Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) lumpi79 válasza Sztenn (#1449) üzenetére


lumpi79
csendes tag

Nézd, ha jól rárakod az alaplapra a cuccot akkor vegyél WD2-őt. Ha wordbe akarsz gépelni arra tökéletes. Ha tuningolni akarod akkor is használható csak akkor lehet számítani néhány olyan dologra amit itt leírta a kollégák.

(#1452) Fori23 válasza Sztenn (#1449) üzenetére


Fori23
őstag

Ha számít, Én ma is ezt venném. A többi is kiváló, nagyon rosszul valószínű egyikkel sem járhatsz. De tuningban ez a best, ha megnézed az ismertebb OC oldalakat, ritka aki más lappal eredményt ért el. Legalábbis eddig.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1453) Fori23 válasza lumpi79 (#1451) üzenetére


Fori23
őstag

Semmi gondom a lappal, nem is volt. Kezdetektől fogva hasít. Most pl. itt megy
[kép]
Ez különben procifüggő dolog szerintem

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1454) Sztenn


Sztenn
tag

Hátőőő én nemtudom mire használnám... de sztem kicsit megtuningolnám a gépet, de nem szávottevően, mert nem játék miatt kell, hanem csak azért, hogy 5 évig jó legyen. Szoval nekem az kell, hogy megbízható legyen és hosszú élettartamú. Így vélemény? Jah és linux lenne rajta, nem vördös májkroszoft... :) Ugyhogy ez is fontos, h ne valami nevenincs szarság legyen az egész...

(#1455) Roachy válasza Fori23 (#1450) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha nem lenne ez a nyavajas boot problema, megtartanam, de ez engem nagyon idegesit, hogy nem indul rogton. Hogyha ez egy viszonylag altalanos hiba, akkor miert nem javitjak egy bios-al? Mert ezt leszamitva tetszik a lap. Vajon ha a simarol premiumra valtanek ott is elofordulhat ilyen?

(#1456) Savanya válasza Roachy (#1455) üzenetére


Savanya
addikt

Ez az összes ASUS -nál létező ''probléma ''

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1457) S.Feri válasza Sztenn (#1449) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Hát, ha most kellene választanom lapot egy E betűt még hozzávennék, de ez a lap maradna végül is. :P Itt rossz nincs, csak.... nem minden jön össze mindenkinek elsőre.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1458) Sztenn


Sztenn
tag

jojojo, de a 975X esről meg mégugysenem tudok semmitse. Csak azt, h Crossfire-re van felnemtudommicsinálva, most keltem, még nem találom a szavakat. Meg a Crossfire is blöff, mer nemtom, hogy ezeaz... :D Nomeg drága mint a gecíííí :D

(#1459) Ati007


Ati007
őstag

Help me please!
Vettem 2 Samsung SP2004C vinyót hogy kiprobáljam a raidet de sajna az xp nem akar felmenni rá az az nem is látja a telepitö pedig floppyról betöltöttem a drivert. :F
Tudna valaki segiteni aki ezzel a lappal csinált már raidet!
THX :R

(#1460) csigaba


csigaba
csendes tag

Nincs hulye kerdes, csak hulye valasz, szoval nem tud valaki valami jo leirast tuningolashoz, mondjuk Tuning Lepesrol Lepesre... P5WD2 Pr van intel D920-assal. Latom az AiBosterben, hogy lehet mindent nyomni felfele, de nem akarokom, hogy bekrepaljon barmi is... El lehet ezt rontani, vagy elobb kifagy az egesz, aztan csak egy ujrainditas? Most beallitottam mindent autora, aztan max 2800-rol 2950-re ment fel...
Ha valakinek ugyanilyen setup van akkor kuldjon mar lszi egy mailt maganba a beallitasokkal, aztan en is odatekerem es otthagyom... (memoria KVR533)
KOSZI

(#1461) e.vid válasza csigaba (#1460) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez alapján sikerülni fog egyedül is: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1462) Ati007 válasza Ati007 (#1459) üzenetére


Ati007
őstag

na a floppyról megette a raid drivert de amikor töltené be a windowst akkor kék képernyö! :O

(#1463) rogers


rogers
aktív tag

Elnézést, hogy belepofátlankodok a topicba egy P5WD2-E Premium kérdéssel, dehát itt remélhetőleg vannak szakértők.
Meg tudja-e nekem valaki mondani, hogy mi a különbség a
''P5WD2-E Premium'' és a ''P5WDG2-WS'' között? Mert az ASUS oldalán átnézve a specifikációkat nem sok különbség látszik az árában annál inkább (a WS kábé 50%-al drágább!).

Valaki itt irta, hogy a CrossFire az vakitás, nos érdekelne az is, hogy ez mennyiben megalapozott bár lehet ez itt offtopic...

Jobb későn, mint még később...

(#1464) Ati007


Ati007
őstag

probléma megoldodott :D

(#1465) S.Feri válasza Ati007 (#1464) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Most olvasom a problémát, és mi volt? Hogyan sikerült megoldani?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1466) Sztenn


Sztenn
tag

rogers a WS az inkább munkaállomásokba való, mer van rajta 2 PCI-X is... meg bizti különbözik még sokmindenben, tuti déli hidban meg hassonlokban... sztem ezér drága joval...

