Hirdetés

2019. december 12., csütörtök

Gyorskeresés

(#401) Ati007 válasza Fori23 (#399) üzenetére

Ati007
(őstag)

semmi baj köszönöm hogy probáltok segiteni!:R

(#402) Savanya válasza [MGC]Hege (#398) üzenetére

Savanya
(addikt)

Ezt olvasd el :Bővebben: link itt müködik ,de a p5wd2-be valamiért nem .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#403) SzlobiG válasza [MGC]Hege (#398) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ez nem az Intel újítása hanem az ASUS ha megnézed csak az ASUS-nak van kettő X16-os sínje.:) Mod: rosszul tudtam.:)

[Szerkesztve]

(#404) S.Feri válasza [MGC]Hege (#398) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

A két karinak passzolnia kell. Sli ready táp kell hozzá, Sli kábelt kaptál hozzá. Más nem jut eszembe.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#405) Savanya válasza S.Feri (#404) üzenetére

Savanya
(addikt)

Intelnelnél sosem fog SLI lenni .:U

(#406) SzlobiG válasza Savanya (#405) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Persze mer Nvidia találmány.:D Nemtudom ASUS minek rakott kettő X16-os sínt talán ATI kihasználja majd.:F

(#407) S.Feri válasza Savanya (#405) üzenetére

S.Feri
(őstag)

ÜdV!

Nos akkor megvan mit basztam el a hozzászólásomban.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#408) S.Feri válasza SzlobiG (#406) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Már készül(kész is van talán?, mintha valahol már olvastam volna) az ATI részéről, de ez nem az a lap lesz sztem ami kihasználja.

(#409) SzlobiG válasza S.Feri (#408) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

(#410) [MGC]Hege

[MGC]Hege
(tag)

Köszönöm rendesek vagytok alakul a dolog ! ;):U A kártyák természetesen azonosak egyszerre hozattam öket. Az MSI 6600GT-nek érdekes módon nem kell plussz táp :F /Lehet nem is olyan erős kártya/ :U Probálkozom tovább ha valami eszetekbe jut kérlek irjatok. thx.:F

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#411) SzlobiG válasza [MGC]Hege (#410) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Csak Nforce 4 SLI-vel fog rendesen működni.:(

(#412) S.Feri válasza [MGC]Hege (#410) üzenetére

S.Feri
(őstag)

''Üdv!

Add el a 2 gt-t és vegyél 1 rendes karit.''

(#413) [MGC]Hege válasza S.Feri (#412) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Áh már késő okat buknék rajta. A beállításról még nem esett szó ,arról tud valaki valamit? Megnéztem az ajánlott Linket de ott csak a tesztek voltak beállításról szó sem esett sajna :O

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#414) Ati007

Ati007
(őstag)

Úgy néz ki az én problémám megoldodott.:))
Találtam a realtek oldalán egy új drivert(újabb mint az asus oldalán) és azzal minden müxik.

(#415) Fori23

Fori23
(őstag)

Egy kis bios-frissítés tapasztalat. Legalábbis nálam ezt figyeltem meg, de gondoltam leírom, és nem jelenti azt, hogy másnál is ez van.
Tehát, először, még az eleje felé, az ASUS Update-el feltettem az 512 betát, és nagyon nem volt jó. Utánna megtaláltam, hogy itt is van Alt+F2 lehetőség. ''EZ Flash'' néven olvashattok a manuals-ban róla. Át kell nevezni a fájlt ''P5WD2P.ROM''-ra, átmásolni floppyra vagy cd-re, ezután újraindítás, Alt+F2, és megcsinál mindent magától. Én még annyit szoktam tenni, hogy belépek a biosba és nyomok egy Load on Default-ot, és utánna frissítek.
Floppy-ról rátettem az 519-est, és csak alapon volt hajlandó működni, minden OC-ra fekete képernyő. Tudom, hogy lusta voltam, és le az oldallap,CMOS reset. Ezután ment a tuning, de 14x300-nál vége volt, és még a reset után, alapon a biosban 1.48V-t mutatott a Vcore. Már majdnem raktam vissza a 422-t, de gondoltam még előtte kipróbálom cd-ről. Hozzáteszem a floppy-disk igen régi darab. Frissítettem újra ezúttal cd-ről+Cmos reset, és most alapon, ha Idle-ben visszaáll 14x200-ra, a PC Probe 1.25-1,26V-t mutat, load közben amikor felmegy 18x200-ra, 1.38-1.39-et. Biosban pedig, 1.40xxV, a Vcore természetesen auton van. Most sem megy úgy mint 422-vel, és a memóriáknak is más beállítások kellenek, de 14x300-on, kis feszültségen stabilabb.
Mindebből arra jutottam,hogy kivágtam a gépből a floppy meghajtót, kiírom egy CD-RW-re,és még gyorsabb is. Valószínű, hogy a floppydisk-em túl öreg, és már nem teljesen hibátlan az adatátvitel róla.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#416) LesClay

