Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) SzlobiG válasza Savanya (#300) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most épp 230X18-on megy 1.4 fesszel dupla primeot nyomatok és már 71 fok.:Y Akkor majd leveszem a vcorte, de nem értem ha 1.4 az alapfesz akkor mér nem lehet 1.2-re.:U Szorzót még nem próbáltam állítani azt hol lehet?

(#302) Fori23 válasza S.Feri (#296) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem eddig nem jött be. De nem adom fel még próbálgatom. Lassan fog menni, mert ma is dolgoztam. Talán egy hetet adok neki, ha nem jó, akkor megy vissza a 422.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#303) Savanya válasza SzlobiG (#301) üzenetére


Savanya
addikt

Szorzót a proci tulajdonságainál állithatsz/ ha megy / , ott ahol a emt64 ,ht és egyébb proci tulajdonságokat találsz

Mobilszámom: 70-516-8068

(#304) Fori23 válasza SzlobiG (#301) üzenetére


Fori23
őstag

Ha hynix-chippes az A-DATA Vitestád, akkor majdnem egyforma a konfigunk.
Szerintem nézd át a hűtésed, mert nekem ugyanazzal a procival,
14x300 ; 1.42xxVcore ,
idle: 43C
load: ~55C /nem futtattam primot, csak párszor elindítottam, a CrystalMark09-ből az első három tesztet. Tehát lehet, hogy 2-3 fok rájönne még
Szoba: ~20-21C

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#305) Ati007


Ati007
őstag

Srácok miért nem tudom az ahci-t bekapcsolni? Ha bekapcsolom bootközben kékhalál.
Egy sata vinyó és egy pio108 van a gépben.

(#306) SzlobiG válasza Fori23 (#304) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudom milyen chippes mer hűtőborda van rajta.:U Nem tudom mi lehet a baj, hogy ilyen nagy a hő. Újra pasztázom a procit.

(#307) Fori23 válasza Ati007 (#305) üzenetére


Fori23
őstag

Lehet, hogy úgy jártál mint én, mindegyik támogatja az NCQ-t, kivéve ez a kétszázas. Nézd meg Seagate-éknél szám szerint.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#308) Ati007 válasza Fori23 (#307) üzenetére


Ati007
őstag

és az is érdekes ha akarom a matrix storage drivert telepiteni kidob hogy ez a chipset nem támogatja?:F Dehogynem!

(#309) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Én is ezzel az ACHI-val küzdök bekapcsolom windowst töltené be és újra indul. Lehet az a baj, hogy a windowst nem úgy raktam fel, hogy bevolt kapcsolva.:(

(#310) Fori23 válasza SzlobiG (#306) üzenetére


Fori23
őstag

CPU-Z-->SPD , ha így kezdődik: M20HY......, a ''HY''=hynix, ''EL''=elpida
Az jó, de én előbb kézzel egy kicsit rányomiznám, és nézném a hőfokot, változik-e.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#311) Ati007 válasza SzlobiG (#309) üzenetére


Ati007
őstag

én ugy probáltam de akkor nem látta a vinyót

(#312) SzlobiG válasza Fori23 (#310) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hynix chipes. Megpróbálom mindenképp mer ez így nem állapot rosszabb mint egy ventis hűtés.

(#313) SzlobiG válasza Ati007 (#311) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megpróbálom én is.

(#314) Ati007 válasza Fori23 (#307) üzenetére


Ati007
őstag

hát persze hogy az enyém sem támogatja!:O

[Szerkesztve]

(#315) Fori23


Fori23
őstag

Próbáljátok meg az F6-ot. A lap CD-jével /Make disk/ készítsetek egy AHCI-drive-s floppy-t. Állítsátok be a biosban, hogy AHCI, és tegyétek be az xp telepítőjét. Amikor kiírja nyomj F6-ot, és ha kéri add be az AHCI-drivert. Azután F3 kilépés és újraindítás, ezúttal már a HDD-ről.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#316) Ati007 válasza Fori23 (#315) üzenetére


Ati007
őstag

van értelme ha a vinyó nem támogatja?
A storage driver miért irja nekem ki hogy a chipset nem támogatja?

(#317) Fori23 válasza Ati007 (#314) üzenetére


Fori23
őstag

Sejtettem. Ebből a sorozatból szerintem mind támogatja, ezt a nyomorultat, kivéve, Én már végigcumiztam az egész AHCI-dolgot. Az F6-nak intelék szerint működni kellene, nemcsak telepítéskor.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#318) Ati007 válasza Fori23 (#317) üzenetére


Ati007
őstag

a storage matrix neked felment?

