Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Zull válasza prmcsk (#1147) üzenetére


Zull
senior tag

Jó, csak eddig 2 AW8-MAX 3rd-eye-om halt meg, és most meg egy gigabyte GA-8I955X Royal. Ha ezek nem tuning deszkák, akkor egyik se. Bár a royal nem akarta vinni a tuningot, és éppen bios-t akartam updateelni, mikor megsült a floppy meghajtóm, és azóta nem megy a gép, de érdekes módon a táp él, amelyik gépről most írok, abban is ugyanez a táp van, és nincs semmi baja a gépnek. amugy miből is kellett volna tanulni? A sok problémából? :F

[Szerkesztve]

(#1152) prmcsk válasza Zull (#1151) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezt már egyszer kifejtettem...
Szerintem a lapba '' aggatott '' hardverek közül valmelyik nem OK.
Nem tudom ugyan, hogy mindeggyik lapban ugyanazt használtad e,
de ilyen pechszériát nem tudok elképzelni véletlennek.
Szerintem egy új, más táppal rakd össze a következő lapod.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1153) Zull válasza prmcsk (#1152) üzenetére


Zull
senior tag

Hát lövésem sincs... Merthogy a táp simán, probléma mentesen viszi a másik gépem, azt meg nem tudom elképzelin (attól még lehet) hogy a proci, vagy a mem gyilkolná a lapokat, esetleg a VGA. Itt egy kép a feszkókról, terheletlenül (nemmintha az 1100-es cerka kihajtaná :DDD ) [link]

(#1154) prmcsk válasza Zull (#1153) üzenetére


prmcsk
addikt

Most nézem csak, hogy kingstone-jaid vannak. Valahol olvastam róla, bizonyos
tipusai nem komálnak bizonyos lapokat. Egy próba erejéig azokat is lecserélném.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1155) Rover623 válasza prmcsk (#1154) üzenetére


Rover623
félisten

KINGSTON...:DDD
Legalább te írd le helyesen...:DD

Ha KHX, akkor nyűglődni fog vele...ha KVR, akkor valszeg jó ''leszen''...csak az írási tempójával nem lesz kibékülve...;)

primus inter pares

(#1156) prmcsk válasza Rover623 (#1155) üzenetére


prmcsk
addikt

Igenis, tisztelettel ! Kingston....... :B :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1157) Martin2004 válasza Rover623 (#1155) üzenetére


Martin2004
tag

Bakker, akkor ezért vagyok lemaradva az írási tesztben a 955x-ektől az Everestben. :((

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1158) prmcsk


prmcsk
addikt

A kingston ramokkal kapcsolatos esetleges problémákról Rover623 egy
kimerítő észrevételét, frissítésként újra idézem. Fontosnak tartom a tanulságai
miatt: :R
Rover623....
'' Éppen gondolkoztam pár apróságon...ugyanis fáradt tagjaimba kezd visszaköltözni a ''powa''...
Zull érdekes dologra hívta fel a figyelmet: minden problémás eset mögött ott a Kingston...?
Természetesen ez így nyers vélemény, Alfonzo és Godefroy csípőből cáfolták ezt...
De mi van ha nem pont a Kingston a felelős, kollektíve, de mégis vhol a RAM környékén kell keresgélni a problémák egy részét...?
Helyzet: a Kingston KHX q*rva jó RAM, válogatott, pofás és drága. Köztudott viszont, hogy ritkán teljesít többet mint amit ígér...elvégre a Kingstonnál a MEO is precíz...
Az én KHX5400-as memcsijeim is ilyenek (voltak)...675MHz-en 4-4-4-12-őt ígért a Kingston (más források szerint 4-4-4-10...).
Ehhez képest 4-4-4-8-on is ment, egészen 736MHz-ig...ez fölött semmilyen módon nem lehetett működtetni...még 5-5-5-15-ön se...jóval 2V fölötti feszültségen sem...
Hiába van tehát a modern lapokban szinte minden FSB-hez olyan beállítás ami 800MHz és fölötti órajeleket is adhat a memóknak, nem használhattam...
Tehát a KHX-ek mentek a levesbe, és más, lényegesen olcsóbb memcsik kerültek bele (természetesen nem vok hajlandó messzire menni a ''forrás''-tól, ezért KVR667-es Kingstonokat tettem a P5WD2-be...maradtam a kedvenc márkámnál, és az Asus és Alfonzo szerint is szerencsés(ebb) párosításról van/lehet szó..).
És valóban!
Ezek a kb. felébe kerülő modulok lazán hozzák a 800MHz-et, egyenlőre alapfeszen 4-4-4-12 időzítésekkel...
A mostanában stabilizálódott üzemi állapota a masinának ez volt:
P4-630@3600(15*240), RAM-ok 720MHz-en, 4-4-4-8 időzítésekkel...sajnos a gép felhasználási területe megkívánja ezt a ''hajtást''...
A memóriarendszer teljesítménye a (régi) Everest-el mérve 7052/2276/79.1 volt...
A ''gagyi'' RAM-ok segítségével ez 7138/2484/75.8-ra módosult...
Mint látható, az olvasást már nehéz volt javítani, viszont az írásban szinte maradéktalanul átjött a 10% órajelnövekedés...