LesClay
(csendes tag)

Sziasztok!

Szervizböl visszajött a gép. Alaplap + 1 memória modul csere. ( Furcsa, mert nekem anno mindkét memo átment a memtest-en... ) Tapasztalat:
CPU induláskor: 37 C terhelésnél 52 C Max ( egyenlőre nincs tunning. ) 0422-es bios. Próbálgatom egy hétig, mert korábban se rögtön jöttek a bajok... aztán húzom én is...

(#417) Rover623 válasza Fori23 (#415) üzenetére

Rover623
(félisten)

Mindebből arra jutottam,hogy kivágtam a gépből a floppy meghajtót, kiírom egy CD-RW-re,és még gyorsabb is. Valószínű, hogy a floppydisk-em túl öreg, és már nem teljesen hibátlan az adatátvitel róla.

Már ne is haragudj Fori, de ez nagy hülyeség...:(((
Ha a floppy hibás lenne, vagy bármilyen adatátviteli hiba lenne, nem is tudnál BIOS-t frissíteni, vagy a frissítés után többet meg sem szólalna a géped (mint nemrég itt egy kollégának)...;]
A BIOS frissítés azzal kezdődik, hogy a flash progi beolvassa az 1MB-os bináris állományt és 32 bites CRC-t képez belőle...ha csak 1 bit megváltozott a gyári állapothoz képest, máris megtagadja az ''égetést''...ha meg véletlenül (a matematikai esélye gyakorlatilag 0) úgy változik meg q*rva sok bit, hogy a CRC mégis jó lesz...az akkora elváltozás a kódban, hogy a büdös életbe nem fogod beindítani a gépet...;)

primus inter pares

(#418) Rover623 válasza [MGC]Hege (#413) üzenetére

Rover623
(félisten)

Feleslegesen kísérletezel...;]
Bővebben: link

primus inter pares

(#419) Rover623 válasza S.Feri (#404) üzenetére

Rover623
(félisten)

A két karinak csak chip szinten kell passzolnia...már az azonos gyártó vagy BIOS sem követelmény...
SLI ready táp nincs...akkora kell hogy ellássa a rendszert delejjel...
SLI kábel sem kell hozzá...csak gyorsít rajta...
NF4 chipset sem kell hozzá...tök mindegy milyen a chipset...

Az SLI szigorítások csak piszkos marketingfogások voltak az NVIDIA részéről...
Bármilyen chipsetes bármilyen alaplapban mehetne az SLI, amin van két PCI-e VGA-nak hely...szerencsétlen Gigabyte már tavaly év végén kihozott 915-ös chipsettel SLI képes lapot...de az Intel E7525 professzionális lapkával is megy/menne...
Az SLI bridge csak könnyít a dolgon, hiszen a két kari a PCI-e buszon is tud kommunikálni, mert az kétirányú...
Az NVIDIA-nak 5 percébe telne, hogy az összes két-slotos alaplapban működjön az SLI...csak egyenlőre ez nem érdeke...:(((

Intel D955XCS/XBK
Asus P5WD2 sorozat
Asus P5LD2 sorozat
Epox EP-5LDA+GLI
ECS-945P-A
FSC Premium D2178-A
Gigabyte GA-8I915P Dual Graphic
Gigabyte GA-8I945P Dual Graphic

Csak néhány alaplap, aminek a tulajdonosai most verik a fejüket a falba...:O

primus inter pares

(#420) Rover623 válasza Rover623 (#419) üzenetére

Rover623
(félisten)

