Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) SystemRoot


SystemRoot
őstag

A topic elején (ameddig én olvastam :DDD ) volt szó hogy ez a lap instabil egy adott kondimodd nélkül. Namost a neten utánanéztem és valami ''warm boot'' problémáról meg ''restart warning''-ról beszélnek hogy előjön 240mhz es fsb fölött. És hogy ezt oldja meg a kondimodd. Valaki plíz tegye már nekem tisztába a dolgokat mer nem nagyon értem.
1szer ahol néztem [link] ott csak 1db kondit forrasztanak fel, Rover kollega pedig egy képen amit mutatott két kondi hely volt pirsosal bekarikázva (a PCI-Eek melett).
2Egyáltalán ti is tapasztaljátok ezt a nemistudommiféle instabilitást tuningnál?
3 az újabb revision-ös lapoknál is jelen van egyáltalán még ez?

Nah egyenlőre csak ennyi lenne. Előre is nagy THX aki válaszol.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1302) S.Feri válasza Rover623 (#1298) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Hát, én olyan 61-63K körül tudom megvenni. A full verziót.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1303) Rover623 válasza S.Feri (#1302) üzenetére


Rover623
félisten

Na látod, az már jobban hangzik...;)

primus inter pares

(#1304) S.Feri válasza SystemRoot (#1301) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nekem semmi bajom nem volt tuning terén a 630-al. Nem volt instabil a lap, sőt mint a beton olyan volt. Sztem itt senki nem is csinált kondimoddot a lapján. A lap nagyon jó választás volt nekem tutira!!!!
Nincs ez másként a 830-al sem, bár annyira még nem feszegettem a tuning kérdését, de most lesz időm, és nekifekszem. :U
Ott 2 kondit raktak a lapra az tuti.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1305) S.Feri válasza Rover623 (#1303) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Persze, hogy jobban de minek? :F

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1306) brasil


brasil
senior tag

hi
valaki kipróbálta már h meddig megy az fsb?szükségem lenne egy eredményre h mire számítsak és sajnos én nem tudom megnézni.ha vki megosztaná naon hálás lennék!
köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1307) Savanya


Savanya
addikt

Melyik biost javaljátok P5WD2-höz ????

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1308) S.Feri válasza brasil (#1306) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

300-ig 630-al tuti. De sztem, Fori aki legtovább húzta, a prociját.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1309) S.Feri válasza Savanya (#1307) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

A simához pasz, premiumhoz pedig 606.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1310) pandamaci válasza Savanya (#1307) üzenetére


pandamaci
tag

Nekem a 301-es van fennt és minden rendben.

(#1311) SystemRoot válasza S.Feri (#1302) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hmm, áfa nélkül veszed vagy nagyker?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1312) Ati007 válasza Rover623 (#1298) üzenetére


Ati007
őstag

digit és analog tuner 8ért(mert amit adnak hozzá az tudja mind2öt)? wifi adapter 2ért(külsö antennával és milyen fajta)?
Szerintem megéri a különbözetet ha kihasználod , tunningban meg semmit nem számit melyiket veszed akár a simát akár lehet a prem.
meg a netto dolgot hagyjuk már mert te lehet hogy letudod irni de a többség nem.

(#1313) Ati007 válasza brasil (#1306) üzenetére


Ati007
őstag

Szerintem itt többet mint te senki nem ért még el vele! :Y

(#1314) brasil válasza Ati007 (#1313) üzenetére


brasil
senior tag

hja csak gondoltam hátha valaki tu dzsorzót állítani vagy miaszösz mer nem tom h legközelebb ha jön egy kis hideg elég lesz-e a 400fsb. ;] remélem nem és remélem bírni fogja forrasztás nélkül is.ha nem akkor neki kell esnem... :DDD

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1315) S.Feri válasza SystemRoot (#1311) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Hát ennyi az ára itt nálunk.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1316) SzlobiG válasza brasil (#1314) üzenetére


SzlobiG
félisten

400FSB?:Y Nekem 280-at alig akar menni azért is használom 230X18-on.:(

(#1317) Rover623 válasza Ati007 (#1312) üzenetére


Rover623
félisten

Nettó dolgot hagyjuk...?:Y
Én nem azt mondtam hogy nettó áron vásárolok, vagy vásároljon bárki...:U
Egyszerűen azért írtam nettót, mert lusta voltam ÁFÁ-t számolni...még nem állt rá az agyam a 20%-ra...

