Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) #68216320 válasza lanszelot (#20349) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem, de biztos vagyok benne, hogy nem fogok Kaliforniából rendelni usb-s floppy-t :DDD
Másrészt a cél mcu-alapú vezérlés lett volna, de ViZion fórumtag is rámutatott, olyan jellegű project nincsen, ami ezt teljesen megvalósítaná. Ergo marad a kész céleszköz átépítése.

[ Szerkesztve ]

(#20352) its_grandpa válasza lanszelot (#20330) üzenetére


its_grandpa
tag

>>.... mindegy melyik chippen. Általában az a 2-es pin.
Nem mindegy - Uno WiFiRev.2, Due, Zero, MKR Family and 101 boards the interrupt number = pin number.

>> Serial print -ek lényegtelenek, az csak az ellenőrzéshez kellettek.
Aha, ellenőrzés - sem a counter, sem a currentDir változó értékét nem módosítod.

Egy kis olvasni/tanulni való - [link]

>>'digitalPinToInterrupt' was not declared in this scope.
Hát igen, ehhez a makróhoz bizony kell egy #include <pins_arduino.h>

>>Mi az az ISR?
A milánói kedvenc kocsmámba van kiírva,rövidítés. Itt Senkisem Római.

A többiek kommentjeit olvasva úgy látom a stílusod náluk sem aratott osztatlan sikert.
Én elgondolkoznék a helyedben.

(#20353) PHM válasza #68216320 (#20351) üzenetére


PHM
addikt

Nem tudom, nem megoldás-e egy superdisk (LS120, vagy A-drive) beszerzése.
Ő IDE portra csatlakozik, így könnyen illeszthető a PC-hez.
Ráadásul a legyengült floppy lemezeket is képes írni-olvasni.
Van USB-s változata is.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#20354) Janos250 válasza fpeter84 (#20350) üzenetére


Janos250
őstag

Most nem tudok részletesen elmélyedni a dologban, de nagyon érdekes project.
Az ESP32-n ne csinálj új HardwareSerial példányt (new), mert a Serial-ek már eleve adottak. Serial, Serial1 ...
(HardwareSerial.cpp)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#20355) #68216320 válasza PHM (#20353) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem vág témába ezért offolom a választ.
Alapvetően az LS120 jó megoldás is lehet és köszi az ötletet. Van is egy a szekrényben, de úgy emlékszem az is ATAPI megoldást használ az IDE porton, ahogyan az IDE portos ZIP drive, nem pedig ATA protokolt.
Ez pedig azt eredményezi, hogy igen kevés usb-ide vezérlő képes működtetni. Nekem több fajta vezérlőm is van, de egyikkel sem működött eddig. Pedig próbáltam sima 40pin és laptop 44pin adapterekkel is megoldani. (Mármint ZIP drive-ot, az LS120-al nem tettem próbát, viszont kíváncsiságból kipróbálom)
Másrészt sajnos az LS120 igen érzékeny és a retro fórumokon rengeteg leszakdt fej problémával találkozni. Szóval nem biztos, hogy sokáig kitartana.

Ma reggel jutott viszont eszembe a legkézenfekvőbb megoldás az eredeti probléma elhárítására. A probléma ugye a Teac drive-ok (ez van a slim usb fdd-ben, vezérlők különböznek) pontatlan beállítása.
Namármost van minekünk egy 14 napos elállási jogunk és bár drágább alapban, de mondjuk Alza vásárlás esetén van azonnali cseregarancia kis plusz pénzért.
Szóval addig próbálgathatom ezeket, amíg nem jutok egy normális darabhoz.

Másrészt egyéb megoldásokhoz nagyon érdekes a Greaseweazle project.
Ez ugye nyers adatokat ad vissza és vezérlőjeleket fogad a saját protokolon, de érdekes a mindenre is alkalmas fdd kifejlesztéséhez.

Közben belefutottam egy ilyenbe is. Ez nagyon jó azoknak akik alapkiépítésű Amiga-t használnak és a netről letöltött anyagokat szeretnék lemezre kiírni, amit aztán a gépben használhatnak tovább. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20356) Aryes válasza #68216320 (#20355) üzenetére


Aryes
nagyúr

Komolyan érdekel, írd már meg, hogy miért nem jó egy olyan célgép, amit tegnap linkeltem neked (YouTube videó)!

