Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Godefroy


Godefroy
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan megoldom a problémát!
Mostmár m1 a hang és az USB is.
A hanhoz a Biosban egyszer AC97re kellett állítani a front panelt mentés aztán vissza HD re és müködik (nem értem ugyan miért)
USB pedig csak frissítés volt.

Az alaplap eddig szépen muzsikál, gyári hűtővel 4,08 on m1 a 3.4 es proci (20%)

Több tuningot majd, ha felraktam a 9500 Zalmant de ehhez ki kell szerelni az alaplapot megint ... :U

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1002) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Mi a különbség az Nforce4 SLI-je és az i955X sli-je között? Melyik lapot érdemes venni ezt az i955X-es P5WD2-t/premium-ot vagy az nforce4-es P5ND2-SLI-t/deluxe-ot?Melyiknek fejlettebb az SLI-je?Köszi a választ előre is! :R

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1003) prmcsk válasza Interceptor (#1002) üzenetére


prmcsk
addikt

Szeintem egyértelmű, hogy ha SLI-ben gondolkodsz, akkor NF4 az a chipset, ami
neked kell.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1004) Interceptor válasza prmcsk (#1003) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi szépen a választ!Marad a P5ND2-SLI.viszont igaz logikus hogy ez a lap jobb ebből a szempontból mivel eredetileg az nvidia találmánya az SLI. :)



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1005) prmcsk válasza Interceptor (#1004) üzenetére


prmcsk
addikt

Feleslegesnek tartom a '' miérteket '', ha a gyakorlat egyértelműen bebizonyította,
hogy ebben az Nvidia, jobb.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1006) law007 válasza Interceptor (#1002) üzenetére


law007
aktív tag

A 955x hiába jó, vagy a legjobb, SOHA nem fog neked elindulni SLI-ben, de még a mai napig Crossfire-ban sem. Ezen a biosok nem fognak változtatni. Az első Inteles chipset-es lap, amivel az SLI is működni fog, az a 975x-es chipset lesz. Ez van. Viszont jók lesznek nagyon, íme néhány példa:
MSI: [link]
GIGABYTE: [link] ez konkrétan a kedvencem
átfogó: [link]

Ilyen lesz amint kapható lesz magyarországon :C

kérlek privátot is küldj!

(#1007) Godefroy válasza law007 (#1006) üzenetére


Godefroy
senior tag

Miből gondolod, hogy nem megy a P5WD2 SLI ben?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1008) Rover623 válasza law007 (#1006) üzenetére


Rover623
félisten

Drága law007 barátom...szakmai ismeretek nélkül kéretik nem kinyilatkoztatni...;]

A 955x hiába jó, vagy a legjobb, SOHA nem fog neked elindulni SLI-ben, de még a mai napig Crossfire-ban sem.
Olvasgass utána picit a témának...

primus inter pares

(#1009) Interceptor


Interceptor
addikt

Azért köszi mindenkitől az infókat a lényeg hogy maradjak P5ND2-SLI-nél. :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1010) law007 válasza Godefroy (#1007) üzenetére


law007
aktív tag

Elnézést, ha félreérthető voltam. A P5ND2-SLI vígan hasít, de ott nVidia nForce4 van, nem intel chipset. Ha intel, azaz pl 955x, akkor nem fog elindulni SLI-ben. Ez a mai állapot. A Crossfire meg azért nem megy, mert nincs Crossfire kártya a piacon. Van olyan ATI persze, ami tud Cross üzemmódot, csak társkártyaként. Nemkizárt hogy tévedek persze, de szegényes szókinccsel ezt próbáltam közölni. A 975x már támogatja mindkét csatolási módot, mert az nVidia is ezt akarja.

kérlek privátot is küldj!

(#1011) law007 válasza Rover623 (#1008) üzenetére


law007
aktív tag

Hozzáolvastam drága Rover kolléga, méghozzá itt is, a prohardveren. DE: tényleg nincs szakmai ismeretem, csak mint lelkes amatőr, aki egy hónapon belül a második ilyen konfigot fogja megvenni, ezúttal magának is. Nemcsak utánaolvastam, ki is próbáltam. (jó, nem az SLI módot)
Viszont természetesen meghajlok a szakmai rutin előtt.

kérlek privátot is küldj!

