Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) dami válasza S.Feri (#1250) üzenetére


dami
tag

Köszi ! Rakjak rá valamicske hűtést, vagy nem fontos.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1252) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Fiúk! Beruháztam egy ASUS P5WD2 Premium lapra, de egy problémám van vele h a CPU hőmérséklet idle time-ban 51 C :Y :Y :Y pls. segitsetek mert ez játékok alatt egészen 70+ C is felmegy. :(

Bios version: 0606

CPU: i640 @ 16*250Mhz
Cooler: Zalman CNPS-7700Cu
RAM: 2*1GB DDR2 667 Samsung

és a ház oldala nincs rajta... kérlek segitsetek :O :O :O

(#1253) Fori23 válasza B@dsector (#1252) üzenetére


Fori23
őstag

Mekkora feszt adsz neki?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1254) B@dsector válasza Fori23 (#1253) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Szia Fori23! 1,4375 V feszt adtam neki, stabil csak ez a hőmérséklet nem normális... és 0704 bios-al is ugyanez a helyzet. :(

(#1255) B@dsector


B@dsector
aktív tag

load bios default-on hideg indításkor a hw monitor 49.5 C processzor hőmérsékletet jelez

(#1256) Fori23 válasza B@dsector (#1254) üzenetére


Fori23
őstag

Sajnos nem teljesen lehetetlen, a 7700Cu már nem számít csúcsnak.
Lehet, nem húztad rá, vagy nem fekszik fel rendesen. Fogd meg a borda peremét körben, óvatosan nyomd a proci felé, egy kicsit mozgatgasd oldalirányban, közben nézd a monitoron a hőfokot. Ha csökken, akkor ez a hiba.
Esetleg kevés pasztát raktál rá.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1257) B@dsector válasza Fori23 (#1256) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Ok, megnézem a coolert alaposan h felfekszik-e rendesen. ;)

(#1258) Fori23 válasza B@dsector (#1255) üzenetére


Fori23
őstag

Ez viszont reálisnak tűnik.
Nem lehetetlen, hogy már kevés a zalmi. Ha más gond nincs, javaslom csak addig húzd, amíg alapfaszen bírja. Ez kb. 230-240 FSB között lesz.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1259) Fori23


Fori23
őstag

Azt hiszem ez az első Tuning Bios [link] #34
Természetesen mindenki csak saját felelősségére!!

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1260) SeatZola válasza B@dsector (#1252) üzenetére


SeatZola
őstag

Ha megnézted amit Fori mondott, s még mindíg sz*r, akkor tegyél rá egy heatpipe-os tuning coolert. Javaslom a CM Hyper 6+, vagy olcsóbban az Artic Cooling Freezer 7 Pro-t. Nekem is ez vagy és alapon 39-40 terhelve 45-49 fokos a CPU.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Rappi

(#1261) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Nah, megvagyok. Újra felillesztettem pontosabban a Zalmant.
PC Probe II a köv. értékeket mutatta ->

Idle: 45-46 C [3.2Ghz - default cpu settings]
Idle: 57-58 C [4Ghz - 16*250 / 1.4375 V]
Load: 67-70 C [4Ghz - 16*250 / 1.4375 V] -> full throttle by Prime95 ;]

ház oldala rajta van, szerintetek ez az érték normális most már? vagy csak egyszerűen ne várjak többet a Zalman CNPS7700-Cu hűtőtől :F

(#1262) prmcsk válasza B@dsector (#1261) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem se várj többet az egykori hűtéskirálytól. Ma már ennyire képes....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1263) B@dsector válasza prmcsk (#1262) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Szerinted melyik cooler a legideálisabb?

