Hirdetés

2019. december 16., hétfő

Gyorskeresés

(#251) Rover623 válasza S.Feri (#247) üzenetére

Rover623
(félisten)

:O

Alaplap+proci egyezik...

primus inter pares

(#252) LesClay válasza S.Feri (#247) üzenetére

LesClay
(csendes tag)

''Rosszul álltunk a laphoz...''

Annyiban kell igazt adjak, hogy azért az enyén olyan extrém hibákat produkált, hogy ott szvsz valami hw-s megfejtés van.

Egyébként ma előkerítettem a lapom szériaszámát: 57MG070733 ... ez enyhén szólva is messze esik az itt korábban felsoroltaktól.

Magamban adnék még egy esélyt én is a lapnak, de azért az elvártakhoz képest így is csalódás, mert TT Supertower-ben, ventillátor hegyekkel és kerék nagyságú réz Zalman hűtővel ne legyen már 60 C a proci. :((

(#253) Slave válasza Fori23 (#244) üzenetére

Slave
(csendes tag)

Hello

Nem értelmezem félre csak nem egyről beszélünk...
Pontosan : ''kék'' idén maxtor 120gb ata(EZ A BOOT), pio 108,
''piros'' idén pio120s, másikszálon pio121s néha egy 200 maxtor ide
Satán lenne a ''piros'' a boot Samsung sata2 250GB de sehol nem látja...
sata ''feketén'' a data seagate 200GB sata1 ezt se látja
Most nem a bootolás alényeg mert le sz@rom csak a sata menyjen...
Bios látja a vinyókat ki is írja ezért nem értem driverek fent vannak
A windowsban semmi, Windows ujtatelepitve nincs kérdő- felkiálltójel..
Innen nem értem a dolgot.

A másik sokkal kisebb problémám a következő ezzel a felálással a köv.:
indítom a gépet ata raidet mikor keresi az egyik szálat mondjuk a pio121 és a vinyót nem látja megy a windowsfele oké a gép tökéletesen megy csak nem látja ezt a két ezközt. Jó mondom a olvasókat le 1 vinyóval . nem látja....
szálakat felcserélem ....nem látja. viszarakok egy olvasót ....látja. visszarakom a másik olvasót a 3ból egyiket se látja...stb ha 3 db hddvel játszom akkor is ez van

Néha a táp szokot ilyet játszani hogy lekapcsolja mert nem birja döntsétek el : Thermaltake 680W

Az élet szar... Mi vagyunk a verebek... csipegetjük, Csipegessük

(#254) Fori23 válasza Slave (#253) üzenetére

Fori23
(őstag)

Nyugi. Van valami a két SATA HDD-n?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#255) Slave válasza Fori23 (#254) üzenetére

Slave
(csendes tag)

Szerinted minek kelenek több száz gigás vinyók.....:P

(#256) Fori23 válasza Slave (#255) üzenetére

Fori23
(őstag)

Csak sejtem, hogy igen. Ha csatlakoztatva vannak, az eszközkezelőben van ilyened? Bővebben: link

(#257) [MGC]Hege

[MGC]Hege
(tag)

Szevasztok!! Épp most döglött be a Barátnőm alaplapja /ASUS P5AD2-E Premium/ elhagyta magát a déli híd. Igaz jó nagyot csalodtam az intelben de sebaj. Azon gondolkodunk ,hogy ha már a Procit nem tudjuk eladni akkor milyen lapot vegyunk hozzá /proci Intel 660 3,6GHz 2M Cache/ . Bár a lapot gariba cserélik mert februári, attól függetlenül ahogy megjön az új, azt el is adjuk. A kérdés az mit vegyünk helyette:???? Két lap között dilemázunk :? ASUS P5WD2 Premium vagy ASUS P5ND2-SLI Deluxe.. Tudom kicsit drasztikus és nevetséges ,hogy ez a legnagyobb problémánk de a gép munkára kell .. 3D -s tervezés-re Ti mit javasoltok??? A válaszokat és a javaslatokat előre is köszönöm :C:F;)

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#258) Rover623 válasza [MGC]Hege (#257) üzenetére

Rover623
(félisten)

P5ND2

primus inter pares

(#259) [MGC]Hege válasza Rover623 (#258) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Köszi a választ,de némi indoklást esetleg kaphatnék? Hozzáteszem ,hogy nagyon megköszönném. :C ;)

Megkérnék minden hirdető társamat ,hogy ha már a XXI. században vagyunk a hírdetéseihez írjon már ki telefonszámot mert napokig nem lehet elérni senkit mert 1000 évente egyszer felnéz közben meg el akarja adni a termékét. Köszönöm! 06-hetven/411-2265

(#260) Rover623 válasza [MGC]Hege (#259) üzenetére

Rover623
(félisten)

Teljesítményben ugyanannyit ad mint a P5WD2, memóriakezelésben még több is kihozható belőle...
Tuningolni kevésbé lehet, de ti nem fogjátok...ellenben olcsóbb...

primus inter pares

(#261) LesClay

LesClay
(csendes tag)

Más kérdés, pusztán érdeklődés: Használta / próbálta ezt a lapot valaki 2 PCI-E kártyával egyszerre? Ha igen, tapasztalatok?

