Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) S.Feri válasza Rover623 (#1540) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Speciel én már alig vártam eredményed a lappal. ;]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1552) dami válasza gti16v (#1541) üzenetére


dami
tag

A Zoli is kérdezete már tőlem hogy a pci t lefixáltam e én mindig auton hagytam és ugy is ment 250 fsb nem volt gond vele.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1553) dami válasza dami (#1552) üzenetére


dami
tag

Annyi hogy a szokásos lekapcsolásos mizéria viszont, azt észre vettük hogy csak akkor van az ha a biosban kikapcsoljuk az intel speedstepet, ha nem kapcsoljuk ki akkor nem csinálja csak akkor meg ugye ugrál 2.8 és ameddig huztad a között.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1554) Rover623 válasza S.Feri (#1551) üzenetére


Rover623
félisten

Ez már nem friss eredmény...vmikor a nyáron csináltam...csak nem nagyon reklámoztam, többet vártam...:(((
Még egy próbát fogok tenni majd ha megjön a tápom (elvileg kedden kellett volna beérkeznie a nagykerbe - rendeléstől számított 2 hónap:Y - persze nem jött:O) akkor egyszer még megrántom...direkte ezért tartogatom még ezt a nyüves SL7PU-t...már rég dual core procinak kellene a gépben csücsülnie...:(

primus inter pares

(#1555) Tibcsa


Tibcsa
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! (Végigolvasva a topikot nem találtam hasonló problémát)
Nekem is van egy P5WD2 Prem. lapom,amibe be akartam rakni az eddíg (más alaplapokban) tökéletesen működő Hauppauge PVR-350 TV tuner kártyát. A behelyezéssel, install...stb. nincs is baj, sót még a kértya is működik mindaddíg míg ki nem akarom kapcsolni!!!!! Na akkor jön a kék halál!
Vmi mutexet futtató szál megyszakad hibára nyervákol!

Kérem aki tud megoldást az írja meg!!!
(Nem szívesen dobnám ki ezt a tunert)

KÖSZI!!!

ASUS P5B Deluxe/WiFi; E6400; ASUS ATI X1600XT; 2*512 GB Ram; 2*260GB Samsung Raid1; Hauppauge PVR 350; Logitech Z-5500

(#1556) jeenkie


jeenkie
csendes tag

Hi! Tudnátok benne segiteni h p2wd2 premium laphoz hol találok magyarnyelvü leirást?
Köszönöm a segitséget elöre is! :C

(#1557) S.Feri válasza Rover623 (#1554) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

És te milyen dual core procira szavazol?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1558) S.Feri válasza jeenkie (#1556) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nem láttam még sehol, de mit nem értesz meg belőle?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1559) S.Feri válasza Tibcsa (#1555) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Ne dobd ki add el és vegyél másikat. ;)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1560) jeenkie válasza S.Feri (#1558) üzenetére


jeenkie
csendes tag

Hello!
Hát csak annyit nem értek meg belöle h nem akar feltelepülni a windows és esetleg vmi biosbeállitási probléma lehet,de igy nem igazán értem pontosan h esetleg mi mit jelent!

(#1561) Ati007 válasza Tibcsa (#1555) üzenetére


Ati007
őstag

az integrált hangkarit használod? Mert ha igen akkor tegyél fel másik drivert .
Nekem is volt hasonló problémám ami megszünt a hangkaridriver cseréjével.

(#1562) Rover623 válasza S.Feri (#1557) üzenetére


Rover623
félisten

920-930

primus inter pares

(#1563) Rover623 válasza jeenkie (#1560) üzenetére


Rover623
félisten

Ha nálad az probléma hogy ''nem akar feltelepülni a windows'' és szerinted ez ''esetleg vmi biosbeállitási probléma'', akkor a magyar nyelvű manual sem segítene rajtad...;)
- nálad hiányzik a megfelelő szakértelem...
- a fordítást végzőkből méginkább...
Sokra mennél az ilyen sorokkal:
PCI Express Frequency [Auto]
A PCI Express frekvenciájának beállítására szolgál. Alapértelmezésben [Auto].
Beállítható értékek: [Auto] [90] ~ [150]

:))

