dolog, ezesetben nem kérem, hogy soroljátok fel az összeset...

U.I.2.: Én is ilyen alaplapot készülök venni (P5WD2-Premium), de egyre jobban kételkedek, hogy a temérdek eXXtrát ki tudom használni...

U.I.3.: Több szem többet lát!

(#1763) Rover623 válasza TESCO-Zsömle (#1762) üzenetére

Rover623
(nagyúr)

Gyártók weboldalai (Asus, Abit, Gigabyte, DFI, ECS, Epox, MSI, Supermicro, Tyan, Biostar, ATI, Foxconn, Chaintech, Albatron, Intel...elég ezeket végignézned...;))...
Nagy-nagy elismerést váltana ki ha utánanéznél (magadnak)...aztán közzétennéd...;]

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1764) SzlobiG válasza TESCO-Zsömle (#1762) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ha nem kell extra akor a sima P5WD2 vedd.

(#1765) Martin2004 válasza TESCO-Zsömle (#1762) üzenetére

Martin2004
(tag)

Szerintem neincs olyan nagy választék:

ABIT: AW8D,AW8-MAX
ASUS: PWD2, PWD2 Pr, P5WDG2-WS, P5WD2-E Pr
Gigabyte: GA-8I955X Royal

Ezeket szerintem Mo-n be is lehet szerezni, más márkát meg se néztem.

Nekem is Pwd2 van, most már egész baráti áron ~ br 40000. Egy jó prociválasztás, (nekem dobozos van szerintem vállald be azt a pár ezrest), egy komoly hűtő, és hajrá!!

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1766) Martin2004 válasza AirBooms (#1758) üzenetére

Martin2004
(tag)

A manuált is lehet felejteni, nekem hivatalosan támogatott Kingston volt, mégsem tudtam használni a fájlszinten visszarakott Oracle-t, mert az adatvisszatöltés mindig elszállt a controllingos tábláknál. alapórajelen is. A p3-as notim bezzeg megette a fájlszintű mentést. Most mezei 533-as samu ramokat használok, nem is néztem a típusát, mert itt is annnyira istenítettétek őket (köszi, srácok :R ), oszt gyorsabbak is, meg az Oracle is használható dvd-ről visszamásolva.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1767) TESCO-Zsömle válasza Martin2004 (#1765) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hálás köszönet az infoért!

Processzorok terén d805/d930 -attól függ, mennyi pénzem lessz/marad...

(#1768) ploteus válasza TESCO-Zsömle (#1767) üzenetére

ploteus
(aktív tag)

Azzal nyugodtan vérhatsz, most kezdett el rohamosan zuhanni kezd. Várj egy kicsit vele a véleményem szerint... :)

(#1769) law007 válasza ploteus (#1768) üzenetére

law007
(aktív tag)

na jó, de csak ősz eleje az új procicsalád, addig is egy óccsó dualt vagy 6X1-et érdemes berántani, nem?

kérlek privátot is küldj!

(#1770) TESCO-Zsömle válasza ploteus (#1768) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Érettségi elött semmiképp (jún 25.), de lehet, hogy megváron a szeptembert...

U.I.:Gecireszar most gépet venni! Rohadt nagy a vélaszték, a jó cuccok drágár és 2 hónap múlva szart sem érnek... :O

(#1771) seaky77 válasza gorlin (#1647) üzenetére

seaky77
(tag)

Gorlin mi volt a megoldás?
Egy IDE csatornára raktad őket?
Nekem is hasonló problémám volt de csak ez segített hátha te jobbat tudsz....

másik...

ASUS 7800GTX van a lapban és DVI-os TFT, bekapcsolom a gépet reggel, felpörög minden hallom hogy szépen bootol a gép de a TFT még mindig suspendben van.

Kibányászom a gépet a helyéről rádugom a VGA átalakítot majd azt a TFT-re s láss csodát minden megy... Majd visszarak DVI kábel és ujra boot és most már DVI al is müködik. Van valakinek ötlete? A héten már vagy 3x játszom ezt el és csak szombaton raktam össze a configot:( kicsit el vagyok keseredve mi lehet a szar?

[Szerkesztve]

(#1772) Fori23

Fori23
(őstag)

Gondolom ismerős a probléma, akit érint, hogyha az ITE IDE controllerre CD/DVD meghajtó van csatlakoztatva, percekig is bootolhat. Az asus szarik rá, de ha jól értem, az ITE-nél a 0606-biosban kicserélték az IT8211 controller biosát, amivel megszünt a probléma, és most elkészült a lap új 0709-es biosához is ez a változat.
A topic http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20060227024849677&board_id=1&model=P5WD2+Premium&page=1&SLanguage=en-us
és a 4.oldala, a linkkel http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20060227024849677&board_id=1&model=P5WD2%20Premium&page=4&count=36
Aki jobban vágja az angolt, és valamit rosszul mondtam, kijavíthat

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1773) Fori23 válasza Fori23 (#1772) üzenetére

Fori23
(őstag)

Most nézem mit csináltam
A topic [link]
4.oldal [link]

(#1774) S.Feri válasza Fori23 (#1773) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Jó volt az, más még ennyire sem veszi a fáradtságot. Tuninghírek nálad? Mennyit megy a procika?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1775) Fori23 válasza S.Feri (#1774) üzenetére

Fori23
(őstag)

Köszi.
Egyelőre itt kötöttem ki: 3.8G/ 20x190MHz/ 1.375V/ mem:760MHz
Még 3.9-en elmegy viszonylag baráti fesszel, és 4.2-ig próbáltam már. Tehát egy közepes procit fogtam ki, és nagyon elégedett vagyok a teljesítményével. Úgy vettem, hogy hamar lecserélem egy 920-ra, de most már kivárom belőle a 9xx C1 steppinget.

