Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Godefroy válasza alfonzo (#1046) üzenetére


Godefroy
senior tag

Köszi a segítséget!

Az AC97re történő átállítást segített (ezt régebben is probáltam de akkor nem jött hang a front panelon)
Az én előlapi csatim egybe öntött nem lehet variálnia lábakkal.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1052) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv!

A címet írd meg priviben, hogy hova álljak ablak alá, vagy menjek kukázni. :DD :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1053) Godefroy válasza S.Feri (#1052) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mindenképp szólok! :))

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1054) brasil


brasil
senior tag

hi
nekem van egy p5wd2 lapom igaz nem premium de jelen esetben nem lényeg.
kérdésem az lenne h menne-e ebben 2db 6800gt sli-ben? és ha igen akkor az teljesítményben hogyan viszonyulna egy nf4-es laphoz?
köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1055) prmcsk válasza brasil (#1054) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem, nem menne.

Emlékeim szerint nem rémlik, hogy bárki is Intel chipsettel stabil SLI-t működtetett
volna.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1056) brasil válasza prmcsk (#1055) üzenetére


brasil
senior tag

hja
én is ettől tartok...akkor cfes vga-kat kell venni:(

esetleg nincs valakinek 2db nv vga-ja h kipróbáljuk:DDD

na télleg várom a poz tapasztalatokat.köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1057) Rover623 válasza prmcsk (#1055) üzenetére


Rover623
félisten

#1047...;)

primus inter pares

(#1058) Rover623 válasza brasil (#1054) üzenetére


Rover623
félisten

megoldható, de teljesítményben elmaradna az NF4-től...a 955-nél csak 4 vonalat kap a második kari...:(
A 16-ról 8-ra csökkenés még minimális veszteség, de a 8-ról 4-re szűkítés már megérezhető...:(((

primus inter pares

(#1059) brasil válasza Rover623 (#1058) üzenetére


brasil
senior tag

jaja.
de már nem aktuális a kérdés mégis ati lesz aztá meglátom arra mit lép.majd utánézek h a crossfire hogyan müxik...

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#1060) prmcsk


prmcsk
addikt

FEL !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1061) gofry válasza prmcsk (#1060) üzenetére


gofry
senior tag

Sziasztok! Én most gondolkodok egy ilyen alaplapra való váltáson, mert a jelenlegi nforce nem nagyon jött be...Az a kérdés, hogy a premiumhoz tényleg jön a wifi tv tuner avagy nem

(#1062) S.Feri válasza gofry (#1061) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Kicsit előrébb válasz részletesebben is van. Jópénzért minden igen, vagyis van wifi.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1063) Rover623 válasza prmcsk (#1060) üzenetére


Rover623
félisten

Üdv prmcsk...:DDD
Jókor hoztad fel a topicot...
Éppen gondolkoztam pár apróságon...ugyanis fáradt tagjaimba kezd visszaköltözni a ''powa''...;)
Zull érdekes dologra hívta fel a figyelmet: minden problémás eset mögött ott a Kingston...?:Y
Természetesen ez így nyers vélemény, Alfonzo és Godefroy csípőből cáfolták ezt...:U
De mi van ha nem pont a Kingston a felelős, kollektíve, de mégis vhol a RAM környékén kell keresgélni a problémák egy részét...?
Helyzet: a Kingston KHX q*rva jó RAM, válogatott, pofás és drága. Köztudott viszont, hogy ritkán teljesít többet mint amit ígér...elvégre a Kingstonnál a MEO is precíz...
Az én KHX5400-as memcsijeim is ilyenek (voltak;))...675MHz-en 4-4-4-12-őt ígért a Kingston (más források szerint 4-4-4-10...:U).
Ehhez képest 4-4-4-8-on is ment, egészen 736MHz-ig...ez fölött semmilyen módon nem lehetett működtetni...még 5-5-5-15-ön se...jóval 2V fölötti feszültségen sem...:(((
Hiába van tehát a modern lapokban szinte minden FSB-hez olyan beállítás ami 800MHz és fölötti órajeleket is adhat a memóknak, nem használhattam...:((
Tehát a KHX-ek mentek a levesbe, és más, lényegesen olcsóbb memcsik kerültek bele (természetesen nem vok hajlandó messzire menni a ''forrás''-tól, ezért KVR667-es Kingstonokat tettem a P5WD2-be...maradtam a kedvenc márkámnál, és az Asus és Alfonzo szerint is szerencsés(ebb) párosításról van/lehet szó..:DD).
És valóban!
Ezek a kb. felébe kerülő modulok lazán hozzák a 800MHz-et, egyenlőre alapfeszen 4-4-4-12 időzítésekkel...:))
A mostanában stabilizálódott üzemi állapota a masinának ez volt:
P4-630@3600(15*240), RAM-ok 720MHz-en, 4-4-4-8 időzítésekkel...sajnos a gép felhasználási területe megkívánja ezt a ''hajtást''...;)
A memóriarendszer teljesítménye a (régi:DDD) Everest-el mérve 7052/2276/79.1 volt...
A ''gagyi'' RAM-ok segítségével ez 7138/2484/75.8-ra módosult...:C
Mint látható, az olvasást már nehéz volt javítani, viszont az írásban szinte maradéktalanul átjött a 10% órajelnövekedés...:R