Kihagytam a professzionális Iwill DN800-SLI alaplapot...:U

primus inter pares

(#421) [MGC]Hege válasza Rover623 (#420) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Szevasz! Ugy látom te tényleg drasztikusan belefojtál a témába..;) Nálam még semi eredmény két kártya ugyan annyit csinál 3DMark03-on mint egy azért itt valami bibi csak van nem?:U Biosban A slot kezelés AUTO módban van de semmi külömbség ha 4X /faster/ -es módba állítom. Azt mondod ,hogy a drivert cseréljem le 6xxx ossal kezdődőre hát nem tom .. ám legyen! thx;):R

(#422) prmcsk válasza [MGC]Hege (#421) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Rover623, azt próbálja sugallni, hogy az SLI soha nem fog tökéletesen működni,
Intel chipsettel, hacsak az Nvidia nem úgy akarja.

Két dolgot tehetsz :
1/ Eladsz egy kártyát és leteszel az SLI-ről.
2/ NF4-SLI lapra cserélsz.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#423) [MGC]Hege válasza prmcsk (#422) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Az oké ,hogy tökéletes sőtmitöbb nem lesz olyan mint egy SLI lap de akkor ,hogy lehet az hogy pár üzenettel feljebb említett linkben a tesztek során 4000 ponttal jobb lett a 3DMARK03 -on. Biztos ,hohgy még azért valami nálam nem ok.:U

[Szerkesztve]

(#424) prmcsk válasza [MGC]Hege (#423) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Erre a linkre gondolsz ? Bővebben: link

Ebben is '' hibahegyekről '' írnak !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#425) Rover623 válasza [MGC]Hege (#423) üzenetére

Rover623
(félisten)

Részemről lezártam...kísérletezz tovább, sok sikert...;]

primus inter pares

(#426) Fori23 válasza Rover623 (#417) üzenetére

Fori23
(őstag)

Nem haragszom, ha butaságot írok bárki lehülyézhet. Csak találgatás volt, annyit én is tudok,akármit nem lehet beadni neki a Lolka-Bolkát, vagy akármit. Valami csak lehet egy-egy frissétés között, például fogadni mernék, hogy van most olyan itt, aki feldobta az 519-et, nem csinált CMOS-resetet, és minden további nélkül megy neki a tuning, míg nekem csak azután. Azt az apró fesz változást sem néztem el, mert kicsit meghökkentem az 1.48V-on, és megjegyeztem. Csak egy kis észrevétel volt, nem akartam ezen a témán leragadni, hagyjuk is.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#427) [MGC]Hege válasza prmcsk (#424) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Igen ez az, de ha megnézed az oldal végét akkor te is láthatod ,hogy 8500 -at egy VGA-val és 14000 -et mértek 2 db VGA-val a 3DMark03-ban .Igaz a többinél nem volt túl kecsegtető az eredmény. Nos nálam a 8500 -as pont az oké egy karival ,de se semmi külömbség ha berakom a másikat.., na erről mit gondolsz..?? Hozzáteszem én is skeptikus vagyok már a dologgal csak abban reménykedek ,hogy azóta a teszt óta jött már új BIOS és nekem az van fent. A gép egyébként nagyon stabil /idáig/ :F:U

(#428) [MGC]Hege válasza Rover623 (#425) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Köszi Rover623 a segítséget már elkezdtem letölteni a 6- al kezdődő drivereket.;):P

(#429) Rover623 válasza [MGC]Hege (#427) üzenetére

Rover623
(félisten)

Vazz neked szemüveg kell...;]
A 14.000-et P5ND2 SLI-vel érték el...!!!!
A te lapoddal még a 11.000-et sem...ráadásul a 3DMark-on kívül az összes többi tesztben romlott a teljesítmény két kártyával...nézd már meg jobban...:P
A majdnem 11.000 pont meg teljesen reális...kértem már előbb is: nézd meg itt Bővebben: link az ''Intel chipsetek vs. NVIDIA SLI :('' menüpontot...;]

primus inter pares

(#430) [MGC]Hege válasza Rover623 (#429) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Ja igaz, jogos a fütty!!!! De a 11000 is több mint a 8500 :U . Egyébként ránéztem a linkre már korábban tényleg nagy szívás ez az inteles cucc!! :(;]:R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#431) SzlobiG válasza [MGC]Hege (#430) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Te jobban jártál volna egy P5ND2 SLI Delux lappal.:)

(#432) [MGC]Hege válasza SzlobiG (#431) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Az biztos de akkor még nem volt tervben a 2db VGA. Miután megjött a lap és nézegettem akkor gondolkodtam mi lenne ha vennék 2 6600GT-t. :O:)) Nem kellett volna elhamarkodottan dönteni azért köszi mindenkinek a segítséget.;)

(#433) Savanya válasza SzlobiG (#431) üzenetére

Savanya
(addikt)

De inkább ha olcsóbbat és jót akar akkor gigabyte 8n-sli pro ...