(#1776) S.Feri válasza Fori23 (#1775) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Állítólag a c1 annyira nem tuningolható mint a b1, de ezt a saját tapasztalat dönti el végül is. Az én 930-am megy 4500-öt is tuti, de a 3dmark06 az 3980-nál kifagy a procitesztnél. Én most egy 840EE-t szeretnék kipróbálni, remélem összejön.

(#1777) Fori23 válasza SzlobiG (#1764) üzenetére

Fori23
(őstag)

Első indítás-> [link]
Többet még nem tudok.

(#1778) Fori23 válasza S.Feri (#1776) üzenetére

Fori23
(őstag)

4.2GHz/ 14x300MHz / 1.375V / mem 800MHz- nekem itt lefutott a 3DMark06 CPU, 2134 pontot adott. Most itt hagyom egy kicsit, megnézem, hogy mennyire stabil. Szeretném itt járatni 24/7.

(#1779) SzlobiG válasza Fori23 (#1777) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Nah végül is kivel lett a csere?:)

(#1780) Fori23 válasza SzlobiG (#1779) üzenetére

Fori23
(őstag)

[link]
Korrekt srác. Pont annyit mondott, amennyit max rászántam a dologra.

(#1781) SzlobiG válasza Fori23 (#1780) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Na az jó.:) Különbség a 805D-hez képest?

[Szerkesztve]

(#1782) Fori23 válasza SzlobiG (#1781) üzenetére

Fori23
(őstag)

Nincs annyi, mint gondolnád, hogy 4.2 meg 300FSB. Igaz eddig szinte csak neteztem :D
Az 561, és a D805 között zongorázni lehetett a külömbséget /szerintem/, most nem olyan szembetűnő. Azért még pár komolyabb dolgot /tömörítés, VirtuálPC/ ki kell próbálnom.

(#1783) SzlobiG válasza Fori23 (#1782) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ja értem, azért csak gyorsabbnak kell lennie a rendszernek nagyobb FSB miatt.:U

(#1784) Savanya válasza Fori23 (#1782) üzenetére

Savanya
(addikt)

Látom csak egy jó lap kellett ''Alvin'' P920D-jéhez és máris szárnyla :C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1785) Fori23 válasza Savanya (#1784) üzenetére

Fori23
(őstag)

Mondta a srác, hogy rajtad keresztül van. Még a végén kiderül, hogy van jó cuccod is :)

(#1786) Fori23 válasza SzlobiG (#1783) üzenetére

Fori23
(őstag)

Na jó, tényleg jól megy

(#1787) SzlobiG válasza Fori23 (#1785) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Gondolkodk egy cserén én is csak most az van a fejembe, hogy jön conroe lassan.:U

(#1788) SzlobiG válasza Fori23 (#1786) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Lehet beszélek giannival ha olyan jó.:D Mer az a melegedés...

(#1789) Savanya válasza SzlobiG (#1788) üzenetére

Savanya
(addikt)

Ha többet kér rá , fordulhatsz hozzám :C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1790) SzlobiG válasza Savanya (#1789) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

ok.:D

(#1791) Fori23 válasza SzlobiG (#1787) üzenetére

Fori23
(őstag)

Én meg azon, hogy lehet-e, kell-e követni ezt az őrületet amit az Intel is csinál, procival, chipsettel, rammal. Lehet hamarosan behúzom a kéziféket.

(#1792) SzlobiG válasza Fori23 (#1791) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Hát én is ezen agyalok minden újítás előtt, hogy minek már megint cserélni mert semmi értelme, de aztán mindég ráveszem magam, de ahogy mondtad bekéne már húzni a kézi féket.

(#1793) S.Feri válasza Fori23 (#1791) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Szerintem én is behúzom, csak megveszem a 840EE-t ha összejön emberi áron. Most raktam fel a lapomhoz a friss biost, nekiállok tuningolni , hátha menne jobban. Elég volt a sok pénzkidobásból. Vezettem egy listát az eddigi pénzforgalmamról ami itt folyt át a kezemen a ph-n, az összeg hétszámjegyű.

(#1794) SzlobiG válasza S.Feri (#1793) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Hát amit te műveltél az nem volt semmi minden héten másik proci,vga,lap...:D Csak az a baj, hogy mindég van kisértés.:D

[Szerkesztve]

(#1795) S.Feri válasza SzlobiG (#1794) üzenetére

S.Feri
(őstag)

A 840EE elég lesz mindenre. :DDD

(#1796) SzlobiG válasza S.Feri (#1795) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Az mit tud?:]

(#1797) Fori23

Fori23
(őstag)

Kezd alakulni [link]

(#1798) SzlobiG válasza Fori23 (#1797) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Te mindég kifogod a jó procikat.:D

(#1799) law007 válasza Fori23 (#1797) üzenetére

law007
(aktív tag)

61% overlock? hmm, ez mán elviselhető..... :R

kérlek privátot is küldj!

(#1800) SzlobiG válasza law007 (#1799) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Én nagyon örülnék ha a 4giga meglenne nem, hogy 4.5:D

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.