Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#201) LesClay válasza Rover623 (#200) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Azért még mindig ragaszkodnék ahhoz, hogy a gyártó is elszúrt valamit, mert azért ha a a hibás lapoknál egyforma hibák vannak, akkor szvsz a gyártó minimum egy sorozatot jól elszúrt ebből a lapból.

A kipakolom a fél gépet, új alaktrészekkel kergetem ... az nálam már megvolt. Mielőtt elkezdtem volna ''sírni'' én is magamban kerestem a hibát

[Szerkesztve]

(#202) S.Feri válasza Fori23 (#198) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Azt nem mondtam hogy 100asasn elégedett vagyok vele. De nem rossz.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#203) Zull válasza Fori23 (#198) üzenetére

Zull
(senior tag)

Remélem 4+2 lesz belőle mert ma megjött a deszka, holnap megyek a többi cumóért, és este remélem már arról a gépről írok :DDD

(#204) LesClay válasza Zull (#203) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

:DDD Ha kicsit rosszmájuam közelítem meg a kérdést, akkor viszont van egyetlen tökéletesen elégedett felhasználó, vagyok én, akinek elejétől a végéig szivattyú volt és vannak, akiknek azért már voltak problémái. 1-3-1... Így is jó az arány? :))

(#205) Zull válasza LesClay (#204) üzenetére

Zull
(senior tag)

:( (:DDD)

(#206) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

A két bolt ahol a lap 54e Budapesten:
Bővebben: link

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#207) prmcsk válasza LesClay (#204) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Ha az arányszám 1:1 is lesz, hihetetlen rossz aránynak tartom !

Az Asus komoly felelőtlensége az, hogy a legújabb, legdrágább lapját kiadja azelőtt, hogy mondjuk, ebből a lapból nem rak össze öt különböző konfigot
és tesztelné, mindenre kiterjedően.

Gondoljatok bele ! Egy gyárról és annak termékéről, beszélek !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#208) LesClay válasza prmcsk (#207) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Azt hiszem te közelíted meg jól a kérdést. Van egy csúcslap 55K-ért, ahhoz képest meg elég sok az elégedetlen ill. kisebb/nagyobb konpronisszumokkal élő user. :((

(#209) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Bevallom őszintén, eddig mindig gyári hűtést használtam 1 esetet kivéve, de most muszáj voltam lépni hűtés ügyben. Valakinek van itt dual core-s procija ilyen lapban? Az hogy viselkedik?

(#210) Rover623

Rover623
(félisten)

Az arányokról a pontosság kedvéért...:U

A PH!-n eddig általam fellelt P5WD2 tulajok:

DNA, 540, Corsair 675, elégedett, jó tuningeredmények
Fori23, 561, A-Data 533, elégedett, jó tuningeredmények
hatol, 650, Corsair 675, elégedett
heater, 830, Corsair, bugos
LesClay, 561, Kingmax 533, full bugos
Rover623, 530, Kingston 675, melegszik, tuningolhatatlan
S.Feri, 630, Corsair 675, alapon OK, melegedési gondok?
Zsulboy, 660, ismeretlen memók, valszeg alapon rendben van?
Zull, 630, ismeretlen memók, megvan már...?:DDD

Szóval 8 jelenlegi tulajból 4 teljesen elégedett, 1-nek vannak apróbb hibái, 3 elégedetlen...nem vmi jó arány...:U
Reméljük Zull kolléga tovább gyarapítja az örömködő felhasználók táborát...;)

primus inter pares

(#211) Rover623 válasza S.Feri (#209) üzenetére

Rover623
(félisten)

Kérdésedre fentebb megkaptad a választ: keresd heater kollégát...már ha megvan még neki a lap...:U

P.S.:
Amúgy ma viszek haza 630-as procit, megnézem azzal...elvileg hűvösebbnek kell lennie, hiszen alapon alacsonyabb feszkót kér, meg N0 stepping, meg akármi...
Ha ezzel sem lesz jó, repül a rendszer a francba...csak azt nem tom, mi legyen helyette...:F

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#212) S.Feri válasza Rover623 (#211) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Esküszöm ma felhúzom. Ha máshova nem az előttünk álló fára.
max 54 fok. Stabil! Mint a beton.

(#213) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Ez csak a kezdet, a finomhangolás még most jön.