(#434) BC_csabi

BC_csabi
(csendes tag)

Hello!

Én is most akarok ASUS P5WD2 Premium alaplaopot venni.
Csak azt nem tom van- hozzá wifi-tv-pci kártya.
Vagy az csak az ASUS P5WD2 Premium-TV edition kiadáshoz jár?
És ha nincs hozzá kártya akkor azt hol lehet beszerezni?

Köszi

(#435) Ati007 válasza BC_csabi (#434) üzenetére

Ati007
(őstag)

Szia!
Wifi/Tv kártyát csak a P5WD2 premium wifitv editionhoz adnak!
Szerintem külön még nem lehet venni ezt a fajta tv karit, egyébként van rajta dvb-t és analog vevö is + a wifi a/b/g. Árban kb 15-20eft különbség van és neked kell eldönteni hogy neked ér e enyit a különbség(nekem ért)

(#436) BC_csabi

BC_csabi
(csendes tag)

Köszi az infót.
És neked távirányító is van hozzá?

[Szerkesztve]

(#437) Ati007 válasza BC_csabi (#436) üzenetére

Ati007
(őstag)

Igen azt is adják a csomaghoz.

[Szerkesztve]

(#438) BC_csabi

BC_csabi
(csendes tag)

Mit lehet irányítani a távirányítóval?csak a TV-t?

[Szerkesztve]

(#439) BC_csabi

BC_csabi
(csendes tag)

És lehet kapni hozzá külön kártyát?
Ha igen mennyiért?:F

(#440) Ati007 válasza BC_csabi (#438) üzenetére

Ati007
(őstag)

nem egérként is lehet használni meg máshoz is.

(#441) SzlobiG

SzlobiG
(félisten)

Na neki estem ma a tuning részének nem is tudom mit mondjak egy közepessel tudnám értékelni a a tuning potenciált a konfigban.:) Most 280X14-en megy a dolog ramok CL3-3-3-10. Azt nemérte, hogy ha 250FSB főlé emelek akkor nyomok egy restartot kikapcol a gép és be.:F

(#442) _Blank_ válasza SzlobiG (#441) üzenetére

_Blank_
(aktív tag)

Mégiscsak Abit lapot kellett volna venni pásszmeg:D

[Szerkesztve]

(#443) BC_csabi válasza Ati007 (#437) üzenetére

BC_csabi
(csendes tag)

És ha később akarok venni ilyen kártyát hol tudok?
És mennyiért?:F

(#444) Rover623 válasza BC_csabi (#439) üzenetére

Rover623
(félisten)

OMG...:U
''Vaklárma''...;]

primus inter pares

(#445) SzlobiG válasza _Blank_ (#442) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Nem, sajna azok se mennek 280FSB fölé.:(

(#446) Ati007 válasza Rover623 (#444) üzenetére

Ati007
(őstag)

nem vagyok az ORÁKULUM :DDD

(#447) Ati007 válasza SzlobiG (#445) üzenetére

Ati007
(őstag)

huzva ?fokos a procid?

(#448) SzlobiG válasza Ati007 (#447) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Most 4GHz-en alapfeszen max 63.

(#449) angyika

angyika
(csendes tag)

Nah, szerencsém van, nem szaroztak a boltban, kicserélik. Elvileg szerdára lesz meg az új. :DD
Aszem mostantól kicsit óvatosabb leszek a tunningnal, meg a BIOS frissítéssel. :)
Vagy rendeljek meg pár BIOS chipet tartalékba? :D :D

(#450) Ati007 válasza SzlobiG (#448) üzenetére

Ati007
(őstag)

nekem a 630as 275fsbnél ,1.5v, dual prime+netezés max 58c.
Tényleg melegednek ezek a prescott procik mert elötte nwvolt és ezel a vizel 3.8gigán 35-40c volt.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.