(#1467) Ati007 válasza S.Feri (#1465) üzenetére


Ati007
őstag

Bénáztam: nem a raid drivert hanem hanem a sata drivert küldtem rá amit persze hogy megevett de a raidel nem tudod mit kezdeni.Néha éjjel fáradtan állk neki új dolgokat kiprobálni és persze alapvetö dolgokat nem veszek észre ilyenkor.
Egyébként nagyon hasit raidben a winfod(amig megy ;] ) látható a gyorsulás füleg telepitésnél.
Viszont van egy másik dolog ami aggaszt mostanában :
Van hogy elinditom a gépet és a vga furcsa csikos képet ad mint mikor megadja magát majd gyorsan táp kikapcs ujra inditom és akkor jó a kép.
Ezt csinálta néha az elözö karimnál is ami pár hónap után megadta magát.
Ez mitöl lehet esetleg másnak is csinálja?

(#1468) MarKoo válasza Ati007 (#1467) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem kell parázni, várd meg, amíg továbbmegy a Windows állapotjelző csík, és normalizálódik a kép. Egyfajta ''kommunikációs'' hibának lehetne betudni a vga bios és az os között, vagy esetleg az alaplap és a vga között, de inkább az előbbi. Külföldi fórumon olvastam valahol tudományosabb magyarázatot is, de ez volt a lényeg. Nálam is csinálja néha.

(#1469) Ati007 válasza MarKoo (#1468) üzenetére


Ati007
őstag

THX :R
Kicsit megnyugodtam attól féltem ez vágta haza az elöző GTXemet.
(hogy szuperál az xxflow?)

(#1470) MarKoo válasza Ati007 (#1469) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem tudom hogy hogy szuperál, mert még nincsen hozzá radiátorom. :B

(#1471) Ati007 válasza MarKoo (#1470) üzenetére


Ati007
őstag

Az is van eladó! :) [link]

(#1472) bim válasza Fori23 (#1453) üzenetére


bim
veterán

ezt milyen feszel viszi?

(#1473) Fori23 válasza bim (#1472) üzenetére


Fori23
őstag

1.51xxV

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1474) Ati007


Ati007
őstag

Mostanában elég érdekes dologgal áll elö a lapom!
Elsö inditásnál nem indul el a gép csak pityeg 1 hosszut és 3rövidet és semmi, majd ha ujrainditom akkor elindul a gép de be kell menni biosba mert mintha elfelejtené a beállitásokat? :F
Egészen pontosan a memok 667 helyett 533 mennek.
Ami érdekes csak ''hideg inditásnál'' csinálja utána akár hányszor ujra inditom megy minden.
A leirásában nem találtam meg a hangjelzéseket hogy milyen hiba lehet, tudna valaki segiteni? :R

(#1475) dami


dami
tag

Ahoj

Szerintetek elindulna ebben a lapban 1 PCI S3 as őskövület? Mert kicseréltetném a mostanit de az kb 1-2 hét és addig jó lenne legalább a netet használni.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1476) c.zsolti válasza dami (#1475) üzenetére


c.zsolti
őstag

szerintem kéne mennie

...

(#1477) bim válasza Fori23 (#1473) üzenetére


bim
veterán

szerencsés vagy hogy ilyen procit találtál. :B

(#1479) S.Feri válasza dami (#1475) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Simán. ;)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1480) Ati007


Ati007
őstag

5let erre: (#1474)

(#1481) e.vid válasza Ati007 (#1480) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez alapján: [link] talán memória hiba lehet.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1482) Ati007 válasza e.vid (#1481) üzenetére


Ati007
őstag

ezek szerint valóban a memo a hibás.
Big THX :R :C

(#1483) Ati007


Ati007
őstag

nektek ?fokos a system mert nekem 48 és ez sok szerintem

(#1484) e.vid válasza Ati007 (#1482) üzenetére


e.vid
senior tag

Ki kellene próbálni, hogy akkor is jelentkezik-e a hiba, ha át van rakva másik helyre (A2+B2), meg külön-külön is őket.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1485) S.Feri válasza Ati007 (#1482) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

A corsaireim produkálták a beállítás elfelejtését, mert elfelejtettem feszt adni nekik. :U

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1486) Ati007


Ati007
őstag

Szóval nektek ?fokos a chipset ? Nekem most felment 50ig :Y

(#1487) e.vid válasza Ati007 (#1486) üzenetére


e.vid
senior tag

most: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1488) Ati007 válasza e.vid (#1487) üzenetére


Ati007
őstag

az igen nekem majdnem a duplája! :O

(#1489) SzlobiG válasza Ati007 (#1486) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is ilyen 45 fokok körül mozog szal normális.

(#1490) dami válasza Ati007 (#1486) üzenetére


dami
tag

Hát nekem ennyi[link] magas venti fordulaton és ennyi alacsonyon [link]

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1491) Martin2004 válasza Ati007 (#1467) üzenetére


Martin2004
tag

Hó-hó-hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Nekem is csinálja, sima (nem prémium) lap, Sapphire x800xl Ultimate Ed. Nekem az akkor van, maikor még a Winlogó megy 60 Herzen, ilyen kor monitor ki be kapcs, és mire be jön a kék hátterű bejelentekző ablak, már minden jó.