(#214) LesClay válasza Rover623 (#210) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Hmmm. Mondjuk 8 user-es a példa, de a fenti listából határozottan úgy tűnik hogy a Corsair 675-ös tulajdonosoknak mintha könnyebb lenne az életük. :U

(#215) Fori23 válasza LesClay (#214) üzenetére

Fori23
(őstag)

Ez igaz lehet, mert nekem most nem futotta rá.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#216) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Legutolsó hozzászólásom óta itthagytam a gépet. Tömörített, másolt, töltött le 300k körül folyamatosan , a proci 56C a gyári hűtőjével. Nem igazán melegedett.
Holnap benevezek egy 4-5 órás játékra. Meg hátha megy az még feljebb is.

(#217) Fori23 válasza S.Feri (#216) üzenetére

Fori23
(őstag)

Szerintem neked eddig sem volt gond a hőértékeiddel. Gyári hűtővel azok jók.
Told neki rendesen. Nem kis konfigod van, kiváncsi leszek, a chiftek hogy bírja a tuningot hozzá?

(#218) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Kicsit messzebb merészkedtem, ramjaimat is finomhangoltam a biosban.
de nézzétek meg ti is:Bővebben: link
Sztetek egy jó hűtéssel mi hozható még ki ebből?
Fori! Azt mondod, hogy a chieftek keveske lenne?Csak kérdezem Sajna tápkérdésben nem vagyok annyira otthon.

[Szerkesztve]

(#219) Fori23 válasza S.Feri (#218) üzenetére

Fori23
(őstag)

Hú, bocs, nem akartam bogarat tenni a füledbe. Lehet, hogy évekig fog menni. Ha bizonytalan vagy benne, esetleg megkérdezheted , hogy mik a tapasztalatok Bővebben: link
vagy Bővebben: link , itt nagyon harapósak

(#220) LesClay válasza S.Feri (#218) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

Szvsz upgrade-elj tápot. A P5WD2-höz alapból min. 400W-osat írnak, nálad meg azért van a gépben alaktrész... inkább legyen a táp túlméretezett, mint kevés.

(#221) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Itt egy összehasonlító teszt: [Lhttp://www.tomshardware.com/motherboard/20050926/index.html[/L]
érdemes végigolvasgatni.:O

(#222) sz.j válasza S.Feri (#221) üzenetére

sz.j
(veterán)

;)

http://www.ezisazis.nhely.hu

(#223) S.Feri válasza sz.j (#222) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

:B

(#224) LesClay

LesClay
(csendes tag)

Most olvastam a hwsw.hu fórumán (de nem volt részletesebben kifejtve), hogy az új ASUS P5 lapok nem szeretik a Kingmax memókat. Nem tudtok erről bővebbet?
Ha ez igaz, akkor adjátok hozzá a történetemhez, hogy Kingmax memókat használtam.

(#225) Rover623

Rover623
(félisten)

A srácom végre lekopott a gépről (moziba ment vagy mi:DDD), procicsere jön...
Ha nem írnék többet, agyvérzést kaptam...:O

primus inter pares

(#226) sz.j válasza Rover623 (#225) üzenetére

sz.j
(veterán)

Az utóbbit azért ne tedd! :D

[Szerkesztve]

http://www.ezisazis.nhely.hu

(#227) Rover623 válasza sz.j (#226) üzenetére

Rover623
(félisten)

Már bebootolt...alapon 40 fok körül, biztató...az 530-assal 41 volt...:DDD

primus inter pares

(#228) Rover623

Rover623
(félisten)

Azt hiszem maradok az elégedetlen tulajok csoportjában...:(
Alapon minden OK...bár nem látom hogy hűvösebb lenne...viszont tuning még annyira sincs mint az 530-assal...:O
Az melegedett mint az állat, de legalább húzható volt, ez a 630-as viszont 4GHz-en semmiféle mesterkedéssel sem jut el a Windows-ig...:U

primus inter pares

(#229) Ati007

Ati007
(őstag)

Srácok ehhez az alplaphoz feltétlen 24pin-es táp kell?

(#230) S.Feri válasza Ati007 (#229) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Nem, megy a sima 20-assal is. De lehet venni átalakítót is párszáz ft ért. Alapból 400as táp kell hozzá azt ugye tudod? A dual core-os procihoz, meg sztem nem árt egy izmosabb táp, ahogy észrevettem a tesztelők is ezt írják.

(#231) Ati007 válasza S.Feri (#230) üzenetére

Ati007
(őstag)

Köszi a választ!
Nekem egy Hiper power 425w tápom van amivel meg vagyok elégedve de azon 20 csatlakozó van és azért akartam eladni mert hogy nem jó hozzá.
De igy megtartom.

