Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) norbert1998 válasza soldi3r (#3100) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem vagyok angol :D de ebay-en így írják, váltani meg már lusta voltam :B

Drv8825 elviszi az olyan motort még? Elvileg 2.2a-ig lehet terhelni bordával darabját.

[ Szerkesztve ]

(#3102) hermit


hermit
tag

Sziasztok,

klon meganal (Mega 2560 R3 CH340) elofordul, hogy nem mukodik alapbol (nincs bekapcsolva, vagy nincs is benne) a wdt; ill. talalkozott mar valaki ilyennel?

Ezzel a koddal probalnom a wdt-t, de nem muxik, sot lefagy tole a cucc. Ha ez a sor benne van barmilyen parameterrel, akkor fagy meg (feltolteni meg fel tudom, utana a parametertol fuggoen 0-2 villog a led es utana mar csak aramtalanitas utan lehet ra ujra feltolteni barmit):

wdt_enable(WDTO_4S);

(#3103) soldi3r válasza norbert1998 (#3101) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem tudom, a CNC-t nem bizom az Arduinora, arra szerintem nem ez a legjobb megoldas.

E30 (oo=[][]=oo)

(#3104) hermit válasza hermit (#3102) üzenetére


hermit
tag

Eljutottam odaig, hogy ujra akar indulni, de vmiert nem tud, akkor fagy le. Vilagit a zold es a piros led is egyfolytaban.
Aramtalanitas, majd utana ujra mukodik addig, amig a wdt szerint nem kellene ujraindulnia. Szoval mukodik a wdt, mert ujra akarja inditani, csak vmiert nem tudja... :-/

(#3105) tvamos válasza Gergosz2 (#3082) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most en is szeretnek venni 3 egyformat. De inkabb csak vagy, nincs igazi elszanas... :(

(#3083) szaci92
Ha ram hallgatsz, ilyesmit az e-bayrol, banggoodrol, gearbestrol, esetleg a hobbykingrol veszel. Vagy barhonnan, csak nem a vaterarol. Nezz szet a http://hobbirobot.hu/-n is.

Amugy milyen, es mekkora robotot akarsz?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3106) tvamos válasza Teasüti (#3099) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olyan kicsi az idoallando, azt csak szkopon fogod latni, multimeteren nem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3107) fpeter84 válasza szaci92 (#3083) üzenetére


fpeter84
senior tag

A magyarországi készlettel dolgozó vaterást nem zárnám ki, de azt aki csak a nevedre kínából megrendeli az a vicc kategória - ennyi erővel Te is megveheted... Pont most a napokban rendeltem ilyen L293D shieldet - ez volt a legolcsóbb normálisnak tűnő forrás: [link]

(#3108) Janos250 válasza fpeter84 (#3107) üzenetére


Janos250
őstag

"magyarországi készlettel dolgozó vaterás"-nál 1500 Ft az, amit Te 1.90 $-ért vettél szállítással együtt. Majdnem háromszorosa a vaterán. Na, én ezért zárnám ki a készlettel rendelkező vaterások 99%-át is!
Ő is Kínából veszi 1.90 $-ért, csak egy hónappal korábban.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#3109) Janos250 válasza fpeter84 (#3107) üzenetére


Janos250
őstag

Látom, Aliexpressről rendelted. Ott csak kártyával lehet fizetni, meg kell adnod a kártyád adatait. Elég biztonságos az Ali, vagy találtál valami más fizetési lehetőséget?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#3110) Gergosz2 válasza Janos250 (#3109) üzenetére


Gergosz2
veterán

Elég biztonságos az Ali,

Az. Én már többet rendeltem, főleg IC-ket, onnan mint ebayről. Sokkal.

(#3107) fpeter84

de azt aki csak a nevedre kínából megrendeli az a vicc kategória

Teljesen egyetértek. Aért pofátlanság van benne rendesen, mert még a képet a hirdetésből lopják le, és paint-tel kitakarják a eladó nevét. Aki nem hajlandó PayPal-t csinálni az mondjuk meg is érdemli, hogy így lehúzzák.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3111) fpeter84 válasza Janos250 (#3108) üzenetére


fpeter84
senior tag

Aki itthon készletez az maga kockáztatja a vámot, ha ipari mennyiségben tolja akkor talán számlát is ad róla és áfát fizet, plusz az itthoni postaköltség - így már annyira nem nagy csoda az ára. 99%-ban én is kínából rendelem a dolgaimat, csak azért írtam hogy nem zárom ki az ilyeneket mert időnként jöhet jól ha 1-2-3 nap alatt megkapom amire szükségem van...