(#1012) law007


law007
aktív tag

Ja, a 975x-el meg csak egy a probléma: még nem kapható tudtommal magyarországon, és ár sincs még :DD

kérlek privátot is küldj!

(#1013) law007 válasza Interceptor (#1009) üzenetére


law007
aktív tag

Ja mégvalami: Eredetileg én is ilyet akartam, de rájöttem, hogy nem fogok 2 kártyát újítani (pl: 2db 6600GT-t), mert inkább 1 db 6800GT. Ez persze pl. egy év múlva esetleg lemehet emészthetőbb árba, és érdemes így lökni az összteljesítményen, ízlés kérdése, mindenesetre tuti jól mutatna. :D A legfőbb érv az SLI mellett: ha pont ilyet akarsz konkrétan, és hogy most 29.000HUF a WD2-es premium 54.000 HUF-jához képest, és nem feltétlenül jelentős a töbletteljesítmény a két lap között (persze van, de nem tuti hogy megér +30.000-ret, de ez is ízlés kérdése).
Az igazi választás a 975x, de az tuti a legdrágább lesz ebben a kategóriában, minimum 60-70 ropi sztem. :Y

kérlek privátot is küldj!

(#1014) Interceptor válasza law007 (#1013) üzenetére


Interceptor
addikt

Igen az SLI fontos lenne és az is hogy a lap támogasa a dupla magos procit.Persze tudom hogy az nforce 4 csak a 830-asoktól támogatja de azt úgyis leghamarabb egy fél év múlva veszem meg,az SLI-t meg rögtön szeretnék,egy sima 3ghz-es P4-es procival.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1015) Jenki


Jenki
csendes tag

Üdv.

A 410 W-os tápot visszavittem a boltos csávók rendesek voltak visszavették és beszámították egy 550 W-os Chieftec-be.( A ''410 W-os'' félelem legalább így kiküszöbölve)
Sajnos az öröm elmaradt, minden maradt a régiben, elindul és amikor úgy gondolja nem indul el.Szorul a hurok az alaplap körül, de csak azt nem értem miért nem rendszeres a hibajelenség.Amúgy a gép nagyon gyors és semmi más hiba nem mutatkozik ! ! ! !

:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

HATAPOTATA

(#1016) S.Feri válasza Jenki (#1015) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Új vinyád van benne?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1017) Jenki válasza S.Feri (#1016) üzenetére


Jenki
csendes tag

Hali !

Igen, egy Hitachi 250 GB-os.

HATAPOTATA

(#1018) S.Feri válasza Jenki (#1017) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nos, ha nem azon van a rendszered akkor, mikor nincs berakva a vinya akkor indul?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1019) Jenki válasza S.Feri (#1018) üzenetére


Jenki
csendes tag

Hali !

Ezen van a rendszer.A rack-ben van egy 160 GB-os vinyó.Próbáltuk már a rack és a dvd meghajtók nélkül is.
A szervízben a bios frissítést javasolták ! ! !
:F :F :F :F :F :F :F

HATAPOTATA

(#1020) S.Feri válasza Jenki (#1019) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Hát akkor hajrá, veszteni semmit nem vszítessz vele!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1021) LesClay válasza Jenki (#1015) üzenetére


LesClay
csendes tag

Ez a nem indulós dolog nálam is volt, a korábbi hozzászólásoknál megtalálod. Annyira súlyos volt a helyzet, hogy ott kb. 20 bekapcs után egyszer indult el a lap. Én is kísérleteztem, régi 420W-os Chieftec-kel küldtem, ugyanaz... Lapcsere lett a dologból, miután a szerviz bevizsgálta az egész konfigot.

[Szerkesztve]

Ja és majd elfelejtem: A BIOS frissítések, beta BIOS-ok tolása is megvolt...