Az egyik alapprobléma megoldásán felbuzdulva újból átnéztem a procikérdést.
Sajnos itt még mindig gondok vannak, de azért van előrelépés....
Eddigi beállítás: 15*240 (3600MHz), 1.375V-on...sajnos a 4GHz-et már semmiféle feszültségen nem viseli el, és 3.8GHz-től melegszik is...a masszív vízhűtés ellenére...

Felraktam a 606-os BIOS-t, szorzó vissza 14-re, és most 1.4V-on megy stabilan 14*267 (3738MHz)-en...és nem melegszik...
A 800MHz-es RAM beállítás maradt, viszont a teljesítmény 7729/2788/77.2-re nőtt...

Tehát a drága memória olcsóbbra cserélésével és az új BIOS vmint a proci képességeinek kihasználásával szépen feljebb lehetett csavarni a teljesítményt...
Asszem visszateszem a múltkori 530-as P4-est...amelyik a P5AD2-ben 4.2-4.3-on ment levegővel...hátha most magához tér a rendszer ''...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1159) Fori23


Fori23
őstag

Hogy maradjunk a hagyományoknál: 704 BIOS [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1160) S.Feri válasza Fori23 (#1159) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

:C Felpróbáltatom...(az alaplapommal) :D

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1161) vagamo


vagamo
őstag

Hali!

Szerintetek mostanra kijavította sz ASUS a hibákat :(( ? Beleolvastam a fórumba és nem sok jót olvastam a lapról, :O pontosabban csak negatívumokat találtam, pedig Én szeretnék egy ilyen alaplapot venni a közeljövőben :P . Esetleg ami még számításba jöhet Az MSI P4N Diamond Intel Edition-a! De annak a fórumán is sok rosszat írtak :( ! Létezik Profi jólműködő alaplap amivel, nem szív az ember :F ! Élvezheti a technika örömeit :C ! Segítsetek dönteni!! A procival kapcsoladban is vannak kérdőjelek a fejemben, nem tudom, hogy egy duál magos proci megéri-e, Én egy 650-est vagy 660-ast néztem ki! a Hyper-T jól működik? De itt még nem ér véget a problémám! Nagy kérdésem a: :F RAM??? :F Jót, gyorsat, olcsót!!! :DD Szeretnék!!! Jó Magyar szokás szerint! De nem az ár fogja eldönteni, inkább a minőség!!!
Továbbá: vidi kártya? Tipus? Milyen a Club 3D---megbízható?vagy vegyek inkább MSI-ASUS-HIS.....
A lényeg a méretre 6800 u-7800u-on gondolkodom, vagy 1800-as lap valamelyikén. Alaplapon lehet használni az SLI módot? Jól és megbízható! Ha igen akkor 2X6600 ultra extrém kártya is szóbajöhet!