(#232) Rover623

Rover623
(félisten)

Módosítok: alapon csak 1-2 fokkal hűvösebb a 630 mint az 530, ellenben sok órás BF2, COD, stb után is csak 50-52 fokos, az 530 bőven 60 fölé ment...
Szal melegedési probléma kilőve...

primus inter pares

(#233) S.Feri válasza Rover623 (#232) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Meddig emelted a feszt a procinak? esetleg még mit emeltél? Mennyin megy a proci?

(#234) Rover623 válasza S.Feri (#233) üzenetére

Rover623
(félisten)

Ha én azt tudnám hogy meddig emeltem...:U
Nem taperoltam multiméterrel sajnos...:(
Ha alapon hagytam, a gyári 1.4-et 1.41-re irta a PCProbe mint ''előírt'' értéket és minden progi szerint 1.46-1.47-et kapott...
Most 1.2875-re van állítva, 1.31-nek értelmezi a Probe és stabil 1.3-at mér...
Amúgy BIOS szerint 1.6-ig mentem el...3.75 felett már a Winfos logó sem jött be, 4GHz körül pedig már a BIOS is recovery floppy/CD után ''kaparászott''...borzalom ez a lap...:((

primus inter pares

(#235) S.Feri válasza Rover623 (#234) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Nekem 3.75 ön elindul szépen kis fesszel, csak már mondjuk egy filmet sem tok vele megnézni. Visszavettem 3.6ra és több órás BF'' után is stabil mint a beton 54 fokon. De szeretném már azt a batot, hyper6+, vagy u8-120 a kezemben tartani, hogy tudjak már hűteni rendesen. Akkor kicsikét még odatekernék neki. Sztem ''legalább'' 30% tuningot bírnia kellene.

(#236) Slave

Slave
(csendes tag)

Hello

Én is egy P5WD2 Pr. tulajdonos vagyok...
Hallottatok már az ''indulási'' problémákrol?
PL ha egy atapi cdrom és egy hdd van a ata raid-en... indul nem indul, ha ezt kombináljuk sata hdd-kel. akkor aztán kész az ember a géppel együtt..........:O
Ki találkozott ilyenekkel??? nagyon idegesít !!!
Ha valaki tud valami okosat mondani az jóóó lenne

Amúgy nagyon meg vagyok elégedve a lappal tényleg stabil (amikor elindul) !!!
40 és 44 fok körül van a procim átlagban intel 630 cpu. Egésznapos BF2 után volt 48 fok köszönhető a Thermaltake Sonic tower PASSZÍV CPU hűtőnek...

Üdv

[Szerkesztve]

Az élet szar... Mi vagyunk a verebek... csipegetjük, Csipegessük

(#237) Fori23 válasza Slave (#236) üzenetére

Fori23
(őstag)

Szia!
''PL ha egy atapi cdrom és egy hdd van a ata raid-en''-ezt, hogy érted? Mi van kötve, hogy, és hova?

(#238) Fori23 válasza Fori23 (#237) üzenetére

Fori23
(őstag)

Kicsit járt az agyam. Ha nem használsz két HDD-t, RAID tömbben ne válassz ki raid funkciókat. Ha ezt úgy értetted, hogy az ITA IDE/piros/-hoz tetted a két eszközt, nem jó, mert a manuals szerint ez /ITA IDE/ nem támogatja az ATAPI-t. Tehát az optikai meghajtókat, az ICH7/kék/-hez kell csatlakoztatni.

(#239) S.Feri válasza Slave (#236) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

És semmiféleképp ne használj az 1 kék idén két atapi eszközt mert annak sem lesz jó vége. Sajna nekem is csak 1 atapi megy. Pedig ki tudnám használni a kettőt.;]

(#240) Slave

Slave
(csendes tag)

Hello

Úgy értettem, hogy az egyszem idevezérlőn van egy boot vinyóm és egy dvd-íróm... Az ata raid egyik szálán szoktam egy dvd olvasót a másikon egy vinyót használni és azt játsza a fiú hol az egyiket látja induláskor hol a másikat...
ha leszedem mind a kettőt és mondjuk vinyót rakok a dvdolv helyére akkor nem látja csak egy órás szenvedeés dgdosás árán amiben semmi logika sincs csak a kényszerű próbálkozás és láss csodát egyszer csak jó. De ez nem is érdekel mert ata régi idők, gondoltam na majd a sata...
De 24 órája próbálkozom egy seagate 200GB sata-val és nem látja a 6 db sata egyikén se!!!!!!!!! Ilyenkor az átlag ember a haját tépve szétverné a gépet és felkiáltana mi a f@sz van???? ezt egy P2 is tudja egy satakártyával ez a kis olcsóság pedig nem....Ja egy hete még minden vinyót vitt és nem nyúltam a bios beállításhoz (Maxtor 300Gb sata,Samsung 250GB Sata2,Hitachi 80 GB sata2 ez let volna a boot vinyóm de ez egy másik történet) 3db Scsi/Raid-nél az ezközkezelőben felvan ismerve mind a 3 vezérlő ami van a lapon ... Ja biost nulláztam, windows ujralőttem... egy tételt nem találok ami felkiáltó jeles és nem tudom mi az mert a IEEE1394 től kezdve a hálózati adapterig minden fent van és az alaplapi cdén se találja az a PCI device mi mák ez???
Nem kezdek el mocskolódni én is imádom az asust lehet csak nekem nincs szerencsém vele a milió dolgom lenne a géppel és a vinyókkal....
Ötlet?????????????????:O:O:O:O:O:O:O:O