Hiába erősködsz, nem praktikusak az ilyen csomagok...
Külön-külön meg lehet venni minden komponenst, legalább mindegyik olyan lesz mint amilyet szeretnél...eladni meg pláne nem lehet majd...:DDD

Tehát:
Asus My Cinema P7131, 8500+ÁFA ([link])
D-Link DWL-G510, 4500+ÁFA ([link])
Mondjuk én KTI USB-s WiFi-t használok (adataimnál;)), a 11Mbites 2000+Á, az 54MBites 3000+Á volt tavaly ősszel egy rakás helyen...:DD
Asus P5WD2-Premium, 43800+Á ([link])
Összesen 56800+ÁFA=68160HUF...és csak egy helyen keresgéltem...:P
Mindegyik terméket (ill. funkcionálisan azonosat) meg lehet venni valszeg pár száz Ft.-al olcsóbban is.
Persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja...

primus inter pares

(#1318) brasil válasza SzlobiG (#1316) üzenetére


brasil
senior tag

nemmondod???eddig 380at megy simán...akkor lehet h nem is a proccnak volt elég??hmm...
jah juteszembe 300on használom folyamatosan... :)

[Szerkesztve]

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1319) SzlobiG válasza brasil (#1318) üzenetére


SzlobiG
félisten

Komolyan nekem alig akar menni.:( Én mint mindenből ebből is kifogtam az anti tuningot.(

(#1320) brasil válasza SzlobiG (#1319) üzenetére


brasil
senior tag

én mondjuk tettem egy ventit a hűtőre meg át is pasztáztam...de a 280 nagyon haloványnak tűnik...sőőt...mit kezd a 266os fsb-vel rendelkező procival?vazze... :(

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1321) Fori23 válasza SzlobiG (#1316) üzenetére


Fori23
őstag

Lazán kéne vinni. Nálam is most 14x300-on megy. Valmelyik cuccod beleszólhat, mert
18x230 majdnem ua.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1322) SzlobiG válasza Fori23 (#1321) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megy 280, de amikor újraindítok vagy bekapcsolom a gépet rögtön lekapcsol és újra indít, onnantól meg megy rendesen.

(#1323) Fori23 válasza SzlobiG (#1322) üzenetére


Fori23
őstag

Most arra gondolsz, hogy 250FSB felett restartnál shut-down-ol? Mert mind ezt csinálja.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1324) SzlobiG válasza Fori23 (#1323) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen. Meg amikor alapból bekapcsolom a gépet akkor is és ez nekem nem tetszik. Akkor most ez normális?

(#1325) Fori23 válasza SzlobiG (#1324) üzenetére


Fori23
őstag

Csak restartnál normális, máskor nem. Ha indításkor is csinálja, akkor kezdheted a hibakeresést.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1326) SystemRoot válasza S.Feri (#1315) üzenetére


SystemRoot
őstag

hmm, egy linket pls

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1327) SystemRoot válasza brasil (#1314) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ez a 400-as fsb nem gyenge... :Y
kondimoddot csináltál a lapon?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1328) Kami11 válasza Fori23 (#1325) üzenetére


Kami11
őstag

Hali! Nekem egy P5LD2-es lapom van és ott is az a problémám, hogy ha 266-os FSB-re állítom a procit, akkor újraindításkor leáll, majd néhány másodperc után indul el a gép. A ventillátorok, vinyók leállnak, monitor készenléti állapotba kerül, majd 3-4 másodperc után kezd el bootolni a win.
Ezek szerint ez normális jelenség tuningnál? Számomra elég zavaró a dolog! :(((
Lesz erre valami megoldás egyáltalán?
Van még valami: A fennti probléma miatt ''csak'' 240-es FSB-n járatom a gépet és ilyenkor nem tudom a PCI E frekijét fixálni! Ha beállítom 100-ra, 101-re 102-re nincs kép és nem bootol a rendszer, csak a kikapcsolás segít. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel és tudta orvosolni! Csak úgy műxik újra ha visszaállítom a BIOS-ban AUTO-ra az opciót. Nem szeretném elcseszni a videókártyámat emiatt! Valami 5let?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1329) Fori23 válasza SzlobiG (#1324) üzenetére