Az egyik alapprobléma megoldásán felbuzdulva újból átnéztem a procikérdést.
Sajnos itt még mindig gondok vannak, de azért van előrelépés....
Eddigi beállítás: 15*240 (3600MHz), 1.375V-on...sajnos a 4GHz-et már semmiféle feszültségen nem viseli el, és 3.8GHz-től melegszik is...a masszív vízhűtés ellenére...:((

Felraktam a 606-os BIOS-t, szorzó vissza 14-re, és most 1.4V-on megy stabilan 14*267 (3738MHz)-en...és nem melegszik...:C
A 800MHz-es RAM beállítás maradt, viszont a teljesítmény 7729/2788/77.2-re nőtt... :))

Tehát a drága memória olcsóbbra cserélésével és az új BIOS vmint a proci képességeinek kihasználásával szépen feljebb lehetett csavarni a teljesítményt...
Asszem visszateszem a múltkori 530-as P4-est...amelyik a P5AD2-ben 4.2-4.3-on ment levegővel...hátha most magához tér a rendszer...;]

primus inter pares

(#1064) Fori23 válasza Rover623 (#1063) üzenetére


Fori23
őstag

A Kingston-hoz, csak annyit, hogy az IC7-ben nekem is volt 2x256 KHX3200, és 229MHz-nél volt a vége. Ezt 2-3-2-5-nél tudta, állíthattam CL3-,SPD-re, vagy akárhova, feljebb nem ment.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1065) Zull


Zull
senior tag

Ja, itt a kingstoneos dologhoz hozzászólva, nekem két AW8-MAX-om halt meg összesen 11 nap működéstől, és szerintem a mem ölte meg, mind a két esetben, mert ugyan lehetett (túl)hajtani őket, de ha vmit is állítani akartam rajtuk, akkor csúnyán sípolt a lap. És más nem jöhet szóba. Szerintem.

(#1066) prmcsk válasza Rover623 (#1063) üzenetére


prmcsk
addikt

:R Ezek szerint, a sommás konklúzió: Ezekben a lapokban, ha lehet kerüljük a
KHX ramok használatát, mert problémás lehet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1067) Rover623 válasza prmcsk (#1066) üzenetére


Rover623
félisten

Nagyon úgy tűnik...sajnálom erősen...:(((

P.S.:
Hazahoztam az SL7PU-t megint...ha a kölök kidől a gép elől: rebuild...:C

primus inter pares

(#1068) Godefroy válasza Rover623 (#1063) üzenetére


Godefroy
senior tag

Hali!
Épp most cseréltem 256 os Kingstonokat 2db 1 Gb osra.
600 nál vana végük. többet nem mennek.
Igazából etzek is csak átmenetet képeznek, mert 667 esek lesznek bent 500 Ft a különbség, de most nem volt raktáron.

Hát tényleg nem egy kapkodos idegbeteg ramok, ez van.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1069) Godefroy


Godefroy
senior tag

Más.
Valaki játszik a The movies játékkal?
Mert ha igen elmondhatná, bizonyos mennyiségű épület után szaggat-e neki is...

A 1Gb-2Gb upgrade sem segített...

[Szerkesztve]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1070) Fori23 válasza Rover623 (#1063) üzenetére


Fori23
őstag

Azt lehet tudni esetleg, hogy milyen chip-pel készültek ezek a RAM-ok?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1071) Rover623 válasza Fori23 (#1070) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...:U

primus inter pares

(#1072) sz.j


sz.j
nagyúr

Igaz, hogy ''másról szól'' a link de azért ''kevéske'' info itt is található, hátha valakinek pont ez kell. ;)

[link]

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1073) Fori23 válasza Rover623 (#1071) üzenetére


Fori23
őstag

Köszi. Elég egy rövid válasz is, ne írd így ki magad napokra.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1074) Rover623 válasza Fori23 (#1073) üzenetére


Rover623
félisten

Rendben.