Más: nem kerestem még utána, de olyan projekt nincs, ahol Raspberry Pi zero-t használnak vezérlőnek? Annál az USB közvetlenül a processzorral van összekötve (OTG), és eleve van olyan módja (usb gadget), ahol különböző USB eszközöket tud emulálni (mass storage, keyboard, mouse), talán egyszerűbben meg lehetne oldani vele egy floppy emulációt, mint mikrokontrollerrel.

szerk.: Nocsak.
https://hackaday.com/2021/03/30/a-floppy-controller-for-the-raspberry-pi/

Ez meg pi mikrokontroller:
https://community.element14.com/products/raspberry-pi/raspberrypi_projects/b/blog/posts/happy-pi-day---rpi-pico-floppy-disk-controller

[ Szerkesztve ]

(#20357) #68216320 válasza Aryes (#20356) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mert nem akarok egy komplett pc-t azert tartani, hogy mondjuk a netrol leszedett anyagot usb-n atvigyem arra, majd azon kiirjam lemezre, amit atviszek az adott gepemre. Majd ugyanez visszafele, ha a retro gepemen elkeszitett cuccot akarom mondjuk elkuldeni valakinek. Erre piszkosul felesleges tartani egy kulon gepet monitorral, billentyuzettel, miegyebbel.
Amikor meg nem kell akkor kerulgethetem. Minek???

A linkelt cuccokkal ugyanaz van, mint az összes többi project-el.
Nem jelenik meg az OS-en közvetlen hardverként.
De, hogy érthető legyen:
Az USB portra dugva nem jelenik meg az A: meghajtó a fájlkezelőben és nem tudok hagyományos módon írni/olvasni/formátni vele 1.44/720 formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#20358) Aryes válasza #68216320 (#20357) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ok, látom már, hogy te inkább problémát keresel, nem pedig megoldást. :DDD

(#20359) #68216320 válasza Aryes (#20358) üzenetére


#68216320
törölt tag

... hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#20360) Wolfram


Wolfram
aktív tag

ESP8266 újraindul 40-50 percenként.
ESP.getResetInfoPtr()->reason 4-es kódot mutat.
A kódban nincs reset parancs, mitől indulhat újra? Úgy tűnik nincs exception mert akkor 2-es lenne a kód. :U

(#20361) Aryes válasza Wolfram (#20360) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#20362) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Készítettem egy panelt, amin egy ATMEGA88PA foglal helyet. Kivezettem az ISP csatlakozóit tüskesorra(5V, GND, SCK, MISO,MOSI, RESET), van külső kvarc 16Mhz-es, illetve reset felhúzó ellenállás is. Az IC használt, nem tudom miből való!

Összekötöttem egy Arduino UNO-val, 10,11,12,13 pineken illetve a tápot.
(Arduino-ra feltettem az ISP példaprogit)
Átállítottam az ATMEG88-ra, beállítottam hogy legyen Bootloader, megnyitva a feltöltendő kód. Programfeltöltés programozóval, de nem tudja feltenni rá.
Hiba alul

Tudom bárhogyan ellenőrizni, hogy egyáltalán életképes-e az ATMEGA88?

Hibaüzenet:
avrdude error: Yikes! Invalid device signature.
avrdude error: expected signature for ATmega88P is 1E 93 0F
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

a kiválasztott soros port
nem létezik vagy az alaplap nincs csatlakoztatva

Köszönöm!

(#20363) PHM válasza #68216320 (#20359) üzenetére


PHM
addikt

Nekem egy ilyen van, s igaz régen, még XP alatt használtam utoljára,
de gond nélkül lehetett vele írni-olvasni az 1,44-es lemezeket:

Lehet, hogy előkeresem, megnézni, működik-e Win11 alatt.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#20364) fpeter84 válasza Janos250 (#20354) üzenetére


fpeter84
senior tag

éppen turkálom egy A6 C5 canbus hálózatait (elsősorban a powertrain vonalat), térképezgetem fel hogy milyen adatokat tudok onnan kinyerni, és azon agyaltam hogy hogyan lehetne a legjobban megjeleníteni őket, ha valami kis LCD-nél többet akarok? saját program windows-os tableten/laptopon? vb6 és delphi7 amivel utoljára játszottam... :D vagy androidos program a fejegységen? ahhoz se konyítok, eddig a MIT app inventor volt a legmagasabb szint, de abban agyhalál lenne ennyi mindent össze puzzle-özni... ekkor jutott eszembe, hogy mi lenne ha egy ELM327-et emulálva a droidos Torque jelenítené meg a dolgokat? elkezdtem guglizni hogy hogyan is néz ki a protokoll, mi lenne a minimum amivel át tudnám verni az app-ot, erre belefutottam ebbe a szuper kis projektbe... Nano+HC06 BT adapterrel működött is pöcc-röff, de mivel a canbus-ról összeszedett adatokból szeretném etetni, a legkézenfekvőbb az lenne ha a natív BT-s és CAN-es ESP32-vel menne, esetleg a 2 CAN miatt a DUE+HC06... de sajnos sosem álltak össze a fejemben igazán tökéletesen ezek az objektum-orientált dolgok, csak totózok kísérletezek aztán van amikor sikerül ráérezni, de most sehogy sem akar menni...