eBay esetén a Paypal-ban, Ali esetén az AliPay rendszerében kell megbíznod, nekik kell kiadnod a kártyaadataidat, de maga a kereskedő egyik esetben sem lát belőled többet egy email címnél. Annyi, hogy az Ali buyer protection picit gyengébb mint az eBay-é. Utóbbi nagyon automatikusan a vásárló javára dönt ha pl nincsen tracking és elveszik valami, és nem csinálod ezt notóriusan minden második csomaggal. Ali-n picit többet kell focizni, tovább húzhatja az időt az eladó, gyakoribb a tracking - bár az utóbbi időben már ez sem igaz annyira. Ráadásul Ali-n egyre gyakoribb a fake tracking, amilyen esetben fogalmam sincsen hogy hogyan kezelné a problémás helyzetet a staff. Pár év alatt 3-400 vásárlás és sokezer $ elköltése után is abszolút megbízhatónak tartom mindkét rendszert, csak tudni kell kiszűrni a potenciális csalókat: feltűnően sokkal olcsóbb mint az átlag, kezdő user (kínainál a 100 alatti eladás), nem 98-99%-os minősítés, stb...

(#3112) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki arduino megán TFT 320QVT 9341 +shield-et?
Nekem nem akar semmilyen kódót elfogadni,vsak a fehér kijelző van.

(#3113) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3112) üzenetére


Gergosz2
veterán

Igen, használtam ilyet.

UTFT-vel próbáld azzal működik. Ott van hozzá a UTOUCH a érintő funkciókhoz és persze mindegyik zip-ben egy pdf, amiben leírja, mit hova kell dugni.

De előre szólok, hogyha direktbe rádugod akkor nem fog menni. Ha shield alatt pedig arra gondolsz ami ezen a képen a bal felső sarokban van, akkor meg arra figyelj, hogy melyik lábnak melyik felel meg. Van egy ilyenem is itthon, azt hiszem egy az egyben az kiosztása mint ami az UTFT constructor-ában van.

Mondjuk ezt a shiledet is kicsit módosítottam, mert ha a tápra teszel egy tranzisztort, akkor teljesen ki lehet kapcsolni a kijelzőt ami azért nem rossz. De pl olyat simán meglehet csinálni vele, hogy érintésre meg felkeljen, és a kijelző "szerencsére" nem az típus, hogy egy fuvallatra is érzékeljen, de azért teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3114) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3113) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Pont ilyen shieldem van,mit linkeltél,és a kódot is onnan szedtem,de valamiért nem akarja az igazságot

(#3115) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3114) üzenetére


Gergosz2
veterán

tipikus hibák:

1, rosszul kötötted be
2, nem a megfelelő LCD drivert választottad ki a kódban. Ezekben SSD1289 van.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3116) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3115) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Shieldel raktam össze,másféleképpen nem is lehet összedugni,persze azért még ott van a lábkiosztás.
Utft mappán belűl is rengeteg lehetőség van,arduino avr,chipkit stb.
Arduino avr-t választottam és azon is belűl még sok más van. Touch,button,demo stb
Mindegyiket betöltöttem de semmi.
Ha esetleg van valami ötleted az jól jönne. Holnap átnézem a lábkiosztást,ma már túl fáradt vagyok.
Köszi

(#3117) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3116) üzenetére


Gergosz2
veterán

??

csomagold ki és az egészet másod a libraries mappába.

Olvasd el a dokumentációját, mert ott látni fogod, hova kell írni. Hint: UTFT.pf 3. (számozott!) oldal legeleje.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3118) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3117) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Szia!
Kicsomagoltam,a dokumentáció mappában lévő pdf-ket elolvastam,bár angol tudásom gyatra :O
Ezt töltöttem be de szintén üres képernyő és ezt írja ki

(#3119) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3118) üzenetére


Gergosz2
veterán

Wow!

Az nem kevés warning. Melyik verzió van fent az arduino fordítóból?

Szerk:

Meg úgy nézem, hogy a arduino telepítési mappájába tetted be. Nem tudom, hogy ott is működik-e rendesen de úgy tudom, hogy, és én is így szoktam csinálni, hogy a

C:\Users\<Felhasználó>\Documents\Arduino\libraries

mappába kell rakn i ezeket, és ő is oda rakja Manage librariest használva.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3120) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3119) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

a legújabb verzió van fent.
Na átrakom oda,ahova te is és megpróbálom

(#3121) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3120) üzenetére


Gergosz2
veterán

a legújabb nálam nem volt az igazi, mert rengeteg error-t dobott a library-kre. Én nálam 1.6.5 van fent.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3122) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3119) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Beraktam oda,ahova te is és akkor sem jó :O

Leszedem akkor az 1.6.5 és felrakom

[ Szerkesztve ]