(#262) Rover623 válasza LesClay (#261) üzenetére

Rover623
(félisten)

Bővebben: link...utolsó menüpont...:(((

primus inter pares

(#263) end73 válasza [MGC]Hege (#257) üzenetére

end73
(aktív tag)

Szerintem:

ASUS P5N32SLI-Deluxe :P:P:P

Intel®

(#264) [MGC]Hege válasza Rover623 (#260) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Köszönöm. Szerintem rád hallgatok mert egy intel chip készlettel már befürödtünk,mondjuk egy szomoruság van a dologban ,hogy a P5ND2 -esen nincs WIFi az pedig kéne :(

(#265) Rover623 válasza [MGC]Hege (#264) üzenetére

Rover623
(félisten)

WiFi a P5WD2-őn sincsen...:U
Sőt, a Premium csomagban sincsen benne...legalábbis a legtöbb hazánkba kerülő csomagban nem található meg...:(
Amelyik csomagban benne van, az 70-80 ezerbe is bekerül...
A P5ND2 mellé meg 4-5 ezerért vehetsz WiFi kártyát...;)

primus inter pares

(#266) [MGC]Hege válasza Rover623 (#265) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Valóban. Most néztem meg csak igazán a Wifi csak opció . Köszi :C

(#267) Ati007 válasza [MGC]Hege (#257) üzenetére

Ati007
(őstag)

én megvenném a procit!!

(#268) Slave válasza Fori23 (#256) üzenetére

Slave
(csendes tag)

Köszi szépen sikerült megoldani egy friss biossal....

(#269) [MGC]Hege válasza Slave (#268) üzenetére

[MGC]Hege
(tag)

Szevasz! Na és mennyit érne meg neked..? Amikor vettük 148.990,-ft volt az ára hogy most mennyi azt nem tudom..?!! Kb 5 hónapos. :F:C

(#270) SzlobiG válasza Rover623 (#265) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Akkor nincs WIFI+TV Tuner se benne??

(#271) Rover623 válasza [MGC]Hege (#269) üzenetére

Rover623
(félisten)

Nem a legolcsóbb nagykerben (ellenben tutira nem szürke import): 86+ÁFA

primus inter pares

(#272) Rover623 válasza SzlobiG (#270) üzenetére

Rover623
(félisten)

Miben?

primus inter pares

(#273) SzlobiG válasza Rover623 (#272) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Hát a P5WD2 Premium laphoz. Vagy valamit elnéztem volna.:F

(#274) SzlobiG válasza SzlobiG (#273) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Na szóval én veszek egy ilyen alaplapot akkor kapom hozzá a Wifi+TV tunert ugye? Nekem ez a lényeg.

(#275) S.Feri válasza SzlobiG (#274) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Ahhoz wi/fi opciós lapot kell venned. Ami egy picit több, de igen kapod.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#276) SzlobiG válasza S.Feri (#275) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Bővebben: link Csak, hogy tisztán lássak akkor én megkapom ezeket vagy nem? Fog is működni a wifi? Nem nagyon értelmezem most a dolgot.:(

(#277) Rover623 válasza SzlobiG (#274) üzenetére

Rover623
(félisten)

P5WD2: két féle alaplap...három féle kiszerelésben...

P5WD2: egyértelmű...

P5WD2 Premium: van az alapcsomag, szinte csak a lapban különbözik a simától...és van a WiFi-s, TV-s opciós csomag...na ez nincs nálunk...;]
Ahol meg van, olyan drága, hgy szvsz nem éri meg...:DDD

primus inter pares

(#278) SzlobiG válasza Rover623 (#277) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ha nincs benne TV Tuner akkor nem veszek ASUS-t.:( Maradok ABIT-nál. Jah és a PH-nak akkor, hogyan sikerült TV Tunerest szerezniük?:D

[Szerkesztve]

(#279) SzlobiG válasza SzlobiG (#278) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Utána néztem igazatok van.:( Van külön TV Edition fajta.:(

(#280) Rover623 válasza SzlobiG (#279) üzenetére

Rover623
(félisten)

Megnyugtattál...;]

Amúgy elég LOL az alapján dönteni alaplap ügyben, hogy adnak-e hozzá (nem ingyen!) tuner karit...:DDD
De hát Te tudod...:U

primus inter pares

(#281) SzlobiG válasza Rover623 (#280) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Természetesen nem csak az dönt, de mivel van TV Tunerem és 47-ért tudnám a lapot így kijönne 41-ből mer eladnám a Tunerem, de mivel nem jár hozzá így nem biztos, hogy ez lesz. Másik: sok rosszat olvastam erről a lapról megláttam, hogy ''adnak hozzá'' Tunert azt megtetszett a sok rossz után.:) Ha nem tudok AW8 MAX-ot szerezni akkor marad ez Tuner nélkül.;] Jah és még nem volt ASUS lapom kicsit félek tőle.:B Nah, de köszi a válaszokat.