(#20365) Tomika86 válasza fpeter84 (#20364) üzenetére


Tomika86
senior tag

Én Vw motorvezérlőt olvasok esp32vel can buszról, nextion kijelzőn használom fel. Ez a vw még a legelső can buszos verzió sajna, sokminden nincs.

(#20366) fpeter84 válasza Tomika86 (#20365) üzenetére


fpeter84
senior tag

melyik generáció, ott már ki van vezetve valamelyik canbus az obd csatira? mert A6 C5-nél még nincsen... a diagnosztika csak K és L-en éri el, a 3-4 canbus hálózat csak belső használatra van a különböző vezérlők között. no ebbe másztam bele a műszerfal mögött, mert az a gateway, ott összefut minden - csináltam Y leágaztató kábeleket így mindenhez hozzáférek. találtam egy német nyelvű pdf-et az EDC15P vezérlőről, abból próbálok google translate-el minél többet megérteni, illetve azon túl is sokmindent lehet találni guglizva. elég sok információ megtalálható rajta...

(#20367) razorbenke92 válasza Tomika86 (#20362) üzenetére

Ha az IC használt, elképzelhető, hogy kilőtték rajta a reset pint a RSTDISBL fuse-al.

Ebben az esetben sima ICSP programozóval nem tudod írni, amíg az efuse-t ki nem iktatod egy high-voltage-programmerrel.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20368) Tomika86 válasza fpeter84 (#20366) üzenetére


Tomika86
senior tag

Bosch edc15p+ motorvezérlő, 2001 körüli passat, stb.
Pl turbónyomast nem tudok olvasni.
Vízhőfok, fordulatot használom, ezen kívül nem sok értelmes van.

(csak motorvezérlő van, nem személyautóban)

(#20369) Tomika86 válasza razorbenke92 (#20367) üzenetére


Tomika86
senior tag

Akkor lehet elengedem, esetleg van mégegy azt kipróbálom.
Aztán max veszek arduino unot, arról leveszem és az készen is áll bootloaderrel.

(#20370) #68216320 válasza PHM (#20363) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, ez default usb. Az siman megy. Nekem zip disk van tobb csatlakozoval, az usb win10/linux rendszeren mai napig megy.

Kozben leprobaltam es nem megy az usb-ide adapterrel az ls120-am.

De nem gond, vegul annal maradtam, hogy veszek sima usb fdd-t aztan ha gond van vele (most aktiv hasznalatban lesz) akkor visszaviszem.

Koszonom a tippeket mindenkinek.

Mas:

Kerestem szofisztikalt aron M.O.-n e-paper display-t egy projecthez.
Homerseklet/para es perc alapu idokijelzeshez.
Tervek szerint percenkenti frissitessel majd, kozben mcu sleep.
Viszont nem talaltam megfelelo meretet (3'+).
Van valami bejaratott forras gyors postazassal ahol erdemes nezelodnom?

(#20371) Janos250 válasza fpeter84 (#20364) üzenetére


Janos250
őstag

Korábban én is terveztem ilyet csinálni, de - mint sok más - ez is csak terv maradt. A fő ok az volt, hogy sikerült Aliról olcsón olyan csatit beszereznem, ami legálisan működik a laptopra tett szoftver ingyenes verziójával. A legfontosabbakat kiírja, de egy részének csak a kódját, szövegben nem, de az meg a neten megtalálható.
Így elült a projekt, de érdekel, mire jutsz vele!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#20372) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Tanuláshoz vettem egy Arduino Multifunkciós Shield -et.
A gondom az, hogy a pinek nem mennek be rendesen az usb foglalat miatt.
Hogyan tudnám ezt rárakni? Létezik ilyen toldó?
Nem vezetékkel szeretném megoldani.
[kép] [kép] [kép]

(#20373) Aryes válasza lanszelot (#20372) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vegyél egy pár ilyet: [link]

(#20374) its_grandpa válasza Aryes (#20373) üzenetére


its_grandpa
tag

Ez szvsz. hosszú, 4db SPH-8P kell ha jól láttam a board-ot a képen.

(#20375) lanszelot válasza Aryes (#20373) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen

(#20376) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volna ez az oldal

Lent a kódban honna tudom azt, hogy results.value
mi az a results, illetve hogy lekérhető a value.
results az tömb, object....tehát mi az.
Nem a szó lefordítása érdekel, hanem az, hogy honnan tudom hogy
pl results.length van -e, és azt hogy kérem le.
Mert ahogy írtam úgy a length nem kérhető le.