(#319) Fori23 válasza Ati007 (#316) üzenetére


Fori23
őstag

Nincs. Nekem sem ette meg.
Azért mert nem az AHCI-controllert látja az eszközök között, hanem a sima SATÁ-t

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#320) Fori23 válasza Fori23 (#319) üzenetére


Fori23
őstag

A Sea-ra nem.
Most a Maxtor-on van a rendszer, az támogatja, és rendben felment minden. Tegnap este végeztem vele.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#321) SzlobiG válasza Fori23 (#315) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nem kell újra raknom a windowst? Nekem mind2 vinyóm támogatja az NCQ-t csak most nem akarom újra rakni a wint.:(

(#322) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Most nem tudom mit állítottam, de a feszt állítgatja a lap és így idlébe 41 fokos a proci 4GHz-en.

(#323) Fori23 válasza SzlobiG (#321) üzenetére


Fori23
őstag

Igen, próbáld meg, nem ronthatsz el semmit.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#324) SzlobiG válasza Fori23 (#323) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi a tippet remélem sikerül.:) Akkor mind2 vinyóval csináljam meg ugye?

(#325) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem akaródzik sikeűlni Nekem a silicon Image+az ITE8211-is kivan kapcsolva a BIOS-ba. A CD-n meg csak ezeknek a driverei vannak.

(#326) Fori23 válasza SzlobiG (#325) üzenetére


Fori23
őstag

Bocs, az intel oldalról szedtem le. Elküldtem a mailedre

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#327) SzlobiG válasza Fori23 (#326) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, akkor megpróbálom így.

(#328) Ati007


Ati007
őstag

én bekapcsoltam a silikés a másikat is telepitettem drivereket de azota sz@pat a gép!
Ha elinditom mondjuk a power dvdt akkor nem inditja el a filmet hanem vár és onnatól kezdve nem lehet lelöni a winfost!
Már teljesen kivagyok etöl a szartól!
Egyáltalán nem lehet kilöni a programokat még taskmanagerrel sem és azóta miotta állitgatam és telepitettem a sata, ahci drivereket.
Nem értem:O

(#329) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Felraktam én is az AHCI drivert újraindítottam és továbbra se indítjael a windowst.:(( Asszem újra rakom azt kész.

(#330) Fori23 válasza SzlobiG (#329) üzenetére


Fori23
őstag

Sajnálom. Mint mondottam én is most állítgatom újra. Még alig van a gépen valami.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#331) Ati007


Ati007
őstag

az normális hogy a corsair memokat 4300nak ismeri fel(amik 5400)?

(#332) prmcsk


prmcsk
addikt

Esküszöm, hogy '' kíváncsivá '' tettetek, mert ennyi '' bibi '' ritkán adódik egy lappal kapcsolatban.

A CPU valós hömérsékletét ellenőrizze már valaki, egy láz, vagy egy digitális
hőmérővel !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#333) SzlobiG válasza Fori23 (#330) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sikerült egy windows újra rakással.:D De msot legalább megy az NCQ, gyorsabb is lett a rendszer.

(#334) Ati007


Ati007
őstag

Pár óra nyugalom után nekiálltam kitalálni mi lehetett a baj amiért bármilyen media alkalmazás után lefagyott a gép.
Megprobáltam az integrált cuccokat letiltani és rájöttem a hangkártyával vagy a driverével vannak a gondok.
Ti használjátok az integrált hangkártyát? Minden ok vele?
Tényleg vannak kis apró de idegesitö gondok ezzel a lappal!:(
A memora még nem találtam megoldást segitenétek?
Tehát adott 2*512 corsair xms2 ami 5400as ha nem huzom a procit akkor 4300asnak irja ki de miért?

(#335) SzlobiG válasza Ati007 (#334) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem sikerült idáig minden (kopp-kopp) most frissítettem a BIOS-t is. Én nem használom az integrált hangot, de az nem lehet baj.:U A memória azér 4300-asnak írjaki mer nem 5400-es re van állítva.:) Azaz DDR 667 ha nem tévedek.

(#336) Ati007 válasza SzlobiG (#335) üzenetére


Ati007
őstag

biost én is felraktam a speedstepnél láttam egy kis eltérést.

(#337) Alvin_ti4200 válasza SzlobiG (#335) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Bocsi, hogy itt zavarlak, de látom te is szívtál az Age Of Empires 3 indítási kékhalálával, sikerült megoldani?:U Mert nekem is ugyanez a bajom.

(#338) angyika


angyika
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy P5WD2 Premium alaplapot! (Rev 1.02, BIOS: 0422, S/N: 57MG076048)
Hozzá Kingston Value 1024MB DDR2 675Mhz Kit-et, 3 Samsung 200GB SATAII vinyót, P4-630 3.0Ghz 2MB HT 64bit procit, stb.