Adjatok tippeket, segítsetek a döntésbe, nem akarok szívni,mint itt sajnos sokan mások!!!!
Beálítási és tuningolási tippeket is szívesen várok!!! Persze amik hasznosak!!! :R

KÖSSSSSZ!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1162) westlake


westlake
félisten

a p5wd2-e -t ra lehet birni az sli mukodesere..
es ez mar a masodik fajta lap, amivel megcsinaljak
ugy latszik nem tiltottak le megfeleloen..

Play nice!

(#1163) vagamo


vagamo
őstag

P5WD2-E Premiumról tud valaki bővebb infót szolgáltatni!! Pl.: ár, mikor és hol lehet kapni????

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1164) westlake


westlake
félisten

japanban mar nehany embernek van ;)

Play nice!

(#1165) vagamo válasza westlake (#1164) üzenetére


vagamo
őstag

Hát igen, Japán az Japán! Ott még a segedett is gép törli ki!!!

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1166) westlake válasza vagamo (#1165) üzenetére


westlake
félisten

meg amcsiban sem nagyon van, ugyhogy szernitem meg jegeld ezt a dolgot

Play nice!

(#1167) vagamo válasza westlake (#1166) üzenetére


vagamo
őstag

Ja-Ja!! De megtenné addig a P5WD2 p. vagy a MSI P4N diamint IE. csak gonban vagyik, hogy melyik is legyen!!! :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1168) law007 válasza vagamo (#1167) üzenetére


law007
aktív tag

Én építettem rendszert P5WD2-premiumból, nagyon csecse kis lap. Vagy elkerültek a problémák vele, vagy már fel voltam rá készülve, és elhárítottam mindet. Csak ajánlani tudom, a másikat nem ismerem.

kérlek privátot is küldj!

(#1169) westlake válasza law007 (#1168) üzenetére


westlake
félisten

nem kerultek el... a p5wd2 premium lap ennyire jol sikerult... vannak ilyen szeriak

Play nice!

(#1170) vagamo válasza law007 (#1168) üzenetére


vagamo
őstag

Kösz az infót! Nem tudom? Te beleolvasgattál a fórumba! Ott szinte mindenki csak szídja, mert mindenféle peóbléma lépet fel neki szinte a bekapcsolástól! Igaz nem az egészet néztem át mert k**** hosszú! Fagy, , BIOS prob. Memoria!!! Remélem ha ezt választon Én is mentesülök mindenféle gondtól!!! :DD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1171) law007 válasza vagamo (#1170) üzenetére


law007
aktív tag

Vili. Én is mikor e mellett döntöttem, olvasgattam, de qrva hosszú volt... :)
Mégis emellett döntöttem (havernak vettem), és bejött. Én spéci Thermaltake Sonic Tower hűtőt tettem fel, ergo passzívban sem melegszik a 3,2 64bit benne. A mostani biosokkal nem gyűlt meg a bajom. Fagyi nincs, amint a stabil értékeket megtalálja az ember, stb. Keress rá ebben a topicban a hozzászólásaimra, leírja hogy miket tettem vele.
A memória: 533Mhz-es A-Data Vitesták viszik a 832Mhz-et, bár most nem azon futnak.
Tehát marhagyors az egész.

A fórumhozzászólások pontosak voltak, páran télleg szívtak vele, de szerintem már helyrerázódott minden. Egy lap veheti fel vele a versenyt: [link] , de ez még ki sem jött. :DD

A gondoktól nem tuti hogy mentesülsz, de lesz ki fogja a kezed, ha építed, úgyhogy: HAJRÁ

kérlek privátot is küldj!