Ezt szeretném megcsinálni, de nem mondja el, hogy mi honna jön /pl bufIndex 4:15 -nél, vagy utána a Buffer/

[ Szerkesztve ]

(#20377) weiss válasza lanszelot (#20376) üzenetére


weiss
addikt

decode_results results; // decode_results class is defined in IRremote.h

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20378) lanszelot válasza weiss (#20377) üzenetére


lanszelot
addikt

Néztem, de nekem csak ennyi van az IRremote.h -ban:
/**
* @file IRremote.h
*
* @brief Stub for backward compatibility
*/

#ifndef IRremote_h
#define IRremote_h

#include "IRremote.hpp"

#endif // IRremote_h
#pragma once

IRremote.hpp -ben sincs semmi ilyen

[ Szerkesztve ]

(#20379) weiss válasza lanszelot (#20378) üzenetére


weiss
addikt

Nézd erősebben:

struct decode_results {
decode_type_t decode_type; // deprecated, moved to decodedIRData.protocol ///< UNKNOWN, NEC, SONY, RC5, ...
uint16_t address; // Used by Panasonic & Sharp [16-bits]
uint32_t value; // deprecated, moved to decodedIRData.decodedRawData ///< Decoded value / command [max 32-bits]
uint8_t bits; // deprecated, moved to decodedIRData.numberOfBits ///< Number of bits in decoded value
uint16_t magnitude; // deprecated, moved to decodedIRData.extra ///< Used by MagiQuest [16-bits]
bool isRepeat; // deprecated, moved to decodedIRData.flags ///< True if repeat of value is detected

// next 3 values are copies of irparams values - see IRremoteint.h
uint16_t *rawbuf; // deprecated, moved to decodedIRData.rawDataPtr->rawbuf ///< Raw intervals in 50uS ticks
uint_fast8_t rawlen; // deprecated, moved to decodedIRData.rawDataPtr->rawlen ///< Number of records in rawbuf
bool overflow; // deprecated, moved to decodedIRData.flags ///< true if IR raw code too long
};

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20380) lanszelot válasza weiss (#20379) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem nincs ilyen benne.
Ez hol van neked?

Honnan töltötted le? Melyiket?
Én a Manager -ben rákerestem és ott installáltam.

A results neked sincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#20381) weiss válasza lanszelot (#20380) üzenetére


weiss
addikt

[link]

A results neked sincs benne.

C alapok megvannak?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20382) vargalex válasza lanszelot (#20380) üzenetére


vargalex
félisten

Miért kellene, hogy results legyen a struct-ban? Az általad linkelt példában a results az decode_results típusú…

Alex

(#20383) lanszelot válasza weiss (#20381) üzenetére


lanszelot
addikt

Bocsanat elírtam.
Value -t akartam írni.
Value nincs. Mert value-ra random számot dob.
Az összes szám a távirányítón ugyanazt a számot dobja, a power gomb viszont mást. Vannak gombok amik ugyanazt dobják, de van ami mást. És nem úgy mint a videóban. Ott számsort dob.
És mindig mást.

(#20384) weiss válasza lanszelot (#20383) üzenetére


weiss
addikt

De hát a videóban teljesen más libet használ. Miért kellene ugyan úgy működnie?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20385) lanszelot válasza weiss (#20384) üzenetére


lanszelot
addikt

Úgy értettem az értéknek másnak kellene lennie a különböző gombokon. Nem?

(#20386) weiss válasza lanszelot (#20385) üzenetére


weiss
addikt

Gondolom, feltéve, hogy jól van felkonfigurálva a lib.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20387) vargalex válasza lanszelot (#20383) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kolléga által bemásolt kódrészletben egyértelműen ott van megjegyzésként a value-nál:

deprecated,moved to decodedIRData.decodedRawData ///< Decoded value / command [max 32-bits]

Nyilván fejlődött, módosult közben a példához képest a lib. Ezt neked kell lekövetned, vagy aktuális példát kell keresni. A fenti struct-ból látszik, hogy neked nem a decode_results-ra van szükséged, hiszen szinte minden deprecated. Ahogy láthatod, átkerültek a decodedIRData-ba.
De egyébként a readme-ban minden le van írva. Érdemes szétnézni az példák között esetleg..