Fori23
őstag

Ha ez a tápod van [link] , tuninghoz biztos, hogy kevés. A 12V-os ága nagyon alulméretezett.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1330) Fori23 válasza Kami11 (#1328) üzenetére


Fori23
őstag

Az ASUS gondoskodott róla, hogy ne lehessünk mindennel elégedettek. Nem tudom miért van ez így, de még nem olvastam, hogy bárkinek is valami hardveres problémája lett volna belőle.
A másikra nem tudok mit mondani, ha a PCI-E-t használó dolgok stabilan mennek, szerintem hagyhatod úgy. Kétlem, hogy ettől bajuk lehet.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1331) Kami11 válasza Fori23 (#1330) üzenetére


Kami11
őstag

Más lehetőség híjján marad az AUTO beállítás, csak arra voltam kíváncsi, hogy más észlelte-e ezt a problémát, vagy egyedi dologról van szó!
A 266-os FSB-nél jelentkező ''gond''-ra pedig igazán adhatna az ASUS egy BIOS frissítést, mert eddig ugyan nem támogatta semmi ezt az FSB-t (hivatalosan Intel részről), de már léteznek Extreme Edition procik jó ideje, amik ezt az FSB-t használják! Vagy azoknál a prociknál nem lép fel ez a leállásos probléma?! :F Minket tuningosokat sz@patnak? :((( :( :O

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1332) brasil válasza SystemRoot (#1327) üzenetére


brasil
senior tag

még nem volt mod.nem biztos h megy a 400 eddig 380 volt a max de nem tom h a procc miatt vagy a lap miatt. köv próbánál asszem már kelleni fog a mod de még nem találtam egy normális leírást.bár lehet h azért mer nem kerestem :DDD

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1333) SzlobiG válasza Fori23 (#1329) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az van pedig körül nézhettem volna amikor vettem.:( Máskor is csinálja nekem az újra indulást.

(#1334) prmcsk válasza SzlobiG (#1333) üzenetére


prmcsk
addikt

Az a baj, hogy ma már a lagtöbb jónevű gyártó is '' kápráztatni '' akar. :DDD

A két 12 voltos ágra itt is odaírja, hogy 18 és 16 Amper, csakhogy ezt csúcson
és 60 másodpercig bírja. :Y A mocsokság ebben az, hogy a táp telejesítményénél
tipusszám megadásában is azt sugallja, mintha állandó terhelésen tudná, pedig az
igaz : Folyamatos terhelésen 12-10 Amper, ami a mai gépeknél gyalázat......

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1335) SzlobiG válasza prmcsk (#1334) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na szép pedig tavaly vettem 20E ft-ért.:( Akkor milyen tápot érdemes venni? Mer van annyi, hogy aztse tudom melyik milyen.:D

(#1336) Fori23 válasza SzlobiG (#1333) üzenetére


Fori23
őstag

Hát igen. A mi kis erőművünkre 115W valami tipikus fogyasztást ad meg az Intel. Egy listát linkelt be valahol vki, a max fogyasztásokról, és ha jól emlékszem 130W-ot írtak rá. Ez eleve ~11A. Ha a 12V1 ág szolgálja ki az alaplapot, akkor fesz emelés nélkül, kis húzáskor is átléped a 12A-t. A másik oldal is elég ''necces'' lehet. A VGA-d is kajál rendesen, +ODD-HDD, ventik, ha a szivattyúd 12voltos, meg még egyéb 12V-t zabáló kütyük, és már kevés is full load-on,3D-ben a 10 amper.
Az lenne jó, ha tudnál valakitől kölcsön egyet, ami 28-30A-t tud a 12V ágon.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1337) Fori23 válasza Kami11 (#1331) üzenetére


Fori23
őstag

Szerintem nem fogják, vagy nem tudják ezt javítani.
Arról nem tudok, hogy az EE-nél is lenne shut down.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1338) Savanya válasza Fori23 (#1336) üzenetére


Savanya
addikt

Ultra-power 550W-os táp volt az egyetlen tápom ami 28A-t tudott 12V-os ágon ,de az is egyetlenen .....