P.S.:
Sajnos aki PC-vel akar foglalkozni, minimális szinten meg kell tanuljon angolul...a nyelvtan nem érdekes (sőt olvasás esetén a kiejtés sem:DDD), de egy pár tucat, pár száz alapszó ismerete elengedhetetlen...vagy legalább egy szótár...:O

primus inter pares

(#1564) zozo2222


zozo2222
csendes tag

Sziasztok!
A topic-ot olvasgatva kicsit vegyesek a vélemények.
Nekem gondom van egy ilyen lappal. Szóval megy akármilyen alkalmazás pl. játék és egyszer csak az irányított karakter elkezd egy irányba menni, mondjuk most éppen balra. Addig nyomja a falat amig ismét meg nem nyomom a bal bombot. Ezt produkálja jobbra, balra, előre, hátra.
A billentyűzetet töbször is cseréltem más-más fajtára is, az XP-Prof. töbször is telepítve lett és még is ezt műveli. Van a körömben egy P5P800SE ami szintén ilyen baromságot művel mostanában. Aki tud kérem segítsen! Elöre is köszönöm.

(#1565) alfonzo válasza zozo2222 (#1564) üzenetére


alfonzo
csendes tag

A4tech egered van?
Mert az SP2 alatt az szokott mászni (csak SP2 alatt).
Nem mindig, de ha valami kis porszem van alatta, akkor az arról visszaverődő fény már elég neki, hogy mozgást érzékeljen.
Ettől függetlenül nekem csak ilyen egereim vannak és nem bántam meg.

(#1566) zozo2222 válasza alfonzo (#1565) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást. :R :R Eszembe jutott az egér is, volt is cserélve ,meg lehúzva a gépröl. Nem oldódott meg a gond.

(#1567) jeenkie válasza Rover623 (#1563) üzenetére


jeenkie
csendes tag

nem a nem értésen volt a hangsuly hanem ez az alaplap nekem is okozott 1 kis fejtörést mint ahogy 1-2 emberkének is itt a topikban olvasva! amugy már megoldodott a probléma! Annyit azért én is értek valamicskét angolul h eligazodok 1-2 szövegen csak a pontos értelmezés miatt szerettem volna 1 magyarnyelvü leirást! Mert nem volt kedvem és idegzetem szotárral bibelödni! :C

(#1568) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok.Van egy p5ld2-es lapom(azért nem a topicjába írtam,mert ott kevesen...nagyon kevesen vannak).Mit kell lekem ahhoz beállítani a biosban;hogy a 64 bites wint fel tudjam rakni?Be kell állítani vhol külön a 64 bites archiektúrát vagy automatikus?

(#1569) SzlobiG válasza Totyi (#1568) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem autómatikus.

(#1570) Totyi válasza SzlobiG (#1569) üzenetére


Totyi
őstag

Igen,az.Kicsit soká jött a válasz;mert azóta már kipróbáltam.

(#1571) Rover623 válasza Totyi (#1570) üzenetére


Rover623
félisten

azóta már kipróbáltam.
Ezt szerettük volna kiprovokálni...:C
Csak SzlobiG még olyan fiatal, olyan hirtelen...olyan kapkodós...:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1572) S.Feri válasza Rover623 (#1571) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Én meg visszatértem, gondolom hiányoztam! :DDD :DDD :DDD ;]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1573) Martin2004 válasza jeenkie (#1560) üzenetére


Martin2004
tag

Hát így láttatlanban elég nehéz tanácsot badni, de van egy ötletem. (Okvastam az ASUS fórumán korábban.)

Telepítés alatt tiltsd le az USB támofgatást.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1574) Martin2004


Martin2004
tag

Énmeg most váltottam 2*512 kingstonról 2* 1GB samu ramokra. Végrre tudom használni a Turbo üzemmódot meg a Hyperpath-t 100 -os terheltség alatt. És gyorsult az mem-írási sebesség is, már nem vagyok lemaradva az Everest grafikonján. Juhéé! Samsung rulez!!! :)) :C :DD

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1575) Totyi válasza Rover623 (#1571) üzenetére


Totyi
őstag

Te aztán nem hazudtolod meg magad. :DD
A stílusodat aztán meg kell szokni... :Y :)