(#3123) Daszkalosz19 válasza Daszkalosz19 (#3122) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Na felraktam,viszont a dokumentum mappába arduino mappa nem létezik :(

(#3124) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3123) üzenetére


Gergosz2
veterán

C meghajtón menj a felhasználókba. Windows 8 alatt ha van ékezetes karakter a windows felhasználó nevedben akkor két mappát látsz ott, egy aminek ugyan az a neve, egy másikat ami az ékezetes karaktereket kicserélte másra. Az utóbbiban lesz benne.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3125) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3124) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Közbe megtaláltam :)
Kicsit eldugta

(#3126) Daszkalosz19 válasza Daszkalosz19 (#3125) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Nos! Sikerült feltölteni hiba nélkül,de a képernyő még mindig fehér :(
Nem tudom mitévő legyek. Lehet rossz a kijelző?

(#3127) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3126) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link] :U

Nézd meg, hogy az adapter mit hova rak. Olvasd el a doksiját is, nézd meg a kódot is, hogy azért értsed is meg, hogy mit csinál, ne csak az legyen, hogy valamit leszedsz netről feltöltöd és kész. A pdf-ben minden le van írva, ami jó, mert sok arduinos library nulla szinten van dokumentálva.

Szerk:

Írd a konstruktorban az LCD driver SSD1289-re.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3128) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3127) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

A drivert azt hogy tudom kiválasztani?
Bocsi a tudatlanságomért,de most kezdtem csak el arduinoval foglalkozni

(#3129) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3128) üzenetére


Gergosz2
veterán

itt : UTFT myGLCD(SSD1289,38,39,40,41);

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3130) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3129) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

ezt nem automatikusan válassza ki? Vagy nekem kell feltelepíteni?
Mert a kódban nem látok ilyet
ilyen van UTFT myGLCD(TFT22SHLD,3,4,7,5,6);

[ Szerkesztve ]

(#3131) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3130) üzenetére


Gergosz2
veterán

na jó , kezd elszállni a dolog. :U

Mondtam, hogy olvasd el a kódot és hozzá a doksit is. Amúgy a példa progi 31. sorában kell átírni a drivert. És nem, nem választja ki automatikusan.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3132) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3131) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Rendben,köszönöm a segítségedet

(#3133) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3130) üzenetére


Gergosz2
veterán

UTFT myGLCD(TFT22SHLD,3,4,7,5,6); ----> UTFT myGLCD(SSD1289,38,39,40,41);

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3134) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3133) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Köszi,átírtam,feltöltötte,de semmi.
Mindegy feladom egy időre.
Nagyon köszönöm a segítségedet és a türelmet hozzám :R

(#3135) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3133) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Nos sikerült életre keltenem a a kijelzőt!
Nem ssd1289 driver kell,hanem ili9341. De ezt sajnos nem látja a program,csak az ili9327-et!
Azzal az a gond,hogy elcsúszik a képernyő.
Rengeteg ili9341 drivert töltöttem le,de sajnos egyik sem volt jó!

(#3136) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3135) üzenetére


Gergosz2
veterán

na igen.

Én direkt olyat vettem, amiben nem ili9341 driver van, mert egyszerűen nem találtam olyan library-t amivel rendesen működésre lehetne bírni. Vagy csak a kijelzőt tudtam működésre bírni, vagy csak touch részét, de azt sem tökéletesen.

Bár fene tudja, úgy rémlik ezt is támogatja az UTFT.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3137) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3136) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Elvileg támogatja,a driver mappa ott van de semmire sem használható :(
Lehet eladom és veszek egy másik tft kijelzőt,ami más driverrel müxik.
Azért keresgélek,hátha lesz megoldás rá

(#3138) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3136) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

És elvileg ssd1289 driverrel kéne mennie,az adatlapján ez van.
Ilyen ez az ebay :(

(#3139) fpeter84 válasza Daszkalosz19 (#3138) üzenetére


fpeter84
senior tag

ha kamuzott az eladó és tracking nélkül jött, akkor ez az a szituáció amikor azt mondom hogy nem érkezett meg, refund :W

egyébként az elcsúszásra: felbontás esetleg rosszul definiálva? Még az is lehet hogy más a felbontása mint aminek hirdették, pár standard értékkel érdemes próbálkozni hogy miként befolyásolja a viselkedését...

(#3140) tibi-d válasza Daszkalosz19 (#3137) üzenetére


tibi-d
tag

Én is sokat vacakoltam a TFT-vel, mire használható állapotba hoztam. Minden kijelzőt érdemes kalibrálni használat előtt, mert a Touch pad nem a kijelzett ábra felett érzékelhet, hanem elcsúsztatva, ami zavaró lehet. Volt olyan kijelző, ahol a fent-lent, bal-jobb is fel volt cserélődve.