(#1172) vagamo válasza law007 (#1171) üzenetére


vagamo
őstag

Kösssz! A nyugtatásért!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1173) bmagyar


bmagyar
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy off, de úgy láttam ez a topic pörög4

Szóval, van egy ASUS P4S800D-X alaplapon, és van rajta 2 SATA csatlakozó Primary Master, Secondary Master.

az összes IDE foglalt. Ha a sata-ra kötök még vinyót, akkor az + 2 meghajtó, vagy csak raid-be fog működni. (most 2 vincsi, 2 cdrom)

Vagyis hogy még 2 vincsi beköthető ide?

bmagyar

Bazsa

(#1174) law007 válasza bmagyar (#1173) üzenetére


law007
aktív tag

Szia, először is ez télleg nem ide tartozik, erre máskor figyelj, de azé próbálok segíteni:

Ha 2 SATA és 2 PATA (normál) csatid van, akkor az 4 PATA ezközt (cd-rom, régi vinyók, stb) jelent, és 2 SATÁt.
Ha nem tévedek akkor a SATÁnál nincs primary meg secondary master/slave, ugyanis soros (serial) és nem párhuzamos (paralell). tehát kettő ''master'' végülis így is lehet érteni.

Tehát ha van 4 IDÉ-d, akkor még 2 SATA csatolós ezközt tehetsz fel.

Ha ez kevés, vegyél RAID kártyát, az +4 IDE csatorna, vagy ha SATÁ-s, akkor az.

Remélem segítettem.

Ja, a RAID: az csak SATÁ-nál van neked, sima alaplapi IDE raid tudtommal 955x-nél vagy felette van.

[Szerkesztve]

kérlek privátot is küldj!

(#1175) bmagyar válasza law007 (#1174) üzenetére


bmagyar
csendes tag

Köszi a választ!

Bocsi, hogy ide írtam. Tehát akkor nem fogja raid-elni, az ''új'' sata vinyót? olyan lesz mint egy x.-dik meghajtó?

(nem találtam olyan topikot, ami az ASUS p4s800d-x alaplappal foglalkozna, és leírásába se találok ide vonatkozó információt)

A lényeg az, hogy tehessek be még vinyót a gépbe!

bmagyar

Bazsa

(#1176) law007 válasza bmagyar (#1175) üzenetére


law007
aktív tag

ha 4 ide ezköz már bennvan, akkor még kettő SATÁsat tudsz ráaggatni. Az nem fog RAID mutatványokat végezni amíg te BIOSból nem közlöd vele.

[Szerkesztve]

kérlek privátot is küldj!

(#1177) bmagyar válasza law007 (#1176) üzenetére


bmagyar
csendes tag

Köszi!

kipróbálom. Akkor a raid funkciót nem kell aktiválni?

bamgyar

Bazsa

(#1178) vagamo


vagamo
őstag

Mindenki megvált az alaplaptól?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1179) MarKoo válasza vagamo (#1178) üzenetére


MarKoo
őstag

Miért váltunk volna meg? :U

(#1180) vagamo válasza MarKoo (#1179) üzenetére


vagamo
őstag

Mert senki sem ír a legújabb tapasztalatokról! Kijavították e a hibákat? Amiket itt a fórumban olvastam!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1181) vagamo


vagamo
őstag

Mik a legújabb tapasztalatok! Vásárlás elötti gondok gyötörnek!!!
MSI P4N diamond vs. ASUS P5WD2-P

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1182) Rover623 válasza vagamo (#1181) üzenetére


Rover623
félisten

Ne gyötrődj...vegyél egy P5ND2-t...:DD

primus inter pares

(#1183) end73 válasza vagamo (#1181) üzenetére


end73
aktív tag

vegyél p5nd32sli-t ost csá :D

Intel®

(#1184) Rover623 válasza end73 (#1183) üzenetére


Rover623
félisten

Igazad van...még jobb...:R
Asus is, NForce4 is, 2x16 lane SLI...és minket sem nyaggat többet...:P

primus inter pares

(#1185) SeatZola válasza vagamo (#1181) üzenetére


SeatZola
őstag

Ne gyötörjenek gondok. Én is ezt használom 6.06-os BIOS-al és semmi gond nincs vele. GYors, stabil és állatttttt....