[Szerkesztve]

(#1022) Fori23 válasza Ati007 (#928) üzenetére


Fori23
őstag

Szia!
Gyere dicsekedni! Érdekel milyen a cucc.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1023) Ati007 válasza Fori23 (#1022) üzenetére


Ati007
őstag

Szia !
Nem rossz 1.3v birja a 300fsb-t kicsi fesz neki és a 310fsbt is de feljebb valamiért még nem birtam .
Fori te hogy érted el azokat a szép eredményeket everest memotesztben? ?mhz-en ment a memo milyen bios beállitásokal?
THX

(#1024) Fori23 válasza Ati007 (#1023) üzenetére


Fori23
őstag

Nem titok, mindig odaírom.
606 biosnál:
-Performance mode: turbo
-feszek mindenhol a max-on /kivéve a CPU-t/
Chipset:
4-3-4-8-2-D-D-D
A feladatkezelőben minden lehetségest kilővök /tűzfal, vírusírtó stb./. Semmi ne fusson, csak ami az OS-hez feltétlenül kell.

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1025) Ati007 válasza Fori23 (#1024) üzenetére


Ati007
őstag

és menyin megy a cpu és a memo?

(#1026) Fori23 válasza Ati007 (#1025) üzenetére


Fori23
őstag

Amennyin éppen hajlandó elindulni. Legutóbb 322/860-on. Kicsit hidegebb volt, rányitottam az ablakot. Léggel szerintem nekem ez a vége. Persze biztos nem beton stabil, de annyira nem érdekel. Egyszer kipróbáltam az AI Booster-t is, de az a probléma, hogyha evvel tolod neki, akkor valahogy nem változnak az eredmények /legalábbis az EVEREST nem/ [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1027) Martin2004 válasza Fori23 (#1026) üzenetére


Martin2004
tag

Hú vazz, milxen hűtővel nyomulsz, mert nekem 257/4112-on alapfeszen 45 C körül van a hőméeséklet egy Coolink UC-8-1600-assal.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1028) Fori23 válasza Martin2004 (#1027) üzenetére


Fori23
őstag

''Kicsit hidegebb volt, rányitottam az ablakot.''

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1029) S.Feri válasza Martin2004 (#1027) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Hyper6+ van neki.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1030) Ati007 válasza Fori23 (#1026) üzenetére


Ati007
őstag

az ablakos módszer nem rossz :C
próbálgatam mindenhogy de a memoim nem birnak 800mhz többet azt is csak 4-4-4-8-2.
amúgy a proci vitte a 325fsb is.

(#1031) Fori23 válasza Martin2004 (#1027) üzenetére


Fori23
őstag

Ja bocs, azt hittem nézted az adataimnál. Egy kicsit ügyesnek kell lenni, ha érdemben akarom húzni, mert 8-10cm-re van a radiátortól, és az az oldala melegebb egy kicsit. Szóval nincs ideális hekyen.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1032) Fori23 válasza Ati007 (#1030) üzenetére


Fori23
őstag

Nem, csak rohadt hideg van, úgyhogy nem mindennapos dolog. A heatpipe-nak sajnos ilyen alacsony hőmérsékleten már nem olyan jó a hatásfoka, load alatt olyan kb. mint a víz normál körülmények között.
Jól haladsz. Fesz és höfokok milyenek?
~8% a külömbség a memóink között, ez benne van a szórásban.
Nekem elindult 900MHz-en is, de 1-2percen belül kifagyott a win.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1033) Ati007 válasza Fori23 (#1032) üzenetére


Ati007
őstag

alkalmaztam az ablakos modszert a viz mellé elég hatékony de egyszerüen a memok kifekszenek akár 2.3fesz mellett is .

(#1034) Fori23 válasza Ati007 (#1033) üzenetére


Fori23
őstag

Szerintem 800-on sem egy csiga-biga.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1035) Ati007 válasza Fori23 (#1034) üzenetére


Ati007
őstag

nem és az az érdekes elötte volt egy corsair 667 ami ugyan ebben a lapban nem volt hajlandó még 667 a 4-4-4-12re sem és került 3****eftba ez meg simán viszi a 800mhz 4-4-4-8 ba is 24eftért. :Y

(#1036) Fori23 válasza Ati007 (#1035) üzenetére


Fori23
őstag

Ja, a számtek érthetetlen csodái. Nekem az SPD-ben, 2004. 21.hét van írva, szerintem akkor még sehol nem volt a 955X chip. Tehát tök véletlen, hogy így szárnyal vele.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1037) Jenki válasza LesClay (#1021) üzenetére


Jenki
csendes tag

Üdv.