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20388) olli


olli
tag

HELTEC WiFi LoRA 32 V2 OLED DISPLAY
Folyamatos használatban mennyire stabil?
Nálam ~ egy havi üzem alatt 3-4 esetben leállt a program futása relé kapcsolással járó funkcióban.
Hasonló előfordult Nano lappal is, lehet ez is érzékeny a kapcsolási interferenciára?

By cool !

(#20389) Aryes válasza olli (#20388) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugyanarról a tápról ment a relé és a lap is?

(#20390) lanszelot válasza vargalex (#20387) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek :R
Olvasgattam, de még nekem az nagyon bonyolult.
Nagyon kezdő vagyok, és ott túl sok minden van, és belekavarodok. Nem tudom mi az amire nekem szükségem van
A library példái egyik se jó nekem.
Talaltam más példát is hozzá, az jó lenne, de krixkraxokat olvas be nekem. Nekik nem, csak nekem. Nem tudom miért, így feladtam.
Csak tanulgatom, így valami könnyebbet nézek
Vettem 37 érzékelő modult és csak kikaptam ezt a 2 érzékelőt.
De van még 35 másik.
Ez az infra se nehéz, ha saját távvezérlőt akarok, pl lámpát kapcsolgatni. /relé is van a 37 ben/
A lemásolás nehéz nekem.

(#20391) olli válasza Aryes (#20389) üzenetére


olli
tag

[link]
A relé a lapról kap 5V-ot és vezérlést, 230V-ot kapcsolgat egy zónaszelepen.
Egy táp van a laphoz.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#20392) Aryes válasza olli (#20391) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez meg is magyarázza. Külön táp kéne, vagy legalább a lapot lásd el egy nagyobb pufferkondival.

(#20393) olli válasza Aryes (#20392) üzenetére


olli
tag

Megnézem.
A Nano alaplapos fűtésvezérlésnél külön táp van, ssr relék, a szivattyúk és irányváltó szelepek 230V-osak.
Üzem közben, ami már régebben történt, szintén lefagyott a lap automata üzemben.
Amióta csak fut a program, de nincs 230V kapcsolás nem volt lefagyás.

By cool !

(#20394) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

4MB Flash méretű ESP32 esetén amikor fordítok miért csak ennyit ír ki?
Flash: [======== ] 79.7% (used 1044901 bytes from 1310720 bytes)
Lehet valahogyan növelni a felhasználható flash méretet a programhoz?
Arduino IDE alatt van valami partició méret állítási lehetőség, de PlatformIO alatt nem tudom hol kell.
Tennék a programba még egy kis újítást, de 103,9% lett.
(van OTA frissítésem a programban már)
Köszönöm!

(#20395) vargalex válasza Tomika86 (#20394) üzenetére


vargalex
félisten

Nem használok PlatformIO-t, de ezt találtam...

Alex

(#20396) Tomika86 válasza vargalex (#20395) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszönöm meglett közben.

(#20397) Janos250


Janos250
őstag

ESP32 + SIM800
ESP32 3.3 V, azzal nincs gond, de a SIM800 az 4V-os, és nem megy 3.3-ről, az 5V-ot meg nem bírja el. Viszont STABIL, és 2A (peek) kell neki. Ezeket Li akkukhoz illesztik, de én nem akarok akkut pluszba betenni.
Kinek milyen ötlete van, hogyan csináljak lehetően egyszerűen 4V, 2A-t? LDO-t nem találok 4V-ra, pedig az volna a legegyszerűbb.
DC/DC elég stabil ehhez vajon?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#20398) Tomika86 válasza Janos250 (#20397) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ilyen esetleg?
[link]
Vagy a 3,3V-od rendelkezésre áll? Ha mondjuk 5V vagy magasabb feszültségről állítod elő a 3,3V-ot, akkor 2db step-down (3,3V-ra és 4V egy-egy)?

(#20399) Janos250 válasza Tomika86 (#20398) üzenetére


Janos250
őstag

Az a gondom, hogy nem tudom, elég stabil-e hozzá a DC/DC. Régebben is említett itt valaki aggályokat, hogy inkább LDO-t használ. Nekem is van olyan tapasztalatom, érzékeny hőmérséklet mérésnél a DC/DC nem jó.
LDO-hoz létezik valami olyan buhera, hogy 4V-ot hozzak ki belőle?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#20400) Tomika86 válasza Janos250 (#20399) üzenetére


Tomika86
senior tag

LDO esetében viszont már ha csak 1V esik rajta(de ennél többnek kell), akkor is 2W-ot elfűt a max 2A-nél.
LM317ből van adjustable (ADJ jelű), de csak 1,5A a max árama.

Én kipróbálnám a step upot, valami normálisat, nem kínait :)
(Persze ha csak van rá lehetőség próbálni, hogy bírja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.