Rappi

(#1186) Fori23 válasza Rover623 (#1182) üzenetére


Fori23
őstag

Van egy ismerősnek. Ritka szar lap.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1187) Rover623 válasza Fori23 (#1186) üzenetére


Rover623
félisten

Melyik?
A P5ND32 vagy a ''sima''...?
Mert ''ismerősöm'' nekem is van és ő meg a P5WD2-t fikázza...:DDD

primus inter pares

(#1188) law007 válasza Fori23 (#1186) üzenetére


law007
aktív tag

Hát, sztem vagy az ismerős nem ért hozzá, vagy télleg kikapta :DDD

Nem az a kérdés, hogy jó-e, hanem Inkább az , hogy megéri-e a majd fél Khuf-ot.

nem?

[Szerkesztve]

kérlek privátot is küldj!

(#1189) Fori23 válasza Rover623 (#1187) üzenetére


Fori23
őstag

De betámadtatok! P5ND2. Az utolsó bios-szal már elindult neki valamennyire, de bizonyos FSB után, eldobja a SATA HDD-ket. Ennyit mondott.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1190) S.Feri válasza vagamo (#1181) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Vegyél p5wd2 p-t, jó kis lap, semmi gond nincs vele, csak kicsit meleg a proci benne amúgy minden oksa. Ha 6-os szériás procit veszel esetleg jó léghűtéssel akkor nem is meleg. A 8-as szériához már kell egy nem is tudom milyen hűtés, nekem 65fokig is felszalad a 3000@3500 egy-egy hosszab game után.
Vagy vegyél AMD-t. Jó is, olcsó is, olyan is.

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1191) vagamo válasza S.Feri (#1190) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi! Végre valami konkrét válasz!
Mégegyszer köszzz! :DD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1192) law007 válasza Fori23 (#1189) üzenetére


law007
aktív tag

tudom hüleség is lehet amit mondok, de nem van az, hogy a pci/agp frekiket automatán hagyta? ha mondjuk pl 66.66/33.33-ra rakja, annak ATOMSTABILNAK kéne lennie....

kérlek privátot is küldj!

(#1193) SeatZola válasza Fori23 (#1159) üzenetére


SeatZola
őstag

Felraktam ezt a 7.04-et, de megint elkezdett a CPU hő ingadozni, meg felmenni 46-50 fokra. Ergo, 6.06 vissza, azzal f*sza.

Rappi

(#1194) westlake válasza Rover623 (#1187) üzenetére


westlake
félisten

inkabb szidjuk kompletten az asus markat es akkor nem lesznek felreertesek :D

Play nice!

(#1195) vagamo válasza SeatZola (#1193) üzenetére


vagamo
őstag

Nem minden arany (7.04) ami fénylik!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1196) law007 válasza Rover623 (#1187) üzenetére


law007
aktív tag

Ja, az P5ND32 egyszercsak megjelent az asus oldalán, és rögtön dobtam egy hátast, hogy versenyez a WD2-P-es árával... de ez az SLI miatt lehet ász, már ha kell valkakinek.

kérlek privátot is küldj!

(#1197) Fori23 válasza SeatZola (#1193) üzenetére


Fori23
őstag

Ez, gondolom vmi beta. Szerintem akinek nincs gondja a 0606-tal, nem feltétlenül kell feltenni.
Nálam nincs vele olyan gond, amit próbáltam, 4.2GHz/14x300/-en, elég jól megy ''AUTO'' fesznél, ''csak'' kódolásnál dobja el a progit a végefelé. 1.41xxV-on viszont stabilnak bizonyult /eddig ez 1.42xxV volt/. Memóknál nem vettem észre változást. Adok neki 1-2 hetet, amíg kiderül, hogy milyen, és ha valami nem tuti, én is visszarakom a régit

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1198) S.Feri válasza Fori23 (#1197) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Jelenleg én is kóstolgatom a 704-et, de víz nélkül meg vagyok lőve egyenlőre. 3535ön már játék alatt 65C ami sokk.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1199) vagamo


vagamo
őstag

Végigolvastam a topicot!!! Kemény menet!!

Konkrétan ez a lap 660-ös procival 500w-táppal, KVR667-Ram-mal tuning nélkül egy 7800-as videókártyával nem lehet semmi problémám! Ugye?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1200) prmcsk válasza vagamo (#1199) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez a konfig, így teljesen jó. Volt 660-as procim és tökéletesen működött, a lappal.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.