Resettel Neked elindult ?

HATAPOTATA

(#1038) Godefroy válasza LesClay (#1021) üzenetére


Godefroy
senior tag

Hali!

Úgy láttam TE raidb 0 ban használod a vinyóidat.
Mennyit ír a Sandra átvitelnek?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1039) LesClay válasza Godefroy (#1038) üzenetére


LesClay
csendes tag

Godefroy: Nem emlékszem pontosan, de a referenciaértékeket hozta, majd lemérem megint.

Jenki: Reset után sem volt semmi, csak üres fekete képernyő...

(#1040) Jenki válasza LesClay (#1039) üzenetére


Jenki
csendes tag

Hali !

Hát igen, de viszont nálam resetre mindig elindul !!!!!

HATAPOTATA

(#1041) Jenki


Jenki
csendes tag

A nem indulásos mókát videókártya okozhat ? ? ?

( 946 hozzász.)

HATAPOTATA

(#1042) Zull


Zull
senior tag

Most hogy így olvasgatttam a topic elejét, szerintem rájöttem hogy miért volt annyi galiba. Ha megnézitek, mindenkinek akinek vmi baja volt, annak kingstone-ja volt, kivétel nélkül. Érdekes. De cáfoljatok meg ha nem így van.

(#1043) alfonzo válasza Zull (#1042) üzenetére


alfonzo
csendes tag

Nekem az van (KVR667D2N5K2/2G) és lekopogom semi baj és nem is volt.
Igaz ez a ram szerepel az asus listáján is.

(#1044) Godefroy válasza Zull (#1042) üzenetére


Godefroy
senior tag

Üdv!

Nekem 4 db 256 os Kingston van benne 533as és semmi baj nem volt a géppel, igaz csak 1 hete használom.
Kicsit féltem a laptol mert végig olvastam elötte az össze shozzászólást, de eddig nagyon kellemes csalodás! :)

Csak a front audiot nem tudom müködésre birni de lehet ez a ház problémája...

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1045) Godefroy válasza LesClay (#1039) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ok megköszönném, nekem 88MB/sec et ír ki csak kiváncsi lennék neked mennyi.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1046) alfonzo válasza Godefroy (#1044) üzenetére


alfonzo
csendes tag

Ezzel első körben én is szívtam.
Ahogy nálam működik: AC '97 audio pin-en mikrofon test AGND, mikrofon MIC2 és MICPWR (kisebb jelszintű bemenet), a jel a LINE out_R és L-en jön ki. A ház line csatlakozójával nem működött, csak ha a másikat tettem rá. Autómatikusan nem érzékelte, hogy rádugom a fejhallgatót ezért kikapcsoltam a ''connector settings''-ben az auto detektálást és megadtam neki, hogy ez egy füles. Gondolom, hogy ha olyan előlapi csatlakozásom lenne, ami visszajelezne neki, akkor működne a detektálást. Így viszont együtt megy az alaplapi kimenettel, tehát a szabályzása is közös.

(#1047) Rover623 válasza alfonzo (#1046) üzenetére


Rover623
félisten

Gondolom, hogy ha olyan előlapi csatlakozásom lenne, ami visszajelezne neki, akkor működne a detektálást.
:Y

primus inter pares

(#1048) Rover623 válasza law007 (#1011) üzenetére


Rover623
félisten

Azért ezt linkelem, mert a saját eredményeim elég gyérek voltak...de most már nyomon vagyok (BIOS verzió, driverek, stb.:DDD):[link]

primus inter pares

(#1049) LesClay válasza Godefroy (#1045) üzenetére


LesClay
csendes tag

95 MB/sec

(#1050) Godefroy válasza LesClay (#1049) üzenetére


Godefroy
senior tag

Na tessék!
Kidobom a Samsungokat :)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.