Tök jól működött minden egészen mostanáig. Már felment rá winxp sp2, stb...
Gondoltam egyet, hogy megnézem a BIOS-ban a tunning lehetőségeket. Elsőként gondoltam kipróbálom mit bír a márkás RAM, átállítottam DDR2-800-ra. Előtte persze végigolvastam a usersguide-ot. Elvileg nem történhet semmi extra, mert majd legfeljebb újraindul a default paraméterekkel...
Na beállítottam, újraindítottam és:
Még mielőtt bármi történt volna meg jelent a CrashFree BIOS 2 képernyője, hogy BIOS Checksum Error, és hogy rossz a BIOS, tegyem be a CD-t, vagy a floppy-t, és majd ő betölti onnan. Pechemre mire ezt elolvastam sikeresen meg is találta a bentfelejtett ASUS CD-n a BIOS-t és elkezdte írni! Mondom húbazze. Akkor most már nem kéne leállítani. Megvárom míg végigcsinálja. Bár már ekkor végigfutott az agyamon, hogy valsz a BIOS checksum error is csak a RAM beállítások miatt volt, na most ilyen körülmények között ez itt felülírja a BIOS-omat.... Na és ekkor vége lett, kiírta, hogy kapcsoljam ki a gépet, majd újra be. Para meg minden. Meg is tettem! A következmény: se kép, se hang. Szó szerint, semmi beep beep vagy ilyesmi, sötétség, semmi videójel nem jön ki belőle. Ventik ugyan felpörögnek, de amúgy semmi. Próbáltam volna nyomni ALT+F2-őt, vagy DEL-t, de persze a billentyűzet is halott. Csináltam CMOS resetet. Már gyakorlatilag mindent megpróbáltam.

Ötlet??

A kérdés igazából csak az, hogy mi a büdös fészkes fenének van a CrashFree BIOS 2 ha nem működik. Mert hogy most pont el kéne indulnia, mivel hibás a BIOS. De én úgy látom, hogy eddig a rutinig el sem jut...
Szerintetek ha írok ASUS-nak akkor (ha pénzért is) postáznak nekem egy BIOS chipet? Vagy mi a fenét tudnék csinálni?
Erre vajon vonatkozik a gari? Mert akkor hétfőn egyből visszaviszem!

Kicsit ideges lennék, ha egy 60ezer forintos alaplapot dobhatok ki, úgy hogy ráadásul ASUS-ék nagy pofával nyomatják az ilyen olyan tunning, meg tönkretehetetlen BIOS, meg automatikus alapértelmezésre visszaállás szövegeket, miközben ebből gyakorlatilag egyik sem működött.

Segítsetek plíííz!!!

(#339) prmcsk válasza angyika (#338) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem a következőt tedd !

Ha semilyen módon nem tudsz életet lehelni bele, akkor pakold össze, vidd
vissza, mond azt hogy reggel bekapcsoltad volna, de nem megy.

Tilos '' okosnak '' lenned, a tuningot meg nem is tudod, hogy mi az ?

Ilyenkor illik '' hülyének '' lenni !

A szervíz, vagy megoldja, vagy kicseréli .

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#340) Savanya válasza angyika (#338) üzenetére


Savanya
addikt

Nem kellett volna bent hagyni hanem egyből reset és kikapcs. - bios nullázás .
Memória túlhúzása miatt csinálta és a csodálatos 667-es ramok 90%-kánt nem tudod 800-on hajtani , főleg nem kingston value-t . Hétfőn lapcsere és legközelebb ne a mhz-eket állitsd hanem az idözitéseket ....

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#341) prmcsk válasza Savanya (#340) üzenetére


prmcsk
addikt

Az aquában vettem 2db mezei 512/667-es Samsung ramot.
21k volt a két db.

És a lapomban, mennek 800 Mhz-en !!

Bővebben: link

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#342) Savanya válasza prmcsk (#341) üzenetére


Savanya
addikt

Akkor csoda , de gondolom 2,1V-tal .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#343) prmcsk válasza Savanya (#342) üzenetére


prmcsk
addikt

Jól '' érzed '',igen, 2,1 voltal, de a gyári időzítései, 5-5-5-12

A 800-at, 4-4-4-8-al is viszi !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#344) SzlobiG válasza Alvin_ti4200 (#337) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem sikerült fogtam azt letöröltem.:D De megnézem az új konfiggal is csinálja-e.:)

(#345) SzlobiG válasza prmcsk (#341) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom kifogtad a jó szériát.:)

(#346) Savanya válasza prmcsk (#343) üzenetére


Savanya
addikt

Neked megy a 3.6-osnál a szorzóállitás ??? Visszatudod venni 14-re vagy csak az IDLE-ben megy vissza .?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#347) SzlobiG válasza Savanya (#346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekemis visszav eszi 14-re a szorzót, kipróbáltam.

(#348) Savanya válasza SzlobiG (#347) üzenetére


Savanya
addikt

De Te állitod biosban vagy csak a C1 miatt ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#349) SzlobiG válasza Savanya (#348) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudom, hogy működik ez, bekapcsoltam az Asus lock freet vagy mit azt 14-re levette, C1 ammi?:B

(#350) Savanya válasza SzlobiG (#349) üzenetére


Savanya
addikt

C1 az ami visszaveszi a feszt és a szorzót .


Érdemes volt LGA775 -re áttérni ? / bár nekem is az van , pedig volt X2 is /

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.