Érdekes ez a tápmizéria : nekem P840D-t X850xtpe-t és 3vinyot simán vitt egy chieftec 420W dualfanos / ATX 2.0-ás fix 24tűs/ , 8 tűs kieg. miatt váltottam most 460-as chieftecre ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1339) SzlobiG válasza Fori23 (#1336) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát akkor bőven túllépi a 12A-t. Amúgy nincs semmi gondom játékok alatt fut rendesen a gép. [link] Egy ilyen azér elég lenne, nem?:)

(#1340) Fori23 válasza Savanya (#1338) üzenetére


Fori23
őstag

Igen, nem 450W kevés, hanem a 12V-re jutó 12+10A. Alapon még lehet, hogy elég, de tuningra már nem valószínű. Szinte minden jelentős fogyasztó a 12voltos ágat terheli.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1341) Fori23 válasza SzlobiG (#1339) üzenetére


Fori23
őstag

Ez már ott van. Én is ilyenek között nézelődnék, mint Tagan, FSP, Seasonic....
Bár jó lenne előtte megbizonyosodni róla, ha meg tudod oldani.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1342) Savanya válasza Fori23 (#1340) üzenetére


Savanya
addikt

Csak tudnám mire nem elég egy 3.2-es vagy 3.6-os hogy még szénné is kell tuningolni :U Netezés nem gyorsabb tőle :DD Érdekes hogy a tápgyártók valahogy nem tartanak ott fejlődésben mint az alaplap és procigyártók ...Ritka és drága táp kell már egy Dualcore-hoz is .... :F



Volna egy kis gondom a P5WD2-vel : ha nem by spd-n hagyom a memóriaidőzitéseket hanem én állitom , de csak ha az alpértékeket is hagyom akkor is memóriahibáim vannak ... Mitől lehet ez ??? /bár by spd-n sem rosszabb az everestes olvasás irásom .../

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1343) SzlobiG válasza Fori23 (#1341) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sajna nem hinném, hogy megtudnám nézni, de egyenlőre marad ez.:)

(#1344) prmcsk válasza Fori23 (#1337) üzenetére


prmcsk
addikt

'' Arról nem tudok, hogy az EE-nél is lenne shut down ''.

Az EE-nél is fellép a shut down- efektus, csak más FSB-ken.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1345) prmcsk válasza SzlobiG (#1343) üzenetére


prmcsk
addikt

Létezik olcsóbb, megbízható, nagy teljesítményű táp : PSU 650W Triple Fan 24p

Ennek 550 Wattos változata van az enyémben és teljesen ok, a 12 voltos ágon= 20A
tartósan.
Az persze vicc, hogy az adattábláról a 650-es nél sem találok fotót csak az összteljesítmény tudott.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1346) SzlobiG válasza prmcsk (#1345) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gondolom jó hangos is mi?

(#1347) csigaba


csigaba
csendes tag

Sziasztok. Uj alaplap lesz a gepben, a proci mar meg van (Intel 830), de meg nem tudtam eldonteni, hogy a P5N32-SLI Deluxe vagy a P5WD2-E Premium legyen.... alapvetoen egy kis jatek, meg eleg sok video editalas, illetve photo editing lenne. msi 6800GS a videokartya.
Van valami nagy kulondseg a ket chipset kozott? Van amelyikkel jobban megy egyutt a dual core 830? Amugy szolgaltatasban mind a ketto eleg lenne.
Barmilyen hosszaszolas welcome, penz meg van ra, szoval inkabb a kompatibilitas, minoseg erdekelne.
Elore iskoszi.

(#1348) prmcsk válasza SzlobiG (#1346) üzenetére


prmcsk
addikt

Bizonyára hangos, de ventik 5 voltra és kész.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1349) prmcsk válasza csigaba (#1347) üzenetére


prmcsk
addikt

Hááát ? Dual core-ra, inkább Intel chipset.........

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1350) Fori23 válasza Savanya (#1342) üzenetére


Fori23
őstag

Mindenre elegek.
Tuningolni meg azért kell, mert ....ööőőöö, na, izééé... És sokan vagyunk így vele.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.