(#1576) Rover623 válasza Martin2004 (#1574) üzenetére


Rover623
félisten

Hát igen...sajna a P5WD2 nagyon mostohán bánik a Kingston-nal...:(
Vannak kivételek is (a 750-es KHX-ek pl. működnek, 712MHz-en gyorsabbak mint az előző 667-es KVR-ek 800MHz-en...ki érti ezt:F Biztos Samsung chipek vannak rajtuk...:DDD), de indulásként senkinek sem javasolnék Kingston memcsit a gépösszerakáshoz egy P5WD2-ben...

primus inter pares

(#1577) Zsoó válasza Fori23 (#1329) üzenetére


Zsoó
tag

Érdekes,nekem a 650 P4-et 4,1 Gigán viszi és ráadásul még a 7800GTX-et is tuningoltam 525/1430-ra.Milyen furcsa! :F
Kissé túl van lihegve ez a táp dolog.A ''Melyik tápegységet vegyem?'' topicban a tápszakik is azt mondják h elég a 400-450W márkás táp.(kivéve SLI)

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1578) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv!

Ha minden igaz, jövőhéten megvan a 950-es prockóm, már alig várom. Kiváncsi leszek a tuningra. A mostani 630-am alig megy 3750-et a lapban.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1579) Fori23 válasza Zsoó (#1577) üzenetére


Fori23
őstag

Egy alapfeszes-re elég, vízhútésnél, ahol azért jobban lehet tolni neki, már nem biztos.
Nem a 450W kevés /nekem még kisebb van/, hanem az ágak elosztása nem túl szerencsés. Ma már annyira a 12V-os ágon van a hangsúly, hogy szinte csak azt kell nézni. Kb. ezt mondják a tápos topicban is.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1580) Zsoó válasza Fori23 (#1579) üzenetére


Zsoó
tag

Ezt aláírom,de a tények magukért beszélnek.Lehet tényleg nem túl szerencsés az ágak elosztása,de mégis viszi a tuningolt konfigomat a CM,és úgy hogy a procinak 1,43Voltot adtam.A teljesítménymérő műszer amit adtak hozzá,az is játék alatt max 250W-ot mért.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1581) Fori23 válasza Zsoó (#1580) üzenetére


Fori23
őstag

Nézd, ezen nincs mit vitatkozni. Azt mondta, néha nem indul el a gép, és ki is kapcsol.
Ez azért utalhat tápra, ha figyelembe veszed, hogy a 12V-os ágak terhelhetősége
144W+120W /12A+10A/. Az 561-es proci ~120W-ot fogyasz, erre jön még +fesz-órajel tuning esetén. Valamint lehet még ott 1-2 HDD, vízpumpa, stb....

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1582) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Új BIOS nincs?

(#1583) Zsoó válasza Fori23 (#1581) üzenetére


Zsoó
tag

Nem is vitatkoztam csak a tényt közöltem h jó arra a konfigra ami nekem van még erős tuning esetén is.Tettem mindezt azért,mert esetleg okulhatnak belőle azon fórumtársak akik rögtön tápot cserélnének h elég a 450W márkás táp.Hangsúlyozom:ehhez hasonló konfighoz,ami nem keveset zabálhat.
De úgy látom még mindíg a CM van SzlobiG-nak is.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1584) keno


keno
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy igencsak hasonló lapot (premium nélkül) egy 630-as procival. Ahogy olvasgattam a topicot sokaknak van ilyen proci, úgyhogy valszeg tudtok segíteni.
Gondoltam tegnap lecsekkolom mit is raktak a gépbe: lássuk a CPU-Z-t! Minden frankó kivéve hogy úgy néz ki 14-es szorzón van a proci; tehát 2800on megy. Ezek után bios, az overclockingot manualra téve jött az első meglepetés: Kellett volna lennie egy olyan lock-os sornak (az alaplap leírás szerint) ami ugye 14-be teszi! Na ilyenem nem volt! Első kérdés: Hogyhogy? Hát tudtommal mindkettőnek tudnia kéne (alaplap,proci). Nem?
Ezekután felraktam az asus probe2-jét és mindent úgy írt ki ahogy lennie kell, tehát 3010-en megy és a hőmérséklet 39-44 fok (CPU) holott a biosban alapjáraton ugye 50 volt nekem!! Melyik az igaz? Gyári hűtővel megy egy nagyon jól szellőző házban és meg is lepődtem az 50-en az írások alapján.
Még egy kérdés/ kérés! Valaki tudna küldeni egy megfelelő bios beállítást!? Ilyenre gondolok hogy memória időzítés, mit, hol érdemes be/kikapcsolni! (667-es samsung memória).
Előre is köszönöm!
keno