(#3141) gyapo11 válasza fpeter84 (#3139) üzenetére


gyapo11
őstag

Hazudni azért nem kellene. Simán az igazat kell megírni, esetleg szemléltetni fényképekkel vagy videóval. Nekem is volt olyan telóakkum, amit nem töltött a teló, mert a beépített ellenállás teljesen más értékű volt. Küldtem fotókat, amin jól látszott a mérés módja és mért érték, és visszaküldte a pénzt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#3142) fpeter84 válasza gyapo11 (#3141) üzenetére


fpeter84
senior tag

Csak ugye ha egyszer azt mondtad hogy megjött, akkor neki joga van azt mondani hogy küldjed vissza - ezt mondjuk baromságnak tartom az ebay és ali részéről, ha valami nem felel meg a leírásnak akkor azt automatikusan ugyanabba a kategóriába kellene sorolniuk, mint a meg nem érkezettek... Szóval értékfüggően kezelem az ilyen helyzeteket, meg hogy tulképp mennyire is kamuzott az eladó - tudatos lehet a dolog vagy véletlen. Van olyan szitu, amikor egyértelműen tudatosan kamuzik, jobbnak tünteti fel az áruját mint ami, a drágább cucc/konfig helyett az olcsóbb belsejűt küldi, vagy átverős memkártya, pendrive stb... De tény hogy a sokszáz vásárlásom alatt elég ritkán futottam ilyen szituációba, meg kell tanulni olvasni a sorok között, feedbackselector-t használni, olyantól vásárolni akin látszik hogy nem akar negatívot gyűjteni tehát ha szabályosan panaszkodok akkor korrektül fog eljárni, stb...

Az az akku valszeg nem akku, hanem mezei szárazelem volt direkt átverésre gyártva - nekem is volt ilyenem. Meg olyan USB hub is, amin valójában nem volt chip csak valami kamu csepp és a vezetékek simán csak körbejárták a 4 aljzatot, gyakorlatilag csak egy "hosszabbító" volt kifejezetten átverésre gyártva... :))

[ Szerkesztve ]

(#3143) Daszkalosz19 válasza fpeter84 (#3139) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Más felbontást is kipróbáltam,azzal sem jó!
Visszaküldeni nem fogom,mert ugye engem terhel a szállítási költség. Persze azért írok neki,mert a termékinfónál is az ssd1289 driver van megadva és meg sem moccan rá kijelző!

(#3144) Daszkalosz19 válasza tibi-d (#3140) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

igen,azzal szerettem volna kezdeni,de nem tudtam a csúszás miatt megcsinálni

(#3145) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3144) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem az lesz a baj, hogy nem a hozzá való driverrel használod. ILI9341-gyel is mennie kéne.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3146) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3145) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Az ILI9341 mappában két mappa is van s4p,s5p.
A myglcd-be beírom az ili9341-et és fekete marad és ellenőrzéskor hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#3147) Gergosz2 válasza Daszkalosz19 (#3146) üzenetére


Gergosz2
veterán

Megint csak azt tudom mondani, hogy nem olvastad el a doksiját. :U

Ott írja, hogy az ILI9341-et csak Serial módban támogatja.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3148) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3147) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Na ezen átsiklottam :U

(#3149) Daszkalosz19 válasza Gergosz2 (#3147) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Sajnos serial módban sem támogatja :(

(#3150) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Nemrég kezdtem az arduino világába bele, és nem értek pár dolgot.
(pro mini) atmega 168
16 Kbytes flash (program)
512 bytes EEPROM
1Kbytes internal SRAM
[http://www.atmel.com/images/doc2545.pdf]

A programom feltöltődik a flash-be, (aminek élettartama 10.000 írás/törlés (tehát az olvasás nem rontja az élettartalmát?)), azután dolgozik a processzor (aminek élettartalma mennyi és mitől függ?), és idő közben a SRAM-ba (mint főtárba, aminek megint nem tudom mi az élettartama, és mitől függ) dobálja a futás közbeni értékeket.
Nah az igazi kérdésem az, hogy az EEPROM minek van?
Elméletileg Bios-t szoktak ilyen tárolóra "égetni" nem? ROM, ami elektronikusan írható, és gyors elérésű, ellenben a flash-al (ami lassabb elérésű, de még mindig ROM család leszármazott, de ez most lényegtelen...).
Cserébe a flasht valami csomagonként (1 byte?) lehet írni/olvasni, az EEPROM-ot meg bitenként nem?

Mire való az EEPROM az arduba, és mért a flash-re "égetem" a programom?

Ha butaságot kérdeztem, meglehet, és utólagosan is elnézést kérek! Bármilyen építő hozzászólást köszönök!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.