Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Wolfram válasza Aryes (#20500) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Nincs telefon. IP cím döglött, legalábbis pingelni nem lehet. Routeren minden gyári.

(#20502) Aryes válasza Wolfram (#20501) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miről pingeled? Rá kell kapcsolódni wifin keresztül.

Router gyári: indítsd újra. Néha segít.

[ Szerkesztve ]

(#20503) Wolfram válasza Aryes (#20502) üzenetére


Wolfram
aktív tag

píszíről.

(#20504) Aryes válasza Wolfram (#20503) üzenetére


Aryes
nagyúr

PC-ben van wifi?

(#20505) Wolfram válasza Aryes (#20502) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Várjunk.. idióta kód miért hozott létre az SSID nevével AP-t? (ami már létezik) így biztos nem tudok rá kapcsolódni. :W

(#20506) Wolfram válasza Aryes (#20504) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Uhh, nincs valami olyasmi hogy hiba esetén -nem- az egyébként érvényes AP nevet használja a saját portálhoz?

(#20507) Aryes válasza Wolfram (#20506) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dehát nem azt használja. :F

res = wm.autoConnect("AutoConnectAP","password");

Itt tudod megadni, mi legyen a neve és jelszava az Access pointnak, amit létrehoz.
Ugye nem írtad át az "AutoConnectAP"-t a saját hálózatod nevére? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20508) Wolfram válasza Aryes (#20507) üzenetére


Wolfram
aktív tag

de átírtam, viszont kezdem elveszteni a fonalat, ugye az alap gond hogy nem lép fel külső router-re, ez a saját AP mit segít ezen? 😰

(#20509) Aryes válasza Wolfram (#20508) üzenetére


Aryes
nagyúr

Először is ha az általa létrehozott AP-ra fel tudsz lépni külső eszközzel, abból megtudjuk, hogy a wifi része egyébként működik. Utána a webes felületen beírod a jelszót a routeredhez, és megpróbál fellépni, miközben elég bőbeszédű módon kiírja neked, hogy milyen problémái vannak. Ráadásul van benne egy hardverinfó rész, ahol utána tudsz nézni, hogy pontosan mi is van benne, hátha kiderül, hogy hol van a kutya elásva.

(#20510) Wolfram válasza Aryes (#20509) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Átírtam az AP nevét egyedire, de nem jelenik meg a laptop wifi listájában, 😑

(#20511) Aryes válasza Wolfram (#20510) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor lehet, hogy tényleg hibás a chip. :(
Van, hogy soká jelenik meg az AP, vártál rá 1-2 percet indulás után?
A serial kimenetre nem írt hibát?

Esetleg a Bluetooth részét nem tudod letesztelni?

(#20512) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok

Mozgó átlag és kálmán szűrő prot és kontrát tudtok írni? Melyik hatékonyabb, melyik gyorsabb feldolgozási idejű (mozgóátlag tömbbel dolgozik, kálmán úgy tudom nem)
Köszönöm

(#20513) olli


olli
tag

Korábban már érdeklődtem az arduino esp-now protokolról, van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban,
Egy LoRa32u4 BSFrance modulon néztem, az arduinos működéshez milyen könyvtárak kellenek?

By cool !

(#20514) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy UnoR3 és egy GY521-es, soroson szeretnék visszaküldeni a relatív dőlésszögét a motornak ez most melyik tengely az esetemben? Minden tutorial mér X-Y-Z-re is de marhára nem látom át, hogy a szenzor mely pozijához képest most melyik mit takarna. :F Pl [link] ez alapján is ha lefelé néznek a csatik a Z ~0 és -4 közt mocorog de se a Z se az Y nem néz ki nekem dőlésszögnek mozdítás hatására.

Van ehhez valami érthető tutorial? Vagy ha ez is az lenne hol vesztem el?:B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20515) Micsurin válasza Micsurin (#20514) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Értem, hogy kiszedem pl a gyorsulások xyz tengelyek mentén de, hogy az istenben kapok én szöget ebből? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20516) Aryes válasza Micsurin (#20515) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én ezt a library-t ajánlom, azon belül a MPU6050_DMP6.ino példakódot. Keress benne egy OUTPUT_READABLE_YAWPITCHROLL-el kezdődő részt, használd azt a kódot a dőlés szögének a meghatározásához!

(#20517) Micsurin válasza Aryes (#20516) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R

Nem fogom tudni 1:1 betenni ez tisztán látszik de legalább eljutottam addig, hogy Euler angle-jeim vannak és ezeket kell fok-ba átváltani. :R :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20518) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Jó lesz :C Már csak azt lenne jó érteni miért kapcsol le 5-30s közt random. Mintha crashelne és nem tér vissza. :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20519) Aryes válasza Micsurin (#20518) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy mi kapcsol le?