P.S.:
Mondjuk, egy arcocska befért volna a hsz.-edbe...:U
Most honnan tudjam, mi az ábra...?
Vagy nem tudod elképzelni, hogy:
1. a KHX-ekről nem feszegettem le a bordát...mivel erősen ragasztva vannak és utána nehéz visszarakni...
2. a KVR-eken Kingston szitázású chipek vannak, és azokról még Én sem tudom kideríteni hogy ki gyártotta őket...
:F

primus inter pares

(#1075) Rover623


Rover623
félisten

És igen...:C
[link]
Az erő visszatért...:DDD
Most már jöhet vmi combosabb VGA...;)

primus inter pares

(#1076) Fori23 válasza Rover623 (#1074) üzenetére


Fori23
őstag

''Most honnan tudjam, mi az ábra...?''-semmi, jókedvem volt. Sajnos ezeket az arcocskákat nem nagyon értem, majd talán ráérzek idővel.
A KVR-ről azért több infó is van, sz.j. linkjében, valamint az ASUS QVL-jében [link] .
Ezek szerint a tied is Hynix chippes.
KHX-nél pl. a négy modulos használatot nem találták megfelelőnek, talán ez elővetítheti azt, hogy kettővel sem nagy szám.
Úgy néz ki, hogy a hynix-es ramok jobban bejönnek jelenleg, de a puding próbája, az evés.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1077) Rover623 válasza Fori23 (#1076) üzenetére


Rover623
félisten

Valóban...ez alapján Infineon-nak tűnik...:R
De a KHX-ről továbbra sincs semmi infó...:DDD
Az enyém KHX5400 volt...nem 6000...;)

primus inter pares

(#1078) Fori23 válasza Rover623 (#1077) üzenetére


Fori23
őstag

Na igen, látom már lentebb. Elég hasonló a jelölésük.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1079) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv!

Még mindig ez a küzdelem :U Bár most kicsit melege van az én újoncomnak is. :DDD Csak mit tudok vele kezdeni, vegyek rá egy vizet?

PRMCSK: légyszi külld már el nekem a vízhűtésed részeinek a pontos nevét.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1080) end73


end73
aktív tag

up! ennek a remek lapnak!

Intel®

(#1081) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy MSI P4N Diamond lap van a gépemben, amiben egy óriásit csalódtam, nem is értem hogy miért döntöttem e mellett. :O

ASUS P5WD2 /-E Premium, 975x/ alaplapban gondolkozok. Jövő feb-marc magasságában szándékozok váltani.

Mit gondoltok érdemes-e cserélni :F

(#1082) Fori23


Fori23
őstag

Ha már memókról volt szó, kicsit próbálgattam a ramjaimat.
Érdekes, egy 533-asból kijön 930MHz [link] ,igaz nem egy világbajnok időzítésekkel.
Ahogy nézem, még lehet benne egy pici.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1083) dami


dami
tag

Hello mindenki

Mostanság vennék új alaplapot és a kérdésem az lenne hogy bátran választhatom Asus eme termékét, mert az elején amit olvasgattam kicsit elszomorított hogy vannak gondok vele. Most már okés a cucc?

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1084) Rover623 válasza dami (#1083) üzenetére


Rover623
félisten

Ippeg ma raktam össze egy P5WD2 (nem premium), P4 630, noname DDR2-533 csomagot, teljesen korrektül működik, normális hőviszonyok, normális teljesítmén...húzni nem mertem...;]

primus inter pares

(#1085) SeatZola


SeatZola
őstag

Üdv Mindenkinek! Aláírásbeli konfigomban CPU alapon 38C, terhelve 50-52C. Ez normális? Ja, egy Artic Cooling Freezer 7 Pro hűti.

Rappi

(#1086) Godefroy válasza dami (#1083) üzenetére


Godefroy
senior tag

Hali!

A forumot olvasgatva, én is félve vettem meg egy kicsit a lapot.
De az azóta eltelt 1 hónap alatt semmi problémám nem volt vele (az audio front kivezetését kivéve de az is csak beállítás volt nem hiba) így nyugodt szívvel ajánlhatom.
A gép azóta gyakorlatilag 24 órát m1 egy nap legfeljebb fél órát van kikapcsolva amikor upload van nem download.
Kicsit sok benne a beállítási lehetőség amiben néha el lehet tévedni de végülis ez nem bug hanem feature ;]

Nekem Bios 0606 és remekül bevált.