(#1264) prmcsk válasza B@dsector (#1263) üzenetére


prmcsk
addikt

Nehéz kérdés, mert a mai ''legjobbak''nem a lap felé fújnak, a PWM bordáknak
viszon erre volna szüksége ahhoz, hogy ne melegedjenek nagyon. Saját tapasztalat
és az előző hsz.-ek ben is említve van ez a probléma.
Olyan megoldás kéne, hogy egy külön ventivel a PWM hűtése is meg legyen oldva.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1265) B@dsector válasza prmcsk (#1264) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Értelek, de a CM Hyper 6+ elég meggyőző [link]
Ennél jobb hűtési megoldást nem igazán találok :U

(#1266) prmcsk válasza B@dsector (#1265) üzenetére


prmcsk
addikt

Valóban jó és felkapott hűtő. A végső döntés előtt viszont ne sajnáld az időt,
nézz körül, mert rengeteg olyan teszt van, ahol a hasonló elvű hűtők mérkőznek
egymással.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1267) MarKoo válasza B@dsector (#1252) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem sima P5WD2 van, nem Premium, de azért leírom, hogy hasonlóképp alakul a hőmérsékletem ha meghúzom a procit, persze gyári hűtéssel. Léghűtéssel megy a 630-as 4Ghz felett is, de féltem hogy megfő, szóval várok még a vízhűtésre. Én is azt tudom mondani, hogy igazítsd meg, de nem hinném hogy lényegesen jobb lesz. Sőt... :U Már nem nagyon mondhatják el, hogy a név kötelez..

SystemRoot:
Viszont nem olyan könnyű az alaplapot megrepeszteni. A LGA775-ös lefogató - ami szerintem az eddigi leszarabb lefogató ami létezett, annyira megfeszíti az alaplapot, hogy recseg ropog amikor felrakod, mégis műküdik uána a rendszer. Kitalálhattak volna valami jobbat is. :U

(#1268) SystemRoot válasza B@dsector (#1265) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az valóban jó hűtő nekem is teccik, téged nem aggaszt a súlya?
Az alaplapon akár egy mikroszkópikus repedés is azonnali halálhoz vezet....
Namost ennek a hűtőnek a súlya kb 2xese a megengedettnek. A Silentpcreview-s cikke is ezen szörnyülködött...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1269) SystemRoot


SystemRoot
őstag

A PH-s tesztben emellé a lap mellé adnak Wifi/tvtuner cuccot, namost effektíve ahogy én láttam a boltokban a Premium lap önmagában nem tartalmazza ezt, külön kell a Wifi edition-t venni valami 70K ért... azér ez elég undorító nem?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1270) pandamaci


pandamaci
tag

Sziasztok!

Van egy gondom az alaplapommal: egyszerűen nem tudom rávenni, hogy a proci feszültségét ne módosítsa dinamikusan Windows alatt. Semmi tuning nélkül 55-57 fokon megy, a procinak 1.38-1.42 között adagolja a feszültséget.

BIOS-ban már beállítottam, hogy:
AI Overclocking : Manual
CPU: 200 Mhz
CPU Voltage: 1.35

Ezek ellenére Windowsban folyamatosan állítgatja a feszültséget. AiBooster és PcProbe progikat eltávolítottam a gépről, kitakarítottam kézzel a Registry-t. Egyedül az Everest van fennt.
Kérlek írjátok meg, hogy hol kell kikapcsolni ezt az automata feszültség-emelést.

(#1271) MarKoo válasza pandamaci (#1270) üzenetére


MarKoo
őstag

Ez nem automata feszültség emelés, hanem a táp/alaplap feszültségének ingadozása. Egyes alaplapoknál/tápoknál ez kis mértékben van jelen, másoknál pedig nagy mértékben.

(#1272) pandamaci válasza MarKoo (#1271) üzenetére


pandamaci
tag

De ebben az esetben szerintem nem ingadozás, mert egyáltalán nem veszi figyelembe azt amit BIOS-ban beállítok neki. Ő tudja az ő 1.38-1.42 közötti értékeit és annyi, állíthatok neki bármi mást.

(#1273) Fori23 válasza pandamaci (#1272) üzenetére


Fori23
őstag

Most hirtelen nem emlékszem, a te procidnál van-e, de nézd meg az ADVANCED menüben,CPU confignél, ha van ilyen ''C1'' dolog, állítsd disabledre.
Nem kell aggódnod, mindenkinek ilyen. Idle-ben kicsit többet kap, hogy terhelésnél érje el a beállított feszt. A pontosságot meg felejtsd el.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1274) B@dsector válasza SystemRoot (#1268) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Jelenlegi Zalman CNPS7700-Cu hűtőm súlya 918g, a CM Hyper 6+ pedig 795.3g.
Nincs miért aggódnod! Én nem félek a súlyától, mert jó a felfogatása. ;)

(#1275) S.Feri válasza B@dsector (#1274) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor Coolink u-8-120, vagy Scythe Ninja amit javasolnék a prockódra. Persze csak amennyiben továbbra is léghűtésben gondolkodsz.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1276) S.Feri válasza SystemRoot (#1269) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Stem mindenhol meg kell fizetni az extrákat. Itt jobban, de nem annyira.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1277) B@dsector válasza S.Feri (#1275) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Rendben van meggyőztél, Scythe Ninja-t veszek :))
X-bit Labs teszt: [link]

(#1278) S.Feri válasza B@dsector (#1277) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Itt a ph.n is volt teszt, ''extrém ötös'' néven.