U.i a hozzászólásotokhoz : De támogatja a raid az optikai meghajtókat minden félet csak gondok vanak utánna vinyókkal... a ''kék'' ide-n megy 2 atapi meghajtó...

[Szerkesztve]

Az élet szar... Mi vagyunk a verebek... csipegetjük, Csipegessük

(#241) S.Feri válasza Slave (#240) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Ez igaz, hogy megy a kék idén két atapi, hisz miért is ne menne. Csak ne írj vele lemezt, mert az kidobott pénz.;]

(#242) hatol

hatol
(csendes tag)

Én azt olvastam valamelyik ASUS-os fórumban, hogy IDE optikai egységet csak a kék csatlakozóra lehet kötni, a pirosakra nem.

Nekem egy dvd író és egy dvd/cdrw combo van a kék csatin, a mobil rack (60 Gb maxtor IDE) az egyik piroson és két Samsung 200 Gb SATA-II winchester a két primary SATA-porton. Így telepítettem a Win-t és kapásból ment, beadtam F6-tal a Silicon SATA-vezérlő floppyt, a mobil rack pedig csak azután kelt életre, hogy a windows alatt feltettem az ITA8211 drivert. A BIOS-ban a SATA-mód Standard IDE -re van állítva, így megy rendesen minden eszköz, és írni is tudok a kék csatin mindkét eszközzel.

[Szerkesztve]

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#243) Fori23 válasza hatol (#242) üzenetére

Fori23
(őstag)

Raid-ban megy a két samsung?

(#244) Fori23 válasza Slave (#240) üzenetére

Fori23
(őstag)

Azért vannak gondok, mert nem támogatja. Ha helyesen működne, nem írnák oda.
Pár fogalmat nagyon keversz, meg rosszul értelmezel, nagy valószínűséggel ezért vannak gondok a gépeddel. Ha segítség kell, akkor írd le milyen meghajtók vannak a gépedben, milyen csatolóval/SATA vagy PATA/, és melyiken van rendszer.

(#245) LesClay válasza S.Feri (#241) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

''Ez igaz, hogy megy a kék idén két atapi, hisz miért is ne menne. Csak ne írj vele lemezt, mert az kidobott pénz''

Simán ment egy PX-740A és egy Pio 107 együtt a kék csatlakozón, a Plextorral még írtam is. (PX master, Pio slave)
(Aztán lehet, hogy ezért van most a gépem szervízben? :DDD)

(#246) S.Feri válasza LesClay (#245) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Véleményem szerint abban, hogy két atapi nem lehet egy idén semmi nem változott, bár lehet. Nekem egy 108 és 109 se itt ezzel a lappal, se a p4c800e deluxommal nem működött.

(#247) S.Feri válasza Rover623 (#234) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Nos, felbuzdulva a feszcsökkentés infón én is levettem a feszt egy kicsit és emelgettem kicsikét. Jelenleg 3950mhz-en ketyek a kicsike, még mindig gyári hűtéssel és (mondjuk csak 2,5 órát játszottam) játék után sem ment 58 fok felé a proci. Rá 2 percre pedig már vissza is ment 52c-ra. Szóval jó ez a lap, csa eddig rosszul áltam˙-(tunk) hozzá. ;]

(#248) Fori23 válasza LesClay (#245) üzenetére

Fori23
(őstag)

Nekem sincs gond. Most csak a Pio 108 van rajta, és kb. 20 lemezt írtam hiba nélkül.

(#249) S.Feri válasza Fori23 (#248) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Persze, ha 1 író van rajta akkor tökéletes. De kettővel maga az atapi akasztja össze saját magát. De ez nem ez a fórum vagy mégis?

(#250) Fori23 válasza S.Feri (#249) üzenetére

Fori23
(őstag)

Talán igen,ha lap hiba. Majd rátolom az NEC-t is és megnézem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.