[Szerkesztve]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#1087) S.Feri válasza dami (#1083) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Nekem már az elején bevállt, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. :C

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1088) S.Feri válasza SeatZola (#1085) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Igen normális, bár nekem most alapon 34-44 között van, bár attól függ milyen meleg van a lakásban. A 630am nekem is ennyi volt alapon kb. :P

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1089) SeatZola válasza S.Feri (#1088) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Nekem sem sokáig ez a 640 fog a gépben figyelni. Most keresek és is D 840-et. ;)
Ja, ha valakinek van eladó, kérem jelezze!!! :Y

Rappi

(#1090) dami


dami
tag

Hali

Köszi a válaszokat. Már csak egy gondom van hogy a jelenlegi 4 db IDE eszközömet elfelejthetem. Muszáj lesz vennem SATA vinyót és kidobhatom a cd írómat vagy veszek neki egy külső házat mert még jó és inkább azzal írok cdt. Ehh ez a rohanó technológia :((( és állandó fejlesztgetés.

A bűn nem kifizetödő, fájdalom mindenkinek !

(#1091) S.Feri válasza dami (#1090) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Vegyél satás írót, bár nem olcsó! De 4 ide motyival ebír ez a lap is. :U

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1092) SeatZola


SeatZola
őstag

Békés Boldog Karácsonyt minden Tisztelt topic író-olvasó tagnak!

Rappi

(#1093) MarKoo


MarKoo
őstag

Nagyon gondolkozok, hogy kell-e nekem a Premium?! Lehet elég lenne a sima. :U
Nem kell nekem második Gigabit Ethernet, optikai kimenet és IEE1394. Egyedül az SLI bridge aggaszt, mert ki tudja, hátha meggondolja magát az nVidia.... ;]

(#1094) Jenki


Jenki
csendes tag

Csákány !

A 946-os hozzászólásban leírtakra, hosszu szarakodás után a köv. végeredmény körvonalazódott.
A csippanás kimaradásakor a Windows betöltött csak mivel nem volt kép a fiókból való átlépést nem tudtuk folytatni.Majd 2-szer tab. és enter ------->Windows muzsika.
Végeredmény: Nem mindig adott ki jelet a monitor felé a lap.
Majd áttettük a 2.es PCI Express x 16-os foglalatba és megtörtént a csoda !!!!!
Minden újra indításra elindul a masina, vagyis mindig van kép, igaz egy kicsit tovább agyal a kicsike.
Úgyhogy alaplap a bűnös, csak még mindig nem értem hogy miért csinálja rendszertelenül!
Szerintetek ? ? ? ? ? ?

:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

HATAPOTATA

(#1095) Fori23 válasza Jenki (#1094) üzenetére


Fori23
őstag

Azért ez még mindig lehet akármi. Nekem most ugyanaz a VGA-m van mint neked.
Én úgy tudom, a 2.PCI-E csak négyszeres. Próbáld meg, hogy visszarakod, és biosban a PCI-E-t fix 100-ra állítod. Ha elindul, nézd meg, mi szerepel vele azonos IRQ-n /USB, stb./, és ideiglenesen szüntesd meg azt az eszközt, majd nézd meg változott-e valami. Estleg próba másik másik VGA-val.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1096) Jenki válasza Fori23 (#1095) üzenetére


Jenki
csendes tag

A VGA-n lévő ventilátor nálad mennyire zug ? Nekem egy idő óta hangosabb mint a cpu, táp és a ház ventik összességében.
Bosszantó !!! Lehet ezt cserélni, vagy valamit ártani neki hogy ne morogjon ?

:F :F :F :F :F :F :F :F

HATAPOTATA

(#1097) Templomegere


Templomegere
senior tag

sziasztok , szükségem lenne egy SLI összekötő kábelre , ha valakinek itt ilyen alaplapja van , és nem érzi szükségét , én megvenném tőle !!!

köszi !

(#1098) Ati007


Ati007
őstag

gondoltam hogy menni fog ebben a lapban is a 955EE proci!
[link]

(#1099) B@dsector válasza Ati007 (#1098) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Minden bizonnyal gurulni fog benne, mert ASUS P5WD2 Premium (LGA775, Intel 955X Express) alaplappal tesztelték a ''955 EE Presler''-t. ;] :))

(#1100) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Esetleg valaki nem tudja, hogy hol lehet kapni ASUS P5WD2-E Premium [975x chipset] alaplapot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.