Ui.:

Moderátor, most olvastam csak a postodat, :R :R :R

[Szerkesztve]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1492) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Hali!

Nem ''házasított'' már véletlenül valaki össze közületek ilyen alaplapot Thermaltake házakkal?

TT Tsunami-m van, de nem tudok életet lehelni a ház tetején lévő audio csatlakozókba...
:(((

Végigböngésztem a manualt, próbáltam a másik gépem házának színkódjai szerint is, de semmi... (A Tsunami audió és Firewire kábel-csatlakozói mind külön vannak bontva... :(( )

Mit hova dugjak? (azon kívül, ami mindenkinek elsőre eszébe jut... ;] ) Illetve, lehet ehhez valami köze a BIOS-os AC97/HD audio beállításoknak?


U.i.:
Sajna nem sikerült WIFI+Tuneres P5WD2-t kapnom, nem tudja valaki a WIFI-Tuner kártya nem vásárolható meg valahol külön?

(#1493) alfonzo válasza BoGyo[ME] (#1492) üzenetére


alfonzo
csendes tag

Szia!

Kétféle előlapi csatlakozás van.
A régi AC'97, ahol az alaplapon egy átkötésen keresztül jut ki hátulra a jel. Itt az átkötést kell kiváltani az előlepi aljattal. Amikor bedugod a fülest, akkor megszakítja a jelet és így némít.

[link]

Az Intel újabb terve a HD, amikor az előlapi aljzat (a jeltől függetlenül) tartalmaz egy kapcsolót és az zár két érintkezőt. Ennek hatására érzékeli, hogy csatlakoztattál valamit elölre és elektornikusan némítja le a hátsó jelet.

[link]

Értelemszerően bekötöd a testet (GND) a 2-esre, kivezeted az L R jelet (5, 9)
A házak, ha csak a régebbi megoldást támogatják, akkor az alábbi trükkök lehetnek:
1., Miután csatlakoztattad az előlapi aljazatot, BIOS-ban azt mondod, hogy HD, majd a az ASUS hangbeállításnál (realtek hd audio manager) az audio I/O nál (connector settings) beállítod, hogy ne érzékelje a frontpaneli csatlakozást. Ezután kézzel beállítod a front panel típusát. Ekkor az előlapon is a kimeneti jelet kapod. Ennek hátránya, hogy nem némít le, amikor a fülest rádugod.

2., Beszerelsz egy kapcsolót amivel a 7 10 össze tudod zárni. Ekkor engeded az előlapi érzékelést. Amikor a 7-sen kimenő jelet rákapcsolod a 10-re, akkor úgy érzékeli, mintha az aljazba bedugtál volna valamit és kiteszi rá a hangot. Szintén kiválaszthatod, hogy ekkor lenémítsa-e a hátlapi aljzatot.
Én is így csináltam egy kis billenő kapcsolóval, végre tökéletes. Előnye, hogy a füles állandóan bedugva sem veri szét a hátlapi jellel, mivel ekkor nem is kap jelet a füles. Ha kell akkor átbillentem és megszólal a füles és lenémítja a hangszórókat.

Bocs, hogy hosszú voltam, remélem nem írtam benne hülyeségeket..



[Szerkesztve]

(#1494) Ati007 válasza e.vid (#1484) üzenetére


Ati007
őstag

Sajnos a hiba nem oldodott meg , probáltam rakosgatni a memokat bárhová ha reggel inditom a gépet nem indul csak 1 hosszu és 3 rövid :O :O
Már a tápon is gondolkoztam esetleg az a hunyó mert 2. inditásra (ritkán csak a 3.ra) elindul és onnantól minden oké.

(#1495) Slave


Slave
csendes tag

hali

Van e lapon eSata kimenet is a biosban kell valami extrát állítani vagy csak a raideket kell engedélyezni...?

No meg ugy értelmezem vagy a 2 ide raid működik vagy az 1 belső ill. az 1 (külső) eSata .. szerintetek?

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

(#1496) BoGyo[ME] válasza alfonzo (#1493) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Köszi, ha hazamegyek kipróbálom... :R

(#1497) Ati007


Ati007
őstag

Az én problémámra senki nem tud megoldást? Ami még érdekes hogy mikor nem indul a gép akkor a vidkari ventije sem forog.

(#1498) Ati007


Ati007
őstag

Senkinek nincs 5lete? :O

(#1499) Ati007


Ati007
őstag

még mindig senki? Már unom hogy olyan a gép mint egy diesel elö kell melegiteni!
Senkinek semmi 5lete!???????

(#1500) Slave válasza Ati007 (#1499) üzenetére


Slave
csendes tag

Hali próbáltál uj BIOS-t... most adtak ki egy ujjat ....


És az én kérdésem 1495 ??

[Szerkesztve]

Ma már idiótának se könnyű lenni...hatalmas a konkurencia :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.