(#20520) Micsurin válasza Aryes (#20519) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Konkrétan ráraktam a példa kódot mert akartam látni, hogy működik mert a sajátom katasztróf :DDD de egy ~5-30-en belül leáll a feldolgozás csak a board reset vagy a kód redeployra indul el ismét egy rövid időre, tippre a FIFO túlcsordul mert a megszakítást is próbáltam kikapni a kódból de nem változtatott semmit :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20521) Aryes válasza Micsurin (#20520) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ezt most így nem tudom sajnos, mert én nem futottam bele ilyenbe, mikor ezzel játszottam. De két dolog lehet:

1: túl nagy az áramfelvétel az USB portról, és kiold a polyfuse. Ezt könnyen tudod ellenőrizni, az UNO lapon az USB port közelében van egy nagyobb, lapos, zöld színű ellenállás, ez a polyfuse. Ha túl nagy az áramfelvétel valamilyen okból, ez felforrósodik és megszakítja a board tápellátását. Az ujjaddal tudod ellenőrizni. Mi van a boardra kötve?

2: elfogy a RAM a futás közben. Ha a példakódot futtatod, ez annyira nem valószínű, mert tesztelve lett, és már kibukott volna, ha gond van a kóddal. A hozzá való processing kódot is telepítetted a gépre? Próbáld ki, jópofa. :)

(#20522) Wolfram


Wolfram
aktív tag

ESP32-C3-al van valakinek tapasztalata? Miért kerül kétszer annyiba mint az ESP32-S2?

(#20523) olli válasza Wolfram (#20522) üzenetére


olli
tag

[link]
Árban ugyan annyi, központi kontroller eltérő.

By cool !

(#20524) Aryes válasza Wolfram (#20522) üzenetére


Aryes
nagyúr

Újabb?

(#20525) Wolfram válasza olli (#20523) üzenetére


Wolfram
aktív tag

(#20526) Wolfram válasza Aryes (#20524) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Lehet tényleg csak ez a trükk. (meg az extra bluetooth)
2db ESP32S2-t küldjem, vagy sorsoljam ki itt a fórumon? :DDD

(#20527) Aryes válasza Wolfram (#20526) üzenetére


Aryes
nagyúr

Küldheted :DDD Valamire csak jó lesz. :)) Bluetooth se jó benne?

(#20528) olli válasza Wolfram (#20525) üzenetére


olli
tag

ESP32-S2 WiFi+Bluetooth-compatible Internet Of Things Dual Type-C Development Board Core Board ESP32-S2-MINI-1 For Arduino5.09 Reviews56 SoldHUF 1,633.89HUF 1,993.4218% off

ESP32-C3 Development Board WiFi+Bluetooth 5.0 Equipped With ESP32-C3-MINI-1 ESP32 Wifi Internet Of Things Module For Arduino5.04 Reviews28 SoldHUF 1,160.45HUF 1,320.6412% off

Én meg ezeket az árakat találtam, de mindegy.
Már érdeklődtem a programozásukról, most az espressif esp-idf és az arduino ide közötti lehetőségeket néztem, nekem a parancs mód nem nagyon fekszik.

By cool !

(#20529) Aryes válasza olli (#20528) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miféle parancs mód?

(#20530) olli válasza Aryes (#20529) üzenetére


olli
tag

Valahogy a linux is ezért nem tetszett.

By cool !

(#20531) Aryes válasza olli (#20530) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ennél nagyobb problémád sose legyen az életben :R
Innentől gondolom egy *.bat fájl elég a fordításhoz, vagy nem? Sosem próbáltam az esp-idf-et.

(#20532) olli válasza Aryes (#20531) üzenetére


olli
tag

Lelkes amatőrként törekednem kell a megfelelő befektetés/haszon arányra.
Van egy hardwer gyártó, saját programozó platformmal, megtanulod, jön egy másik, meg újabbak. Standardok, szabványok, á minek.
Ezért kérdeztem a LoRa32u4 kapcsán más platformra.
Arduino alatt is sikerült a két esp közötti csomagküldésben a vezérlés megvalósítása, és ez volt a lényeg.

By cool !

(#20533) Aryes válasza olli (#20532) üzenetére


Aryes
nagyúr

De akkor ne azt írd, hogy a parancssor nem jön be, hanem, hogy nem elég univerzális. ;)

(#20534) Wolfram válasza olli (#20532) üzenetére


Wolfram
aktív tag

"Lelkes amatőrként törekednem kell a megfelelő befektetés/haszon arányra."