(#1585) SzlobiG válasza Zsoó (#1583) üzenetére


SzlobiG
félisten

És az is marad, mer nem az volt a gond tuning terén.:)

(#1586) Fori23 válasza SzlobiG (#1585) üzenetére


Fori23
őstag

Az jó, mert legalább nem kell költekezni.
Jobb a zalmi, mint víz?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1587) SzlobiG válasza Fori23 (#1586) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az én rendszeremtől jobb...

(#1588) Zsoó válasza SzlobiG (#1585) üzenetére


Zsoó
tag

Azémondom! :DD Köszi hogy megerősítettél :))

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1589) dami


dami
tag

Az tény hogy nekem spéciel a 420w-os tápom is elbírta a 4 gigát viszont nállam is kijött eme lapnak betegsége a pillanatra lekapcsolód gép és utána életre kelés.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1590) Zull


Zull
senior tag

Hi!

Megéri beflash-elni a legujabb BIOS-t? Jobb lesz vmi tole? Pl nem mer el annyira az erzekelo, jobb a tuning, vmi plus beallitas, etc...

THX

(#1591) szabi73


szabi73
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy ebbe a lapba bele lehet tenni egy p4 660 3,6ghz 2m/800 64bit socket T procit?

(#1592) SzlobiG válasza szabi73 (#1591) üzenetére


SzlobiG
félisten

Socket T? LGA775 foglalatú a lap.

(#1593) end73 válasza SzlobiG (#1592) üzenetére


end73
aktív tag

Socket T=LGA 775 :P

Intel®

(#1594) szabi73 válasza end73 (#1593) üzenetére


szabi73
csendes tag

Tehát belemegy?

(#1595) end73 válasza szabi73 (#1594) üzenetére


end73
aktív tag

persze h igen :)

Intel®

(#1596) szabi73 válasza end73 (#1595) üzenetére


szabi73
csendes tag

köszi

(#1597) Zull


Zull
senior tag

#1190? [link] :R

(#1598) SzlobiG válasza end73 (#1593) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem láttam még ilyen nevezéssel.:D

(#1599) Zull


Zull
senior tag

Rajottem, hogy lehet azert nem megy a tuning, mert rosszul fixalok le vmit... A PCI-t 33.33mhz-re kell rakni? Es a PCI-E-t mennyire kellene rakni, hogy fixálva legyen? Mert én 100mhz-re raktam, lehet hogy ez a baj? Mert mindennnek adtam boven feszt (CPU 1.5, NB 1.65, FSB termination 1.6, szoval minden kap feszt, de csak 260FSB-ig stabil) Azert vok eien teren lama, mert az elozo lapom az AW8-Max volt, de azon ezek gyarilag le voltak fixalava, nem is lehetett oket allitani.

THX: Zull

(#1600) Fori23 válasza Zull (#1599) üzenetére


Fori23
őstag

Nem kell agyonfeszelni.
Pci-E: 100
Pci: 33.3
EIST: Dis-> ha tuningolsz
A memóriákat egyelőre hagyd a névleges közelében, 533 körül, By SPD, és adj neki 1.9V-ot, hogy biztos ne az legyen a gond.
A többi feszt hagyd auto-n, és előbb keresd meg, mit tud alapfeszen, ebből nagyjából következtethetsz arra, hogy milyen procit fogtál ki. Azután innen indulj feljebb fokozatosan/+fesz,FSB/.
Az FSB termination-t általában nem kell állítani->AUTO
MCH-t is kb. 300FSB fölött, ~4500MHz-nél kell birizgálni. Ha ezt mégis emeled, érdemes az NB-re egy kis 4 centis ventit rakni-> [link]
Ha megvan a proci, ezután jöhet a memória.
A Hyper6-nál vigyázz, mert a hátlapi merevítőn levő műanyagot könnyen átszúrják a kis kondilábak.


[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.