(#282) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Fori! Nálad mi a helyzet 2 Atapi ügyben?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#283) Fori23 válasza S.Feri (#282) üzenetére

Fori23
(őstag)

Bocs, de most a rendszerrel kínlódok, még íróprogi sincs fent.

(#284) Ati007

Ati007
(őstag)

Sziasztok!
Beüzemeltem az új gépemet a kérdésem a következö lenne:
normális e hogy p5wd2prem moboban egy 630as XXD szettel alapon 48 fokos?
Lehet hogy rosszul szoritottam rá az xxflowt?

(#285) S.Feri válasza Ati007 (#284) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Normális. Milyen cooler van rajta? (Nekem is annyi, eredeti coolerrel.)

(#286) Ati007 válasza S.Feri (#285) üzenetére

Ati007
(őstag)

vizhütés innovatek xxd.

(#287) S.Feri válasza Ati007 (#286) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Ha húzod, terheled és nem megy 55 felé sztem akkor semmi gond. Mindenkinek nagyobb a hőmérséklete a procijának mint várta.

(#288) Ati007

Ati007
(őstag)

Akinek wifitv-s verziója van megmondaná mivel használja a tv tunert?
Mert amit adtak hozzá powercinema az kilép mikor keresné az analog csatornákat.

(#289) S.Feri

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Mostmár áruljátok el nékem is,: normális az, hogy eredeti p4 hűtővel(még nem is a rézmagos) a windows betöltése után 46-7-8C, alapon mikor ment egy kicsit a gép pl csak netezés közben 50-1-2C, felhúzva 53-4C(4125ön), terhelés alatt pedig pl prime 58-59-60 fokos?

(#290) Korcsii válasza S.Feri (#289) üzenetére

Korcsii
(őstag)

Igen, normális (szerintem). Ha gyári p4 hűtő és még nem is rézmagos, akkor főleg. Bár az hogy a windows betöltése után már ilyen magas, az már elég fura. Mennyi idő alatt tölt be a Win?
De hogy jön ez ebbe a topikba?:F

[Szerkesztve]

(#291) S.Feri válasza Korcsii (#290) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Csak úgy, hogy akik ide írnak ugyanilyen lapjuk van, sőt mi több többünknek ugyanolyan procija is.;]

(#292) Fori23 válasza S.Feri (#289) üzenetére

Fori23
(őstag)

Igen, mindekinek ilyen. Kell egy kis idő, mire menden felveszi az üzemi hőfokot /Vga, HDD, alaplap, stb./ , és akkor már melegebb levegővel dolgozik a procihűtő.
Ha ilyen ramod van, van itt pár beállítás Bővebben: link , 2.0V-ig mentek csak. Nem rossz.

(#293) Fori23

Fori23
(őstag)

Új BIOS!!! Bővebben: link

(#294) Ati007

Ati007
(őstag)

Nem értem srácok a tv kártya teljesen lefagyasza a rendszert!:O

(#295) Fori23 válasza Fori23 (#293) üzenetére

Fori23
(őstag)

Jéé, most meg nincs fent. Pedig innen jön még Bővebben: link , és fóruma is lett Bővebben: link

(#296) S.Feri válasza Fori23 (#295) üzenetére

S.Feri
(őstag)

Üdv!

Sajna most nem vagyok otthon, de leírnád milyen változásokat hozott az új bios?

(#297) SzlobiG

SzlobiG
(félisten)

Na csak ilyen lapot vettem én is.:) A Köv cucokkal: Intel 561, 2x515 A-Data 533. Az lenne a kérdésem az normilás, hogy a proci terhelve majdnem 70fok?? Vízhűtéssel! Az NCQ-t hol lehet a BIOS-ba bekapcsolni? Mer Nforce4 a driver kapcsolta be. Idáig tetszik a lap.:)

(#298) Savanya válasza SzlobiG (#297) üzenetére

Savanya
(addikt)

Nem normális ,de valószinű a p550-től a procikban nem túl mér hitelesen a hőmérő . SATA vezérlőt kell átállitani AHCI -re ha jól tudom ..

Mobilszámom: 70-516-8068

(#299) SzlobiG válasza Savanya (#298) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Hát remélem is, nehogy elégjen itt nekem.:F Bővebben: link Itt végül is azt írják mehet 73fokig.

[Szerkesztve]

(#300) Savanya válasza SzlobiG (#299) üzenetére

Savanya
(addikt)

Nem lessz baj ,de ha nem tuningolsz csökkentheted a Vcore-t mondjuk 1,2V-ra és akkor nyeresz alapon - 6fokot , fullon -10fokot / bár vizzel akkor is sok / .
Szorzót tudod állitani ? vagy csak C1-C2 esetén müködik ?

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.