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1279) SeatZola válasza B@dsector (#1277) üzenetére


SeatZola
őstag

Az '' extrém ötös'' tesztet feltétlenűl olvasd el. Szerintem gondold át 2X mielött vásárolsz.

Rappi

(#1280) SystemRoot válasza B@dsector (#1274) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az csak a venti nélküli súlya a hypernek, tudtommal ventivel rászerelve már nehezebb mint 1 kiló... legalábbis a slientpcreviews oldalán ezt olvastam ha jól emléxek.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1281) SystemRoot válasza B@dsector (#1277) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ha elfogasz tőlem is egy tanácsot akkor a Cooler Master Hyper6+-t veszed.
Véleményem szerint ezt a Ninját inkább passzív üzemmódra tervezték a ritka elrendezédésű lamellák jobban teljesítenek sokkal venti nélkül mint a Hyper6 akin sűrűn vannak a lamellák.
Ez meg is látszik a passzív tesztben (míg hyper6 90C-t prdukál adott rendszeren addig a Ninja 75C-t.) Viszont ha rendes használatról van szó, vagyis mindennapi ventilátoros használatról (mivel gondolom a Prescott magos@4GHz-es penyádal nem tervezed a passzív üzemmód tesztelését:DDD) szerintem a Hyper6 jobban teljesít. Már csak pusztán anaygban is erősebb (=súlyosabb) és kialakításban is nekem jobban teccik. Persze ahogy gondolod.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1282) S.Feri válasza SystemRoot (#1281) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Ez esetben a coolink u-8-120 lenne a legjobb választás. Bár én még mindig azt mondom Ninja.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1283) MarKoo


MarKoo
őstag

Nem találkoztatok olyan jellegű problémákkal, hogy pár másodpercre megállnak az alkalmazások? Régen sose tapasztaltam ilyet, viszont ezzel a konfiggal már a második Windowst nyúzom, és továbbra is jelen van a probléma. Rendszerint egy prohardver mappám fagy meg (explorer.exe), és ezt eddig más mappával még nem tapasztaltam. Belépek ebbe a mappába, megmutatja hogy mi van benne, majd nyomtalanul eltűnnek. Ha egy benne található word dokumentumot meg akarok nyitni, akkor gondolkozik rajta kb. 10 másodpercet, és vagy megnyitja, vagy megfagy. A mai nap tízszer fagyott meg az explorer.exe ezen mappa böngészése során. Vírus, spyware nincs. A SATA winyó pedig nem badsectoros. Jah és még a messengerrel szokott ilyet, de átállítom a prioritást magasabbra és észheztér. :U

MOD: Egyébként az említett mappában csak képek, .doc és .txt kiterjesztesű fájlok vannak.

(#1284) S.Feri válasza MarKoo (#1283) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nálam semmi ilyen gond nem volt soha.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1285) SystemRoot válasza S.Feri (#1282) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szvsz Coolink U8 120mm esét is lenyomja a hyper6+...
nézd meg alappsanm a két tesztet itt a PH-n és viszonyítsd össze (asszem mind2őben szerepel Coolink Bat szal ahoz kell viszonyítani hogy melyik nyomja le őt jobban :DDD)

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1286) SystemRoot válasza MarKoo (#1283) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hmm. érdekes eset nem nagyon tok mit mondani, én talán megnézném linux alól ( a legeccerübb Knoppix-el ha nincs feltéáve más linuxod) és ha onnan is gond van akkor télletg hardveres hibára lehet gyanakodni.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1287) Godefroy


Godefroy
senior tag

Nekem Zalman 9500-ös van, ha megnézed a tesztet, 0.5 fokkal maradt le a Ninjától az meg ugye simán mérési hiba is lehet.
Nekem 3.4 es proci van 2 mega cachel.
Terheletlenül
3.4 36 fok
4.08 41 fok
4.13 42 fok

30 perc Call of Duty 2 után
3.4 46 fok
4.08 54 fok
4.13 58 fok

És 1200 fordul a venti rajta, tehát hangja nincs.
És csak 500g körüli szemben a 7700 assal.