S2: https://www.aliexpress.com/item/1005004344359250.html
és Arduino IDE párosnál nem látok jobbat.

(#20535) Aryes válasza Wolfram (#20534) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez az, ami neked sem működik? ;]

(#20536) olli válasza Wolfram (#20534) üzenetére


olli
tag

In file included from c:\Arduino\libraries\WifiEspNow-main\src/WifiEspNowBroadcast.h:4:0,
from C:\Users\win11\AppData\Local\Temp\.arduinoIDE-unsaved2023430-7448-16to7q4.ddff\EspNowBroadcast\EspNowBroadcast.ino:15:
c:\Arduino\libraries\WifiEspNow-main\src/WifiEspNow.h:16:10: fatal error: cstddef: No such file or directory
#include <cstddef>
^~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Compilation error: exit status 1

LoRa32u4
Igen, ha minden passzol, de nem mindig.
[link]

By cool !

(#20537) Micsurin válasza Aryes (#20521) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R :R áramfelvét volt köszi még egyszer!

mod.nincs több kérdés köszi megoldva :R (Ha már olvastad csak fáradt vagyok és bamba és még egy baudrate sem tűnik már fel...:DDD )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20538) Aryes válasza Micsurin (#20537) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bingo :DDD
Mi volt rákötve? :)

(#20539) Micsurin válasza Aryes (#20538) üzenetére


Micsurin
nagyúr

CH340 5V-os lába volt rajta amint átraktam egy R3-ra azonnal észhez tért. Előbbin magát a polyfuse-t se véltem felfedezni! :B

Innentől csak egy tetsző szűrő kell meg finom hangolni a python kódot. Csak már élek a gyanúperrel mert a Pycharm messze a legfapadosabb környezet amivel dolgom volt. Szakirány szerint Beágy/IoT de melóban meg Dotnet, hobbinak meg szintén C#. :B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#20540) Wolfram válasza Aryes (#20535) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Beépítve megy fél éve. Ár/funkció/IDE arányban eléggé a maxon van.
Ha 4000-ért vettem volna darabját most biztos szentségelnék, de 2$-ért bocsánatos hiba.
A kisasztal méretű S3-ad meg add el, itt a mini karórába :DDD: https://www.aliexpress.com/item/1005005449219195.html

(#20541) Wolfram válasza olli (#20536) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Nem kész lib, de másolhatónak tűnik:
https://randomnerdtutorials.com/esp-now-esp32-arduino-ide/

(#20542) Aryes válasza Micsurin (#20539) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ebből a hozzászólásból egy szót se értettem... :DDD

(#20543) olli válasza Wolfram (#20541) üzenetére


olli
tag

#include <wifi.h>
Kapásból nem ismeri.

By cool !

(#20544) Wolfram válasza olli (#20543) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Ez egy Arduino IDE 2.1? wifi.h alapból benne van.😳

(#20545) olli válasza Wolfram (#20544) üzenetére


olli
tag

Akinek eszébe jut ír már egy könyvtárat egy hardwerhez, ha összejön futtatható, ha nem lehet keresgélni.
Legalább 3 könyvtár van Wifihez: arduino ide 2.1/1.8/ESP32 .
WiFi.h és WiFi.cpp széles skálán eltérőek.

By cool !

(#20546) Wolfram válasza olli (#20545) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Valamit kézzel babrálsz. Nem kell semmilyen könyvtár, wifi.h benne van az Arduino core-ban, kiválasztod a board-ot, linkeled a forrásban és megy.

(#20547) Undoroid válasza Aryes (#20479) üzenetére


Undoroid
őstag

Az emberek évekig tanulják a szakmát, bővítik, finomítják a tudásukat és az egész ennyit ér? :U Jó dolog, de azért na...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#20548) olli válasza Wolfram (#20546) üzenetére


olli
tag

0-ról újratelepítettem az arduinot, az esp modulokhoz jó a wifi.h
a BsFrance LoRa32u4 más wifi protokolt LoRa.h használ.

[ Szerkesztve ]

By cool !

(#20549) Aryes válasza Undoroid (#20547) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát, az emberi tudásnak úgy tűnik már nem sokáig lesz piaca. :U

(#20550) ViZion válasza olli (#20548) üzenetére


ViZion
félisten

A LORA nem Wifi. Másra is van. Inkább olyan, mint a Bt vagy a Zigbee. De ez nagy távra, alacsony energiafelhasználással kommunikál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.