Egyszóval ajánlom (nem is beszélve milyen gyönyőrű :))

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1288) SeatZola válasza Godefroy (#1287) üzenetére


SeatZola
őstag

A Zalmi 9500 jó kis hűtő tényleg. De ezeket az értékeket az AC Freezer 7 Pro is produkálja és olcsóbb. És ez is gyönyörű.

B@dsector: Amiket itt írtunk, az szerintem mindegyik jó választás, csak ne azt a f*s gyári coolert használd. És 0,5-1 fok különbséggel ne foglalkozz.

[Szerkesztve]

Rappi

(#1289) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Mi a véleményetek megéri rászánni a többletpénzt erre P5WD2 Premiumra a P5LD2 Deluxe- helyett. az ár difi ~12K. Mi a véleményetek mennyire igaz az hogy a 955x es chipset jobban húzható a 945p-nél? A két lap egyébként ezen és egy két szolgáltatásbeli eltérésen kívül szinte megegyezik. Vélemény?

Előre is thx.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1290) Rover623 válasza SystemRoot (#1289) üzenetére


Rover623
félisten

Nem érdemes cserélned...

primus inter pares

(#1291) Rover623 válasza SystemRoot (#1289) üzenetére


Rover623
félisten

Most láttam csak sajnos egy másik topicban, hogy nem szólhatok hozzád...:DDD
Vedd semmisnek az előző hsz.-emet...sőt, mivel bunkó vagyok és minden jel szerint rosszat akarok neked, valószínűleg a tanácsom ellenkezője a helyes...;]

primus inter pares

(#1292) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Hali!

Nem tudnátok tanácsot adni, hogy hol érdemes ASUS P5WD2 Premium + Tuner + Wifi-s alaplapot vásárolni? :F

Egyáltalán hol árulják? Mindenütt csak a simával meg a premiummal találkozok... :(

Ja és lehetőleg Budapesten...

(#1293) BoGyo[ME] válasza BoGyo[ME] (#1292) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Már tárgytalan, sikeresen (legalábbis remélem, hogy sikeresen) megrendelődött... :D

(#1294) SystemRoot válasza BoGyo[ME] (#1293) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hol rendelted meg és mennyiért?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#1295) Ati007


Ati007
őstag

Ha esetleg valaki keresné a régi biosokat itt találhat párat
ASUS P5WD2 PREMIUM BIOSOK:[link]

(#1296) BoGyo[ME] válasza SystemRoot (#1294) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Extreme Digital, 73.920.- (ez volt itt a reklám helye... :U )
(Igazából nem igazán ismerem őket, még csak egyszer vásároltam náluk, most meg sajna sürgős volt a dolog, nem tudtam jobban szétnézni...a tunerre mindenképpen szükségem volt, a wifi-vel meg majd elhülyéskedek... :DD )


Egy kérdés mindenkinek (bár nekem már - remélhetőleg - mindegy):

A tuner+wifi-t esetleg nem lehet külön megvásárolni?
(én még nem láttam sehol...)


(#1297) S.Feri válasza BoGyo[ME] (#1296) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nos, ez nem volt olcsó rendelés. :Y

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1298) Rover623 válasza S.Feri (#1297) üzenetére


Rover623
félisten

Hát ja...:DDD
TV tuner karik (márkásak): nettó 8.000-től...
WiFi adapterek: nettó 2.000-től...
De biztos megéri...;)

primus inter pares

(#1299) prmcsk válasza Rover623 (#1298) üzenetére


prmcsk
addikt

Off !
Tudod, egyszer élünk........Még egy doboz gyufááát !! :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1300) SystemRoot válasza Rover623 (#1290) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem cseréről lenne szó hanem hogy melyiket érdemesebb venni. ha lenne egy P5LD2-m természetesen eszem ágába se jutna +12K ért cserélni...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.